QCoom'S oOrtrCÖL Vkks Hoestbonbons LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 üove#er t93( BUITENLAND UIT DE OMSTREKEN AGENDA SPREEKCEL goed helpend If goed smakend h DE ALGEMEENE TOESTAND. Belangrijke conferentie te Weenen. Engelsch-Italiaansche ontspanning. Heden begint te Weenen de bijeenkomst van Italië. Oostenrijk en Hongarije om het Midden-Europeesche vraagstuk te bespre ken. Graaf Ciano is met zijn echtgenoote onder groot eerbetoon gearriveerd Ook Kanya. de Hongaarsche minister, werd hartelijk ontvangen. De volle aandacht is op deze conferentie gevestigd. Zelfs loopen er geruchten, dat besloten zou worden tot een herstel der Habsbur- gers! 1123 (lngez Med.) BELGIË. Beroep van den Koning op eenheid. Koning Leopold heeft Zaterdag in een rede, gehouden ter herdenking van het feit. dat een eeuw geleden de wetten in zake het provinciaal bestuur weiden afge kondigd. aangespoord tot eenheid en ge matigdheid Het politieke klimaat van België, aldus de koning, is niet geschikt voor lievige wij zigingen. Niet dat België afkeerig is van evolutie in de ideeën en instellingen, verre vandaar, maar het wenscht die evolutie De aan het hoofd van de raffinaderij Lebaudy-Sommier staande personen heb ben bij de autoriteiten stappen gedaan om de verdrijving te verkrijgen van de sta kers. die de werkplaatsen bezetten. Zij heb ben een toestemmend antwoord gekregen en bevel is gegeven, de stakers binnen 24 uur uit de fabrieken te zetten. Drie deskundigen zijn aangewezen de aangerichte schade te ramen. De Duce zou er op staan, dat de monar- Rechts na wijs beraad te doen voltrekken Tin ïiArtio ïfordov Ho oominnnr chie zou worden hersteld, vooral met het oog op een toenemen van de nationaal- socialistische propaganda in Oostenrijk sedert het sluiten van het Duitsch-Oosten- rijksehe accoord. Intusschen zijn dit nog slechts geruch ten. evenals berichten over een opzegging door Hongarije van het vredesverdrag van Trianon. De Roemeensche „Universul" deelt mede dat parlementaire delegaties uit Zuid- Slavië, Tsjecho-Slowakije en Roemenië te Boekarest zullen bijeenkomen om haar so lidariteit te toonen tegenover iedere po ging tot herziening der verdragen. De diplomatieke redacteur van 't agent schap Stefani schrijft, dat politieke krin gen en de openbare meening in Italië wijzen op de voorteekenen eener ontspan ning in de betrekkingen tusschen Enge land en Italië De reden hiervan moet eenerzijds ge zocht worden in de tot standkoming der handelsverdragen tusschen de beide regee ringen, en anderzijds uit de terugtrekking der Britsch-Indische troepen uit Addis- Abeba. Ook wordt verwezen naar de rede van Eden. die verklaard heeft, dat Engeland de belangen van Italië zal eerbiedigen. Er bestaan dus de noodzakelijke uitgangspun ten voor een Britsche-Itgliaansche samen werking in het belang van Europa. Iedere actie, die ten doel heeft de wederzijdsche belangen met elkaar in overeenstemming te brengen, aldus besluit de medewerker van Stefani. zal in Italië openhartige en loyale medewerking ontmoeten. Men mag zich verheugen, dat Italië dus handelbaarder wordt! Van hoogste plaats vindt dit zelfs bevestiging. Mussolini heeft in een interview met Ward Price gezegd, dat hij een Engelsch-Italiaansche gentle- mens-agreement wenscht ter verzekering van de wederzijdsche belangen. Het zou een tweezijdige overeenkomst moeten worden om de andere aan de Mid- dellandsche Zee gelegen landen geheel ge rust te stellen. Mussolini voegde hieraan toe, dat de nieuwe atmosfeer het geloof wettigt, dat een nieuwe fase aangevangen is in de be trekkingen tusschen de beide landen. Ook Londen voert belangrijke bespre kingen. De Poolsche minister Beck is daar gearriveerd ter beantwoording van het be zoek van Eden aan Warschau en prins Paul van Zuid-Slavië is derwaarts ver trokken. Hoewel het verblijf van den prins-regent in Engeland een zuiver particulier karak ter zou dragen, zal hij toch