■ID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 November 1936 UIT DE OMSTREKEN j ^^'ni 'n de Ned. Herv. consistorie. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De waterlcidingbegrooting. isterroorgen vergaderde de gemeente- d onder voorzitterschap van den bur- leester. pe notulen werden onveranderd (eesteld. Mededeeling werd gedaan van meekomen stukken, o.a. afschrift van de duiten van Ged. Staten waarbij de jaar- dden van burgemeester, wethouders, se- .tarls en ontvanger, ingaande 1 October met 2'/r- zijn verlaagd, schrijven van ,1 Min. van Sociale Zaken, dat deze geen meid heeft kunnen vinden onze gemeen ten aanzien van de steunverleening in ihoogere klasse te rangschikken. Mede ding van B. en W. dat het maken van i brug in de Geer is opgedragen aan A. Verjaal te Dreischor. poor Ged. Staten is aanmerking gemaakt de aanbesteding onder Zoeterwoudsche nncmers van de vernieuwing van enkele itdekken. isloten werd een 23-tal boomen te ien. n schrijven van den heer Grossat in- het niet naleven van de voorschriften teffende het dimmen van autolichten ■d voor kennisgeving aangenomen. Iet alg. st. werd besloten aan de Comm. r Werkloozenzorg een subsidie te ver- jen van f.72 en aan het Rijk een bij - ge in de kosten te vragen. Een verzoek i A. G. Boonekamp te Stompwijk om sidie voor het instandhouden van een obusdienst werd terzijde gelegd. Aan de lelmina Ver. Hooge Rijndijk werd gra- een schuur beschikbaar gesteld voor het eigen van materiaal. Verder werd beslo- ^clen bode te ontlasten van het luiden Dorpsklok. Zulks zal worden opgedra- aan een gemeentewerkman. De instruc- van den gemeenteontvanger werd in voege gewijzigd, dat deze in plaats van Xmderdags, 's Vrijdags zitting zal houden gemeentehuize. De voorstellen van B. W. met betrekking tot wijziging der in- uctle van den administrateur en den itroleur van het waterleidingbedrijf wer- aangehouden ter behandeling bij de gooting van het waterleidingbedrijf, en voorstel van B. en W. om te voldoen het verzoek van de plaatselijke geiten- aereen. tot vaststelling eener verorde- g ter bestrijding van de wilde bokken- idertj werd met bijna alg. st. verworpen, lat de heeren Wessel. Paardekooper en sen er op gewezen hadden, dat men dan particulieren ging belemmeren bij de aefening van hun bedrijf, la eenige discussie werd vervolgens met. -1 stem (de heer Meijdam) besloten om de Sted. Lichtfabrieken te Leiden een tag van f. 123.50 te betalen voor bescha- ing van een lichtkabel. Vastgesteld werd nieuwe verordening op de heffing van smettelijko ziektegelden. worstel tot vaststelling eener capitu- !«i verordening, waarbij B en W. alleen betrekking van gemeentebode aanwezen, bestrijding bij den heer Meijdam, die ide dat ook de betrekking van gemeen- pzichter daarin opgenomen moest wor- De heer Starrenburg keurde het af de Regeering dwingt om een dergelijke urdening in het leven te roepen. Bij nming werd de verordening vastgesteld tegen 4 stemmen. Tegen de heeren ttenburg, Tijssen. van Leeuwen en Berg. oordgegaan werd met het voorstel van en W. tot wijziging van het Ambtena- üïglement in verband met de Capltulan- rerordening. Hierna ging de raad in ge tale zitting, terwijl na ongeveer een uur openbare vergadering werd voortgezet, lierna werd op diverse belastingreclames Dhikt conform het voorstel van B. en W. an de orde was de behandeling der be- uting. Besloten werd eerst de begrooting tcrleidingbedrijf te behandelen. Bij den t jaarwedden kwam in behandeling een >rstel der waterleidingscommissie om den ninistrateur te belasten met een ge- lte der inning van de watergelden en opnemen der meterstanden en omin rand daarmede zijn jaarwedde met 00 te verhoogen. B. en W. gingen met voorstel accoord doch stelden voor om '•erhooging te bepalen op f. 150.