LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 November 19]j Officieele (risispublicalie UIT DE RIJNSTREEK AGENDA AARLANDERVEEN. Gouden jubileum van „Samuel". Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan Van de Ger. Jongelingsver. „Samuel" werd in het kerkgebouw een jubileum-vergade ring gehouden. Als spreker trad op prof. dr. K. Dijk, uit den Haag. voorzitter van den Bond van Jongelingsvereenigingen op Ger. grondslag, over „Onder Gods vuurkolom vooruit". Ds. Moolhuizen sprak een kort propaganda-woord en prof. v. Dijk eindigde met dankgebed. UITPOTEN FABRIEKSAARDAPPELEN OOGST 1937. ALPHEN. DE GEMEENTEBEC.ROOTING 1937. Sluitend op een bedrag van f. 1.238.702.81: (v. j. f. 1.228.399.54). Door B. en W. is den raad de begrooting voor 1937 aangeboden. Aan de memorie van toelichting ontleenen wij Het is ons ook ditmaal mogen gelukken de begrooting sluitend te krijgen, zonder verzwaring van lasten te moeten voorstel len. Het eindcijfer der inkomsten en uit gaven, w.o. begrepen een bedrag van f. 47.234.32 aan onvoorziene, bedraagt f. 1.238.702.81 tegen f. 1.228.399.54 voor de begrooting 1936. In niet weinig gevallen vertoonen de uit gaven neiging tot uitzetting, een natuurlijk gevolg van de gedurende enkele jaren streng doorgevoerde bezuinigingen. Ook de uitgaven voor werkloozenzorg moesten helaas opnieuw belangrijk worden ver hoogd, n.i. van f. 298.917.25 tot f. 316.225.60. Ongunstige factoren zijn voorts de ver minderde uitkeering ingevolge de gewij zigde financieele verhoudingswet tusschen rijk en gemeenten, welke maatregel bij volledige doorwerking wellicht het gemeen telijk budget zal desorganiseeren. Verder de gewijzigde regeling betreffen de de door de provincie te verleenen bij drage in de verpleging van arme krank zinnigen. Deze beide maatregelen zijn oor zaak dat de jaarlijksche ontvangsten gedurende een tiental jaren telkens met ongeveer f. 5000 verminderen, zoodat bij volledige doorwerking de gemeente uit dezen hoofde rond f. 50.000 aan inkomsten zal derven. Tenslotte kwam nog, geheel onver wachts de aankondiging van de nieuwe regeling voor de uit het werkloosheidssub- sidiefonds te verleenen bijdragen, welke regeling voor onze gemeente opnieuw een zeer belangrijk verlies beteekent, n.i. f. 16.763.55. Tenslotte is B. en W. er ook ditmaal nog in geslaagd de begrooting zonder belastingverhooging sluitend te maken, doch dit beteekent niet dat hierop ook in de toekomst zal kunnen worden ge rekend. B. en W. doen een beroep op den raad om hen ook in 1937 voor de tot dus ver gevoerde financieele politiek te steu nen. De begrooting 1937 wordt bij die van 1936 ongunstig beïnvloed door een nadee- Iig verschil van f. 33.968.47. In werkelijk heid is dit tekort nog ongeveer f. 6000 hoo- ger tengevolge van verminderde opbrengst der gemeentefondsbelasting. Bij het zoe ken van besparingen komt allereerst in aanmerking het afvoeren van <Te bijdrage van den gewonen dienst naar den kapitaal- dienst tot financiering van de wegen verbetering. Hiervoor was oorspronkelijk uitgetrokken voor 1937 f. 5000. Het batig saldo van den dienst 1935 stelt B en W. ih staat deze wegverbetering, welke einde 1936 volkomen haar beslag zal hebben ver kregen, door een bijdrage aan den kapl- faaldlènst op éénmaal te financieren, waardoor dus niet alleen voor de begrooting 1937, maar ook voor de beide volgénde jaren, een belangrijke verlaging der uit gaven wordt verkregen. Hierdoor wordt een besparing bereikt van f. 5000 plus f. 1500 wegens het achterwege laten van bijschrij ving op de reverse; door wijziging der afschrijving op de gemeentebedrijven f. 7761.63. Daarbij komt nog meerdere opbrengst der grondbelasting ongebouwd en vermin dering opcenten vermogensbelasting f 3345, het scherper ramen van uitgaven en in komsten f. 5832.50; idem grondbedrijf f. 500. alzoo een totaal voordeel van f. 23.939.13. Toen na deze besparingen