EID5CH DAGBLAD - Eerste Bled Donderdag 5 November 1936 STADSNIEUWS. TELEGRAMMEN BEURSOVERZICHT LUCHTVAART WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,1 Krakau. Laagste barometerstand 741.5 Stornoway Verwachting tot den avond van 6 Nov.: btige, wellicht tijdelijk toenemende Zul- klijke tot Westelijke wind. Nevelig tot raar bewolkt of betrokken. Tijdelijk re in. Aanvankelijk weinig verandering in imperatuur. Later Iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het gebied van hooge luchtdruk in het bten nam nog iets in beteekenis toe en leidde zich naai' het Noorden uit. Het tobled van lage luchtdruk in het Westen tijgt opnieuw versterking door depressie- trr.en ten Zuiden van Groenland Een lep minimum, dat langs den 58sten leedtegraad uit het Westen genaderd is. It thans dicht bij Schotland en zal Ermoedelljk wel weer langs de Noorsche jut naar de Poolzee trekken. Over het ïheele Westen en ook over Centraal- fcropa bewegen zich met matige snelheden arme en zeer vochtige luchtmassa's van faldwest naar Noordoost. De wolkenmas- k's. die reeds op enkele honderden meters Kinnen, reiken, blijkens de vliegtuig- fcjinemingen, tot boven 3000 meter. Hier k daar komen smalle strookvormige ge leien van opklaring voor. Nagenoeg alle Ltlons melden geringe tot matige hoe- Idheden regen, slechts enkele maken Biding van regenval van 10 of meer m.M. La de Noordzijde van de as van het fclnikgebled waaien Arctische winden, ■tachter op IJsland nog nauwelijks vorst fecn. «orloopig ls nog weinig verandering ln weerstoestand te wachten en blijft het l« het sombere en betrokken karakter ■ouden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. parijs: Windrichting: Z.Z.W. Windkracht: lak. Temperatuur: 10 gr. C. Algemeene litrstoestandzwaar bewolkt na regen. [London (Croydon): resp. Z., matig, 9 gr. I. zwaar bewolkt. Berlijn: resp. Z., matig, 7 gr. C., nevel. Marseille: resp. windstil, 6 gr. C„ mooi eer, licht bewolkt. Genua: resp. N,, krachtig, 11 gr. C„ mooi leer, onbewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 3 uur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.). OOGIVATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 7 u. 51 m.: nam. te 7 u. 56 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.53 nam. tot 6.36 v.m. MA.4NS- OP- EN ONDERGANG. [5 Nov. op: 22 u. 46; onder: 12 u. 54. Teraardebestelling der slachtoffers van het ongeval te Oegstgeest Groote belangstelling. [Het was hedenmorgen voor de overge geven familieleden een zware gang om het. pndagavond bij de aanrijding op den pagsche Straatweg onder Oegstgeest zoo Plotseling omgekomen echtpaar Nagtegaal- p-kx naar hun laatste rustplaats op puiijnhof" te brengen. I Hoe diep de verslagenheid in de gemeen te Oegstgeest was, getuigde de overgroote ^langstelling op den doodenakker, waar p'l o.m. opmerkten: weth. T. van Egmond, Ion gemeente-architect den heer C. W. F. Pietveld, den opzichter den heer A. J. Bak u's, den oud gem.opzicht. den heer J. v. d. P™o'. enkele raadsleden en het voltallige Personeel van Gemeentewerken alsmede po deputatie van het bestuur van den m' Na'' Werkmansbond. I Nadat de beide kisten in de groeve wa- Fen neergelaten sprak namens het ge meentebestuur en het personeel weth. van egmond. L De Burgemeester was door ambtsbezig heden verhinderd. Er ligt aldus spr. een druk op onze ge- peentenaren bij dit droevig gebeuren. Dat ewi)st ook de groote belangstelling. I Ondanks de groote droefheid die de fa milie doormaakt, moet het toch als een ®kere troost worden beschouwd, dat Uw tot het laatst ls werkzaam geweest. d n ™eede troost ls te weten, dat God