I5CH DAGBLAD - Eersle Blad Donderdag 19 November 1936 WEERBERICHT. LUT/TEBEPICUÏEN Prins Bernhard vliegt van Soesterberg naar Waalhaven SPORT EERSTE KAMER. TWEEDE KAMER. RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT TELEGRAMMEN Franco kondigt de blokkade van Barcelona af. MAIKT k GERICUÏIN Barmietttstand. llsWrmiddag 3 uur: 759. fcdennüddag 3 uur: 770. telegrafisch weerbericht. Ljegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. feoogste stand 775.3 te Karlstadt. hoogste stand 734.9 te Janmayen. Irerwachting tot den avond van 20 Nov.: Krachtige tot matige Oostelijke tot N.- ktelijkc wind. Gedeeltelijk bewolkt, aan- ajtelijk nog eenige kans op regen. Later inig of geen regen. Iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. geseind van De Bilt hedenmorgen om uur aan de posten van Delfzijl tot [tk van Holland: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede". buitenlandsch weerbericht. Tdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. ,j hooge druk in het Noorden breidde i uit, en nam in beteekenls toe. Die op j Oceaan trok zich naar het Zuiden tg. De depressie, welke gisteren over ons j lag. trok naar het Zuiden af en vulde De berichten van IJsland ontbreken jenmorgen. Over de Oostkust van iland ligt echter de kern van een zee: depressie. Over het Zuidelijk deel de Noordzee en Het Kanaal waaien krachtige Noord-Oostelijke winden, Igens waaien op het Zuidelijk deel van iBrltsche eilanden matige Noord-Ooste- winden, terwijl ln Schotland de wind j Zuid-West omgeloopen is. i Noord-Frankrijk waaien nog Noorde- tinden. In Zuid- en Midden-Frank- s het meest windstil, de lucht is nog met plaatselijk regen. In Zuid- ^chland valt op vele plaatsen regen of [taw. In Scandinavië is de lucht over 't _meen opgeklaard, alleen ln het Noor- valt, onder Invloed van de nieuwe de- tëie, weer regen. i onze omgeving is opklarend weer met ige Oostelijke tot Noord-Oostelijke win- te vachten, terwijl de temperatuur [noedelljk nog wat zal dalen. weersomstandigheden hedenochtend buur. krijs: Windrichting: N.O. Windkracht: kk. Temperatuur:- 7 gr. c. Algemeene pstoestand: betrokken. /ndon (Croydon): resp. N.O., matig, 7 lc.. steeds matige regen, lerlijnresp. O.N.O., matig, 1 gr. C„ ieuwbuien. Marseille: resp. windstil, 10 gr. C., steeds li'.e regen na onweer. Genua' resp. N., matig, 12 gr. C, steeds pte motregen. luchttemperatuur. J uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.). (2 uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.), puur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.). ogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Jfoorm. te 6.04 uur; nam. te 6.25 uur. LICHT op voor fietsers e.a. londerdag: 4.32 n.m. tot 7.01 v.m. BINNENLAND. maans- op- en ondergang. J Nov. op: 11.40; onder 20.48 uur. ROEIEN. nederlandsche roeibond. j Zondag 20 December zal de Nederl. beiboncl zijn algemeene vergadering te psterdam houden. Op de agenda staat k een verkiezing van een nieuwen voor- |ter, daar de huidige praeses, dr. C. W. G. traemet aan de beurt van aftreden en niet plesbaar is. Het bestuur heeft ir. Th. p. [cmp voor deze functie aanbevolen. Voor houden van wedstrijden in 1937 wer- |c door de verschillende vereeniglngen volgende data aangevraagd: [Amsterdamsche Roeibond op 4 April; Ne- plandsche Studenten Roeibond op 6 Mei; Nnklljke Nederlandsche Zeil en Roei- pnlglng op 11, 12 en 13 Juni; „De Hoop" I Juni (Telegraafbeker)„Nereus", natio ns kampioenschappen op 1 Augustus en f Holland Bekerwedstrljdvereenlging en "•stcrdamsche Roeibond