WOENSDAG 18 NOVEMBER 1936 No. 23513 HET VOORNAAMSTE NIEUWJ VAN HEDEN j/sie Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dif nummer bestaat uit DRIE bladen STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D els. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden t. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.6(1 per 3 mnd.) EERSTE BLAD. Voor het Nationaal Huwelijksgeschenk. 5de verantwoording van bij ons Blad ingekomen giften. A B. f. 2.50; C. M. f. 2.50; A. C. B. f.2.—; Mej. v. d. P. S. f. 1.—E. T. K. f. 1.50; Mevr. Wed. J. M I. R. H. f. 1.—; Mr. F. J. K. f,2.50; Dames B. f.10.Mevr. M. C. v. d. V f 2.50; Mevr. M. E. T. f. 2.Fam De V. '250; J. H. H„ F. K. en M. J. L. f.5.—; Mevr. Wed. J. W. V.—Den H. f.1.—; A v, D. f. 1.—. Bijdragen kunnen worden gestort aan ons Bureau, op onze girorekening No. 57055 of op die van de Twentsche Bank No. 9013. NATIONALE CONTACTCOMMISSIE. VEILIG VERKEER. Plenaire vergadering. Gisteravond vergaderden afgevaardig- |wn van verschillende vereenigingen op utionalen grondslag onder praesidlum van lom voorzitter van de Nationale Contact- tommissie mr. G. H. E. Nord Thomson. Op dezen avond dient de beslissing ge- Iromen te worden t.a.v. de feestviering, al- Jdus de voorzitter in zijn openingswoord. Met groote vlotheid is daarna beraad- en het resultaat was, dat aan het leindë van den avond het programma voor den Leidschen Oranjefeestdag, welke op Maandag 4 Januari zal worden gehouden volgt Is vastgesteld: 's Morgens tusschen 10 en 12 uur zal een militaire wandeling worden gehouden van Ifo R. V. A. en 4e Reg. Infanterie begeleid |door het muziekkorps van het 6e Reg. Veld-Artillerie. Tusschen 9 en 12 uur zijn er Cineac-voor- Istellingen voor alle leerlingen van lagere I scholen in de Stadsgehoorzaal en een bios- Icoop theater (voor ongeveer 10.000 kinde- ren De duur van elke voorstelling be draagt pl.m. drie kwartier. Hieraan is verbonden een bruidssuiker- attractie. Aan elk kind zal een zakje bruidssuikers worden uitgereikt, voorzien Iran de beeltenissen van het Prinselijk IPaar en een opschrift. I Tusschen 2 uur en half vier wordt een I optocht gehouden van versierde rijwielen Imet muziek, waaraan prijzen verbonden I zullen zijn. In de Stadsgehoorzaal zal een gevarieerd I programma worden gegeven in de avond- luren. verzorgd door diverse Leidsche orga- Inisaties, o.a. door de .Timdelerclub, welke lm het tweede gedeelteS-an den avond op- treedt met een Oranjestuk. I In den Schouwburg wordt door de Kon. I Vereen. „Litteris Sacrum" een schitterend I semonteerde, echt Leidsche Oranje-revue I opgevoerd. De generale repetities van beide avonden I zullen kosteloos toegankelijk worden ge- I steld voor het garnizoen en voor de ver- I zorgden van liefdadige instellingen cd, 1 Ondanks het feit. dat er groote finan- Icieele bezwaren te overwinnen waren, om loe opvoering van de Litteris-revue te Een remmen- en lichtweek voor fietsers. In verband met het nog steeds toene mende verkeer en de als gevolg daarvan gedurig klemmender noodzakelijkheid van „veilig verkeer" wordt van 712 Decem ber a s. over het geheele land een remmen- en lichtweek voor fietsers gehouden, waar bij, zooals de naam reeds duidelijk aan geeft, speciale aandacht zal worden ge schonken aan de verlichting en rem- inrichting van rijwielen. In onze stad wordt deze actie voorbereid en uitgevoerd door het plaatselijk afdee- lingsbestuur van „Veilig Verkeer", waaraan uitsluitend voor deze gelegenheid uitbrei ding is gegeven door de toevoe ging van den brigade-commandant der rijksveldwacht, majoor Bron. den chef-veldwachter van Oegstgeest, den heer Krijger en een redacteur van ons Blad, waardoor hopelijk