IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Haandag 16 November M Burgerlijke Stand van Lelde UIT DE RIJNSTREEK Het minste tandbederf, LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK SPREEKCEL CORRESPONDENTIE ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v. D. Spreij en W. M. Serné; Jacob, z. v. L. Spreij en W. M. Serné; Abraham Hendrik, z. v. J. Th. Ver schuur en A. de Bruin; Willem Dirk Ge rard, z. v. W. Boor en W. A. van Kooten; Co Henk Jan Kees, z. v. W. Boot en W. A. van Kooten; Johannes, z. v. J. van der Pol en P. J. van Vliet; Maria. d. v. J. A. Basie en D. M. Erkelsns; Cornelia, d. v. L. Ver burg en A. Ruting; Maartje, d. v. R. de lijksche opbrengst der veergeldene van on geveer f. 3000.—, van beteekenis is te achten Te verwachten is. dat, wanneer de in uit voering zijnde verbreeding en de vernieu wing der beharding van den weg door het dorp Oude Wetering langs de vaart de Oude Wetering in aansluiting met meerge noemde brug gereed zal zijn, het verkeer over het veer nog meer zal terugloopen. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Adriana d. van J. van Gemeren en J. van Briemen. o JJ Getrouwd: J. W. Hommel 28 jaar en T. Leeuw "en M. M. Schreuders; Maria Catha- Lugtenburg 22 jaar. rina, d. v. J. G. Boere en P. C. Haagen; Janna. d. v. A. Houtman en C. W. Moen; Johanna Wilhelmina, d. v. J. Hoogeveen en J. E. Wetter. Gehuwd: Wouter van Hemert, 22 j. en Jacoba de Groot, 25 j.; Leendert Verkerk, 23 i. en Hendrika Verkerk, 21 j.; Johannes Antonius Jansen, 32 j. en Adriana Pieter- nella Zoetemeijer, 21 j. Overleden: Gerrit Verkerk, 70 j„ gehuwd met Jansje van Klaveren: Clazina Martina Kroon, 28 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Gerritje J. Boezaard, echt- genoote van C. Roest, zonder beroep, Jan van Nieuwenhuizenstr. 3; Arie Hoogeveen. bocmkweeker, Goudsche Rijpad 188: Joostje A. Kranenburg, dlsnstbode, Stevinstr. 14; Adrianus J. A. Hoogeveen, zonder beroep, Dorpstraat 26; Geertruida J. van Nuland, religïeuse, Noordeinde 28; Cornelis L. Jon genburger, controleur, v. Boetzelaerstr. 50. Vertrokken naar: Kamerik Mijezijde, Lidia Rijlaarsdam, zonder beroep; Nieuw koop, Achterweg 65. Wilhelmus Kleijn, meesterknecht: 's-Gravenhage, Sonne- vanckstr. 14, Neeltje J. Bakksr. zonder be roep; 's-Gravenhage, Ernst Casimiriaan 23, OverledenN. Grootendorst 64 jaar, wed. van H. Vink, Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Blok, melkslijter van Lan- geruigeweide; J. van Delen, chauffeur en gezin van Barneveld; C. Koele, z. b„ van Zaandam. Vertrokken: H. P. Wolswijk, kaashande laar naar Den Haag; Q. Schoenderwoerd, boerenknecht naar Haastrecht; C. L. Jon genburger. controleur, naar Alphen a. d. Rijn; J. Beijeman. los werkman naar Rot terdam; J. van Eijk en echtg., boerenarbei der naar Zwammerdam; J. Molllnga—Sie- bert en gezin, filiaalhoudster naar Drie bergen. De Intergewestelijke B.V.L.-schietwedstrijd. In het niieuwe schietgebcuw werd de intergewestelijke schietwedstrijd van de B.V.L. geopend. Aan dezen wedstrijd kun nen deelnemen afdeelingen van den B.V.L. uit de verschillende gewesten en burger wachten. De aanwezigheid van autoriteiten bij de opening werd eenigermate geschaad door de gelijktijdig gehouden zitting van het comité voor het Nationaal huldeblijk Cornelia Bakker, zonder beroep; Bezel.Niettemin waren nog verschillende offici- Klooster H. Hart te Reuber. Anna Th.eele personen aanwezig, o.a. luit.