JECDVITDL tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bfad an •- Maandag 16 November 193(1 YIS5CHERIJ-BERICHTEN Officieele Crisispublicatie UIT DE OMSTREKEN AGENDA (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. „IS REVISIE RECHTVAARDIG?" Men schrijft ons van Hongaarsche zijde: Onder dezen titel bevatte het Leidsch Dagblad een artikel van K. A.. waarin een opvatting werd uiteengezet, die in zekeren zin in strijd is met de feiten en daarom een rechtzetting noodig heeft. De schrijver van het artikel betwijfelt de historische rechten van Hongarije op Zevenburgen, dat thans aan Roemenië toebehoort en be weert. dat deze provincie vroeger aan Roe menië behoort en dat thans de Roemeenen hun vroeger eigendom hebben terugge kregenWaaruit put de schrijver deze bewering? Laat hij maar een onzijdig dus noch Hongaarsch of Roemeensch geschiedenisboek of lexicon raadplegen, dan zal lnj zich kunnen overtuigen, dat hij zich in menig opzicht vergist heeft. Ter ver duidelijking mogen hier enkele gegevens volgen, die uit een betrouwbaren bron ge put werden. Hongarije, dat nu 1040 jaar bestaat, heeft Zevenburgen in het jaar 1003. dus meer dan 900 jaar geleden veroverd onder aan voering van den eersten Christenkoning, Stephanus den Heilige Zevenburgen be hoorde toen niet aan de Roemeenen en dus kon het gebied ook niet van hen afge nomen worden. In de oudheid was Zeven burgen een deel van Dacie en in het jaar 105 n. Chr. werd het door Trajanus aan 't Romeinsche rijk onderworpen. In het jaar 274 verlieten de Romeinen het land en ver schillende stammen van de volksverhui zing hebben zich hier gevestigd. Het be hoorde achtereenvolgens aan de Hunnen. Oostgothen, Gepiden, Bulgaren en Avaren- In de 9e eeuw werd het land door de Pets- jenegen met hun bondgenooten, de Bul garen. veroverd, en zooals boven gezegd werd het in het jaar 1003 door Honga rije in bezit genomen. Sindsdien behoorde het altijd aan Hongarije. Nu rijst de vraag, die tevens het ant woord inhoudt, of Hongarije het recht heeft op een gebiedsdeel, dat sinds 900 jaar in zijn bezit is geweest, dat het koloniseer de, waarin het de Westersche cultuur in gevoerd heeft, steden gebouwd heeft, zoo dat het zich hier onbetwistbare rechten heeft verworven. Hoe kan kan Zevenbur gen ooit aan Roemenië hebben toebe hoord. waar Roemenië eigenlijk alleen sinds 1861 bestaat! In het gebied van Roe menië, zooals het voor den oorlog van 1914 —1918 bestond, lagen vroeger twee provin cies. met name Walachije en Moldowa. Het is wel een feit, dat een deel der bevolking afstammelingen waren van de oude Ro meinen: keizer Trajanus heeft hierheen kolonisten gezonden, die een soort banne lingen waren en de nakomelingen van deze kolonisten, de Walachen hebben zich in de latere eeuwen met Slaven. Turken e. a. vermengd- Nooit echter hebben zij een een heidsstaat van .Roemeenen" of van een dergelijken anderen naam gesticht vóór het jaar 1861. Op den 23 December van dat Jaar werden n.l. Walachije en Moldowa vereenigd onder den vorst Cuza de Eerste en daarna werd het land een Koninkrijk. Ik wensch niet te betwisten, dat de Roe meenen van Zevenburgen stamverwanten van de Roemeenen uit het oude Roemenië zijn, echter lijkt het mij onverantwoorde lijk te beweren, dat Zevenburgen vroeger van Roemenië afgescheurd werd. En wat dezelfde burgerrechten van de Hongaren in Zevenburgen betreft, dat behoeft ook een weerlegging. Na den wereldoorlog is Zevenburgen aan Roemenië toegekend, op grond van het feit, dat Hongarije dien oor log verloren heeft. Eeuwen lang hebben de Roemeenen in Zevenburgen volle rechten genoten, zij mochten