De rijksbegrooting 1937 LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 29 October 193(1 Algemeene beschouwingen der Tweede Kamer Vreeselijk drama te Venlo. ONZE TELEFOONNUMMERS: Redactie1507 Directie en Administr. 2500 Verschenen is het voorloopig verslag over het hoofdstuk I der Rijksbegrooting 1937 (algemeene beschouwingen) waaraan is ontleend: Zeer vele leden meenden hun beschouwingen ditmaal te moe ten aanvangen met uiting te geven aan hun blijdschap over de verloving van Prinses Juliana. Men verklaarde zeer te zijn getroffen door het bijzondere, harte lijke karakter van de hulde, die het geheele Nederlandsche volk bij die gelegenheid aan de Koninklijke familie heeft ge bracht. Voorzoover dit nog noodig was, is thans wel overtuigend gebleken, dat het Nederlandsche volk geen nieuwe vormen in zijn staatsbestel behoeft om zich een eenheid te gevoelen. In dit verband werd het denkbeeld geopperd, dat de overzee- sche gebiedsdeelen zoo noodig door het moederland in staat zullen worden gesteld ter gelegenheid van de aanstaande huwelijksplechtigheden een deputatie naar Nederland te zen den. Hierdoor zou, naar men meende, 't saamhoorigheidsgevoel van de inwoners van het geheele Koninkrijk kunnen worden gesteund. De oorspronkelijke begrootingsstukken kunnen thans, naar vele leden meenden, niet meer dienen als grondslag voor een gedachtenwlsseling met de regeering over haar huldig en toekomstig economisch en financieel beleid. De wijziging in de mone taire politiek heeft tot gevolg, dat de be- grootingspositie een andere wordt. In de hierbedoelde omstandigheden vond verdienste van dit Kabinet is, dat het een krachtig gezag heeft getoond. Het beleid, dat het huidige kabinet op economisch en financieel gebied gevoerd heeft, noemden deze leden door de om standigheden geboden. De aanpassings politiek was noodzakelijk door de voortdu rende daling van de Inkomsten van het volk en ook van die der openbare licha- een belangrijk deel dezer leden aanleiding lnen jju de regeering eenmaal tot wijzi- als zijn oordeel uit te spreken, dat op^dlt gm„ van )laar muntpolitiek gedwongen is -<-> o gewor(jen aldus deze leden dient de nieuwe monetaire toestand dienstbaar te worden gemaakt aan hetgeen aan de aan passing nog ontbreekt, zoowel op het ge bied der openbare financiën als op dat van het bedrijfsleven. Het tot dusver gevolgde beleid maakt het gemakkelijker uit de maatregelen op monetair gebied, nu die eenmaal een feit zijn, profijt te trekken. De steunregeling. Dat de regeering gedeeltelijk is terug gekomen op de kort te voren door haar aangebrachte wijzigingen in den werkloo- zensteun. had de onverdeelde instemming van een deel dezer leden niet. Vooral de algemeen werkende toekenning van een compensatie voor den afgeschaften huur- bijslag achtten die leden niet juist- De re geering had. naar zij meenden, moeten bedenken, dat tal van gesteunden reeds naar goedkoopere woningen waren ver huisd. Deze leden zagen in het herstel van de vroegere samenwerking tusschen de par tijen ter rechterzijde den besten waarborg voor een juiste toepassing en goede wer king van ons parlementaire stelsel. Of dit mogelijk is, kan thans niet worden be oordeeld. Opneming van de sociaal-demo craten in een rcgeeringscombinatie zou. afgezien van principieele bezwaren daar tegen. naar hun meening slechts bevor derlijk zijn aan den groei van de N.S.B. Sociaal-democratische ministers zouden dan mede soortgelijke maatregelen moe ten nemen, als het kabinet-Colijn heeft genomen. Dat zou bovendien den commu nisten wind in de zeilen geven. En de groei van de communistische beweging zou op zijn beurt weer de NS.B. versterken. Vele leden, die erop wezen, dat vroeger met betrekking tot de dekking van een tekort wel eenr is gesproken van 'n „nood verband". meenden dat de wijze waarop ditmaal een groot deel van het tekort is weggewerkt doe' denken aan een „doekje vooi het bloeden'. Er wordt een tekort geraamd van 47 mil- lloen, waarvoor dan een dekkingsplan is aangegeven. Maar om tot dit tekort van 47 millioen te komen ir eerst ruim 14 mil- lioen van den gewonen dienst naar den kapitaaldienst overgebracht en zijn de middelen, naar matige schatting. 