Dinsdag 24 November 1936 [IDSfli DAGBLAD - Tweede Blad UIT DE RIJNSTREEK 9$cAts fangs de ikanil JdJN/T IN LETTEREN, Loop der Bevolking:. VertrokkenA. H. Witteman, n. Den bui Begonlastr. 277 G. Brulnsma, n. Ho Nijreesweg 85 C. G. J. Loman, Voorschoten, Burg. Treubstr. 58 P. «holte, n. Voorschoten, Burg. Treubstr. m. v. d. Ploeg, n. Bloemendaal, Graat brislaan 2a G. M. Nederstlgt, n. Hllle- om. Molenstraat 12. STOMPWIJK. De Gemeentebegrooting 1937. Verschenen is de gemeentebegrooting ai van Stompwijk, sluitende in ontvangst uitgaaf niet f. 296.201,79. Kapitaaldtenst ,t 36.432,60 in ontvangst en f. 35.432,60 mo een batig slot van f1000. De memorie j toelichting vermeldt, dat van het tl» siot van 1935 f. 14.000 is gereserveerd. toekomst is niet rooskleurig. Teneinde begrooting sluitend te krijgen is ruim H500 aangewend van het batig slot van 15 en geraamd een uitkeering uit het rkloosheidsfands van f 11.800. Voor 1937 i geen bedragen geraamd voor werk- rschaffing, eenige objecten verkeeren r niet in een zoodanig stadium, dat irmede reeds thans rekening kon wor- 3 gehouden. De uitgaafspost ondersteu- aan werkloozen is lager geraamd in [tand met de regeeringsmaaitregelen. n eenige opleving en verbetering van de neenteflnamciën kan nog niet worden iroken. vandaar dat belastingverlaging mogelijk is. Voor het eerst wordt reke- g gehouden met de ingevoerde salaris- lagingen, o.a. van burgemeester, secre ts, ontvanger enz. )e post presentiegelden voor leden van stvmbureaux is verlaagd van f. 8 op i per persoon; met tusschenttjdsche idsverkiezing is geen rekening gehou- n Niettegenstaande ondanks bezuini- de post voor het Burg. Armbestuur >r 1936 van f. 20.000 is gestegen tot ca. 23000 wordt voor 1937 slechts f. 25.000 betrokken, met de opmerking dat de ie duur van de crisis tot gevolg heeft Vhet aantal bedeelden toeneemt, waar in twijfel wordt getrokken of f. 25.000 >r 1937 wel voldoende zal zijn. De dis- butie van vleesch ln blik. margarine en ïnten (de laatste in den loop van 1936 woerd) schijnt zich in stijgende lijn te «gen. althans er wordt èen omzet van 1000 meer geraamd. De post bijzondere lp aan werkloozen is ca. 50°/o verlaagd wel met f. 400. De belastingheffing is itgestcld als vorig jaar n.l. 80 opcenten Dldsom grondbelasting op gebouwde endommen. 20 opcenten id. op de onge rede eigendommen, 200 opcenten op de rwneele belasting, 38 opcenten op de mogensbelastlng en 75 opcenten op de neentefonddbelastlng. Burgerlijke Stand. levallen: A. M. van der Sande geb. van inden d. Th. W. Nuy geb. Hofs d. Indertrouwd: H. Eugelink en J. J. Laue. - Door middel van braak heeft men zich achts toegang verschaft tot een aan den itvlletweg staande kanoloods, waarbij i serie voorwerpen is ontvreemd. )e burgemeester verzoekt opsporing, ihouding en voorgeleide van de(n) on- (ende(n) dader(s) )en Inbeslagname van ontvreemde. WASSENAAR. Arrestatie van stroopers. Den laatsten tijd werden hier veel stroop tochten ondernomen door personen, die er hun werk van maakten kippen, ganzen, schapen enz. bij de boeren te ontvreemden. Zoo werden bij een landbouwer aan den Zljdeweg een 70-tal kippen weggehaald, een boer aan de Ammonslaan zag zijn 10 ganzen verdwijnen, ten nadeele van een landgoedbezitter aan de Rust en Vreugd laan werden 2 kalkoenen gestolen. Voorts werden op een weiland bij den Maaldrift- schen weg 2 schapen geslacht; men liet den eigenaar de vacht en de ingewanden en voerde de bout mede. De daders kwamen per flets