laargang VRIJDAG 13 NOVEMBER 1936 No. 23509 L HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ■nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: tcis. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar entschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere vertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk ger tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling oensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden n 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven D ets. porto te ibetalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque» en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.1S Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland t. 0.80 per 3 mnd.) PRINSES JULIANA HUWELIJKS FEESTDAG. Feestviering Buurtcommisies. e Contact-Commissie van Organisaties Nationalen Grondslag bericht ons, dat r van eenige buurtcommissies het ver- bereikte de vertegenwoordigers van buurtcommissies voor een bespreking bh te roepen, teneinde een zoo groot ;elijke eenheid in de feestviering te ver- jen, aarne zal de Contact-Commissie aan verzoek voldoen en zij roept langs dezen alle buurtcommissies, van welke zij de issen niet kent, op tot een samenspraak Vrijdag 20 November 's avonds te 8.15 J ..In den Vergulden Turk". (ooraf ontvangt zij gaarne aan het adres B den heer J. Mulder. Steenschuur 16, Echt. welke commissies aan dezen op- Ip gevolg zullen geven. ILN'KELWEEK HAARLEMMERSTRAAT. De raadwedstrijd gaat door. S3ar wij vernemen heeft het gepleegde irleg tusschen de politloneele autoriteiten Ide Winkelweek-commissie van de Haar- kmerstraat geleid tot het vinden van een lossing, waardoor eenerzijds een conflict Tt de Loterijwet wordt voorkomen en an- tzijds de raadwedstrijd toch doorgang b vinden. Éfdenmorgen zijn dan ook weer od ver- lillende plaatsen bussen neergezet. "waar- Be deelnemers hun nummer-bon kunnen Boneeren. HARMONIE „DE POST". heer M. Bolderdijk 25 jaar directeur. ter gelegenheid van het feit, dat de heer [Boiderdijk vijf-en-twintig Jaar als dlrec- aan de Harmonie „De Post" verbonden werd hem door het gezelschap gister- bnd een serenade gebracht. De bescherm er, de heer A. v. d. Eelaart, directeur van P.T.T.-kantoor en diens echtgenoote Bden zich reeds tevoren naar de woning h den jubilaris begeven. Even half negen pm het muziekgezelschap aan de Jan Houtkade, waar staande voor de wo- hg de Feestmarsch van v. d. Glas ten ge- |orc werd gebracht, gevolgd door de irsch „Athalia" van den jubilaris. Ver- (gens begaf het bestuur zich met den -voorzitter den heer H. W. Metselaar ir binnen, waar de voorzitter, de heer v. d. Schee den jubilaris toesprak. Hij kte den heer Bolderdijk voor al hetgeen in de afgeloopen Jaren voor het gezel- ap had gedaan en overhandigde hem blijvend geschenk. De heer Metselaar, |arna het woord voerende, memoreerde in het kort de eerste jaren van het fps en wees er tevens op, dat hij het ge- pgen had gehad den jubilaris het insigne 1 directeur op de borst te spelden, pe heer Bolderdijk dankte daarna den schermheer en mevr. v. d. Eelaart voor de lendelijke attentie om persoonlijk tegen- ordig te zijn en dankte ook de beide spre- :s. Nadat alle leden van het gezelschap tl jubilaris hadden gelukgewenscht, ver- k de muziek onder het spelen van een rsch. Iet was voor den jubilaris een mooie )nd. CHR. DEM. UNIE. SOC.