6 mil lioen hooger geraamd dan. naar de uit komsten van het loopende jaar te oor- deelen, gerechtvaardigd is. Het eigenlijke tekort bedraagt dus 67 millioen. Hiermede i3 men er intusschen nog niet. De regee ring deelt mede. dat. indien men de rijks- uitkeering aan het werkloosheidssubsidie- fonds op de thans geldende basis had ge raamd, het aan dat fonds uit te keeren bedrag van 53 millioen met 20 a 25 mil lioen had moeten zijn verhoogd. Daar hier voor geen dekking was te vinden, heeft men dit niet gedaan, maar in de eerste plaats de normen, waarnaar in 1937 de uitkeeringen aan de gemeenten zullen wor den gedaan, verlaagd, en in de tweede plaats het tekort van 7.5 millioen. dat ook dan nog in het fonds zal resteeren, als zoodanig, dus als een ongedekt tekort van het werkloosheidssubsldiefonds, aanvaard. Het spreekt vanzelf, dat dit laatste materieel een tekort op de rijksbegroo ting is en derhalve nog bij het boven be cijferde tekort van 67 millioen moet worden opgeteld. Ditzelfde geldt trouwens ook van het overige gedeelte van de „20 a 25 mil lioen". waarmede bij solide raming de storting in het werkloosheidssubsldiefonds had moeten zijn verhoogd. De regeering onderstelt en terecht de mogelijk heid, dat de gemeenten de korting op de rijksuitkeering voor de werkloosheidsuit gaven niet zullen kunnen dragen, en stelt daarom in uitzicht, dat het rijk de des betreffende gelden aan de gemeenten zal leenen tegen een rente van 3 pet. Dit komt hierop neer, dat ook deze uitgaven uit makende het verschil tusschen „20 a 25 millioen" en 7.5 millioen, zeg 15 millioen zullen overgebracht worden van den gewo nen dienst naar den kapitaaldienst, hetzij dan dien van de gemeenten of van het rijk. Bij een reëel opgezette begrooting vormt zonder twijfel ook deze 15 millioen een deel van het tekort. Ten slotte moet ook nog hetzelfde gezegd worden van de 3.5 mil lioen. welke de regeering blijkens de mlllioenennota te laag raamt voor uitkee- ring aan noodlijdende gemeenten, met de toezegging, dat ook dit in orde zal komen door aan de daartoe getroffen gemeenten geld te leenen tegen 3 pet. rente. Ook hier oogenblik van een min of meer breede theoretische bespreking van de economische en financleele politiek, welke de regeering tot 26 September heeft gevoerd en voorne mens was ook daarna nog te voeren, be hoort te worden afgezien. Verscheidene leden meenden, dat dez.g. aanpassingspolitiek gefaald heeft. Zij zetten dit uitvoerig uiteen. Vrij algemeen heerschte het gevoel, dat na de devaluatie een nieuwe kans was ont staan voor herstel van ons economisch leven. Door de hierbedoelde gebeurtenis schijnt de positie van het kabinet voor het oogenblik belangrijk verbeterd te zijn Men zou kunnen zeggen, dat thans voor de tweede maal de gulden het cablnet-Colijn heeft gered. In 1935 deed hij dat door zich te laten her stellen, in 1936 door zich te laten de- precieeren. Intusschen was het voor deze leden zeer de vraag, of de positie van het kabinet in derdaad voor langer dan zeer korten tijd versterkt zal blijken te zijn. Dit zal afhan gen van het beleid, dat het van nu af zal gaan voeren Velen van hen, die de mone taire verandering met blijdschap hebben begroet, verwachten thans niet alleen een economische opleving, maar ook het einde van de deflatie-politiek. Worden zij in dit laatste teleurgesteld, dan zal de nu eeni- germate tot bedaren gekomen ontstemming over het regeeringsbeleid weder toenemen. Richtlijnen. Verscheidene andere leden zich aanslui tend aan het geen door het lid der Kamer, den heer Gosellng, werd gezegd, stelden er prijs op, de thans te volgen richtlijnen al dus samen te vatten: a De regeering zal met het