de gelegenheid te baat nemen voor eenige politieke be sprekingen. Waarschijnlijk zal prins Paul twee of drie weken afwezig zijn. Dat Dultschland aan zijn koloniale eischen vasthoudt, kan blijken uit het vol gende Dr Ley, de leider van het Duitsche Ar beidsfront. heeft aan het slot van een in de Deutschlandhalle gehouden redevoering het volgende opgemerkt: „De Fuhrer heeft ons opgeroepen tot zijn vierjarenplan. Ten eerste opdat wij meer brood, meer woningen en meer kleeding bekomen, ten tweede opdat Duitschland van de internationale Joden onafhanke lijk wordt, ten derde, mocht het noodlot, dat de hemel verhoede, ons nogmaals tot den uitersten stap dwingen ter verdediging van volk en vaderland, dan willen wij eco nomisch voorbereid zijn en wij willen ver klaren, als wij over vier jaar ons doel heb ben bereikt, zullen wij nochtans niet van onze aanspraken op koloniën afzien". De koning vestigde verder de aandacht der Belgen op de gevaren, die kunnen voortvloeien uit een voortdurende geeste lijke wanorde De sfeer, waarin wij leven, vervolgde de koning, is niet opgesloten binnen de muren van onze gTenzen. zij ondergaat den in vloed van buitenlandsche stroomingen, doch gelukkig komen deze in kalme ba nen. wanneer zij onze haardsteden be reiken. Het is tijd terug te keeren tot to lerantie en gematigdheid. Het kostbare goed. verkregen door onze politieke rijpheid, mag niet leiden tot duurzame en diepgaande verdeeld heid. Laten wij in een geest van we- derzijdsch begrip, een einde maken aan de twisten, die des te heftiger zijn. omdat zij dikwijls voortspruiten uit een oprechte en te eerbiedigen overtuiging De koning eindigde met een beroep te doen op alle Belgen, opdat zij tot bezin ning komen, opdat zij. geleid door goede trouw en door den wensch naar algemeene verzoening, een einde maken aan de on derlinge verdeeldheid. DUITSCHLAND. Hitier contra het bolsjewisme. Gisteravond zijn de veteranen der Nazi beweging voor een herinneringsbijeen komst bijeen geweest in de Bürgerbrau- keller te München. Hitier voerde het woord. Hij wees erop. dat het Duitsch land der zwakheid, hulpeloosheid en ver achting was uitgegroeid tot een trotsche, machtige en gerespecteerde staat. De wereld weet thans, dat het Duitsche volk gesteld is op zijn eer en men het niet naar goeddunken kan behandelen. Het respect van het buitenland moest worden veroverd. Wellicht was Duitschland in het buitenland vier jaren geleden meer be mind dan thans, maar zeker is, aldus Hitier dat 't heden-ten dage veel meer wordt ge ëerbiedigd. Hitier verklaarde, dat hij vroeger nooit heeft gezegd, voor de liefde van het bui tenland te strijden. Hij neemt genoegen met de liefde van zijn eigen volk. Van het buitenland wordt slechts respect verlangd. Thans is Hitier niet meer bezorgd voor het Duitsche volk. Het bolsjewisme zal Duitschland niet meer omver kunnen loo pen. De Duitsche wapensmeden hebben 3'/j jaar gewerkt, dag en nacht, en een ijzeren pantser is om het land gelegd. Daarachter leeft het Duitsche volk vrede lievend. Hitier sprak de hoop uit, dat de andere landen spoedig tot het inzicht zul len komen, dat Duitschland het sterkste bolwerk der Europeesche cultuur is, en blij zullen zijn, dat Duitschland een dam is tegen den Joodsch-bolsjewistischen vloed. In opdracht van den Fuehrer en rijks kanselier is aan Mussolini het grootkruis van het Duitsche Roode Kruis overhan digd. Twintig van hoogverraad beschuldigde communisten zijn te Maagdenburg veroor deeld tot tuchthuisstraffen van l'/i jaar, 6 jaar en 10 jaar en zes maanden. Deze communisten hadden hun activiteit in de jaren 19341936 uitgeoefend. ENGELAND. Een textielstaking in Lancashire? Het vakverbond der spinnerij-arbeiders in Lancashire heeft met algemeene stem men besloten het voorstel van een staking onder zijn leden in stemming te brengen. De arbeiders eischen een loonsverhoo- ging van 14»/«, die tot nu toe door de werkgevers is