YSCOLA'S Vrijdag 13 November 1936 UIT DE OMSTREKEN aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. EEN HAPJE!! De K.W. BIJENKORF W" RECLAME? katwijk aan zee. lisse. noordwijkerhout. noordwijk binnen. veur-leidschendam. voorhout. warmond. wassenaar. zoeterwoude. zevenhoven. uitvoering „Aalsmeers Fanfarecorps". Aalsmeers Fanfarecorps" (dir. de heer 'f van Overbeeke), gaf een concert ln lel „De III Kolommen". In de concert- I was ?een P'nsts onbezet. De voorzit- van ,.A- F.", de heer W. B. Buis, sprak i woord van welkom, inzonderheid tot j heer Alex de Haas, humorist-confe- oier, die ter afwisseling zou optreden, veel voldoening mocht spr. constatee- j n.i. uit het toetreden van kunstlie- idt leden, dat de belangstelling in het van ,.A. F." weer groeiende is. Ook 7 spr. aandacht voor het jeugcdorps ji. F dat nog geen jaar oud is en eii avond o.l.v. den heer v. Overbeeke iele nummers ten beste zou geven. trst speelde het jeugdcorps (jongens 9—12 jaar) een 3-tal nummers, ver ens „A. F." en het jeugdcorps tezamen 'nummer, waarna „A. F." nog een flink gramma afwerkte. Getuige het applaus, foor het publiek veel van de muziek ge en. Niet minder van Alex de Haas. die ,i groot succes verschillende levenslied- heeft gezongen. Met een bal is deze i geslaagde uitvoering besloten. Bijeenkomst Chr. Dem. Unie. e afo. Hoofddorp van de Chr. Dem. Unie j in de Beurs te Hoofddorp een open- vergadering, met als spreker den heer van Houten, lid van de Tweede Kamer, raai was matig bezet. heer van der Plas opende, waarna de rvan Houten een rede hield over: „Wat .1 wil de C. D. U.", waarin hij het doel de Unie uiteenzette. e heer van der Plas sprak een slotwoord. ropaganda-vergadering Besturenbond. de Landbouw te Hoofddorp werd van den Chr. Besturenbond in Haarlem- rmeer een groote propaganda-vergade- gehouden, waarin als sprekers optra- de heer Mol, bestuurder van den Chr. awarbeidersbond en de heer R. Slemons, jrzitter van den Chr. Landarbeidersbond. pal was matig bezet. Ssdat de voorzitter de heer J. C. Tanis I geopend, sprak ds. J. C. Salverda, Ned sormd predikant een inleidend woord, irna de heer .Slemons zijn rede hield „De nood van dezen tijd", la de pauze sprak de heer Mol over „De :h van ons beginsel". );.R, Oosterhof f, Geref. predikant sprak dotwoord. Het bouwen van een café-restaurant its woonhuis aan den Kruisweg te .'ddorp, ter plaatse waar het oude café, Kort geleden door brand werd vernield, l gestaan, ls na openbare aanbesteding ad aan den heer Meegdes. aannemer fearlcm, voor ongeveer f. 12.000. - De heer Tabbers uit Tilburg, die in de ate van wijlen den heer I. D. Smits, d'benöemd tot deurwaarder, zal in het in van de volgende week als zoodanig den beëedigd en te Hoofddorp in functie den. o paganda-avond Chr. Nat. Vakverbond. et Chr. Nationaal Vakverbond hield een paganda-avond in de zaal van het ge- r Patrimonium, die zeer goed bezet was. de opening ging de heer J. C. Baas in ed voor. waarna de voorzitter een wel- istwoord sprak. Een korte inleiding d gehouden door den heer Baas waarop volgde van een dubbel gemengd kwar- prekers waren de lieeren I. P. C. van Erk M A. van Ingen Schenau over: „De nood dezen tijd" en „De eisch van ons begin- leide sprekers kwamen krachtig op voor hechte Christelijke vakbeweging. Na dankwoord van den voorzitter is de sadering met dankgebed gesloten. 