scholen onderhouden, hun taal spreken en leeren .hetgeen blijkt uit het feit, dat zij hun taal niet vergeten hebben, hun gebruiken bewaren konden, want had Hongarije hen onderdrukt en verHongaarscht. dan waren er in Zeven burgen geen Roemeenen, die een aanslui ting aan Roemenië gewenscht hadden. Juist door behoud en ontwikkeling van hun taal, volk en zeden is het tot een scheur gekomen tusschen hen en de Hon garen. De meer dan een millioen Honga ren. die thans in Zevenburgen onder Roe- meensche heerschappij kwamen, bezitten niet dezelfde rechten. Integendeel, hun werd alles afgenomen, wat met hun Hon gaarschap in verband staat- De Hongaar sche katholieke en protestantsche kerk in Zevenburgen heeft haar vermogen aan den Roemeenschen staat afgestaan. Het groot ste gedeelte van de Hongaarschee ambte naren moest het land, waar zij leefden en werkten en waar hun voorouders vroeger gedurende tientallen generaties geleefd en gewerkt hebben, verlaten en naar het ver minkte Hongarije trekken. Hun werd zelfs de pensioenen geweigerd. De leeraren van middelbare scholen kregen vertrouwelijke verordeningen de leerlingen, behoorende tot de minderheden, aan strenge examens te onderwerpen, opdat hun de gelegenheid ontnomen zou worden hun studie's te vervolgen. Het grootste gedeelte van de zoo hoog ontwikkelde Hongaarsche schouwbur gen werd gesloten en aan het overgeble ven kleine gedeelte werden honderden moeilijkheden door de overheid in den weg gelegd, zoodat het gesproken Hongaarsche woord, de fakkel van de cultuur, aan ban den werd gelegd De mooie schouwburgen werden onteigend, hoewel zij meestal aan particuliere Hongaarsche vereenigingen of aan de Hongaarsche bevolking zelf be hoorden. Thans is er een klein aantal Hon gaarsche tooneelgroepen in Zevenburgen, dal van stad tot stad trekt om te spelen en met leede oogen moet aanzien, dat lang- zaam alles voor hen verloren gaat. Neen, mijnheer K. A.. dit wist u niet, dat had u niet gedacht? Deze gegevens zijn historische feiten, treurige feiten. Hoorde gij nooit protesten van de Hongaren uit Zevenburgen? Hoorde gij nooit hun hulp kreet, gericht tot u. Westersche onderdaan en gelukkige bezitter van een eigen taal en cultuur? Hoorde gij nooit over de dingen, de waarden, die daar in Zuid Oost Europa in Zevenburgen verloren zijn gegaan, na- IJMUIDEN, 16 November. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f.1.15—1; Griet per kist van 50 KG. f.35—16; Tongen per KG. f.1 200.85; Groote Schol per kist van 50 KG f. 34: Middelschol per kist van 50 KG. f.2623: Zetschol per kist van 50 KG. f. 2725: Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 2b9; Schar per kist van 50 KG. f. 10.50 —8.50; Tongschar per kist van 50 KG. f.45 22; Roggen per 20 stuks f.2712; Vlee- ten per stuk f. 15.10—0.70: Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 5.602.10; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 5.908; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 32—16; Kleinmlddel Schelvisch per kist van 50 KG. f.26—13.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 174.50; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 7239; Gullen per kist van 50 KG. f. 24—4.50; Lengen per stuk f. 1.700.50; Heilbot per KG. f. 0.75—0.48: Wijting per kist van 50 KG. f. 5.80—2; Koolvisch per stuk f. 1.80— 0.15; Makreel per kist van 50 KG. f. 11 6.50. Aangevoerd: 861 kisten versche haring. Prijzen f. 5.454.05 en kantjes pekelharing, groote hake f.147128: groot middel f.134 —110; klein middel f. 50—40; klein f. 35—18. Aangekomen de stoomtrawlers: RO 46 met f.3690: IJM 133 met f.1870; IJM 111 met f.1730; IJM. 384 met