op 19 September. o DAMMEN. excelsior (waddinxveen) boskoop i. l®-'8isteravond had in hotel „Kwaak" te Taudinxveen een wedstrijd plaats tusschen 7™'or I aldaar en Boskoop I, waarvan 'uitslag ls als volgt: J. Hoogerbrug (Excelsior I)C. Eike- nr (Boskoop I) afgebr.; A. Ringelensteln van Leeuwen 2—0: C. Blonk—H. W. |X 1—1; H. TroostJac. Schoemaker rif. J. Poot—M. van Vliet 2—0; T. sl s J- van Wijk 2—0; A. Tol—C. Li r"°: N- p- de Zwart—C. J. Toebes VinkJ. Nleuwerf 20; D. La- Éi» .7 A- Venema 02. Voorloopige ult- '"'aal 144 damclub leiden. Uïï.UWkgen ,jer wedstrijden lulden als Tien legervliegtuigen escorteerden het Douglo*-to«stel. Vanochtend om negen uur arriveerde Prins Bernhard per auto komende van Het Loo, op het vliegkamp Soesterberg. De Prins was vergezeld door zijn particulieren secretaris, jhr. Roëll. Voor het administratiegebouw der lucht- vaartafdeellng hadden zich de Inspecteur van het luchtvaartbedrijf, generaal M. Raaymaker en kolonel J. Best. commandant der luchtvaartafdeeling met de tot zijn staf behoorende officieren opgesteld. De prins werd verwelkomd door generaal Raaymaker en daarna werd kolonel Best aan hem voor gesteld. Nadat de Prins zich eenigen tijd met den inspecteur van het luchtvaartbedrijf had onderhouden, begaven allen zich naar het vliegterrein, waar de Douglas der K. L. M P.H.A.K.O. stond opgesteld, welke om 8.45 uur van Waalhaven te Soesterberg was aan gekomen. Op weg daarheen bleef Prins Bernhard even staan bij het monument ter nagedachtenis van de gevallen vliegers. Bij het toestel werd de Prins ontvangen door de heeren A. Plesman, directeur der K.L.M., en jhr. K. H. Rensdorp, directeur der K.N.I.L.M., waarna de Prins en zijn secretaris en de belde laatstgenoemde hee ren in het vliegtuig stapten. De motoren werden aangezet en onder het loeien van de sirene taxiede de P.H.A.K.O. langzaam naar den boschrand van het vliegterrein, vanwaar tegelijkertijd een escadrille C 10 en een escadrille D 16. onder leiding van kapitein van Weerden Poelman, in de richting van den hangar opsteeg. Bij den boschrand draalde de Douglas om en taxiede ongeveer 100 m. in de richting van het kamp, waarna het toestel zich verhief om in de richting van Waalhaven, begeleid door de escadrilles, te verdwijnen. Bestuurder van de Douglas was de piloot Frijns. De verdere bemanning werd gevormd door van der Molen iradio-telgraflst), De Jong (werktuigkundige) en mej. Bon- gertman (stewardess). Op Waalhaven, waar in den grauwen, kouden ochtend een ijzig koude en harde wind stond, kwam te halftien het vlieg tuig, geëscorteerd door de tien legervlieg tuigen, in zicht. Even cirkelde de zilveren Douglas boven het veld, om dan vlak voor de (Koolhoven- fabriek neer te strijken. Voor dit gebou wencomplex wachtte een gezelschap, be staande uit de heeren F. Koolhoven, direc teur, Jac. Mees, president-commissaris en de commissarissen mr. M. P. L. Steen- berghe, C. van 'tGroenewoud en de juri disch adviseur der N. V. Koolhoven Vlieg tuigen, mr. A. D. van Buren, den Prins en diens medepasagiers op De heer Roëll stapte het eerst uit. Den prins zagen we naar de bestuurderscabine loopen, waar de. heer Plesman hem aan ge zagvoerder Frijns voorstelde. Prins Bern hard complimenteerde Frijns met de keu rige landing en was vol bewondëring voor bot escadrlllevliegen. De heer Plesman stelde vervolgens de bemanning aan den Prins voor en vertelde hem, dat Van der Molen indertijd den Kerstvlucht van de „Snip" naar West-Indië heeft medegemaakt. Daarna sprong de Prins kwiek uit het vliegtuig. Hij was ge