flOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 November 1936 SCHEEPSVERBINDINGEN katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. lisse, noordwijk. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. veur-leidschendam. voorhout. voorschoten. warmond. wassenaar. THIJS IJS KOUT TE HELP De nieuwe Verkeerswee. H»t schlint thans ernst te gaan worden werkzaamheden voor den nieuwen „ten verkeersweg Den Haag—Haarlem Katwitk a. d. Rijn. Ten behoeve van Provincialen Waterstaat Is n.l. het per- gchelpenpad no. 19 gehuurd om als tiitoor te worden ingericht. A.s. 50-jarig bestaan der Nieuwe Kerk. Naar wü vernemen zal het op 12 Januari een halve eeuw geleden zijn, dat de ;(UWe Kerk alhier werd Ingewijd. eerste steenlegging had plaats in zooals ook een steen ln den voorgevel induldt. Jaarfeest Chr. Dameszangkoor „Looft den Heer". pit jaarfeest werd gehouden in de anjezaal van het Jeugdhuis. De voorzit- mevr. A. M. de Groot opende met ge- en heette allen welkom op deze laar- üaderlnc en 4e jaarfeest. Vooropstellend, dat heel ons leven hier aarde een strijd is voor Koning Jezus dat er geen duimbreeds gronds is. waar ons aller Souverein geen beslag legt. |de spr. er allen uitdrukkelijk op wijzen men lid der vereenlglng is. om Zijn te verheerlijken, persoonlijk en met aar. Zijn glorie te verkondigen moet ons even zijn; daarvoor moeten wil ons ge el geven. Sor. bracht dank voor de voor- ■Kelijke leiding van den directeur den Paul Pul. Pe secretaresse mej. A. van Duyven- urde en de oenningmeesteresse M. Bos baap brachten haar verslagen uit. De aftr. bestuursleden mevt. A. M. de oot presidente en mej. A. van Duyven orde secretaresse werden beiden met alg. herkozen. In de vacature werd gekozen !j. P. Guyt. De feestavond werd geopend met het nen van Ps. 89 1, nadat de presidente en aanwezigen en gasten een hartelijk Ikom had toegeroepen. Er volgden ver- lillende voordrachten. De heer H. J. de ■oot vertoonde de film van „Oud Katwijk" de pauze had een verloting plaats. S'a gezamenlijk den Avondzang gezongen hebben, gingen allen voldaan huiswaarts. Bij onderhandsche aanbesteding van woonhuis met bollenschuur voor reke- van den heer J. v. d. Meij te Rijnsburg dit werk gegund aan de heeren W. en L. Ut alhier als laagste inschilver. In de Herv. Gemeente zijn tot ouder- x herkozen de heeren L. van Beelen en Buys; in de vacature T. Niigh is geko- i de heer C. Bloot. Tot diakenen zijn riozen de heeren W. van Rijn, E. H. v. d. en M. v. d. Plas. - De ver.laardagsbus.les ten bate der Chr. zdorganlsatle hebben over October op lacht f. 15.84</i. De a.s. Oranjefeesten. letreffende de a.s. Oranjefeesten alhier nnen wij mededeelen, dat het ln de he eling ligt de feestelijkheden te doen plaats ïden ln de week waarin het huwelijk zal aden voltrokken. Er zal ook een groote rdenkingssamenkomst worden belegd, arm door een of meer feestredenaars het ord zal worden gevoerd en de plaatse- ke muziek- en zangvereeniglngen zullen idewerken. Feesten zullen worden geor- biseerd voor alle kinderen en verschillen- volksspelen worden gehouden. In overleg it de Mlddenstandsvereenlglngen zal een ilagewedstrijd worden uitgeschreven, erts zijn nog vele