-kol. Boots, Hendriks, religieuse; Groningen, Nieuwe de commandant van de B.V.L. in Zuid- Haven 34, Caroline M. Bahlmann, zonder Holland (West), kapt, Karres, de gewest, beroep; Woerden, Stationsweg 2. Albertha IEecr de heer Bontje uit Voorburg, verder Voorbij, zonder beroep. Bazar Crescendo- In hotel „De Vergulde Wagen" is door dc muziekver. „CrescendG" eer bazar georga niseerd, die door den voorzitter der bazar- commissie werd geopend Er was reeds da delijk een druk bezoek. Dc baza: beva'. de gebruikelijke stands en vermakelijkheden, terwijl er tevens een tombola en een ge- worm verloting is. Aanrijding. Gisteravond kwam de autobestuurder J. B. met de door hem gehuurde personen auto van Thomas' Garagebedrijf alhier, in aanrijding met de bestuurder K van een personenauto. De aanrijding had plaats op de hoek HazeveldPr. Hendrikstraat. Eerstbedoelde bestuurder wilde uit 't Ha zeveld rijden, terwijl H. juist passeerde- Beide wagens werden belangrijk bescha digd; persoonlijke ongevallen kwamen niet voer. Propaganda-avond van het C. N. V. In Concordia werd de jaarlijksche pro paganda-avond van het C. N. V.. onder leiding van den Chr. Besturenbond gehou den. De voorzitter, de heer C. Koren open de en gaf het woord aan den heer Seu- ninga: deze schetste den nood var onzen tijd. er op wijzende dat het noodzakelijk is, dat de christenarbeiders de handen ineen slaan, om onder biddend opzien tot God te trachten door ai deze moeilijkheden te komen. De heer Hofman sprak over; „De eisch van het beginsel" en wees op de taak en roeping tot het vasthouden aan het beginsel. Ds- Stehouwer sprak een slot woord, terwijl de heeren P. Koren, Snel en A. Groeneveld voor muzikale en declama torische afwisseling zorgden. De opbrengst van de collecte gedu rende de zendlngsweek bedraagt f. 660.82'/- (v. j. f. 770.66». Alhier is opgericht een kring Alphen e" Omstreken de; E. H. E. O. Van de afü. Alphen hebben zitting in het bestuur mej. Kroon en de heer Prins. Bij herstemming is tot ouderling der Geref. Kerk Alphen gekozen de heer H. v. d- Pol en tot diaken de heer G. A. Everts. In één der zalen van het Nutsgebouw werd door de C. H. Jongerengroep een alg. ledenvergadering gehouden, waarbij als spr. optrad de heer Pauw uit Lisse. Deze behandelde; .De grondslag van ons be ginsel". Aan de hand van art. 36 toonde spr. aan, dat de grondslag bepaald moet worden door Gods Woord en de uitspraken der Chr. Kerk. Na de pauze gaf spr. een nadere verklaring- Het maandoverzicht werd verzorgd dooi mej. Vermeulen. In de Pr. Hendrikstraat had de groentehandelaar v. E. een vrachtauto ge laden. Teneinde de lading vast te maken, wilde men hier een touw over gooien. Dit touw deed echter als lasso dienst en kwam op een andere juist beladen vrachtauto met meubels terecht, bleef haken achter de lading en trok eenige meubels van de vrachtauto, die beschadigd op den weg te recht kwamen. De schade aan de meubelen was niet onbelangrijk; en hierover is het laatste woord tusschen de betrokken bestuurders nog niet gesproken. ALKEMADE. Het veerrecht AlkemadeRijnsaterwoude. Ged. Staten stellen aan Prov- Staten voor het bestaande tarief van het