de ln™ en zlJn echtgenoote tot Hem heeft [liPfcroePen. Zijn wegen zijn ondoorgronde- wi en daar moeten wij ons te allen tijde lian?eer le6Ben. Spr. schetste dan den 15- Km» 'tbeid ln de gemeente die de over- idfi' me' 'rouw en toewijding heeft ge- S' ,?.lmens den Chr. Nat. Werkmansbond voorzitter de heer A. de Leen, die I lfdll acht voor al het werk. dat de over- I i5V?or de afd- Oegstgeest heeft ver- I "-nl tijdens zijn leven. HIJ schetste hem als een man, die een groot vertrouwen had in het geloof en daardoor zijn arbeid ln vollen omvang kon opvatten. Wij hadden hem zoo gaarne behouden, maar God heeft anders gewild. Spr. ein digde met een „rust zacht". Als laatste spreker trad Ds. Jansen Schoonhoven naar voren. Deze sterfgevallen aldus spr. hebben meer dan één oorzaak. In de groote be langstelling bij dit gebeuren ziet spr. een behoefte, om met deze diepgetroffen fami lie medeleven te willen betuigen. Wijzende op den ernst van dit verschelden zelde spr. dat dit allen ln de gemeente wel op bij zondere wijze heeft getroffen. Met veel woorden ls dit niet te zeggen omdat wij allen te veel onder den diepen en ernstlgen Indruk zijn en wij geen van allen weten, wat de toekomst ln ons eigen leven nog brengen zal. Deze avondwandeling van dit echtpaar en het droevig gevolg daarvan, kan ons maar niet uit de gedachten gaan. Wij weten echter, dat er maar één weg ls van het leven naar den dood. Die één ls de Goede Herder en Overste Leidsman. Het ls een groote troost, dat belden dit hebben geweten. Het is echter niet gemak kelijk, van hen te moeten scheiden, maar dat ls Zijn wil. Zich tot de kinderen richtende, zelde spr.: „Dit alles wetende, geeft hen dan over aan God." Hierop wees spr. ernstig op de verganke lijkheid van het leven, waarvan wij hier een voorbeeld hebben te zien. Laat het dan bij ons allen worden een hopen op Gods genade! Ds. Jansen Schoonhoven eindigde zijn in drukwekkende rede met het bidden van het „Onze Vader". Hierna werden levende bloemen ln het graf gestrooid en dankte de heer L. van Nieuwkoop namens de familie voor de be toonde belangstelling. Diep onder den Indruk verliet de talrijke schare den doodenakker. o EEN BEELTENIS VOOR JAN LIGTHART ONTHULD. In de Jan Ligthartschool in de Kraaipan- straat te Amsterdam ls hedenmorgen een beeltenis onthuld van den bekenden paeda- goog Jan Ligthart. EERSTE KAMER. (Vergadering van heden). De heer de Marchant et d'Anscmbourg (N.S.B.) dient een motie in, waarin wordt opgemerkt dat herhaaldelijk de voorzitter niet het woord geeft aan leden, die het heb ben verzocht en aangedrongen wordt op een wijziging van het reglement, vaststel lende de wijze waarop het woord verkregen kan worden. De voorzitter stelt voor de motie te la ten drukken en te behandelen op nader te bepalen dag. De heer de Vlugt (a.r.) acht het het ge- wenscht dit voorstel niet te aanvaarden. De Kamer ls volkomen op de hoogte van de motie. Spr. vraagt stemming over het voor stel van den voorzitter. Genoemd voorstel wordt verjvorpen met 32 tegen 2 stemmen 1de heeren De Mar chant en van Vessem (beiden n.s.bl. De heer van Embden (v.d.) stelt voor de motie thans te behandelen Dit wordt z h. st. aangenomen. De heer de Marchant et d'Ansembourg verdedigt de motie nader. Meermalen be merkt de voorzitter niet, dat spr. het woord vroeg. o.m. gisteren nog. nl. door middel van een handgebaar. De heer de Jong deed evenzoo en ook dit bemerkte de voorzitter niet. De motie wordt verworpen met 37 tegen 2 stemmen (die van de N.S.B.). Overmoeidheid van chauffeurs. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp, houdende bepalingen, be- oogende het tegengaan van oververmoeid heid van bestuurders van motorrijtuigen. De heer Nivard (r.k.) gaeft de voorkeur aan een algemeenen maatregel van be stuur boven een gedetailleerde wettelijke Regeling, welke veel gemakkelijker ls te wijzigen. De minister overwege in den algemeenen maatregel bepalingen, om oneerlijke con currentie van autovervoerders tegen te gaan. De heer van Sasse van IJsselt (r.k.) hoopt dat de minister rekienlng zal houden met de verschillende bezwaren, in deze Kamer geopperd, ln den algemeenen maat regel van bestuur. Spr. acht het onjuist dat volgens art. 5 dezer wet overtreders tegen zichzelven moeten getuigen, wat in strijd ls met art. 186 wetboek van straf recht. Hij wijst voorts op het bezwaar, dat volgens medici oververmoeidheid niet of moeilijk is te constateeren. De minister van sociale zaken, de heer Slingenberg. constateert, dat tegen de sociale strekking van het ontwerp geen be zwaar is gemaakt, wél tegen de delegatie van bevoegdheid door de wetgevende aan de uitvoerende macht. Spr. komt er tegen op, dat de Kamer onder voogdij van de regeerlng zou komen. De ervaringen des levens zullen worden getoetst aan de te nemen maatregelen. Die ervaringen liggen op dit terrein bij de organisaties van werk gevers en werknemers. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE WASSENAAR. Hedenmorgen om 11 uur kwam een auto bestuurd door O. uit Oegstgeest uit de richting Den Haag. Deze wilde de Raad huislaan indraaien en stak daartoe ook zijn richtingaanwijzer uit. Tegelijkertijd kwam met groote snelheid een auto, be stuurd door H. uit Den Haag uit dezelfde richting, welke eerstgenoemde wagen wilde passeeren. Hij reed eerstgenoemden wagen aan en sloeg daarbij een slag rond. Vanuit de tegenovergestelde richting kwam een derde auto, bestuurd door B. uit Den Haag, welke deze aanrijding zag ge beuren. Om verdere ongelukken te voor komen reed hij het rijwielpad op. Op dat pad reden twee fietsers, mej. N.'en de heer F. uit Den Haag. Teneinde hier niet mede in aanrijding te komen reed B. met zijn auto tegen een boom. Toch werden de wielrijders nog geraakt. Zij kregen lichte verwondingen. De auto's van H. en B. werden zoo ern stig beschadigd dat zij moesten worden weggesleept; de auto van O. werd licht be schadigd. Ir. Friedhoff naar Haarlem. Leider der bouwkundige afdeeling van Openbare Werken. (Speciale Berichtgeving). Ii. Q. Frledhofl te Amsterdam, de be kende bouwer van het stadhuis te En- scnedé en de ontwerper van het van Heutz-monument te Amsterdam, ls door B en W. van Haarlem benoemd tot hoofd ingenieur-leider van de bouwkundige af deeling van Openbare Werken te Haarlem EEN A.-R. PARTIJCONFERENTIE. Het centraal comité van antl-revolutlon- naire kiesvereenigingen heeft heden een aanvang gemaakt met een tweedaagsche conferentie, welke in een der zalen van den Dierentuin te Den Haag wordt gehou den, ter bespreking van enkele actueele vraagstukken op politiek gebied, ln aan sluiting op het ontworpen verkiezingsma nifest 1937. In de ochtendbijeenkomst heeft prof. mr. A. Anema, lid van de Eerste Kamer, het onderwerp „rechtsbeginselen in het inter nationale volkerenleven" ingeleid. Na eenige gedachtenwisseling vereenig- den de aanwezigen zich aan een koffie maaltijd. In de middagbijeenkomst zou de heer C. Smeenk, jid van de Tweede Kamer, het onderwerp „arbeid tot economisch herstel" behandelen. o CONSUMPTIEMELK REGEERINGS- CONTRACT. Nederlandsche zuivelcentrale. 