nog ongedekt bleef f. 10.000, hebben B. en W. noodgedwongen hun toevlucht genomen tot een maatregel, welke zij liever achter wege haden gelaten, ware het niet dat de vermindering van de rijksbijdrage in de werkloosheidslasten met meer dan f 16.000 h.i. deze handelwijze voldoende recht vaardigt. Had hun geen batig saldo van den disClst 1935 ten dienste gestaan, zij zouden den Raad hebben voorgesteld het bedrag te putten uit de gevormde reserve. Thans hebben B. en W. aan genoemd saldo een extra bedrag van rond f. 10.000 ont trokken. waardoor de dienst 1937 dus fei telijk opent met een gewone bijdrage van f. 98.250 en een bijzondere van f. 10.000. te zamen f. 108 250. Het batig saldo van den dienst 1935. dat in zoo bijzondere mate gelegen komt tot het sluitend maken van deze nieuwe begrooting, bedraagt in zijn geheel f. 172.250. Wanneer B. en W. bulten beschouwing laten het bedrag, dat uit den dienst 1934 werd overgebracht, blijft niet temin het restant ad f. 152.250 nog een zeer bevredigend saldo, howel het reeds f 30.000 achterstaat bij dat van 1934. Bij het. op maken der begrooting 1936 zijn opnieuw belangrijke Inkomsten prijsgegeven, zoowel uit belastingheffing als door verlaging der bedrijfstarieven, terwijl bovendien door een scherpere raming het voordeelig saldo voor den loopenden dienst ongunstig wordt beïnvloed. Hoewel nog geen voorspellingen omtrent de grootte van dit vermoedelijk saldo kunnen worden gedaan, geven de becijferingen B. en W. aanleiding een saldo van minder dan f. 100.000 te ver wachten. B. en W. konden hun berekening thans zelfs nog niet hooger krijgen van f. 80.000. B. en W. achten het daarom gc- wenscht van het saldo 1935 f. 10.000 over te brengen tot versterking van den dienst 1936. Na dit gedaan te hebben en voor den dienst 1937 bestemd te hebben een ge wone bijdrage van f. 98.250 en een extra- bijdrage van f. 10.000 en f. 14.000 te heb ben afgezonderd voor laatsten termijn „financiering wegen", blijft nog ter nadere bestemming over een bedrag van f40.000. B. en W. zouden thans gevolg willen geven aan het bij de vorige begrooting kenbaar gemaakte voornemen, het waarborgfonds inzake woningbouw op te voeren tot f. 100.000 Waar dit fonds thans nominaal f. 96 000 bedraagt, is hiervoor nog noodig t. 4000. Voorts achten B. en W. eenigé Verbetering. In de publicatie dd. 10 November omtrent de regelingen betreffende het uitpoten van fabrieksaardappelen oogst 1937 moet In de tweede alinea voor den datum waarop uiterlijk een vragenlijst zal worden toege zonden aan de houders van een uitpoot- vergunning voor fabrieksaardappelen 1936, in plaats ran 2 November gelezen worden 23 November 1936. "s-Gravenhage. 12 November 1936. 2142 versterking van de voor Raadhuisbouw en rioleerlng gevormde reserves gewenscht, aan welke posten zij elk f. 7000 zouden willen toevoegen, waarna nog overblijft f 22.000. die zij naar de alg. reserve zou den willen overbrengen, waardoor deze, na toevoeging van de op de begrooting 1936 gevormde bijzondere reserve f. 50.000 zal bedragen. Hoewel B. en W. niet zouden beweren, dat met deze reserve voor de eerstkomende jaren belastingverhooging geheel zal kunnen worden vermeden, ligt het voor de hand, dat zij zeer temperend werken zal. terwijl zij de financieele positie van de gemeente in bijz. mate versterkt. De gunstige resultaten der water- en licht- bedrijven hebben tot het sluitend maken der begrooting zeer belangrijk medege werkt. B en W. hebben dan ook de be grooting kunnen verwerken als verlagin gen voor het electriciteitsbedrijf en wa terleiding ieder 20 'Ia en idem der water tarieven. geraamd op gemiddeld 5 (doch nader te bezien) totaal uitmakende f. 7340. Kapitaaldienst. Het centrum-gemeente zijn en dit te blijven, stelt ook aan den kapitaal- dienst hooge eischen. Zooals be kend, vragen, behoudens de Raadhuis- bouw, welke reeds in vergevorderd stadium