f.2110; LTM 83 met f.1580; IJM. 39 met f.3610; IJM 54 met f.1890; IJM. 64 met f.2390; IJM 91 met f.1660; IJM 117 met f.3220; IJM 116 met f.2320; IJM 130 met f.2380; IJM 165 met f.2030; IJM 48 met f.2530; IJM 26 met f.3840; IJM 1 met f.3540; IJM 161 met f.2650; IJM 97 met f.1590; IJM 106 met f. 1680. De versche haringlogger: KW 69 met f. 1030; KW 29 met f. 1460; KW 135 met f. 890; KW 18 met f. 610. De pekelharinglogger KW 65 met f 550. En de treilloggers: KW. 59 met f.310; KW 24 met f.420; KW 51 met f.1270; KW 52 met f.290; KW 104 met f.660: KW 132 met f.670; KW 46 met f.460; KW T62 met f. 330; KW 169 met f.370; KW 60 met f.410; KW 75 met f 1000. Overgeladen naar Katwijk: KW 69 met 68; KW 38 met 465; KW 19 met 527; KW 29 met 271: KW. 147 met 343: KW 176 met 440; KW 135 met 204 kantjes pekelharing. VLAARDINGEN, 16 Nov. Binnengekomen 8 schepen met 256 last. KW. 26 met 26 last. Volle haring Engel- sche wal 10.4010-80; Yle haring Engel- sche wal S.10—9.40; Steurharing Engelsche wal 8.208.9C. Alles naar kwaliteit. KORENBOND ST. WILLIBRORDUS.' De Korenbond St.. Willibrordus, gevestigd te Wassenaar en waartoe behooren de zang koren van Katwiik a d. Rijn Voorschoten, Wassenaar St. Willibrordus Wassenaar St. Joseph. Wassenaar.*poede Herder Noord- wijk en Oegsteeest. zal oo Dinsdae 24 Nov. zlin 2e lustrum te Wassenaar vieren. De heer Niekel heeft om gezondheids redenen moeten bedanken als secretaris van den Korenbond. Jecovito! levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en NA. drogisten a f 0.75 per flacon. 2267 (Ingez. Mcd.) dat Hongaren 900 jaren achtereenvolgens daar gebouwd hebben, steden, musea, standbeelden, scholen, universiteiten heb ben opgericht en dit alles door een pen- nestreek verloren hebben zien gaan? Vol doen deze gegevens U? Overtuigen ze U? Indien niet, ik wil ze u gaarne bewijzen met concrete letters en cijfers en niet, zoo als gij, met beweringen, die zóó onzeker en zóó onverantwoordelijk zijn- R. P. Naschrift Waarom volstaat R. P. met „beweringen" te uiten als hij bewijzen heeft? Met een historisch exposé en niet dan met tegenzin gebruik ik inzenders eigen terminologie eenige „beweringen" tracht R. P. een op logische redeneeringen gebaseerd betoog teniet te doen. Nergens "chter in bovenstaand artikel vind ik een weerlegging van de concrete gronden, die tol mijn conclusie aanleiding gaven. Zij worden er zelfs niet in genoemd! Wat in- zender's klachten omtrent de onderdruk king van zijn landgenooten in Zevenbur gen betreft, weet R. P. niet dat de rechten der minderheden in de Roemeensche grondwet vastgelegd zijn en dat even- tueele schendingen daarvan voor den Vol kenbond gebracht kunnen worden, waar zij op hun gegrondheid kunnen worden onderzocht? Waar inzender overigens niet op mijn artikel ingaat, acht ik mij van een verder onderschrift bevrijd Slechts ver wondert het mij, dat hij niet bij machte is geweest, „zóó onzekere en zóó onver antwoordelijke beweringen" te weerleggen op de waardige wijze, die men van hem verwachten zoude K. A. AALSMEER. .Burgerlijke Stand. Geboren; Sarina, d. v.. W. Maarse en C. Eveleens Cornells Jan, z. v„ A. v. Zijver- den en T. V. Leeuwen. Getrouwd: H. Groeriëveld 28 J. en M. Buis 25 j. J. Maarssen 26 j. en W. C. Melchlor 25 j. P. Piet 25 j. en J. Baardse 22 j. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Adrianus Christiaan Moer land 29 j. en Maria Véldhuizen, 27 j., te Zoete rmeer. KNIPPERSIGNALEN BIJ AVOND. Mijne Heeren. Naar aanleiding van het in uw blad van hedenavond Ingezonden Stukje „Signaal geven door middel van licht" van abonné C. Vermeer, zij het mij vergund u mede te deelen, dat ik het volkomen met hem eens ben, daar ook ik reeds eenige avonden als auto-bestuurder ondervonden heb, wat den heer Vermeer eveneens opgevallen is. Vooral het gevaar, dat bij knipperen ont staat als er een tegenligger nadert, is niet denkbeeldig, maar héél groot. Ik heb drie avonden in deze week het knipperen toe gepast, of nog beter: toe willen passen, maar het gelukte mij nog niet voor de helft met goed resultaat Want óf men be greep deze handeling nog niet. óf juist een tegenligger zelfs een wielrijder begon ook zeer hinderlijk te knipperen! Zeer zeker ben ik het met u eens, dat met goeden wil veel te bereiken is, maar dat kon in Holland wc! eens te lang duren en daarom is kalm rijden en niet onnoodlg de claxon gebruiken alsnog de veiligste weg bij avond. Hoogachtend B. SPREY. Zwammerdam, 13 November 1936. HAARLEMMERMEER. GROOTE BRAND IN HAARLEMMERMEER led Boerderij met oogstopbrengst in de asch gelegd. Gistermiddag te omstreeks halftwee werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in de boererij van den landbouwer H. P. Mun sterman aan den Venneperweg nabij den Aalsmeerderweg en den Leimuiderdijk. Mede door den sterken wind greep het vuur zóó snel om zich heen, dat de landbouw- schuur annex woonhuis weidTa aan ver schillende kanten in lichter laaie stond en ook de in de onmiddellijke nabijheid staande graanbergen waarin een groot gedeelte van de oogstopbrengst was gebor gen bijna tegelijkertijd door het vuur werden aangetast. Aan redden viel dan ook niet meer te denken en de brandweer, die spoedig met de autospuit op de plaats des onheils verscheen, zag zich al htel spoedig genoodzaakt haar volle aandacht te wijden aan de vele in de omgeving staande huizen, die in den geweldigen vonkenregen als 't ware gehuld waren, doch met geregeld nat-spuiten gespaard bleven. Het vee, dat zich grootendels reeds in de stallen bevond, werd in allerijl in veilig heid gebracht. In plaats van zich zoo ver mogelijk te verwijderen, keerden sommige dieren telkens weder tot bij het terrein van den brand terug. Gelukkig echter werd dit tijdig opgemerkt, zoodat al het vee ge spaard bleef. Van dgn„Inboedel, kon een gedeelte worden gerftd,', 'alsmede 'een auto, die in de schuur stond. Van de gebouwen, die geheel uitbrandden, blpven Rechts een paar muren staan. Ook van .de graanbergen bleven niet meer dan een paar pulnhoopn over, terwijl vrijwel alle landbouwgereed schappen verloren gingen. De brand is vermoedelijk ontstaan in een bij de hofstede staand schuurtje, waarin bollen gedroogd werden en een brandende kachel stond. Van dit schuurtje met alles wat zich daarin bevond, was al weinig meer te zien toen dé groote gebouwen en de bergen in brand stonden. Verzekering dekt de schade. Ondanks de zware, dikke rookwolken, die het verblijf bü dezen grooten brand, vooral op den Venneperweg, bijna onmogelijk maakten, was de toeloop van nieuwsgieri gen, die uit verschillende richtingen per auto, motorrijwiel bf per flets waren toe gestroomd. zeer groot. Vooral op den ring dijk was er zoo goed als geen door komen aan. Bevestiging en intrede ds. C. G. Bos. Gistermorgen werd ds. C. G. Bos van Westeremden iGron), die het beroep naar de Geref. Kerk aan den Aalsmeerderweg Z.O., in Haarlemmermeer, heeft aangeno men, aldaar in zijn ambt bevestigd door zijn vader ds. C. J. Bos, em. predikant te Assen. Het kerkgebouw was geheel bezet. In den avonddienst deed de nieuwe her der en leeraar leen broeder van ds. B. A. Bos te Assen, dié van 19271930 alhier bij genoemde këMc aan den Aalsmeerderweg predikant was) onder groote belangstelling zijn Intrede. Aan het einde van zijn predikaie werden de gebruikelijke wederkeerige toespraken gehouden. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. C. J. Salm, Akerdijk 190 A. W. Seidel echtg, Aalsmeerderweg 29 Leonardus J. W. van der Laan, Kruis- laan 13 Johannes S. A. Groenewoud, SIo- terweg 192 Wed. J. Hannema, Reigerstr. 7 Johannes Eveleens, Leimuiderdljk 23 Sent Baron. Wilgenlaan 50 Simon G. Beek. Sloterweg 212 Hendrik J. C. Baschen, Nieuwemeerdijk 453 Paulus C. Bottelier. Iepenlaan 39 Johannes G. A. Erich. Berkenlaan 21 Cornells van 't Hof Nieuwemeerdijk 167 Matheus M. Joren, Nieuwemeerdijk 384 Johannes Ot, Nieu wemeerdijk 350 Gerrit J. Post, Iepenlaan 48 Johannes J. Renses, Schipholweg 105 Nanne J. Verhoeff, Leimuiderdijk 257 a/b. Simon Wanner, Nieuwemeerdijk 366 Henricus A. C. M. Wennen, St. Antho- niusstraat 17 Arie C. de Wolff, Iepenlaan 79 Alexander Höhle. Olmenlaan 14 a Eduard C. Riemann. IJweg 41 Johanna van der Wolk, St. Anthonlusstr. 17 Maria J. G. van Rossum, St. Anthonlusstr. 17 Hendrikus Emmelot, Matthijs Sterklaan 12 VertrokkenDirk Kesting naar LUo i Ant werpen) België Jacob A. van 't Hof, Aalsmeer, Oosteinderweg 124 Johannes R. Jansen, Aalsmeer, Sportlaan 22 Jacob H. Grevenstuk, Amsterdam, Lairessestir. 110 Johannes van Burlk, Maarssen, Binnen weg 1 Albert de Boer. Amsterdam Bonal- restraat 85 Willem Wiezel. Amsterdam, Brederodestr. 36 2 hg. Huibert G. B. Ris- sink, Haarlem, Paviljoenslaan 7 Anto- netta E. van Egmond. Nieuwer-Amstel. Ouderkerkerlaan 122 Reinier van Cutsem Amsterdam. Ie Atjehstr. 114, 3 hg. Jo hannes A. Vos&elman, Amsterdam, Bellamy- STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 2 No vember 1936 tot en met 7 November 1936 f. 1.50 per 100 K G. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding f. 1.— per 100 K.G. bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateerlng van het dorsch- brlefje zijn gedorscht in het tijdvak van 2 November 1936 tot en met 7 November 1936 zal f. 2,— per 100 K.G. bedragen. 2273 dwarsstraat 4, 1 hg. Willem L. Hopman, Bennebroek, Rijksstr.weg 63 Pieter A. de Mare, Amsterdam, Admiralengr. 91 2hg. Maarten Honig, echtgen,, Velsen, Wal- ravenstraat 13 Cornells J. Vink, Haar lem, Karolingerstr. 17 WUlem Flamma, Amsterdam, Govert Flinckstr. 95 Dirk Jansen, Amsterdam, Aalsmeerweg 44 1 hg. Piet L. van der Roest, Amsterdam, Hud- sonstraat 47, 2 hg. Martinus Draijer, Am sterdam, Pijlsteeg 43, 1 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Theodorus, z. van G. Appelman en J. M. van Bentem Elisa beth Arendtje, d. van B. Nieuwdorp en J. Kuperus Adrianus, z. van A. Kattouw en E. Krouwel Anna Cornelia, d. van D J. Meijns en A. C. Kaan Arie Marie, z. van C. M Gehrels èn M. Groenenberg Gerrit Johannes, z. van J. Zantingh en A. Maarse Theodorus Joannes Wilhelmus, z. van Th. G. F Veerkamp en H. Th. TJepkema Johanna Jacoba, d. van T. Eland en G. A. Gootjes Johannes, z. van J. Breure en C. P. van Dijk Catharina Gerarda, d. van C. v. d. Velde en J. T. van Rooijen Engelbertus, z. van J. de Vrij en J. van den Berg. Ondertrouwd: Cornells van Beem, 36 J. en Elisabeth C. Knoop, 23 J. Gehuwd: M. Reijnhout 26 J. en Johanna Nieuwdorp 23 J. Overleden: Maria Martha Geluk. 