Het beleid aan buitenlandsche zaken LEIDSCH mw m - Derde Blad Dinsdag 24 November 193( De strijd in Spanje KERSTREIZEN „CEBUTO" VISHHERIJ-BERKHTEN Memorie van antwooi d aan de Tweede Kamer H. HEESTERMANS TEL. 1532 VRAGENRUBRIEK De druk op Madrid, i LAWN-TENNIS. Frankrijk wint met 50. Van het gevechtsterrein rond Madrid is niets van beteekenis te melden. Beide par- tijen, doch voornamelijk de regeering van Ir». rv a 1 Valencia, spreken van eenige aanvallen, üorotra en Destremeau slaan resp. doch eenig resultaat is blijkbaar niet ver-1 kregen. Eden over een blokkade. Van Swol en Hughan. Op vragen betreffende de veiligheid van de Britsche koopvaardijschepen in de Mld- dellandsche Zee. antwoordde de minister van buitenlandsche zaken. Eden, gistermid dag in het Lagerhuis, dat het de politiek der Britsche regeering is. in geen enkel op zicht deel te nemen aan den oorlog in Spanje, en aan geen der partijen steun te verleenen. Onder applaus verklaarde Eden, dat de Britsche regeering tot dusver aan geen van beide partijen de rechten van belligerenten ter zee had erkend en voor het oogenblik ook geenszins voornemens is, zoodanige rechten te erkennen. Bijgevolg zullen de Britsche oorlogssche SS STA E- schepen in volle zee tegen de zijde der schepen, van welke partij ook, buiten de driemijlszóne beschermen. Intusschen is de Britsche regeering voor nemens, zoo spoedig mogelijk een wetsont werp in te dienen, waarbij het vervoer vari wapens met Britsche schepen naar Spanje i?. Va? wnrrtt v»rH.«rrf Van Swol. doch liet zich van zun kant ook onwettig wordt verklaard. Op verdere vragen heeft Eden geant woord. dat de Fransche regeering hem. nog geen 24 uur geleden, haar wensch te ken nen heeft gegeven, het non-Interventie accoord te zien voortgezet. Op de vraag, of de Engelsche regeering in contact was met de Fransche ter verzeke ring van een gemeenschappelijk optreden in geval van schending der Fransche of Britsche rechten op het gebruik van Spaansche havens, antwoordde Eden, dat hij de verzekering kon geven, dat de regee ring in nauw contact was met de Fransche regeering ter zake van alle kwesties, opge worpen door den toestand in Spanje. Eden heeft 's morgens nog een onder houd gehad met den Franschen ambassa deur en hem een uiteenzetting gegeven van de politiek, die de Britsche regeering voor nemens is te voeren. Naar Havas nader uit Londen seint, zou de door Eden aangekondigde wet, waarbij het vervoer van wapenen naar Spanje door Britsche schepen verboden wordt, o.a. aan de autoriteiten de bevoegdheid verleenen, scheepseigenaren die handelen in strijd met deze wet, zware boeten op te leggen De bepalingen der nieuwe wet zullen spe ciaal gelden voor het vervoer van wapenen door Britsche schepen uit een ander land naar de Spaansche legers, want de wapen- uitvoer uit Engeland is. ook zonder deze wet. reeds voldoende aan banden gelegd. Het geval met het Engelsche schip „Bramhill". dat na verscheiden buitenland sche havens te hebben aangedaan, een la ding munitie te Alicante heeft gelost, heeft immers duidelijk bewezen, dat de Britsche schepen nog wel kans zien. aan den wa penhandel tusschen Spanje en andere lan den deel te nemen. Het incident van Carthagena. Van de zijde der regeering van Valencia wordt nog steeds