-DEM. VROUWEN PROPAGANDA-CIE. ACTIE COMITÉ „LEVENDAAL" Opening van het seizoen. iet Actie Comité ..Levendaal", dat reeds titemaal blijk heeft gegeven van ziin wil hervormd wiikwerk krachtig te steu- i. zette gisteravond met een gezellige (enkomst het winterseizoen in. De groote ■1 van het wijkgebouw was geheel met angstellenden gevuld, w.o. de wljkpredi- it ds. Punseiie. de heer Hakkert. gods- tistonderwijzer en de heeren Jac. Wilbrink van Borselen. leden van het wijkbestuur. 'e voorzitter van het Actie-comité, de ir van Daalen heette allen hartelijk wel- n, waarop direct een aanvang werd ge lakt met de uitvoering van het program- dat geheel met eigen krachten in ei nder was gezet en waarbij de mond- iordeonclub .Kunst en Genot" het groot- 1 deel had te verzorgen. De jongens van |e club. die in hun witte pakjes een aar- !cn indruk maakten, lieten zich van hun jfe züde zien. Niet onvermeld mag blijven de vertolking h de ouverture „Mignonnette" van Bou- pbt- 't Was de eerste maal. dat men zich p een dergelijk stuk waagde, maar het [et gezegd, dat de directeur, de heer plan ook in dit genre met ziin jongens |aeei wat heeft weten te bereiken C.J.M.V. tooneelclub toonde haar kun- 'n een klucht „Joost Uilenspiegel". an het overige programma willen wij noemen de opvoering van „De iaar- ilden" door de meisjesvereeniging. l«t Actie Comité Levendaal, dat besloten pit noe meerdere avonden te laten vol- Wag op een geslaagden avond terug- welke zeker niet zal hebben nagelaten baten te doen vloeien in de wiikkas. wiikbestuur kan zich verzekerd weten 1 ®cn clubje actieve jongeren, die alles net werk zullen stellen om de wiik- onclen te versterken. Openbare vergadering. In het gebouw „Prediker" hield de Chr. Democratische Unie gisteravond een open bare vergadering, waarin de heer H. S. van Houten, lid der Tweede Kamer, als spreker optrad. Nadat de heer H. van Heusden de vergadering met gebed had geopend en een inleidend woord had ge sproken, was het woord aan den heer Van Houten, die zijn rede aanving met te wij zen op den grooten tegenstand, die de Unie speciaal van de zijde der Prot, Chr. partijen ondervindt Men betitelt ons van die zijde als gevaarlijk. Voor zoover men met deze benaming bedoelt, dat wij de rust verstoren, hebben onze tegenstanders ge lijk, doch men zegt ook, aldus spr., dat wij principieel gevaarlijk zijn en dat is in strijd met de waarheid. Als bewijs voor onze principieele gevaarlijkheid komt men dan gewoonlijk aandragen met de brochure van ds. Buskens. in welke brochure wij onze instemming betuigen met het protest van de S.D.A.P.. tegen kapitalisme, mili tarisme en imperialisme. Deze instemming met het protest van de S.D.A.P. wil ech ter geenszins zeggen, dat de Unie instemt met de partij zelve. De S.D.A.P. toch houdt er een levensbeschouwing op na. die lijn recht indruischt tegen die van de C. D. U'ers. Wij, aldus spr.. willen positief Christen zijn, wij willen Christus' Woord brengen in ons geheele politieke leven, doch dat wil in het geheel niet zeggen, dat wij het daar om niet eens kunnen zijn met bepaalde programmapunten van andere partijen. Sinds eeuwen is onze wetgeving en ons bestuur zoodanig geweest, dat zelfzucht en hebzucht zich volop konden uitleven. De gevolgen hiervan zijn niet uitgebleven en onze maatschappij kenmerkt zich dan ook door het anti-sociale, het mammonnisme