Jaargang WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 No. 23501 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN, Dit nummer beslaat ulf VIER bladen STADSNIEUWS L,ar1lspreke"d ziin de bewoners van dit Caau Haarlemmerstraat met deze inder- b.T:,.n?od?akelijke vernieuwing van het ROOSEVELT HERKOZEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelde? en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque., en Girodienst No. 57055 - Postbus No, 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.35 per week -17".f.0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mnd.) EERSTE BLAD. Voor het Nationaal Huwelijksgeschenk. lerste verantwoording van de bij ons blad ingekomen giften. De volgende giften kwamen reeds bij ons nen voor de aanbieding van een Natlo- al Huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.H.H. Prins Bernhara. Leidsch Dagblad 50,C. v. L. 5,v. d. B. 1,—; J. H. v. L. 10.—; Mej. A. M. Z. 2,50; Mevr. S. 10,—; H. P. M. 2,50; M. H. N. 10,— J. W. H. 10,—; Fam. H. 5,—; Mevr. M. A. J. 1,-; Mej. A. C. E. H. 2,50; Mevr. A. W. v. 2,—; J. H. 0,50; Fam. v. H. 7,50; J. N. 1,-; A. F. G. 5,—; T. N. 1,—; F. H. K. 1,—; M E. H. 0,50; S. K. 2.50; Dr. C. D. O. 10,—; J. K. 1,—; A. P; 0,50; J. J. P. D. 0,50; E. V. 2,50: B. M. 2,50; J. W. v. d. L. 0.50; J. B. 2.50: H. 1,50: J. P. 0.50. Giften kunnen aan ons Bureau afgedra gen worden of gestort op onze postgiro rekening No, 57055. De a.s. nationale feestdag. Oproep tot medewerking. Foor den grooten feestdag, dien de ;che Nationale Vereenlgingen gaan iseeren ter gelegenheid van het lelijk van onze Prinses, bestaat zéér belangstelling. Niet alleen de Resl- (entie zal bij die gelegenheid grootsche ten houden, maar ook Leiden wil niet 'iiterblijven en reeds konden wij het wrloopige programma publieeeren. dat [net een kindercinéac, versierde fietswed- rijd, avondvoorstellingen in Schouwburg, tadsgehoorzaal en manege, vuurwerk enz. fen veelbelovenden indruk maakt. Thans bericht ons de secretaris der lontact-Commlssle, dat gisteravond de patste regelingen zijn vastgesteld voor de poote collecte op Zaterdag a.s. De op- hengst van deze collecte zal de beslissing hengen hoeveel aan de bevolking kan korden geboden; laat dan ook ieder het fijne bijdragen tot deze inzameling! Offert, fcpdat het een dag voor iedereen kan wor pen; offert, opdat alle plannen kunnen Wtgevoerd en alles zoo mogelijk gratis kan oihen aangeboden! En helpt mede, zoo ge (enigszins kunt, met collecteeren! Al is het 'oor slechts één uur. toch is uw hulp felkom Opgaven voor collectanten voor den •aterdagmorgentot Vrijdagavond bij den leer F. J. Groot Enzerink, Witte Singel 106. I Zaterdag 7 November: Amicitia; gecol lecteerd wordt: Zaterdagmorgen langs de luizen, 's middags straatcollecte met Pizlek. I De Contact-Commissie doet namens alle Vidsche Nationale Organisaties een drin- pd beroep op u: laten wij met vereende Pachten een Nationale daad verrichten, foor tezamen een Nationaal feest te hou- |fn, dat uitdrukt hoezeer ook Leiden deelt P de vreugde om dezen blijden Oranje- fag! DE HAARLEMMERSTRAAT GEASFALTEERD j "e winkeliers organiseeren verschillende feestelijkheden. Ljtejtehmiddag omstreeks 3 uur werd de «atstc hand gelegd aan de asfalteering van act deel der Haarlemmerstraat, gelegen tus- u liHavcn en de Donkersteeg. Nadat reeds vóór 3 October het asfaltdek was gelegd van de Haven tot aan de Peli kaanstraat, werd direct na den feestdag Leiden's °htzet het resteerende en fc»Vu stuk onder handen genomen. De eenzaamheden werden door de N.V. P. C. hitü?n u" Haarlem met bekwamen spoed ïirn j06 al vie' den winkeliers uit den p te iaalt het wachten nóg te lang, en non binnen één maand het werk wor pen opgeleverd. aatdek bijzonder in hun schik. Ifwli verschDlende