veerrecht tusschen onze gemeente en Rijnsaterwoude voor 3 jaren te bestendigen. Aan de toe lichting ontleenen wij De spoorbrug over de Ringvaart van den Ilaarlemmermeerpolder te Oudewetering is geschikt gemaakt voor het gewoon ver keer en sedert 30 April 1936 daarvoor open gesteld. Hierdoor Is het verkeer met auto's over het veer verminderd, hetgeen tot uit drukking komt in de vermindering van de opbrengst der veergelden. De ontvangsten leden van het eere-comité, o.a. de heeren J. H. V. d. Vlist, W. F. Brunt. H. Jenné, A. de Vos en Joh. P. Veerman, commandant van de Burgerwacht. De voorzitter, dr. S. Beije, opende den wedstrijd met een vlotte rede, waarin hij de eere-gasten begroette en overste Boot» feliciteerde met zijn promotie. Hij wees op de blijvende taak van de B.V.L., accentu eerde deze door te wijzen op de toestanden in Spanje. Majoor Boots dankte voor de tot hem gerichte gelukwenschen en wees op de belangrijke taak van B.V.L. en Burgerwach ten, die nog steeds aanspraak mogen ma ken op groote belangstelling en steun uit ons volk. Hij feliciteerde nogmaals de Bo- degraafsche afdeeling met het bezit van het prachtige schietgebouw, dat nog steeds het mooiste is van heel het land. Overste Boots loste op verzoek van den voorzitter het eerste schot, waarmee de driewceksche wedstrijd geopend was. Er werd den eersten avond reeds vrij druk geschoten. Raadsagenda Tegen Woensdagmiddag a.s. te 2 uur is een vergadering uitgeschreven van den Gemeenteraad, ter verdere afhandeling van de agenda van de vorige vergadering, die geschorst werd. De agenda bestaat uit sluitend uit de behandeling van de be grooting. Ten Gemeentehuize werd een slotzit ting gehouden van het plaatselijk comité voor het Nationaal Huldeblijk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard, tn tegenwoor digheid van de dames, die de collecte had den gehouden. De voorzitter, burgemeester v. Dobben de Bruyn, betuigde namens het comité hartelijk dank aan de collectrices, die aan de uitnoodiging van het Comité hadden gehoor gegeven. Daarna werd on middellijk overgegaan tot het vaststellen van de opbrengst, die werd vastgesteld op f. 257,47. Het Ger. Jeugdverband hield een druk bezochte cursusvergadering. Ds. J. G. Feen- stra uit Scheveningen sprak over de „Dialectische theologie", de richting aan wier hoofd staat prof. dr. Karl Barth, Niettegenstaande het moeilijke onder werp werden aan den spreker zeer veel vragen gesteld, die ervan blijk gaven, dat men den inhoud begrepen had. Deze wer den door hem uitvoerig beantwoord. Gevonden: 1 vulpotloot, 1 rijwielbe- lastingmerk, 1 dameshoed. Inlichtingen bij de politie. De ver. „Het Groene Kruis" besloot tot het aanschaffen van een modern zuurstof apparaat, waaraan hier behoefte bestond. In het Patronaatsgebouw is door Kape laan van Teijlingen een ontspanningslokaal voor werkloozen geopend. Dit lokaal zal eiken werkdag geopend zijn en de werk loozen kunnen er zich met allerlei spelen vermaken. De voorz. van het comité, de heer A. Groep verrichtte de opening. Het „Nut" gaf een mooien Vlaamschen avond. De spreker, de heer Lode van Gent werd hartelijk begroet door den voorzitter van het Departement, mr. la Gro. die ver rast was door de groote belangstelling voor dezen eersten Nutsavond. De spr. vertelde in zijn sappig