LEIDSCH DAGBUD - Tweeds Blad Dinsdag 24 November 193j UIT DE OMSTREKEN AGENDA MUSEA. HAARLEMMERMEER. Bijeenkomst van Jeusdvereenigingcn. De besturen van den Ring Haarlemmer meer van Meisjesvereenieingen en Jonge- jinesvereeniglngen od Ger. Grondslaz had den een gemeenschaoDe'.iiken orooaeanda- versraderine beleed, welke gehouden werd in de eeheel bezette Beurs te HoofddorD. De bijeenkomst werd eeooend door ds. Oosterhoff uit Hoofddoro Mevr Alkemade uit Rotterdam hield een welsprekende rede over ..Enthousiasme" waarbii zli uiteen zette hoezeer geestdrift eizen is aan de jeugd en onmisbaar om in het verdere leven Iets te bereiken. Doch deze geestdrift dient een religieuzen ondergrond te hebben zal Zii sterk ziin en stand houden. Mr. H. Biileveld uit Amsterdam wees op de groote beteekenis van een christeltike jeugdvorming. Hii drong er heel sterk od aan. dat iongens en meisjes hun organisa ties zouden liefhebben en waardeeren oo- dat zii later dragers zullen zlin van de Geref. beginselen, welke door Calvijn. mr. Groen van Prinsterer en dr. A. Kuiiper ge propageerd. ook voor de ontwikkeling van ons land van groote beteekenis ziin eeweest. De begrooting van den Haarlemmermeer-. Het dagelijkseh bestuur van den Haar lemmermeerpolder ls er bij het opmaken van de begrooting van dit waterschap voor het jaar 1937 in geslaagd de polderlasfen Maria S voor dit komende dienstjaar op f. 16 per Hendrik H A. te handhaven. bertus van der Tang. Bennebroekerdijk 51; Jacob Toutenhoofd Berkenlaan 3; Johan nes A S. de Vries. Havikstraat 6. Vertrokken Evert Kuik. naar Aalsmeer, Uiterweg 250; Alida Johanna Arensman, Hillegom Meerstraat 6; Catrina H. D. Damman. Amsterdam. Veerstraat 80, Christiaan Meijer naar Amsterdam, Bor- gerstraat 70 III; Johannes Paulus van Dam, naar Zoeterwoude, Hooge Rijndijk 250; Alida van den Akker, naar Lands meer Stoombootweg 110; Willem den Dek ker, naar Haarlem. Zijlstraat 66 rood; Anna Alberdina Jongerden, naar Amster dam. Ie v. Swindenstr. 3H; Hermanus Th. Meulenbroek. n. Kampen, Blauwhandsteeg 7; Lambertus Ettema. n. Amsterdam, Veer- str. 32III; Albertus Stemfoort, n. Amster dam. Noorder Amstellaan 132; Johanna Nieuwsorp, n. Amersfoort, Scheltusstr. 16; Johannes Jan Lokker, n. Nieuwer Amstel, Fokkerlaan 60; Hielke Johannes Kempff, Amsterdam, Gr. v. Prinstererstr. 111; Elizabeth Dekkers, n. Heemstede, FTed. v. Eedenplein 7: Gerrit de Vries, n. Amster dam, v. Bossestr 52III; Maarten Ohr. van Aken. n. Amsterdam, Sophialaan 34 Hl: Theodoras Gerardus van Bentem, n. Haar lem. Slachthuisstr. 108 zw.; Folkert de Vries, n. Marken, Kerkbuurt 90; Hendricus G. H. Harte, n. Amsterdam, Z. Akerweg 117 A; Willem de Waal, n. Aalsmeer, Uiter weg 5A; Jan J. v. d. Velde. n. Heemstede. Cloosterlaan 2; Marten Keijzer, n. Amster dam, Jac. v. Lennepkade 294 H; Cornells Oele. n. Lisse. Wagenstr. 17; Bernardus de Vries, n. Hillegom. Krochtstr. 16; Gerrit Ravesloot. n. Haarlem. Kempstr. 10 zw.; Spaan, n. Aalsmeer. Hornweg 3; Joore. n. Vinkeveen, Acherbosch; Pieter v. Mameren, n. Weert, St. Paulus- Dit feit mag in aanmerking genomen str. 6; Thomas Aalfs, n. Tietjerksteradeel, - - - --mm J J 1 Sua meer 3; Jan Schreuders, n. Eethen, Piov. weg B 51; Pieter M. Buis, n. Haar lem, Schotersingel 159; Heiltje Beukers, n. Lisse, 3e Poellaan 69; Anna H. de Boer, n. Waddinxveen, 6e Tochtweg 4. en dat "hetóndanks de handhaving der polder- Suameer 3; Jan Schreuders, lasten op hetzelfde peil toch mogelij is ge bleken belangrijke werken te doen uitvoe- *en als een zeer gelukkige omstandig heid worden beschouwd. Bevestigd kon worden de in het vorige jaar