—. Het rstel van B. en W. werd verworpen met fgen 2 st. (beide wethouders). Het voor der commissie werd geacht met zelfde mverhouding te zijn aangenomen. Op verzoek van D. Heijnls om verhooging diens wedde als controleur van het zonnet werd met alg. st. afwijzend be- ikt. en voorstel der commissie, overgenomen r B. en W. om bij alle hulsaanslultlngen ns een meter te doen plaatsen en om der de meterhuur te laten vervallen, gat heer Wesel aanleiding inlichtingen te Sen, of het in de bedoeling ligt, om de sluitingskosten door den huurder te tal betalen en tevens of zij, die thans meter hebben, in de toekomst gevrij- d zijn, tegen verhooging van den 'hjs. Het plaatsen der meters zal ge neden voor rekening van het bedrijf. De 7 Starrenburg zeide dat het water slecht hetgeen den voorz. aanleiding gaf spr. ep attent te maken, dat bij B. en W. klachten zijn ontvangen. Het voorstel tenslotte aangenomen met alleen de van den heer Starrenburg tegen. Na- de overige posten der begrooting wa- oehandeld, werd de begrooting water- ngbcdrijf vastgesteld in ontvangsten Wtgaven op f. 15387.28 en in den kapi- Udienst op f. 15127.29. Alleen de héér mburg stemde tegen. De vergadering daarop verdaagd tot Maandagavond AALSMEER. Laatste Con v all aria-veiling. Ter Centrale Velling is de laatste verkoop in dit seizoen gehouden van convallaria- bloelklemen. Aangevoerd werden 91.519 Dultsche en 192.120 Hollandsche kiemen, welke resp. opbrachten per 100 stuks f. 2 tot f. 2.82 en f. 1.40 tot f. 1.95. De handel was vlug; weinig partijtjes werden opge houden. Verkooping. Notaris H. Bax heeft publiek verkocht in gebouw „De Oude Veiling"; een kwee- kerij, bestaande uit dubbel woonhuis, teel- land, kassen, schuren enz., gelegen te Aalsmeer aan den Oosteinderweg No. 78, groot 36.85 are, eig. H. Visser. Kooper H. Büsscher, Hoofddorp, voor f. 15.250. Teel- land nabij den Pontweg te Aalsmeer, groot 6 60 are, eig. dezelfde. Kooper K. Eveleens Arnzn. voor f. 180. Kweekerij, bestaande uit woonhuis, kassen, teelland enz., gele gen te Aalsmeer aan den Oosteinderweg No. 1141, groot 15.10 are, eig. P. Verbeek. Kooper W. M. v. d. Zwaard alhier voor f. 10.000. Teelland en water, nabij de „Blauwe Beugel" te Aalsmeer, groot 84.75 are, met de zich daarop bevindende 7800 seringenstruiken, vroeger eig. Jb. Buis. Kooper de heer J. P. Berghoef alhier voor f. 3295. Bij enkele candidaatstelling zijn als gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk herbenoemd de heeren: P. Batenburg; Jb. Been; F, Boomhouwer; G. Hermsen; A. van Noord; P. v. d. Meer Pz. en C. Passchier. De heer J. v. d. Zwaard Pz. is door notabelen als kerkvoogd herkozen. De Chr. Jongelingsver. „Eltheto" hield haar jaarvergadering en feest in „De Oude Veiling". De zaal was geheel bezet. De voor zitter, de heer C. Ofman opende en de heer W. Bogaards hield een Bijbelinleiding. De secr. de heer J. Vleghaar, gaf een over zicht van het