:ID5(H DAGBLAD - Tweede Blad NAGEKOMEN BERICHTEN UIT DE RIJNSTREEK THIJS IJS EN HET HANEN-EI VEUR-LEIDSCHENDAM. Feestavond van „Volksonderwijs". I ne afd. van Volksonderwijs hield een paganda-feestavond In hotel de Wyker- LTDe zaal was goed bezet. De voorzitter lekie mede, dat het volgende jaar bij het i lustrum het beste cadeau zal zijn een 'ntsl nieuwe leden. Als spreker trad op l,[ sJ>. Statenlid de heer Gardenier uit n Haag, die opwekte pal te staan voor de uenbare School. De S.D. Tooneelvereen. ijnieraadschap voerde op „Kameraad lap", een mijnwerkersdrama en Johnny i aardig blijspel. Beide stukken werden bt gespeeld. De muziek werd verzorgd «r het Waltertrio. terwijl de avond werd sloten met een bal onder leiding van den r Sanders te Voorburg. WARMOND. I - De heer H. L. van Delft heeft bedankt fvoorzltter van de Oranje-Commissie en voorzitter van de Harddraverij Com- ssle. Door den Capitulantenraad zijn in e gemeente de navolgende betrekkingen „jgewezen als vallende onder het capitu- jntenstelsel n.l. die van gemeente-veld- Cchter, bode. concierge, gemeente-werk- Cn gemeentearbeider en beheerder van ft waterleidingbedrijf. WASSENAAR. tieren jubileum van den heer J. Louter. lezer dagen herdacht de agent van llitle J. Louter alhier, den dag dat hij 25 Treil'geleden werd aangesteld als ge- Eenteveldwachter in deze gemeente. _j het College van B. en W„ alwaar ook i Commissaris van Politie aanwezig wa. de jubilaris door den Burgemeester ^ompltmenteerd en werd hem een enve lope met inhoud overhandlngd. ■Op het politiebureau werd hem door den mmissaris van politie namens het perso- een crapaud aangeboden terwijl de RK. Politiebond „St. Michael" zijn mplimenten deed vergezeld gaan van een 1 bloemstuk. o ZOETERWOUDE. Feestavond van de St. Jansfanfare. gisteravond werd in het Patronaatsge- aan den Schenkelweg aar de leden j donateurs van de St. Jansfanfare een fstavond aangeboden. De belangstelling a groot. Nadat de voorz. de bijeenkomst send had en de aanwezigen had ver- Jkomd, o.a. pastoor Klaverweijden, de Irgemeester en diens echtgenoote, wet- juder Onderwater en den gemeentesecre- werd een aanvang gemaakt met het |n-stop-programma. Onder leiding van a heer P. J. van den Berg werden diverse bdige wijsjes ten gehoore gebracht. Hierna trad een Leidsch Cabaret-En able op onder leiding van den heer Aad slaar. Ben langdurig, applaus en een [rtelljk woord van dank van den voorzit- r bewezen, dat het optreden van dit ge- 'schap, waarbij wij ook niet mogen ver- |ten het verdienstelijk accordeonspel van heer Nick Galtard, zeer werd gewaar werd- -Aan de R.K. Jongensschool, Schenkel- alhier ls toegelaten als kweekelinge |et akte, mej. Theod. G. van Veen uit sotdorp en aan de E K. Meisjesschool in [Zuldbuurt alhier, mej, M. van Rijn uit feterwoude. [inden afgeloopen nacht heeft men een meenteschuit. die gebruikt wordt bij het <en der vaarten, doen zinken, terwijl p een zich in die schuit bevindende pp heeft ontvreemd. De politie stelt een Vierzoek in naar de(n) dader (s). |- De jaarlijksche collecte ten behoeve de R. K. Universiteit te Nijmegen ladboudcollecte) heeft dit jaar op het |orp f. 112.opgebracht. Tot voorzitter der commissie van bij- nd, inzake het wegenvraagstuk. hebben 1 en W. wethouder L. Onderwater aan wezen. BINNENLAND. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Gistermiddag is bij de firma Gioeneveld van de Poll aan den overkant van het IJ te Amsterdam een 16-jarige jongen in een ijzeren pen gevallen. Hij werd daarbij ernstig aan het hoofd gewond en ls tenge volge van die verwonding overleden. DE VERDUISTERING VAN EFFECTEN. TE GRONINGEN. Nog een arrestatie. In verband met de aanhouding van den 43-jarlgen D. J. de J. te Groningen wegens verduistering van effecten, ter waarde van vijftienhonderd gulden, is heden gearres teerd de 34-jarige S. van G. aldaar, die een deel van de opbrengst van de verduisterde effecten in ontvangst heeft genomen, ter betaling van een schuld van de J. voor noemd. Van G. is, als verdacht van heling, ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. BUITENLAND. DE COMMUNISTEN WILLEN DEMONSTREEREN. PARIJS, 19 November. (Havas) De communistische partij heeft besloten de bevolking van Parijs op te roepen om Zon dagmiddag a.s. op het uur van de begra fenis van wijlen minister Salengro te demonstreeren. ALPHEN. Verbouwing Wees- en Armhuis. [Blijkens de toelichting op de begrooting fln het burgerlijk armbestuur dienst 1937, het noodig dat In het wees- en armhuis p den Oudshoornscheweg meerdere rulm- wordt verkregen voor de verpleging van Men van dagen. Het aantal verpleegden I toegenomen, waardoor de ruimte te be- pkt wordt. De bedoeling is, dat de boven- TMieping wordt opgetrokken en wel de oorgcvel en dat daar vier kamers worden [paakt. Voorts ls het noodzakelijk, dat er een ziekenzaal op de beneóenverdie- 5 wordt gemaakt. Thans is er slechts „■vertrek, waarin slechts één zieke kan [wden verpleegd. Door de verbouwing op J" bovenverdieping is het mogelijk bene- rS een ziekenzaal te verkrijgen. LJ* '«sten van verbouwing en aanschaf- Ivan meubilair, worden geraamd op Het voornemen bestaat deze kosten C„ "ken v°or vier achtereenvolgende ja- een bedrag van f. 1000 en het vijfde Kn a l. van den gewonen dienst naar oultengewonen dienst over te brengen. 1 "breeding van den Rijksstraatweg. L*'"breeding van den Rijksstraatweg IJ!.'engzamerhand haar beslag te krij- Kef't i tlet' gedeelte van den Hoom be- Vs vrljwel gereed. Een en ander -«nt reeds een belangrijke verbete- terwijl de stagnaties voor het verkeer mi ."wel zijn opgeheven. Van het ge Laetste ottoir «omen. Stuyver-Oosthoekbrug is oruk bezig met het leggen van het ook dit gedeelte ls reeds gereed De Gemeentebegrooting 1937. ■ttrmïf' over het algemeen de pasten der lïen Hij"6. "Wwel gelijk zijn aan die van 1 ten 1936i 'aten wij hieronder vol- MI> overzicht van enkele uitzonde- PROF. DR. J. S. THEISSEN OVERLEDEN. Hedenochtend vroeg ls te zijner huize te Amsterdam op 62-jarigen leeftijd overleden prof dr. J. S. Theissen. buitengewoon hoog leeraar In de vaderlandsche geschiedenis aan de gemeente-universiteit, en oud-bi bliothecaris der universiteitsbibliotheek, aldaar. o UIT NED. OOST-INDIË. WAARNEMEND BURGEMEESTER BUITENZORG. BUITENZORG. 19 Nov. (Aneta). Met de waarneming van de betrekking van burge meester van Buitenzorg is tijdelijk belast mr. Ph. M. Hlldebrand, adj.-inspecteur van financiën. De heer Hildebrand was reeds eerder wet houder van de gemeente Batavia. Hij is een van de vooraanstaande leden van de Indi sche Katholieke Partij, tevens lid van den Volksraad. o SALARISGRENS VOOR KLASSE-INSTELLING OP MAILBOOTEN BATAVIA, 19 Nov. (Aneta). Naar ver luidt. is de salarlsgrens voor reizen van gouvernements-passagiers per mailboot in de tweede klasse, van 1 December verlaagd van f. 330.tot f 275.teneinde tegemoet te komen aan het euvel van overbezetting in de derde klasse. JAPAN EN HET ANTI-COMMUNISTISCHE FRONT. TOKIO. 