bij de aanbieding der begrooting uit gesproken meening, dat het totaal bedrag voor uitgaven voor weg- en bragonderhoud voor de toekomst als stationnair kan wor den aangemerkt. Bij de uitgaven werd geraamd voor: onderhoud van het Ringvaartsoord f. 4625; verhooging van den Ringdijk f. 4600; on derhoud van wegen, bruggen en ponten f. 57.287 50: voor onderhoud van kanalen, vaarten, tochten en slooten f. 28.450; onderhoud van de bemalingswerktuigen f.7050: kosten van electriciteit en brand stoffen tot driiving van de bemalingswerk tuigen f. 40.535: buitengewone werken (bestratingl f. 78.00. Bij de ontvangsten werd geraamd voor: batig saldo van de laatst-vastgestelde re kening f. 37.180.42; rechtstreeks geheven sluis-, brug- en weggelden f. 2000; huur of pacht van landerijen en gebouwen f. 16.000; opbrengst pacht van het visch- water f. 2444; opstalrechten f. 67.000: re cognitiën. uitwegen en bijdragen van het Rijk, de Provincie en de gemeente Haarlem f. 53.065. Voorgesteld wordt om den omslag te bepalen op f. 16 per hectare. Het kohier van den omslag voor 1937 bedraagt 17.521 hectaren. 60 aren en 84 centiaren. Alzoo wordt het totaal van de aanslagen uitge trokken op f. 280.347.39. Oprichting Buurtvereeniging. De door eenige personen aangewende pogingen om te komen tot oprichting van een buurtvereeniging voor de omgeving van de Cruqulus werden met gunstig resul taat bekroond. In een bijeenkomst werden tot bestuursleden gekozen de heeren van Wijk, Kerzaan, van Wijngaarden, van Son, Goossens, Beers en Lammers. Voorzitter, secretaris en penningmeester van deze nieuwe vereenlgtng werden resp. de heeren v. Wijk, Kerzaan en van Wijn gaarden. Burgerlijke Stand. Geboren: Joke, d. v. F. A. Bruijnesteijn en G. van den Berg Henderika Johan na. d. v. W. Bouwman en H. J. Kleft Elizabeth, d. v. H. van der Blom en G. G. L. Visser Adrianus, z. v. H. G. Berbé en W. A. Eijk Lena. d. v. J. Terlouw en C. A. de Ron Hendrika, d. v. G. van Honk en A .Siksma Kornells, z. v. G. Rit meester en J. Kerzaan Gerardus Jaco bus. z. v. J. P. J. Weijens Theodora Ma ria Catharina, d. v. N. P .J. Olsthoorn en A. A. Stokman Dirk, z. v. C. van der Tang en J. Knoppert Elly Hermien, d. van H. M. A. van Kuipers en M. E. Ger ritsen Barbara Arike, d. v. G. van Tol en J. Noordijk. Geertje Cornelia, d .v. W. C. Kamer en J. Roos Cornelis Adria nus Zeger, z. v. D. J. Vermeulen en J. C. Zaal Pieternella Maria, d. v. O. van der Maat en J. Keessen. Ondertrouwd: Pieter C. Baartman 24 j. en Willempje Agterdenbos 23 j. Pieter A. Kroon 28 j. en Petronella Verkuijl 25 j. Gehuwd: Hendriksu P. Bakker 32 j. en Johanna P. Reekers 22 j. Bastiaan van der Peet 43 j. en Maria Vermeeren 30 j. Leohardus A van Steijn 28 J. en Lusla P Stokman 27 j. Nicolaas S. van der Aar 36 j. en Apolonia A. Munsterman 35 j. Johannes Balk 28 j. en Roelofje Wierda 21 Pieter Roos 25 J. en Anna den Daas 23 J. Overleden: Paula Maria 6 j. d. v. J. A. S. de Vries en E. M. Brenninkmeijer Jaan- tje van Llempt 57 j. geh. met J. v. Ben- tem Lena van Iperen 82 J„ wed. van A. van Rijn. Levenloos geboren: Kind van het man nelijk geslacht van G. van Veen en K. L. Oosthoek. Loop der bevolking. Gevestigd: Jan van Wilpe, Matthijs Sterklaan 10; Jacobus Broere. Marktlaan 6; Cornelia T van der Burg, Kruisweg 1176; Wed. F. Hulsbosch, Craqulusdljk 83: Enge- lina de Jong, Akerdijk 99; Adrianus J. Moens. Schipholdijk 185: Hendrik Piersma, Sloterweg 1403: Pietertje Stammls, Spaarn- wouderweg 847; Lambertus C. Wijnen, Raadhuislaan 31; Roelof van Olphen, Sloterweg 340; Petrus J. Teunlsse, IJweg 128;' Johan C. Kampman, Sloterweg 212; Abraham Berg, Sloterweg 384; Cornelia Dokter, Sloterweg 384; Johan E. Amana, Kastanjelaan 22; Lubertus Bergmeijer, Dennenlaan 16; Simon Dogger, Leeuwerik straat 60; Jan van Heiningen, Burg. Amers- foordtl. 