verklaard, dat het onder zoek naar de scherven van de torpedo, welke de „Miguel Cervantes" beschadigde, heeft uitgewezeij, dat deze is afgeschoten door een buitenlandsche onderzeeër, niet door een Spaansche of Italiaansche. Ten slotte wordt medegedeeld, dat na den aan val de Duitsche torpedojager. welke voor Carthagena ligt en die zich tijdens het ge vecht op een afstand hield, den ingang van de haven naderde om een onderzoek in te stellen naar den uitslag van den strijd. Daarna verwijderde het schip zich weer. Men ziet in welke richting de beschuldi ging gaat! Verder wordt gezegd, dat een Duitsch kabelschip miinen heeft gelegd voor de haven van Bilbao: de nationalisten be schikken niet over mijnenleggers. Beteekenis wordt overigens na de Duit sche ontkenning aan een en ander niet meer toegekend! Geen Italiaansche hulp aan generaal Franco. Politieke kringen te Rome bevestigen, dat de Italiaansche regeering generaal Franco geen enkele militaire hulp ver leent. met name niet ter zee- Men ver- verklaart, dat de erkenning der regeering van Franco in de oogen van Italië de maatregelen rechtvaardigt, welke de lei der der „nationalisten in Spanje" zou kunnen nemen tegen het In Spanje bren gen van troepen en materiaal door vreem de schepen. Maar. aldus voegt men hier aan toe, de onderzeebooten waarover hij beschikt, schijnen hem te veroorloven op doeltreffende wijze op te treden. Italië blijft trouw aan de aangegane verplichtin gen als lid van de niet-inmengingscom- mlsslc. De erkenning. De regeering-Franco heeft het Duitsche ministerie van buitenlandsche zaken me degedeeld, dat zij Luis Alvarez de Estrada, secretaris van de Spaansche ambassade te Berlijn, benoemd heeft tot haar zaakgelas tigde bij de Duitsche regeering. Intusschen duurt te Barcelona de agi tatie in het door de rooden beheerde gebied van Spanje tegen de beide landen, die de regeering-Franco officieel hebben erkend, onverminderd voort hetgeen zich voorna melijk manifesteert in het plunderen van Duitsche en Italiaansche winkels. De non-interventie. Het sub-comité van de non-interventie commissie bestudeerde gisteren het rapport van de luchtvaartdeskundigen, betreffen de het plan, om de controle voor den wa pentoevoer naar Spanje uit te bftiden tot vliegtuigen, die voor oorlogsdoeleinden naar Spanje worden vervoerd. De leden van het comité besloten, het ingediende controle-ontwerp aan hun res pectievelijke regeerineen voor te leggen. Engeland, Rusland en verscheidene an dere landen stelden voor, de strijdende partijen in Spanje alvast uit te noodigen, De ontmoeting NederlandFrankrijk is geëindigd met een 50 overwinning voor Frankrijk, Sommigen hadden nog hun hoop gevestigd op de partij Hughan Destremeau, waaruit misschien nog een punt voor Nederland gehaald kon worden, maar het heeft niet zoo mogen zijn. Rechtvaardigde Hughan's spel in het begin van den wedstrijd de hoop op een 41 eindstand, later zakte dit dus danig af, dat in vrij snel tempo game voor game voor Hughan verloren gingen. Borotra won, zooals te verwachten viel. van Van Swol doch het was gelukkig voor den D D.V 'er 2een verpletterende neder laag. Reed; blijkt dit uit de cijfers 62 nen genoemd worden Een vlot gespeeld heeren-enkelspel was het. vol verrassende momenten, listige uit gehaalde