en de concentratie van groot-industrie en geldhandel. Door deze concentratie nu wordt onze tegenwoordige wereld grootendeels be stuurd. De partijen, die zich Christelijk noemen, hebben zich maar al te veel bezig gehouden met het corrigeeren van ver keerde toestanden, zonder zich echter met de kern van de vele misstanden bezig te houden. Onze maatschappij moet, wil zij aanspraak kunnen maken op de bena ming „Christelijk", zoo zijn ingericht, dat zoowel bestuur als wetgeving, producten zijn der Christelijke beginselen. De vreeselijke economische crisis, waar in wij leven wordt door onze tegenwoor dige regeering alleen toegeschreven aan economische factoren. Volgens spr is er maar één oorzaak voor de crisis te vinden en dat is de wanverhouding tusschen ar beid en kapitaal. Is het niet schandelijk, dat aan de eene zijde het kapitaal zich ophoopt .terwijl aan den anderen kant werkloosheid, ellen de en armoede heerschen? Als Chr. Democraten willen wij een be tere samenleving, een samenleving waarin het Bijbelwoord: „In het zweet uws aan- schijns zult gij uw brood eten", tot zijn recht komt. Volgens dit Bijbelwoord heeft de regee ring den plicht om aan allen, die tot wer ken in staat zijn, arbeid te verschaffen, of. indien er geen werkgelegenheid is, den werkloozen een geldelijken steun te geven. Deze plicht wordt door onze regeering schromelijk genegeerd. De werkloozensteun aldus spr.. moeten we niet zooals de „Stan daard" schreef, beschouwen als een fooi. integendeel het is een recht dat iedere werklooze heeft. Onze regeering echter beschouwt heel andere zaken, b.v. het Instandhouden der landsverdediging als haar primaire taak. Wanneer wij het recht op arbeid en werkloozensteun erkennen, dan ligt daarin tevens opgesloten, dat de politiek van het kabinet Colijn on-christelijk is. Volgens spr. heeft onze regeering in alle opzichten gefaald. Van de vier aan het kabinet Colijn ten grondslag liggende pun ten. is niets terecht gekomen. Uiterlijk zou men geneigd zijn te zeg gen, dat onze regeering er in geslaagd Is het gezag te handhaven, doch wanneer men zijn oor te luisteren legt. dan komt men tot de overtuiging, dat alom ontevre denheid heerscht en dat de spanningen onder de bevolking groot zijn. Van een sluitende begrooting is geen sorake, terwijl de werkloosheid regelmatig toeneemt en het bedrijfsleven met steeds grooter wordende moeilijkheden te kampen heeft. Het standpunt der regeenng ware juist geweest, indien niet alleen de loonen, pen sioenen enz. besnoeid waren, maar ook de vaste lasten in gelijke mate omlaag waren gebracht. Tenslotte heeft de regeering dan haar fout ingezien en is tot devaluatie overge gaan. Geholpen heeft dat echter niet, de scheeve verhouding bleef bestaan en zal ook in de toekomst blijven bestaan, tenzij onder de deflatiepolitiek een streep wordt gezet. Uitvoerig stond spr. stil bij de groote el lende, vooral onder de jeugd, veroorzaakt, door de werkloosheid. De C.D.U. zal, aldus spr., niet dulden dat de eene groep der bevolking armoede lijdt, terwijl de andere zich steeds verrijkt. De C.D.U. wil een politiek van het Chris tendom van de daad; een politiek, die maakt, dat liefde en gerechtigheid in de maatschappij den toon aangeven. Hierna was er gelegenheid tot het stel len van vragen. Met dankgebed sloot de voorzitter de vergadering. Rede van Mevr. VerweyJonker. Op uitnoodiging van de Sociaal-Demo cratische Vrouwen Propaganda-Commissie heeft gisteravond in de geheel gevulde groote Stadszaal Mevr. Hilda VerweyJon ker uit Groningen een propagandarede uit gesproken. Nadat „The Mickey Mouse Players" eenige vroolljke muzieknummers hadden ten beste gegeven, opende de presidente, Mevr. Brag- gaarde Does de bijeenkomst met een woord van welkom tot de vele aanwezigen, in het bijzonder tot de beide soc.