van voorbereiding is, onder scheidene vraagstukken om een oplos sing, als: het rioleeringsplan, de ver breeding van de Bruggestraat, bouw van nieuwe woningen ter vervanging van de houten noodwoningen; bouw van een badhuis; de verbreeding van den Rijksstraatweg tusschen Hazeveld en Gouwsluis en den aanleg van den verbindingsweg tusschen den West- kanaalweg en den Heerenweg. Nu binnen korten tijd het uitbreidings plan aan den Raad ter vaststelling kan worden voorgelegd, bestaat ook de moge lijkheid in den loop van 1937 een uitge werkt rioleeringsplan met voorstellen tot uitvoering te doen. Voor den bouw der genoemde noodwoningen is reeds het noo dig geachte bedrag op de begrooting ge plaatst. Ook voor een nieuwe dienstwoning voor den opzichter der gasfabriek is het noodig geoordeelde bedrag uitgetrokken. Naar de mogelijkheid omtrent exploitatie van een badhuis hoopt B. en W een on derzoek in te stellen. Over de verbreeding van den Rijks weg tusschen Hazeveld en Gouwsluis is een briefwisseling met den Rijkswater staat gaande. De aanleg van den verbin dingsweg tusschen Westkanaalweg en Hee renweg is een werk, dat uitgevoerd zal worden door den provincialen Waterstaat. Van de gemeente zal de gebruikelijke bij drage van f. 600 per KM. p. jr worden gevorderd. Met de verbreeding van de Bruggestraat is volgens B. en W. niet uit sluitend een provinciaal belang gemoeid, waarom met Ged. Staten onderhandelin gen zijn geopend, om tot billijke verdee ling der kosten te geraken. BOSKOOP. Groote Voorjaarsbloemen tentoonstelling. Het bestuur van de tentoonstellingsver- eeniging „Boskoop" deelt mede, dat het in het voornemen ligt de groote voorjaars bloemententoonstelling, die zij in het voor jaar van 1937 organiseert, te doen hou den van 21 April tot 10 Mei. Met den bouw van de permanente groote hal en een verbindingsgebouw met het reeds bestaande gebouw voor algemeene doeleinden is intusschen een aanvang ge maakt. Hefbrugboomen ontzet. Toen de afsluitboomen van de hefbrug bijna gesloten waren, kwam de Reeuwijk- sohe autobus, waarin zich gelukkig geen reizigers bevonden in aanrijding met de ijzeren boomen der brug. De aanrijding was evenwel zoo hevig, dat de boomen werden ontzet, terwijl van de bus eenlge ruiten braken De chauffeur van de bus die er goed af kwam, verklaarde dat het stoplicht niet gebrand had. LEIMUIDEN. Hollende paarden. Twee jonge paarden die .uit de weide waren geraakt van den landbouwer S. kwa men in hollende vaart de Dorpsstraat in- geloopen, wat op dat oogenblik een gevaar kon worden voor het verkeer. De tolboom welke gesloten was werd door de dieren opengeloopen. Tenslotte kwamen zij op het erf van R. waar zij een wandeling door den tuin maakten. Op deskundige wijze werden zij door de politie met behulp van enkele personen wederom naar het land geleid. Ongelukken werden gelukkig niet veroorzaakt. ADRES DER CHR. ZANGVER. „HOSANNA". Inzake de Vermakelijkheidsbelasting. Door de heeren W. Goedhart en Joh. C. v. Elk. resp. voorzitter en secretaris der Chr. Zangver. „Hosanna" alhier, is aan den Raad een adres verzonden, waarin on der verwijzing naar haar vorige verzoeken, verzocht wordt de belastingverordening op tooneelvertooningen en andere vermake lijkheden te wijzigen in dien zin. dat een oratoriumuitvoering daaronder niet valt. Gelijk men weet, heeft deze vereeniging het oratorium „Johannes Passion", van J, S. Bach in studie genomen. Requestrante acht het voor zichzelf niet te verantwoorden dit werk. dat het lijden en sterven van den Heiland op een bijzon dere en gevoelvolle wijze vertolkt, op te voeren en heeft niet den moed eenig kerk gebouw te gebruiken of zelfs dat te vra gen. wanneer daarvan vermakelijkheidsbe lasting zou worden geheveri. Requestrante zou het dus zeer waardee- rc-n, wanneer zij reeds thans van den Raad de verklaring mocht ontvangen, dat de uitvoering van het genoemde oratorium