38; Mathias A. F. Knoflook, Raas- dorperweg 90; Pieter C. Koolj, Badhoeve laan 11; Pieter van der Lek. Schipholdijk 272; Cornells L Onder de Linden. Kruis weg 1571; Pieter Piet, Kruisweg 25; Gijs- bertus Pluijgers, Cruquiusdijk 57; Johan nes M. Schouten, Marktplein 5; Johan J. Schutte, Schuilhoevelaan 7; Bastiaan A. Spek, Bennebroekerdijk 49: Cornelis J. Steenbergen, Bennebroekerdijk 50; Gijs- Dubbel woonhuis afgebrand. Gistermiddag omstreeks 2 uur werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken in het dubbel woonhuis aan den Lijnderdijk nabij Halfweg alhier, bewoond door de gezinnen Slinger en Bouwinkelman. De brand ont stond in een der vertrekken van de woning van S. door het omver werpen van een brandende kachel door een 14-jarig meisje Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het huis weldra in lichter laaie stond en de inboedel van S. ook niet meer kon wor den gered. De inboedel van B. kon grooten- deels in veiligheid worden gebracht. Hoe wel de brandweer met de autospuit, ge assisteerd door de handbrandspuit van Zwanenburg, het vuur spoedig meester was, brandde het huis toch vrijwel geheel uit. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. De heer M. aan den Sloterweg kwam tot de ontdekking dat oneewenschte bezoe kers op ziin erf waren geweest om de aldaar aanwezige partij benzine gedeeltelijk van bestemming te doen veranderen. Ook bij den heer V. aan den IJweg nabii Hoofddorp werd een vat benzine ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. van Groen met echtge., Hoofdstraat 24; W. Jongaans. Stationsweg 132; C. B. van Harxen, Wllhelminalaan 3; C. Hoogervorst en gez, Loosterweg I 6; P. W. C. Janssen met gezin, van den Endelaan 40; G. R. Woltman, Hoofdstraat 111; A. G. Goedendorp, Prins Hendrikstraat 31: H. J. Wielinga. Hoofdstraat 30. Vertrokken: A. Wielinga, Haarlem, Vrou- wenhekstraat 8; J. Nederstigt. Bloemendaal Aardenhout. Vondellaan 12; A. A. van der Mooren, Stad Hardenberg. Fortuinweg 106; C. Heemskerk. Bennebroek, Schoollaan 9; L Nieuwenhuizen, Heemstede, Zomerlaan 17; G. M. van der Meij. Bloemendaal, Over- veen. Huize .Duinrust": C. W. J. Haverink, Haarlem, Weltevredenstraat 10; G. F. Wil helmus met gezin, Zeist, Kritzingerlaan 19: L. A. Hanrath, Wassenaar, Eikenlaan, JacobstlbhtingTh. van der Meer, Lisse, Stationsweg 144: N. van Oort. Barendrecht, le Barendrechtscheweg 354. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Leontine Maria, d. van P. G. Beelen en D. C. J. Beijersbergen Johanna Jacoba, d. van J. P. van Leur en A. C. Guttink; Adriana, d. van H. H. Met- horst en H. Spierenburg; Jacobus, z. van D. Huisman en G. van der Zwart. Getrouwd: J. Otte en C. Heemskerk; G. J. Wljnla en A. A. van der Mooren; D. de Groot en A. Wielinga. Gevonden: Rozekrans; portemonnaie, heerenhoed, regenmantel, enveloppe met inhoud, handschoen, potlood, ceintuur; inlichtingen bij de politie. het leeren van die overtuiging ls de ge dwongen stemplicht practisch van on waarde. Want al zijn er wegblijvers uit slordigheid, de honderdduizenden blijven weg. omdat het hun aan belangstelling ont breekt, omdat zij geen overtuiging bezitten. En waar dit zoo is, daar is de registratie van een kwasi-overtuiging voor de overheid eer misleidend, dan dat zij een richtsnoer zijn kan. Daarom zijn wij van oordeel, dat de aanvaarding van het functie-begrip nog geenszins noodzaakt tot aanvaarding