zal worden ver kregen, dat ook de naaste omgeving van de Sleutelstad, o.a. Oegstgeest. Leiderdorp en Zoeterwoude in deze actie zal worden betrokken. Het ligt niet in de bedoeling om even- tueele overtredingen direct te bestraffen met een proces-verbaal, doch wel zullen de namen der overtreders door de politie wor den genoteerd en zullen zij binnen een bepaald tijdsverloop worden uitgenoodigd op het politiebureau van de plaats hunner inwoning te verschijnen, teneflide te too- nen. dat zij de waarschuwing hebben ter harte genomen en de vereischte verbete ring (-eni hebben aangebracht. In het belang van de goede zaak van „veilig verkeer", dat het belang is van iederen weggebruiker, onverschillig of hij of zij automobilist dan wel motorrijder, fietser of voetganger is, wekken wij het wlelrijdend publiek nu reeds op om door een tijdige zelf-contróle mede te werken tot het welslagen van deze actie, in dien zin. dat het aantal geconstateerde over tredingen zoo gering mogelijk zij. PROF. DR. JAN VAN DER HOEVEN- STICHTING VOOR THEORETISCHE BIOLOGIE. Symposion over het instinct-begrip. Op Zaterdag 28 November zal onder lei ding van dr. J. A. Bierens de Haan, pri vaat-docent aan de Universiteit van Am sterdam, een symposion plaats hebben over het instinct-begrip in de moderne dierpsychologie, 's Ochtends zullen in een cok voor studenten toegankelijke bijeen komst spreken dr. J. A. Bierens de Haan uit Amsterdam en dr. Konrad Lorenz uit Altenberg (Oostenrijk), 's Namiddags heeft een bijeenkomst plaats ter nabespreking hierover, waartoe vakgenooten in engeren zin zijn uitgenoodigd. De bijeenkomsten worden gehouden in het Zoölogisch Laboratorium der Rijksuni versiteit alhier. I1ET EEUWFEEST DER KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE GROFSMEDERIJ. Op Zaterdag 28 November a.s.. des avonds 8 uur, zal door het bestuur van de N. V. Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij alhier aan het personeeel een feestavond worden aangeboden, ter gelegenheid van de herdenking van het honderdjarig be staan der onderneming. Deze feestavond zal worden gehouden in de Stadsgehoor zaal. UITBREIDINGSPLAN VAN LEIDEN. Bezwaarschrift van Gebrs. Mulder. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren behandeld het bezwaar van de Gebrs. Mulder alhier tegen het besluit van den raad der gemeente Leiden tot aanvul ling van het uitbreidingsplan dier ge meente met betrekking tot het terrein, gelegen tusschen de Maredijk, de Poel wetering. de Haarlemmertrekvaart en de spoorbaan AmsterdamRotterdam, welk terrein van adressanten niet als bouwter rein. doch als sport- en speelterrein is aan gewezen. Voor de Gebrs. Mulder werd het bezwaar toegelicht door den heer Donner. Deze vroeg, waarom eigenlijk de aanwijzing der gronden als bouwrijp halt moet houden bij den Maredijk, aangezien bij een beoordee ling van de kaart die bouwrijpheid een natuurlijk einde vindt in de Poelwetering, zoodat ook het terrein van Mulder daar onder valt. Nu wordt voorts wel gewezen op de wen- schelijkheid. om dit terrein te doen blijven behooren tot de groene zoom langs noorde lijk Leiden, maar ook hiervoor verwees spr. naar de kaart, waaruit blijkt, dat het ter rein niet tot dien zoom behoort, doch daarvan niet anders vormt dan een zak. Spr. kwam verder op tegen de overwe ging. dat redelijkerwijs niet kan worden aangenomen, dat op dit terrein in de eerst volgende jaren zal worden gebouwd. Dit doet niet af aan de vraag, of het terrein voor bouwterrein moet worden aangewezen, zoowel wat ligging als bouwrijpheid be treft. Als bouwterrein heeft het terrein voor adressanten meer waarde, en spr. be toogde. dat hier geenszins een zoo groot