Wimpje en Pluto GOEDE OPLOSSINGEN De kleine Chauffeur Op de bank voor 't raam Een leerzame vac GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Hans Evelein, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Geer- truida Blote, Corrie Harteveid, Ali Varke- visser, Greta Varkevisser, Kootje v. Vliet, Wim Evers, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Anneke Sloos, Henny van Vliet, Jo van Rijn, Willy van Rijn, Annie Boekestein. Elly van den Boogaart, Coba Wassink. Jan Choufour, Annie Schipper, Carolientje Ver biest, Alida Stikkelorum, Ida Maria de Graaf, Jannie Werk, Toos Bouter, Bep Bouter, Corrie Holleman, Maarten Holle man, Geertruy de Groot, Emma de Groot, Mappy Rührwiem, Alida van der Holst, Ly- dia Botermans, Corrie Gressie, Rika van Aggelen, Cor Spoelstra, Marle Brokaar, Clazina Rijling, Rie Hartevelt, Prijna Har- tevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Jan Schouten, Corrie Kret, Cornells J. Ar- bouw, Rika de Graaf, Rietje Boom, Rietje Laman, Paul Laman, Wim Laman, Jo Was senaar, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de Water, Neeltje van Katwijk, Matthy Nolles, Willem Engel bertus Noll es, Piet Bik, Janneman Bronsgeest, Coba Ver- lind, Tine van der Pot, Mien Groenhuyzen, Bep Groenhuyzen, Leendert Moraal, Jannie van Biezen. Meintje van den Berg, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Willy van Leeuwen, Dorus de Geus, Kees de Geus, Bep van Kooperen, Gerrit Nagtegaal, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Saartje Poeliejoe, Corrie Poeliejoe, Johanna Outshoorn, Leendert de Groot, Jo Pracht, Jaap Kruit, Hendrika van Eg- mond. door C. E. DE LILLE HOGER WAARD. Op het ^vitte hesje. Vlak voor Moeders raam. Spelen Piet en Jantje Toch zoo prettig saam! 't Hekje is de auto. Pietje is chauffeur! De garage? Die is Achter Moeders deur. Jan zit in de auto. Rijdt naar.... Amsterdam! Ze?, zou Oma weten. Dat hij strakjes kwam? Toet-toet! Toet-toet! Toet-toet! Jongens 't gaat zoo fijn! Piet denkt: Later wil ik Echt chauffeurtje zijn! Na een heerlijk ritje Stopt de auto en De chauffeur zegt: 'k Zie daar Dat ik er al ben! Dan staot 't passagiertje Vlug de auto uit. Bliji maar op me wachten! Commandeert hij luid Maar nee. dat bevalt toch Het chauffeurtje niet! Hij stapt ook uit. zegt dan: Nu ben ik weer Piet! Even mee naar Oma! Gaan we straks naar huis, Dan ben ik chauffeur weer. 'k Breng ie veilig thuis! (Nadruk verboden). VERHAALTJE OP RIJM DOOR C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Wimpje lust geen bruine boonen, En hij wenkt vriend Pluut, den hond. Telkens rolt een klein, bruin boontje Heel toevallig op den grond. Wimpje denkt: Och, niemand ziet het! Niemand zegt ten minste wat! Blij ben 'k hoor, dat Pluut ze wel lust! O, als 'k Pluto toch niet had! 