2119 (Ingez Mcd.) voor kenners van W.B.'s KOFFIE en KNIPJANHAGEL. >eze week: toffie: Oraujeraerk p. V* pondspakje v. 20 v. 16 Roodmerk p. V» pondspakje v. 25 v. 23 janhagel Janhagel per pond van 35 voor 31 de fijnste, p. pond van 50 voor 42 Profiteert hiervan Wat beteekent 2 koffiezakjes uw kinderen: ^raagt dat in de winkels Zelfrijzend Bakmeel, 2 pak 21 25 Tarwebloem, per pond 911 2154 Versche gist verkrijgbaar* Speculaas, per pond 25—27—31 tetterendjes, per pond 39 Taaie Hitterkoek, per halfpond 20 waarborgt kwaliteit katwijk-aan-zee. schikbaar te stellen aan de collectanten, die dan een inzameling langs de huizen zullen houden. Indien ledereen naar draagkracht en met hetzelfde enthusiasme geeft, als waar mede de aankondiging der Vorstelijke ver loving werd begroet, zullen de uitkomsten der collecten zeker tot gevolg hebben, dat deze gemeente in staat wordt gesteld een waardig aandeel in genoemd huldeblijk (e hebben. Het comité van aanbeveling bestaat uit: mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop, burge meester; J. Dubbeldam, wethouder; C. A. Veltkamp, wethouder; D. C. O. Boekhoven, gemeente-secretaris; B. v. d. Bent, voor zitter Chr. Besturenbond; A. de Best, voor zitter KatW. Besturenbond; ds F. J. Broeyer, Herv. pred.. G. W. Blom. rector missiecollege St. Wlllebrord; J. A. Collette, voorzitter V.V.V mevr dr. D. B. v. Dorp- Beucker Andreae; H. W. Grimbergen; P. Guyt; dr J. Hueting; C. J. Hesp, pastoor; ds. H. Ph. Ingwersen. Geref. pred.; L. Kruyt; J K. C Matthijs, notaris: mevr. W. MeerburgHelders; ds. H. Meyering. GeTef. pred.; R Ouwehand; J. v. d. Perk, voorz. Veilingver. Katwijk en O.; ds. P. Pras, Herv pred.; mevr. M. de Ruiter Zijl- kerLatenstein van Voorst; ds R P. A. Rutgers, Herv. pred L. H. Slotemaker; D. Taat, voorzitter reederijver. „Vuur baak"; mevr. A. C. J. Trousselot-Martens; J. Volbeda, voorz. Oranjevereen. (Zee); ds. E. Warmolts, Herv. pred A. Wasse naar. voorz. Oranjevereen. (Rijn). Het werkcomité bestaat uit de heeren: mr. W. J. Woldrlngh v. d. Hoop, voorzitter; D. C. O. Boekhoven, L. de Haan. J Volbeda en A. Wassenaar. Extra fijne Cognac, per maat 30 ct. Per Maathoudende fles f. 2.23 1 Literfles Vermouth 95 ct. 1 flacon Angostura gratis. 1 Anker prima belegen Bordeaux van 48 flessen voor f. 35. VAN ENGEL'S Groothandel in Wijnen en Gedistilleerd HOOGEWOERD 29 - LEIDEN - TEL. 3398 KATWIJK AAN ZEE - VOORSTRAAT 16 2272a Comité Nationaal Huwelijksgeschenk. oilier heeft zich een comité gevormd doel. gelden bijeen te brengen D j i aan K- H Prinses Juliana en «nü s Berhard ter gelegenheid van henk aan 'e bletien nationaal ge- fetlg aan het feit, dat deze ge- eer heeft genoten om de Prln- j. u®nje Haar studietijd te Leiden t naar inwoners te tellen, behoort ilkfflccnte thans van haar aanhan- aJJ™.jegens het Huis van Oranje op bi. nl?e wbze b'Ük te geven. ■i;:cjPathle kan men toonen op g !6 November door zijn gave be- Chr. Nat. Vakverbond. De afd. Llsse van het Chr. Nat. Vakver bond hield in gebouw „De Vereeniging" een groote openbare propaganda-vergadering. Als sprekers traden op de heeren P. Stok man, hoofdbestuurder N.C.L.B. en de hepr J. H. Mernsen.. hoofdbestuurder der Ned. Vet. vatrChr. Technici. De voorz.. de heer B. -de Vries, opende. Na Schriftlezing en gebed sprak hij een welkomstwoord tot de sprekers en den heer B. v. Gelder, declamator. De heer Van Gelder declameerde eenige ernstige stukjes, waarna de heer P. Stokman sprak over „De nood van onzen tijd". De nood open baart zich in stoffelijken en geestelijken zin. Welke van deze twee heeft nu den voorrang. Spr. meende, dat het een uit het ander voortvloeit. De nood der tijden vindt zijn oorzaak in het loslaten van God en Zijn Woord. Men meent het zonder God te kunnen stellen. Gevolg daarvan is, verwarring oo schier alle terrein van het leven. Spr. wees op een macht die zich wil gaan ontwikkelen, hetgeen echter ten koste zal gaan van onze vrijheid