8 Novem ber t.m. 14 November 1396 consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit, over- melk regeeringsminimumprits 4.90 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2 50 cent. BOTERNOTEERING. De comm'sslenoteering voor Nederland sche boter is voor de week van 9 tot 16 November vastgesteld op 67 cent per K.G. o TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN DEN HEER A. COUVÉE P.J.zn. Overweldigende belangstelling. Onder zeer groote belangstelling is heden middag op de begraafplaats „Rhijnhof" het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen den heer Abraham Couvée P.J.zn., penningmeester van de Ver. voor Chr. On derwijs en het Diakcfnessenhuls en een prominente figuur op christelljk-philan- tropisch gebied, die dezer dagen op ruim 64- jarlgen leeftijd overleed. Onder de talrijk velen, die zich hadden opgemaakt om dezen algemeen bekenden en beminden stadgenoot de laatste eer te bewijzen, bevonden zich o.m. de burge meester mr. A. van de S.ande Bakhuyzen en de gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. v. Strijen, mr. W. J. Woldringh van der Hoop, burgemeester van Katwijk, ds. Rutgers, voorzitter en de heer J. Veenendaal, secre- tariï"der Chr Kweekschool, de heer H. Schilp, directeur dier school, de heeren J. Mulder, voorzitter en H. Fllippo WFzn. secretaris van de Gemeentecommissie uit het Ned. Herv. Kerkgenootschap, de hee ren Jac. Wilbrink en Van Borselën namens de Chr. Wijkver. „Levendaal", de heer M. H. de Reede namens het hoofdbestuur der Ver. voor Chr. Onderwijs, de heeren J. F. X. Sanders, jhr. C. C. Roëll, dr. L. P. Krantz en mr. H, R. Goudsmit, commissa rissen en de heer J. Mulder, directeur van de N V. Leidsche Broodfabriek; de heeren mr. A F. Visser van IJzendoorn. commis saris, L. Verkoren, directeur en J. Chris- tiaanse, adjunct-directeur der N. V. Dis tilleerderij „De Fransche Kroon", mr. P. H. Pijnacker Hordijk, bestuurslid en de heer F. H. Sobels secretaris van de Leidsche Mij. van Weldadigheid, mr. G. H E. Nord Thomson en jhr. C. C. Roëll, commissaris sen der Leidsche Spaarbank, personeel dier instelling, de heer H. W. Bosch, direc teur der Nutsspaarbank te Den Haag: mr. M B. Vos, voorzitter en Carl Schudel Sr., bestuurslid van de sociëteit „Amicitia". dr. H. H. Maas, directeur van het Academisch Ziekenhuis; de voorzitter, de heer J. He ringa en vele leden der Rotary-club, ds. H. Thomas, dr. D. E. Bosselaar, Prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, mr. P. J. Idenburg, de heeren A de Koster en J. W. Henny, de heer D. Meerburg, be stuurslid van de Leidsche Bouw Maatsch., de heer C. J. van Spall, lr. D. Boogerd, de gep. vice-admlraal A. F. Gooszen. voorzitter der districtscommissie van het fonds voor oud-militairen, de heer H. Harmsen. secre taris van de districtscommissie van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Neder landen. de heer A. L. L. Gathier ais verte genwoordiger der Plaatselijke Schoolcom missie, de heer de Tonkelaar. kerkbewaar- der te 's Gravenhage, een groot aantal ver pleegsters van het Diaconessenhuis en voorts nog bestuursleden, hoofden en onder wijzers van christelijke scholen en vele andere belangstellenden. In den stoet kwamen behalve de naaste familieleden nog mede ds. M. J. Punselle, het bestuur van het Diakonessenhuls, de directrice dier inrichting, zuster Louise van den Brink en eenige vrienden van den ont slapene. Een open rijtuig, hoog opgetast met bloemstukken en kransen volgde de rouw koets. Op den uitdrukkelijken wenseh van den overledene werd aan de groeve niet ge sproken. Alleen las ds. M. J. Punselle over eenkomstig de schriftelijke beschikking van wijlen den heer Couvée den 42sten Psalm, waarna een zusterkoor van dien psalm, beginnende met de woorden: ,,'t Hijgend hert der