kleed ln een blauwe overjas, 'n rose anjer ln het knoopsgat, den hoed in de hand. Nadat Prins Bernhard veelvuldig gefoto grafeerd was verdween hij ln de gebouwen van Koolhoven. Frijns vertelde ons na de landing nog, dat met een constante snelheid van 230 KM. op 300 meter hoogte is gevlogen, pre cies onder het wólkendek. Het zicht was gunstig en het weer „viel mee". Het bezoek aan de Koolhovenfabriek heeft ongeveer l'/i uur geduurd. De Prins heeft vooral aandacht geschonken aan de nieuwste in aanbouw zijnde machines voor Soesterberg: een gesloten jager-verkenner, de FK 52, ln staat tot een snelheid van 370 k.m. op 4000 meter hoogte en met een capaciteit van 900 pk. Deze machine bezit drie mitrailleurs, ieder van 1000 patronen, heeft ultvalbare tanks, met het oog op brandgevaar. Voorts bezichtigde hij o.a. modellen van vliegbooten en een model van een sleeptank, welke dient voor het beproeven van den weerstand van vliegbooten. Na het bezoek aan de fabriek aanschouw de de Prins het stunten met drie Kool hoven-trainers. voorgevlogen door den lsten luitenant Linthout. 2den luitenant de Zwaan en adj.-vlieger v. d. Griend. Ook een auto-girotoestel, bestuurd door den importeur van dat type, den heer v. d. Velde, steeg ter eere van 's Prinsen be zoek op. Voortdurend filmde Prins Bernhard met zijn eigen toestel Naar de heer Plesman verzekerde, heeft hij dit ook al onderweg van Soesterberg naar Waalhaven van het vliegtuig uit gedaan. Na in de hangar de tentoonstelling van vliegtuigen te hebben bezichtigd, vertoefde de Prins geruimen tijd bij den fototechni- schen dienst, waar prof. Schermerhorn en de heer Corsten hem van voorlichting dienden. De Prins was verrast, hier twee foto's te aanschouwen, welke hedenochtend bij zijn aankomst waren genomen. Ook bezichtigde de Prins nog de „Ibis" van de K.L.M., die juist uit Parijs was aan gekomen. Toen was het uur van vertrek genaderd. Eerst steeg het militaire escorte op. om den Prins gelegenheid te geven, van het veld af opnamen te maken. En verv.olgens stapte de Prins in de Douglas, waarmede hij ook gekomen was, evenals het gezelschap dat van Soesterberg af den Prins vergezeld heeft. Tegen 1 uur werd Schiphol bereikt, waar o.m. de heeren Crena de Jongh, Guilren- nard, Aler en Thomson ter begroeting aan wezig waren. Na de begroeting zegde de Prins den kapitein Van Weerden Poelman dank voor het escorte waarna hli elk der vliegers de hand drukte. De prins liep daarna naar de „Kwak" tenie. waar hij met hartelijken handdruk afscheid nam van de bemanning In de bovenzaal van het nieuwe restau rant gebruikte de Prins hierna met een klein gezelschap de lunch. Aan de lunch zaten mede aan de heeren Roell. Plesman. Rendorp GulllonarcJ. Aler. Thomson, en Crena de Iongh. het prinselijk huwelijk. De Haagsche gemeenteraad heeft heden ochtend met algemeene stemmen den bur gemeester mr. S J. R. de Monchy, be noemd tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, met het oog op de a.s. voltrekking van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard ten stadhuize te 's Gravenhage. Door de Eerste Kamer zijn heden zonder hoofdei, stemming aangenomen de wets ontwerpen tot goedkeuring van het huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard en tot naturalisatie van Prins Bernhard. Verder is nog een groot aantal andere wetsontwerpen goedgekeurd. de justitiebegrootinc. (Vergadering van heden) Aan de orde is voortzetting van de be- i handeling van de Justitiebegrooting Voor 1937. De heer van der Heide (S.D.A P.) wenscht een en ander te zeggen