EID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 4 November 1936 JIT DE OMSTREKEN OPENBARE DEMONSTRATIE GRAM0F00N VREEMDE TALEN VALKENBURG. UIT DE RIJNSTREEK cL&Aeke stuMen THIJS IJS KOMT TE HULP HAARLEMMERMEER, r bietewervoer en de campagne TE HALFWEG. de 125.000.000 K.G. bereikt worden? roewei door den zwanen regenval en de «el ongerief veroorzakende drassigheid landerijen het rooien en vervoeren bieten vertraging ondervindt, zijn de irraden. die uit verschillende richtingen vrachtauto of vaartuig worden aan- oerd, nog zoo belangrijk, dat er aan suikerfabriek te Halfweg nog dezelfde ito bedrijvigheid heerscht. oor de aanmerkelijk verbeterde capaci- van de fabriek die met volle kracht jt kan er dag en nacht met het iploegen-stelsel met het verwerken der en thans heel wat worden gepresteerd, een verder regelmatig verloop van de ipagnc, zal deze vermoedelijk in de jle week van December haar beslag gen en ongeveer negen weken geduurd ben. Aan het einde van de campagne het kwantum verwerkte bieten ver gelijk niet minder van 125.000.000 k.g. bsgen. erschillende wegen in Haarlemmermeer vooral ook de IJweg nabij den Spaarn- pderweg en Halfweg hebben door het zoo l toegenomen vervoer der bleten per chtauto zware proeven te doorstaan, nmige gedeelten zijn beschadigd en ren reeds gevaar voor het verkeer op. et blijkt nog steeds noodzakelijk te zijn door de daartoe bevoegde ambtenaren mg toezicht wordt gehouden op te met bieten beladen vrachtauto's, at het aantal bekeuringen dienaan- pde nog stijgende is. Aangereden en over de brugleuning te water. heer V. reed per rijwiel op de oude het verkeer veel te smalle brug over lingvaart nabij Sloten alhier. Op het- de oogenblik reed een vrachtauto de op. De bestuurder liet vermoedelijk weinig ruimte om den wielrijder te la- passeeren met het gevolg dat deze door auto werd aangereden, van zijn rijwiel en over de brugleuning heen in de igvaart. terecht kwam. zijn krachtige pogingen om den wal ir te bereiken, werd hij bijgestaan door man, die zich in de onmiddellijke na- bevond en het ongeluk had zien «ren. Hij kwam behouden op het en bleek lichte kwetsuren bekomen hebben. De vrachtautobestuurder had het gebeurde niet bekommerd en doorgereden. Het bestuur van de afd. Haarlemmer- :an de N.H. Vereen. „Het Witte i'heeft besloten een bloempjesdag te m ten bate van de tubercuiose- ijding en wel op Donderdag 26 No- as. KATWIJK AAN ZEE. - De Unie-colecte voor de Scholen met Bijbel heeft alhier opgebracht f 43,55. Aan het postkantoor alhier en het ronder behoorende ambtsgebied werd lurende Oct. 1936 Ingelegd f. 10.124,74, «Sbetaald f. 16.242,83. Iet laatste door dat kantoor uitgegeven kje draagt het nummer 5565. 1111: v. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Seboren: Elisabeth Maria, d. v. J. Smit i. IJ. Lammers Klazlna Maria The- la. d. v. J. van den Burg en J. v. d. Anna Maria, d. v. J. Berg en Corn, rlings Johanna Cornelia, d. v. J. Berg en Corn. Geerlings Cornells, z. S. Klinkenberg en M. C. Rusman iclscus, z. v. S. Klinkenberg en M. C. man Maria Adriana Anna, d. v. P. Heemskerk en C. M. Mooijman Wil- ~ius Hendrikus Maria, z. v. Jac. Hoog- ler en J. P. Koster Wilhelmina Maria Th. L. Kol en A. van den Berg lodorus Cornells Maria, z. v. A. Warmer- en A. C. M. Koot Desère Cornelis z. v. J. Braat en A. M. Hertogh sodora Anna Quirina, d. v. H. S. War- Jam en M. P. L. Heemskerk Petro- Adriana, d. v. Joh. Weijers en P. lands. Verleden: F. Sudowe, 78 j. L. P. Ba- j. F. W. Kniest 79 j. Hub.Dui- 'oorden 63 j. echtgenoot van A. M. dnerdam W. F. Weers 74 echtge- van J. Bouwmeester R. L. van «erkerk 59 J., weduwnaar