plannen in voorbe ding, waarvan te zijner tijd nadere mede- Kling zal worden gedaan. Rede van Ds. Ligtcnberg. Ds. H. Ligtenberg hield voor de Jong.ver. acharla" der Geref. Gemeente een rede er: De kennisse Gods. Eerst werd gezongen Psalm 33 1 en lezen Rom. 1. Op grond van Gods Woord en naar aan- van Rom. 1 19 ving ds. Llgten- rg zijn rede aan over de kennis zooals de ensch die op aarde krijgt. Vooraf handel- >r. even over de kennis zooals de Heere zus Christus die bezat naar Zijn men selijke en naar Zijn Goddelijke natuur kennis van den mensch is zeer beperkt, ij kennen God slechts zooals Hij zich int te openbaren. Voorts besprak spr. de ïeschapen of inwendige en de uitwendige verkregen Godskennis. Geen van beiden zaligmakend, daar belden den mensch n nature aangeboren zijn. Der menschen dskennis is zeer vaag; wij kunnen er en eenig God uit kennen. Vervolgens sprak ds. L. de verschillende dwaalbe- 'PPen en wees daarbij vooral op het beïsme. Tegenover het atheïsme wil men m bewijzen, cosmologisch, theologisch, Meel en historisch. Wij kunnen echter M niet bevatten en nog minder bewij- Hierna wees spr. er op, dat de natuur- Godskennis niet genoeg ls ter zalig- iii. Door God de Heilige Geest moet de machtige Godskennis ln onze ziel afda- Zelfs de Christus moet den mensch ont- •W worden. Met enkele woorden van ern- 1 vermaan besloot ds. Ligtenberg. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. van M. M. 'Haas en van M. van der Zwet Johan- Hubertus Marie, z. van M. J. Urlings «van F. M. Quax. ondertrouwd: B. Baartse en A. Blij- rven. <&wd: J- van Diest en A. C. Bus P. «uilenburg en J. C. Frauenfelder J. n Dorsten en H. Beukers. Loop der bevolking. Gevestigd; Mej. A. Hoogewoning van M?aar, 3e Poellaan 33 P. Philippo lelie?'1 eeom, Wilhelminastraat 14 H. 'iaatV'1 ®ez'n van SPssenheim, Hobaho- U'hrokken: Mej. E. Bocksch naar Noord- L, Mej. j. Th. Witteman naar Was- ■L.:,, Mej. M. C. van der Zwet naar «stede p. c. Wagemaker naar Haar- Mej. w. P. Th. Henneveld naar P'tmeer P' van Roode naar Haarlem- n^'Obden: een militaire kepl. porte- 2269 cingez. Med.) '«bureau met inhoud. Inllchtineen od het Loop der bevolking. Gevestigd: E Booksch, h. 1. ri. huish., Vinkenlaan 29 T. Wesseling, Nic. Barn- ■hoornweg 23 W. Pompe, bakkersknecht, Kerkstraat 38 P. van Diggelen, bakkers knecht, Nic. Barnhoornweg 5 C. A. M. Kerklaan, 11. verpleegster, Langeveld 29. Vertrokken: N. Rotteveel db. r.aar Lelden, Rijn en Schiekade 15 J. M. van Buljte- nen naar Amsterdam, Overtoom 49 H. M. Grijsen huish. naar Lelden. Levendaal 115 A. J Mank db. naar Ter Aar A. 131 M Binkhorst hotel-employé naar onbe kend waarheen B. B. Kilgelcher. huis houdster, onbekend waarheen M. Ballo db. naar Berlijn, Louisestrase. Burgerlijke Stand. Geboren: Peter Rudolf Wilhelm, z. van R. Tappenbeck en H. J. Meijlink Marijke, d. van J. van der Bent en P. A. de Bruin Cornelia Elisabeth, a. van J. M. Bal en J. J. Flikweert Jacobus, z. van D. Vink en M. van den Oever Jacob, z. van C. van Bee len en G. de Mooij Klaas, z. van J P. Goudriaan en N. van den Dool Alida, d. van A. de Bes en G. Admiraal Maria Margaretha Petronella, d. van A. P. Koe- mans en J. Duivenvoorden Abraham, z. van A. Timan en H. Dreef Maria, d. van J. Weenk en J. van Dorland Jozinus Frederlkus, z. van J. F. van Halm en M. M. Foray. Ondertrouwd: M. J. F. Koopman en Chr. Hegeman. Getrouwd: N. Hermans en P. M. M. Caspers. Overleden: Maria Gerardina van Keulen Brons 18 j., d. van A. G. van Keulen Brons en R. de Goederen. Gevonden: een autoslinger, een paar meisjeskousen, een hondenketting, een jongenspet, een rijwiel, een Jongensjekker. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. ten politie- bureele te Noordwijk-Blnnen verstrekt. De huisuitzetting te Noordwljkerhout. Wij ontvingen een uitvoerig schrijven van den heer J. Brugman, raadslid te Noordwijkerhout, waarin hij er zich over beklaagt, dat het gezin, dat uit hun huis gezet is. nu gedeeltelijk bij hem in een kamertje en een schuur is ondergebracht en dat de Inboedel, afgedekt met zeilen, bij een zijner buren bulten staat, met alle nadeellge gevolgen van dien. De man heeft steeds trouw zijn huur schuld betaald en ls dus niets ten achter gebleven. De Wonlngbouwvereeniglng vraagt nu 'n borgstelling van f. 200. Inzender vraagt zich af, waar het heen zou gaan. als deze eisch aan een ieder gesteld kon worden. Hij verzoekt den autoriteiten met drang, maatregelen te treffen, die er toe lelden, dat aan dezen toestand zoo spoedig mo gelijk een eind komt. Laat men ook aan dit gezin de gewone voorwaarden stellen, n.l. 4 weken vooruit betaling. In de St. Jozef-school werd een fancy- fair geopend door pastoor Maas. De St. Martb'-ver. vervaardigde voor het goede doel een keur van handwerken; ook gemaakte kleedingstukken waren ten toon gesteld. Tevens ziin er vele attracties. De ODbrengst komt ten goede aan de R.K. armen der St. Jozef-parochie. Loop der Bevolking. Gevestigd: Ong Sin Sek, Regentesselaan 12 van Lelden; wed. J. van Roijen geb. Hoe man, Javastraat 40 van Leiden; G. van Vliet en gez.. groentehandel, Valkenburger- weg 17 van Rijnsburg', J. A. de Boer. d.b., H. Morschweg 55 van Haarlemmermeer; L. Ollesch, d.b. L. de Col.-laan 12 van Leiden; A. Poortman, de Kempenaerstraat 78 van Leiden; G. de Stoppelaar, Warmonderweg 72 van Utrecht; J. H. Nobel, l.l.-verpl. Ende geest, van Rotterdam; J. R. G. de Veer en gez., scheik. ing., Règentesselaan 44 van Bussum; A. J. Molenkamp, RIJnzichtweg 161 van Leiden; J. J. Wissenburgh en vr„ Wald. Pyrmontaan 22 van Amsterdam; J. Tr. van Doorn, l.l.-verpl. Endegeest van Velsen; A. S. M. Wijdeveld, l.l.-verpl. Endegeest van Oldenzaal; J. G. Boon, d.b., Wilhelminapark 18 van Leiden. Vertrokken: Tr. Westbroek geb. Waas dorp, naar Leiden, Atjehstr. 21; G. Kroon, I.l.-verpl. naar Leiden, Aioelaan 31; J. F. Selis, l.l.-verpl., naar Noordwljk, van Fan- huysstraat 41; B. P. Zwarenstein, n. Utrecht Kievitdwarsstraat 18; N. J. Anker, brood bakker naar Edam, M. Tinxgracht 21a; M. A. van Dorp, geb. van der Most van Spijk naar Kampen. Broederweg 23; P. H. van Wijk, kok, naar 's Bosch, Hotel N.-Brabant; C. A. J. Vermeulen geb. van Meerendonk naar Wassenaar, Ridderlaan 1; M. Parmen- tler naar Lelden, Rljnsburgerweg 175; J. P. Pieters. verpl., naar Lelden, Rijnsburger- weg 157; A. J. Doorneveld, naar Leiden, Rijnsburgerweg 157; M. A. Zandvliet naar Leiden, idem; G. A. Leen, verpleegster naar Lelden, idem; P. W. Helvenstein naar Lei den, idem; S. Dijkema, d.b. naar Warmond, Verl. Dorpsstr.; A. M. Teske, winkelbed. n. Lelden. 