Om den gouden onaf hankelij kheidsbeker Haandag 16 November 1936 No. 47 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Oud-Internationals slaan A.S.C. (5-4) Jfite Jaargang Bondselftal wint met 4-1 Rotterdam van Zal Wilders Anderiessen vervangen Wat er Zondag gespeeld wordt Prachtig spel van De Bruin en Mijnders Wurzer en Goslings scoorden de meeste doelpunten. tblöii «Minidwiiimn bureau: NOORDEINDSPLEIN LEIDEN iimiiuiiiiimiiiiiiiiniiniiiiiiiniiiiiiiiiimitiinmuiiiitiiii IIIIIIMItlli Voor een zeer talrijk publiek werd gis termiddag op het Sparta-terrein te Rotter dam de jaarlijksehe wedstrijd gespeeld tusschen het Bondselftal en het Rotter- damsch elftal, om den Gouden Onafhan- relijkheidsbeker, uitgeloofd door het uit roerend comité van de commissie tot fees- elijke herdenking van Neerlands 100-jarige sialhankelijkheid. Deze traditioneele ontmoeting moet de datste jaren meer opgevat worden als een oefenwedstrijd, waarin verschillende can didates die voor het Nederlandsch elftal tz.t in aanmerking komen, een kans krij- zich in dit milieu in te spelen, het Bondselftal speelden verscheidene .ternationals mede, t.w. Halle, Weber, de k en Smit. In het Rotterdamsch elftal arm Van Heel en Bas Paauwe opgesteld, belangstelling ging in hoofdzaak uit die spelers, die in het bondselftal kans hadden gekregen. Van der Hoven 1de als linksback en hoewel de Longa- meermalen verdienstelijk werk deed, international zien wij voorloopig toch in hem. Daarnaast speelde Weber wat beter. Zijn ingrijpen was uitste- end en dat ging hem vaak met een ge- af, dat menigeen verbaasde. Keeper alle speelde zijn gewone spel, al had hij niet bepaald moeilijk door het zeer akke schieten der Rotterdammers. In de middenlinie traden twee spe lers sterk op den voorgrond, n.l. Pelli- kaan en Wilders. Pellikaan heeft gedu rende den geheelen wedstrijd een prachtige partij voetbal gespeeld, niet zonder fouten natuurlijk, doch zijn af nemen en ook het voeden van de voor hoede ging hem zoo vlot af, dat wij meermalen de gedachte niet van ons af konden zetten, dat deze speler zijn grooten internationalen vorm van vroeger volledig teruggevonden had. En wat des te meer in hem te prij zen viel, dat was zijn uithoudingsver mogen, een onderdeel in zijn spel, dat in vorige jaren nimmer sterk is ge weest. Ditmaal zwoegde hij tot de laat ste minuut en zonder aarzelen zouden wij hem zoo in het Nederlandsch elftal willen overplaatsen. Naast hem be- heerschte Wilders het middenveld vol komen. Deze nog zoo jeugdige Blauw Witter heeft o.i. een groote toekomst voor zich en het zal ons niets verwon deren, als hij binnenkort de spilplaats in het Nederlandsch elftal zal gaan innemen. De fijne puntjes ontbreken nog aan zijn spel. Hij mist nog vrijwel alle routine, maar uit alles blijkt, dat hij een speler met aanleg is. Bovendien heeft hij zijn figuur mee, groot en ro bust en toch niet zoo zwaar, dat hij een snel tempo niet zou kunnen bijhouden. Op de linkshalfplaats stond Punt, meer zwoeger, die zeer veel werk verzet, doch aarvan het nuttig effect vaak zeer pro- lematisch is. De voorhoede heeft af en toe zeer ver- ienstelijk werk geleverd. Hier ontbrak khuys, een vervanging die men eerst het laatste oogenblik bekend maakte, etwijl men het blijkbaar niet noodig vond/ reden ervan te vermelden. In zijn plaats wam Van Lungen uit. Wij hebben in den AF.C.