-PEREZ- AGGIS0SSE NSTA ART-SOE P LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 13 November 193( PERZISCHE TAPIJTEN SCHEEPSVERBINDINGEN £e/i populaire soep De strijd in Spanje j[^EsjË=l===r~ TOONEEI NIEUW/ Kussens en kleine kleedjes zijn welkome geschenken BUITENLAND LUCHTVAART LAAÏ/ÏE BERICHTEN LEIDSCHE SCHOUWBURG. N.V. ROTTERDAMSCH-HOFSTAD- TOONEEL. Onschuldige Meisjes, drama in 3 bedrijven van Lilian Hellman. Het hedendaagsche tooneel heeft tot plicht te schetsen het hedendaagsche leven. Met al zijn goede, doch ook met al zijn slechte eigenschappen Dit laatste kan (bedenkelijke zijden hebben; beslissend daarvoor is de vraag, hoe de auteur zijn werk belicht en ten tooneele doet brengen. Bekend is, hoe dit een hemelsbreed ver schil kan uitmaken! Deze inleiding is bij „Onschuldige Meis jes" niet overbodig, daar immers daarin een probleem wordt .gesteld, zij het zijde lings. dat een terrein raakt, dat men liever niet op het tooneel ziet. Maar hoofdmotief voor het stuk is het niet, het is slechts een zij het voorname, draad In de intrige en bovendien is deze draad zoo uitgesponnen, dat alle aanstoot wegvalt. De auteur heeft dus, zich wagend op gevaarlijke paden, zich staande weten te houden en is niet gestruikeld. Het rumoer, om dit stuk ont staan, lijkt ons daarom ongemotiveerd en overdreven. De kern-inhoud is reeds bekend: Het is alsof de schrijfster in „deze eeuw van het kind", waarin niets dan goeds over de jeugd wordt gehoord of de fouten zooveel mogelijk worden verklaard en gecorrigeerd in goede toekomst-muziek. eens een andere toelichting heeft willen geven ter waar schuwing. Zij is daarbij ongetwijfeld ge vallen in het andere uiterste, doch het is haar goed recht de visie te geven, zooals zij die ziet! In ieder geval is het interes sant en bovendien: knap tooneel. Zij schildert een meisje, backfisch nog, van zulk een gevaarlijk karakter, dat haar verblijf in de maatschappij feitelijk een ramp is. Niet alleen, dat zij liegt en be driegt op zeldzaam geraffineerde wijze, zij «loet het bovendien, meer nog dan tot eigen voordeel, tot eigen pleizier; zij leeft en groeit er in om anderen pijn te doen en onaangenaam te zijn. Het is een karakter, dat zeker gerekend dient te worden tot de „a-sociale geestes-onvolwaardigen van mis- dadigen aanleg". Wel bijzonder zwaar zijn de gevolgen van de leugen, door dit gevaarlijke kind geuit over de twee kostschool-houderessen Karen en Martha; een onnatuurlijke lief des-verhouding tusschen beide vrouwen. Martha wordt er door in den dood gedre ven. Karen verliest haar verloofde, in wien na aanvankelijke ridderlijke opneming voor Karen, de twijfel tooh rijst haar school, haar reputatie! De ontdekking van de. onschuld komt. zooals zoo dikwijls, te laat, om alles ongedaan te maken. In sterk tooneel ziet men dit alles logisch opbouwen. Slechts het feit, dat na het verhoor bij de licht-geloovige groot mama thuis, ook voor de rechtbank de leugen niet wordt achterhaald, is een zwakke plek in de waarschijnlijkheid, doch daar overheen stapt men licht. Mede door het schitterende spel, dat wordt gegeven. Inderdaad: krachtig too neel wordt hier even krachtig vertolkt, zoo dat het een genot wordt dit stuk te zien opvoeren. In de eerste plaats zij Myra Ward ge noemd. die van het voor haar gansehe omgeving gevaarlijke meisje een uitbeelding geeft, die klinkt als een klok. Zij brengt het gehoor aan de overzij van het voet licht compleet onder haar ban met haar schijnbare natuurlijkheid. Zij is als het ware in de huid van zoo'n „monster" ge kropen. Naast haar komen naar voren de figuren van Karen en Martha, resp. uit gebeeld door Annie v. d. Lugt Melsert— Van Ees en Mimi Boesnach. In keurig samenspel hoe warm getint ook in het 3e bedrijf, wanneer Martha na lang inner lijk gepeins van ellende tot de slotsom komt van haar ..geestelijke vuilheid" doen zij beide figuren leven ten voeten uit. in alle hartstocht van