2e Loolerstr. 47; M. C. Verhulst n. Groenlo; J. Seiler. naar Lelden, Rljnsbur gerweg 157; A. Luttekes, naar Leiden. Haar lemmerstraat 60; W. Zandbergen, kweeker, naar Noordwijkerhout, Duinpoort-Zilk; N. Koudijs geb. Qualm, naar Lelden, Coorn- hertstraat 43. Burgerlijke Stand. Geboren; Dina, dr. van L. v. d. Hoonaard en W. G. Swagers; Elisabeth Maria en Anna Maria drs. van A. J. J. Peeters en A. C. Goddljn. Overleden: H. Vroom; G. Nagtcgaal; P. Th- Nagtegaal geb. Lekx. Ondertrouwd: O. K. L. Peiger en L. A. Steller, wonende te Oegstgeest; A. L. Dem- mlnt, 29 J., adj. acc. D. B„ wonende te Til burg en F. Cl. Huurman, 25 jr., zonder be roep, wonende alhier. Propaganda-avond „Jeugdgilde". Voor een geheel uitverkochte zaal is in „Irene" een propaganda-avond gehouden, uitgaande van het Oegstgeester Jeugd gilde. Bij verhindering van den voorzitter, ds. Jansen Schoonhoven, sprak de heer M. J. van Doorn Sr. een kort openingswoord. Dan voerden „de Glldespelers" „Tropen- adel", het bekende blijspel uit het Indische leven op. Wij werden in geen enkel opzicht teleur gesteld. De toeschouwers die met dit tooneelwerk bekend waren, zullen dan ook zeer zeker met ons moeten bekennen dat men respect moet hebben voor den durf om dit werk in studie te nemen en op deze succesvolle wijze ten uitvoer te brengen. Was de tooneelaankleeding met de be schikbare middelen goed verzorgd, ook de costumeering en grlmé (van de firma G. Hoppezak te Leiden) viel zeer te roemen. Een welverdiend applaus getuigde van groote ingenomenheid. De heer van Doorn was dan ook aller tolk toen hij de Gildespeiers hartelijk dankte voör hun voortreffelijk spel. Tevens dankte spr. den heer M. Kort die uitne mend de belichtingen heeft verzorgd, mej. M. Verhoeven en den heer N. Verhoeven voor hun muzikale afwisseling. A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje". Deze klesvereeniging kwam in vergadering bijeen. De voorzitter de heer F. Kralt open de, waarna de heer J. Heemskerk het ver kiezingsmanifest der A.R. partij voorlas, en toelichtte. Daarover werd een breedvoerige discussie gehouden. Ten slotte werd het manifest in zijn geheel aangenomen, zooals het door het Centraal Comité ls voorge steld. Daarna kwam de beschrijvingsbrief voor de Kamerkieskring „Leiden" in behan deling. Deze kring zal Zaterdag 21 Novem ber te Leiden vergaderen met als spreker mr. H. Bijleveld. Als afgevaardigden naar die vergadering werden'aahgewezen de hee ren T. Kralt, W. L. V. d. Ougten en J. van Iterson; de heer G. v. Egmond Jr. als se cundus. Alle bestuursleden van den kring werden opnieuw candidaat gesteld, alsmede de heer W. Warnaar als lid van het Centr. Comité. Bij de rondvraag werp de te voeren ver kiezingsactie besproken, waarna ds. Broek stra met dankgebed sloot. Burgerlijke Stand. Geboren; Henny Beerhorst, D. v. mevr. wed. Beerhorst, geb. Rotfrda Clasina Franclsca Anna, D. van C. van Dam en G. C. M. van Noort Maria Theresia Eli sabeth, D van L. C. S. van der Willik en M. van den IJssel Johannes Mattheus, Z. van Th. van Velzen en H M. Vink. Overleden: J. M Wiering 11 j., D. van j. Wlerlng en A. C. van der Poel. Getrouwd: D, van Loo 24 j. en G. Buur man 24 J. Loop der Bevolking. Gevestigd; K. Hobo en gezin, Zandsloot- kade 49. van Andel. Steegje A 47 Aa. Ca. Ma. Dankelman. Rijksstraatweg 46 van Heemstede, Overboschlaan 27 N. 