van Neeltje lendijk. tadertrouwdTh. F. A. Hogendorp jm. P. en G. M. Smit jd. 19 J. Jac. G. ekhof 28 j. en P. M. Hommen jd. 24 J. ehuwa: A. C. van der Poel 26 j. en M. "an den Burg 22 j. A. P. var. den 26 j. en J. M. Bijleveld 20 Th. G. Bentem 30 J. en H. Q. Pennings 29 j. Tragische val. Jet kindje van de familie Ohr. de Raadt 1 in een onbewaakt oogenblik door een instaand zolderluik. Het werd met een ue hersenschudding beneden gevonden. In café „De Zwaan" had een lief- J'Sneidsuitvoering plaats ten bate van Jwonnen Levenskracht". Opgevoerd ■deen tooneelspel in drie bedrijven: Was maar een loods". De groote zaal f geheel uitverkocht. «stoor Maas sprak een opwekkend iiingswoord. JJ®' batig saldo van den alhier gehou- 1 chr. bazar bedraagt bijna f. 600 OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. i1plvi?t'8|J: N. de Haas en vr„ redacteur, i i,,it sstr- 25 P. J. M. Schonenberg, nff;,art- Regentessel. 38 K. L, Llem, liSi n 20 S. K. N. Liem geb. Oei, v,„ aan 20 M. C. de Jong en vr„ ing.. t.o Poelibest 12 A. M. Rietveld, «Uanalaan 3 W. L. Mann. War- 44 M. Iidrem, Duivenvoorde- ionderwe, i" 53 ^r«en: H it ^rlnc%m, Lijsterbeslaan 32 E. verPl-, naar Parijs F. P. Wesse- door 1561 THE LINGUAPHONE INSTITUTE Spui 2327 Amsterdam van haar methode om door middel van de werkelijk te leeren SPREKEN en VERSTAAN op DONDERDAG 5 NOV. A.S., 8.30 u. Café-Restaurant „IN DEN VERGULDEN TURK" Breestraat 84 Leiden TOEGANG VRIJ H. G. Botermans contr. (Ingez. Mod.) ling naar Afrika N. v. d. Ent, db„ naar Koudekerk, Hogewaard B 135 H. Visser naar Alp. a. d. R„ Marthastlehting J. K. P. Dlrkse en gez„ naar Leiden, de Sitter- laan 26 A Goldscheider geb. Wolf en gez„ naar Leiden. Rijnsburgerweg 163 C. Zwarensteln geb. Rappaport, naar Ban doeng N. I. M. Boone, verpl., naar Lel den, Rijnsburgerweg 62 R. Handgraaf, landarb.. naar Warmond, Sehakenbosdam 148 A. Handgraaf geb. Goudkuil, naar Warmond, Sehakenbosdam 148 G. A. Gips, naar Leiden, Morschkade 10 H. Prak, db., naar Winschoten, Achtermolen- liornderweg 3 J. Piket, db„ naar Leiden, Heerengraeht 47 A. W. Dofferhoff, naar Tilburg. Oude dijk 1. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van E. P. Mugge en H. A. Marlijn Johanna Martha, d. van A. de Neef en M. van Weizen. Ondertrouwd: J Zwaan 21 j. en K. Ra- vensbergen H. J. Hoogervorst 32 j. en A. J. Thomas J. Imthom 30 J. en A. P. van Rossum. met vier éénjaarlijksche verhoogingen van f. 100. Voor 1937 wordt dan het minimum salaris toegekend. Reeds een aantal jaren achtereen, bij de vorige begrooting nog door het raadslid Wiegel, was door den raad aangedrongen dezen functionnaris een vaste aanstelling te verstrekken. Thans zijn B .en W„ nadat in de commis sie van beheer het lid van deze commissie de heer Vink weder daarop met klem had aangedrongen, er toe overgegaan. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Gevestigd: Corn. Zuiderduijn, z. b„ Vliet Z.Z. 81, van Katwijk H. Bloemendaal, smid, Vliet N.Z. 81, van Oegstgeest A. C. Zeestraten, z.b.. Oegstgeesterweg 56. van Hillegom P. Schoneveld en echtgenoote, monteur. Burg. Meijboomstraat 46, van Katwijk B. D. J. den Haan, Oude Vliet- weg 8, van Voorburg. Vertrokken: P. Jungerlus en gezin, naar Leiden, Roodborststraat 19 J. Bossen- helft, naai- Hilversum, Spechtstraat 61 A. Kralt, verpleegster, naar Lelden, Rijns burgerweg 109 Elsje Glasbergen, z.b., naar Katwijk, Voorstraat 44. Ten nadeele van den heer C. Kr. is op een perceel land genaamd „Frederlks- oord" een parti] peen ontvreemd. DONDERDAG 5 NOV., halfacht, hoopt de Chr. Meisjes-Vereeniging haar 10-jarig bestaan te vieren in de zaal van RAMP. 1636 HET BESTUUR. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarverslag 1935 der Lichtbedrijven. Aan het jaarverslag 1935 van den toe stand en exploitatie van de Lichtbedrijven ontleenen wij Het exploitatie-saldo ls zeer gunstig, hetgeen een uitvloeisel ls van de nieuw gesloten overeenkomst met de gemeente Delft, ofschoon het oude contract nog een looptijd had van 10 Jaren. Door de nieuwe overeenkomst is een besparing verkregen van f. 12.000, waardoor de winst bedraagt f. 25.916,27, zijnde f. 10.7000 meer dan was geraamd, niettegenstaande een tariefsver laging is ingevoerd, welke f. 5000 etschte. Per 1 Oct. 1935 ls geëindigd de levering aan het deel Westvlietweg, dat voordien door de gemeente Voorburg werd bediend. De stroomlevering voor huishoudelijke doeleinden nam toe met 6krachtstroom daalde daarentegen van 131.625 Kw. op 108.408 Kw. of 16%. Het financieel overzicht geeft de vol gende cijfers. Lasten: stroominkoop f. 22.986,31; transformatorenhuur f400,80; loonen f. 6099,31: afschrljv. f. 16.935,59; rente kapitaalschuld f.9716,30; rente re serve f. 681,41; rente kasgeld f. 331.78; on derhoud bovengrondsch net, kabelnet, huisaansluitingen, meters, transformato- renstations. gereedschappen f. 3286 35; straatverlichting f. 1897,97; pensioenbijdra gen f. 1635,95; huur f.1075; div. f.2774 36; onvoorzien f. 1145,66; voordeelig slot f. 25.916,27. Totaal f. 94.877,06 (begrooting f. 96.789,14). Baten: stroomverkoop v. licht f56.612,72; kracht f. 13.249,85; vergoeding straatver lichting f. 8751,70; meterhuur f. 10.021,20; pensioenverhaal f. 960.26; div. f. 5281,33. Totaal f. 94.877,06 (begrooting f. 96.789,14). Kapitaaldienst baten: batig slot f9403.17; reserve f. 17.035,20: vrijgekomen gelden door afschrijving f. 16.935,59: rente reserve f. 681,41: nadeelig slot f.8743.—. Totaal f. 52.798.37 (raming f.68.785,75). Lasten, aflossingen f. 12.960.00: kosten uitbreiding en vernieuwing f. 22.121,76; res. f. 17.716.61. Totaal f. 52.798,37 (raming f. 58.785,37). Het voordeelig slot komt ten goede aan de beide gemeenten, elk voor de helft. Commissie voor werkverruiming. Na Veur is ook in Stompwijk tot stand gekomen een commissie voor werkverrui ming. Deze ls als volgt saengesteld: voor zitter J. C. M. van Wijk, weth.; secretaris H. J. van Delft, gemeentesecretaris; leden Jan Wils, architect, H. van Wijk, aannemer en W. Meester, bestuurder afd. R.K. Bond van Bouwvakarbeiders. In verband met art. 10 van het amb tenarenreglement hebben B. en W. van Stompwijk en Veur een vaste aanstelling verleend met Ingang van 1 Januari as. ran den assiri mt-boekhouder bij de licht bedrijven C. J. Tol. Den raden wordt voor gesteld het salaris te bepalen op f. 1100 VOORHOUT. Raadsagenda. De raad komt morgen in openbare zit ting bijeen, des n.m. te 7 uur. Ter behandeling Is het navolgende: 1. Opening; 2. Notulen vergadering van 15 October: 3. Ingekomen Stukken; 4. Voor stel van burgemeester en wethouders tot overname van bezittingen en schulden van de bouwvereenlging „Herman Boer- have", tot stichting van een woningbedrijf, tot vaststelling eener beheersverordening en tot vaststelling van een verordening regelende den werkkring eener in te stel len commissie van bijstand In het bestuur der bedrijven; 5. Vaststelling begrooting 1937 voor het waterbedrijf; 6. Vaststelling begrooting 1937 voor het woningbedrijf; 7. Vaststelling gemeentebegrooting 1937. De collecte in de Ned. Herv. Gemeente alhier ten bate van de Gustaaf Adolf- vereeniging heeft opgebracht f. 11.61'/,. t VOORSCHOTEN. Eerste landbouwwintercursus. In tegenwoordigheid van- 'burgemeester M. F, Berkhout, het bestuur van