-er altijd een uitstekend speler ge- tien. met sterk persoonlijke kwaliteiten, éoch die het altijd moeilijk met zijn me espelers kan vinden, daar, zooals gezegd, 'jln spelopvatting bijzonder individualis tisch is. Bovendien maakt hij o.i. de groote fout, zich in de meeste gevallen met den naar het doel van den tegenstander te stellen, waardoor hij altijd tijd noo- heeft zich te wenden, zich vrij te spe- terwijl uit den aard der zaak de spe- die hem dekt. een tempo daarbij voor heeft. Wij zijn van meening, dat een spe er als Lungen is, in het type spel, dat tegenwoordig vooral in het Nederlandsch elftal beoefend wordt, niet. bruikbaar is, h« goed zijn individueele capaciteiten yan ook mogen zijn. Naast hem stonden de ■'(«nationals de Bock en Smit. De Bock S.af blijk, dat zijn keus voor de ontmoeting ""Ierland-Noorwegen niet een toevallige is Reweest. Hij smaakte wederom het genos- een doelpunt te scoren, terwijl zijn lamenspe! met Stam en Lungen meermalen wets te wenschen overliet. Daarvan heeft ■at Heel kunnen meepraten. Aan den an- «r®kant was Smit heel wat beter ln Wndltie dan twee weken geleden tegen ""orwegen. Hij heeft twee doelpunten ge- word, een uit een strafschop, terwijl hij Weer de motor van den aanval was. al "Wen wij zijn tactiek, te veel te willen niet bewonderen. Bergman onder- i"? daarvan het nadeel. De Blauw Wit Rn 'jrord te weinig gesteund terwijl hij 1 Fbnt ook al niet veel ballen kreeg toegespeeld. Bergman beging toen de fout te veel individueel te willen doen met het gevolg, dat het toen heelemaal niet meer lukte. Merkwaardig is, dat deze speler in clubverband toch nog altijd beter tot zijn recht komt. Stam aan den anderen kant toonde uit het goede hout gesneden te zijn al miste ook hij het resolute optreden, hetgeen men in zijn club van hem gewend i$. Niettemin toonde hij meermalen zijn technische kwaliteiten, bleek zijn snelheid zeer voldoende te zijn, terwijl hij vaak ge noeg gelegenheid had te laten zien, dat hij zijn hersens bij het spel heeft. Ook het teamverband in het bondselftal was in sommige perioden bepaald goed te noemen. Menigmaal zag men aantrekkelijk voetbal en ongetwijfeld is de zege van het Bondselftal alleszins verdiend te noemen. Het Rotterdamsch elftal daarentegen viel tegen. De middenlinie, Van Heel, Bas Paauwe, Wursten, bleef te veel achter, kon soms het tempo niet bijhouden, terwijl v. d. Heyden en v. d. Horde soms zoo in het nauw gedreven werden voor het Rotter- damsche doel, dat zij niets beter wisten te doen, dan de buitenspelval open te zet ten. En vele malen liep de voorhoede van het Bondselftal daarin. Keeper Van Male gaf blijk, dat hij op hooge ballen volkomen safe is, doch dat lage schoten voor hem meer moeilijkheden opleveren. De Rotter- damsche voorhoede viel buitengewoon te gen. Op papier was deze linie, bestaande uit Vrauwdeunt, Van Spaendonck, Van d. Bout, Drok en Linssen toch heusch niet zwak. doch de afwerking der aanvallen was zoo slecht, dat het geen verwondering behoefde te wekken, dat doelman Halle slechts eenmaal gepasseerd werd. Voor de rust werd Vrauwdeunt te veel buiten het spel gelaten, ondanks het feit, dat juist hij den minst sterken vleugel van het Bonds elftal tegenover zich had. Immers, Weber en Pellikaan waren heel wat moeilijker te passeeren, dan het duo Van der Hoven- Punt. Zoo is het toch nog wel een aantrekke lijke wedstrijd geweest waaruit ten aanzien van verschillende spelers veel viel te leeren Over de ontmoeting zelve kunnen wij kort zijn. Vier minuten na het begin werd Lun-, gen door v. d. Heyden bij 'n through-pass gehaakt en Smit gaf het bondselftal uit de toegestane penalty de leiding. In het veld speelde het Bondselftal on getwijfeld beter, hetgeen overigens vol doende heeft mogen blijken uit het feit. dat voor de rust het Bondselftal zes, het Rotterdamsch elftal geen enkelen corner heeft mogen nemen. De Rotterdamsche verdediging moest den buitenspelval open zetten om doelpunten te voorkomen. Na ruim een half uur zond de Bock 'n schot in, laag langs den grond, van Male greep het leder niet voldoende vast en Lungen had den bal slechts voor het intrappen <2Oi. In de Rotterdamsche voorhoede wijzigde men de opstelling. Drok werd middenvoor geplaatst en nu ging het inderdaad wat beter. In de