verleden moe ten breken. Zij zal de door haar noodge dwongen op monetair gebied genomen maatregelen niet alleen monetair-technisch moeten uitvoeren, maar doelbewust econo misch en sociaal moeten richten, tot ver sterking van de positie van ons land naar binnen en naar buiten. b. Er zal een bewuste, typische politiek van conjunctuur-stimuleering moeten worden gevolgd. Daarin ligt ook de beste, maar dan ook de afdoende waarborg, dat sociale aftakeling en sociale afbraak wor den beëindigd en voorkomen. Op deze basis waren de leden, hier aan het woord, bereid aan dit kabinet een slot-vertrouwenscrediet te geven. Andere leden waren van meening. dat, als de balans van het regeeringsbeleid in de afgeloopen Jaren wordt opgemaakt, al lerminst een zoo scherpe critiek gerecht vaardigd blijkt, als op dat beleid van ver schillende zijden werd geoefend. De oorzaak van de crisis lag buiten be reik van de regeering. De gevolgen heeft zij naar beste weten getemperd en ver zacht Boven de partijen In dit verband meenden deze leden er ook op te moeten wijzen, hoe wij in deze moeilijke tijden hebben er varen, welke waarde de constltutio- neele monarchie heeft voor ons volk. Dank zij onze grondwet, die den Ko ning onschendbaar verklaart en de verantwoordelijkheid bij de ministers legt, staat de Kroon boven de partijen. Het strekt tot verheugenis, dat ook groepen, die vroeger de waarde en be- teekenis daarvan nauwelijks of niet erkenden, deze meer en meer zijn gaan beseffen en thans blijk geven mede te willen werken, 't geheele volk zich in eenheid om de Kroon te doen scharen Wat het beleid onder de veranderde mo netaire situatie betreft, veroorloofden de hierbedoelde leden zich de opmerking, dat de regeering thans niet op twee gedachten moet gaan hinken De depreciatie van den gulden heeft tot noodwendig gevolg, dat wij ons ten opzichte van het crlsisbeleid anders moeten gaan Instellen. Het zou halfheid zijn, indien getracht zou worden de goudwaarde van den gulden thans weder zoo hoog mogelijk op te schroeven. Verscheidene leden gaven als hun oor deel te kennen, dat de positie van het kabinet sterk is. Het volk gevoelt zich in menig opzicht veilig onder zijn leiding. Het heeft vertrouwen in de bekwaamheid van de ministers, inzonderheid van den voorzitter van den ministerraad en van den minister van financiën. De grootste is sprake van een overboeking van wat van nature een gewone uitgaaf is, naar den kapitaaldienst van Rijk of van gemeenten. Alles bijeengenomen, kwamen deze leden tot de conclusie, dat het eigenlijke tekort op de begrooting voor 1937 niet 47 millioen bedraagt, doch 47 20 7.5 15 3.5 93 millioen. Verscheidene leden waren van gevoelen, dat het loslaten van den gouden standaard op de begrootingspositie een gunstlgen in vloed zal blijken te hebben. Belastingverlaging. Sommige leden vroegen in dit verband of wellicht naar de meening der regeering een zoodanige wijziging van de begroo tingspositie is te verwachten, dat van de heffing van opcenten op sommige belas tingen zou kunnen worden afgezien. Verscheidene leden zouden echter ern stig bezwaar hebben tegen het voeren van een financieele politiek, waarbij reeds met een verwachte, doch nog niet verkregen verbetering van de begrootingspositie zou worden rekening gehouden. Eenige leden merkten in dit verband nog op. dat zij het een groote fout zouden achten, indien niet. in afwachting van de doorwerking van de gevolgen der gewij zigde monetaire politiek, aanstonds zou worden overgegaan tot verlaging van ver schillende belastingen en tarieven, welke op handel en verkeer drukken, ten einde de opleving van die takken van volks bestaan zoo spoedig mogelijk te stimu- leeren. Ernstig bezwaar bestond bij vele leden in het algemeen tegen die bezuinigings- en dekkingsmaatregelen der regeering. welke daarop neerkomen, dat steeds meer lasten op de gemeenten worden afgeschoven. Te onjuister achtten zij een zoodanige af