zal worden beschouwd als te vallen buiten die verordening. Zij kan anders thans beter het instudeeren van de „Johannes Passion" staken om dan tevens de consequentie te aanvaarden en de doelstelling harer sta tuten opgeven. Zij verzoekt daarom eerbiedig de veror dening zoodanig te wijzigen, dat oratoria- uitvoeringen nimmer vallen onder bedoelde verordening. BIJ de te 's-Gravenhage gehouden examens maohineschrijven en stenografie slaagden onze plaatsgenooten mej. J. v. d. Meent voor kantoorstenografie, 130 letter grepen per minuut en de dames B. L. Ver- ruijt en D. K. M. Verdonk en de heer A. Breedijk, voor maohineschrijven. Allen wer den opgeleid door het instituut van den heer G. Klok alhier. In „Concordia" werd een ouderlingen conferentie gehouden van de classis Woer den der Geref. Kerken. De opening werd verricht door ds. Moolhuizen van Aarlan- derveen, waarna prof. dr K. Dijk uit Den Haag refereerde over het onderwerp: „De preek en de ouderling", op welk referaat een zeer uitvoerige bespreking volgde. BODEGRAVEN. Onze plaatsgenoot, cand. J. Balelaan ontving thans een beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Wijngaarden. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De begrootirig goedgekeurd. De raad vergaderde. Ged. Staten deelden mede. dat de wedden de wethouders ge handhaafd worden op f.60 per iaar. Naar aanleiding van een schrijven van den directeur van den Keuringsdienst van Waren te Haarlem besloot de raad op voor stel van B. en W. om voor inning der rech ten Ingevolge de warenwet een vergoeding in rekening te brengen van 5 'la. Door den Minister is goedgekeurd het eerste plan voor werkverschaffing door een particulier waaromtrent eenige inlichtin gen werden verstrekt. Na discussie besloot de raad voor de ver- Pleging van mej. M. Roest in het instituut voor Blinden te Bussum beschikbaar te stellen f. 100 per iaar: het resteerende be drag ad ruim f 200 zal het instituut voor ziin rekening nemen. De heer Jansen be treurde het. dat dé diaconie der Ned. Herv. Kerk geen enkele btidraae wilde ver leenen. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid enn de bezoldiging van de veldwachters der gemeente werd in ver band met het oaoitulanten reglement op voorstel van B en W. met enkele bepalin gen aangevuld. Begrooting dienst 1937. De commissie kan zich met het bedrag a f. 100. uitgetrokken voor rattenbestrijding niet vereenigen: zii zou deze post met het oog op de financiën der gemeente willen schrappen. Na breed voerige discussie besloot de raad deze oost van de begrooting af te voeren. Met alg. st werd de begrooting vastge- ste'd als volgt, gewone dienst inkomsten en uitgaven f 32047.57: kapitaaldienst inkom sten f. 760. uitgaven f. 2040 Nadeelig slot f. 1280. Na rondvraag volgde sluiting. TER AAR. Comité Nationaal Huldeblijk. Naar wij vernemen, is in verband met het a.s. vorstelijk huwelijk, onder voorzit terschap van den burgemeester, een comité gevormd bestaande uit de heeren pastoor Bilars. ds Heemskerk, D. van der Hoorn, J. H. Post—Uiterweer en A. Quartel (aanbe velingscomité) en J. van Apeldoorn, J. Ger- ling, L. Hoogervorst, J. W. Kelder, P. Kroon J W. Valentijn. H. Volgering en J. van Vliet Wzn. (Werkcomité). De voorzitters der 3 bestaande Oranjevereenigingen zijn dus in het comité opgenomen. De bedoeling is bin nen afzienbaren tijd door een aantal meis jes te laten collecteeren langs de huizen, teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen bij te dragen aan het huwelijksge schenk van het Nedérlandsohe Volk. De Geref. Kerk droeg voor de zending af de som van f. 52.50. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Behandeling en goedkeuring der begroo tingen Debat over den schoolstrijd. De Raad vergaderde. Besloten werd ont heffing te vragen van het bepaalde tot aanwijzing van capltulanten voor ge meentebetrekkingen. Behandeling der gemeentebegrooting, w.o. begrepen de bedrijfsbegrootingen. Door de heeren van der Hee en Uit- beijerse was een voorstel ingediend om te bepalen dat de café's op Zondag gesloten zullen zijn. (Dit voorstel zal bij de wijziging van de politieverordening behandeld wor den). De heer Schouten bracht hulde aan B. en W. voor het verrichte werk en verklaarde er zich voor om zooveel mogelijk deelen van de gemeente aan het electrlclteltsnet aan te sluiten. B. en W. zijn wellicht ge neigd eens een onderzoek in te stellen naar de kosten. Voor het personeel is nog steeds de 48- urige werkweek niet ingevoerd. Spr. vroeg aandacht te besteden aan de naleving van de Arbeidswet Ook de overwerkvergun- nlngen die verleend worden zijn uit den booze. Het was beter als de fabrikanten eens meer werkloozen van de straat haal den. dan het andere personeel te lang te laten werken Het zou aanbeveling verdienen een post in te stellen voor schoolopvoeding en -klee ding Hoe staat het met de commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling? Men hoort niets van haar, hoewel zij veel en nuttig werk zou kunnen verrichten. Men bestede aandacht aan de volkshuisvesting. Spr. uitte zijn misnoegen over het feit dat de SD.A.P. geweerd is uit de financieele commissie. De heer Bakker stelde voor een door verbinding voor de brandweer met een be woner van de Wilhelminakade. Er is daar een achttal fabrieken. Spr. verzoekt een contactcommissie voor den middenstand in het leven te roepen. De heer van der Hee wenscht enkele be merkingen te maken op het beleid van B, en W. en wel in de eerste plaats over den schoolstrijd. De voorzitter antwoordt dat deze nu niet aan de orde is, zoodat dat niet mogelijk is. Hierover ontspint zich een scherp debat. De voorzitter zeide dit in stemming te wil len brengen. Met 10 tegen 2 st. besloot de raad dat niet weer over de schoolkwestie zal worden gedebatteerd. De heer van der Hee zag dan verder van het woord af. De heer Oudijk vroeg er bij de provincie op aan te dringen dat ook een losplaats langs de Gouwe zal worden gemaakt. De commissie van toezicht op de arbeids- bemiddeling kan z.i. meer werk doen. Op 'n brief aan B. en W. is geen antwoord geko men. De voorzitter: B. en W. hebben dien brief nimmer gehad. De heer van der Hee betreurde het, dat hij niet over den schoolstrijd mag spre ken Er is toch door een ambtenaar in be- leedigenden zin geschreven. De voorzitter zeide dat de heer van der Hee niet moet komen met verdachtmakin gen en geen uitdrukkingen moet gebruiken die inderdaad beleedigend zijn. Anders zal de voorzitter schorsen; dan kan de heer van der Hee dat nog eens herhalen, maar dan wordt er onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt De voorzitter merkt op dat hij de politie opdracht heeft gegeven de hand te houden aan de naleving van de Arbeidswet. De schoolvoeding en -kleeding geeft spr wei nig kans. Het comité voor kindervoeding doet al zeer veel. Spr. dankte de inwoners van Waddinxveen, die jl. Zaterdag weer ongeveer f. 600 bijeen brachten voor dat doel. Maar ook op ander gebied wordt door diaconiën veel voor de armen en steuntrek kers gedaan. Spr wil den heer Schouten raden, dat ook bij zijn partij eens iets af zonderlijk wordt gelegd voor extra onder steuning. Aan de overwerkvergunningen kan spr. niets doen. Dat gaat buiten de gemeente om. De kwestie der arbeidsbemiddeling zal onderzocht worden. Een contactcommissie met den midden stand heeft instemming. Spr. Is tot mede werking gaarne bereid. Een bijdrage aan het borgstellingsfonds waarom de heer Bakker vroeg, behoort inderdaad nog op de begrooting te worden gebracht. De losplaats aan den Henegouwerweg of waar ook, is een taak van de provincie. Men kan er evenwel zeker op rekenen dat men nul op het request krijgt. B. en W. zul len echter een open brief naar Den Haag sturen. De werklieden der gemeente maken on geveer door elkaar 48 