laatste minuut voor de rust plaatste Linssen goed voor doel en wist van Spaendonck den achterstand tot 21 te verkleinen. De tweede helft begon met een overwicht van Rotterdam, in welk team de voorhoede wederom gewijzigd was. Doch het slechte afwerken was een beletsel voor verdere doelpunten. Na achttien minuten liep de Bock op een pass van Smit goed door en de Bloemendaler gaf Van Male geen kans (3—1). De wedstrijd bleef ook in het laatste half uur hetzelfde aspect houden als daarvoor. goede periodes wisselden met minder goede af en over het algemeen kwam het Rot terdamsche doel meer in gevaar, alhoewel de aanvallen der Rotterdammers zéker niet minder tlrijk waren. Een kwaftier voor het einde plaatste Pellikaan goed voor doel. Smit ving het leder op en joeg den bal langs van Male. Toen was de strijd beslist en met 41 kwam het einde. De opstelling der elftallen was: Bondselftal: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (AGOVV), en Van der Ho ven (Longa'. Midden: Pellikaan (Longa», Wilders (Blauw Wit) en Punt (D.F.C.). Voor: Stam (Ajaxi, de Bock (Bloemen- daal), Lungen (AFC) Smit Haarlem i en Bergman (Blauw Wit). Rotterdamsch elftal: Doel: Van Male. Achter: Van der Horde (CVV) en Van der Heyden (Feyenoord). Midden: Wursten (Feyenoordi, Bas Paauwe (Feyenoord) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord). Van Spaendonck iNeptunus). Van der Bout (Martinit), Drok (RFC) en Linssen (Feyenoord). De wedstrijd werd geleid door den heer Van Moorsel. DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor den K.N.V.B zijn voor Zondag o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: 2e klasse: AlphenRFC en UVSThe Rising Hope. 3e klasse: ASCScheveningen; Hi'.le- gom—Delft; SchotenLugdunum en Martinit—Bodegraven. 4e klasse: VDSLFC; Waddinxveen Roodenburg; Bosk. BoysAlphia; WD Tona: DVS—Leiidsche Boys en DSO LDWS. Res. klasse: Quick 2Alphen 2: Lugdu num 2—VUC 3; Alphia 2—UVS 2; LFC 2 —ASC 2 en Bodegraven 2HW 3. Oud-internationals speelden gisteren in Leiden ter opluistering van Sportman's 40- jarige jubileum-herdenking. Hun aantal was minder talrijk dan de ons Zaterdag verstrekte opgave wel veronderstellen deed (zoo ontbraken Vermetten. Breitner. For- menooy en Volkers), maar met den steun van eenige oud-AS.C.'ers en enkele spelers uit de tweede ploeg der rood-zwarten wa ren ze toch juist sterk genoeg om een 54 overwinning te bevechten! En voor A.S.C. is daarbij nóg wel het een en ander te leeren geweest. Zij heeft kunnen merken hoe haar spelopvatting dikwijls nog te simpel is en te traag en daardoor voor een snel ingrij pende defensie te gemakkelijke afweer- kansen geeft. Productiviteit is bovendien niet de sterkste zijde der rood-zwarte voor hoede. Zli scoorde ditmaal wel-i$-waar vier doelpunten, maar bli de één verleende een tegenstander zeer daadwerkelijke medewer king (immers De Bruin knalde keihard in eigen doel), terwlil de andere drie op reke ning kwamen van rechtsbuiten Wurzèr. die wli in dit milieu nog niet eerder aan het werk gezien hebben. Een aanwinst dus voor A.S.C.Wli weten het niet schorten liever ons oordeel nog wat op. Want deze rechts buiten vond nu wel driemaal het net met ongetwijfeld mooie schoten, maar zii waren niet alleen niet allemaal onhoudbaar (Odijk was voor de rust waarlijk niet od dreef!), maar daarnevens was z'n spel niet beter dan van de talrijke voorgangers, die reeds od deze plaats geprobeerd werden en boven dien eenzijdig omdat uitsluitend het rech terbeen er in betrokken werd. A.S.C.wellicht wat verzwakt doordat in valler Boezeman od de spilplaats de taak van Ten Cate had moeten overnemen, speelde haar normale spel en dat scheen aanvankelijk voldoende om de ln Oranje- wit gestoken „oud-internationals" te slaan. Wurzer had ln de vijfde minuut aan rood zwart de leiding gegeven en hoewel door fraai werk van Mijnders direct gelijk was gemaakt door Goslings werd de score reeds binnen het kwartier door toedoen van De Bruin (H.D.V.S.) en Wurzer tot 31 opgevoerd. Doch toen raakte de tegen partij langzamerhand meer ingespeeld. Uit een keurigen dribbel van Mijnders kwam door midvoor Van der Zalm. den A.S.C.