van beweging. De Marxistische ideeën werden door spr. behandeld en tevens gewezen op het ge vaar van fascisme en communisme. Hoe moet nu de Chr. Vakbeweging tegenover dezen tijd staan? Wij komen niet met een plan van den arbeid of een an der plan. Doch wij hebben een positie in te nemen van voorzichtig beleid om door overleg en samenwerking té doen wat mo gelijk is. Georganiseerd overleg is een eerste eisch die gesteld moet. worden. Vooral ln deze streek is dit zeer nood zakelijk. Het is noodig een goed georgani seerde bedrijfsorganisatie te hebben en in stand te houden Gaan wij dan dit leven biddend en werkend door, onze kracht zoekend bij Hem van Wien alle kracht is afdalende. Ook de heer J. H. Wernsen zette uiteen, dat de geestelijke nood de oorzaak is van de stoffelijke ellende. Het liefde-gebod be hoedt ons er voor, dat wij ln tijden van tegenspoed ons gaan verzetten en den vuist ballen. De kracht, de eenheid, welke een geestelijke eenheid is, is het centrale punt in de actie van het C.N.V. Met een propagandistisch woord besloot spr. zijn met groote aandacht gevolgde rede. Ds A Ponstein sprak een opwekkend slotwoord. De voorz. dankte sprekers en den decla mator, waarna sluiting volgde. De R.-K. Vrouwenbond hield in het K.J.C-gebouw de eerste cpenbare verga dering in deze campagne. Als spreker trad op kap. Van Ettinger uit Hillegom, over „Het geweten van het kind". Spr. zette uiteen, hoe men een kindergeweten tot een stipt en nauwgezet geweten brengen kan. Hiervoor is noodig. dat men het kind bijbrengt: le kennis van zijn verplich tingen; 2e. zedelijke ernst; 3e. beteugeling der hartstochten: 4e. de kinderen opvoeden in de vreeze des Heeren Deze gedachten ontwikkelde spr nader en maakte daarbij gebruik van vele voor beelden uit het practische leven. De huis-uitzetting. Naar aanleiding van onze Spreekcel van gisteren, inzake de huisuitzetting onder onze gemeente, ontvingen wij nog een „In gezonden". waarvan opname echter over bodig is gewerden Bij informatie lf ons n.l. gebleken, dat heden door de Woningbouwver. St. Anto- nlus van Padua, het gezin een woning ter beschikking is gesteld. De distributie van groenten aan werk- loozen, die hier spoedig zou aanvangen, is, naar wij vernemen, voor goed van de baan. Aan de kinderen der Herv. Zondags school zal ook dit jaar wederom een Kerst feest bereid worden, waartoe veler hulp bereids werd ingeroepen. Tot leerares aan de van Deventer- school te Semarang, opleidingsschool tot leerares in de huishoudelijke vakken voor dames van lnlandschen adel ls benoemd mej. J. Kooistra alhier. De heer J. D. Koers alhier, cand. aan de Vrije Universiteit, is door de classis Leiden praeparatolr geëxamineerd en met alg. st. beroepbaar verklaard. GEMEENTERAAD. Wijziging van de gemeentebegrooting en van de politieverordening. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. De notulen worden goedgekeurd, de Ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Z- h. st. wordt goedgekeurd de nieuwe bouwverordening. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting 1937. Tot leden van de commissie van on derzoek worden gekozen de heeren Wil- lemsen, Vink, Smits, ten Hoopen en Waayer Voorstel tot wijziging van de gemeente begrooting 1936. De heer Willemsen zou In de toekomst de begrooting zóó nauw keurig opgesteld willen zien dat al die kleine veranderingen niet meer voorkomen. De voorz. merkt op dat dit de schuld is van Ged. Staten. Naar aanleiding van enkele vragen van den heer Vink deelt de voorzitter mede, dat de schoolbesturen zich accoord heb ben verklaard met de verlaging der ver goeding. Het bedrag den-vaccinaties acht