afgeloopen vereenigingsjaar. De eere-vooraitter, ds. IJ. Alkema, heeft een hartelijke toespraak gehouden, terwijl de avond verder is afgewisseld met voordrach ten en samenspraken. Een verloting van potbloemen is gehouden voor het aanschaf fen van een nieuwe vereenigingsvlag. Ver der zijn gezamenlijk verschillende liederen gezongen Het was een avond waarop veel is genoten! o BENTHUIZEN. Het Nationaal Huwelijksgeschenk. Alhier is een comité opgericht tot inza meling van gelden voor het Nationaal Hu welijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana Voor dit doel zal door dames een collecte in de gemeente worden gehouden. HAARLEMMERMEER. De door de afd. Nieuw Vennep van do Ver. van Volksonderwijs georganiseerde bazar werd druk bezocht: een brute op brengst van ongeveer f. 750 heeft de \erwachtingen overtroffen. Ook de te Lisserbroek gehouden bazar ten bate van de kas van de Muziekvereen. V V.O.A.", aldaar, is een succes geworden. De bruto-opbrengst bedroeg ongeveer f. 650 HILLEGOM. De bloembollenbeurs was door 176 per sonen bezocht. Er was een levendige handel in gladiolen. De receptie, ten huize van den heer P. W. van Houwenlnge gehouden, ter ge legenheid van het 40 jarig bestaan zijner zaak, was druk bezocht. Burgemeester Pont, Gemeente-Secretaris Peek, de beide Wet houders. bestuursleden van vereenlgingen, collega's en vele anderen toonden hun be langstelling voor dit jubileum. Prachtige bloemstukken en geschenken sierden de zaak en de woning van den jubilaris. ZWAMMERDAM. een ^ort maar hevig onweer ■wif bliksem in de consistorie-kamer ir Herv- Kerk alhier, waar juist de mr rf?esvereen' ver6aöerde- Het hemel- flat door de afvoerleiding der gas- flfljnenkwam. veroorzaakte een be- „„."an brand, die door de verschrikte bti n\et hviP van omwonenden spoedig j.,*™ geblusoht. Gelukkig werd mïnd getroffen! Gevaarlijk cliauffecrcn! <u„ 'ariSe zoon van den veehouder V. Rn Pb'flflr Broekveld alhier, die met uit» °P dien polderdijk leerde RL, r,en' bleek deze kunst nog niet goed Kif ir zijn' Mct- een vaart yan pl.m. Mn v? hij den wa8en nlfit meer stoP" "t» bït t werd kaP°t gereden, vervol- auto tegeh een paal. waardoor 10 een zwenking nam en tegen de KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Er was deze week wel eenige variatie in den handel. fiit was voorn, het geval toen Maandag door het buitengewoon slechte weer de aanvoer aanmerkelijk kleiner was dan gewoonlijk. De voornaamste produc ten, bloemkool, bospeen en waschpeen liepen allen ln prijs op. Voor lste soort bloemkool werd gedurende de overige dagen van f. 4 tot f. 6.70 per 100 betaald, doch Maandag liep dit tot f. 9.90 per 100, terwijl de tweede soort dien dag tot f 3.70 ging, alhoewel de andere dagen de hoogste noteering slechts tot f. 2.60 per 100 kwam. Bospeen, waarvan de aanvoer aanmerke lijk gaat verminderen bracht van f. 3.50 tot f. 5.40 op en waschpeen, die meest no teerde van f0.40 tot f0.60 per kist, Maan dag gemakkelijk f. 0.70 kon opbrengen. Kroten bleven steeds in denzelfden prijs: per 100 KG. van f. 1.30 tot f. 2. Knolselderie ging voor f. 2 tot f3.40 per 100 bos en prei noteerde van f. 0.75 tot f. 1.20 per 100 bos. Groene kool ging in de goede kwaliteit even beter en vlugger weg tegen prijzen van f. 0.90 tot f. 1.70 per 100 stuks. Met gele kool is het nog steeds droevig ge steld. De opbrengst ls