Vlaamsch wat humor eigenlijk is. In Vlaanderen is de zuivere humor in het volksleven nog kostelijk bewaard. Honderden voorbeelden gaf spr. van dien echten volkshumor, die vooral op het platteland nog zoo kostelijk bewaard is. De vlotte en interessante cau serie werd met groote belangstelling ge volgd. Cand. J. Batelaar) alhier heef; een beroep ontvangen der Ned. Herv. Kerk te Stavenissz. BOSKOOP. Gevaarlijk kruispunt. Door het bestuur van de Boskoopsche reddingsbrigade is een schrijven gezonden aan B. en W. dezer gemeente, waarin Het verkeer door de nieuwe hefbrag. Sinds de opening van de nieuwe hefbrug van 7 Oct. tot en met 31 Oct- passeerden 3909 schepen de brug. Voor dit aantal moest de brug 2728 maal geopend worden, terwijl zulks voor 1181 vaartuigen niet noo- ■dig was. Dc versiering van het Kon. Paleis. Het comité voor de versiering van enkele zalen in het Kon. Palels ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Ju liana en Z. D. H. Prins Bernhard, is thans het eerste stadium van voorbereiding voorbij. De door het comité Ingediende plannen zijn door H. M. de Koningin namens het Verloofde Paar goedgekeurd, waarna door het comité een begrooting van de kosten is opgemaakt, welke ongeveer f. 3000 beloopt. Deze week zal een aanvang worden ge maakt met de inzameling der bijdragen. In totaal zijn thans reeds 107 vereeni- gingen ingeschreven. Onze plaatsgenoot, de heer Max Weil, is benoemd tot muzikaal adviseur en com ponist van de Haagsche Theater Kunst kring. De sipeldjesverkoop ten bate van de Ver. „Kerk en Vrede" en den Alg. Vrou wen Vredesbnd, afd. Boskoop, heeft f. 50.95'/i opgebracht. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert. Z. van Willem van Vegten en Apnigje Slappendel. In de Gei'. Kerk trad op dr. Bergema. missiepredikant in Indië met verlof hier te lande. Na een inleiding van ds. Has- pers behandelde spr. het onderwerp: „De prediking van het Evangelie aan een Oos- tersch volk".De kracht van Gods Woord blijkt sterker dan allo tegenstand; op rij ken zegen kan gewezen worden. Onder stille aandacht werd spr., die eindigde met dankzegging, gevolgd. Door het Chr. Nat. Vakverbond werd op de bovenzaal van „Hotel de Bruin" in het belang der Chr vakbeweging een pro- paganda-vergadering gehouden. Na 't le zen van 1 Sam. 17 vrs 1237, gebed en een inleidend woord van den voorzitte.', den heer O. P. de Jong, behandelden de heeren J, Augusteyn en J. Veldwijk uit Utrecht „De nood van dezen tijd" en „De eisch van ons beginsel". Ds. Ode, Ned. Herv. predikant alhier, sprak een ernstig slotwoord. In de Geref. Kerk werd een film ver toond van de Vrije Universiteit. De bij eenkomst werd geopend door ds. Haspers, die in grove trekken sprak over de groote beteekenis van het Chr. Lager-, Middel baar- en Hooger Onderwijs. Op interes sante wijze werd het een en ander van de Vrije Universiteit Aanschouwelijk voorge steld en gingen enkele bekende gestalten aan ons oog voorbij. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Geboren: Jacob Johannes, zoon van G. van Driel en H. J var Schie. Gehuwd: K. van Vliet en J. C- Truyers K. J. J. Boers en A. van Tol Overleden: Willem dc Jong, 77 j. wedn. van Elizabeth Johanna van Genderen. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des v.m. 