algemeen belang aanwezig is, waarvoor dat particuliere belang zou moeten wijken. De beslissing van Ged. Staten volgt later. GEREF. KERK. Door den Raad der Gereformeerde Kerk alhier, werd als missionnair Dienaar des Woords beroepen ds. J. Verkuyl te Laren. o MEISJESSCHOOL U.L.O. (BREESTRAAT) Ouderavond. Gisteravond werd in de schooi Bree- straat een Ouderavond gehouden, welke geopend werd door mej. A. Wissel, hoofd der school met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen Het verheugde naar, dat de ouders, ondanks het slechte weer, in zoo grooten getale waren geko men. Daarna verzocht zij den secretaris, oen heer L. Favier, de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Vervolgens verkreeg de spreker van de zen avond, de heer J. A. Christiaanse, het woord, die als onderwerp had gekozen: „Zwitserland". Zwitserland, zoo begon spr., is voor mij bovenal het land met zijn naar den hemel rijzende besneeuwde bergkruinen wier ma jestueuze pracht ik u zoo moeilijk zal kunnen beschrijven. Naar dit land bracht spr. ons dezen avond in gedachten op reis van Den Haag per Edelweis-expres. door België, Luxemburg en Frankrijk naar 't j beloofde land. Even stond spr. stil om iets \an Bazel met de mooie Riingezichten te bruik kunnen maken. Spr- bracht dank aan mej. Wissel voor de moeite, welke zij zich heeft willen getroosten door de boe ken te distrlbueeren. Tevens deelde hij mede, dat dit jaar besloten was aan de St. Nicolaas Intochtcommissie een bedrag van f. 10.— af te staan, waarvoor door den heer Harting dank werd gebracht. Aange zien zich niemand opgaf voor de rond vraag, sloot mej. Wissel de vergadering en werd gelegenheid gegeven zich met het personeel der school te onderhouden, waarvan door vele ouders gebruik werd gemaakt. VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Ter gelegenheid van dit herdenkings- vaarborgen, meende de vergadering alles feest zal door het personeel, bij monde van In het werk te moeten stellen om deze op- het feestcomité, dat zich gevormd heeft, roeringen mogelijk te maken, daar deze een bronzen herdenkingsplaat, ontworpen revue als een van de glanspunten der feest- en vervaardigd door de Rijnlandsche •lering wordt beschouwd. Kunstgieterij van de firma H. W. Stöxen wÜ wordt besloten met een vuur- en Zn. alhier op dezen avond aan het be- D°>? ^h„ei,ve^ichte ^hvttersveld waar stuur van de vennootschap worden aange- _.n "ifc^boden. I ook een hosvlonder en muziek zullen aan 1 »ezig zijn. Op verschillende plaatsen en langs ver- Iremllende routes wordt door Leidsche mp- I bekvereenigingen den geheelen dag gemu- I sieeerd. In overweging is nog het instellen I Jan eervolle vermeldingen voor illumina- 1 "es en versieringen van huizen en straten. Het lijdt geen twijfel of het hier opge somde programma van de Leidsche feest- Jiering zai met instemming door de bur gerij worden ontvangen. Er is echter nog een moeilijkheid. De commissie heeft door S» se™S aantal collectanten een groot oeel van Leiden bij haar collecte moeten uvaarloozen. Velen zijn niet in de gele- mS u ®eweest het hunne bij tc dragen k s welslagen van den feestdag. Het daarom, dat de commissie nogmaals ÏIl OP den weg welke openstaat "ot I storten van bijdragen: het gironum- ÏÏH ,van den penningmeester, den heer J. Steenschuur 16. Leiden No 165940 lint o'jvoeging: „Contactcommissie" op de vfJ?.r5'ro°ki. Daar de heer van Santen roinderd is verder het secretariaat waar bpr»fJnen' de heer J. Mulder zich nog ji14 verklaard ook het secretariaat op I 1596 nemen. Zijn telefoonnummer is Buitendien zal door dit bestuur op Vrijdag 4 December a.s., des middags van 3 tot 5 uur, in de bovenzaal van de sociëteit iaten