'b. M. Dankelman, Rijksstraatweg 46. van Heem stede, Overboschlaan 27 Wa, Aa. van Benten. Warmonderdam 3f,; 1 van Leiden, Rijnsburgerweg 43a. Vertrokken: J. J. Alkemade en gezin, W. Waxnaarlaan 12, naar Hofdstade (Bel- gièi Terveurensteenweg 165b A. Kraaijo, Teijlingerlaan 71, naar Rotterdam, Julia- p.alaan 43 P. van Diggelen, Fl. Schou tenstraat 2, naar Noordwljk Nic. Barn hoornweg 5 J. van Winkel, Menneweg 93, naar Oegstgeest, Oranjelaan 15 C. Francken, Hoofdstraat 239, naar Leiden. Stadhouderslaan 32 Ma. Ca. van den Heuvel, Kerklaan 8, naar Noordwijk, Hoofdstraat 131. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert morgen middag te 'halfdrie, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen, Ingekomen stukken, mede- deelingen. 2 Aanbieding Gemeente- en Bedrijfsbegrootingen 1937. 3. Benoeming leden flnancieele commissie. 4. Rekening- courant met de Bank voor Ned. Gemeen ten. 5. Wijziging begrooting 1936. 6. Aan gaan geldleening. 7. Idem kasgeldleenlng. 8. Aankoop grond Ter Leede ten behoeve van legging gasbuis. 9. Levering gas Zuid hoek (Klinkenberg). Comité Nationaal Huldeblijk. Het comité voor het inzamelen van gif ten voor het Nationaal geschenk aan het a.s. Vorstelijk Echtpaar bestaat alhier uit de heeren Joh. Speelman, voorz.; L. Ph. Bisschops, 2e voorz.; J. H. A. Vooren, secr.; L. Dekker le penningm. en A. Vo gelaar. 2e penningm. Ook ls 'n eere-comité gevormd, bestaan de uit B. en W„ raadsleden, predikanten en pastoor, geneesheeren. notaris, hoofden van scholen en gem.-secretaris en ontvan ger. Woensdag komen 38 dames-collectanten huis aan huis de giften verzamelen. Iu de Hoofdstraat, waar het inhaal- verbod geldt, wilde een vrachtauto een personenauto passeeren. Juist toen deze plotseling stopte. Het gevolg was, dat de personenauto ter zijde aangereden en ern stig beschadigd werd. De politie maakte proces-verbaal op. Gevonden: Een huissleutel, een grijze wollen mantelceintuur, een sigarenpijpje in étui, een belastingmerk, een bruine portemonnaie met inhoud, een bruine por- temonnaie met Inhoud, een nikkelen siga renaansteker, een pakje foto's, een sleutel, een kist met hyacinthenbollen, een sleutel, een bruine Alpinomuts. een grijze wollen dameshandschoen. Inlichtingen bij de po litie. Raadstukkcn. B. en W. stellen voor ln werkverschaf fing te doen uitvoeren den aanleg van een trottoir en een daarbij aansluitende bestra ting achterste deel van de Smitslaan en een deel van den Achterweg. De kosten be dragen f. 7606.80, waarvan de R.-K. Bouw- vereenlging „Eensgezindheid" f. 3815 zal bijdragen. B. en W. stellen voor de herziening van het uitbreidingsplan op te dragen aan den architect H. v. d. Kloot Meyburg te Sche- veningen. Kosten f. 1400. ongeacht de kos ten van den dienst van openbare werken. Gevonden: 1 lederen handschoen, 1 rijwielbelastingmerk, 1 jongensmuts, 1 le deren kinderklompschoentje. 