de ïhiriimumprljs van f. 1 per 100 KG. en de beste kwalitei ten iets daarboven, tot hoogstens f. 1.30 p. I De 20- stosp voor het perceel van J. aldaar op reed. waarop eemge kinderen speelden, die maar ternauwernood aan een groot gevaar wisten te ontsnappen. Het voorste deel der auto was inmiddels in een slootkant te recht gekomen en kon daaruit niet meer worden bevrijd. De hulp van een andere auto bleek noodig om den wagen weer naar huis te brengen. Bij de stemming voor kerkeraadsleden der Oeref. Kerk alhier, zijn uit de door den kerkeraad gestelde dubbeltallen gekozen tot ouderling de heer P. Kapteijn en tot diaken de heer W. M. Boerefljn. Een alhier Rehouden speldjes-verkoop ten bate der stichting „Zonnegloren" heeft f. 17.40 opgebracht. 100 K.G. Met roode kool is het niet veel beter gesteld. Ook hiervan gaat een ge deelte voor den minimumprijs en de rest brengt tot hoogstens f. 1.60 per 100 KG. op. Dat is dus al heel slecht. Niet veel beter gaat het met de uien, die ln de beste kwaliteit niet meer halen dan f. 1.90 tot f. 2.10 per 100 KG. De aanvoer is van alle producten nog vrij groot. Het ls ook we) iets bijzonders, dat men zoo lang ge vrijwaard blijft ln November van de in dezen tijd zoo gevreesde nachtvorst. Er staat vooral nog veel bloemkool te veld, welke daar niet tegen kan en al ls de opbrengst den laatsten tijd maar vrij laag, een tuinder heeft momenteel niets te missen. o NOORDWIJK. Goed afgeloopen. Het 5-j. zoontje van den heer B., wonen de Gooweg alhier, stak op de Voorstraat voor een auto plotseling de straat over, waardoor het werd aangereden. Doordat de autobestuurder krachtig remde, liep het geval gelukkig nog tamelijk goed af. Het kind kreeg schaafwonden aan het hoofd en werd door dr. Niekerk verbonden. Van de auto werd één der koplampen bescha digd. Volgens ooggetuigen treft den be stuurder geen schuld. Door de politie is een 14-j. meisje, uit Den Haag. dat van huis weggeloopen was, aangehouden en weer onder het ouderlijk gezag gesteld. m komen tot rust, kal- Ufl ienuwen meeren en worden daarbij tevens gesterkt door t gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 2136 flngez. Med.) In verband met 't late uur achtte de voorzitter het raadzaam de inleiding, welke de heer R. Pit zou leveren, te bewaren tot een „volgend jaar". Na het zingen van den Avondzang, sloot dr. P. Ie Grand met dankzegging. De afd. Sassenheim van den Ned. R.K. Vrouwenbond vergaderde in het K.S.A.- gebouw. Na vaststelling van het wlnter- programma hield de Geest. Adv., pastoor de Haan een propagandistische rede. OEGSTGEEST. DE A.S. HUWELIJKSFEESTEN. Voorloopig programma samengesteld. Het bestuur van de Oranjevereeniglng is thans in volle actie getreden tot het orga- niseeren van diverse feestelijkheden in verband met 't komende Vorstelijke huwelijk. Reeds is een voorloopig feestplan samen gesteld. Hiertoe is aller medewerking noo dig. waartoe dan ook stappen zijn gedaan. Plannen zijn in bewerking tot het organi- seeren van een Kinderfeest: een Winkel week. Versieringen en Verlichtingen (zoo mogelijk op grooten schaal)het schenken van een feestgave aan behoeftige ingezete nen; herdenkingsbijeenkomsten. Deze plan nen kunnen eohter alleen dan verwezen lijkt worden als ieder ingezetene daartoe medewerkt, m.a.w. als de inzameling van gelden het gewenschte succes heeft. Wijzigingen