'e 10 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Behandeling ingekomen stukken; 3. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van den veldwachter; 4. Beschik baarstelling van gelden voor de verbete ring var enkele waterclosets in de R. K. School; 5. Voorstel tot wijziging van de be grooting dienst 193C in verband met een schrijven van Ged. Staten in verband met het onderzoek der concept-rekening dienst 1935; 6. Wijziging begrooting dienst 1936; 7. Behandeling rapport der commissie be last met het onderzoek der gemeente- begrooting dienst 1937; 8. Behandeling der begreoting dienst 1937. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D. van Dijk 26 j„ won. te 's-Gravenhage en G. de Rooij 21 van het veer in de zomermaanden van '35 adressanten wijzen op het gevaarlijke hebben naar schatting ongeveer f. 15.a kruispunt aan de Westzijde van de oprit- f. 20.— per week minder bedragen dan in brug—Zijdeweg, Burg. Colijnstraat^Ko- qe overeenkomstige maanden van 1934, een i ninglnneweg, met het verzoek, zoo moge- vermindering die, bij een gemiddelde jaar- I lijk, hierin verbetering te willen brengen. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De gemeentebegrooting goedgekeurd. De Raad vergaderde. Er was een reclame over de straatbelas ting van de Prov. Waterstaat, inhoudende dat de Prov. Waterstaat aangeslagen is in de straatbelasting voor perceelen gebouw de eigendommen, terwijl het moet zijn, onbebouwd. Het suppletoir hondenbelasting, kohier 1936 werd vastgesteld op f. 17.50. B. en W. stellen voor om den termijn van ontrui ming voor de onbewoonbaar verklaarde woningen, de z.g. Barak, met 6 maanden te verlengen. De Raad keurde zulks goed. Van Gebr. Nout was ingekomen het ver zoek om den grond van de aschwerf te koopen. waar zij arbeiderswoningen op willen plaatsen. De heer Plomp zou dezen grond niet goedkooper wenschen te ver- koopen dan de prijs die voor de erfpacht gronden in den polder is gevraagd, n.l. voor 75 cent per M2. daar deze grond toch gun stiger ligt dan in den polder. Besloten werd dat B. en W. nader met de aanvragers zul len handelen. De gemeenterekening 1935 werd goedge keurd, met een woord van dank aan de commissie De commissie inzake de begrootir.g be staande uit de heeren W. Plomp en J. Vreeken bracht rapport uit. De heer Plomp meende, dat H£i} ter ln<Uen U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IYOROL 2259 (Ingez. Med.) secretarie volstaan kan met een volontair, welke zienswijze de voorzitter niet kan deelen. Voorstel van B. en W. om dezen post te handhaven werd met 42 st. aangenomen. Den post verwarming enz. voor 't Raad- huls f. 175 achtte de commissie wel wat te hoog, gezien de centrale verwarming welke wordt aangebracht. Na toelichting van den voorzitter bleef dat bedrag op de begrooting. De post gratificatie Rijkspoli tie, bleef gehandhaafd. De Rijkspolitie krijgt telefoon. De begrooting werd ten slotte goedgekeurd. Ingekomen was een ontslagaanvrage van den gemeente-ontvanger de heer J. G. E. Menningh, wegens zijn vertrek naar Bor- culo. Op voorstel van B. en W. werd hem eervol ontslag verleend. Hierna sluiting. Loop der bevolking. Vertrokken: Jacoba Schippers naar Nieuwkoop J. M. Egberts naar Amster dam. NOORDEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de verstrooide Geref. in Ned. O. Indië bracht op f. 2.88. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Fredericus Franclseus, z. v. N. J. de Jong en J. M. Verwoerd. Gehuwd: J. C. Markwat 23 j. en C. H. van der Voorn, 18 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. A. Koeleman, v. Leimul- den C. C. Mank, v. Wateringen Joh. M. Bontje, v. Veur C. Blanksma, v. Uit hoorn F. C. Droogh, v. Schimmert P. J. M. Boogaard, v. Amsterdam K. van Loo. v. Emmen. Vertrokken: Joh. M Tognl, n. Wognum G. H. Versluis, n. Lelden J. Schreu- der, n. Utrecht M. A. G. van Nie n. Uit hoorn W. Hofstede, n. Driebergen G. V. W. Koeleman, n. Voorschoten. Bij de stemming voor het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk werden op de can- didaten van den kerkeraad 147 stemmen uitgebracht en op die van „Kerkelijk Leven" 137. Herkozen zijn alzoo de heeren A. Turkenburg, P. den Pater. H. de Vos en A. Vuyk, terwijl in de vacature S. de Man is gekozen de heer J. H. van der Ster. WADDINXVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmina Antonla Maria d. van C. E. G. Okkerse en C. M. Steenkamer; Margje, d. van M. A. Alblas en Antonia Honkoop; Mechtelina Johanna Theodora, d van J. de Graaff en W. E. Postei. Overleden: Harmke van Gelooven, wed. van Teunis Verver, 75 jaar. Gehuwd: P. Burger en H. van der Hengst. Ondertrouwd: Wilhelmus V. Houdijk en Maria J. Burger. Loop der Bevolking. Vertrokken; Maria de Bruin naar Alfen a. d. Rijn Jan van Houten, Zegert Goed hart, Jacoba van Oort, Age L. IJska, Hen drik Furzer, Grietje Dekker en Margje O. IJska, allen naar Gouda Cornelius van Paassen naar Woensdrecht Janna Vis ser naar Nieuw-Lekkerland Cornelis B. Eijkelboom naar Reeuwijk Helena E. Verheul en Cornells Prins naar Rotterdam Maria A. van der Put naar Naaldwijk Dirkje Huisman n. Amsterdam Trijntje Zweeze naar Krimpen a. d. IJssel Ma- rijtje van Kempen naar Zeist. Gevestigd: L. H Kroon uit Langbroek B. J. E. de Rooij uit Zeist K. Kramp uit Gouda A. Koster uit Steenwijk Th. C. Verkleij uit Voorhout Corenlia de Graaff uit Hoorn A. A. Uitman uit Dongen C. Boersma uit 's-Gravenhage J. Sannes uit Gouda Anna E. Mer- kies uit Driebergen-Rijsenburg Jan Rupke uit Moordrecht. Stemgerechtigde ingelanden van den Benthulzer Noord- en Zuidpolder met den Benthorner polder hebben in hun te Bent huizen gehouden vergadering besloten de tegenwoordige windbemaling om te zetten in een mechanische. Als adviseur is aangewezen het Inge nieursbureau Stuurman en Zoon alhier, dat reeds vele groote werken tot stand bracht, o.a. laatstelijk de waterleiding van „De vijf gemeenten" in de Krimpenerwaard. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, z. van E. van der Horst en J. A. Schijff; Maria Johanna, d. van Th. C. Hoogenboom en J. A. C. van Dijk. Overleden: Albert Meirik, echtgenoot van Geertje Bakker, 75 jaar. ZOETERMEER. Succes van de B. V. L.