1 zilveren ro zenkrans. Inlichtingen bij de Politie. Aan de raadsagenda van Veur moet nog worden toegevoegd: Voorstel tot wijzi ging van het uitbreidingsplan der ge meente. Loop der bevolking. Gevestigd: W. F. Timp uit Breukelen J. A. A. Verbakei uit Pijacker J. G. Dek kers uit Nijmegen J. Horoath uit En schede J. J. Groenhorst uit Rijswijk J. C. Beugelsdijk uit Warmond F. J. den Boer uit Uden Th. A. den Haan uit Ter Aar C. J. Heemskerk uit Alkemade C. J. v. Kampen uit Llsse J. C. E. v. Gent uit Zoeterwoude J. H. Baak uit Wou- brugge J. L. Tetteroo uit Noordwijker hout J. Th. Sewalt uit Lichtenvoorde W. L. v. Egmond uit Soest J. J. Wessels uit St. Michiels-Gestel C. F. Geerts uit idem C. v. Stee uit 's Heer-Arendskerke A. M. J. v. 't Hoff uit Rotterdam J, Th. de Greend uit Rotterdam A. Blom uit Haarlemmermeer G. P. v. Diepen uit Beemster P. A. M. Hapkake uit Amster dam C. H. L. Mooyman uit Stompwijk M. J. Vermui uit 'sHeer Arendskerke L. H. Weller uit Rotterdam P. J. M. Eiken broek uit Schiedam J. W. v. Dun uit 'sGravenhage M. J. Vermul uit Kloe- tinge Th. W. J. Verhoef uit Barwouts- waarde J. M. Brunold uit Rotterdam. Vertrokken: H. Ruhe naar Amsterdam N. P. v. Steijn naar Anna-Paulowna C. W. v. d. Veldt naar Haarlemmermeer Th. C. Verkley naar Waddinxveen P. B. Nijman naar Heythuizen A. J. C. v Cor- ler naar idem J. K. v. Nieuwendijk naar Oegstgeest E. M. Bax naar Lelden D. v. d. Voort naar Parijs (Frankrijk) H. E. v. d. Hulst naar Zoeterwoude J. P. J Huisman naar Hoorn H L F. Meijer en gezin naar Winschoten P. J. v. Haastert naar Zoetermeer L. A. C. Gillemans naar Delft M. J. C. v. d. Meij naar 's-Graven- hage H. C. de Groot naar Rotterdam W. Vis naar Sassenheim. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Alfons René, z. van J. A. Ulje en M. Verhaegen. Het comité voor werkloozenzorg doet een beroeo op de ingezetenen voor het schenken van een kleine wekelijksche bij drage voor de ontspanning der werkloozen. Men heeft n.l weer 't plan. om naast een kleine ultdeeling van levensmiddelen om streeks Kerstmis of Nieuwjaar een lokaliteit in te richten tot verpoozing. waarbij dan een kOD koffie en een pijo tabak wordt verstrekt. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Onder leiding van haar voorzitter, den heer A. Fortgens, vergaderde bovengenoem de groep in de kleine zaal van het Gebouw v. Chr. Belangen. Na het zingen van Ps. 139 1 en 4 opende de voorz. met gebed en voorlezing van Psalm 139. Mr. dr. v. d. Helm, burgemeester van Pijnacker sprak vervolgens over: „Christel, staatkunde en belangenpolitiek". Na een korte inleiding, waarin spr. liet zien op welke manier sommige partijen de menschen op hun hand probeeren te krij gen en waarin hij liet uitkomen, dat wij geen demagogische politiek moeten voeren, maar onze beginselen moeten uitdragen, behandelt spr. uitvoerig de belangenpoli tiek. Belangenpolitiek leidt tot individua lisme en dit moet overwonnen worden. Hiervoor in de plaats stelde spr. Chr. staatkunde. Het individualisme kan alleen overwon nen worden wanneer men wil dienen. Daarom is de godsdienstige overtuiging van een volk zoo belangrijk. Het doel van de