spr. niet te hoog. Om zeer bijzondere re denen is huurverlaglng van de veldwach ters niet aan de bewoners ten goede ge komen. Op een vraag van den heer Willemsen deelt de burgemeester mede, dat met de gemeente Veur Inzake het bijdragen ln de kosten van bepaalde diensten, geen over eenstemming is bereikt- Bij de begrooting kan dit punt echter opnieuw behandeld worden. De wijzigingen werden hierna goedgekeurd. In behandeling kwam de wijziging der nolitieverordenlng. Wordt z. h- st. goedge keurd. De heer Vink betuigt zijn ingeno menheid met het verbod om op straten en muren te kalken Het voorstel tot vaststelling eener verordening tot heffing en invordering eener belasting op hondpn^wordt op voor stel van den heer Vinle aangehouden Tot lid van de Commissie voor steun- vêïleentng (vacature Bloemheuvel) wordt mevr Visser vari der Linden benoemd. Eenige perceeltjes grond worden over genomen. Aangehouden wordt het voorstel tot vaststelling van een verordening op ds opcenten Z. h. st. wordt besloten tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling mei Voorburg tot het bezoeken van kinderen uit onze gemeente aan de handelscursus aldaar Naar aanleiding vanhet voorstel van B en W. tot vaststelling van een verorde ning tot heffing van retributie voor het bezoeken van deze cursus diende do heer Vink een nieuw voorstel ln, waarbij de hoogere inkomens zwaarder worden be last Dit voorstel werd door den heer Wil lemsen bestreden en door den raad ver worpen. Het voorstel van B. en W. werd z h st. aangenomen. Het voorstel tot het .aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag, groot f. 45.000.— wordt z. h. st. aan genomen. evenals de goedkeuring van de onderhandsche verkoop van boomen uit het Park Leeuwenberg. Hierna sluiting. De in deze gemeente gehouden col lecte van „Jeruël", tehuis voor door ar moede verzwakte kinderen, heeft f. 12.10 opgebracht. De werkloozen zullen ln den loop dezer week hun kolenuitkeering (in den vorm van bonnen) weer in ontvangst kunnen nemen. Aan het kantoor der posterijen alhier is in October op spaarbankboekjes ingelegd f. 837,77 en terugbetaald f. 3154,94. Derhalve minder ingelegd dan terugbet. f. 23217,17. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg twee. In café „Boc-rhaave" van den heer J. Angevare werd een wedstrijd gehouden in het kruisjassen om carbonaden. De prijswinnaars waren: le pr. Jan Voorn, 2e pr. P. Lubbe, 3e pr. J. Bakker, 4e pr. F. v. d. Hulst. o Vergadering der Dresseerclub. Onder zeer groote belangstelling heeft de Dresseerclub „De Verdedigingshond" alhier een feestvergaderlng gehouden, onder lei ding van den heer B. G. Steekers. die er op wees dat de vereeniging zich steeds in groo- lere belangstellng mag verheugen. Ook velen buiten de gemeente zijn lid geworden. Voor den grooten steun, die zij steeds van den eere-voorzitter den heer Dlest heeft ontvangen, bood de Voorzitter hem namens de leden een zelfportret aan, dat op kun stige wijze was uitgeslagen in koper. De eere-voorzitter zeide deze attentie op zeer hoogen prijs te stellen en hoopte ook ln de toekomst de vereeniging te kunnen blijven steunen. Nadat eerst nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren afgehandeld, vond een gezamenlijke maaltijd plaats na i afloop waarvan werd overgegaan tot prijs- biljarten om een keur van prijzen. Het is een buitengewoon geslaagde avond gewor- jden. waarop de vereeniging met genoegen |kan terugzien! Comité voor Werkverruiming. In „Het Wapen van Wassenaar" werd opnieuw vergaderd om te komen tot stich ting van een Comité voor werkverrumlng, waarbij tegenwoordig waren vertegen woordigers van de