geweigerd. Daar ook ar.dere spinnerij-arbeiders zich by het resultaat der stemming zullen aansluiten, bestaat het gevaar, dat in to taal door honderdduizend arbeiders ge staakt zal worden. DANZIG. Toenemende wrijving met Polen. Niettegenstaande de verzekeringen, welke de Senaat van Danzig heeft gegeven aan de Poolsche autoriteiten, duurt de onder drukking der Polen in Danzig voort. De deurwaarder van het dorp Schoene- berg, waar kort ggleden de ongeregeld heden plaats hadden, is ontslagen, omdat hy zün zoon in het Poolsch geschreven had en verscheidene Poolsche werklieden ondergingen hetzelfde lot. De autoriteiten hebben verder onmoge- ïylc gemaakt, dat een functionaris van 't Poolsche commissariaat-generaal een be zoek bracht aan Schoensberg. het com missariaat-generaal heeft hiertegen ge protesteerd by den Senaat. Tydens een vergadering van de nat.- soc. party te Oliva heeft de N.S.D.A.P.- leider te Danzig, Foester verklaard, dat de Danzigers niet wenschten, dat Polen zich met hun binnenlandsehe zaken be moeide. De Pool Csapiecki, die na door nationaal- socialisten te zyn aangevallen en gemoles teerd, in arrest was gesteld en vervolgens weer was vrijgelaten, is opnieuw gearres teerd. De autoriteiten te Danzig verklaren, dat noch Czapickl, noch de andere bewoners van Schoeneberg, die het slachtoffer ge worden zyn van aanvallen, Polen zyn en dat. het Poolsche commissariaat-generaal door naar deze zaak een onderzoek in tc stellen van deze binnenlandsehe aangele genheid een internationale zaak wil maken. AALSMEER. Feestavond der V.A.R.A. De afd. van de VARA gaf een propa- ganda-feestavond in hotel ..De III Kolom men". De belangstelling was matig. De voorzitter de heer Joh Jansen, sprak een welkomstwoord Nadat een muziekgezel schap verdienstelUk een 3-tal nummers had vertolkt, is door Janny van Oogen en Frans Nienhuis gedeclameerd. De heer K. de Jong. voorzitter van den modernen Fa- brleksarbeldersbond. sprak over den strijd, welken de VARA had moeten voeren in ver band met den zendtijd en het belang dat de socialistsche beweeine bii dezen omroep heeft. Na de pauze is weer gemusiceerd en gedeclameerd. De voorzitter sloot met een dankwoord den. mooi geslaagden avond. Aanbesteding. Door B. en W. is ten raadhuize aanbe steed: het bouwen van een vaste betonbrug over den Molenvliet Ingeschreven werd als volgt: T B G. Mars. Diemen f.9450; A. Moten. Moordrecht f 7700; W. Koningen. Amstelveen f.7374: H. J. Potte Enschedé f. 7200: A. Turkenburg. Den Haag f. 7100; J. v Velthoven. Hoorn f.7100; J. v Berkel, Leimuiden f. 6800: J. P Dhkman. Amster dam f.6798; W. Bakker Tz Gouda f.6775; C. Overdevest. Riinsaterwoude f. 6750; J. Terreehorst. Aalsmeer-Oost f 6389W. Broere. Amsterdam f. 6180; H. Albers. Aals meer f. 6017; N.V Beton Industrie. Vinke- veen f.5974; H. Bogaard, Aalsmeer f.5485. HEDEN. Jeruël: Bidstond te 8'/? uur nam. Volksgebouw: I. v. A. O.: Spr. Paul k® 8'/» uur nam. Oegstgeest (Willem de Zwijm, kerk): Spr. mej. dr. M. A. Bruining; r uur nam. Dinsdag. Harmonie: Dr. Lelste over „Anthropo#, phle en christendom". 8.15 uur nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Marekerk: wydlngsdienst 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie tel uur nam. Pniël: Vragenavond ds Riemens te 8li uur nam. BENTHUIZEN. Terwyl de arbeiders L. D. en C. v. L. van den landbouwer J. N. een wagen bieten laadden had C. v. L. het ongeluk, daar L. D. zich bukte hem met de riek boven de oogen in het hoofd te steken. Hevig bloe dend spoedde D. zich naar den dokter. OOSTENRIJK. Invoering van den arbeidsdienst. Bondskanselier Schuschnigg is terug gekeerd van een driedaagsche inspectie reis naar Tirol. Naar uit welingelichte bron wordt ver nomen, zou Schuschnigg tydens zyn ver- bhjf in Tirol op een conferentie van offi cieren te Innsbruck verklaard hebben, dat de regeering voornemens is, den vellich ten arbeidsdienst in te voeren. Hiervoor zouden in