onschuldig be schuldigden en door het noodlot ten ver- derve gevoerden. En dan de lichtgeloovige, doch au fond rechtschapen van inborst grootmama van Pine P.elder als gast bij het gezelschap. Hoe pittig, doch tevens gevoelig afgestemd. Th. Frenkel toont zich opnieuw de all-round-speler door de fijn zinnige manier waarop hij den verloofde van Karen weet te treffen. Tenslotte zij Else Willart als de overheerschte vriendin der kwaadspreekster geprezen. De vele bijrollen sluiten zich uitne mend aan Een vrij goed bezet Huis heeft door luid applaus getuigenis afgelegd van groote ingenomenheid en dankbaarheid. Ettelijke (malen moest worden gehaald. 'S-G RAVEN H AGE KOORDEINDE J4()C - TEL. 116866 2125 (Ingez. Med.) DE ALGEMEENE TOESTAND. Geëindigde besprekingen. De conferentie te Wecnen is beëindigd Veel hoort men er niet van, men zie het 3de Blad. Wil men eerst nog het bezoek van Ciano aan Boedapest en dat van Horthy aan Rome afwachten? Het zou zoo onmogelijk niet zijn! Of zal Mussolini 18 dezer zelf nadere mededeelingen doen? De Italiaansche bladen blijven ook vaag. Zij wijzen er op. dat de conferentie te Weenen, evenals de conferentie te Ber lijn, geleid heeft tot belangrijke overeen komsten, welke zoowel van belang zijn voor de vertegenwoordigende landen als voor de richtlijnen, die zij zullen volgen ten aanzien van de algemeene Europeesche vraagstukken. Duitschland. Oostenrijk en Hongarije hebben het Italiaansche keizer lijk Ethiopië herkend, en met Italië rege- lmgen getroffen voor economische samen werking en het volgen van eenzelfde ge dragslijn ten aanzien van de Geneefsche kwesties en het communistische gevaar. De protocollen van Rome hebben hun levensvatbaarheid bewezen en zij kunnen beschouwd worden als te zijn geconsoli deerd door de verdragen tusschen Oosten rijk en Duitschland en tusschen Itaiië en Duitschland. In een uitgestrekt gebied van midden-Europa is het vertrouwen verze kerd en de mogelijkheid geopend voor een uitgebreider samenwerking. Veel wijzer in concreto wordt men ook hierdoor niet! Eveneens beëindigd is het bezoek van Beek aan Londen. Hij is naar Warschau vertrokken. Ook hierover tenslotte slechts algemeenheden. De „Gazeta Polska" verklaart, dat de openbare wereldmeenlng terecht het be zoek van Beek aan Londen als een gebeur tenis van groote politiek heeft beschouwd. Dit bezoek heeft de overeenstemming tus schen de opvattingen van Engeland en Polen aangetoond. Met nadruk moet vooral gewezen worden aldus het blad op het samenvallen der methoden en doel einden van Polen en Engeland ten aan zien van de organisatie van den vrede in het kader van den Volkenbond en het Lo- carno-vraagstuk. De „Express Poranny" wijst op het sa menvallen van het bezoek van Beek aan Londen met de te Warschau gehouden pa rade van het Poolsche leger, dat de twee machtige legers van de vijanden Duitsch land en Rusland scheidt en een botsing tusschen deze twee legers verhindert De politiek van Polen, die >ederen ideologi- sclien kruistocht verwerpt, voorkomt een verbreking van het evenwicht tusschen de krachten in Europa. Engeland heeft dit begrepen en de nood zakelijkheid erkend van een machtig Po len, waarmede het voor de gemeenschap pelijke belangen zou kunnen samenwer ken. Engeland heeft begrepen, dat een machtig Polen een Engelsch belang is. Het heeft dan ook de wettige belangen van Polen bij een West-Euronecsch pact er kend. De volgende passagiersschepen zijn mor gen radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Alchiba; Alcyone; Almkerk; Alphacca' Alpherat; Boschfontein; Chr Huygens; Colombia; Costa Rica; Cottica; Crijnssen; Gaasterkerk; Indrapoera; Jagersfontein; Johan de Witt; Johan van Oldenbarne- velt; Kota Baroe; Leerdam; Marnix van St. Aldegonde; Nijkerk; Poelau Laut; Randfontein; van Rensselaer; Rotterdam (H.A.L I Sibajak; Simon Bolivar; Spring fontein; Streefkerk; Tawall; Volendam en Zuiderkerk Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door „Radio- Holland." De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. BELGIË. Bovesse over de militaire hervorming De minister van Justitie Bovesse heeft gisteravond in een vergadering van de Liberale partij een rede gehouden over de rriu.to're hervorming van Belglc. Hij zeide o.a., dat de regeering rekening moet houden met datgene wat het Belgi sche volk voor een groot deel wil. België heeft een positie van Internationale onaf hankelijkheid aangenomen om de grootst mogelijke kans te hebben buiten elk con flict te blijven. Spr. verklaarde verder persoonlijk fran- cophiel te zijn en te blijven, doch onder de huidige omstandigheden heeft de regee ring het beste gedaan door het land onaf hankelijk te maken ten opzichte van alle buurstaten. ENGELAND. Het bewapenings-debat besloten. Het Lagerhuis heeft gisteren de debatten over de landsverdediging voortgezet. Vooral Attlee, de leider van Labour, .critiseerde daarbij de politiek der regeering. Hij vroeg daarbij vooral de aandacht te richten op de luchtvaart. De coördinatie der strijd krachten van de Dominions moet worden versterkt en spr, stelde voor de nauwkeu rige waarde te bepalen van alle strijdende diensten, zoomede een aandachtige bestu- deering van de bultenlandsche politiek, krachtens welke deze strijdkracht zou kun nen worden geroepen op te treden. Winston Churchill, hierna aan het woord komend, verdedigde het door hem en eenige politieke vrienden Ingediende amendement: „maken aan Z M. kenbaar, dat onder de huidige omstandigheden ter wereld de staat van onze nationale verdediging, en vooral die op het gebied van de luchtvaart, niet meer den vrede, de veiligheid en de vrijheid van de getrouwe onderdanen van Uwe Majesteit kan verzekeren." Churchill begon met aan te toonen, dat millioenen menschen in Duitschland actief worden voorbereid en uitgerust om een reserve te vormen van 80 divisies, welke be stemd zijn thans op de been zijnde divisies te steunen. Churchill wenschte geen oogenblik te op peren, dat Duitschland de gedachte zou hebben Frankrijk of Groot-Brittannië aan te vallen en het komt hem voor, dat, in dien de groote democratische landen van West-Europa Frankrijk en Groot-Brit tannië nauw verbonden blijven, geen ge vaar zal intreden. Churchill Is echter van meening, dat van 1937 af „pogingen tot herbewapening zouden kunnen worden ge daan door Frankrijk en Groot-Brittannlë, welke voor hen zelf voldoende zouden zijn, en dat het voor de democratische landen van West-Europa noodig zal zijn rond zich alle elementen voor de collectieve veilig heid te vereenigen (applaus i of een strijd macht samen te stellen op de basis van het Volkenbondspact." Tenslotte zeide Churchill nog, dat de Duitsche luchtstrijdkrachten uit minstens 1500 vliegtuigen der eerste linie bestaan, d.w.z. dat de luchtmacht van Groot-Brlt- tannië op zijn best slechts tweederde van die van Duitschland uitmaakt. Baldwin antwoordde, dat hij volgens de beste inlichtingen, die de Britsche regee ring bezit, kon mededeelen, dat de schat ting van Churchill aangaande de Duitsche luchtstrijdkrachten te hoog is. Baldwin vervolgde: ,>Vij zijn bereid snel voortgang te maken met de uitvoering van het ver- dedigings-program, het te wijzigen, te versnellen of uit te breiden in het licht van de ontwikkeling der gebeurtenis sen, doch wij achten ons niet gerech tigd een ontwrichting van handel en industrie te veroorzaken, door op de in sommige kringep voorgestane verkwis tende wijze voort tè gaan. Van tsvee dinsei» ben ik overtuigd. In de eerste plaats moet bij de Britsche politiek alles gedaan wórden om mede te werken aan liet gehoud van den vrede in Europa. 