omstandigheden werd ■CtïïÜ? van een officieele opening, maar kii* «j" staken de winkeliers hun vreugde FR onder stoelen of banken. Émn JKrtw ^nden reeds hedenmiddag Ken -,^aP door uitsteken der vlag- de aannemers het hunne tot de Hoewel de eindcijiers der presidents verkiezing in de Vereenigde Staten nog niet bekend zijn, is zeker, dat president Roosevelt met groote meerderheid is herkozen. Zijn tegenstander. London, zond hem zelis reeds een telegram van gelukwensch 'intstemming bijdroegen door een J asversiering van de walsen, die in shhn» pen weken de Haarlemmerstraat lebben ook de gele tram weer gepolijst. S??avond ze he ijl gj-v»'n vlaggentooi prijken, "ter- ieid ket eindpunt en ter gelegen- hviii rvan in vlaeeentooi Dritken. ter- :han™v^. no least. het. Politiemuziekgezel- Iken t«, ,vond van 6 tot 8 uur feestklan- Over s!e. re zal brengen, eheei- nVoeren winkelweek-actie op de m.j Haarlemmerstraat schreven wij eerder uitvoerig. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER Y. KUIPERS. Zeer groote belangstelling. Hedenmorgen te half twaalf vond onder zeer groote belangstelling op „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van wijlen den heer Y. Kuipers, lid van den gemeen teraad sinds 1931 voor de S.D.AJ. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op den burgemeester, mr. A, v. d. Sande Bakhuyzen en den gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen. Voorts de wet houders de heeren M. G. Verwey en J J. van Stralen, de laatste tevens als voorzit ter van de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen. namens welke commissie ook aanwezig waren de heeren J. P. E. Weyer (secre taris), Hessing en mejuffrouw Ruth, directrice van het Leidsche Volkshuis. Ver volgens waren aanwezig mr. D. A. van Eek. voorzitter van de S.-D.-raadsfractie, talrijke raadsleden, de heeren H. van Wou denberg en A. J. Jongeleen, resp. voorz. en secretaris van de afd. Lelden der S.D.AP., de heeren M. de Roo en C. Snel, resp. voorzitter en seer, van den L.B.B.. de heer Poelijoe, voorzitter van de woningbouwver. „De Eendracht", de heer J. Vredeveld, voorzitter van de zangver. „De Stem des Volks", een deputatie van het Leidsch Po litiepersoneel onder leiding van den heer J. Zwart, de heeren Bruins, Van Putten en M. Lasschuyt. namens den Alg. Bond voor Gemeentepolitlepersoneel, de laatste te vens namens de Haagsche Politievereeni- ging. de heer Wolfslag, secr. van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling, de heer Kooistra. voorzitter van de coöperatie „Vooruit", de heer Pina. namens den plaatselijken Jeugdraad, de heer Eikerbout namens de A.-R., en de heeren v. d Rey- den en De Reede namens de Chr.-Histori sche raadsfractie, talrijke oud-collega's van den overledene, die indertijd deel uit maakte van het Leidsche politiecorps en vele anderen. Talrijke bloemstukken dekten de kist, waarachter zich in een lange rij de be langstellenden schaarden, toen zij graf waarts gedragen werd. Bij de groeve voerde allereerst 't woord mr. Van Eek. namens de S.-D.-raadsfrac- tie. In zijn indrukwekkend afscheidswoord wees spr. er op. dat hij den overledene reeds lang gekend had. voordat hij raads lid geworden was. Twintig jaar geleden werd de heer Kuipers lid van de partij en hij heeft sindsdien zijn plicht vervuld voor een betere samenleving. De heer Kuipers is ons onverwacht ontvallen: wij hadden aan zijn heengaan wel 't allerlaatst ge dacht, denkende aan zijn sterk gestel en opgeruimden geest. Als raadslid heeft de heer Kuipers vóór alles de politiebelangen behartigd, maar daarnaast nog veel meer. Want er zijn slechts weinigen geweest, die zóó het contact met breede groepen uit de maatschappij tot stand wisten te brengen. Iedereen kende Kuipers en Kuipers kende iedereen. Zijn grootste kracht lag niet in het optreden in den Raad, maar wel in de voorbereiding van hetgeen daar ter sprake werd gebracht. Spr. releveerde de groote belangstelling en ijver van den overledene. Zijn krachtig geloof in het socialisme hield hem staande in de moeilijkheden, die ook hij gehad heeft. Hij was een goed mensch. die vele goede daden heeft verricht en die j zullen nawerken op zijn omgeving. Namens de S.