cross-drives, vooral van de zijde van Borotra. smashes en onhoudbare ser vices Borotra erkende sportief de aces van niet onbetuigd. En toen hli tenslotte de service van Van Swol kon beheerschen, toen werden de returns haast noodlottig voor den Nederlandschen speler, die zich ge dwongen zag naar een effect-service te griipen. Hoe goed Van Swol den Fraschman ook partii gaf de bekende inzinkingen bleven niet uit en het werd in de derde set zóó snel 40 dat men een ineenstorting van Van Swol's spel vermoedde Maar even daarna herstelde hti zich en wist, tot de laatste bal geslagen was. het spel op peil te houden daarmee een goeden indruk bii de Franschen achterlatend. Minder tevreden kan men over Hughan zijn. De eerste set stemde ons nog zeer hoopvol. Hughan was dadelijk goed op dreef. Destremeau daarentegen kon er niet direct in komen en scheen last van de koude te hebben. Met een aantrekkelijk snel. waarin vooral scherpe cross-drives en onhoudbare services wapens van beide tegenstanders waren kwam de stand od 33. Hughan maakte toen van een kleine Inzinking van Destre meau gebruik om tot 53 te komen doch kon daarna niet de .spirit" vinden om de set te winnen. Na 55 zakte het Deil aanmerkelijk. Niet meer de brilliante momenten gaven de wllnst. doch de missers van den tegenstan der. Tenslotte verloor Hughan met 108. In de tweede set maakte Destremeau zich uit de deDressie los, Hughan daarentegen niet Het resultaat was een 61 overwin ning voor den eerste. De derde set bracht nog hetzelfde spelbeeld. doch na 20 kwam er weer leven in den D.D.V 'er. Te laat ech ter. Destremeau had toen al zulk een voorsprong, dat hij met de overwinning in zicht zeker en snel op het einde kon aan sturen en dat was maar goed ook De partij, die pas om half zes begonnen was had den steeds kouder en hongeriger wordenden toeschouwers al lang genoeg geduurd. Zoo was het einde van deze ronde van het Koning Gustaafbekertournooi gekomen met een 50 overwinning voor Frankriik, dat nu uitkomt teren den winnaar van den wedstrijd Denemarken—Duitschland. VOETBAL. COMPETITIESTANDEN K.N.V.B. Reserve 2de klasse A. H. V. V. II8 6 1 1 22—7 13 Gouda II 8 5 1 2 26—19 11 V. U C. II 8 4 3 1 17—14 11 Quick II 8 4 2 2 18—10 10 A. D. O. Ill 8 4 1 3 26—21 9 Scheveningen II 8 3 2 3 15—19 8 Alphen II 8 3 1 4 21—25 7 Olympia II 8 3 0 5 13—22 6 B. M. T. II 8 2 1 5 12—18 5 H. B. S. II 8 2 0 6 18—28 4 Reserve 3de klasse A. V. U. C. III 8 7 1 - 28—13 15 Lugdunum II 8 4 2 2 2820 10 U. V. S. II 8 4 2 2 15—8 10 L F. C. II 8 5 0 3 21—15 10 H. V. V. III 8 3 2 3 23—14 8 A. S. C. II8 3 1 4 21—22 7 Quick III 8 3 1 4 17—20 7 A. D. O. TV 8 1 3 4 12—20 5 Bodegraven II 7 1 2 4 1021 4 Alphla II 8 0 4 4 0—17 4 KORFBAL. LEIDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van Zaterdag en Zondag j.l. Adspiranten: KI. II: Noorderkwartier II Vlcus Orientis II 15. Leden: KI. I: Noorderkwartier IVicus Orientis II 40. KI. II: Zuiderkwartier IAlgemeene III 3—2. Overzicht. Het tweede twaalftal der Oosterkwartier- adspiranten heeft opnieuw keurig werk geleverd door ook Noorderkwartier II, haar ernstigste concurrente, aan haar zegekar te binden. De Noorderkwartierders hielden tot de rust (11) kranig stand, doch moesten daarna aanzien, dat Oosterkw. hen nog op overtuigende wijze