zien. vervolgens voerde hij ons het Zwitsersche landschap binnen naar Lu- zern. Welk een weelde van schoonheid ligt er in dien naam verborgen- Prachtig is het uitzicht vanaf de groote brug: aan de eene zijde het oude Luzern met zijn houten bruggen, torens en huizen, aan den anderen kant het nieuwe gedeelte met zijn prachtige promenades, woonpaleizen en hotels. De Rigi per tandradbaan is niet het ideale reizen, men ziet alles als in een groote film. neen. te voet is het genot veel grooter. Spr. schetste ook hoe de meeste leizJgers, die Zwitserland bezoeken, eigen lijk voor niets anders schijnen te voelen aan voor briefkaarten te koopen en daar mede tevreden te zijn. zonder zelf de stem der natuur te kunnen beluisteren. Een dag te leven in de bergen, iets in zich opne men van de eindelooze schoonheid van ae stralende sneeuwtoppen blijft onverge- „Amicitia" een receptie gehouden worden, t.iijk in de herinnering hangen, maar een Men zal zich herinneren, dat de boven- avond in de bergen brengt nog veel meer. genoemde feestelijkheden aanvankelijk omstreeks 31 Augustus 1.1. zouden worden gehouden, den eigenlijken oprichtings datum, doch in verband met een den direc teur overkomen ongeval werden uitgesteld. NED. HERV. KERK. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: A. Dijkstra, Van Manderloostraat 38, Al phen a. d. Rijn. Brood- en banketbakkerij. Eigenaar: A. Dijkstra, Alphen a. d. Rijn. Joh. Ramb, Haarlemmerstraat 47/49, Leiden. Manufacturenhandel. Vestiging filiaal; Haarlemmerstraat 309. Leiden, (dd. 25 Juli 1936). Maatschappij tot Exploitatie van Onroe rende Goederen te Alphen aan den Rijn. Julianastraat 65. Alphen a. d. Rijn. De sta tuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Maatschappij tot Exploitatie van Onroe rende Goederen, Alphen aan den Rijn N.V. tLvk D- van der Braat, theolo- _candidaat wonende te Voorschoten. dagen een benoeming tot i iihCr.u'Ker D1i de Ned H«r (Wijk van dr. Locher). ACADEMISCHE EXAMENS. Spr. zou het liefst met al de kracht, die in hem is, allen opwekken om uit te trek- xen naar het wondere Zwitserland, maar er zijn helaas voor velen bezwaren. Daar om wil hij allen met niet minder kracht opwekken om te gaan naar een plekje, dat ligt onder den rook van Leiden, n.l. de Kagermeren. Slechts één zonnige dag, wanneer de wedstrijden de zeilers van heinde en verre bij elkaar brengen, die ééne dag zal behooren tot het mooiste en gezondste wat een mensch genieten kan Het is spr. gelukt én door zijn gevoel volle voordracht én door een prachtige collectie lantaarnplaten zijn gehoor te doen genieten en zeker zullen allen er naar verlangen Zwitserland eens te mo gen bereizen, zooals spr. hen heeft laten zien. Mej. Wissel dankte den spr. namens dc aanwezigen voor zijn buitengewoon mooie lezing. Den secretaris werd dank gebracht voor zijn belanglooze projectie. Na deze groote en vermoeiende reis werd, dank zij de goede zorgen van mevr. Thors en mevr. Janssen, bijgestaan door de onmisbare hulp van een drietal han dige leerlingen, thee aangeboden. Aldus versterkt werd het programma verder af- „Kunnen wij nog voor den Volkenbond werken?" Gisteravond hield de afd. Leiden van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede een algemeene ledenvergadering in „Zomerzorg" onder oraesidium van mevr. W. van Itallie- van Embden. Het voornaamste doel van de vergadering was de bespreking van de agenda van de algemeene vergadering van de landelijke Vereeniging voor Volkenbond en Vrede waar de afdeeling zal worden vertegenwoordigd door mr. J. van Zwet met als plaatsvervangster mevr. P. H. Smits- Witvliet. Mr. J. van Zwet leidde ten slotte een beSDreking in over de vraag: „Kunnen