aanmerking komen alle Jonge lieden. die geschikt zijn voor den militai ren dienst. De duur van dezen arbeids dienst zou zes maanden zyn, na afloop waarvan de jongelui automatisch naar het bondsleger zouden overgaan. Dë regeering zou tevens de invoering var verplichten miütiedienst overwegen voor alle mannen die daartoe geschikt zijn, van 22 tot 36 Jaar, die voor bepaalden tyd bij de militie zouden moeten dienen. POLEN. Orde van den Witten Adelaar voor Rydz Smigly. FRANKRIJK. De begrooting - Tegen bezetting van fabrieken. Zaterdag is de toelichting op de begroo ting gepubliceerd. Hierin wordt gezegd, dat de begrooting voor 1937 een overgangsbe- grooting is, die de hoop op economische en financieele verbetering weerspiegelt en de beginselen der financieele en economi sche politiek der regeering tot uiting brengt. Het werkeiyk deficit bedraagt 3'/r mil liard; een herhaling van zulk een toestand moet vermeden worden en voorbereidingen moeten worden getroffen voor een defini tief en spoedig ln evenwicht brengen der begrooting Naast de gewone begrooting zyn op af zonderlijke rekening opgenomen de posten voor groote werken en militaire uitgaven. Frankrijk bevindt zich in een goede po sitie voor wat aangaat een economisch we reldherstel. Hiertoe dragen by de gestegen koopkracht der arbeidende klassen en de nieuwe bedrijvigheid ten gevolge van uit voering van het program van openbare werken. De regeering zal er naar streven een sty- ging der detailpryzen te beteugelen. De ge volgen van de monetaire hervorming op de omzetcyfers zyn reeds merkbaar, vooral ten aanzien van de uitvoergoederen. Een belangrijke hoeveelheid kapitaal is on- middellyk na de monetaire hervorming teruggevloeid Wat de leeningen voor de nationale verdediging betreft, rekent de regeering op den burgerzin der Franschen. Het totaal bedrag der begrooting voor 1937 is groot 48 milliard francs, dwz. 3'h milliard meer dan in 1936 Deze stijging is het gevolg van uitgaven voor de civiele en de militaire diensten. 725 mlllioen is meer uilgetrokken voor de departementen en gemeenten; ook de verlenging van den NOORWEGEN. De minister-president treedt af. Op een vergadering van het 'oestuui der arbeidersparty te Indreboe heeft minisier- prerident Johan Nygaardsvold medege deeld. dat hij om persooniyke redenen af treedt. Hij wordt opgevolgd door Bergsvik, terwyi Oscar, de voorzitter van de party, in het kabinet zal worden opgenomen als minister van sociale zaken. HAARLEMMERMEER. Poging tot inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben een of meer personen een bezoek gebracht op het erf van mej. W. te Hoofd dorp in de Prins Hendriklaan, met het doel om ln te breken Door het boren van een gat by de spanjoletsluiting van de tuin deur. wisten de dieven deze te openen, doch verder zyn zij biykbaar niet gekomen, want de waakhond, die z'n mannetje's kon staan, ging zoo geweldig tc keer dat zij zich genoodzaakt zagen om ylings de vlucht te nemen. De politie stelt een onderzoek in. Op de voor het verkeer veel te smal geworden oude brug over de Ringvaart by Sloten heeft weder een botsing tusschen een wielrijder en een auto, die zich tege lijkertijd op de brug bevonden, plaats ge had. De wielryder afkomstig pit deze ge meente, die kwam te vallen, werd in be- wusteloozen toestand opgenomen en naar zyn woning gebracht. Hoewel de toestand van den man zich aanvankeiyk ernstig liet aanzien, bleek deze toch, toen het bewust zijn terugkeerde, bevredigend te zyn. Door de politie alhier, werd gearres teerd en naar Hoofddorp overgebracht een man uit deze gemeente, als verdacht van zedenmisdryf. Hy heeft een bekentenis af gelegd en werd ter beschikking van de Justitie gesteld. VEREENIGDE STATEN. De zeeliedenstaking - Pater Coughlin uit de politiek. De vrouweiyke minister, mevr. Peikins, heeft verklaard, dat het departement van arbeid een concreet program heeft opge steld voor de by legging van de zeeliedensta