de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw, den heer G. v. d. Stoel, voorzitter van de afd. Was senaar en den leeraar F. D. Noest, zijn ln het Ambachtshuls de lessen aangevan gen, met een 20-tal leerlingen, van land bouwonderwijs. Deze cursus duurt twee winters, waarna de leerlingen, die met goed gevolg het onderwijs hebben gevolgd in het bezit komen van een diploma. De voorzitter van de afd. Voorschoten, de heer W. T. Lekkerkerker, heette in het bijzonder burgemeester Berkhout welkom. Spr. noemde dit een verblijdend teeken daar de burgemeester toont belangstelling te hebben in den landbouw. De voorzitter dankte hem namens de afd. voor de onder vonden medewerking en het beschikbaar stellen van de zaal en beval de belangen van den landbouw in het bijzonder bij hem aan. Hierop wendde spr. zich tot de leerlingen en ln het bijzonder tot hen die uit Wasse naar waren gekomen. Het geven van den cursus in Wassenaar was op onoverkome lijke bezwaren afgestuit, getracht zal wor den of een volgend jaar het vervolg in Was senaar zal worden gegeyen. Nadat spr. de leerlingen op het hart had gedrukt, als toekomstigé boeren, trouw de lessen en met ernst té volgen, omdat de sterksten straks nog een kans van slagen hebben, stelde hij de leerlingen aan den leèraar, den heer F. D. Noest en den leeraar aan de leerlingen voor. Vervolgens sprak burgemeester Berkhout een kort woord. De beschikbaarstelling van een lokaal was niet zoo vlot gegaan als men had gehoopt, maar het was toch in orde gekomen. Spr. wenschte het bestuur geluk dat zij met een zóó aantal leerlingen voor den dag ls kunnen komen en hoopte dat dit aantal zoo tot de laatste les zal blijven. Verder wenschte hij de leerlingen toe dat zij de kennis effectief zouden maken, waar door zij in hun verdere leven de resultaten zouden ondervinden, den leeraar Noest dai hij met plezier op het gegeven onderwijs mag terugzien en de afdeeling dat zij met trots op haar arbeid mag terugzien. Ook de heer G. J. v. d Stoel, voorzitter van de afd. Wassenaar gaf uiting aan zijn warme belangstelling. Dit onderwijs is nood zakelijk voor de opkomende boeren. Ook deze spr. hoopte dat de leerlingen de les sen trouw zouden volgen, opdat zij later, wanneer zij op eigen beenen staan, beter kunnen waardeeren wat in deze lessen wordt onderwezen. Nadat de voorzitter, de heer W. T. Lek kerkerker allen had dankgezegd voor hun belangstelling en waardeerende woorden, verklaarde hij den cursus voor geopend, waarna de heer Noest mededeelingen deed over de lessen. In de plaats var. de aftr. ouderlingen van de Ger. Kerk, de heeren D. J, van Cuiienburg, J. Pen en C. A. Graafland en de aftredende diaken, de heer t. de Groot zijn tot ouderlingen gekozen de heeren H. N. van Amerom, C. van Veen en G. C. Ver- rips en tot diaken de heer D. Planje. Jaarvergadering „De Zwaluw" In café „Overbosch" heeft de postdui- venvereen. „De Zwaluw" haar jaarverga dering gehouden onder leiding van den heer F. Ie Mair, voorzitter. Deze dankte allen voor de prettige samenwerking en den steun ln het afgeloopen seizoen on dervonden. Het Jaarverslag van den secre taris werd onder dankzegging goedge keurd. evenals het verslag van de kas- commissle. Alles was in orde bevonden en den penningmeester werd dankgezegd voor zijn zuinig en accuraat beheer. Te vens werden de gewonnen eereprijzen met een toepasselijk woord door den voorzit ter uitgereikt evenals de groote bokaal en de mooie beker, die de heer G. J. Zwaan heeft gewonnen bii het jubileum T. B C. kringconcours, uitgeschreven door de yer. „De Vriendenclub" uit Leiden- Deze beker werd met een toeDasselijk