over de z.g. Haag sche zedenzaak, welke vooral den laatsten tijd de aandacht getrokken heeft, en ten aanzien waarvan thans ontspanning wordt verwacht. Die ontspanning kan thans ko men en zij moet komen van de regeerings- tafel. Bij het lezen van de memorie van antwoord werd spr. onaangenaam getrof fen, aangezien de betreffende passus zeer onvolledig en onbevredigend ls. Wat de berichten in de pers betreft, wordt gezegd, dat na een langdurig on derzoek aan den procureur-generaal is ge bleken dat de berichten niet van de politie afkomstig zijn, zooals ook door den hoofd commissaris van politie is verklaard Spr. is van de Integriteit en de objec tiviteit van deze hoogé ambtenaar volko men overtuigd en gent^ftidc -verklaring wil spr. gaarne aannemen Jtnaar, vraagt spr., heeft de politie in het geheel er niets mee te maken gehad? Heeft de politie de eerste berichten, die blijkbaar uit een vertroebelde bron kwa men, trachten te remmen en heeft zij deze niet bevestigd? Spr. stelt hoogen prijs op nadere inlich tingen. Spr wijst op allerlei omstandigheden den hoofdgetuige betreffende. Is het niet hoogs) bedenkelijk, iemand op deze wijze te arresteeren? De minister spreekt blijkbaar een andere taal dan spr. spreekt. Er is aan verdachte niels gevraagd buiten de verklaringen dar getuigen om. Heeft de rechtbank kennis ge dragen van al het belastend of ontlastend materiaal? Spr. dringt op een antwoord aan Heeft de minister niet gewaarschuwd dat men zeker van zijn zaak moest zijn, alvorens tot arrestatie over te gaan? De behandeling dezer zaak heeft spr. diep leed gedaan. Wat zou er van menig ouderen verdachte in deugdelijke omstandigheden terecht zijn gekomen? Er is in breede krin gen groote onrust verwekt. De heer Kortenhorst (r.k.) zegt, dat het hier een zaak van groot belang betreft. Niet alleen de reputatie van mr. Ries staat op het spel. Aan rechterlijke ambte naren wordt partijdigheid en lichtvaardig heid verweten. de „prinses juliana" in de haven van terschelling. Hedenochtend is het motorvaartuig „Prinses Juliana" van de reederij P. J. Balk te Groningen, dat in nood heeft verkeerd, door de sleepboot „Holland" van de firma Doeksen in de haven van Terschelling bin nengebracht. (Men zie ook onder Gemengd Nieuws.) Men zie voor Nagekomen Berichten pag 3 van het 2e Blad. Bodevabeker: P. Ligtvoet-P. J. Lemair 0—2; W. P. Olivier-P. Zijlstra afgebr.; S. v. d. Reek-C. J. Koree id.; C. J. Koree-W. F. Olivier id.; P. Ligtvoet-S. v. d. Reek id.; P. Olivier-P. J. Lemair id. 2e groep. D. Laterveer-N. Wassenaar 20: W, Leeflang-P. Voorkamp 11: A. Pronk-D. Laterveer 20; W. Leeflang-W Nijenhuis 0—2. 3e groep: M. Kruider-P. Wilschut 20; D Ladan-P. Wilschut 11; J. de Vink-J. v. Wezel, ultgest. kapperszaak te HELMOND uitgebrand. In den afgeloopen nacht heeft te Hel mond een felle brand de kapperszaak van den heer J. Gorissen en de daarboven gele gen woning van den heer A. Verhagen Neervens, gelegen aan de Veestraat, ge heel vernield. Het was ongeveer half één. toen de brand werd ontdekt door den heer Gorissen. die visite uitliet- In korten tijd was de geheele kapperszaak, annex siga ren winkel, een vuurzee. Geweldige vlam men sloegen naar buiten en maakten het passeeren van de Veestraat onmogelijk. Met twee motorspuiten werd het vuur be streden. Er steeg een geweldige rookmassa uit het pand op. die de geheele straat ln een verstikkenden walm zette. Slechts de schijnwerpers der brandweerwagens waren zichtbaar. Na enkele uren harden arbeid was de brandweer het vuur meester. Het geheele pand is in de