en bedien den zich voor het vervoer van het gestolene van een auto. Als verdacht van bij deze misdrijven betrokken te zijn werden thans door de politie gearresteerd de 35-j. C. L. en de 17-jA. v. M„ belden uit Den Haag en de 48-j. H. W. uit Voorburg. Zij zullen door den commissaris van politie ter be schikking van de Justitie worden gesteld. De 41-j. F. Z. en de 45-J. A. v. M„ beiden uit Den Haag, die ook aandeel hebben bij deze diefstallen, werden door de mare chaussee te Loosduinen voor soortgelijke diefstallen gearresteerd. VEUR-LEIDSCHENDAM. Een winkelweek. kenals het vorig Jaar is thans ook weer St. Nicolaas-winkelweek georganiseerd; aantal deelnemers is echter belangrijk iggeloopen, n.l. van 43 op 19. Van 28 rember tot en met 5 December worden de deelnemende winkeliers cadeau- iten verstrekt. - Verschenen is de begrooting voor 1937 den Schoolartsendienst met de vol de cijfers: Ontvangsten: pensioenver- ll f.457,50 (v. j. f. 457.50»; bijdrage van gemeenten Katwijk f. 2199,55, Oegstgeest 067,95Stompwijk f. 682,02; Veur '3.77Voorschoten f. 814,71 (v. j. totaal 401.50); Prov. subsidie f.3492 iv. jaar (928,501rente f. 12.50 (v. j. f. 12.50) (v. j. 150). Uitgaven: Jaarwedde Schoolarts 5W> (v. J. f6500)vergoeding secretaris- laai lasten en baten f.9200 (v. j. f9200). fflingm. f. 100 (v. J. f. 100); reis- en ver losten schoolarts f.1100 (v. j. f.1100); teau- en Lab.kosten f.300 (v. j. f.250); idoenbijdrage a/h. Rijk f. 942,50 <v. j. w,50); onvoorz. f. 257.50 (v.j. f242,50). laai lasten en baten f. 9200 (v. J. f. 9200). -Gevonden: 1 Bijbeltje, 1 Rijwielbe- %merk, 1 Parapluehaak. 2 Sleutels 1 een riempje, 7 Vorken en 5 Lepels Sroomd. Adres Bureau van Politie. ZEVENHOVEN. Staal in 't oog. smidsgezel H. kreeg een stukje staal j oog, en moest worden vervoerd naar nekenhuls te Lelden. Hij zal eenigen fust moeten houden. Loop der BevoHting. gevestigdc. L. Bos van Amsterdam Mesman van De Bilt (U.) Drie en zeventig bewoners in wijk J2J1verzochten de uitbreiding van de ■deiding in te trekken. Aan dit ver- rl .J Seen gevolg gegeven, zoodat de wa- r'Mtng er toch komt. Maria Theresla Wilhelmina d. i./J Geurts en F. J. R. Hazendonk; VOORHOUT. Burgerlijke Stand. I d. van A. J. Diemei en W. M. H'JJ-JJwg; Cornelia Ida Hendrica d. Goedemans en A. P. Baak. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Bernardus. Z. van A. Hassing en C. G. van Scheppingen. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van het Zeemansfonds bracht f. 12 op ZOETERWOUDE. Comité Nationaal Huldeblijk. Door den burgemeester is onder diens voorzitterschap ten raad'huize geïnstalleerd een pl. commissie tot het inzamelen van gelden voor het aan te bieden nationaal huldeblijk. Als secr.-penningmeester van dat comité werd benoemd de heer Smeets, gemeente-secretaris. Besloten werd een in zameling te doen houden langs de huizen van alle ingezetenen en wel met gesloten bussen. Ook kunnen gelden per giro worden overgemaakt ten behoeve van bovengemeld doel op postrekening nr. 132074 van den secretaris-penningmeester. Vergadering der IJsclub. In het café van den heep Roeleven ver gaderde de IJsclub „Zoeterwoude" onder voorzitterschap van den heer Jac. van Leeuwen. De opkomst was goed. De voor zitter memoreerde het overlijden van den heer N. van der Voort, eere-lid der vereeni- glng, terwijl hij den eere-voorzitter burge meester Wap, feliciteerde met diens herstel. De notulen werden door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna las de secr. het jaarverslag. De vereeniging telt momenteel 2 donateurs 27 damesleden en 215 heerenleden. Het finan cieel verslag van den penningmeester ver meldde eén batig saldo van het vorige jaar VAnf. 479.21 en opbrengst van contributies ad f. 236.