woord uitge reikt. De bekers zullen een week te bezich tigen zijn bij den heer J. Versteegen, Café „Overbosch" alhier. Het bestuur onderging na verkiezing enkele wijzigingen en is thans als volgt samengesteld: F. Ie Mair, voorz.; G. J. Zwaan, secretaris. Ringenadministrateur (Bijdorpstraat); H. H. J. van Klaveren, penningm. en G. A van Adrichem en J. Caspers. commissarissen. Tot hokcontro- leurs werden herbenoemd de heeren G. J. Zwaan en J. v. d. Burg en tot kascontro- leurs de heeren A. Oudshoorn en J. Ver hoeven. Tenslotte werd de mogelijkheid besproken van het houden eener (entoon stelling. Hiervoor was veel animo; het bestuur zal oo een der eerstvolgende ver gaderingen met een uitgewerkt plan komen- Na rondvraag sloot de voorzitter de gezellige vergadering. Naar aanleiding van het in het Gal gewater, ter hoogte van de Terwaddingbrug gevonden heerenrijwiel, vernemen wij, dat dit in goeden staat verkeert. Het ls ge merkt Sonja 1935 en voorzien van een kin derzitplaats op de stang. Het rijwiel is voorloopig opgeborgen. Het. dreggen der politie is zonder resultaat gebleven. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. Hakker en A. H. J. Krij- nen. Geboren: Adriana Leonarda Maria, d. v C. H. van Rossenberg en J. J. Konst Gerretje, d- van D. van Harten en J. Bout hoorn. Overleden: C A. M Verleun, d„ 2 d. AARLANDERVEEN. De Geref. Kerk droeg voor de ver strooide Geref. in Ned. O.-Indië f. 10.26 af- ALPHEN. Jaarvergadering o. b. k. Gisteravond werd door de R.-K. Gem. Zangver. „Ooefening Baart Kunst" in de St. Josephzaal, de 23e jaarvergadering ge houden. Na opening door den voorzitter, volgde het Jaarverslag van den secretaris; met voldoening werd gewezen op den ge- stadigen groei der vereeniging. Het leden aantal is met 15 vooruitgegaan, zoodat de vereeniging thans 41 leden telt, benevens nog het kinderkoor dat onlangs op het concours te Bunschoten reeds een 2en prijs wist te veroveren. De secretaris besloot zijn keurig verslag, met dank voor de goede onderlinge verstandhouding aan bestuur en leden. Het verslag van den penningmeester gaf eveneens reden tot tevredenheid, want en 5on iHxri 1620 ilngez. Mcd.) zijn rekening sloot met een batig saldo van f. 68.82'/!; gememoreerd werd de laatste uitvoering welke voor de vereeniging een groot succes is geworden. De tombola zon der nieten had dien avond f. 50 opgebracht. Teneinde het 25-J. bestaan waardig te kun nen herdenken, werd besloten de wekelijk- sche kleine giften der leden tijdens de re petitie-avonden voor dit doel te reservee ren. In het bestuur kwam geen verande ring; de aftr. leden J. Bruines, A. Wort- ir.an. J. Verwoerd en A. Janmaat werden herkozen. Besloten werd half Februari een propaganda-uitvoering te geven tegen een. uiterst lagen entree-prijs. Na een zeer ge animeerde rondvraag, volgde sluiting. Op den hoek Bruggestraat-Raadhuis- straat kwam de wielrljdster mej. L. den H. in aanrijding met den motorrijder H. S. Het meisje kwam er goed af, doch haar fiets werd zwaar beschadigd, welke schade evenwel onderling werd geregeld. De firma's J. Gesman-Turkenburg en Gesman-Zoetemeyer en A. J. den Ouden, alle aihier, schreven resp. in voor f 157.890 f. 156.890 en f. 153.900 bij de aanbesteding der Directie d. Ned. Spoorwegen te Utrecht van het verbouwen en uitbreiden van het hoofdgebouw, het maken van een onder- grondsche rijwielstalling, een nieuwe uit gang en drie winkeltjes op het station te Utrecht C.S. (raming f. 155.326). Laagste inschrijver J. M. Strijland te Uithoorn voor f. 137.300. Hoogste inschrijver H. J. Jurriëns le Utrecht voor f. 169.324. BODEGRAVEN. Dinsdagavond werd in een