voorbehouden zullen de feesten een aanvang nemen op Dinsdag 5 Januari a.s. met het openen van de Winkelweek, waaraan dan tevens zal ver bonden worden een offlcieele opening der feestelijkheden. Vrijdag 8 Januari zal in het Patronaats gebouw een ochtend- en middag-kinder feest worden gehouden. In verband met het groote aantal kinderen (plm. 1400) zal ook Zaterdagmorgen hiervoor worden be stemd. Op Vrijdagavond zal de eerste Herden kingsbijeenkomst worden gehouden in het Patronaatsgebouw. Zaterdag 9 Januari zal des middags met eenig ceremonieel een „Juliana-eik" wor den geplant op een door het gemeente bestuur nader aan te wijzen plaats. De tweede Herdenkingsbijeenkomst heeft dan plaats op Zaterdagavond. De Oranje-Ver. zal een verzoek richten tot alle in de gemeente gevestigde kerkra den voor het houden van Kerkelijke Her denkingssamenkomsten. De versierings commissie is reeds begonnen met het vormen van buurtcommissies. In het Eere-Comité hebben zitting ge nomen: Burgemeester A. J. van Gerrevink; de wethouders T. van Egmond en N. Zand bergen; Pastoor P. M. de Vetten: ds. T. J. Jansen Schoonhoven, Ned. Herv. Pred.: ds. Jac. Eringa, Pred. der Ger, Kerk en dr. K H. Boersema, Vrije Herv. Pred. In het kerkgebouw der Ger Kerk werd de propaganda-film „de Vrije Universiteit" vertoond. Ds. Jac. Eringa opende met gebed en herinnerde aan de oprichting van de V.U. in 1880. Hij schetste dan het kleine begin en den enormen vooruitgang van deze wetenschap pelijke stichting. Hierna werd de Interessante film ver toond. Ds. Eringa wees nog op de groote beteekenis voor het calvinistisch leven van de V.U. en sloot met dankgebed. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Zending, heeft ln beide kerken tezamen f. 731.29 opgebracht. VEUR-LEIDSCHENDAM. Opcenten Gemeentefondsbelasting ongewijzigd. B. en W. van Veur stellen den raad voor opnieuw vast te stellen de verordening be treffende de regeling van het aantal op centen op de gemeentefondsbelasting en deze opcenten vast te stellen op 75 (on veranderd). De positie van de gemeente- financiën laat niet toe eenige wijziging in het percentage aan te brengen. VOORHOUT. Comité Nationaal Huldeblijk. Ook hier heeft zich een gem. comité ge vormd tot inzameling van gelden, bestemd voor het Nationaal Huwelijksgeschenk. Dit comité bestaat uit den burgemeester, voorzitter, pastoor Heijtveldt, ds. Klomp, dokter Bots en de heeren P. A. van Reysen en P. L. v. d. Hulst, wethouders; C. v. Vel- zen, voorz. „Hanze"; C. Zonneveld, voorz. „L.F.B."; C. v. d. Burg, voorz. „R.K. Volks bond"; J. Renee, voorz. „Chr. Landarb.- vereen."; Dan. Kruithof, voorz. afd. S. D. A. P.: de heer M. P A. Meissen, algemeen secretaris van het comité. Vergadering van de „Hanze." In café „Boerhave" hield de R.-K. Mid- denstandsvereeniging „de Hanze" een ver gadering. Geopend werd door den voor zitter den heer C. v. Velzen. Hierna hield de heer J. Bakker, direc teur van het Centraal Hanzebureau een rede. Spr. begon met de aanwezigen in ge dachten terug te brengen, naar den tijd van het „Glldewezen". en nam als richt snoer van zijn rede de spreuk: „In het heden ligt 't verleden, in het nu, wat wor den zal." Spr. maande ten zeerste aan, zoovéél mogelijk te organiseeren. Nadat enkele vragen waren beantwoord werd op de gebruikelijke wijze gesloten. SASSENHEIM. Geslaagde Ouderavond. In „Bloemlust" werd de jaarlijksche drukbezochte Ouderavond van de School met den Bijbel gehouden. De voorzitter de heer W. Los opende met het laten zingen van Ps. 89 I gebed en Schriftlezing. (Ps. 89). Hierna volgde een kort openingswoord van den voorzitter, waarin spr. gewaagde van dank Jegens God, voor de rijke welda den den ouders bewezen in het onderwijs dat aan de kinderen wordt gegeven door onderwijzers welke zich gedragen weten door God's kracht. De heer J. Wiepkema, Hoofd der school, leverde een inleiding over „Onbegrepen kinderen". Vooraf gaf spr. een tweetal schetsen van kinderen, welke niet door hun ouders wer den begrepen. Aan de hand van deze tafereeltjes liet spr. duidelijk zien, van welke groote waarde het ls goede notitie van de kinderen te nemen en hoe door onbillijke behandeling en niet begrijpen der jonge kinderziel, karakters, welke dikwijls zulke goede eigenschappen voor latere toekomst belo ven, totaal verkeerd worden omgebogen Na de pauze werd een „Maandenspel" door de leerlingen der tweede klasse uitge voerd, onder leiding van mej. J. Vaalburg. Dit spel, dat uitnemend was voorbereid, slaagde uitstekend. De twaalf maanden van het jaar waren uitgebeeld door twaalf verkleede leerlingen der klasse, terwijl de overige kinderen bi] het verschijnen van een „nieuwe maand" steeds weer „nieuwe versjes" zongen. De voorzitter dankte mej. Vaalburg, wel ke in het geven van deze afwisseling op zulk een uitnemende wijze was geslaagd. VOORSCHOTEN. In liet lokaal, waarin de teekenschool gehuisvest is, is een aanvang gemaakt met het houden van een schriftelijken cursus voor diverse beroepen onder leiding van het polytechnisch Bureau Nederland N V. te Arnhem. Het gemeentebestuur heeft dezen cursus georganiseerd voor de werklóozen om aldus hun tijd nuttig te kunnen besteden en zich zelf meer te kunnen ontwikkelen. Voor dezen cursus hadden zich 31 per sonen opgegeven; 22 waren aanwezig. Verder was aanwezig wethouder J. A. Mens. als vertegenwoordiger van burge meester M. F. Berkhout, die wegens een lichte ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. Van 't bureau P.B.N.A. waren aanwezig de heer F. G. G. Rothuizen, om de lessen in te leiden en de leider, de heer I. Ver maak. alhier. Wethouder J. A Mens heeft den cursus met een rede geopend. De heer F. G. G. Rothuyzen uit Arnhem dankte het ge meentebestuur voor de gelegenheid om dezen cultureelen cursus te doen houden. De heer C. van Meurs, die de werkzaam heden der steunverleening onder zijn be heer heeft, gaf eveneens van zijn belang stelling blijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Adriana, d. van J. Kraay en G. A. van Os. Getrouwd: N J. Anker. 23 jaar en H. C. Teske. 21 iaar. Overleden: K. A v. Turennout, 32 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C M. Steutel. Burg. de Kem- Denaerstraat 25 van Gouda J. Rijsbergen. Elslaan 13. van Leiden A. J. v. d. Maat, Voorstraat 6. van Zoeterwoude H. C. Lodewijks. Veurscheweg 3. van Amsterdam K. B. Tan. Wijngaardenlaan 11. van Den Haag J. v. d Hofstede, Voorstraat 15, van Den Haag G. J. A. van Dam Leidsche- weg 184. van Den Haag J. M. v. d. Bosch Leidscheweg 348. van Leiderdorp J. F. Raaphorst, Huize „Montfort". van Schim- mert. Vertrokken: W. J. van Wissen, naar Schiedam A. J. Vrtihof, naar Wassenaar J. Rozendal, naar Arnhem E. Fransen, naar Nijmegen A. v. d. Kraan, naar Hilligersbere M. M. Verhoeven, naar Den Haag N. J. J. v. d. Kroft. naar Alkemade Jkvr. J. E. van der Meer de Walcheren, naar Veur A. Streng naar Leiden W. Naadln ten Ca te naar Den Haag M. A. M. Meyer, naar Leiden. WARMOND. Raadsagenda. De Raad komt Maandag a.s. in openbare vergadering bijeen: l. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning dienstjaar 1935. 3 Aanbieding ge- meentebegrooting voor 1935. 4. Verlaging tarieven voor waterlevering door het ge meentelijk waterleidingbedrijf. 5. Aankoop sloot en berm aan de verlengde Dorpsstraat voor verbreeding daarvan. 6. Wijziging op haaldienst van het gemeentevull en vast stelling instructie voer den vuilnisgaarder. 7. Vaststelling instructie voor den voorman der gemeente-werklieden. 8. Comptabiliteit. 9. Reclame hondenbelasting. 10. Wat ver der ter tafel zal worden gebracht. 11. Rond vraag. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. H. M. Imming, Heeren- weg A 52 W. v. d. Willlk, Dorpstraat B 50 P. C. M. van Nobelen, Schippers- dam B 246 H. Molema, woonschip Jacht haven K. P. M. H. Kraayeveld, B 42a C. J. v. d. Gevel, Padoxlaan P 1. Vertrokken: A. A. Mauer en gezin, naar Voorburg A van Schouwen, n. Dultsch- land A. de Vos, n. Rijnsburg A. v. d. Mossclaar, n. Oudenbosch L. W. Weyers, n Zevenbergen (NBr.) C. P. de Wit, n. Kethel. o WASSENAAR. Buurtvereeniging Kerkehout. Deze vereeniging hield in het clubge bouw aan de Mariastraat haar jaarverga dering onder leiding van den voorzitter, den heer Th. A. Brederode. Deze riep de medewerking van de leden in, om vooral de jeugd tot netheid aan te sporen, het geen de geheele buurtschap ten goede zal komen. De heer F. A. van Linschoten bracht als secretaris-penningmeester verslag uit. waaruit bleek dat de vereeniging gezond is. De drie periodiek aftr. bestuursleden, de heeren G. Bloemendal, F. A. v. Linschoten en Th. J. van Beek werden herkozen. Gevonden: 1 regenjas; damesarm bandhorloge; 2 vulpenhouders; actetasch; schapenschaar; portemonnaie met inh.; rijwi'elbelastingmerk; vulpotlood; heeren handschoen; zakkam in étui: leesboek; hondenriem; mattenklopper; 2 sleutels: 1 pakje groente; 1 portefeuille met inhoud. Te bevragen politiebureau Van Zuylen van Nijeveltstraat, alle werkdagen tusschen 9 en 12 uur. o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Burnett, geb. Addink, L. v. R. v Rhemenshuizen 17; L. R. J. Akersloot van Houten Roos, Gr. Hoefijzerlaan 44; L. J. Blanson Henkemans, Jonkerlaan 72; Th. P. Buijtendijk, L. v. R. v. Rhemenshulzen 17; J. Bolt, Schouwweg 81 (34^; Wed. J. M. C. van Voss, geb. Bouvy, Gr' Hoefijzer laan 44; J. M. Ubbers en vrouw, Wittenbur- gerweg 112a: H. A. Bruijnderink, Witten- burgerweg 112a: A. v. d. Bijl en gez.. Vinke- laan 20; Z. E. Dürsohmid, L. v. R. v. Rhe- menshuizen 1; A. v. Dijk, Gr. Hoefijzerlaan 34; G. Elias. Rijksstraatweg 598; B. H. Gros, v. Z. v. Nijeveltstraat 8; Wed. I. Guther- mann, geb. Auerbach, Rijksstraatweg 590; K. Hönscheid, Teylingerhorstlaan 13; M. H. Goudswaard, geb. Kaptein en zoon. Mid delweg 21; C. de Graaf, Buurtweg 112; E. Kloppenburg. Oud Cllngendaal 3; M. J. v. Kuijen, geb Hendriks, Kerkstraat 31; M. Kool, Gr. Hoefijzerlaan 15: N. W. Lasonder en vrouw, KI. Persijnlaan 14; A. K. v. Leeu wen en vrouw, Nasaulaan 8; H. A. Loeff, Lindenlaan 4; J. de Mul, Pr. Marielaan 