—. De uitgaven hebben bedragen f. 69.36, zoodat er thans een voordeelig saldo is van f, 645.85. De boeken en be scheiden werden nagezien door de heeren J. van der Loo en J. van Haaster, terwijl eerstgenoemde rapporteerde dat alles in orde was bevonden. Het loon der baan vegers was vastgesteld op f. 1.50 per dag De beide aftr. bestuursleden, de heeren Parlevllet en Rodewij k. werden herkozen Na rondvraag volgde sluiting met verras singen. Adres inzake kolenlosslng aan de Gasfabriek. Door de afd. Alphen van den Centralen Bond van Transportarbeiders is een adres gericht aan den raad inzake het lossen van kolen aan de gemeentelijke gasfabriek. In dit adres wordt op uitvoerig aangegeven gronden gevraagd met het stelsel van openbare aanbesteding te breken en daar voor ln de plaats te stellen een vast tarief, waartegen de arbeid door bona fide trans portarbeiders bij toerbeurt wordt verricht en dat het vaststellen van het vereischte tarief wordt overgelaten aan den directeur en de vertegenwoordigers der hoofdbestu- ien van de resp. vakorganisaties. De Geref. Meisjesver. „Wees een Zegen" hield een bijeenkomst, waarin zij haar 3e lustrum herdacht. De avond stond onder leiding van mej. den Ouden, die met de leidster mej. van Els van afd. A. een keurig programma had georganiseerd. De belangstelling was zeer goed. Na het openingswoord volgde een aardig zangstukje en hield mej. A. Zijlstra een keurige inleiding, evenals andre leden waarbij bleek dat deze vereeniging over goede krachten beschikt. Een aardige af wisseling was de verschillende zangstukjes, een zangspel en tableau. Door verschillende afgevaardigden wer den de gebruikelijke gelukwenschen over gebracht. De avond werd door ds J H. A. Bosch met een slotwoord en dankgebed gesloten. ALKEMADE. R.-K. Tooneelver. St. Theodulphus. Voor een uitstekend bezette zaal gaf bo vengenoemde vereeniging te Oude-Wete- ring een uitvoering in Hotel Van d. Bosch. Het programma vermeldde „De Aap", een tooneelspel ln 4 bedrijven „In den Zilveren Haas", een kluchtige 1-acter. Dit zelfde programma was reeds 7 jaar gele den opgevoerd, doch de belangstelling was er niet minder om. Integendeel, de zaal was aanmerkelijk Deter bezet, dan we de laatste Jaren ln de November-ultvoerlng gewend waren. Beide stukken werden door de leden met overtuiging gespeeld en een dankbaar ap plaus was dan ook welverdiend. De veree niging beschikt over meerdere goede krach ten, terwijl verschillende jongeren van goeden aanleg blijk geven. De regisseur, de heer J. H. Vesseur, kan dan ook haast niet anders dan tevreden geweest zijn. De grimeering was zeer goed verzorgd door den heer Thoolen te Leiden. ALPHEN. Erfpachtverleening i. z. verbetering Rijksstraatweg. In aansluiting aan hetgeen B. en W. daaromtrent reeds opmerkten in hun voor stel d.d. 1 Febr. J.l. betreffende verbetering van het gedeelte rijksstraatweg tusschen de Oosthoekbrug en „De Laetste Stuyver", deelen B. en W. den raad mede, met de daarbij betrokken drie eigenaren van aan dat straatgedeelte Emmalaan-polderzljde liggende perceelen, tot overeenstemming te zijn gekomen omtrent uitgifte in erf pacht aan hen, van strookjes grond, gele gen onmiddellijk vóór hun eigendommen, teneinde