jacht ontkomen", enz., eenige verzen ten gehoore bracht. Tot besluit bad ds. Punselle het „Onze Vader." Een broer van den overledene dankte voor de belangstelling, ln het bijzonder be toond tijdens diens ziekte en waaraan deze zich mee,rdere malen heeft verkwikt. Hoe heerlijk, aldus eindigde deze spreker zijn kort maar treffend woord, dat niet de Dood het laatste woord heeft gesproken, maar Hij, Die gezegd heeft: „Ik ben de opstanding en het Leven". Tot besluit strooiden de talrijke aanwe zigen versche bloemen in de groeve. UIT NED. OOST-INDIË. WERKING VAN HET KRATERMEER KAWAH IDJEN. BONDOWOSO, 5 Nov. (Aneta). Aan den vulcanologischen dienst wordt gemeld, dat de waterspiegel van het kratermeer Kawah Idjen sinds gisteren 88 centimeter is ge stegen. Er hebben zich veel stikgassen ge vormd. Dr. Steh, hoofd van den vulcanologischen dienst, ls vannacht naar de Kawah Idjen vertrokken. DUITSCHER GEARRESTEERD ONDER BESCHULDIGING VAN SPIONNAGE. PARIJS, 5 Nov. (Havas), De Petit Pari- slen verneemt uit Perpignan, dat de gen darmerie te Tour de Carol een Duitscher, Schumann genaamd, heeft gearresteerd. De man werd betrapt op het maken van foto's van den spoorweg en de strategische punten aan de Fransche en Spaansche grens. De arrestant werd overgebracht naar Montpellier, waar hij werd ondervraagd door officieren van het „tweede bureau" van het ministerie van oorlog. Het geval scheen ernstig genoeg om den man over te brengen naar Marseille voor verder onder zoek. GROOTE RECRUTEEKINGSCAMPAGNE VOOR DE ENGELSCHE MARINE. LONDEN, 5 Nov. (A.N.P.). De admirali teit gaat een uitgebreide recruteeringscam- pagne voeren, teneinde te voorzien in het tekort aan manschappen, voortvloeiende uit de uitbreiding van de vloot. Teneinde deze campagne te steunen, zullen lezingen worden gehouden om de kennis omtrent de marine te verbreiden en onder de ver schillende klassen der bevolking belang stelling ervoor te wekken. Reeds hebben zich 250 gepenslónneerde zeeofficieren opgegeven om lezingen te houden. Men Ls vol vertrouwen ten aanzien van het welslagen dezer campagne, welke de eerste is, die op zulk een groote schaal zal worden gevoerd. JAPAN EN DE SOVJETS. TOKIO, 5 Nov. (Reuter). De nieuwe Ja- pansche ambassadeur ln de sovjet-unie, Sjigemitsoe, is heden naar Moskou ver trokken. Hij moet de regeering der sovjet-unie een Japansch plan voorleggen tot herstel van de goede betrekkingen tusschen beide landen. Volgens welingelichte Japansche kringen wórdt hierin o.a gevraagd een ver mindering van de Russische strijdkrachten in het Verre Oosten, de verzekering van de sovjet-unie, dat zij de anti-Japansche ge voelens in China niet zal aanwakkeren en de erkenning van de speciale positie van Japan in het Verre Oosten door de sovjet unie. o DE ZEELIEDENSTAKING IN AMERIKA. NEW-YORK. 5 Nov. (Reuter). De staking der zeelleden heeft zich thans uitgebreid tot alle groote havens van de Vereenigde Staten. De schade, welke deze staking aan richt wordt op 500.000 dollar per dag ge raamd. De posterijen deelen mede, dat de staking groote moeilijkheden oplevert voor de verzending van de bultenlandsche mail. De post voor het Verre Oosten is drie of vier dagen te laat. De staking is oorzaak van een conflict in den internationalen zeeliedenbond. De leiders van den bond hebben de staking namelijk onwettig verklaard en gedreigd, alle zeelleden, die weigeren naar hun schepen terug te keeren, te royeeren. ter wijl de stakers hebben verklaard, hun lei ders te zullen afzetten. AMSTERDAM, 5 Nov. Een zeer vaste stemming was het ant woord van Wallstreet op de herkiezing van president Roosevelt, waaruit wel