19 November. (A.N.P.) In di plomatieke kringen meent men op grond van berichten uit bevoegde bron te weten, dat de berichten inzake een bondgenoot schap tusschen Duitschland en Japan van allen grond ontbloot zijn. Waarnemers wijzen er op, dat Japan niet voornemens is, zich in de Europeesche politiek vast te leggen, noch een politiek volgt, welk? ten doel heeft een overeenkomst te sluiten, welke tegen een bepaalde mogend heid is gericht. Men verklaart, dat het de traditioneele politiek van Japan ls, de ac tiviteit van de Komintern, die den vrede bedreigt, te onderdrukken. Daar de Komintern streeft naar de wereldrevolutie door internationale organi satie, streeft Japan naar vorming van een gemeenschappelijk front met andere mo gendheden, die zich eveneens door de Komintern bedreigd voelen. Met dit doe! tracht Japan ook met China een anti-com munistische overeenkomst tot stand te brengen. Japan is echter niet voornemens, zich bij het fascistische kamp te voegen en nog minder om iets te doen, dat van invloed zou kunnen zijn op zijn traditio neele vriendschappelijke betrekkingen met de Engelsche, Amerikaansche en andere landen. SCHACHT TE ANKARA. ANKARA. 19 Nov. (D.N.B.) De presi dent van den Turkschen staat. Kemal Ata- turk. heeft gisteren den president van de Dultsche rliksbank dr. Schacht in aud'ën- tie ontvangen Schacht overhandigde Ata- turk een portret van Hitler met opdracht. Vervolgens ontving dr. Schacht de ver tegenwoordigers van de Turksche pers Hij verk'aarde. dat hij naar Turkije ls geko men om een tegenbezoek te brengen aan de vele personen uit het Turksche bank wezen die een bezoek hebben gebracht aan Berliin. Hii is niet eekomen om kwestie; van bijzondere beteekenis te bespreken. BRITSCH POSTVLIEGTUIG VERONGELUKT. DUURTETOESLAG VOOR AMBTENAREN. SEMARANG. 19 Nov. <Aneta). Het college van B. en W. diende bij den raad een voor stel in tot het verstrekken van een duurte- toeslag aan gemeente-ambtenaren, in con cordantie met een eventueele regeling der zaken voor landsdienaren. Twee dooden. LONDEN, 19 Nov. (Reuter). De „British Airways" deelt officieel mede, dat heden ochtend 3.58 uur nabij Crawley het post vliegtuig, dat de mail van Scandinavië en DultschJand naar Engeland bracht, ls ver ongelukt. De beide piloten, Hattersly en Breden- kamp zijn om het leven gekomen. De mall ls niet beschadigd en werd per trein naar Londen gebracht. Het toestel vervoerde geen passagiérs. De radio-tele grafist en de mecanicien werden slechts licht gewond. De oorzaak van het ongeval ls niet bekend. ringsposten, waarmede de begrooting min of meer ongunstig wordt beïnvloed. In de eerste plaats is de post betreffen de uitgaven voor kosten van overbrenging, plaatsing en verpleging van arme krank zinnigen van niet geringe beteekenis. Voor deze post is geraamd 'n bedrag van {23.000 (v.J, f 19.500). Ontvangsten f. 5743.20 (V.j. f. 6486.67). In tegenstelling met bovenstaande post is voor de post beschikbaarstelling van goedkoope levensmiddelen aan uitgaven geraamd f 17.500. tegen het vorig jaar f. 27.500. In verband met de uitgaven over het tijdvak 1 Januari—1 September 1936 wordt een en ander echter voldoende ge acht. Voor kosten van den bouw van