asch gelegd en ook van den inboedel is vrijwel niet gered. Verzekering dekt de schade, welke onge veer vijftienduizend gulden bedraagt, ONDERZOEK RAMP „VAN DER WIJOK". Duikers zullen een onderzoek instellen. Aneta meldt uit Soerabaya: Het marine-etablissement ontving op dracht van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart om het bebakeningsvaartulg „Castor" gereed te maken voor duikonder- zoek. Het schip zal 25 November uitvaren om een duikonderzoek te verrichten naar het wrak van de „Van der Wijck", hetgeen zal geschieden door duikers van de marine. Men verwacht dat het werk geruimen tijd in beslag zal nemen, daar het schip op maximum-diepte ligt waarop kan worden gedoken. haagsche rechtbank. De fabrieksarbeider J. J. v. B uit Lei den, die wegens bedreiging terecht stond leefde reeds geruimen tijd in onmin met zijn echtgenoote, die hij reeds vroeger be dreigd had en daarom met een van de kin deren elders haar intrek had genomen. Verdachte deed meermalen pogingen om de vrouw te bewegen de samenleving weer te hervatten, hetgeen niet gelukte, waardoor hij in een overspannen toestand geraakte en zich daarbij aan drank te buiten ging. In dien toestand kwam hij ook op Zondag 16 Augustus aan de woning der vrouw, die hij te spreken vroeg en haar toen met een geopend mes bedreigde. Eenige medebewo ners verklaarden deze bedreigingen te heb ben gehoord. De bedreigde echtgenoote was wel ter rechtzitting verschenen, doch maakte van haar verschoonlngsrecht ge bruik. Het O.M. waargenomen door jhr. mr Van Asch van Wijck, rekening houdend met de omstandigheden en het feit, dat ver dachte reeds twee maanden in voorarrest heeft doorgebracht, vroeg thans een voor waardelijke gevangenisstraf van een jaar met drie jaar proeftijd. Uitspraak 3 Dec. a.s. De 41-jarige J. L. de W. uit Oegstgeest, tegen wien het O.M. wegens poging tot zware mishandeling, gericht tegen ambte naren in de rechtmatige uitoefening hun ner bediening, drie maanden gevangenis straf had geëischt werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. haarlemsche rechtbank. De Haarlemsche Rechtbank deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen C. Cl. uit Haarlemmermeer, die op 6 dezer te recht stond wegens het doen toebrengen van lichamelijk letsel. Verdachte had op 3 Augustus j.l. te Heemstede, de wielrijdster W. H., toen deze geheel re*hts van den weg reed, met zijn race-fiets aangereden, waardoor zij ernstig werd gewond. De Officier van Justitie had tegen ver dachte een gevangenisstraf van 14 dagen geëischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch AMSTERDAM. 19 É**Y- Had dc markt gisteren reeds een teleur stellend verloop, heden viel het gebrek aar, affaire zoo sterk op, dat de stemming be paald ongeanimeerd en kleurloos was. Het schijnt dat de politiek haar invloed, weer begint të' doen relden en tot terughou dendheid maant. Nu is het een tijd, dat het politieke terrein de laatste dagen weer meer en meer reden tot bezorgdheid ople vert. De toestand in Spanje is na de offi- cieele erkenning der regeering van Burgos door Rome en Berlijn, weer sterker in het Europeesche daglicht gekomen, en de mo gelijke vorming van een anti-communis tisch front dreigt de tegenstellingen te verscherpen. Daarbij komt, dat de dood van Salengro de politieke gemoederen in Frankrijk weer dreigt te verhitten, met alle gevolgen van dien voor de financleele ver houdingen. Tegenover deze verontrustende factoren stonden geen nieuwe feiten met slimuleerenden invloed. Integendeel, droeg alles er eerder toe bij om