- tralner het tweede Dunt der Oranje-hem den en het zou de soelverhouding tenslotte luister hebben weergegeven indien de rust met 33 lnplaats van. zooals nu met 32 gekomen was Men dacht dat na de hervatting de beter op elkaar ingestelde en jeugdiger rood zwarte ploeg zich ducht'g zou doen gelden, maar nadat de steeds beter- op dreef ko mende Odiik eenige goede schoten gestopt had. zag men het tegengestelde geschie den! Terwlil De Bruin met de Leidsche voorhoede vrijwel deed wat hii wilde, stuwde midhalf Van der Wildt (goed bijgestaan door den minder fiin d?ch nog altijd enthousiast en stug spelenden l'nkshalf Kromi met listige passes zijn voorhoede ten aanval en het was een lust daarbij den D.F.C.-man Mijnders aan het werk te zien! Ook deze speler is „eenbeenig". maar tegen zijn techniek en tactiek zijn rusteloos ..zwerven" en weergalooze snelheid kon de A.S.C.-verdediging niet op! Iedere attaque van hem hield groot gevaar in en zij brachten ook doe'cunten. Voora' Goslings gaf daarbij aan z'n clubgenooten een lesje in schotvaardigheid al geraakte hii tegen het laatst wat uitgespeeld. Vermakelijk waren z'n duels met den kleinen Kwee. die nauwelijks tot z'n schouder reikte, goed geplaatst z'n voorzetten en keurig de beide goals, waarmede hii uit schitterende voorzetten van Mijnders. die als een snel trein langs de liin stoof! een 23 achter stand omzette in 4—3 voorsprong Tien minuten voor het einde was het Van der Zalm. d(e natuurlijk weer na aan geven van Mijnders den stand opvoerde tot 53 voor de Oranje-hemden en pas in de voorlaatste minuut heeft Wurzer kans gezien keeper Odiik nog eenmaal te pas seeren. Dat werd dus een 54 uitslag ten gunste der oud-internationals" en de over winning kwam daardoor aan den goeden kant. Volledigheidshalve moge hier nog de op stelling der beide elftallen volgen in dezen door den heer J. v. d. Berg. uit Katwijk, geleiden wedstrijd: A B.C.: doel: Freyser: achter: Schoneveld en Secreve: midden. Kwee. Boezeman en Abelman: voor: v. d. Leeden. Prevo. Moo- ten. Bronsgeest en Wurzer. Oud-Internationals: doel: Odiik (De Hollandlaan): achter: Josson (oud-A.S.C.) en De Bruin (HD.V.S.): midden: Krom (R.C.H I. v. d Windt (V.U.C.) en Meiman (A.S.C.): voor: Mijnders (DF.C.l. Brouwer (A.S.C.v. d. Zalm (V.U.C.). v. Ntorop (A.S.C.) en Goslings (oud-AJ&C.). Alphen IUnitas 112. De gasten speelden iets beter. Alphen kan blijkbaar nog niet erg ge wennen aan haar nieuwe omgeving, im mers ook dezen middag moesten zij het onderspit delven, thans tegen hef bezoe kende Unitas, dat toch werkelijk niet zoo'n bijzonder goeden indruk achter liet, wat haar spel betreft. Zeker er zitten in het elftal enkele zeer goede spelers waaronder Wels Sr.. Sterk en de linksbuiten Prenger, terwijl ook keeper Verduin uit het goede hout gesneden bleek te zijn. Dat Alphen dezen middag niet heeft kunnen zegevie ren, heeft zij echter meer aan eigen spel dan aan het bijzonder goede spel der te genpartij te wijten. Bij Alphen was het vooral de voorhoede die een zwakken in druk maakt. De eenige speler, die hier een i-unstige uitzondering maakte, was de linksbuiten Bezemer. die echter veel te weinig in het spel betrokken werd. Trou wens het spel werd dezen middag veel te weinig over de vleugels gespeeld en veel te "cel opgehouden. Bovendien maakte de (ïalflinie een groote fout, door. behoudens de laatste 10 minuten, een veel te verde digend spel te spelen. Hierdoor kwam de voorhoede vrijwel geïsoleerd te staan. v. Leeuwen en Windhorst trachten