van de stemplicht. De regeering behoort met de stembus geen andere bedoeling te heb ben dan de zuiver zakelijke. Daarom blij ven wij tegen dien stemdwang gekant en behooren wij elke gepaste gelegenheid aan te grijpen, om die te doen verdwijnen. Vervolgens behandelde spr. iets over het samenstellen van den gemeenteraad, Pro- viclale en Ged. Staten en Tweede Kamer. En staatkundige homogeniteit tusschen 't kabinet en de meerderheid der beide Ka mers biedt de beste waarborg voor een vruchtbare samenwerking tusschen regee ring en volksvertegenwoordiging. Vervol gens kwam nog aan de orde de Raad van State, ministerraad en eenige andere ra den. Duidelijk werd uiteengezet hoe en op welke wijze een wet tot stand wordt ge bracht. De voorzitter zelde toe. op de volgende vergadering een „politieke rondschouw" te zullen geven, terwijl de heer Vink bereid werd gevonden een onderwerp in te lei den. Als vertegenwoordiger van de AR. Kiesvereeniglng in de Propagandaclub werd benoemd de heer S. van Beelen. Besloten werd binnenkort voor de club een spreker te laten overkomen. De heeren Bonefaas en Poot deden enkele mededeelingen over het „één-cent-fonds", waarvan de resul taten. gezien de eerste telling, zeer bevre digend kunnen genoemd worden. In de commissie van bijstand werden benoemd de heeren J. Minnee en J. Ippel. Na rondvraag sloot de heer Bonefaas met dankgebed. Een geslaagd uitstapje. De oudste leerlingen van de Chr. Zang school Katwijk, dir. de heer Nic. van Bee len, hebben per autobus een uitstapje ge maakt naar Den Haag en Schevenlngen. In Den Haag werd eerst bezocht het Pla netarium van de „Haagsche Courant". Voor kinderen bevattelijk werd een en ander over het uitspansel verteld. De heer van Beelen dankte daarvoor met een kort woord. Daarna werd een bezoek gebracht aan het museum Mesdag in de Zeestraat, waarna werd gereden naar het monument van Koningin Emma. Ten slotte is een rij toer gemaakt naar Scheveningen. waar ook een bezoek aan de haven werd ge bracht. Dankbaar en voldaan keerde men huiswaarts. De heer van Beelen heeft zijn leerlingen 'n genoeglijken middag bezorgd. De ass. der Dir. Bel., de heer J- Beards is overgeplaatst van het kantoor Arnhem naar hier Getrouwd: A. Th. van den Brink en J. Snijders. Overleden: Wilhelmina van Rijn 63 j. Wed. Adrianus Zuidhoek. In ons verslag omtrent de ijsbaan werd abusievelijk vermeld een lengte van 216 Meter. Dit moet zijn 116 Meter. Het oppervlak is dan ook 2300 vlerk. Meter. NOORDWIJK BINNEN. BRAND IN TWEE WOONHUIZEN. St. LISSE. Elizabethvereeniging. Door de St. Elizabethvereeniging, welke vereeniging aan behoeftige zieken of zwak ken bijstand verleend, werden volgens het jaarverslag uitgereikt: 10.322 liter melk, 3902 eieren. 453 pond vleesch. 450 pond spek, 14 fl. levertraan, 9 pond rookvleesch, 7' pond lever, 41 pakken kindergoed, 24 molton dekens, 11 wollen dekens. Er zal wederom een Jaarlijksche Inzame ling langs de hulzen worden gehouden. De ingezetenen worden verzocht dit mooie werk daadwerkelijk te steunen opdat het bestuur in de behoefte zal kunnen blijven KATWIJK AAN DEN RIJN. In de Geref. Kerk werden tot ouder» lingen gekozen Jac. van Beelen (aftr.) en D. de Vries Sr. en tot diaken P. de Vries Pz. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der A.R. Propagandaclub „Idenburg". Deze vergadering werd in de oude ker- keraadskamer van de Geref. Kerk gehou den. De voorzitter, de heer Boender liet zingen Ps. 72 6 en las voor den 72sten Psalm, waarna hij voorging in gebed. Na een welkomstwoord las de secretaris, de heer Dompeling de notulen. Hierna refe reerde de heer J. Minnee over „Ons be stuursapparaat". Spr. behandelde achter eenvolgens: wie het apparaat maken, hoe het gemaakt wordt en hoe het werkt. In verband met het eerste punt zeide Inlei der, dat men de opvatting van het kies recht als publieke functie te danken heeft aan de Fransche Revolutie. De kiezer oefent een publieke functie uit. Dr. Colijn geeft hiervan een korte verklaring. Hij zegt, dat alle burgers, die ter stembus geroepen worden inderdaad een eigen overtuiging bezitten omtrent de staatkundige doel einden, die behooren te worden nagestreefd En om het leeren van die overtuiging isMaager. het naar de opvatting der verdedigers van! Ondertrouwd: het functie-begrip toch te doen. Maar voor Fuchs. Burgerlijke Stand. Bevallen: L. v. d. Zwetv. d. Voort z. G. Blieck—Hartlng z. C. M. Baars—Mes man z. GehuwdC. G Kerkvliet en J. M. A. v. d. Zon Overleden: Marie v. Dlemen echtg. van D. Beijk 49 j. In een bijeenkomst in het K.J.C.- gebouw werd een 15-tal jonge leden in de Kruisvaart geïnstalleerd door den directeur kapelaan van Ingen. Vele belangstellenden, vooral ouders, waren hierbij tegenwoordig. Bij deze Installatie schilderde de directeur de groote beteekenis van dit jeugdwerk. Voorts voerde de pastoor het woord, welke den jongens wees op hun roeping. Door de nieuwe leden werd nu de belofte van trouw afgelegd. De jongens declameerden nu eenige ge dichten van Guido Gezelle waarna door kapelaan van Ingen de overeenkomst be sloten werd. De gemeenteraad komt morgenavond ln openbare zitting bijeen om 7 uur. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. F. Sells 1.1. verpleegster, van Panhuijsstraat 41; W. A. M. C. de Ruijter, student, Voorstraat 69; Z. Rosenbaum, landbouwer, Oude Zeeweg 52; B. Fuchs, Oude Zeeweg 52; H. G. Böhm, student Nd. Boulevard 8; A. H. G. Hoopmann db., Rem- brandtweg 13; J. I. A. Dobbe, landb. (o), Langeveld 32; J. A. J. M. Hoornberg, hulp i.d. huish., Langeveld 29/30; Wed M. C. de Bruin, gob. van den Heusel, Hoofdstraat 131; J. S. Uijttewaal, Quarles van Ufford- straat 1; M. Caspers db., Bronckhorst- straat 77. Vertrokken: Nic. Smit, marinier naar Rotterdam. Oostplein 14; J. Snijders echtg. A. Th. v. d. Brink, naar Bodegraven, Kerk straat 126; E. Gerding, db., naar Osna- bruck Kornstrase 33; F. H Wlechmann serv. juffr. naar Waddens (Duitschland) V. Wolf, echtge. H. Verkalk, naar Warmond B. 36; A. Heemskerk en C. Heemskerk bd., naar Noordwijkerhout, 's-Gravendamsche- weg 85; N. Mooijekand. naar Oegstgeest, Ballstraat 41. Het spelen met lucifers de oorzaak. Hedenmorgen te 8 uur brak brand uit in het perceel Voorstraat 19, bewoond door den heer J. van Overbeek. Spoedig stond ook het perceel Voorstraat 17 ln brand, be woond door mej. Jansen, hoofd der be waarschool. In dit perceel is ook de be waarschool gevestigd. Verschillende vertrekken zijn totaal uit gebrand terwijl een gat in het dak is ont staan. De brandweer was met de motor spuit spoedig ter plaatse en heeft erger kunnen voorkomen. Een dichte rookmassa omhulde de om geving. De bewoners vonden onderdak bij de buren waar ook de Inboedels werden binnengedragen Het spelen met lucifers door een 1-Jarig jongetje, dat bij een trapgat een stuk pa pier in brand had gestoken is de oorzaak van dezen brand. De schade aan de perceelen welke eigen dom zijn van de Ned. Herv. Kerk alhier wordt door verzekering gedekt. De inboe dels waren laag verzekerd. NOORDWIJKERHOUT. Comité Nationaal Huldeblijk. In de raadszaal Installeerde burgemeester van Iersel gisteravond het Dl. comité tot het bijeenbrengen van gelden voor een nationaal huwelijksgeschenk voor het a.s. vorstelijk bruidspaar. De Oranje-ver. heeft zich spontaan bereid verklaard tot het in zamelen van gelden. De volgende week vangt men aan met het collecteeren in bussen De minste gift zal welkom zijn! In het comité ziin mede ultgenoodigd om zitting te nemen de drie pastoors uit de Zllk. uit de St. Jozef- en uit de St. Victor- parochie. benevens de rector van het St. Bavo-Gesticht en de predikant der Ned. Herv. Gemeente. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk zijn met groote meerderheid herkozen de heeren G. Bouwmeester en W. Knoppert. De collecte in de Ned. Herv Kerk ten bate der Zending, bracht f. 100 op. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v. J. H. Glasbergen en C. de Mooy; Dleuwertje Cornelia, d. van C. v. Kromhout en A. M. v. d. Oever. Ondertrouwd: L. B. van Elten j.m. 26 J. en H. Wischmeljer J.d„ 23 jaar. Zendingsavond. In de Kerkzaal werd op initiatief van de dames-zendingskrans een herdenkings avond gehouden. Ds. Peter opende met ge bed, waarna gezongen werd Ps. 86 5 en 6. Daarna hield mej. v. d. Horst een inte ressante lezing met lichtbeelden verduide lijkt over Japan en het zendingswerk al daar. In de pauze werden door de Chr. Zangver. Deo Volente eenige liederen gezongen. Deze welgeslaagde avond werd door ds. Peter gesloten. HEDEN. Den Burcht: N.S.B., spr. H. C. Nije, 8v, nam. 4 Endegeest: Verkoop van door patiënt» vervaardigd werk 2—5 en 7—9 uur nam „Harmonie": Dr. Lelste over „Anthrom sofie en Christendom". 81/4 uur nam. Morschweg 59: 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: 8 uur nam. Pniël: Vrouwenavond te 8 1/4 uur nam Stadszaal: Liefdadigheidsconcert dj Vereenigde Zangers". 8.15 uur. Zomerlust: Chr. Reclteerclub uur nam. Woensdag. Stadsevangelisatie te Samenkomst te U.V.K. Breestraat 27: Ledenvergadering Uts- zaal Reuvens, 4 3/4 uur nam. „Den Burcht": Antl-Rev. Klesver. Spr. i Bik van Enkhuizen. 8 uur nam. Endegeest: Verkoop van door patiëntea vervaardigd werk 25 uur nam. Harmonie: Selskip Fryslan. 8 uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk)I.O.GT 8 uur nam. Ritnsburg (Kleuterschool): Chr. Hist Unie. Stadszaal: Padvindersrevue Leger des Heils. 8 uur nam. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Nicolaas Wilhelmus z. van C A. J. Vermin en J. Glatthaar; Johan nes z. van M. van Sprang en M. Kapteln; Thomas z. van J. Admiraal en J. C. Zand bergen; Pieter z van C. de Niet en IJ. Z. Rosenbaum ein B. H. SASSENHEIM. Een vergadering die niet doorging! Voor de vergadering uitgeschreven door den L.T.B. (R.K. Bloemist- en Tuinders- patroons) bleek geen animo te bestaan. Be halve het onvolledige bestuur waren er slechts 2 teugdlge belangstellenden; de ver gadering ging toen maar niet door. Een witte mol. Bii den tuinder R. nabii den Warmonder- dam ls een witte mol gevangen. Dat zulks zelden voorkomt bewiist wel het feit dat een 70-1arige mollenvanger slechts éénmaal in zijn leven een dergelijk exemplaar had gevangen. Vergadering der Sassenheimsche Hengelsportvereeniging. Voor de leden der Sassenheimsche Hengel sportvereeniging S.I.V. hield ln café „De Oude Post" de heer Ha'ebosch. lid van het hoofdbestuur van den Ned. Hengelaarsbond een causerie over de geschiedenis van de hengelsportvereenlgingen. Sdt. zette uiteen, dat vroeger een hengel- vereenlging een sDortvereenlglng was. doch thans is zij een striidvereeniging geworden. Dat hier zoo weinigen lid van de vereeni ging zijn vindt z.i. ziin oorzaak in het feit, dat men niet weet wat de Bond aan voor- deelen biedt. De bond heeft groote percee len water gepacht waarin mag worden ge- vischt