die strookjes grond te doen aan leggen en te onderhouden als voortuinjes, opdat voorkomen worde, dat het langs de westzijde van den rijksstraatweg te leggen trottoir ter plaatse óf zeer ongelijk van breedte wordt, óf ln allerlei bochten zich naai- de terugliggende huizen voegt. Het betreft hier het wijkgebouw „Bethel" van de N. H. Kerk; het onmiddellijk ten zuiden daaraan grenzende pand en het aan de overzijde der J. Nleuwenhulzenstraat staan de pand. De eigenaren dezer perceelen zijn bereid de bewuste strookjes grond in erf pacht van de gemeente te aanvaarden tegen betaling van een pachtsom van f. 1 p. Jaar en elk dier strookjes grond, welke op behoorlijke wijze van den openbaren weg worden afgescheiden, te doen aanleg gen en onderhouden als voortuintjes bij hun aangrenzende panden B. en W. ach ten een en ander een juiste en bevredi gende oplossing en stellen den raad voor daartoe te besluiten. Een onverwachte vacantie! Het personeel en leerlingen van de Chr. school Julinanastraat hadden gisteren plotseling een onverwachte vacantie. Door een defect aan den ketel van de centrale verwarming moest de school worden ge sloten. Terstond is men met de herstel lingswerkzaamheden aangevangen, zoodat de vacantie waarschijnlijk wel niet van langen duur zal zijn. De Ijsbaan onder water gezet. De Alphensche Ijsbaan is gisteren onder water gezet. De berichten uit de Bilt luidden inzake het vriezend weer niet ongunstig, zoodat de schaatsensporthefhebbers zeker reeds verlangend zullen uitzien naar het moment, waarop het bestuur de poorten van de baan zal kunnen openstellen. BODEGRAVEN. Lezing van den heer N. Baas. De evangelist, de heer N. Baas uit Am sterdam, sprak voor de afd. van den Ned. Christen-Vrouwbond oyer „Visschers van menschen". Er was zeer veel belangstel ling. Spreker hield een interessante cau serie, met voorbeelden uit eigen practijk. over het werk der Evangelisatie, waarbij hij dit werk steeds weer naar het woord van den Heere Jezus vergeleek met vis- schen. Het is geen eenvoudig werk, wel zóó, dat het in eenvoud en met groot geduld moet geschieden; maar het kost moeite en goed overleg. Men moet het werk niet opvatten als prettig; er is juist dringend behoefte aan menschen, die dienen willen. Men wake voor imitatie-kerkdiensten, late den preektoon varen, bidde eenvoudig en zon der daarin vermaningen aan het adres van de menschen te richten. Bovenal neme men echter het scherpe wapen van het Woord Gods. Niet wij moeten de menschen bekeeren, maar dat moet God doen en Hém kunnen wij het overlaten. Dan ziet men ook niet zooveel onmiddellijke vrucht op zijn arbeid, geen honderden bekeerin gen op één avond, maar de haak moet diep inslaan, dan is de visch gevangen. Men spreke niet van zichzelf, niet van wat er allemaal gekend moet worden, maar eenvoudig de waarheid, zooals Gods Woord die geeft Uitvoerig besprak de heer Baas de moeilijkheid van het bereiken van de hoogere standen en van den Middenstand. Die zijn met de gewone middelen moeilijk te bereiken. Vooral echter probeere men niet de intellectueelen te vangen met een lntellectueelen avond en dan het Evan gelie als toespijs. Dat helpt niet. De kleine luiden moet men vangen met gezelligheid, met muziek en zang, met gezellige avon den, dat is noodig, maar de hoofdzaak moet de hoofdzaak blijven. Spr. wees dan op ieders plicht tot verbreiding van het Evangelie. Als ieder maar eens begon in eigen kring, al was het maar een gezin te bewerken en dan hebbe