een gedrukten toon te veroorzaken- Het verloop van Wallstreet was weinig bemoedigend en drukte op het koerspeil der hier genoteerde Yankee-shares, terwijl de omzetten heel beperkt bleven. Alleen Con tinental Oil wist zich boven het vorige koerspeil te verheffen, in gevolge de uit- keering van een extra-dividend van 25 dol larcents op de gewone aandeelen. De petro- leummarkt was overigens wel niet veel lager, maar toch ongeanimeerd en zwak. Het uitstel der aankondigng van het inte rim-dividend van de Shell en de Konink lijke heeft niet nagelaten eenige teleurstel ling te wekken, en zoo kwam het laatst genoemde fonds op 397 1/4. zonder dat zich in het verdere verloop nog veel fluctuaties voordeden. Trouwens, dit was het algemeene ken merk, dat na het lagere openingspeil de koersen hierop vrijwel gehandhaafd ble_ven. De rubbermarkt was lusteloos, ondanks de sterke vraag naar het product, waardoor de prijs op recordhoogte blijft. Amsterdam Rubber verloor 3 procent. Be paald flauw was de suikermarkt, waar HVA circa 10 procent verloor, en ook de speci fieke suikersoorten verscheidene punten moesten prijsgeven. De markt dei in- austrieelen was algemeen zwak, met Aku ruim 2 procent lager, Philips 5 procent en Unilever 3 procent. Scheepvaartpapieren kalm en prijshoudend. Beleggingen over het algemeen weinig veranderd, doch Iets luier voor de nieuwe 3 procent Staatsleening. WISSELKOERSEN. Londen 9.04'/» (9.04 3/4); Berlijn 74.50 (74.52); Parijs 8.60 1/4 (8.60'/»); Brussel 31.28 (31.30): Zwitserland 42.55 (42.56); Kopenhagen 40.40 (40.40); Stockholm 46.65 (46-65); Oslo 45.47'/.- (45.47'/»)New York 1.85 1/16 (1.85 1/81. Prolongate l1/». Part. disc. 7/815/16 Daggeld Regislermaiken 38 1/4, Crcdiet Sperrmar- ken. 16 3/8, Effectensperrmarken 12 3/4, Reismarken 50'/», Bankpapier 37. Tusschen haakjes zijn dé koersen van gisteren. In officieele Britsche kringen heeft men van generaal Franco bericht ont vangen, dat hij voorneméns is Barce lona te blokkeeren. becquart verlaat rijssel. PARIJS 19 Nov. (Havas). De ..Matin" bericht, dat het Kamerlid Becquart, afge vaardigde voor Rils se 1 die de interpellatie inzake minister Salengro indiende, gister middag met zijn familie uit Rijsséi ls ver trokken. LEIDEN, 16 Nov. Groentenveiling Per 100 stuks: Andijvie f-0.501; Bloemkool I f. 2.60—6.90; idem II 1.50—4.30: Roode kool f. 0.60—4.10; Savoye kool f.13.70; Groene kool f. 12.40: Pieterselie 0-301.40; Prei 0.801.90; Radijs 2.60; Kropsalade 0.90— 3.90; Selderie 0.300.80; Bleekselderie f. 7 8: Knolseldier f.22.90; Wortelen 2.60 --4.80.Pqr 100 feiloKroten f.1—1.30; Kro ten, gekookt f. 34; Snijboonen f.24; Stok- boonen f.47; Stamboonen f.3740; -Wit loof f.213; Boeren kool f. 1.503; Spina zie f.820; Tomaten A f.3—14-20; idem B f.3—21: idem C f.3—6.80; idem CC f.2 —3.60: Uien f. 1—1.80; Wortelen f.1—2.80; Spruiten I f.27; Spruiten II' f.150—4; And. f.23; Nero f.2.—8.90. Melkveiling „Lelden", 18 Nov. 1936 Week 22—28 Nov.- 1936: Consumptlemelk 1ste. klas f. 6:506.80- Prijs voor te leveren' boventaxemelk ln georganiseerd overleg voor het district Leiden week van 22 tot' 28 Nov. 1936, gelijk met de door de Regee ring vastgestelden prijs. GOUDA, 19 November 1936. - Veemarkt.' Aangevoerd in totaal 956 stuks, waarvan. 