-dem. wet houders, de heeren van Stralen en Verwey, den oud-afdeelingsvoorzitter, mr. van Eek. de raadsleden, de spreekster en de propa gandiste Mien Kist uit Amsterdam. Een woord van verontschuldiging richtte spr. tot de honderden partijgenooten en geestver wanten, zoowel uit Leiden als uit de omlig gende gemeenten, die wegens plaatsgebrek niet konden worden toegelaten. Tenslotte sprak mevr. Braggaar nog een opwekking voor het as. zilveren jubileum der arbeiderstooneelver. „D.O.Sdie dit feest op waardige wijze hoopt te vieren. Daarvoor is echter geld noodlg en spr. ver trouwde, dat velen zich gedrongen zullen gevoelen om In de noodzakelijke kosten bij te dragen. Na nog te hebben opgewekt tot daadwer kelijke deelneming aan de actie voor de a.s. verkiezingen, werd gezamenlijk staande de Internationele gezongen, waarna de spreek ster, mevr. Verwey-Jonker het woord kreeg. Deze wees er allereerst op, dat wij van avond het 25-jarig bestaan herdenken van den Ned. Bond van Soc.-Democratische Vrouwenclubs. Veel is er sedert de oprich ting in onze maatschappelijke samenleving veranderd. Een der allereerste doelstellin gen van die clubs was het verkrijgen van het algemeen kiesrecht, waaraan het begin sel der democratie, erkenning van den eisch der gelijkheid, ten grondslag lag. Tevens zag men in deze doelstelling het middel om verder liggende idealen te bereiken, om de positie der vrouwen in de maatschappij te verbeteren. Men verwachtte in dien tijd dat van de vrouw een heilzame invloed op de politiek zou uitgaan, dat zij o.a. in staat zou zijn den oorlog uit de wereld te bannen en aldus een droom van vele geslachten zou verwerkelijken De sociaal-democraten hebben van het begin af geweten, dat dit niet zoo gemak kelijk zou gaau, dat daarvoor een algc-heele sociale ommekeer noodig zou zijn, doch wel meende men ip den eigen kring, dat de vrouw die veranderingen in een sneller tempo tot stand zou kunnen helpen bren gen. Sindsdien hebben verscheidene vrouwen haar intrede gedaan in diverse overheids lichamen, doch de door sommigen ver wachte omwenteling is niet gekomen. Het is echter een onbillijkheid om de democra tie te verwijten, dat in plaats daarvan het fascisme is gekomen. Dat is niet de schuld der democratie, maar van de onderlinge verdeeldheid. Ook de vrouwen ziin zich niet altijd voldoende bewust van haar sociale verantwoordelijkheid, hetgeen veelal voort spruit uit een onvoldoende politieke er varing. Toch stemt het tot vreugde, aldus spr., dat van het aantal vrouwen, dat in ons land zitting heeft in gemeenteraden, ver reweg de meerderheid behoort tot de S.D.A.P. Dit is ongetwijfeld het resultaat van de scholing welke de soc.