schuiving, wijl een groot deel der gemeen ten sinds lang reeds meer dan over belast is. Van verschillende zijden werd er op aan gedrongen, dat de regeering van de hier bedoelde maatregelen zal afzien. Verscheidene leden waren van oordeel, dat bij de liquidatie van de landbouw crisismaatregelen de uiterste behoedzaam heid behoort te worden betracht. Als de regeering in werkelijkheid iets voor den landbouw wil doen, make zij een einde aan de schrijnende tegenstelling, die er nog altijd bestaat tusschen de belooning van de landbouwende bevolking en die van de overige groepen der samenleving. Benoeming van Katholieken. Sommige leden meenden een woord te moeten wijden aan het aandeel, dat bij benoemingen aan het katholieke volksdeel te beurt valt. De natuurlijke en geschied kundige oorzaken, welke in dezen tot een achterstand hebben geleld en gedeeltelijk nog lelden, waren hun bekend. Zij hielden daarmede ten volle rekening. Ook wensch- ten zij de goede trouw bij het doen van be noemingen niet in twijfel te trekken. ZIJ meenden er echter wel de aandacht op te moeten vestigen, dat, indien men bewust den toestand op dit gebied zou handhaven, van welks bestaan uit de in den laatsten tijd gepubliceerde gegevens is gebleken, er een moment zou kunnen komen, waarop het geloof in de goede trouw zijn volko menheid zou moeten verliezen. Andere leden stelden hiertegenover, dat naar hun meening van een achterstelling geen sprake is en zij stelden voorts de vraag, of de katholieken als zij daartoe in de gelegenheid waren, wel steeds ertoe hebben medegewerkt, dat op dit punt tegenover anderen, als bijv. de sociaal democraten. de rechtvaardigheid werd be tracht. Men dacht hier in het bijzonder aan de benoemingen van burgemeesters en van hoofdambtenaren in groote gemeenten. De bewering, dat de katholieken tegen over andersdenkenden een overeenkomstige houding aannemen als waarover zij zich zelf beklagen, noemden eerstbedoelde leden ongegrond. Als voorbeeld wees men op Nij megen, waar het percentage van niet- katholieke ambtenaren ver boven dat van het niet-katholieke gedeelte der bevolking uitgaat. Ook in 's-Hertogenbossch valt een gelijk verschijnsel te constateeren. Opheffing van scholen. Verscheidene leden, behoorende tot ver schillende politieke groepen, gaven uit drukking aan hun ernstige teleurstelling met betrekking tot den gang van zaken bij het onderwijs. Deze leden erkenden, dat er bij het openbaar lager onderwijs vele dwergscholen voorkwamen, die zonder al te groot bezwaar konden worden opgeheven. Daarnaast zijn echter veel openbare scho len opgeheven, die naar hun oordeel vol komen reden van bestaan hadden en wier verdwijning leidt tot een geestelijke ver arming in vele dorpsgemeenschappen, waarin zij een plaats van beteekenis ver vulden. Verschillende der hier aan het woord zijnde leden hadden destijds de concen- Vijf dooden. Gisteravond heeft zich te Venlo een vreeselijk drama afgespeeld. Het dienstmeisje van den heer G. werd omstreeks half tien uitgezonden voor een boodschap naar den dokter, toen de moe der van mevr. G. onwel werd. Bij haar terugkeer vond zij de deur van de woning gesloten. Op haar herhaaldelijk bellen werd eindelijk opengedaan door de schoon moeder van den heer G„ die geheel van streek was. In huis kwam zij tot de ont stellende ontdekking, dat de drie kinderen Cresp. 