king, doch in welingelichte kringen gelooft men, dat het conflict van langen duur zal zyn, vooral aan de kust van den Stillen Oceaan Na de overwinning van Roosevelt heeft pater Coughlin, die, zooals men weet, steeds een verwoed tegenstander is geweest van de New-Deal-politiek, medegedeeld, dat zijn party, de „nationale unie voor sociale recht vaardigheid", haar actie zal staken. Hy- zelf zal zich voortaan „in het belang der wereld" van iedere politieke activiteit ont houden. Nieuwe onderhandelingen om de scheu ring in het vakverbond te heelen, zyn mis lukt. John Lewis biyft met zyn groep af- zydig staan. Ter Belezenheid van zlin hpnnpmm» t-,1 c al verlenging van ciei a ar schalk zaf ^eSaa^'^ ML* ^"^«1 maarschalk zai aan generaal Ryds Smig ly ook de orde van den Wllten Adelaar worden verleend Dit is de hoogste ^ooi- schc onderscheiding, die slechts aan de hoogste staatslieden en buitenlandsche staatshoofden wordt verleend. zich mede. Leon Blum beeft zijn Zondags-rede ge- houden, waarin hij nogmaals zUn trouw 1 betuigde aan het Volksfront. UIT HET VERRE OOSTEN. Japan en China. De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede, dat de besprekingen tusschen Japan en China nog geen verdere voortgang heb ben gemaakt. Japan bereidt zich voor op langdurige onderhandelingen en met na druk wordt ontkend, dat Japan een deel van zijn eischen zou hebben lalen varen. De betrekkingen tusschen beide landen zyn alleen te regelen ln het kader van 't programma, dat door Japan is opgesteld- Evenwei kan men slechts langzaam voor waarts gaan, aangezien eerst de basis moet worden gelegd voor een overeen stemming op breeder grondslag. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Gt. nepskunde Medisch Opvoedkundig Bureai (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hal vier Inenting tegen dlphterle 4-5 u. naa 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve G<. neeskunde Consultatiebur. v. Alcoholist^ 8 uur nam. s Vrydags: Inst. v. Praeventleve Gene» kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu». 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur dï „Casta Diva". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. Zondag van 27 uur doorl. voorstellii en 8 uur nam. Trianon-theater, Breestr. 31, 8 uur nu „Meryntje Gyzen's Jeugd". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uc Zondag 27 uur doorl. voorstelling uur nam. Lido-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. nj „Met verzegelde orders". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 j en te 8 1/4 uur. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur i 8 1/4 uur nam. „De Bengaalsche Lansletf Tederen middag 2u„ Zondag v.at Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 nu Jeugdvoorstelling. Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur ni „De Winton-affaire". Woensdag en Zaterdagnam. halfdria. Zondag nam. 47 en 811 uur. EEN PRINS BERNHARDSTRAAT. Een lezer verzocht om niet de Os- en Paardenlaan In Prins Bernhardstraat te herdoopen. doch de Molenstraat, aangezien zulks beter by de omringende straten aan sluit. HILLEGOM. Aanbesteding. De aanbesteding voor het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Stationsweg voor den heer J. van Zander onder archi tectuur van den heer W. Kuitems had tot uitslag: Th. v. d. Hoorn f.6942; C. Veelen- turf f. 6877; C. J. Janssen f.6643; P. Lange- veld v.h. v. d. Bosch f.6335; A. J. Seysener f. 6200; J. v. d. Jagt en Zn. f. 6190; de Vries en Couzijn f. 6115; Veenman en Vink f 6095; A. Graper f.5907; Pouw en Langeveld f. 5880. De begrooting was f5800. De gun ning is aangehouden. De Chr. Besturenbond, de Chr. landar- beidersbond en de Chr. Vakbond zullen de zen winter ln Patrimonium voor de werk- loozen weer de gelegenheid bieden voor ontspanning. zy. die iets voor dit mooie doel willen beschikbaar stellen, kunnen dit opgeven by F. de Jonge, Stationsweg 254. De scheepvaart