schllderspatroonsver., der bloemistenpatroonsver., van de bouw- vakpatroonsver., van de Ver. van Grond en Huiseigenaren en Bouwondernemers van den R.K. Volksbond en den Centra- len Bond van Bouwvakarbeiders en voorts particulieren. De voorzitter van het co mité uit de belde middenstandsvereeni- gingen tot vorming van het Comité voor Werkverruiming, de heer Dalhuijsen. gaf voor dengenen die de vorige maal niet aan wezig waren, een uiteenzetting van het toen gesprokene. De secretaris, de heer G J. Kroon las de notulen, welke onveran derd werden vastgesteld. Naar aanleiding van een door den voor zitter gestelde vraag kwam tot uiting, dat hel initiatief van de middenstandsver- eenigingen in de diverse organisaties met groote instemming was ontvangen Over gegaan werd tot stemming voor een defi nitief bestuur, hetwelk voor uitbreiding met afgevaardigden van meerdere vereeni- glngen vatbaar blijft- De uitslag was als volgt: voorzitter de heer H. G. Hendriks, secretaris de heer J. de Haan. penning meester de heer J C Hoogeveen. leden de beer L. N. Zandvliet en M- v. d. Bent. De vergadering werd dan voortgezet on der voorzitterschap van den heer Hendriks, die den initiatiefnemers dank bracht en de hoop uitsprak op succes. Hij sprak voorts de verwachting uit, dat vereer.i- glngen enz., die aanwijzingen kunnen ge ven voor werkverruiming, hiervan mede- üeeling zullen doen aan het comité. Men zal trachten een comité van aanbeveling te vormen. Hierop volgde sluiting. Lezing van Ds. A. K. Straatsma. Voor de ver. „Kerkelijk Leven" sprak ds. A. K. Straatsma in de Kievitkerk, Herv. pred. te 's Gravenhage over: „Waar het om gaat in den Duitschen Kerkstrijd". Na gebed en gemeenschappelijk zingen van Ps. 25 2 sprak de voorzitter de heer L. Klarenberg een inleidend woord. Ds. Straatsma wees erop, dat het door de veelal tendentieuze berichtgeving moeilijk is zich een Juist oordeel te vormen over deze kwestie. In wezen ls de Duitsche kerkstrijd de oude strijd tusschen kerk en staat om de macht. De eerste Christelijke gemeenten hadden aan wereldlijke macht geen be hoefte; daar was het „Maranatha" geen leuze maar realiteit en beleving. Na Con- stantijn de. Groote, toen Christen-zijn niet langer gevaarlijk was, kwam de gedachte van staatskerk naar voren, die culmineerde in de wereldlijke macht die de Bisschoppen van Rome als hoofd der kerk uitoefenden. .Zooals in de geschiedenis de Paus van Rome een keizer in den ban drufde te doen, zien wij thans een ander uiterste: „Hitier die als Staatshoofd de Kerk zijn wil decreteert. Over de „Duitsche geloofsbeweging", die onder aanvoering von Rosenberg oude ger- maansKh-heldensche gebruiken wil invoe ren, moeten wij misschien lachen en schreien tegelijk en al zal zij nog genoeg kwaad doen aleer zij verdwijnt, verwachtte spr. voor deze beweging geen ideëele toe komst aanwezig. De Duitsche Christenen willen een Christendom, aangepast aan de behoeften en verlangens van het Duitsche volk. Onder hen zijn er velen, die gedeel ten uit den Bijbel, die niet met hun „Christendom naar Duitschen geest" in overeenstemming zijn, willen schrappen. Zij eischen invoering van de Ariërparagraaf en willen de Joden weer terugbrengen in het Ghetto. Dit alles staat onder directen in vloed van het principe, dat het ras zuiver wil houden en daarom tot dergelijke din gen moet komen. De grootste fout fn den loop der kerk-geschiedenis is wel door de Christelijke Zending in Duitschland ge maakt, die, om aan de Germanen tegemoet te komen, het Christendom naar hun in zicht modelleerde. Later werd wel gecor rigeerd, maar die oude fout wreekt zich thans en een z.g helftaftig