uren per week Wet houder van Tol zegt, dat de aanleg van licht in verschillende deelen van de ge meente op bezwaren zal stuiten. De bere keningen geven immer een nadeelig 'saldo. De heer Bremmer zegt, dat voor wegver betering wel geldleehingen kunnen worden gesloten, omdat het nageslacht er toch ook de voordeden van heeft. Indien de werklieden maar 48 uren wer ken, dan moeten de loonen volgens spr. verlaagd worden, omdat zp gebaseerd zijn op 55 uren. De heer Ultbeijerse is nimmer voor den bouw van een nieuw raadhuis geweest. Al leen wanneer een onderzoek zou uitwijzen dat dit voordeeliger was. dan zou het spr.'s instemming hebben. Dit om misverstand uit den weë te ruimen. De voorzitter wil aan de uitbreiding van het Hchtnet wel de noodige aandacht schenken, als het maar niet te veel geld moet kosten. De salariskwestie kan buiten bcschouw- wlng blijven. Waren de loonen te hoog, dan was er zeker al een brief uit Den Haag geweest. Weth. Herfst wijst er op dat ten aanzien van de ondersteuning naar behooren wordt gewerkt. Het armbestuur en commissie B doen wat zij mogen en kunnen doen. Spr. is niet optimistisch voor lichtaanleg ge stemd. Aan het adres van den heer van der Hee wil sor. opmerken, dat deze zich niet te zeer door anderen aan banden moet laten leggen, zoodat hij in den raad moeilijk een eigen meening kan verkondigen. De heer Bremmer stelde voor het salaris van den boekhouder-kassier van de bedrij ven te verlagen. De voorzitter bestrijdt zulks omdat het zeer onbillijk is. Als het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, is er al een totale korting van ruim 15 pet. Na amoele dis cussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 11 tegen 1 stem. Tegen de heer Bremmer. Het voorstel om te komen tot verlaging van de prijzen voor kraentstroom werd verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Voor de heeren van Tol, Schouten, Bremmer en Bonefaas. Het voorstel van den heer Bakker voor een doorverbinding voor de brandweer aan de Wilhelminakade ontmoet teveel moei lijkheden. Voor men gebeld heeft, is men op de fiets al aan de Brug. De heer Bakker trekt derhalve zijn voorstel in. Ook het voorstel om uitbreiding van de straatverlichting en om een onderzoek in te stellen naar de kosten van meerdere lantaarns werd verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Schouten, Brem mer, Bonefaas en Pille. De begrootingen werden tenslotte met volgde Sdetteekeurd, waarna sluiting De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 100.17. HEDEN. Jeruël: Spr K. Monsma, 8 uur naa. Volkshuls; Tentoonstelling van kind» teekeningen; 7'/i8'/i uur nam. Stadszaal: noegen". Zaterdag. Uitvoering „Kunst Zondag. en Gi Casino-theater: Filmliga .Peter vist gradoff"; 10 uur voorm. Stadszaal nam. Bouwmeesters revue. 8 DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ot neeskunde. Medisch Opvoedkundig Burej; (Boerhaavestraat 21). Half drie tot ha" vier: Inenting tegen diphterle 4—5 nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve G? neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeus 45 uur nam. ui BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Papsoldaat". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 Zondag van 27 uur doorl. voorstellia en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 318 uur naa „Ave Maria". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uai Zondag 27 uur doorl. voorstelling en I uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur naa „Komedie om geld". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarlstr. uur of 8.15 uur nam. „Juffertje Blaur baard." lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 21 Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uui: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur naa „Bedreigde levens". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondagnam. 