34 J. ongeh. dochter van J Geluk en C. Potter Jannetje de Waal 73 j. wed. van K. Koel Maria van Roijen 54 j. geh. met C. van Spelt Paulus van Elderen, 30 j. geh. met C. Kamer Maria Barb, 65 j. geh. met J. W. Souer Elisabeth Segaar 59 j. geh. met J G. Metz Gerrltje 39 j. ongeh. dochter van M. Oomen en W. B. de Bruin. Boerderijtje afgebrand. Des nachts omstreeks 4 uur ontstond brand asm den Sloterweg nabil den Genle- dilk te Hoofddorp ln het boe--''-rijtje be woond door den landbouwer D. de Ruiter. Het vuur green zoo snel om zich heen dat aan redden niet meer te denken viei en het gebouw ln minder-dan geen tlid in de asch werd gelegd. De bewoners wisten- zich nog biittids In veiligheid te stellen. Toen de brandweer uit Hoofddorp met de snuit verscheen was het gevaar voor uit breiding reeds geweken. De inboedel ging geheel verloren. De brand is vermoedelijk ontstaan door vuur in een nartütie stroo ln de schuur. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. Bond van Boerinnen enz. In de Beurs te Hoofddorp werd van wege de afdeeling Hoofddorp van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, een vergadering zehoudeni De firma Droste uit Haarlem had voor deze bijeenkomst haar film beschikbaar gesteld. Na opening door de voorzitster mej. J. E. v. d. Gaast werden enkele huishoudelilke zaken afgehandeld, waarna mevr. B. Pruis- sen een opwekkineswoord sprak voor het volgen van een fiine-keuken-cursus. welke in de vakschool voor meisjes te Hoofddorp zal worden gegeven. Hierna werd tot film- vertooning overgegaan, waarbij o.m. oo het groote bedrüf van de firma Droste een prachtige kijk werd gegeven. Na afloop van den goedges'aagden avond dankte de presidente dan ook den vertegenwoordiger van deze firma uit aller naam voor de be toonde bereidwilligheid. De aan den Hoofdweg te Hoofddorp gelegen groote boerderij van den heer G. Kort. die binnenkort publiek zou worden geveild is onderhands verkocht. De in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp bij gelegenheid van het dank- uur voor het gewas gehouden collecte, heeft ongeveer f. 400.— opgebracht. In de Geref. Kerk aldaar werd bij dezen dankstond een ongeveer gelijk bedrag gecollecteerd. HILLEGOM. Tentoonstelling „Streven door Verbetering" De tentoonstelling van kippen, konijnen en duiven der ver. Streven tot Verbetering is geopend door den voorzitter, den heer Kroon. De collectie bestaat uit bijna 300 dieren. Het hoogste aantal punten voor de groep groote hoenders is behaald door den heer G. Westerlaken. dwerghoenders B. Früllnk. koniinen groote rassen S. Verhoe ven (wisselbeker, middenrassen konijnen B. Frijlink. kleine rassen konijnen Jac. van Leeuwen wisselbeker voor het hoogste aan tal punten van het geheel G. Westerlaken. Duiven W. Beijersbergen. De mooiste col lectie dwerghoenders bleek de heer B. Frij link te hebben. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Eggenoor, van den Ende- laah 46; J. W. Cox,, met gezin, van den Endelaan 46; C. S. ZIjlst.ra, Slxlaan 7; E. G. J. E. van de Kamp, Slxlaan 7; A. J. Arens- man. Meerstraat 6; A. W, van der Ploeg, Loosterweg II 35; P. van Daim met gezin, Burg, Pontstraat 75. Vertrokken: G. J. Otte, Bloemendaal, Vogelenzang, Leidschevaart 8; C. J. Steen bergen, Haarlemmermeer, Bennebroekerdijk 50; p. A. van Breukelen, Hilversum, Konin ginneweg 42. HEDEN. Evang. Luth. Kerk: Verkooplng Hm werkclub „Lydia; 710 uur nam. Luthersche Kerk: Verkoopavond .Xydli' 7 —10 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radiovers» te 8.15 uur nam. Schouwburg: AbonnementsvoorsteUin. „Het voorste legioen"; 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Bouwmeesters revue. 8 n„, nam. Dinsdag. Evang. Luth. Kerk: Verkooplng H werkclub „Lydia; 710 uur nam. Harmonie: Dr. Leiste over „Anthropo. sophle e«n christendom". 