duidelijk blijkt, hoezeer de New Yorksche effecten- markt. die zich aan de zijde der republi keinen bleefscharen, het onderscheid heeft overbrugd en in het resultaat der verkiezing in het geheel geen rem voor ac herstelbeweging meer ziet De vooruit zichten blijven onveranderd optimistisch :n voor het einde van dit jaar worden nog vele extra dividenden verwacht. Vooral dc industrie-ondernemingen maken een tijdperk van groote activiteit door en het valt dan ook niet te verwonderen, dat deze fondsen gisteren sterk op den voor grond traden. De afdeeling der Ameri- kaansche shares was dientengevolge zeer vast en door de locale belangstelling bleef het verhoogde peil goed gehandhaafd. Alle staal- en koperwaarden boekten een aanzienlijke koerswinst en ook Sporen-, Olie- en Kunstzijdefondsen lagen liooger in de markt Alleen Utilities waren gedrukt en met belangstelling wacht men af, hoe deze kwestie, waarover het Hooggerechtshof een beslissing moet nemen, zal worden geregeld. De locale markt, vanmorgen nog algemeen zwak, gaf vanmiddag van eenige aanvul ling blijk. Amsterdam Rubber b.v opende op 265, dus nog beneden het vorige slot, maar ontmoette op dit peil weer vraag van Fran sche zijde, waardoor een geleidelijk herstel intrad, tot 269. De andere rubbersoorten wa ren algemeen hooger. Een weifeling ver toonden ook Phllips-aandeelen. die na nauwelijks prijshoudende opening op 288 terugliepen tot 283 en geen neiging tot her stel aan den dag legden. Overigens was het koerspeil algemeen hooger, waarbij het het levendigst toeging in suikerwaarden, die groote vraag ontmoetten en zeer krachtig opliepen. H.V.A. opende 12 percent hooger op 439 en trok aan tot 443'/»: De specifieke Suiker- waarden boekten naar verhouding nog grootere koerswinsten. De Scheepvaart markt was opnieuw vast mei Scheepvaart Unie op 97. Wilton Feyenoord en Neder landse')" Scheepsbouw i»*- "anc~- boden. Van Industrieclen was Unilever 3 percent beter, A.K.U. na hoogere opening iets terugloopend. Kon. Olie was 5 percent hooger bij kalme affaire. Tegen het slot werd het koerspeil algemeen iets gedrukt, zoodat het hoogste peil niet behouden bleef. H.V.A. b.v. kwam op 436, Scheepvaart Unie op 94 3/4. Van Tabaksfondsen werd Senem- bah eenige punten hooger gewaardeerd. Op de beleggingsmarkt waren de obligaties met lage rente onveranderd, de vieren Ned. en Indië Iets zwakker, WISSELKOERSEN. Londen 9.09'/< (9.05J/i)Berlijn 74.85 (74.50); Parijs 8.64'/» (8.61); Brussel 31.42 (31.27'/»): Zwitserland 42.76 (42.58); Kopen hagen 40.65 40.45); Stockholm 46.95 <46.72'/»): Oslo 45.75 (45.52'/»); New York I.86'/. (1.85 3/8). Prolongatie 1»/.; Part. disc. 7/815/16; Daggeld Registermarken 39; Crediet Sperrmar- ken 14 3/8; Effectensperrmarken 11'/.; Reismarken 51; Bankpapier 36'/.. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. CLARKE TE PORT DARWIN. De Jeugdige Nieuw-Zeelandsche farmer Clarke, die 26 October van Lympne vertrok om naar huis te vliegen, is hedenochtend 10.23 te Port Darwin aangekomen. —o DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" is op de uitreis in Sin gapore geland. HEIJMANS EN SLUYTER TE VICTORIAPOINT. De Nederlandsche sportvliegers Heljmans en Sluyter vlogen heden van Rangoon naar Victoriapoint (Birma) met een tusschen- landing te Tavoy. gij vertrokken om 6.05 uur (pl.t.) uit Rangoon, terwijl Tavoy om 9.45 uur (pl.t.) werd verlaten. De landing te Victoriapoint geschiedde te 12.38 (pl.t.). Het regende tijdens den tocht. LEIDEN, 4 Nov. Andijvie f 0.500.90. Bloemkool I f 1.70—8.50. II f 1,50—3.90. Wittekool f 2.20. Roodekool f 1.10—3.90. Sa- voyekool f 1—3.20. Groenekool