door de Hlppelaarsbrug over de nieuwe Hillegommerbeek, zal met Ingang van Maandag 16 November uiterlyk tot 31 Januari 1937 gestremd zyn. De Hip- pelaarsbrug wordt verbreed en hersteld. De aanbesteding zal zeer spoedig volgen. Het zal Donderdag 12 dezer 40 jaar ge leden zyn, dat de heer P. W. van Houwe- ninge zich hier als bakker vestigde. Toen nam hy de zaak op den hoek van de Hoofd straat en Haven over van den heer Berke- meyer. Sindis dien is een geheel nieuw ge bouw gesticht, de zaak belangrijk uitgebreid en in Bennebroek een filiaal gevestigd. Don derdag a.s. is er receptie van 3 tot 5 uur. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: kinderhandschoentje; ceintuur; hoed; belastingmerk; 2 oude autobanden; kindertaschje. Alhier is een Katwyker aangehouden terzake van oplichting. Hy had een hor loge van een winkelier in zyn bezit weten te krygen zonder te betalen. De verdachte ia voor den Officier van Justitie geleid. De regenachtige dagen zyn rijk aan silppartijtjes van motorrytuigen- In de Hoofdstraat bij de Pontstraat geraakte een auto in botsing met de tram, waardoor beide beschadigd werden. Aan de Leidsche- straat is weer eens een tuinhek stuk ge reden; de auto slipte op de rails en vloog achteruit tegen het hek, dat bezweek. KATWIJK AAN ZEE. De Ned. Bond van Chr. Fabr. en Transportarbeiders en de Ver. van Schip- per-eigenaars van motortrawlers belegde een vergadering op Dinsdagavond 7 uur in Casa Cara. waartoe vooraanstaande per sonen hi onze gemeente, alsmede direct en indirect belanghebbenden uitgenoodigd De apotheek Hooigracht 48 ls dai nacht geopend voor leden v. h. zlekenfor „Tot Hulp der Menschheid", echter i nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen n spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 9 tot met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen d de apotheken: G. H. Blanken, Hoogem( 171, Telef. 502, D. J. v. Brlesum, Mare Telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapaii Oegstgeest, telef 274. 1897 (lngez. M«L) worden om te bespreken de aanvallen.il steeds weer worden gedaan op een belac ryken tak van ons bedrijfsleven, nl. r trawvisschery. Per 1 Januari 1937 zal alleen de tra* vlsschery mogen worden uitgeoefend trawlnetten, waarvan de mazen een mis mum maat hebben van Th c.M. Dit zal aldus de besturen van tore genoemde vereenlglngen groote k» medebrengen, vooral voor hen, wier scm pen thans ter haringvisscherij zijn en trawlnetten straks voor een belangrijk ds onbruikbaar zijn. Afgezien van dat, zullen belangrijke h« veelheden waardevolle tong verloren gaf1 Onze bedrij ven en gezinnen zullen mitste worden opgeofferd ten bate der buk!» landsche mogendheden, welke zeer «t kleinere mazen hebben. De extra collecte voor de inwendi! zending in de Herv. Kerken gehouos heeft opgebracht f. 205.05. Dr. J. C. A. Cleveringa heeft zich zijn drukke praktyk genoodzaakt ge; bedanken als penningmeester van Roode Kruis kring Rynland, welke funis hy geruimen tyd heeft waargenomen, n heer de Bruin uit Oegstgeest, secr. deze af deeling, neemt tydeiyk dat V1 ningmeesterschap waar. Er vond een wisseling in de besta»!* functies plaats by de afd. van de SJW alhier. De samenstelling van het bestuur I thans als volgt: C. van Rys, voorzitter; Fransen, secretaris; A. v. d. Oever, p»' ningmeester; W. Vooys en A. de la R'- leden. Na de bestuursverkiezing van V.V.V-' door het bestuur tot voorzitter benoemd heer J. A. Collette en tot secretaris de 6» J. Huysman. Gevonden: een rood kindertaschje inhoud; een zilveren broche; een ge"'), peren gewicht van 50 gram: een po", monnaie met inhoud; een rozenkrans een hondje. Inlichtingen by de politie. NOORDWIJK. brS" Gevonden: Een autoslinger, een werk. Inlichtingen over bovensta» voorwerpen worden uitsluitend verjo des Woensdags en des Zaterdags van jr, uur n.m. ten politlebureele te Noord" Binnen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6