'In de tweede plaats moet Engeland bereid zijn, indien de vrede ongelukkigerwijze wordt verbro ken. Ik geloof, dat het land in zijn ge heel van dezelfde meening zat zijn." Baldwin wilde geen uiteenzetting geven van de Britsche verdedigingsstrategie of van de plannen voor de verdediging tegen luchtaanvallen. Nadat Baldwin in bijzonderheden had geantwoord op alle tegen de politiek der regeering bij de debatten der beide laatste dagen geoefende critiek, werd het door de liberale fractie ingediende amendement met 337 tegen 131 stemmen verworpen. Dit amendement gaf uitdrukking aan de teleurstelling, dat in de troonrede geen enkele wet was ter sprake gebracht, welke de conclusies van de koninklijke commissie van onderzoek inzake de vervaardiging en den handel in wapens in practijk brengt. Het amendement Churchill is niet in stemming gekomen, daar dit slechts was Ingediend met de bedoeling gelegenheid te scheppen breedvoerig aan de debatten te kunnen deelnemen. Avenol, de secretaris van den Volken bond, is benoemd tot doctor honoris causa zoowel van Oxford als Cambridge. Sedert gisteravond zijn 5000 arbeiders en employé's van de automobielfabriek Austin te Birmingham in staking uit pro test tegen de verkorting van den tijd, die den schilders en polijsters is toegestaan voor het vernissen van iedere carrosserie. Een soep von bijzondere samenstelling, heerlijk van smaak, voedzaam en lichtverteerboar. Per tablet voor 2-3 borden 8 cent. Let op de geel-rode etiketten en merken; de naam MAQGI en d de fobrieks» e Kruisftpr jr 2132 (Injrez. M«i.) RUSLAND. Duitsch protest. De Duitsche ambassade heeft bij het volkscommissariaat van bultenlandsche zaken geprotesteerd tegen de arrestatie van eenige Duitsche staatsburgers. Onder de gearresteerde bevinden zich ook de laatste en eenige evangelische pre dikant te Moskou, Pastor Streek, een onderwijzer van de Duitsche school, de rechtskundige adviseur'der ambassade en de huisarts van eenige leden Oer ambas sade. Zondag j.l. heeft men de godsdienstoefe ning in de evangelische kerk reeds moeten laten vervallen. Prof. Otto Hoetsch blijkt niet gearres teerd, hij ts te Berlijn. PALESTINA. De beraadslagingen der Koninklijke Commissie. Na een lange vergadering heeft het Hooge Arabische Comité opnieuw ver klaard, dat het niet met de commissie zal samenwerken. Een der Arabische leiders zeide tot een correspondent van Reuter, dat de Britsche regeering jegens de Arabieren niet den ver- elschten goeden wil heeft getoond. Het comité zal het werk van de commissie niet moeilijker maken door stakingen of andere middelen, maar geen enkele Arabier zal getuigenis afleggen, indien aan de wen- schen van het comité niet wordt voldaan. Gisteren ls een oproep tot het zeggen van gebeden voor den arbeid der commis sie gepubliceerd, geteekend door dr. Gra ham Brown, den Anglicaanschen bisschop van Jeruzalem, den opperrabbijn Jaco Meir en de opperrabbijn Doesjinski. Naar verluidt was de moefti van Jeruza lem voornemens den oproep eveneens te teekenen, doch hij heelt zich teruggetrok ken, toen het besluit van het Arabische comité bekend werd o UIT HET VERRE OOSTEN. Chineesche stakers overrompelen een Japanschc spinnerij. In de spinnerij-industrie te Shanghai is onlangs een staking uitgebroken, waardoor 3 Chineesche en 9 Janansche katoenspin nerijen ziin getroffen. Die staking omvat 20.000 arbeiders. Gisteren ziln stakende Chineezen de Janansche Kongdah-snlnnerit. waar tot dusver nog niet gestaakt werd. binnenge drongen. Zii legden het bedrijf met geweld stil en vernielden de machines. Een sterke politiemacht kon de stakers tenslotte uiteenjagen en de orde herstellen. FRANKRIJK. Leden der Academie benoemd Weer bezetting van werkplaatsen. De Académie Francaise, heeft als nieuwe leden gekozen admiraal Lacaze en mgr. Grente, bisschop van Le Mans, onderschei denlijk voor de zetels, welke opengevallen zijn door het overlijden van Jules Cam- bon. en Pierre de Nolhac. Voor den zetel van Henrl de Regnier is door de Académie Frangaise gekozen Jac ques de Lacretelle. Omtrent een vierden zetel, die bezet moest worden, kon men nog niet tot over eenstemming komen. De electriciens te Parijs, die een 