-D.-raadsfractie verklaarde spr., dat men den heer Kuipers zeer zal missen. Na een woord van troost tot de nabestaanden, bracht spr. een eerbiedigen afscheidsgroet en eindigde met een „Rust zacht". De heer H. van Woudenberg, sprekende namens de afd. Leiden der S.D.A.P., ver klaarde, dat de heer Kuipers steeds een trouw lid is geweest. Hij bracht een woord van dank voor hetgeen de nu overledene heeft gedaan. Men deed nimmer tever geefs een beroep op zijn werklust en acti viteit. Tot het laatst toe heeft hij op zijn post gestaan voor de beweging. Men zal zijn toewijding en trouw aan het vaandel der arbeidersbeweging in herinnering be houden. Namens de woningbouwver. „De Ee- dracht" zeide de heer Poelijoe, dat de heer Kuipers zich steeds tenvolle heeft gegeven voor de belangen der volkshuisvesting. Hij was onze vriend en diende de gemeenschap cn hen, die behoeftig waren, hielp hij aan betere woningen. Wij zijn daarvoor dank baar en zullen in zijn voetsporen blijven doorgaan, aldus spr. Namens de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen bracht de heer Van Stralen woorden van dank, voor het werk door den heer Kui pers verricht, als volijverig lid van voor noemde commissie. Hij heeft daaraan vee! van zijn tijd en zijn liefde gegeven Het was dan ook niet te verwonderen, dat do deelnemers aan de cursussen spontaan besloten een krans te leggen op zijn graf. Wij zullen het werk voortzetten in 'ön geest! De heer Wolfslag releveerde namens het Instituut voor Arbeidersontwikkeling de groote verdiensten van den overledene. Hij wees op diens stuwende kracht en ontwapenende goedmoedigheid. De heer Kuipers heeft de fakkel van het ontwikke lingswerk tot het laatst toe voortgedragen. Tenslotte sprak de heer J. Zwart nog een enkel woord namens het Leidsch po litiecorps: „wat je gedaan hebt voor het corps," aldus spr., „kan de groote wereld niet zoo beseffen". De rij van sprekers werd beëindigd met een korten groet van den heer Bruins na mens den Alg. Bond voor Politieperso neel, die speciaal de eerlijkheid van den heer Kuipers herdacht. De heer Keereweer dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. Hiermede was deze plechtigheid, die er van getuigde, hoezeer de heer Kuipers in breede kringen bemind was, geëindigd. o DE K.R.O.-TROUBADOURS. Met Tholen en van Lier in de Gehoorzaal. „De K.R.O.-programma's zlin in de tien jaren die achter ons liggen veel verbeterd en nog steeds streeft de K.R.O. ernaar het programma nog aantrekkelijker en actuee- ler te maken" zei Dast. L H. Perquin, voor zitter van de Kl.O. in zijn korte toespraak onder de pauze en ook de Troubadours o. 1 v. John Kristal bevestigden gisteravond weer dat het K.R.O.-devies „betere pro gramma's" nog steeds van kracht is. Nauwelijks hadden de Troubadours de eerste tonen laten hooren of in de tot in de uiterste hoeken gevulde Stadsgehoorzaal heerschte een prettige stemming, welke er den geheelen avond niet uit is geweest en waartoe Tholen en van Lier natuurlijk het hunne bijdroegen. Nadat de Troubadours enkele nummers ten gehoore hadden gebracht, w.o. een keurig uitgevoerde solisten-potpourri, bracht de reportagewagen ons naar Kwak od Zand waar Opa Jansen (H. Tholen) zijn honderdsten verjaardag viert en een aubade van het Kwak od Zandsche muziekcorps in ontvangst kriigt te nemen. .Zooals het was" herinnert ons aan den „sDoelentlid" van tien jaar terug toen wij vier of meer stations tegelijk konden beluisteren. Onder de oauze sorak oastoor L. H. Perquin enkele propagandistische woorden voor de K.R.O Spr. herinnerde aan al datgene wat de omroep ln de afgeloopen tien jaar voor haar luisteraars heeft ge daan en wat zli met den onmisbaren finan- cieelen steun van alle luisteraars in de komende iaren hoopt te gaan doen. Ook na de pauze oogstten de Troubadours met Tholen en van Lier een uitbundig succes. Al met al een bijzonder geslaagde avond met veel variatie. Ongetwijfeld heeft deze persoonlijke kennismaking met de Troubadours de waardeering voor hun prestaties in hooge mate doen groeien. LEIDSCHE KONIJNENFOKKERSVEREEN. „EIGEN FOK". Bovenstaande Vereeniging hield haar maandelijkschè vergadering in Hotel Brem- mer. Beestenmarkt 34, waar de voorzitter P. Vmtgens. de zeer druk bezochte bijeen komst opende. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het, bijzonder de hee ren W. Dame, bestuurslid rvan den Lande- lijken Bond van Kleindïerenfokkers en Schenkkan, inspecteur Kleinveepost uit Bussum. Als nieuwe leden werden 5 personen aan genomen. Daarnaast werd het woord gegeven aan den secretaris ter voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer Dame zette vervolgens doel en streven van den Landelijken Bond v. Klein- dierenfokkers uiteen, welke momenteel reeds 25 vereenigingen met 1060 leden om vat. Na eenige discussie werd tot aansluiting besloten. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met allen veel succes toe te wenschen op de tentoonstelling van 28 November a.s. GENESE EN ACCUMULATIE VAN AARDOLIE. Bezing door Dr. L. U. de Sitter. PROTEST VAN WERKLOOZEN. Aan Zijne Excellentie den Minister van Sociale Zaken ls onderstaande motie ver zonden: De openbare vergadering van de Leid sche Werkloozen Vereeniging (L.W.V.) ge houden op 2 November j.l„ protesteert met klem tegen de genomen besluiten van uwe Excellentie betreffende het verbod van col porteer- en verspreidwerk enz. in organisa torisch verband voor werkloozen op bepaal de daguren en tegen de genomen besluiten van het college van Burgemeester en Wet houders der gemeente Maastricht betreffen de het verbod aan werkloozen zich op te houden in bepaalde straten dier stad op be paalde daguren, en als strafmaatregel daaraan verbonden, het inhouden van den steun. Ziet in deze besluiten een absolute aan tasting van de bewegingsvrijheid der werkloozen en eischt de opheffing daarvan. Voorts heeft het bestuur van bovenge noemde vereeniging een adhaesiebetuiging gezonden aan het college van B. en W. on zer gemeente inzake het door den Leid- schen Bestuurdersbond aan dat college ge richt adres betreffende een aanvullingstoe lage voor hen, die na 1 October j.l. werk loos zijn geworden. Op den eerste-jaarsavond van de Philo- sophlsche faculteit der Leidsche Studenten sprak dr. L. U. de Sitter gisteravond over bovenstaand onderwerp. Men kan, aldus spr in de eerste plaats de vraag stellen, of de aardolie van orga- nischen, daa wel van anorganischen oor sprong is. Het feit, dat 't voorkomen ervan uitsluitend gebonden is aan sedimentaire gesteenten, dat aardolie in vulkanische gesteenten nooit voorkomt, dat het even min speciaal gebonden is aan het optre den van zoutafzettingen of derg., pleit sterk voor een organischen oorsprong. Daarbij komt, dat aardolie optisch actief is, een verschijnsel, dat men nooit bij anorgani sche, synthetische producten te voorschijn heeft kunnen roepen. Tracht men nu den organischen oorsprong nader te preciseeren, dan komen grootere dieren niet in aanmerking, daar hun aan tal te gering is, om hieruit het voorkomen van groote hoeveelheden olie te verklaren. Integendeel, juist in microscopische kleine, zoowel plantaardige als