wii nu nog Voor den Volkenbond werken?" Spr. weer erop. dat in verband met de gebeur tenissen van de laatste maanden bii velen het vertrouwen In den Volkenbond vrijwel geheel is verdwenen en dat dientengevolge ook de belangstelling uiterst gering is ge worden. Inderdaad zijn de verschillende staten en zeker niet in de laatste plaats de groote mogendheden dit jaar aanmerkelijk te kort geschoten in de naleving van hun internationale verplichtingen en was er geen woord te veel in het verpletterende requisitoir, dat prof. Verziil. de bekende Utrechtsche hoogleeraar in het Volkenrecht den grooten mogendheden voorhield in het Mei-nummer van het maandblad der Ver eeniging. „De Volkenbond". Spr. wenschte hiervan niets af te doen. doch wees erop. dat hieruit in het geheel niet volgt, dat de Volkenbond de belangstelling niet meer verdient, die hii vroeger wist op te wek ken. D" Volkenbond toch is niets meer, dan de organisatie, waarin de vreedzame sa menwerking op gemeenschappelijke basis van de verschillende staten wordt mogelijk gemaakt. Het feit. dat deze samenwerking in een reeks gevallen uiterst gebrekkig bleek te zijn. is geen reden om nu die sa menwerking te gaan verwerpen! Men moet trachten de oorzaken van het gemis aan samenwerking oo te scoren. Natuurliik kan men van meening zijn, dat in de samenleving van staten de beste manier is. dat ieder voor zich tracht te ver overen. waarop hii recht meent te hebben. Tegen hen wil sor. het hedenavond niet hebben, hii richt zich tot hen. die met hem van meening ziin, dat de eenige rechtvaar dige en mogelijke wee in de samenleving van staten bestaat in de georganiseerde samenwerking van allen. Voor hen is er geen enkele reden om hun streven op te geven. Men mag niet versagen in het nastreven van wat men als het eenige juiste heeft ieeren inzien, zelfs al schijnt het be reiken van het doel hopeloos. Maar ia het hopeloos? Zeker niet! Tel kenmale blijkt weer. dat ook bii de groote mogendheden de wil tot samenwerking niet ontbreekt. Alleen durft men het wederzijds niet altijd oo de samenwerking te laten aankomen. Wanneer de grootste belangen voor land en volk oo het spel staan, durven de staatslieden niet alles te wagen. Men is bang dat de anderen hun verplichtingen niet strikt zullen nakomen en zoodoende den initiatief-nemer alleen de kastanjes uit het vuur zullen laten halen. Er is dus een tekort aan vertrouwen. Om dit aan te kweeken ziin twee dingen noo- dig: een sterke publieke opinie en een zoo goed mogelijke organisatie. Hoe sterker de publieke opinie in een be-""»!) land en hoe beter de organisatie van den Volkenbond, hoe meer ook de regeering van dat land het zal durven wazen met de georganiseerde samenwerk'ng En zoodra blijkt, dat zoo'n regeering geneigd is ziin verplichtingen na te komen, zal dit voor de andere reeeerin- gen de vrees verminderen in den steek te worden gelaten In deze beide richtingen is de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede werkzaam. In haar memorandum dat onlangs aan den Minister van Buitenlandsche Zaken is aan geboden. wiist zii op zwakke punten in de organisatie van den Volkenbond en tracht zii het hare bii te dragen tot verbetering hiervan. Zii tracht mede te werken tot den opbouw van de sterke openbare meenrnz. die de tweede voorwaarde is voor het slagen van de zoo noodige internationale samen werking Maar daarvoor heeft zii noodig de medewerking van allen, die met haar van meening ziin dat slechts door deze samen werking de vrede op den duur kan blijven gehandhaafd en het recht zal kunnen zege vieren in de internationale samenleving Nadat enkele aanwezigen nog gebruik hadden gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen, sloot