dit hiaat wel aan te vullen maar hierbij hielden zij het leder nog al een-, te lang bij zich als ■lirect doorgever gebcder was Bij Unitas kon me"> van den geduchtcn vleugel „gebroeders Wels" weinig bespeu ren. Integendeel wr." de linkervleugel, be staande uit de spelers Sterk en Prenger veel gevaarlijker. Vooral Sterk speelde een uiterst bewegelijke partij. Unitas maakte als geheel een goed figuur. Men liet den bal meer het werk doen waardoor haar spel aantrekkelijker was dan dat van Alphen. Toch gelooven wij. dat zij tegen een Al phen ..in vorm" er niet zoo was afgeko men De scheidsrechter v. Doorn, maakte een goede beurt. Unitas brengt den bal aan het rollen. Aanvankelijk blijft het bij eenig terrein verkennen, doch spoedig moet v. Leeuwen zijn talenten toonen. als hij een hard schot van Sterk te verwerken krijgt. Wels krijgt weinig gelegenheid zijn spel te ontplooien. Goed wordt hij door Goedhart in de gaten gehouden- Als de bal na een Unitas-aan- val ver naar de Alphenvoorhoede wordt geplaatst, krijgt Bouthoorn den bal op xhotsafstand te pakken- Op het critieke moment wordt hij echter ten val gebracht waarmede een goede kans voor Alphen ver loren gaat. Aiohen heeft dan even 't beste van het spel. Windhorst geeft den bal goed deer naar Eezemer die snel naar binnen gekomen, onhoudbaar keihard scoort. 10 Nog blijven de gastheeren in den aanval doch dan weten de bezoekers het spel weer te verplaatsen Web Jr schiet hard langs van Leeuwen 11. De strijd gaat dan ge lijk op. Bij Alphen wordt het spel echter t-e veel opgehouden, terwijl bij Unitas de bal telkens met forsche trappen naa: voren wordt gezonden, v. Leeuwen weet door uit- looDen goed in te grijpen Nn de t-hee Is het eerst Alphen. dat Ver- duin's veste poogt te benaderen. Her schie- >-n van Alphcn's voorhoede is echter zoo slecht, dat de keepei er nog maar weinig ran te nas behoeft te komen De gasten, uie er steeds, beter inkomen, weten dan, mede door het verdedigende spel van de halfllnie, Alphen op eigen helft terug te dringen. Vele vaak goede aanvallen wor den ondernomen, meestal geleid door een der vleugelspelers, daar echter het schieten •ok voor Unitas een geheim blijkt te zijn, blijven doelpunten voorloopig uit. Als er ongeveer 25 minuten van de tweede helft verstreken is. lost Sterk vrij onverwachts van verren afstand een schot op doel. dat van Leeuwen blijkbaar verrast, tenminste via zijn borst stuit de bal in het net. 12. Aiphen zakt hierdoor nog meer af en Unitas. geholpen door dit fortuintje, doet er nog een schepje op. Even later krijgt van Leeuwen weer een dergelijk schot, thans weet hij het echter naar behooren le verwerken. Alphen tracht dan nog door alles op den aanval te zetten, gelijk te ma ken. terwijl Unitas door bijna alle spelers in de verdediging te halen ten koste van alles den voorsprong wil trachten te be houden. Zelfs Hesseling en v. d. Woensel lossen van verren afstand schoten op het Unitas doel. Hoe Alphen ook zwoegt, hoe hard men ook de laatste minuten werkt, liet wil niet gelukken. Te laat blijkt Aiphen haar offensief ingezet te hebben, want spoedig fluit de scheidsrechter voor de laatste maal en heeft Unitas door haar iets betere spel wel verdiend gewonnen- Verrassend goed spel van Wilders en Pel likaan ln den voetbalwedstrijd te Rot terdam. Nederlandsch bondselftal won met 41 den Gouden Onafhankelijkhcidsbekcr. A. S. C. met 54 door de oud-internatio nals geslagen. Een gelijk spel (22) tusschen Duitsch- land en Italië. Hockey: Overwinning van Leiden I, zoowel dames als heeren. Wielrennen: Valpartijen bij den wedstrijd DuitschlandNederland. U. V. S. heeft een eigen clubhuis. Officieele opening door wethouder Verwey. In het blinkend witte licht van eenige schijnwerpers stond Zaterdagnamiddag de voorgevel van het clubgebouw van U.V S.. Een