'n Weekje later brengt Oom Karei Suikerboontjes voor Wim mee. Oom zegt: 'k Zou maar gauw eens snoepen, Wim! Is dat geen goed tdiee? Maar juist als de zak is open. Springt vriend Pluut er tegen op. Boonen rollen overal heen: Zelfs op Pluto's staart en kop! Kleine Wimpje gaat aan 't huilen Och, wat heeft hij een verdriet! Moeder zegt: Ja, zie je, Pluto Kent 't verschil nog zeker Tusschen lekk're bruine boontj En die.fijn!.v>h suiker Wimpje snikt en sntt> nog altijd Ja, hij doet wel vreeslijk klein Maar nu heeft het trouwe vriendje Met het baasje medelij. Droef hangt 't staartje neer en Plu Grootie oogen sbaan niet blij! Wimpje raapt dan al zijn boontj Van den grond heel haastig op Vroolijk kwispelt Pluto's staartje D'oogen schitt'ren in zijn kop, Als het baasje hem weer aanhaalt, Hem zijn „stout-zijn" maar vergeeft Wimpj' is blij als in het zakje Hij weer heel veel boontjes heeft!" (Nadruk verboden). door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Op de bank voor 'tbreede raam 't Uitzicht in de laan Lig.t ons Jantje heel den dag, Mag daar niet vandaan. Jantje is heel ziek geweest, Is nog lang niet goed En het is zijn rug, die hem 't Meeste pijn steeds doet. Zich vervelen? Neen, dat niet! Hij kreeg radio Van Oom Jan uit Indië Zoo op eens cadeau! En hij luistert, luistert steeds Naar het kinderuur Of muziek. Is 't zóó l^at al? 't Klokje aan den muur. Zegt den tijd, vergist zich niet En het slaat ook goed, Zoodat het niet anders kan: 't Zóó laat wezen moet! Soms kijkt Jantje door het raam In de breede laan. Moes strooit voor de vogeltjes. Kijk, daar komen z' aan! Op dezelfde uren steeds Brengen z'een bezoek. Jan heeft wat te kijken, hoor! Dan weer in zijn boek. Lezen doet hij immers ook! Jan zegt: Tijd vliegt om! Als ik mij vervelen zou, Was ik al heel dom! Op de bank voor 'tbreede raam, Daar ligt onze Jan, Iedereen, die langs komt, wuift En de kleine man Knikt en lacht. Zijn Koninkrijk Is daar bij het raam. Hoe dat heet? T e v re d e n h e id. Is 't geen mooie naam? (.Nadruk verboden). Geen oog behoefde ik In een slaan en toch heeft de zomervacant weer wat wijzer gemaakt. Waar zou ik mijn vrije dagen gaan brengen? Wel, ik houd veel van dieren en had ik besloten te gaan naar Dier Gelderland. Dan zat ik den heele te midden van mijn trouwe vriende Ik ben er heen gegaan en 't was er tig, maarik heb er alle dagen gehad, veel meer dan mij lief was Ik ben zeker te begeerig gewee v/ilde naar Dieren, om Alle dieren heen te zien en ik had mij misschie één diersoort tevreden moeten steil Als ik weer vacantie heb, ga een van de volgende veertig pi waarschijnlijk tref ik het dan bete 1 Koedijk 2 Leeuwen 3 Valkenburg 4 Valkenswaard 5 Valkeveen 6 Duiven 7 Duivendr 8 Duivendij 9 Osch 10 Osdorp 16 Zwijndr 17 Hoenderl 18 Hoensbr 19 Ravenste 20 Ravensw 26 Mierde 27 Mierlo 28 Kattendi 29 Katwijk 30 Krabben 36 Vinkeve 37 Bokhove 38 Biggeker 39 Kapelle 40 Beerta. Ziezoo! Nu heb lk een ruime zijn nog wel meer dergelijke plaat in ons land te vinden; ik denk b Koevorden en Ossendrecht. Maar veertig zal er wel ééntje zijn, dat een volgende vacantie veroorlooft raplu en regenjas thuis te laten. (Nadruk verboden). 11 Aalsmeer 12 Aalten 13 Aalst 14 Vosmeer 15 Hazerswoude 21 Beverwijk 22 Wolvega 23 Wolfaartsdijk 24 Otterlo 25 Ottersum 31 Meeuwen 32 Hengstdijk 33 Haringkarspel 34 Vogelenzang 35 Krabbendam

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16