dierlijke organis men moet men den oorsproneg zoeken. Hun aantal toch is zoo groot, dat men gerust van een aanhoudenden regen van organi sche substantie op den bodem van sedi mentatiebekkens kan spreken. Het chemische onderzoek van de olie bracht weinig uitkomst, des te meer re sultaat leverde echter het onderzoek van de sedimenten. Archangelski onderzocht de afzettingen op den bodem van de Zwarte Zee. Dit vrijwel geheel afgesloten zeehek ken kent geen zeestroomen en heeft dien tengevolge een naar beneden toe snel af nemend zuurstofgehalte van 't water. Hier mee gepaard gaat een toenemen van het H-S-gehalte, zoodat doode organische stof moeilijk vergaat. Inderdaad bleek het ge halte aan organische stof in de sedimen ten van de Zwarte Zee buitengewoon hoog. Gezien de verbreidheid van de aardolie is ls het evenwel niet mogelijk aan te ne men, dat een dergelijk hoog percentage (2535°/o) een noodzakelijke voorwaarde voor het ontstaan van olie is. Trask onderzocht een groot aantal bo demmonsters uit alle deelen van de wereld. Uit het onderzoek van hem en zijn me dewerkers bleek dat het percentage orga nische bestanddeelen aan de randen van de oceanen grooter ls dan in het midden, terwijl het ook toeneemt in bekkens, die door een drempel van de open zee zijn gescheiden. Een percentage van 36% kan als normaal gelden. Bovendien bleken fijne sedimenten een hooger gehalte te bezitten dan grofkorrelige afzettingen. Fossiele se dimenten gaven getallen, die niet veel van het genoemde normaal afwijken, zelfs niet daar, waar het gesteente aardolie gegene reerd had. In de laatstgenoemde afzettin gen bleek echter steeds een bestanddeel cJ. hoogere stikstofverbindingen, die on geveer 15 tot 20"/o van het organische be standdeel uitmaken, te ontbreken. Het is dus waarschijnlijk, dat hieruit, en wel on der invloed van anaerobe bacteriën, de olie ontstaat. Telt men nu de verdwenen hoe veelheid organische stóf, de hoogere stik stofverbindingen dus, weer bij de overge bleven hoeveelheid op, dan blijkt dus in derdaad. dat een normaal gehalte aan or ganische stof voldoende ls, om olie in aanzienlijke hoeveelheden te genereeren. De olie wordt evenwel niet aangetroffen in fijnkorrelige sedimenten, doch geaccu muleerd op bepaalde plaatsen in grofkor relige gesteenten, z.g. reservoirgesteenten. De migratie is een gevolg van de verklei ning van het poriënvolume, die optreedt door den druk van bovenliggende afzettin gen. De vermindering van het poriënvo lume bereikt bij grofkorrelige sedimenten spoedig een grens. Naar beneden, waar de druk nog grooter wordt, zal de olie dus in het algemeen niet migreeren, wel echter naar hooger gelegen grofkorrelige afzettingen. Versluys toonde aan, dat de olie niet van een grofkorre lig gesteente in een fijnkorrelig kan gaan, daar de hiervoor noodige drukverschillen practisch niet voorkomen. Een gevolg van zijn theorie ls dus, dat we daar, waar grof korrelige gesteenten met fijnkorrelige af wisselen, en elke grofkorrelige laag olie houdend is, elk fijnkorrelig gesteente als moedergesteente van de erboven geaccu muleerde olie moeten beschouwen. De veel heid van moedergesteenten maakt dus, dat men hieraan geen hooge eischen mag stel len. Nu bleek ln de practijk, dat boven een fijnkorrelig gesteente met een hoog per centage organische bestanddeelen, werke lijk een grootere hoeveelheid olie geaccu muleerd was. Een tweede gevolg van de theorie van Versluys is, dat de olie ln het grofkorrelige gesteente zoo hoog mogelijk tracht te stij gen. Inderdaad komt de olie voor in de toppen van anticlinalen, in het hoogste deel van scheef gerichte lagen enz. Slechts daar. waar de olie zonder twijfel van één moedergesteente afkomstig is en in verschillende lagen werd geaccumuleerd, kan men met Krejci Graf