clubhuis? Ja. en één. dat sober is, maar ruim en doelmatig en het beste ge tuigenis vormt van 'n gezond verenigings leven en een sterken, opgewekten club geest Reeds lang had men bli U.V.S. de be hoefte gevoeld aan een eigen clublokaal, maar het is de dit iaar ln het leven ge roepen. propaganda-commissie geweest (be staande uit de heeren Bosboom. Van Weesel en Burgy). die de koe bii de horens vatte en zich zette aan de verwezenliikinz van liet ideaal. Bijgestaan door een dames comité en met den krachtigen steun var» het voortvarende bestuur ziin er in betrek kelijk korten tiid bergen werk verzet Wer- kelooze leden kre"°n van den heer Wiik- mans toestemming (zonder vergoeding) den noodigen arbeid in het clublokaal te verrichten nuttige geschenken kwamen van vele zijden en zoo is men er ln geslaagd het eigen vereenieingshuls tot stand te brengen. Het is gevestigd in het Derceel Boom- markt 6. het achterste gedeelte van het groote Dand der vroegere firma De Vries en Stevens, en wie den ouden toestand gekend heeft, wie tevoren die verschillende maga zijnen heeft gezien, moet versteld staan over de metamorfose! Wij herhalen: het is sober, maar aan ge zelligheid behoeft het daar toch niet te ontbreken. Men vindt er een zaal van be hoorlijke afmetingen vriendelijk aange kleed en gemeubhesrd. een biljartzaal, waarin men tevens andere cezelschaDSDelen aantreft, een ruime kamer voor het bestuur en een ander vertrek voor commissie-ver gaderingen. Wat al bliie gezichten zag men daar Zaterdagmiddag toen de officieele opening zou plaatsvinden! Bestuurderen en commis sie-leden hadden zich in het zwart gesto ken. blauwwitte vlaggen wapperden bloe men prijkten overal... En vele eenoodig- den hadden aan de invitatie gevolg gegeven om deze. voor U.V.S.zoo bijzondere gebeur tenis bii te wonen. Ook het gemeentebestuur was vertegenwoordigd, namelijk door de wethouders Verwey en Van Stralen, en dat was toch wel een sneciaal te vermelden geste welke de sportbewegine od hoogen priis dient te stellen En dat trouwens ook ongetwijfeld heeft gedaan! De heer J. Bosboom, voorzitter der pro- paganda-commissie. sorak het welkomst woord. Hij richtte zich tot de genoemde wethouders, tot verschillende der on langs in het leven geroeoen Sportstichting, te weten de heeren ir Llndenberg Carton en Tobé. tot majoor Moagenstorm als ver tegenwoordiger van den earn'zocnscom- mandant. tot afgevaardigden van de afdee- ling Leiden van den N.B.L.O.. den Leidschen Voetbalbond. Nieuw Swift en andere orga nisaties. verwelkomde ook den heer De Cler. die de lokalen voor een schappeliiken priis heeft verhuurd en verzocht vervolgens den heer Verwey het clubhuis te willen onenen De wethouder, daarop het woord nemende heeft in het kort de beteekenis geschetst van het vereenieingsleven en er op gewe zen dat het doel. waarnaar een organisa tie streeft, slechts bereikt kan worden in dien zit rust op een gezonde basis. De sportieve resultaten zullen hooger worden naarmate het inwendige leven od een hoog neil staat. Spr. pree» de voortvarendheid der U.VB -bestuurderen merkte od dat men niettemin alleen slagen kan indien ook de leden volkomen meewerken en nocirde d"?? sfaD van U.V.S. een zeer belangrijke, die toevallig juist samen raat met een ODbloei van de sportieve resultaten, waarover hii z'n groote verheugenis, uitsprak. Dit club huis kan in hooge mate bevorderlijk wor den voor een gezond vereenigingsleven en een centrum ziin van waaruit de organisatie wordt geleid Namens het "Pmeenteh»stuur uitte hii de hoop dat dg U.V "-"-«vprij zullen ziin voor d- (gak -«'i-, 7ü 7jc*n hebben gesteld en verklaarde hii het club huis voor geopend. De heer Caro. namens den Leidschen Voetbalbond en de heer Otten namens Nieuw Swift, hebben vervolgen; U.VB. mat

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9