woningen voor sociaal achterlijke gezinnen is onder de uitgaven op den kapitaaldienst begroot een uitgave van f. 13.600. De aan den West- kanaalweg staande noodwoningen verkee- ren in zulk een slechten toestand, dat zij feitelijk voor bewoning ongeschikt zijn. De bedoeling is deze te vervangen door een 8-ta] nieuwe woningen met voorschot en bijdrage van het rijk op grond van de wo ningwet. Het hoofdstuk ondersteuning aan werkloozen sluit aan uitgaven op een be drag van f. 382935.77 en ontvangsten op f. 304598.39 alzoo een nadeelig slot van f. 78337.38 Vorig jaar werd begr. f 63891 24 Het hoofdstuk opbrengst belastingen ge wone dienst is geraamd op een batig slot van f. 218653.78 vorig jaar f. 220255 78. Begrooting Armbestuur 1937. Deze begrooting ls geraamd aan ont vangsten en uitgaven op een bedrag van f. 76334.75, wat de gewone dienst betreft. Evenals het vorig jaar wordt een subsidie van de gemeente noodig geacht v. f. 70.000. De buitengewone ontvangsten worden ge raamd op f. 1000 en f. 4500, alzoo een na deelig saldo van f. 3500. Dit houdt verband met de kosten van verbouwing en aan schaffing van meubilair voor het wees- en armhuis, welk bedrag men voorstelt te dekken door 4 achtereenvolgende jaren een bedrag van f. 1000 en het vijfde jaar f 500 van den gewonen dienst naar den buiten gewonen dienst over te brengen. Begrooting Grondbedrijf 1937. De begrooting voor net grondbedrijf voor den dienst 1937 is, wat den gewonen dienst betreft, geraamd in ontvangsten en uitga van op een bedrag van f. 16047.54 met een nadeelig saldo van f.9800 (v.j. f. 10.500). De post opbrengst huren en pachten van lan derijen is geraamd op een bedrag van f. 6230.53 (v.j. f. 6101.33). De post onvoor ziene uitgaven is geraamd op f. 643.18 (v.j. f 231.83). De storting in het reservefonds als bedoeld in art. 19, lid 1, van de veror dening op het beheer van het bedrijf wordt achterwege gelaten In verband met de fi- nancleele moeilijkheden der gemeente. De kapitaaldienst sluit op een bedrag van t 190.000. De opbrengst verkoop gemeente eigendommen is geschat op f. 35.000 (v.j. 1 50.000). Voor kosten van bouwrijp maken is geraamd f33.500) (v.j. 20.000). welk be De opbrengst van de collecte ten bate van het fonds „Hulp in Noed" van den Chr. Besturenbond bedraagt f. 500. bene vens verschillende toezeggingen in natura Onze plaatsgenoot de heer Iï. Mun ting slaagde aan de Handelshoogeschool te Rotterdam voor het candidaatsexamen handelswetenschappen. De motorrijder W. uit Waddinxveen kwam in aanrijding met het tolhek op het Goudsche rijpad alhier. W. viel en bekwam eenige verwondingen, terwijl zijn motor zwaar werd beschadigd. 30 November a.s. hooot onze plaats genoot de heer H. M. v. Venrooy zijn 25- Jarig Jubileum te vieren als arbeider-ran geerder in dienst der Ned. Spoorwegen. Tot één der gelukkige prijswinnaars van de hoofdprijzen n.l. een Chevrolet- auto van den landelljken Mlca-puzzle-wed- strijd behoort onze plaatsgenoot A. v. d. Toren, Raadhuisstraat alhier. De inzameling in onze gemeente voor liet fonds voor bijzondere nooden zal wor den gehouden in de week van 1519 December a.s. Een voorstel tot het voteeren van gelden voor een uitkeering in eens Ingevolge art. 205 der L. O.wet voor de R.K. School (Dorp) en het aangaan van een geldleenlng daar voor groot f124800 a 4 l/8°/« werd na breed voerige toelichting van den voorzitter, met