men een onuit puttelijk geduld. Een visscher haalt ook niet telkens op, om te zien of er wat aan den haak zit. De vruchten zullen gezien worden en eerst dan mogen wij daarvan spreken wanneer geleefd wordt in volko men gehoorzaamheid aan God. Dan, en dat kan soms pas na langen tijd zijn. heeft het werk vrucht gedragen. Cand. J. Batelaan alhier heeft een be roep ontvangen van de Ned. Herv. Kerk te Arnemuiden. BOSKOOP. De Laag-Boskoopsche Sluisbrug. Ged. Staten stellen aan Prov. Staten voor te besluiten in beheer en onderhoud bij de provincie te brengen de Sluisbrug in den Laag-Boskoopschen weg. thans in eigendom beheer en onderhoud bij den polder Laag Boskoop, onder oplegging van de verplich ting aan den polder Laag Boskoop tot be taling van een jaarlijksche uitkeering aan de provincie van f. 40, afkoopbaar tegen een som ineens van f.1000; voorts, zoodra het beheer en onderhoud van deze brug aan de provincie zal zijn overgegaan, het beheer van deze brug over te dragen aan en het onderhoud daarvan krachtens art. 19 der Wegenwet te brengen ten laste van de gemeente Boskoop, zulks tegen betaling door de provincie van een jaarlijksche uit keering van f. 40 afkoopbaar tegen een som ineens van f. 1000. Een en ander met dien verstande, dat het eerste besluit niet zal worden uitgevoerd, indien aan het tweede de Koninklijke goedkeuring mocht worden onthouden. Raadsagenda. De Raad komt morgen des nam. om 7 uur bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 13 Oct. '36. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot verhuring van twee woningen in de Kerkstraat. 6. Voorstel tot verhuring van de woning Burgemeester Colijnstraat 43. 7. Voorstel tot verhuring van een per ceel weiland aan den Hoogeveenschen weg. 8. Voorstel tot verhuring van een perceel grasland, gelegen op 't gemeentelijk bouw terrein. 9. Voorstel tot verlenging van de verhuring van de perceelen C en D aan de Zuidkade. 10. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O. wet 1920 over 1934, aan de besturen der bijzondere scholen voor gewoon L.O. 11. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L. O. wet 1920 over 1934, aan de bestu ren der bljz. scholen voor U.L.O. 12. Voor stel tot vaststelling van een capitulanten- verordenlng. 13. yoorstel tot wijziging en aanvulling van het ambtenaren- en werk liedenreglement. 14. Voorstel tot aanvulling van de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters ln dienst der gemeente. 15. Voorstel tot goedkeuring van de rekening van inkomsten en uitgaven van het bur gerlijk armbestuur over het jaar 1935. 16. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de balans, winst- en verliesrekening der gemeente-bedrijven over 1935. 17. Aanble ding ter voorloopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over 1935. 18. Aanbieding van de ontwerp-begrootingen van gemeente, ge meentebedrijven en burgerlijk armbestuur voor den dienst van 1937. 19. Voorstel tot vaststelling van eenige pensioensgrondsla gen. 20. Voorstel tot vaststelling van een aanvullingskohier der hondenbelasting voor het jaar 1936. 21. Voorstel tot wijzi ging der gemeente-begrooting, dienst 1936. 