-leden. Naar wij vernemen is de afd. van de B.V.L. alhier, wat betreft het schieten ln een zeer gunstige positie gekomen. De afdeeling Is n.l. in het bezit gekomen van den grooten wisselbeker van Zuid-Hol land (West). Als men bedenkt, dat dit gewest bestaat uit 66 afdeelingen is dit een pracht succes geworden. Het vijftal dat bij den eindstrijd met scherp dit resultaat wist te behalen, be stond uit de heeren P. A. v. d. Meer, P. de Bruto, J. v. Doornen, Th. Adegeest en J. Fngge. Het drietal dat van dit vijftal de hoogste punten behaalde, besliste met zijn resul taat over de rangschikking. Deze drie waren de heeren P. A. v. d. Meer, P. de Bruin en J. van Doornen, die daarmede thans te boek staan als de drie (West) scherpschutte»:s van Zuld-HoUaqd PANGBORN GAAT OCEAANVUcBj ONDERNEMEN. De bekende Amerikaansohe vlieger Hij Pangborn heeft gisteren medegedeeld 5 hij over twee weken van New-York starten voor aen non-stopvlucht n, Londen, met Paul Grevenberg als tms bestuurder en Reeder Nichols als martod JAPY NAAR TOKIO GESTART. André Japy is te middernacht met Caudron-Renault te Le Bourget opgestes- voor een solovlucht naar Tokio. Hij h» hedenmiddag Damas te bereiken. GEBOREN Jan, z. van H. v. Heusden en S. Dn belaar Johannes, z. van Ph. A. Bod en E. v. Iterson. ONDERTROUWD. N. Rozier Jm. 20 j. en P. v. Strater jd j. E. J. Spier jm. 31 j. en W. J. v. Dij sum jd. 33 J. T. M. Biegstraaten Jm. .1. en M. v. Polanen jd. 23 J. H. stikt lorum jm. 21 j. en A. v. d. Meij jd. 24 j W. F. v. d. Post jm. 25 j. en W. C. Sch ten jd. 24 J. OVERLEDEN E. VerhoogBroekveldt wede. 86 D. P. R. K., te L. De namen vani leden van het concern, dat de zweminrlt! ting aan de Haarlemmerstraat zal lati bouwen, zijn nog geheim. U kunt wenden tot den architect, den heer Koster, Wllhelminastraat 42, Haarlem, J. Z„ te O. Men kan zich lngevol| de Ouderdomswet verzekeren voor 'n re; na het bereiken van den 65-jarigen la tijd. De rente bedraagt, naar keuze den verzekerde, een veelvoud van een gs den per week, echter niet beneden een 1 drag van 3 gulden per week en een b drag van 20 gld. niet te boven gaande.! de vaststelling van de te betalen prei wordt rekening gehouden met den leel'j op den datum van todlening der aanvi om toelating tot de verzekering. P. G. L„ te L. Leiden, Den Haag,D Rotterdam, Charlois, Rhoon, HoogTi Spijkenisse, Heenvllet, Hellevoetsluis. taal plm. 75 K.M: U behoeft geen getl te maken van ponten. N. K„ te L. Wendt u tot de dlr« van het Academisch Ziekenhuis alhier, J. Z„ te L. Madrid ligt ongeveer dezelfde breedtegraad als New-York. GEVAARLIJKE KELDERS. Een lezer vestigt de aandacht der i ritelten op de z.i. gevaarlijke kelders r» het pand van de firma van Alphen, Niem Rijn hoek Hooigracht, welke onvoidoeni zijn afgedekt, terwijl het gevaar nog word vergroot door de slechte verlichting 1 avond. N. v. V., Leiderdorp. Door ons is hiero reeds zóó veelvuldig gewezen, dat wij ge* reden meer zien Uw stukje te plaatsen. Binnen 8 me ter van auto bus-halten is stilstaan met a a to s en andere voer tuigen verbo den, evenals op bruggerv voor uitritten, binnen 8 me ter van straat hoeken of op hinderlijk# wijze voor het verkeer. Burgerlijke Stand. Qeboren: Annie, d. van W. van Dorp C. Vis Klaas, z. van J. Havenaar en S. Graaff Johannes Cornelis, z. van M. van Vliet en W. v. d. Haven. Ondertrouwd: H. J. Henneken 35 j. en J. Hoogendoorn P. Kemp 23 j. en Kuiper 19 j. Gevonden: een bos sleutels. Inlichtin gen ter gemeente-secretarie. ZWAMMERDAM. Burgerlijke stand. Overleden: Alida Stad, oud 84 j.. wedu«J van Willem van Dam. Gehuwd: Jacobus Henricus Anthom van der Heijden, 27 jaar te Alphen a. Rijn en Margaretha Ohristina van de r 24 ]aar' 4_2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8