zitting ten gemeentehuize het plaatselijk comité voor het Huldelblijk ter gelegenheid van het Vorstelijk huwelijk geïnstalleerd. Voorzitter van het comité is de Burgemeester, secre taris de heer C. K. Karssen en penning meester de heer R. M. Loman, terwijl het verder bestaat uit de beide wethouders de heeren Bn. Batelaan en H. J. v. d. Poll en de heeren A. van Baren. W. Boer, I. Hoo- gendoorn, L. Hortensius, G. Kramer, A. H. v. d. Most en A. de Vos. Na een uitvoerige bespreking van de wijze van werken werd besloten een buscollecte te houden op Woensdag en Donderdag van de volgende week, waartoe collectrices zul len worden uitgenoodigd. BOSKOOP. 6. De weg van 't huis van Thijs tot aan 't paleis zijn Thijs en Dickte heel snel af gegaan zeer spoedig kwamen zij dan bij hun einddoel aan. En ziet; de onbewaakte poort stond open, zoodat zij ongemerkt naak binnen slopen dan kwamen ze terecht op 'n heel groot plein, en Dickie vroeg: „Waar moeten we nu zijn?" Thijs sprak; „We gaan door gindsche deur. die open staat; maar loop heel zacht, want misschien staat er een soldaat daar op de wacht. Dan zoeken wij eerst naar den kerker van prins Slechtbe- deeld, en vragen of er iets aan scheelt en. zijn wij eenmaal binnen, dan zullen wij een list verzinnen met ons beiden, om hem weer te bevrijden." Zij slopen naar de deur dan op hun teenen en spoedig waren zij in het kasteel verdwenen. Lezing van den heer J. Dijkhuis. De heer J. Dijkhuis vertoonde voor de ver. „Arboricultura" in hotel Klaassen eenige films over tuinbouw en reisindruk ken. De heer Dijkhuis Het eerst eenige op namen van de reis naar Amerika en in dat groote land zien. Hij ving aan met de zeereis en de spelen aan boord en vervol gens de bezienswaardigheden van New- York, Washington en andere steden. Voor de oudere Boskoopers was het aar dig weer eens kennis te maken met den heer P. M. Koster en zijn familie, welke in Amerika opgezocht was. In de zelfde film waren ook mooie opnamen uit Boskoop. De opnamen vanaf de hooge nieuwe brug, waarmee men omhoog ging waren heel mooi. Verder vielen ook vooral de kleurenfilms in den smaak. Mooie opnamen van bloeien de boompioenen, seringen en zeer vele vaste planten, tuinen en parken. Er was ook een aparte film van de Boskoopsche kweekerijen, waar men vele der voorko mende werkzaamheden op het doek zag verrichten. De opnamen van de Niagara- waterval waren zeer indrukwekkend. Het was een mooie avond. Het dank woord door den voorzitter tot den heer Dijkhuis gericht, was dan ook zeer op zijn plaats. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Klaas van Vliet jm. 27 J. en Johanna Catharina Truijers jd. 23 j. Voor den dienstplicht lichting 1938 zijn ingeschreven 19 personen, waarvan 8 vrijstelling wegens broederdienst hebben aangevraagd. De heer P. de Groot heeft bedankt als lid van het Burgerlijk Armbestuur, we gens zijn vertrek naar Lelden. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren; Gijsbertus Hendrlcus Marinus, z. van S. van Tol en G. J. M. Disseldorp Marinus, z. van A. Hunneman en J. Bak ker Martinus Maria, z. van G. Wolvers en M. Turk. Overleden: Trijntje Boekesteyn 57 j. N. P. van Straalen 85 j. D van der Horn 87 j. Hermina de Groot 85 j. Gehuwd: J. A. Schouten 31 j. en C. A. Kroon 31 j. P. J. ten Brink 21 j. en M. A. G. van Nie 21 j. Loop der Bevolking. GevestigdB. Koetsier en A. Koetsier van Lelden C H. van der Voorn van Rijn- zaterwoude J. C. H. van den Anker van Haarlemmermeer. Vertrokken. Chr. W. Nieuwenhuizen naar Nieuwkoop Jac. Floor naar Ruwiel Corn. A. Kroon naar Alphen aan den Rijn. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7