versloeg. De weg naar het kampioenschap ligt hierdoor voor Vicus Orientis dus geheel open. In de leden-afdeellng bleef Noorderkwar tier in een vrij goeden en sportlef gespeel den wedstrijd met 40 over Vlcus Orientis II de baas. Reeds met de rust had Noorder kwartier een 30 voorsprong, dank zij pun ten van Du Prie, Dubbelaar en mej. Gul- demond. In de tweede helft liep de aanval der roodbroeken echter voortdurend dood op het keurige verdedigen van Oosterkwar tier. Verder dan een punt van S. Verlint konden de Noordelijke stadsbewoners het dan ook niet brengen. Ook de laatste ver dediging der Kooiclub, waarin vooral De Haas uitblonk, speelde een keurige partij, In de tweede klasse bewees Zuiderkwar tier opnieuw, dat men wel degelijk reke ning met haar dient te houden. Thans werd Algemeene III het slachtoffer. Echter die nen we deze overwinning niet ^1 te hoog aan te slaan aangezien Algemeene slechts met 9 menschen in het veld verscheen. Zoodoende kon Zuiderkwartier reeds voor de rust door Kapaan (2-maal) en Labordus een 30 voorsprong riemen. In de tweede helft waren de kanfèormenschen echter beter ingesteld en was de onvoltalligheld voor hen geen beletsel den achterstand tot 32 in te loopen. DAMMEN. WEDSTRIJD TE NIEUW VEEN. Donderdagavond zal in het onthouders gebouw te Nieuwveen een damwedstrijd gespeeld worden tusschen de Nieuwveen- sche Dam- en Schaakvereeniniging en de vereeniging „Nooit Gedacht'" uit Ter Aar voor de competitie ,.de Rijnstreek". 2e kl. West. o K.D.C.K.VV.Z. Morgenavond a.s. wordt te Katwijk aan den Rijn in het clublokaal van K.D.C. de iaarlijksche vriendschappelijke massakamp gespeeld tegen K.W.Z. van Katwijk a. Zee. Wij leveren van PHILIPS WONDERSERIE NOCTURNE ad 89 GULDEN f.4.per maand. Vooruitbetaling f.10. H. G. v. LUIJKEN, Breestraat 39 - Tel. 35. 2685 (Insez. Med.) hun standpunt ten aanzien van het con- uóle-ontwerp té doen kennen. Hiertegen kwamen de vertegenwoordigers van Duitschland, Italië en Portugal in verzet. Dezen verklaarden, dat het plan eerst te Londen definitief gereed en aanvaard moest worden, alvorens men zich tot de regee- ringen te Madrid en de Burgos kon wen den- Het wachten is dus thans op het antwoord van de in de non-interventie commissie vertegenwoordigde regeeringen. Sluiting Amcrikaansche ambassade Het Amerikaansche staatsdepartcment heeft den zaakgelastigde der Ver. Staten té Madrid. Wendélin telefonisch opdracht gegeven de ambassade te Madrid te slui ten en naar Valencia te gaan. Wendelin antwoordde, dat hij morgen met zijn personeel zou vertrekken. Er be vinden zich te Madrid nog 200 Amerika nen. die per automobiel of autobus de hoofdstad zullen verlaten. Noorsch schip opgebracht De gezagvoerder van het Noorsche schip „Lisken" heeft rapport uitgebracht over net feit, dat hij, onderweg van Dundee naar Valencia, op 14 Nov. aangehouden ls door verscheidene kleine oorlogsschepen der nationalisten, tusschen Caso Villano en Kaap Finisterra. Zij dwongen den gezag voerder koers te zetten naar. Vigo. Eerst na zijn heele lading gelost te hebben, wel- Ke bestond uit pootaardappelen, kreeg hij verlof zijn reis voort te zetten. 6 d. PARIJS 22—27 DECEMBER f.50.