9; M. M. H, Neumann, Konijnenlaan 51; Wed. A. P C. de la Parra, geb. v. Herwerden, Hyacinthstraat 32; A de la Parra, idem; G. D. v. d. Pol en gez., Poortlaan 9; M. Reiohl, Oud Wassenaarscheweg 7: A. Rid derhof, Santhorstlaan 52; E. Schokke, Raaph'orstlaan 12; Th. C. R. Smit, Wind- lustweg 3; Wed. C. A. J. Vermeulen, ge'o. van Meerendonk, Ridderlaan 1; J. Varke- visser, Wltenburgerweg 156: G. M. Koot, geb. de Vet, Tulpweg 3: J. J. de Vos en gez., Meyendell 5c; J. H. P. Westhof, Kasstraat 1. Vertrokken: M. Regenfelder, n. Den Haag; J. v. d. Vliet, n. Leeuwarden; D. Aalbers, n. Den Haag; A. H. v. d. Bosch, n. Bergh (G.l; F. Harmeder, n. Den Haag; P. A. Janssen en gez., n. Den Haag; A. G. Kapel. n. Den Haag: E. G. H. Dijckmeester, n. Groningen; N. W. H. M. Parlevliet, n. Voorburg; M. M. v. Veen. n. Brussel; L. A. Vellenga en gez., n. Den Haag; A. H. Wies- Ier, n. Rotterdam; A. J. M. de Grijs, n. Zaandam; W. Wilvliet, n. Leimuiden; G. Vermeulen, n. Bilthoven,; J. H. v. Milten burg, n. Harmeien; M. G. Hoogeweegen, n. Nijmegen; A.. Glas. n. Den Haag; S. J. D. Scheepsma. n. HillegersbergS. Th. Boe- mer. n. Leiden; M. A. Schiitz, n. Den Haag; W. E. H. Ketelaar, n. Bergh, 's Heerenberg; I. M. G. A. Kreymborg. n. Den Haag; M. Manowsky, n. Den Haag: A Jedzini, n. Voorburg; S. Borgs, n. Katwijk; J. Dekker, n. Den Haag; A. Hoogewoning, n. Lisse; W. Greeve en gez.. n. Den Haag; E. Muit- kaap, n. Den Haag; H. Brendel, n. Den Haag; M. Buchenau. n. Den Haag; J. Bort- lik. n. Den Haag; H. G. Smit, n. Delft; J. M. Breedijk. n. Aalsmeer; P. Lommers en vr„ n. Voorschoten; P. Jongeling, n. Voor schoten; C. A. M. Korbee. n. Den Haag; C. M. v. Voren, n. Philippine. Burgerlijke Stand. Geboren; Elisabeth Rosina Zwaantje, d. van M. Boomkamp en C. Reiner; Johanna Petronella. d. van C. P. de Groot en E. G. Slats; Petronella Johanna, d. van J. L. v. d Velde en A. M. Homan; Robert Henry Diederik, z van H. L. M. van Schaik en M. D. Mattison; Marijke Martha, d. van R. de Nes en J. M. T. Blom; Antonia, d. van L. de Joode en H. G. van Tricht; Hendrlka Johanna Louisa, d. van A. Groeneveld en M. A. de Roode Overleden: Barbara Schouw, 78 jaar, wed. van W. van Veen; Jacobus de Gans, 75 jaar, wedn. van J. C. Zirkzee; Cornelia Wilhelmina van Gastel, 74 jaar, echtg, van J. Buyts. Ondertrouwd: W. F. Luk en P. M. Putker. GetrouwdJ. Rikkelman en A. L. Groene- wege; D- van Leeuwen en T. G. Lagerberg. Uitvoering van „Zingt den Heer". In het gebouw voor Chr. Belangen gaf de Chr. Gem. Zangver. „Zingt den Heer" een geslaagde uitvoering. Medewerking ver leende het Trio van VoordenHouben. De eere-voorzitter dr. H. J. Honders liet zingen ps. 138 1 en opende met gebed en een wel komstwoord. „Zingt den Heer" heeft het mooie pro gramma dat o.m uit werken van Beethoven Schubert en Handel bestond uitstekend uitgevoerd. Den directeur den heer v. d. Meer komt lof toe voor de merkbare voor uitgang van het koor. Een gewaardeerde afwisseling bracht het Trio van Voorden dat diverse composities voor viool, cello en piano muzikaal vertolkte. Het publiek toon de zijn dankbaarheid door een hartelijk applaus. Dr. Honders wenschte directeur en koor geluk met. 't behaalde succes. Het Trio van Voorden dankte spr. hartelijk voor het op luisterend spel. Na gebed werd geëindigd met het zingen van Gez. 96. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7