24-uur- staking hadden afgekondigd uit solidariteit- met hun collega's die wegens de staking van Zaterdag j.l. waren uitgesloten, heb ben besloten de staking voort te zetten, totdat tusschen werkgevers en vakvereeni- ging een oplossing tot stand zal zijn ge komen. De stakers hebben een twaalftal werkplaatsen bezet, ITALIË De groote fascistische raad 18 dezer bijeen. De groote fascistische raad. die sedert de zitting waarop het Italiaansche imperium ln Abessynlë werd geproclameerd, niet meer vergaderd heeft, ls wederom bijeengeroe pen tegen den 18den November, den eersten verjaardag van het begin van de sancties- Men verwacht in deze zitting wederom belangrijke mededeelingen van Mussolini over den Internationalen toestand en de houding van Italië ten aanzien van de voor naamste politieke problemen. Ook scKiint Mussolini voornemens, een en ander bekend te maken over den stand van Itallë's militaire toebereidselen. Havas maakt bovendien nog onder voor behoud melding van geruchten, volgens welke de raad zal besluiten tot een grond wetsherziening waarbil de Kamer wordt afgeschaft, een nieuwe definitie wordt ge geven van de bevoegdheden van den mi nister-president en een einde wordt ge maakt aan het tiestaan van de provinciale fascist'sche secretarissen naast de officleele gouverneurschappen. Op het programma staat ook nog een studie van de oplossing van economische vraagstukken ln corporatief verband en van het toezicht op de prijzen sinds de devaluatie. De strijd om Madrid. De correspondent van Reuter bij de na tionalisten deelt mede. dat de rechtschen door de regeeringströepen in bedwang worden gehouden, dank zij het juiste vuur van het tank-afweer-geschut. Iedere tank of pantserwagen, welke de stellingen der regeeringströepen nadert, wordt letterlijk aan flarden geschoten. Gisteren was de correspondent aan het front en hij zag dat den geheelen dag een groot aantal kleine tanks van de nationa listen werkloos bleven staan. Hieruit blijkt, dat de nationalisten die hun opmarsch steeds vooraf lieten gaan door tanks, zich rekenschap geven van het vernielende vuur van de regeeringströepen. Bij het vallen van den nacht waren de rechtschen in het Sasa de Campo ongeveer een halve mijl opgerukt in de richting van de Manzanares, doch nergens zijn zii de rivier overgestoken. De radio-club Tenerlffe deelt mede, dat de nationalisten voor Madrid eenige dagen rust zullen nemen. De stellingen, welke zij hebben bezet, zullen gedurende dezen tijd versterkt worden. Nabij 'l Escorial rukken de troepen van generaal Mola op. Aan het front van Guadalajara zijn de regeeringströepen uit Almarones verdre ven. De correspondent van Havas deelt mede, dat aan het front voor Madrid de recht schen de stellingen bij de Segovia-brug en Carabanchel Bajo, welke zij gisteren bezet ten. versterken. Alleen de troepen van kolonel Yague rukken op, gesteund door artillerie en tanks. Gisteravond 5 uur waren zij nog slechts enkele honderden meters van de eerste huizen der stad verwijderd. In den avond werden in de wijken langs de Manzanares verscheidene branden merkbaar. De luchtmacht trad niet in actie. Rusland zer.dt levensmiddelen en kleeren. Het sovjet-Russische schip „Komsomol" is te Valencia aangekomen met 22.000 stuks kinderkleeren, 2487 ton graan, 1000 ton meel en verder visch en vrachten. openinTTVSS de lOTStvaart- tentoonstelling. Hedenochtend 10 uur heeft de Fransche premier Lebrun de 15e internationale luchtvaart tentoonstelling te Parijs ge opend. Vele inzendingen uit het buiten land Zijn op de tentoonstelling te bezich tigen Op de tentoonstelling zijn deze keei ook kleine en goedkoope sportvliegtulgen te zien, welke de mogelijkheden van dezen nieuwen tak var, 'uchtvaart bewijzen. De tentoonstelling zal tot 29 November geopend blijven. BINNENLAND. Prins Bernhard en Prins Aschwin te Parijs. Een kort onderhoud met onzen medewerker. PARIJS, 13 Nov. (per telefoon;, (Speciale