alg. st. aangenomen. Het verzoek om ontheffing van de ver plichting tot het aanwijzen van ambten en betrekkingen die door militairen of gewe zen militairen moeten worden vervuld, werd, ais zijnde voor deze gemeente niet van be lang, aangenomen. De verordening op de Algemeene Be graafplaats werd na uitvoerige toelichting, met alg. st. aangenomen, evenals de veror deningen op de heffing en invordering van begraafrechten. Een voorstel inzake de ontruiming van grafruimten op de oude begraafplaats, pas seerde zonder bespreking den hamer. Aan den heer L. van Veen werd het visch- recht toegewezen voor f. 15.55, het grasge was aan het Kromme Jaagpad aan D. van der Werf voor f. 36 en het grasgewas aan den Westzijdeweg aan C. van den Bos voor f. 25. Inzake het voorstel tot het converteeren van twee loopende geldleeningen, gaf de voorzitter een toelichting. Voor een bedrag van f. 78000 staande op de Bank van Ned Gemeenten was een aanbieding ingekomen, doch besloten werd daarop niet in te gaan, terwijl een bedrag van f. 18000, bij den pen sioenraad ondergebracht, blijft loopen. Hierop werd de vergadering van half een tot half drie geschorst. Na heropening las de voorzitter het rap port voor van de commissie tot onderzoek der gemeentebegrooting 1937 en van die van het waterbedrijf (leden de heeren Kap- tein, Noordam en Loomans). De heer Scheel bracht waardeerende woorden aan het beleid van B. en W. doch betreurde niettemin den achterstand, dien hij vindt in de bezetting van functies van de R.K. groep bij de gemeente. Spr. ves tigde de aandacht van B. en W. op de ko mende werkzaamheden aan den Gemeene- weg, opdat zooveel mogelijk plaatselijke werkkrachten daarin arbeid mogen vinden. De voorzitter dankte den heer Scheel voor zijn waardeerende woorden en be loofde voor de toekomst zijn volle mede werking te zullen verleenen. Wat de uit zonderingspositie betreft van de RK„ merkt spr. op, dat alleen de raad een uit spraak doet, wanneer er vacatures te ver vullen zijn. Het waterleidingbedrijf werd op f. 15.590 vastgesteld, met een kapitaaldienst van f. 689,24. Bij de behandeling der gemeentebegroo ting werd een voorstel van de heeren Loo mans en Goedhart, om het punt electri- citettsverlichting van het huls van den gemeente-secretaris te schrappen, met 8 tegen 3 st. verworpen. De heer Goedhart verzocht meer aan dacht voor de verlichting van het gedeelte omtrek „Zwaantje". Aldus zal geschieden. Op een vraag van den heer Scheel om de straatverlichting die tot dusver met gas verlicht is, door electrische lantaarns te doen vervangen, antwoordde de voorzitter daarnaar te zullen informeeren. De heer de Jong stelde voor de subsidie aan de bewaarscholen van f. 100.op f. 200— te brengen. Na discussie werd dit voorstel gesteund door den heer Scheel met meerderheid van stemmen aangenomen. Besloten werd de commissie van pi. schooltoezicht op te heffen. Met het oog op de as. feestelijkheden ter „elegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana werd het bedrag van f. 100.ver hoogd tot f. 200.—. Het loon van den controleur der werk loozen. begieot op f. 30.— per maand en door den voorzitter verdedigd, werd goedgekeurd. Besloten werd de concierge-woning aan het Raadhuis wederom voor een jaar te verhuren aan den tegenwoordige huurders, n.l. die van het Raadhuis voor f. 4 en aan den Rijndijk voor f. 3.