22. Rondvraag. o HAZERSWOUDE. Bijeenkomst „Pro Rege". De Ver. „Pro Rege" hield achter het ge bouw der Geref. Kerk een propaganda- vergadering. Na het zingen van Ps. 119 5 opende de heer IJ. de Bruyn met gebed en las Rom. 13. Sergeant Bos besprak de noodzakelijk heid en het nut van den burger en mili tair in „Pro Rege". hierbij wijzende op de groote gevaren, die den jongen man als hij soldaat is, zoowel in- als buiten de ka zerne omringen. Daarom moet het wacht woord zijn: „Uit de kazerne naar het te huis voor militairen", waar men alles vindt wat een christen jongeman noodig heeft, 't Is geen huis voor kniezers, zooals velen zeggen. Aangespoord werden de burger pro-regianen. de jongens te bewegen naar het militair tehuis te gaan. De voorzitter dankte den spr., waarna bestuursverkiezing volgde. Aftr. waren de heeren IJ. de Bruyn, P. Verheul en S. de Bruin. In hun plaats werden thans geko zen de heeren A. van Pijlen, C. van Wie- ringen en C. Qualm. Sergeant Bos sloot met dankgebed. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. C. Rikken geb. Hoogeveen zoon. Gehuwd: J. W. Gommerse 32 J. en T. J. Verburg 28 j M. Slappendel 33 j. en D. J. Koolman 30 j. Overleden: H. Hortensius, wed. v. J. van Mullem 88 j. Chr. Hist. Jongerengroep De Christ. Hist. Jongerengroep hield een propaganda-avond in het gebouw „Salva- tori"; als spreker trad op ds. Odé, van Koudekerk. Na opening door den voorzitter, sprak ds. Odé over art. 12 van het „Chr. Hist, begin selprogram", dat handelt over het vraag stuk van Kerk en Staat. Spr. eindigde met te zeggen, dat men geen voorstander kan zijn van een Staats kerk. ook niet van een kerkstaat, ook geen scheiding tusschen kerk en staat, maar een samengaan tusschen kerk en staat. Als attractie werd nog het legendespel „Het vrouwtje van Stavoren" opgevoerd. Hieruit bleek, dat de leden der groep, be halve het bestudeeren der politiek ook nog andere dingen kunnen presteeren. Nadat de voorzitter en ds. Kiehl den spreker voor zijn leerzaam betoog dank hadden gebracht, sloot ds. Odé met dank gebed. Gevonden: Een autoband met velling Inlichtingen ter secretarie. De collecte ten behoeve van de samen werkende Zendingscorporatiën met de be kende zakjes, heeft in deze gemeente op gebracht f. 204. De collecte bij de dankure voor het ge was ln de Ned. Herv. Gem. heeft opge bracht f. 114.15. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Overleden: M. Nieuwenhuizen, 65 J. echt- genoote van J. J. van Kessel. Getrouwd: G. Schellingerhout, 28 j„ won. te Zegveld en M. Pos, 26 jaar. Deken J. F. A. Bots. Rector Bots te Amsterdam, de algemeene geestelijke adviseur van tal van vereeni- gingen is benoemd tot deken en pastoor te Gouda. Deken Bots werd alhier geboren op 5 December 1889. Zijn vader overleed op 42-jarigen leeftijd den 19en Februari 1895. Zijn moeder is 79 jaren oud en bewoont met een dochter nog steeds het ouderlijk huis van den nieuwbenoemden deken, ten huize waarvan vele dorpsgenooten blijk gingen geven van hun belangstelling. Op Donderdag as. des v.m. te 10 uur vergadert de Raad dezer gemeente. Als eenig punt staat op de agenda de behande ling van de begrooting voor 1937. Op initiatief van den burgemeester heeft zich een comité gevormd, bestaand» uit de Raadsleden, onder voorzitterschap van den burgemeester, met het doel gelden bijeen te zamelen ten einde den werkloozen een Kerstmaaltijd te bereiden. Vroeger geschiedde dit door het plaats. Crisiscomité, doch daar dit is opgeheven heeft dit nieuwe comité het plan opgevat, door verspreiding van circulaires, de in woners dezer gemeente op te wekken voor deze Kerstmaaltijden een gave af te zon deren. Die Commissie heeft haar werkzaam heden opgedragen aan het Oranje-comité. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. v. d. Kraan, v. Velsen J. Th. Jansen, v. Breukelen G. v. d. Brink, v. Den Haag. Vertrokken: J. G. C. Menningh, n. Bor- culo G. v. d. Berg, n. Eibergen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: T. Zwart en E. C. Riet veld. Nieuwe Pastoor. Als opvolger van pastoor F. J. van Nes is benoemd Rector C. Mol uit Rotterdam. Geslaagde Gasdemonstratie. In hotel Schreuder had een demonstra tie plaats van Buta-Gas, in samenwerking met de Dordrechtsche Gascomforen- en Meterfabriek. De heer Uiterwijk uit Rijs wijk gaf een toelichting op het koken en braden op gas in het algemeen, in het bij zonder het Buta-Gas. Spr. zette uiteen, dat voor het bereiden van een maaltijd voor vier personen, slechts vier cent aan gas noodig is. De heer U. maakte een heer lijk menu klaar, waarover de dames vol lof waren. Het was een geslaagde demon stratie. WADDINXVEEN. In de Geref. Kerk zijn gekozen tot ouderling de heeren M. van den Berg en J. Berghoef en tot diaken de heer B. F. Boonstoppel. In de collectezak in de Ned. Herv. Kerk werd f. 10 gevonden voor de armen. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje d. van G. Bastmeijer en B. Bogaard; Johannes z. van J. Bolleboom en M. T. van Dorp; Adrianus z. van A. Hoogendoorn en C. BUjleven. Getrouwd: A. C. Moerland oud 29 jaar en Veldhuizen oud 27 jaar. KOUDEKERK. De afd. „Koudekerk-Hazerswoude- Rijndijk" van de Jongen Boeren- en Tuln- dersbond vergaderde ln Hotel de Bruin. Na een kort openingswoord van den voorzitter J. D. de Wit, hield G. van der Vis een inleiding over „Hygiënische melk- wirming", waarin gewezen werd op het ver ontreinigen der melk in vroegere tijden. Door de centrale wordt nu echter van Rijks wege, sterk bevorderd het hygiënisch mel ken en de juiste behandeling van deze volksvoeding. Tevens werd behandeld het weren van tuberculeus vee en onzindelijk melkgerei. Na bespreking werd geëindigd met dank zegging. De Zendingscollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht f. 335.60. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Overleden: W. Laman 83 j„ weduwnaar van H. J. Blom. Het Oranje-comité heeft het voor nemen op een daarvoor geschikten dag een Juliana-boom te planten. De collecte gehouden voor het hulde blijk huwelijk Prinses Juliana Bracht f. 123,25 op. 'n Rijdende tram moet men al tijd rechts inhalen, alléén wanneer rechts niet voldoende weg breedte is, mag men de tram links voorbijrijden. NIEUWE UITGAVEN. Van den Haagschen Kring ontvingen wij de premieplaat 1935'36 voor de ver loting ten bate van dien kring. Bli J. B. Wolters te Groningen is in druk verschenen de openbare les bij de aanvaarding van het lectoraat In de na tuurkunde aan de Rijks Universiteit te Groningen, gegeven door dr. C. J. Gorter. Van de N.V. Dekker en Van de Vegt te Nijmegen ontvingen wli het jaarboek der R.K. Universiteit te Nijmegen. Bij H. Wlttkowski te Amsterdam is verschenen een Schaak-sleutel, bewerkt door Fine en Landau. De bedoeling van deze Schaak-sleutel is sterke schakers onmiddellijk alle gebruike lijke ODeningen bli de hand te doen hebben, terwili zwakke spelers er. zonder last te hebben van vaak hinderlijke commentaren, dade'iik de meest uiteenloooende varianten u»t de oneningstheoriën in vinden kunnen. Bij Lankamn en Brinkman te Am sterdam is verschenen dè brochute Leven, Geloof. Kerk". Bij Neerbosc1.-' "oskhandel en Uitgeverij te Neerbosch is verschenen de brochure „De Oxfordgroep en Wij." 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7