Christendom vindt nog zijn aanhangers. Als wij Hitler's boek „Mein Kampf" lezen, komt daaruit de geniale en louterende figuur van den schrijver naar voren. Het ls geen kleinzie lige kwellerij als Hitier één land, één kerk en één partij tracht te bereiken, maar hij meent in het waarachtige belang des va derlands te handelen. Van den geestelijken ondergrond der kerk begrijpt Hitier echter niets. Daarom is verzet geboden en dit wordt gedaan door de Belijdenlskerk, die het Evangelie van Christus en den geheelen Bijbel als Gods Woord wil vasthouden. Hoewel begrijpelijk noemde spr. de hou ding van de Belijdeniskerk op sommige oogenblikken, verre van heldhaftig. On danks dit meende spr. dat het thans den goeden kant uitgaat, nu door den nood ge dreven, degenen, die krachtens beginsel bij elkander behooren. zich aaneensluiten Hoe het verder zal gaan is moeilijk te voorzien; 't zal afhangeen van de politieke ontwikkeling en wijze waarop de Christe nen van verschillende richting zich met elkander zullen verstaan. Dit is echter be rekening; het geloof daarentegen ziet den weg al zal zij misschien door bloed en tra nen leiden tot heerlijkheid. Ds. Straatsma besloot met dankgebed. Diefstal van f. 350. Door Van P. alhier werd aangifte ge daan van vermissing van een geldkistje, inhoudende f.350, uit zijn woning. De politie stelt een ernstig onderzoek in. daar. er geen sporen zijn, die wijzen op inbraak Inbraak. Bij mr. L. aan den Wittenburgerweg alhier zijn inbrekers op bezoek geweest. Zij hadden zich toegang weten te verschaffen door middel van verbreking van een ruit. Aangezien dp familie uitstedig was. heeft men er den vollen tijd schijnbaar voor genomen, want het geheele huis werd overhoop gehaald en in 't bijzonder de eet- en de heerenkamer. Wat niet erg gemak kelijk ging werd met ruw geweld openge broken. Diverse sieraden, benevens een geldbedrag ad f. 40 werden ontvreemd, terwijl bovendien uit de kamer van de hulshoudster een portemonnale met on geveer f.7 werd medegenomen. 50-jarig bestaan der Brmndwaarborgmij. De jaarlijksche alg. vergadering van deel nemers der Onderlinge Brandwaarborg Mij. alhier werd gehouden, onder voorzitterschap van den heer H. J. van der Krogt. In ver band met het 50-jarig bestaan der vereeni ging was aan deze bijeenkomst een feeste lijk aanzien êegeven en had men de groote zaal van het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg ln beslag genomen. Door den voorzitter werden de talrijke aanwezigen hartelijk welkom geheeten ln deze bijzon dere zitting, waarna de heer C. H. de Boerb de notulen las, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens werd re kening en verantwoording gedaan over het boekjaar 19351936. Het aantal deelnemers bedroeg 304; het verzekerd kapitaal f. 3.179913. De totale ontvangsten bedroe gen f.12756.88, waaronder een batig saldo per 31 Augs. 1935 van f. 8643.61. Aan aflos sing van hypotheken (voorschotten) werd ontvangen f. 1535; aan rente van voor schotten en hypotheken en spaarbank f. 2096.39; aan terugontvangen brandscha- degelden f. 229.35, inleggelden f. 59.14 en voorts eenige diversen. De uitgaven be droegen in totaal f. 5411.03, w.o. f. 399.75 aan brandschade; f. 690.55 aan salarissen van secretaris, taxateurs en bode; f. 3779.90 premie aan „de Nederlanden"; aan gegeven voorschot f. 160 en andere uitgaven f. 33.20. Het kassaldo bedroeg derhalve f. 7345.85. De balans gaf aan activa: kassaldo op 31 Augs. 1936 f. 7345.85; hypothecaire vorde ringen f.33950; andere schuldvorderingen f. 20065; nog te vorderen Inleggelden f. 1.50; idem wegens aandeel kosten hooikeur van de gemeente f40.57nog te vorderen