— per week. De gemeente-begrooting werd hierop met alg. st goedgekeurd op een bedrag van f. 188.786.53 gewone dienst met als onvoor zien f 1796.44 en voor den Kap.dienst in inkomsten f. 8.580.50 en uitgaven f. 7.406.12; batig saldo van f. 1.174.38. Na rondvraag volgde sluiting te 6 uur. WADDINXVEEN. Het 12-jarig zoontje van den arbeider I. geraakte onder een boerenwagen, waar van de paarden op hol geslagen waren. Het kind bekwam een ernstige wonde aan het been en werd op advies van den dokter naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden vervoerd. De Ned. Herv. Jongedochtersvereen. „Draagt elkanders lasten" vervaardigde in liet afgeloopen seizoen weer een groot aan tal kleedingstukken voor behoeftige gezin nen. welke dezer dagen zullen worden uit gereikt. Vanwege de Provincie zal in het gras veld nabij de nieuwe hefbrug over de Gouwe een heesterbeplanting worden aan gebracht. Ook de gemeente gaat door met het aanbrengen van verfraaiingen, het volgend jaar zal de Prins Hendrikstraat met boomen beplant worden. Zoo belooft het centrum der gemeente van lieverlede zijn landelijk schoon weer terug te krijgen! WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. In de Raadsvergadering is inzake de waterleidingconsessie na zeer langdurige en belangTijke discussies, zoowel in open bare als in geheime zitting een motie aan genomen, waarbij de Raad een beslissing aanhoudt tot 7 Dec. om den leden gele genheid te geven, de rapporten te bestu- deeren. Voorts is een aanvang gemaakt met de behandeling der gemeentebegroo ting. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting 1937 goedgekeurd. De Raad vergaderde. Aanwezig alle leden. Burgemeester A. Warnaar opende met ge bed. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Op den aanvrage om subsidie door den heer G. Verheul aan den Rijndijk, om een ziekenwagen voor deze gemeente en Koude kerk in dienst te stellen, werd afwijzend beschikt, omdat daaraan geen behoefte wordt gevoeld. Aan de orde wordt gesteld de aanstelling van den heer G. Ruis in vasten dienst der gemeente als waterfitter. B. en W. stellen voor. nu de heer Ruis ongeveer een jaar als proef werkzaam is geweest, en in alle op zichten zijn arbeid tot tevredenheid heeft verricht, hem als vaste waterfitter aan te stellen tegen een weekloon van f. 23 plus f.30 rijwielgeldi Aldus na discussie besloten. Een voorstel om lid te worden.van het drag wordt noodig geoordeeld ter behoev: Instituut Stad en Landschap, werd aange- van slootdemping, rioleering en straataan- nomer, met 9 tegen 2 st. (tegen de heeren leg ln de complexen „Overpost" en „Nabij"Scheel en Loomans). LEIDERDORP. Een onderscheiding. De heer P. v. d. Kwaak alhier ontving van den A.N.W.B. een insigne met diplo ma wegens langdurlgen dienst ln betrek king bij familie dr. G. A. de Bruljne. De belasting op de biljarten Afscheid van den heer Boot Een nieuw Raadslid. De Raad vergaderde. Onder de ingeko men stukken was o.m. een verzoek van J. Witteman te Hoogmade om verlaging van den aanslag personeele belasting biljarten en een aanslag van het vergunningsrecht. De heer Van Ruiten was verwonderd over het voorstel van B. en W„ om op het ver zoek afwijzend te beschikken. Reeds enkelo malen in voorgaande jaren is een soort gelijk verzoek ingekomen en steeds worden dezelfde argumenten voor afwijzing aange voerd. Spr. vond het niet juist om de bil jarten te belasten; deze vormen