Chr. Hist. Unie moet zijn deze Chr. staatkunde te bevorderen. Hierop volgde een aangename gedach- tenwisselmg. Ter afwisseling declameerde mej. B Bol een humoristisch stukje. Volgden nog eenige huishoudelijke mede- deelingen waarna de heer v. d. Helm met dankgebed sloot. Actie voor Vreemdelingenverkeer. Naar wij vernemen bestaan er ernstige plannen tot het oprichten van een plaatse lijke vereeniging voor Vreemdelingenver keer. Het zou in de bedoeling liggen een be stuur samen te stellen uit middenstanders en belanghebbenden in deze gemeente. Het hoofddoel van de vereeniging zal zijn door doelmatige reclame de aandacht van vreemdeling en anderen op onze gemeente te vestigen, doch tevens de belangen van Warmond in het algemeen te behartigen. Van de motor geslingerd. Op Sen Rijksstraatweg ter hoogte van de Rust- en Vreugdlaan sprong de achter band van de motor, bestuurd door J. de B. uit Den Haag. Door dit springen van de band geraakte hij in een slingerende be- yreging met het gevolg dat zijn duopassa gier W. M. eveneens uit Den Haag, van de duo werd geslingerd en met een zware hersenschudding bleef liggen. Nadat door dr. Hubbeling eerste hulp was verleend, werd M. naar het ziekenhuis aan het Westelnde overgebracht. Terwijl de 20-jarige M. uit Voorburg, op den Rijksstraatweg bij het benzine laadslation van v. d. H een lamp in het achterlicht van zijn carrier wilde plaatsen, werd hij door een tankwagen van de Maat schappij S. uit Den Haag aangereden, waarbij een der wielen over den rechtervoet van M. ging. waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd. Dr. Hubbeling ver leende hem eerste hulp, waarna hij per auto naar zijn woning werd overgebracht. Geslaagd voor het getuigschrift sDreek- onderwils der Ver. voor Logopaedie en Phoniatrie mevr. J. Karres-de Vries alhier. De volgende passagiersschepen zijn mor gen radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Alchiba. Alcyone, Almkerk, Alphacca, Alpherat, Boschfontein, Chr. Huygens, Colombia. Costa Rica, Cottica, Crljnssen, Gaasterkerk, Indrapoera, Jagersfontein, Johan de Witt, Johan van Oldenbarnevelt, Kota Baroe, Leerdam, Mamix van St. Al- degonde, Nljkerk, Randfontein, Van Ren- selaer. Rotterdam (H.A.L.), Sibajak, Simon Bolivar. Springfontein, Streefkerk, Tawall en Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens vla Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radlo- Holland. 16. Maar de bestraffing van den koning Bosenkwa en de be vrijding van prins Sleohtbedeeld daarna, waren toch nog niet het einde van het lied. Want het gerucht van 's konings vlucht had zich heel snel verbreid en alle menschen waren erg verblijd. Nauwelijks hadden alle onderdanen 't nieuws vernomen, of zij kwamen al van heind' en verre samenstroomen, ln zeer groote groepen; en prins Sleohtbedeeld werd dan tot koning uitgeroepen! Dat vonden Thijs en Dickie prachtig, dooh Sleohtbedeeldje sprak: „Vrienden, ik blijf steeds indachtig, dat jullie alles voor me hebt gedaan zonder Jullie was er niets yan t'recht gekomen!" Nadat zij daarna afscheid van elkaar hebben genomen, zijn Thijs en Dickie iheêl voldaan naar huis gegaan. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7