47 en 811 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag e nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheid", echter vu nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen m spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst ds apotheken wordt van Maandag 9 tot e met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen és de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoei 171, Telef. 502, D. J. v. Driesum, Marei Telef. 406 en J. Doedens, Wilhelmlnapart Oegstgeest, telef 274. De diakenen der Ned. Herv. K( werden verblijd met twee extra giften n f 10 elk. WOUBRUGGE. D,e Unie-collecte gehouden in deze gemeente bedroeg f. 125.06. i Z,aDe coUecte voor kindervoeding bracht Van Zra0pv ini,veI5 eetwaren in natura. 5 Ohebollendag had het comité ook 1 van de net;to-°pbrengst tot 12F van, ongeveer f. 200 ontvangen, comité over voldoende middelen beschikt om dezen winter haar zegenrijk werk voort, te zetten, dank zij de mildda digheid van de burgerij. eIl,w stellen den raad voor de pl. »In ?n .ycccmdelingenverkeer voor 1937 0 s,ubsldle te verleenen van f. 25. Tevens rlrTrif(-Steld ontheffing te vragen van ufnJ kt'ng om voor sommige betrek kingen capitulanten te benoemen! Het brandweercorps. Door het Gemeentebestuur is eervol ont slag verleend aan den Hoofd-Brandmeeste E. van Luiing en den Brandmeester W. ra Lullng en enkele spuitgasten. Thans is do* dit bestuur een vrijwillig brandweercor[« aangesteld met als commandant de heer D. P. Swama, ondercommandant de hee.' C. W. Wlttebol en brandmeester de heer J. A. Schijf. De commmandant is steeii telefonisch te bereiken onder No. 3. Vergadering der Brandwaarborgmij. De Onderlinge Brandwaarborg Mij. Won- bruggeOudshoorn hield haar Jaarlijkse!* ledenvergadering in hotel Swama, onder leiding van den voorz. den heer F. Kroö Uit de verslagen bleek dat de toestand d# vereeniging alleszins bevredigend mag wor den genoemd. Overeenkomstig het rappid van de commissie tot nazien der rekenin gen over het boekjaar 19351936 werd den daarop vastgesteld terwijl wederom drie leden werden aangewezen voor controle over het jaar 19361937. Daarna kwamii behandeling een verzoek van het Gemeen tebestuur van Woubrugge om een bijdrage in de kosten van een reorganisatie van S brandweer. Na gedachtenwisseling werd be sloten voor éénmaal een bijdrage te ver leenen groot f. 500. Nadat de aftr. bestuurs leden, de heeren F. Kroes, B. A. Heenk ea L. van der Geest bij accl. waren herkozen sloot de voorzitter de vergadering. Tot gemachtigden in het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren G. Anker, P. F. Noordam, J. den Ouden en gekozen de heeren D. Oudshoort en H. Slingerland. De Middenstandsvereeniging heeft ie haar laatst gehouden vergadering o.a. be sloten een winkelweek te organlseeren, tj houden van 24 November tot en met December a.s., met daaraan verbonden at tracties, éooals het meten van het lint de étalages. De heer J. Walraven, opvolger van den heer W. A. Boot op de C.H.-lijst voor lede» van den Gemeenteraad, heeft te kennen gegeven dat hij zijn benoeming tot lid vsn den Raad zal aanvaarden. ZOETERMEER. Vergadering Middenstandsvereeniging- De Middenstandsvereen. „Aller Belang hield haar jaarvergadering. Na een openingswoord door den voor zitter, den heer H. B. Groenheyde las secretaris de heer C. v. Schuppen de no tulen, die ongewijzigd werden vastgesteld- Het Jaarverslag werd hierna voorgele"" en goedgekeurd. De penningmeester, heer A. v. Waaij deed rekening en veraÏÏ' woording, waaruit bleek dat het kassr f. 34.09 is. Tot leden van het bestuur werden bet- kozen de heeren H. B. Groenheyde t» voorzitter en P. de Bruin. Vervolgens werden nog besprekingen voerd van internen aard, waarna de rond vraag volgde. Ook hierbij kwamen l"° belangrijke punten naar voren, waarna o» vergadering werd gesloten. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6