44 slachtvarkens, vette van 21 tot 21'/» ct. per pond, levend met 2% korting; 303 magere' varkens, prijzen van 18 tot 25 gld. p. stuk; 536 biggen, f.79 p. st.; Geldersche biggen f. 10—12, 4 runderen f. 120140, 51 nuchtere kalveren f.5—9, 2 schapen; 16 bokken en geiten f. 15 per stuk: handel redelijk. Algemeene markt: 317 partijen kaas, prij zen le kwal. met rijksmerk van 21 tot 22, 2e kw. m. rijksm. van 19 tot-22; zware tot 24: handel matig; 278 ponden boter, Goe- boter van f. 0.75 tot f. 0.80 p. pond; weiboter f. 0.700.75 p. pond; handel vlug; 49.000 partijen eieren, kipeleren van f. 5.305.80 per 100 stuks, eendeieren van f.3 tot f. 3.60 per 100 stuks. Coop. Zuid-Holl. Eierveiling g. a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer-53.200- kipeieren, prijzen 56/58 K G. f. 4.60—5.40 fier 100 stuks; 58/60 K.G. f. 5.40—5.50 p. 100 st.; 60/62 K.G. t, 5.50—5.60 p. 100 st.; 62/72 K.G. f. 5.60— 5.10 p. 100 st.) bruine 58/70 K.G. f. 5.50— 6.10 p. 100 st.; kleine eieren f. 3.704.50 p, 100 st.: aanvoer 500 eendeneieren, prijzen: f. 8.503.05 per 100 stuks. KATWIJK A. D. RIJN, Groentenveiling.. Bloemkool I f. 3.4Ö—5.80, id. II f. 1.50—2.20; Groene kool f. 1.101.70; Knolselderle f.2— 3.30 per 100 stuks; Peen f. 5.10—7.40; Prei f. 1.30—1.50 per 100 bos; Uien f. 1.50—1.80; Gele kool f. 1—1.10; Roode kool f. 1.20—1.50 per 100 K.G.; Waspeen f, 0.400.55; Kroten- f. 0.350.40 p. kist van 20 K.G. OEGSTGEEST. 18 Nov. Konijnen 0.30—, 1.50. kippen 0.400.70 per stuk. Zoete.kaas 22 ct., komtinen kaas 16 ct. per bond. Edammer 55 ct. per stuk. Roode kool 2.50—' 3.00. Savoye kool 3—4.00, Groene kool 2.00, Witte kool 1 .-201.50. Koolrapen 200 Ram-' menas 3 ct. per stuk. Haverstroo 60 ct., Erwtenstroo 70 ct:, Tarwestroo 58 ct. per' oak. Konijnenvellen 2029 ct. Haver 24 ct.' per 5 pond. .RIJNSURG. 18 Nov. Bloemenveiling. Tros- chrysanthen per bos: Choco 810 ct.. Otter 68 ct.. Golden King 59 ct., Gele Mont- blanc 1013 ct.. Buckingham 810 ct Mont Blanc 9—12 ct. Rose keil 13—15 ct. Bruine Bell 13—16 ct„ Jozêf 10—13 ct., Anjers 5070 ct. per 100. Groote chrysan then per 100: Germ wit 7.608.40, Saks 4.506.30. Monaco 4.505.40 Pulling 2.40 4,60. ROELOFARENDSVEEN, 18 Nov. Groen tenveiling. Andijvie 5060 ct.; dia f. 0.50— 4.50 per 100 krop; sla-vellen 10—40 ct. per kist; tomaten A f. 1.352.95, tomaten B f. 3.40—3.25J tomaten C f. 0.60—1.95;- to maten CC f. 0.35—1.00 per bak. van 25 pond. TER AAR, 11 Nov. 1936. Spinazie f. 0T9; Andijvie f. 0.08—0:14: Slavellen f. 0.09—0.15 per kist 4 kg.; Kassnijboönen f. 2.10; Witte Pronkb. f. 0.550.60 per 10 kg.; Uien f. 0.90; Spruitkool f. 5.10—5.70; Roode kool f. 1.70— 2; Savoye kool f. 1.30—3.90; Witlof f. 3— 8.40 per 100 kg.; Kroten f. 1.70; Selderij f. 0.30 per 100 bos; Peen f.0.04—0.05; Sla f. 0.50—2 50 p. 100 st.; Bloemkool f. 1.50—5;' Tomaten A f. 1.50—5.10, B f. 1.50—5, C f. 1.50 —2.70, CC f.1; Boerenkool f 0.070.12 per! kist; Chin, kooi'f 0.5.6 per 100; Druiven; 15 ct. per pond. VOORSCHOTEN. 18 Nov. Veiling V.P.V. Kipeieren 5.506.10 per 100 stuks. WADDINXVEEN, 18 NOv. Eierveiling. - Aangevoerd 161 kipeieren. Prijs f. 5.50-5.60 per 100; een partijtje eendeleren f. 3.25— 3.30 per 100 stuks. WESTLAND, Ï8 Nov. Blauwe druiven 44- 52 ct.; Colman.4074 ct. per KG.; tomaten A f.1—1.10. B f. 0.80—1.00, C 55—65 ct.; CC 40—55 ct. per bak;- dubbele boonen 3238 ct.; prinsesse-boonen 3033 ct.; snijboonen. 23—28 ct.; frambozen f. 0.50—1.10; spinazie 312 ct. per KG.; schorseneeren f. 5—7.60 per 100 KG.; witlof 610 ct.; stoofappelen 14—18 ct.; stoofperen 6—11 ct. per KG.;' bloemkool f. 5-^.SO. 2de soort f. 2.50—3.00; roede kool f 1- 1 50: savoye kool f. 1—1 30; groene kcol f. 1.30 -1.60: eieren f 5 5 50 o. 100; fttlen f 0.20—1 00; neter=e]ie 60- 80 ct; prei f. 1.50- 1.70 per 100 bos; andijvie 70-80 et; per 100 krop. 3^1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3