f 1—1.70. Chinakool f 1.10-1.30. Pieterselie f 0.30. Prei f 0.802. Radijs f 0.70. Kropsalade f 0.50— 2.50. Selderie f 0.30—0.70. Bleekselderie f 11. Knolselderie f 22.80. Wortelen f 25.30 p. 100 stuks. Kroten f 11.30. Kroten, gekookt f 15. Snljboonen f 1325. Stokboonen f 55 Stamboonen f 40. Witloof f 325. Boeren kool f 1.503. Postelein f79. Spinazie f2 —11. Tomaten A f3—B f4.40—14. C f3 —6.80. CC f2—3 Uien f 1.10—2.30. Wortelen f 1—2.10. Spruiten I f 2—7. II f 1.50—3. Andyvle f2. Nero f 2.30—8.40 p. 100 K.G. Melkvelling van 4 Nov. Week van 8 tot 14 Nov. Consumptiemelk 1ste klas f 6.60 6 80. Prijs voor te leveren boven taxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 8 tot 14 Novem ber 1936 gelijk met den door de Regeering vastgestelden prijs. BENTHUIZEN, 3 November. Aanvoer 142 kipeieren, prijs f. 5.756.30 per 100; Roode kool 6 cent; Savoiekool 56 et. per stuk; Wortelen 3 ct.: Kroten 2 et. per kilo. GOUDA. 5 Nov. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1732 stuks, waarvan 42 slachtvarkens. Vette 19—21 ct. per pond. 172 magere var kens 1025 419 biggen 79.50 Geldersche biggen 1013. 4 runderen 120170, 58 nuchtere kalveren 610. 42 bokken en geiten 26 per stuk. Handel stug. Algemeene markt. 387 partijen kaas. Ie kw. met rliksmerk 2223 50. idem 2e kw. 19—21 181 ponden boter. Goeboter 0.80 0.85. Weiboter 0.70—0 80 per pond. Handel matig 83.000 eieren. Kipeieren 6—6.40 per 100 stuks. Handel matig. Coop. Zuid-Hollandsche Eierveiling Aan voer 40.200 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 5 70—5.90 58/60 K.G. 5.90—5.95. 60/62 K.G. 5.95—6 6—6.05 bruine 5.80—6.10. kleine eieren 4.30—5.40 per 100 stuks. Aanvoer 800 eendeleren 2.452.80 per 100 stuks. OEGSTGEEST. 4 Nov. Konijnen 301.75. Kippen 35—70. Duiven 12 ct. Hanen 50—60 ct. p. stuk. Haver 5 pond 24 ct. Erwten- stroo 70 ct. p. pak Haverstroo 60 ct. Tar- westroo 60 ct. Roodekool f 46 p. 100. Sa- voyekool f 3—5. Groenekool f 2. Andijvie f 0.70. Kroten 2 ct. p. bos. Rammenas 2 ct. p. st. Geslachte kippen 60 ct. p. stuk. Zoe- tekaas 22 ct. o. pond. Konijnen 16 et. p p. RIJNSBURG, 4 November. Groentenvei- ling. Bloemkool I i. 4—6 per 100; Bloemkool II f. 1.50—3 per 100; Groene kool f. 1—2 per 100. Aardappelen f. 0.600.70 per kist; Waschpeen f. 0.30—0.60 per kist; Kroten f. 0.300.40 per kist; Uien f. 0.701.10 per 50 kg.; Roode kool f. 1.20—1.50 per 100 kg.; Gele kool f. 1—1.20 per 100 kg. Bloemenveiling. 4 November. Groote Chrysanthen per stukBlanche partout 4— 6 c.; Chow 5—6 c.; Pulling .7—8 c.: Rayo- nant 45 c.; Chrysanthen per bos: Phe- nix 810 c.: Blanche partout 916 cent; Goudvlinder 1218 c.; Choco 1016 cent; Perfection 8—14 c.; Hermina 6—12 cent; October 8—16 c.; Anjers f. 0.401.10 p. 100. ROELOFARENDSVEEN, 4 Nov. Druiven 9—10 ct. per pond. Sla f0.502.20 p. 100 krop. Tomaten A f 1.30—1.80. B f 1.60—2.30, C f'1.20—1.55. CC f 0.55—0.70 p. bak van 25 pond. Snijboonen f 2—2.75, Idem stek f 1.05 -1.75. p. 10 K.G. TER-AAR 4 Nov. Spinazie 12—26 ct. An dijvie 6—12. Slavellen 7 ct. p. 4 K.G. Witte pronkboonen f 0 35 p. 10 K.G Breekpeen f 2 Uien f 2. Spruikool f 8.50—9. Roodekool f2—3.90 Wittekool f 1.60—4. Savoyekool f3 --4.60, Witlof f6—12.40 p. 100 K.G. Radijs f 1.20 Koolrapen f0.50 p. 100 bos. Sla f0.50 —1.20 p. 100 stuks. Bloemkool 1'/»8 ct. p. stuk. Tomaten A f 1.804.90. B f 25.20. C f 1.50—3. 33 f 1. BB f 2—2.60. Kas-snij- boonen f 1.90—2.90 Stek f 0.85—2. Boere- kool 8—10 ct. Druiven 13 cent. WADDINXVEEN, 4 November. Aange- -raan de eievenveiling 169 kipeleren. Prijs f. 5 60 -6 80 Een partijtje eendeleren f. 3.50 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3