rente f. 538.75; nog te vorderen van „de Neder landen" f. 155.31. Verlies oyer 1935—1936 f. 2353.46. Aan passief gaf deze balans. Re servefonds p. 31 Aug. '36 f. 58231.31; schuld aan deelnemers (inleggelden) f. 6211.51 en nog terug te betalen Inleggelden f. 7.62. Nadat deze rekening en balans door de vergadering waren goedgekeurd, werden de aftredende bestuursleden de heeren G. On derwater en J. Versteggen Wzn. herkozen, terwijl in de vacature Janson werd gekozen de heer L. Droogh. Bij de mededeelingen werd meegedeeld dat bij wijze van feestgave over het boekjaar 19351936 geen premie is of zal worden geheven. Een zeer wel kome verrassing ln dezen tijd. Na rond vraag volgde sluiting. Comité Nationaal Huldeblijk. Het Comité Nationaal Huldeblijk bestaat uit de navolgende personen: burgemeester P. Wap, de heer Jonkcbloedt, deken-pastoor, ds. Eijkman; de heeren L. Onderwater en J. de Graaf, wethouders; H. Smeets, ge meentesecretaris; H. J. van der Krogt, lid der R.K. Raadsfractie; P. Meljdam, lid der Prot. Chr. Raadsfractie; dokter J. B. J. Kortmann; notaris Ruizeveld; A. C. Paarde- kooper, voorzitter L.T.B.; J. Vlasveld, voor zitter Hanze; C. van Haastregt, voorzitter R.K. Volksbond; J. de Gropt. voorzitter Wilhelmina Ver. Hooge Rijndijk en G. P. van Leeuwen, voorzitter Burgerwacht. Aan den heer A. van Remmen, com mandant der ZoeterwoudsChe Burgerwacht is door het hoofdbestuur van den Bond voor Vr. Burgerwachten het Kruis van ver dienste toegekend. Het gemeentebestuur heeft zich ln verbinding gesteld met de Directie der Staatsmijnen in Limburg om gedaan te krijgen, dat in deze gemeente aan de werk loozen vla de brandstoffenhandelaren eier kolen tegen verlaagden prijs beschikbaar worden gesteld. GEMEENTERAAD. De Gemeenterekening 1935. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. De voorz. opende. De notulen wer den goedgekeurd. Een aantal Ingekomen stukken, o.a. goedkeuring van raadsbeslui ten, werden voor kennisgeving aangeno men. Een verzoek om lid te worden van Monumentenzorg, werd afgewezen, evenals een verzoek van de K.N.A.C. om verlaging der opcenten. Het schieten van tochten van den polder Zevenhoven zal niet in werkverschaffing geschieden, wel het schieten van slootwerk bij den heer J. J. J. Könst. Een verzoek om te laten diepspitten ln werkverschaf fing werd afgewezen. Een zeer breedvoerige discussie ontspon zich over den steun aan tuinders. Ieder be drijf dient eigenlijk afzonderlijk te worden behandeld. Van de kerkvoogdij was bericht ontvangen dat zij accoord gaat met het bedrag door de gemeente genoemd voor restauratie van den gemeentetoren. In Maart a.s. zal het werk worden aan besteed. Een geldleenlng zal worden aan gegaan. De gemeenterekening over 1935 sluit met een tekort van f. 2966. De achterstallige huur van een gemeentewoning, bewoond door S. wordt door Ged. St. kwijt geschol den. De rekening van het G. E. B. wordt vastgesteld, het bedrijf heeft een winst op geleverd van f. 475, de helft komt in de gemeentekas en de andere helft bij de re serve. Door den voorz. wordt medegedeeld dat het hem niet mogelijk was de begroo ting van 1937 sluitend te krijgen. Voor het tekort zal een Rijksbijdrage worden ge vraagd. De rekening van het G. E. B. is sluitend gemaakt. De schoolverordening moet gewijzigd worden. Het gemeenteverslag 1931—1935 werd aangeboden en vastgesteld. Gekozen werden in de commissie tot we ring van schoolverzuim de heeren Kerk hoven, Kelder, De Gier en De Groot De gemeentebegrooting over 1936 werd gewij zigd, evenals de politieverordening Na de rondvraag volgde sluiting. 3—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11