- MET KERSTDINER EN ATTRACTIES. Agentschap Sigarenmagazijn STEENSTRAAT no. 24, h. Beestenmarkt 2673 CIngez. Med.) ZWEMMEN. DE INDISCHE TOURNEE VAN ONZE ZWEMSTERS Nog geen beslissing. Naar het A.N.P. verneemt heeft de uit- noodiging van den Nederlandsch-Indl- schen Zwembond. welke uitnoodiging tot doel heeft enkele van de beste Nederland- acne zwemsters een tournee door Indlë te doen maken, in het bestuur van den Kon. Nederl. Zwembond opnieuw een onderwerp van bespreking uitgemaakt. Naar bekend hebben de zwemsters N. Senff. W. den Ouden, T. Wagner en J. Waalberg aan het bestuur van den K. N- Z B. bericht gezonden, dat het haar mo gelijk was, aan deze tournée deel te ne men Van mej. Mastenbroek echter was een brief met bezwaren ingekomen. In de bestuursbijeenkomst, gisteravond te Utrecht gehouden, is nog geen beslis sing omtrent het al of niet doorgaan van de Indische tournée genomen, doch wel kon men het A.N.P. meedeelen, dat de mo gelijkheden, dat de toer doorgang zou kun nen vinden, grooter zijn geworden. De besprekingen worden voortgezet. o BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De verdere uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. J. Schrama 159 27 25 5.55 P. Duivenvoorde Sr. 102 27 24 3.77 C. Kortekaas 150 40 16 3.75 M. Verdeel141 40 19 3.52 A. van Dijk 150 41 12 3.65 S. v. Rijn 121 41 16 2.95 J. Duivenvoorden 150 57 21 2.63 M. Verdel 142 57 13 2.49 C. Kortekaas 150 41 16 3.65 M. V. Dijk 79 41 9 1.92 C. Th. Duivenvoorden 150 24 23 6.25 P. Halfschepel 89 24 16 3.70 Het programma voor morgen is: B. Mas tenbroek—A. Elfering; A. van Dijk—A. El- fering; H. Verdel—J. van Kampen; A. van Dijk—Th. Duivenvoorden; B. ElferingS. v. Rijn; Th. DuivenvoordenJ. Duiven voorden. j Goede verhouding tot Duitschland een kostelijk goed. Verschenen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer in zake de begroo- ting van buitenlandsche zaken. Hieraan wordt ontleend: Het is 's ministers diepgaande overtui ging van de noodzakelijkheid van de uni versaliteit van den Volkenbond, die in be langrijke mate zijn houding tegenover de onderscheidene volkenbondsproblemen heeft beheerscht. Bij het bepalen van zijn standpunt tegenover de toelating van Sov jet-Rusland heeft hij en met hem, het gehcele kabinet dezen factor dan ook zeer ernstig laten wegen, al was hij ten slotte niet beslissend. De toelating van een staat als Abes- synlë tot den bond. niettegenstaande het feit, dat op het Abessijnsch gebied de sla vernij nog niet verdwenen was, kan de minister niet afkeuren. Opneming in de in ternationale gemeenschap zal er in het algemeen eerder toe bijdragen aan onwaar dige toestanden, waar deze in de landen der volkenbondsleden bestaan, een einde te maken, dan wanneer de achterlijke sta ten als onwaardlgen uit de „Gentlemen's Club" worden geweerd. Onderhandelingen met België Het zoowel aan Nederlandsche als aan Belgische zijde bestaande inzicht, dat nog geen bruibare grondslag aanwezig ls voor nieuwe onderhandelingen om te komen tot herziening der verdragen van 1839, heeft de minister nog onlangs bevestigd gezien. De regeering ls te zeer doordrongen van het groote nut eener welgeordende ver houding tusschen Nederland en België, om niet de noodige voortvarendheid te be trachten bij het voeren van nieuwe on- derhrndelingen. mochten die te eenlger tijd met uitzicht op goeden uitslag weder kunnen worden