Berichtgeving.) Zooals wij gisteren nog hebben gemek zóu Prins Bernhard gisteravond laat It Parijs an-riveeren. Wij hebben ons halftwaalf naar het GaTe du Nord begevèi en troffen daar den Nederlandschen rit meester Labouchère van het gezantschap aan, die was gekomen om den Prins tt verwelkomen. Uw correspondent en de rit meester waren intusschen ook de eenigi Nederlanders bij 's Prinsens aankomst, ter wijl verder slechts een zeer discrete dienst van de Parijsche recherche aanwezig was. Met 7 minuten vertraging en een kwat- tier vóór middernacht stoomde de trein binnen. Uit den tweeden wagon sprong heel lenig een jonge man, dien wij onmiddellijk herkenden: Prins Bernhard, een rose anjer in 't knoopsgat, een bruine vilten hoed op 't hoofd en een actetasch onder den arm. Dé heer Labouchère die reeds eerder voorrecht had gehad, met Prins Bernhard te dejeuneeren, was de eerste om hoogen bezoeker te begroeten en Z.DF stelde hem toen voor aan Prins Aschwin die meegekomen bleek te zijn, en aan zijt adjudant. En toen viel ons de eer te beurt, oe aan den Prins te worden voorgesteld Met uitgestoken band, héél hoffelijk groetend en in vloeiend Nederlands! zei Prins Bernhard: „Het is héél vriendelijk van U, mg te komen verwelkomen. Ik ken U vu naam. Men heeft mij over U gesproliei en ik ben blij U te ontmoeten. Natuur lijk weet ik nog niet precies, wat mijs dagindeeling zal zijn voor de volgent dagen. Maar ik zal een afspraak makq met een vriend van mij. den b« Passarge. Hij heeft zeker uw telefou nummer!" „Ja hoogheid". „Uitstekend, dan zal hij U watt schuwen en dan kunnen wij een uurtji rustig babbelen". „Wilt U"? Het is alles zoo doodeenvoudig gezegd, dat men werkelijk vergeet tegenover de. a.s. Prins-Gemaal te staan. Wat een charme Waarlijk het verwondert mij niet, dat hij stormenderhand de harten van allen heeft veroverd! „Goeden nacht cn wel te rusten." zeWt de Prins, terwijl hij ons krachtig de hand drukte en toen baande hij zich een wei door de menigte. Alles bleef betrekkelijk onopgemerkt, ge- lyk gezegd, en zoo heeft Prins Bernhari dit ook gewild. Toch weet men ln offu cieele kringen wel degelijk waar de gr® ligt. In Fransche kringen waardeert men h« ten zeerste dat Prins Bernhard Parijs be zoekt, hoewel het strikt incognito ge schiedt. BtJ het d)ner van hedenavond zullen nte alleen de voornaamste leden der legatie aanzitten, doch ook de Belgisghe gezant te Parijs en enkele vertegenwoordigers der Fransche aristocratie, bij wie Prins Bern hard, in zyn Paryschen tyd veel ver- toefde. In het totaal zyn er 18 couverts, zooddj het diner toch een intiem karakter za* hebben. Vanochtend om half tien werd Rrins Bernhard afgehaald door 2 vertegenwoor digers van Fokker, die hem en Prins Aschwin naar de Parysche luchtvaartten- toonstelling brachten, welke hedenochtend officieel door den president der republiek Lebrun is geopend. Koninklijk bezoek aan he paleis Soestdijk. Hedenmiddag te kwart voor twee arri veerden op het palels Soestdyk H.M. d( Koningin, H.K.H. prinses Juliana en dt moeder van prins Bernhard, prinses Arm gard. De Hooge gasten kwamen ln een limousine, waarop de koninkiyke standaard wapperde, van Het Loo, vanwaar zij 0111 kwart voor twaalf waren vertrokken. Het doel van het Konlnkiyk bezoek wis prinses Armgard ln het paleis rond lelden. Ten palelze werd de lunoh gebrul®- INBRAAK TE VOORSCHOTEN. De fam. R., wonende aan de Molenlaar te Voorschoten, was gisteren voor het bewo nen van een huwelijksfeest afwezig en hier van ls blykbaar Iemand op de hoogte ge weest. Toen de familie n.l. hedennacht om half 3 thuis kwam, werd ontdekt dat o' I zich waarschyniyk met een valschensleu'' I toegang had verschaft tot de woning en dat men een geldtrommeltje mei nl.m. I "f' 3 gouden horloges, vier gouden ringen nkele polissen ten name van C. C. R- m meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. 2-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2