aannemen, dat de olie door breuken in fijnkorrelige ge steenten gemigreerd ls. BINNENLAND. De wettelijke regeling van het Prinselijk huwelijk en de naturalisatie van Prins Bernhard. (3e Blad). Voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Binnenlandsche Zaken. (3e Blad). Het wrak voor IJmuiden herkend als dat van de Sch. 179 (Gemengd, 3e Blad). Betaalzegelkassen vallen onder de Geld- schieterswet. (Binnenland, 3e Blad). De Techn. Commissie van den K.N.V.B. ziet gunstige perspectieven voor ons inter nationale voetbal. (Sport, 4e Blad). De Koninklijke familie op Hr. Ms. De Ruyter. (Laatste Berichten, le Blad). De moord in een bioscoophal te Leiden; in hooger beroep is 12 jaar gevangenisstraf geëischt. (Rechtzaken, le Blad). BUITENLAND. President Roosevelt is herkozen (3e Blad en Tel. 4e Blad). Hervorming der Oostenrijksche regee ring. (Buitenland, 2e Blad). Debat over de Engelsche Troonrede. (Buitenland, 2e Blad). De komende diplomatieke conferenties. (Buitenland, 2e Blad). ZIE VOORTS EERSTE BLAD. LAATSTE BERICHTEN GEREFORMEERDE GEMEENTE. De vacature bij de Geref. Gemeente hier ter stede ontstaan door het vertrek van ds. W. C. Lamain naar Rotterdam-Zuid blijft voortduren, want thans heeft ook ds. R. Rok te Veenendaal voor een beroep naar onze stad bedankt. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand Octo ber 1936: Portemonnaies, sleutels, handschoenen. R.W.B. merken, 3 ceintuurs, een krik, 3 vulpenhouders, een armband, een lap stof, een ring met steentje, een wieldop van een auto, een broche, waarop letters, een étui, inh. vulpen en een schaartje, 2 nummer platen van auto's, 2 autoslingers, een bruin zadeldek, een groene padvinderspet, 3 mutsen. 2 handtasschen, een spuit, een slot met ketting, 2 brillen, een damesparapluie, 3 armbandhorloges, 2 winterjassen, een doosje, inh. sigarenbanderollen, een zwarte gymnastiekschoen, een bruine kaplaars, een zwart trommeltje, een pakje, inh. on- derkleedmg, een mand met hengsel, een donkergrijze jekker, een kleine Katechis- mus, 2 sjaals, een gladde gouden ring, een damesregenmantel, een paar zwarte kou sen, een portefeuille, een zakje van V,'en D. met inhoud, een rieten matje, een bon nenboekje. een hondenhalsband, een trai ningsblouse, een boek „de Katholieke Volksschool", een rijwielbuitenband, een R.K. kerkboekje, een vreemd Bankbiljet, een knot grijze wol. een roode damesman tel, een blauwe gabardine regenmantel, een sportmedaille, een kano, 2 chassis en 3 platen. Gevonden in de electrische tram (stads- lijn) 3 paar handschoenen, een kindertaschje, drie handschoenen, een dameshoed, een vulpenhouder, een paar gymnastiekschoe nen met broekje, een kindermuts, een pa- rapluie, een blauwe muts, een sleutel, een ceintuur. Gevonden in het Postkantoor: een da- mesportemonnaie. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur namiddag behalve Donderdags en Vrijdags ten politiebureele alhier. DE LEIDSCHE HORA JUBILEERT. De afdeeling Leiden van de Vereeniging tot ondersteuning van Burgerlijke Ambte naren (H.O.R.A.) bestaat 10 jaren. In het jaar 1908 werd H.O.R.A. te Utrecht opgericht. Toen in den loop der jaren het ledenaantal toenam, werden er in de groote plaatsen afdeelineen onzericht Dit vond in Lelden in het jaar 1926 plaats. Gedurende den tiid van de oprichting tot heden, heeft menig ambtenaarsgezin, wanneer het in moeilijkheden kwam te verkeeren, ondervonden welk een geluk het voor hen was, dat zij lid van H.O.R.A. waren. H.O.R.A. steunt den ambtenaar wanneer hij in financieele moeilijkheden verkeert. Het mooie herstellingsoord te Ede biedt plaats voor den ambtenaar en zijn gezin, wanneer een van hen rust of her- stelline behoeft. Voor a.s. Zaterdag is een feestavond be legd

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1