opgenomen. Onttrekking van water aan dc Maas Na uitvoerig de lange voorgeschiedenis dezer aangelegenheid te hebben uiteenge zet. zegt de minister o.m.: Afgescheiden van het vraagstuk of bij geringe Maasafvoeren wel genoeg water zou overblijven, zag het er naar uit alsof de controle op de Maasaftappingen, die I Nederland in 1863 ten koste van groot» moeite en opofferingen eindelijk had ver. kregen, ons door den aanleg door België van het Albert-kanaal stond te worden ontnomen. De Belgische regeering ls niet bereid ge- bleken, het Nederlandsche standpunt als juist te erkennen, terwijl het evenmin is gelukt met België tot onderhandelingen te komen over een redelijke regeling in die omstandigheden bleef de Nederland- sche regeering, die zich niet kan neerleg gen bij de schending van de rechten welke Nederland aan het verdrag van 1863 ont leent, niets anders over dan een oplossing te zoeken door. gelijk te voren aan de Bel- gische regeering was bekend gemaakt, de zaak voor het Permanente Hof van Inter nationale Justitie te brengen, een daad waarvan geen verslechtering der onder- linge verhouding het gevolg behoefde te zijn. en, naar hiér met voldoening zij opge- merkt. ook niet is geweest. Verhouding tot Duitschland De regeering erkent zonder voorte. houd, dat een goede verhouding tol Duitschland ais een kostelijk goed is te beschouwen. Zulk een goede verhouding maakt sinds lang een gewaardeerd gemeen schappelijk bezit van Nederland en Duitschland uit en het gebeurde met de vier uitgezette Nederlanders heeft die goede verhouding evenmin blijvend kunnen schaden als excessen van en kelingen, waartegen dc regeering op treedt met de middelen die haar tea dienste staan. Wat H.M.'s gezant te Berlijn be treft, heeft de minister den indruk, dat omtrent dezen diplomaat, wiens zeer bijzondere verdiensten hij mtt kennis van zaken hoog aanslaat, vele ongegronde geruchten de ronde doen. Ten aanzien van het niet-vlaggen door dezen gezant op 20 April 1938 gaat deze geheel vrij uit. Het was slechts het gevolg van 't feit dat een aan de gezantschappen rondge zonden circulaire ons gezantschap niet had bereikt. Hoe weinig hier van eenige be wuste onheuschheld van de zijde van dep gezant sprake was, blijkt ten overvloede nog uit het feit. dat deze spontaan er prijs op heeft gesteld, aanstonds te bevoegder plaatse uit te leggen waarom zijnerzijds niet was gevlagd. HOCKEY. NEDERLANDSCHE TEGEN BELGISCHE STUDENTEN Voor den studentenwedstrijd Nederland —België om den Muller-beker, welke op 9 Dec. a.s. op het terrein van clubhuis te Werve in Den Haag door de Rotteraam- srhe Sportvereenlging zal worden georga niseerd. ls het Nederlandsche studenten- team als volgt samengesteld: Doel: Bleydenstein (Delft); achter: Werker (Delft) en Everwyn (Leiden); mid den: Ellnk Schuurman (Leiden), Heldring (Leiden) en Zonnevylle (Leiden); voor: Gunning (Lelden), Schook (Utrecht), Du Pon (Leiden), Caviet (Delft) en Esser (Lelden) Na afloop van den wedstrijd zal in de sociëteit Hermes te Rotterdam een reünie worden gehouden. N. R. Crt. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. In „In den Vergulden Turk" werd gis teravond een wedstrijd gespeeld voor de 4ae klasse. De uitslag was de volgende: Philidor III Katwijk a/Zee III. D J. StolJ. v. Duyvenboden 01 J. V. GalenJ. Bergman 10 J. E. EeckelaertK. Bos 10 C. VisserR. van Brugge xx H. C. Bouter—A. P Post 0—1 J. van DisselH. Binnendijk 0i J. de KoningW. A. van Leeuwen 10 B Lindeyer—C. Langmuur 10 J. BernardA. Vooys 01 C. KasteelA. Verbree 10 Totaal 5x—4x Philidor III staat dus een punt voor; de afgebroken partij zal beslissen over winst of gelijk spel. Mevr. D. te L. Alle kinderen hebbei als er geen testament is, recht op een gt- lijk deel der nagelaten goederen. De boe delscheiding moet in het door u aangeduid! geval door den notaris geregeld worden. A. N. te L. Als er geen kinderen zijn en er geen testament is. heeft zij recht op de geheele nalatenschap. W. K. te R. Het is billijk, dat met een lager bedrag wordt genoegen genomen, tenzij de gesloten overeenkomst zich daar tegen verzet. Tracht de'zaak in der minne te regelen. J. H. S. te L Het verhuren van kamers mag natuurlijk plaats hebben. Evenwel moeten de inkomsten worden opgegeven aan het orgaan van steunregeling. Bij het bepalen van het bedrag der ultkeerin? wordt dan met de Inkomsten rekening ge houden. DE LEIDSCHE SCHAAKCLUB „TAVENO". Om het kampioenschap der club. Aan dezen wedstrijd werd door 33 leden deelgenomen. De voorwedstrijden zijn thans afgeioopen. Er waren 4 groepen van 7 en i van 5 deelnemers. Van elke groep werden de twee hoogstuitkomenden in den eind strijd geplaatst, in totaal dus 10 spelers, die a.s. Vrijdag in het Nut daarvan dc 1ste ronde zullen spelen. Het zijn de volgende leden: I: p. de Graaf en A. Sjardijn me( 47. uit 5 en 4'/. uit 6; II: A. Barkema en J. Smit met 6 uit 6 en 5 uit 6; III: H. C. Kriel en L. Kranenburg beiden met 4'/. uit 6; IV: J. Kanbier en W. van Schayck, belden met. 4'/. uit. 5 en V: P. Barkema en J. F. Kriek Jr., beiden met 3 uit 5. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 20 Nov. Tusschen 52 gr. 35' en 52 gr. 46' Nbr. en 2 gr. 46' en 3 gr. 16' Ol.: SCH. 314 70 kantjes; SCH. 263, 260 kantjes; SCH- 65 5 kantjes; SCH. 81, 90 kantjes; VL. 155,1' kantjes; GDY. 49. 300 kantjes; SCH. 339, 130 kantjes; SCH. 35, 180 kantjes; SCH. 245, 289 kantjes; VL. 78, 119 kantjes; SCH. 305, 18 kantjes; SCH. 284. 160 kantjes; SCH. 14, 40 kantjes; SCH. 246, 17 kantjes; SCH. 159. 300 kantjes; VL 73, 45 kantjes; SCH. 79. 300 kantjes; KW. 153, 5 kantjes; SCH. 210, 125 kantjes: SCH 78 6 kantjes; KW. 96, 0 kantjes; VL. 130. 400 kantjes; SCH. 107, 36 kantjes; KW. 68, 10 kantjes. KERSTTOURNOOI TE HASTINGS. Naar wij vernemen zullen in het Jaar- lijksche Kersttournooi te Hastings, dat op 27 December aanvangt en tot 6 Januari as. duurt, in de hoofdgroep uitkomen: Alje- chin (Frankrijk). Fine (V. S.i, Vidmar (Yoego-Slavlëi, Eliskases (kampioen van Oostenrijk), Felgin (Lethland), Winter (kampioen van Sngeland), Thomas (Enge land), Tylor (Engeland), Reynolds (Enge land) en Vera Menchik (Tsjecho-Slows- kije). Reynolds is een jonge Engelsche speler, die zich in een der reservegroepen van het tournooi te Nottingham onderscheiden heeft cn wien men thans een kans r™ geven. In de premier-reservegroepen spelen leder geval mee de Belgische kamp"*" Koltanowski en onze landgenooten Landait Prins, v. Seters en Schcffer. Op 'n drogen weg moet uw outo bij 40 km per uur binnen 1° meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10