-dem. vrou- wenclubs hebben gegeven. Anderzijds mag dit geen reden zijn om ons met de bereikte resultaten tevreden te stellen; integendeel het is zaak de krachten te verdubbelen teneinde in staat te zijn het hoofd te bie den aan het toenemend gevaar van het fascisme en om te strijden voor vrijheid en vrede. Vrijheid beteekent het recht van critiek. het recht om zijn stem naar eigen verkie zing uit te brengen, het recht om te be slissen over eigen leven en toekomst, oorlog of vrede. „Vrijheid1' was de kreet door alle eeuwen heen van allen, die verdrukt werden; zij is ook de leuze van de internationale arbei dersmassa, zoowel mannen als vrouwen. De strijd voor dat ideaal vraagt meer dan ooit tevoren verantwoordelijkheids gevoel, omdat het gaat om de toekomst van onze kinderen, van de maatschappij van het socialisme, van den vrede. Vrouwen, aldus besloot spr., ter ver werkelijking van dat verheven deel, vragen wij uw werkkracht, uw wil en uw verstand (applaus). Na gemeenschappelijk gezang van het Planlied, voerde de Arbeiderstooneelver. D.O.S.de dramatische schets „Brand in de Jonge Jan" van Herman Heijermans op. „D.O.S." heeft deze schets op de vlotte en degelijke wijze, welke wij van deze ver- eeniging gewend zijn. over het voetlicht gebracht en aan de onderscheiden rollen een goede en suggestieve uitbeelding gege ven, waardoor de stampvolle zaal met on verdeelde aandacht bleef luisteren totdat het doek zich sloot. Aan den spelleider en regisseur, den heer A. C. van der Woerd ons compliment voor deze gave vertolking. Na de pauze werd nog een blijspelletje opgevoerd „Een pootig wijfje", dat even eens succes oogstte. o Prof. dr. W. H. Keesom is door den Paus benoemd tot lid van de nieuw opge richte pauselijke academie „De Ponti- ficia Akademia Scientiarum". Gistermiddag omstreeks kwart voor een heeft de brandweer ten huize van den schil der I D. in de Heerensteeg nr. 17 b een be gin van brand gebluscht, dat was ontstaan in eenig beddegoed. GEREF. KERKEN. In de gisteren alhier gehouden vergade ring van de classis Leiden der Geref. Ker ken kon in verband met het feit. dat ver zuimd was de deuutaten van de Particuliere Synode voor artikel 13 der Kerkenorde uit te noodigen, de emeritaatsaanvrage van ds. W. Bouwman niet in behandeling komen. Deze aanvrage zal thans afgedaan wor den od een binnenkort te houden classis contracta. bestaande uit de kerken van Leiderdorp en Oegstgeest met die van Lei den en de deputaten voornoemd. De classisvergadering besloot op advies van een desbetreffende commissie tot het aanstellen van een permanenten scriba, ter wijl als zoodanig aangezocht werd ds W. Bouwman, die dit aanzoek drie maanden in beraad wenschte te houden. KANARIETENTOONSTELLING „DE ZANGER". De eerste Leidsche vereeniging van kanarieliefhebbers en vogelbeschermers „De Zangers" alhier zal op Zaterdag 12 en Zondag 13 Dec. a.s. haar 10e jaarlijkschen onderlingen wedstrijd met tentoonstelling houden in café-restaurant Royal", Douza- straat. Hierbij wordt ondergebracht de clubwedstrijd van de kleurkanarie-club „Eendracht maakt macht" (E.M.M.). waar van het secretariaat is gevestigd in Den Haag. De jury bestaat uit de heeren Zandvliet (Den Haag), Willemstein (Dordrecht) en van den Handel (Amsterdam), Deze tentoonstelling belooft daarom zoo interessant te worden, omdat er buiten gewoon veel mooie kleurvogels en exotische vogels te zien zullen zijn door de deel neming van de kleurkanarieclub E. M. M. welker leden over het geheele land verspreid zijn en die thans in Leiden met elkander zullen kampen. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, be hangers 35, betonvlechters 21, betonwer kers 76, fundeeringswerkers 1, glazenma kers 1, glazenwasschers 8, granietwerkers 18, grondwerkers 97, heiers 1, metselaars 161, opperlieden 125, schilders 221, sloopers 7, straatmakers 10, hulp-straatmakers 13, stucadoors, witters 86, timmerlieden 314, uitvoerders 7, voegers 23, ongesch. bouwar beiders li. Totaal 1239. Fabrieksarbeiders: Bleekers 18. lompen sorteerders 14, vellenblooters 6, steenfabr. arb. 135, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr.- arb. 59. Totaal 237. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 94, reizigers, colp. 46, winkelbedienden 38, éta leurs 2, incasseerders 14, musici 7, onder wijzers 9, overheidspersoneel 11, verplegers 5.. Totaal 226. Hotel-Café-Pers.: Huispersoneel 11, kell- ners 45, koks. Totaal 65. Houtbewerkers: Beddenmakers 3. hout bewerkers 82, kistenmakers 7, kuipers 8, lijstenmakers 4, mandenmakers 2, meubel makers 31. meubelstoffeerders 17, politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 34. Totaal 190. Kleermakers: Kleermakers 61. kappers 6, schoenmakers e.d. 13. Totaal 80. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 36, land arbeiders 27. tuinlieden 36, warmoeziers 14, cngesch. landarb. 9. Totaal 122. Metaalbewerkers: Bankwerkers 123, blik- bewerkers 31, burgersmeden 42, electriciens 56, gasfitters 13, gereedschapmakers 4, in strumentmakers 9, isoleerders 9. kernma kers 2, kettingsmeden 30, klinkers 14, ko perslagers 3, lab. bedienden 3, lasschers 10. loodgieters 63, machinisten 28, metaalboor- ders 7, metaaldraaiers 14. metaalslijpers 1, metaalzagers 1, monteurs 17, pianostem mers 2, polijsters 1, ponsers 5. rijwielher stellers 14. scheepsschilders 4. scheepstim- merl. 11. stokers 23. tegenhouders 18. verw. monteurs 18. voorslaanders 8. voorwarmers 6. vulcaniseurs 1. vuurwerkers 9, wagenma kers 4, ijzerwerkers 58. zandspuiters 5. zandvormers 5, ongesch. arbeiders 44 To taal 718. Sigarenmakers: Sigarenmakers 11. sig- sorteerders 2. sig.-strippers 1. Totaal 14. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 7, ingenieurs 2, technikers 8, teekenaars, npz. 14. werkmeesters 16. Totaal 47. Textielarbeiders. Hekelaars 9, katoen drukkers 28, kluwers e.a. 8. luikers 16, plaatsnijders e.d. 24, schrobbelaars 1. spin ners 52, spoelers 4. staaldraaddraaiers 3, sterkers 2, strijkers 10, wevers 94, wolbe werkers 38, ongesch. textielarb. 58. Totaal 347. Transportarbeiders: Emballeurs 5, chauf feurs 141. cxo. knechten 21, koetsiers 16, loopknechten 48, schippers 97, magazijn knechten 61, spoor- en trampers. 18. wa kers 7, transportarbeiders 63. losse arbei ders 512. Totaal 989. Typografen: Boekbinders 23, boekdruk kers 19, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 4. letterzetters 25. steendrukkers 3. Totaal 76. Voedingsmiddelenarbeiders: Bakkers 73, molenaars 1, ovenisten 6, slagers 61. suiker werkers 21. wijnkoopersknechten 11. zui- velbereiders 4. oneesch .fabr.arb. 46. To taal 223. Vrouwen: Apothekersass. 2, kapsters (leerl.) 