8 1/4 uur nam. Luthersche Kerk: Verkoopavond .Xydlï1 710 nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te i uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Carat Spr. de heer Sehoonerbeek, 7'/t uur nam. K a t w ij k-a a a n-Z e e (Casa Caral Geref. Bond. Spr. de heer v. Dijk, VI, nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van schilde, rijen van R. Martinez (tot 6 Dec.) 10_( uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Burea (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hal vier: Inenting tegen diphterie 4—5 au 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Fraèventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu» 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam, „Papsoldaat". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 21 Zondag van 27 uur doorl. voorstellluj en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 318 uur nas. „Ave Maria". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uiu, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en I uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur ni „Komedie om geld". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 ut en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. uur of 8.15 uur nam. „Juffertje Blam baard." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 21 Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u! Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur naa „Bedreigde levens". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 4V en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 Is dag a nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter ra nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vos spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dn apothekén wordt van Maandag 16 tot a met Zondag 22 November a.s, waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18. telef. 523 en J. Doedens, Wilhtl- minepark 8, Oegstgeest, telef. 274. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertrulda Margaretha, d. v J. Sistermans en G. S. Zandbergen; Man» Adrlana, d. v. E. Th. La Feber en G. I' Weljers; Theodorus Wilhelmus, z. v. G. va Altena en M. J. de Goede; Martha Hen- drina, d. v. G. Rlkkers en H. A. van dei Haven. Ondertrouwd: P. H. N. Benkemper en A C. Peperkamp. Overleden: N, Zuiderduin m. 78 j. Jaarvergadering Ned. Prot. Bond. In de jaarvergadering van de afd. Ned. Protestanten Bond zijn de jaarverslagen uitgebracht. Hieruit bleek een bloeien! vereenigingsleven onder moeilijke finan- cleele omstandigheden. De rekening sloot met een nadeelig saldo, terwijl de begroo ting evenmin sluitend was te maken. W rekening is nagezien en accoord bevonden. In de plaats van de per. aftr bestuursleden mej. A. E. van Waveren (niet herkiesbaar) en den heer L. van der Linde (die bedankte wegens te drukke bezigheden) zijn be noemd mevr. Brammeijer en de heer J 11 van Waveren Jr. Gevonden: matrozen-broek en porie- monnaie, kindermutsie. autowieldop, kin derhandschoen, handschoen, zilveren rozen krans. Inlichtingen bij de politie. Gistermorgen ontstond een brand)' bij den heer B. aan de Wllhelminalaan d. vermoedelijk door een weggeworpen lucu® in een papiermand. Buren hebben het vuur gedoofd; de brandweer rukte uit, doch be hoefde geen water te geven. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny, d. v. W. van Egmond' E. van Duijn Jannetje, d. v. D. Hoek M. Vooljs - Helena, d. v. A. Jonker en»- de Jong Pieter, z. v. E. Hoek en Vooljs Allda, d. v. A. van Duijn en van Beelen Dirk Cornells Gerardus, z- - C. v. d. Plas en N. Blonk Arie. z. v- Varkevisser en A. van Duijvenbode. Overleden: Dirk M. van der Gugten j., gehuwd met C. W. van Rijn. Ondertrouwd: H. Haasnoot en A. Hollander H. Hasselaar en J. -1- wijn. Getrouwd: E. Smit en T. Van DuU«" bode' 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6