de voorzitster de vergadering. BINNENLAND. Prins Bernhard is gisteren met „De Sperwer" van Berlijn naar Twente gevlogen. (3e Blad). Mr. Steenberghe over nieuwe richtlijnen voor onze handelspolitiek. (3e Hlad), Voorloopig verslag der Tweede Kamer over het Landbouwcrisisfonds. (3e Blad). In 1935 zijn 763 menschen bij verkeers ongevallen gedood. (Binnenland, 3e BI.)) De plannen inzake de onderwijsconcen- tratie mislukt. (Kerk en School, 2e BI.)) De dader van den moord in een bioscoop hal te Leiden tot 8 jaar gevangenisstrafi veroordeeld. (Rechtzaken, le Blad). BUITENLAND. Hevig luchtbombardement van Madrid, (3e Blad). Overleden zijn de Fransche minister van Binnenl. Zaken Salengro en de Griek* sche oud-premier Papanastasioe. (Bui tenland, le Blad). Debat in het Engelsche Hoogerhuis over de Engelsche bewapening. (Buitenland, le Blad). Een Duitsch-Japansch verdrag schijnt te zijn afgesloten. (Buitenland, le Blad). Engelsch-Italiaansche toenadering. (Bui tenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. ALGEMEENE NED. VAKCENTRALE. tntviag (jezerMM.HBMMMIMHM ^Prediker bij de Ned. Herv. Gemeente Wis- en Natuurkunde, letter L, de heer H. met een 24-tal boeken Geslaagd voor gewerkt en deelde de voorzitter, de heer het Candidaatsexamen W. Brouwer, mede. dat de bibliotheek weer is vermeerderd, IA. Weber (Den Haag). Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de dames C. Valkis, (Den Haag) en M A. Groot, (Den Haag) e>n de heer U. Meijer zoodat nu meerdere leerlingen hiervan ge- (Leiden). Bestuurdersbond Leiden. De besturen van de aangesloten organi saties kwamen in vergadering bijeen in Café Centraal. Breestraat. De voorz. de heer B. Leenstra was verhinderd deze vergade ring bij te wonen, zoodat de opening ge schiedde door den 2en voorzitter den heer J. G. Valkenburgh. Na lezing van de notulen kwam als hoofdschotel der agenda in behandeling „De concept begrooting" voor een eigen gebouw. Breedvoerig werd over dit punt van gedachten gewisseld. Verschillende af gevaardigden, hoezeer ook het groote nut van een eigen gebouw inziende, oordeelden de kosten te hoog en konden dezen last voor hun organisaties niet aanvaarden. Van bestuurszijde werd meegedeeld, dat, wanneer niet op het volle bedrag in de begrooting vermeld, zou kunnen worden gerekend, het plan niet zou doorgaan. Na dat nogmaals van alle organisaties het standpunt was toegelicht, bleek de meer derheid met deze concept-begrooting niet te kunnen meegaan. De heer Valkenburgh bracht daarna weer in bespreking het punt fondsvorming voor een eigen gebouw, hetwelk in een vorige vergadering was verworpen. Dit punt werd thans na een korte bespreking aan vaard. In een binnenkort te houden ver gadering zal het bestuur van het bouw fonds worden gekozen. Bij de rondvraag vestigde de heer Segaar de aandacht op de belangen van de jeug dige werkloozen. In zijn sluitingswoord herinnerde de heer Valkenburgh nog aan de propagandaver- gadering op 23 dezer, waarbij hij de leden aanspoorde zooveel mogelijk aanwezig te zijn. Hierna volgde sluiting van deze goed be zochte vergadering. Maandagavond a.s. zal onze stadge noot dr. D. Wiersma in het Leidsche Volks huis een zeer actueele vraag bespreken: „Is een tekort aan vreugde in het kinderleven een gevaar voor de toekomst?" Inderdaad is er door de huidige omstandigheden in het leven van héél veel kinderen een tekort aan vreugde En als bovenstaande vraag bevestigend beantwoord wordt, zullen alle krachten moeten worden opgeroepen om niet alleen ter wille van het kind. maar ook voor de toekomstige volkskracht het tekort aan te vullen.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1