met den hengel, geaasd met visch, sleephengel of peur. In verband hiermede wees spr. er op. dat over de kleine vischacte verschil van mee ning bestaat. De Bond meent, dat voor de 3 genoemde vischtuigen slechts één acte ls. De wet is hierin niet erg duidelijk. Door toedoen van den Bond is er thans een rechtelijke uitspraak, dat één acte af.l vol doende ls. Door den Bond ls een groote actie ge voerd tegen het belasten van den hengel, welke actie met succes is bekroond. Ook wordt gewaakt tegen verontreiniging van het boerenwater. waardoor massa's visch ontijdig sterft. Eveneens treedt de Bond streng op tegen het stroopen. terwitl door hem alle wetten worden geëerbiedigd. Als alle hengelaars de voordeelen die de Bond brengt overwegen, zullen zij zeker als lid toetreden. Spr. deel de tenslotte mede. dat in 1937 het l5-1artg bestaan van den Bond herdacht zal worden met een massalen hengelwedstriid waar aan door 700 personen kan worden deelge nomen. De voorzitter van de afd. Sassenhelm dankte den spreker voor zijn uiteenzetting en sprak den wensch uit, dat het ledental moge toenemen. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen Dinsdag en Vrijdag van 10- 12'/i en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; 'in Februari Maart, April, Mei en October van 104 uur en In Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanal 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven- genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur: 1 Oct. —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr—1 April 104 uur; 's Zon dags van 13. 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Weill- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 12, 1.305 uur. 'sZaterdags 8.30—12 uur; Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloot Hortus Botanicus, Rapenburg 73: werkdagen van 1 April1 Oct. van 9-11 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.31 Mrt. van 912 en l'/i4 uur. Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10-11 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappellji Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van l.!)04.30 nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilde rijen van R. Martinez (tot 6 Dec.) 1M uur, 's Zondags 1—4 uur. uur DIVERSEN. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Inenting tegen diphterle 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu». 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Perfecte Misdaad". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Tarass Boulba". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Muiterij op de Bounty." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 m en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. uur of 8.15 uur nam. „Dancing Lady'. lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur- Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. ,De bruid van Frankenstein." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenlon® „Tot Hulp der Menschheld", echter nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voo spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst.dtr apotheken wordt van Maandag 23 tot met Zondag 29 Nov. a.s waargenomen a° de apotheken: P du Croix. Ra^^aan' telef. 807; E. B- de Metz, Kamerl. Onnesi»»" 28 telef 3553 en J. Doeden.s Wilhelm!"®' park 8 Oegstgeest. telef. 274. Burgerlijke Stand. d, v. N. J- B"1' 1. Geboren: Adriana Maria, teveel en E. M. C. van Rijzen. Getrouwd: H. van der Voort 36 en G. M. Meijer 33 j. C. J, van Duin, en M. van der Ploeg, 27 j. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6