3. naaisters 12, boekbindsters 1, maasters 1, winkeljuffrouwen 18, serveer sters 3, strijksters 2, linnenjuffrouwen 3, bakers 1, kantoorbedienden 46, verpleeg sters 5, teekenaressen 1, bedrijf leidsters 1, onderwijzeressen 4, huisel. diensten 154, kinderjuffrouwen 3. fabr. arbeidsters 17 """'taai 277. Algemeen totaal 4850 14 November 1935 4362 16 November 1934 3806 Benevens 34 gedeeltelijk werkloozen. BINNENLAND. Dr. Colijn over de regeeringspolitiek (4e Blad). Ons Parlementair Overzicht (4e Blad). Een Nederlander, prof. P. Debye, te Berlijn, krijgt den Nobelprijs voor scheikunde (4e Blad). PijnenburgWals wonnen den Zesdaagsche te Rotterdam (Sport, 4e Blad). Bezoek van Prins Bernhard en Prins Asch- win aan Parijs (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Nog kunnen de Spaansche nationalisten voor Madrid niet verder (3e Blad). De Weensche conferentie is gesloten (Bui tenland, le Blad). Beek uit Londen naar Warschau terug (Buitenland, le Blad). Einde van het bewapeningsdebat in het Engelsche Lagerhuis (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen In disch recht de heeren F. C. Thomson (Den Haag), K. M. Thomson (Den Haag) en L. A. Verwey (Den Haag). Voor het can didaatsexamen Romaansche taal- en let terkunde de heer W. B. van Lambaart (Rotterdam). Voor het doctoraal examen geneeskunde, de heeren G. J. Horbach, (Overveen), P. J. C. van Bijsterveld (Lei derdorp) en mej. M. Kobus (Dordrecht). Voor het artsexamen lst-e gedeelte: de hee ren M. O. v. d. Zijl (Den Haag), R. K. W. Kuipers (Alphen aan den Rijn) en J. C. H. Rutten (Leiden). Bevorderd tot arts: Mevr. J. C. G. OlthuisTabingh Suer- mondt (Nijmegen). Mej. P. Nieboer (Den Haag) en de heer G. A. Sekhuis (Delft). IJMUIDEN, 13 Nov. 1936 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 10.90; Griet per kist van 50 KG. 1.31—20; Tongen per K.G- f. 1.200.91: Zetschot per kist van 50 K.G. f.24; Kleine Schol f.269; Wijting per kist van 50 K.G i. 3.802. Aangevoerd: 1201 kisten versche haring f. 3.8095 per kist en 368 kantjes pekel- naring Volle haring il.lC.6010.40; Steur- haring I 9.158.90. Aangekomen de stoomtrawler; IJM. 70 met 1940 en de loggers KW. 114 met f. 608 besomming. Voorts de KW. 65 met f. 642: KW. 44 met f.579; KW- 101 met f.158; KW. 58 met f. 158; VL. 70 met f. 28; SCH. 305 met f. 528; SCH. 50 met f.208; SCH. 236 met f.940; IJM. 490 met f 636 besomming voor ver- sche haring; de IJM. 490 met 21 last pe kelharing en overgeladen naar Katwijk de: KW. 44 met 265; KW. 65 met 67; KW. 96 met 408; KW. 39 met 622; KW. 101 met 200 en de KW. 58 met 520 kantjes pekelharing VLAARDINGEN, 13 Nov. Binnen van de haringvisscherij7 sche pen met 231 last, waarvan KW. 41 met 34 last; KW. 79 met 27 last; KW- 149 met 29 last. Prijzen: Volle haring Eng. wal f 10 10.70; IJle haring f. 9.109.20; Steurha- ring f. 8.30—9.—. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 11 November. Tusschen 52 gr. 51.5' en 52 gr. 40 Nbr. en 3 gr. 5' en 2 gr. 44' Ol. GDY. 126. 40kantjes; GDY. 262, 380 kantjes; SCH 39. 105 kantjes; SCH. 50. 22 last en 180 kisten; SCH. 63. 11 last: SCH. 84, 77 kantjes; SCH. 106, 280 kantjes; SCH. 236, 170 kantjes; SCH. 305, 250 kantjes; SCH. 365, 290 kantjes; SCH. 443, 160 kantjes; K.W. 14, 240 kantjes; K.W. 22, 250 kantjes; K.W. 23, 190 kantjes; K.W. 25, 550 kantjes; K.W. 37, 110 kantjes; K.W. 41, 400 kantjes; K.W. 65, 104 kantjes; K.W. 147, 250 kantjes: K.W. 173, VL. 3. 400 kantjes- VL. 39. 600 kantjes, VL 50, 500 kantjes; VL 70, 500 kantjes; VI,. 89, 450 kantjes VL. 97. 520 kantjes; VL. 142, 17 last; VL. 155. 320 kantjes VL. 156, 300 kantjes; VL. 190. 340 kantjes; VL. 20Q, 150 kantjes. Alles wel.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1