immers een onderdeel van den bedrijfsvoorraad voor den caféhouder; als de materialen voor boeren en tuinders niet belast wor den, behooren biljarten onbelast te blijven. De voorzitter zeide, dat liet verzoek om verlaging van den aanslag biljarten vóór 1 September afgehandeld moet zijn. Of er mogelijkheid bestaat voor verlaging in volgende jaren betwijfelde spreker. De belastingen zijn alle tot het maximale opgevoerd en verlaging van een onderdeel zal wel geen goedkeuring verwerven. Daar bij merkte spr. op, dat de aanslag vergun ningsrecht zeer soepel is toegepast; een lagere heffing dan f. 40 staat de wet niet toe. zoodat adressant, die dit minimum be taalt, geen beroep op den Raad kan doen. Hierna las de voorzitter een verzoek voor van den heer Boot, waarbij deze ontslag vroeg als ambtenaar van den burgerlijken stand, terwijl tevens mededeeimg ge schiedde van de ontslagname als lid van den Raad Het ontslag als ambtenaar van den B. S. werd eervol verleend. De voorz. dankte namens den Raad den heer Boot voor hetgeen hij gedurende een 18-j. periode voor de gemeente heeft ge daan. Van zijn deskundige adviezen en medewerking op alle gebied kon het ge meentebestuur steeds een ruim gebruik maken, wat de gemeente tot voordeel heeft gestrekt. Het spijt spr. dat redenen van ge zondheid en zakendrukte den heer Boot dezen stap deed nemen. Hij vertrouwde dat eventueel niet tevergeefs een beroep op hem wordt gedaan bij het zitting nemen in commissies enz. De heer Boot dankte den voorz. voor de tot hem gesproken woorden. Hierna had het onderzoek plaats der ge loofsbrieven van het nieuwbenoemde lid den heer J. Walraven. De voorz. verzocht den heeren P. van Ruiten, L. Donker en J. J. Anker zitting te willen nemen in de commissie voor het on derzoek der geloofsbrieven. De eerste deelde mede, dat de stukken door de comm. in. orde zijn bevonden. De comm. adviseerde tot toelating met welk voorstel de Raad zich kan vereenigen. De heer Anker informeerde naar het in- beslag genomen vet in de gemeente. Spr. heeft gehoord, dat voortaan het ingevoerde vleesch op een bepaalde plaats iri de ge meente gekeurd moet worden. De voorzitter zegt, dat hiervan niets bekend is. Blijkens een door B. en W. gedane afkondiging vindt de keuring plaats in de lokalen der slagers of in de particuliere woningen, mits hiervan te voren kennis wordt gegeven ter secretarie. De keuringsdienst is op dit punt zeer actief en is steeds bereid behulpzaam te zijn bij het aanvragen van keuringen van ingevoerd vleesch. De heer Donker vroeg of de gemeente voornemens is eenige uitkeering te doen aan armlastigen en werkloozer. ter gele genheid van het huwelijk van de Prinses. De voorz. antwoordde, dat afgewacht wordt of de Minister, evenals bij de verloving van het Vorstelijk Paar, een extra uitkeering zal doen. Hierop volgde sluiting. 3. Toen Thijs nu had vernomen, waarom Slmmie zoo vlug was gekomen, dacht hij„Ook al klinkt dit nog zoo raar, 't is waarschijn lijk waar, want Simmle ls geen leugenaar!" En hij zei: „Dickie moet. naar school vol vlijt; het is alweer de hoogste tijd. Maar. Sim, ik ga met je mee en dan zullen wij het hanen-ei nog eens bekijken met z'n twee." Zoo draafden zij dan samen voort; zij spraken onderweg geen woord en vroegen zióh slechts af in hun gedachten, wat men van 'n hanen-ei wel kan verwachten 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7