6 maanden, 5 jaar en 12 Jaar oud) in hun bedden door revolverschoten waren gedood, terwijl men in de woonkamer de lichamen van mevr. G. en haar echtge noot aantrof. Mevr. G. leefde nog, doch is kort daarna overleden. Zeer waarschijnlijk heeft de heer G. eerst zijn kinderen en zijn echtgenoot» van het leven beroofd en daarna de hand aan zich zelve geslagen. De schoonmoeder had eveneens verwondingen aan het hoofd. Omtrent de motleven, welke tot dit verschrikkelijk drama hebben geleld tast men volkomen in het duister. Van eenige oneerügheid in het gezin van den heer G. was geen sprake. GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING IN DE BETUWE. Droevig einde van luidruchtige kermisviering. Sinds eenige dagen worden de gemoede ren in de Neder-Betuwe in beroering ge houden door de geheimzinnige verdwijning van een 18-jarigen jongen uit Wadenoyen. Deze was Zaterdagavond naar de kermis te Tiel geweest en hij was in het begin van den nacht aangetroffen op een krib in de rivier de Waal, nabij de aanlegplaats van het veer TielWamel. Hij verkeerde in be schonken toestand en bloedde hevig uit verschillende wonden aan het hoofd. Eenige personen, die hem zagen liggen, hebben hem op den beganen weg gebracht en in het veerhuisje neergelgd, in de veronder stelling, dat het veerpersoneel zich wel over hem zou ontfermen. Toen later het veerpersoneel in het huisje kwam, vond men daar echter slechts een met bloed be vlekte plek. Sindsdien bleef de jongeman verdwenen. De politie, die een onderzoek heeft ingesteld, staat voor een raadsel. Men acht misdrijf geenszins uitgesloten, daar het Zaterdagavond na het sluitingsuur van de kermis nogal rumoerig is geweest en o.a. op den Hoveniersweg is gevochten tusschen een aantal menschen van bulten de stad, waarbij ook messteken werden uitgedeeld en een jongeman uit Culemborg in het hoofd werd getroffen. De dader van deze mishandeling is gearresteerd, doch bij het gevecht waren meer personen betrokken, zoodat het niet onmogelijk is, dat de ver miste jongeman daarbij eveneens zijn ver wondingen heeft opgeloopen. Bovendien is reeds gebleken, dat hij vele vijanden had, daar hij als lastig bekend staat. Eenige maanden geleden werd een broer van den thans vermiste tijdens een vechtpartij met een mes bedreigd en ook de vader heeft het kort geleden tijdens een twist danig moe ten ontgelden. Men heeft de rivier tot Op- hemert afgezocht, doch tot dusverre zonder resultaat. Het is vreemd dat de jongeman bij de Waal terecht gekomen is, daar hij op weg naar huis een heel andere richting volgen moest. Het verhoor van personen, die des avonds in zijn gezelschap zijn ge weest, heeft vooralsnog geen licht in deze geheimzinnige zaak kunnen brengen. Hbld. o DADER? VAN OVERVAL TE KLOOSTER- ZANDE OP HET SPOOR? De laaghartige roofoverval te Klooster- zandc houdt de gemoederen der dorpsbe woners nog steeds bezig, aldus de „Tel". Allerlei oncontroleerbare geruchten doen ce ronde, doch in verband met het loo pende onderzoek wordt van politioneele zijde de grootste geheimhouding betracht. Zaterdag jl. werden de drie gebroeders De W. in de marechaussee-kazerne te Kloos- terzande in verzekerde bewaring gesteld, doch na verhoord te zijn, zijn twee hun ner weer op vrije voeten gesteld. Een hunner, J- de W„ heeft men echter vastgehouden en gisteren naar Middelburg overgebracht. Naar verluidt zou de justi tie een spoor der daders gevonden hebben. Kort voor den overval moet zich in Zceuwsch-Vlaanderen een bewoner uit Amsterdam hebben opgehouden, waarmede ook uit tot België, daar het niet onmow, I lijk is, dat de verduisterde sieraden ovpl de grens zijn gebracht. Te Kloosterzande hoopt men algemeen I dat de daders spoedig gevangen genomen I sullen worden. Het is reeds de derde maal I dat er inbraak gepleegd wordt in een kon I tijdsbestek in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaaii. I oeren. Voorts vernemen wij nog, dat jil brigade-commandant der Kon. Mate-1 ehaussee per extra politiebericht de op. I sporing. aanhouding en voorgeleiding heelt I gevraagd van twee kooplieden, een mail uit Doetinchem en een uit Den Haag, die I vei eens te Kloosterzande kwamen. EEN FIETSER SLIPTE. Door autobus gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks kwart over viel stond op den Jansweg te Haarlem etil vrachtauto geheel rechts van den w«l kolen'te lossen. Een 30-jarige schilder, wo-l nende te Haarlem, reed per fiets in <jJ richting station en wilde den stllstaandtal wagen passeeren. HIJ slipte echter over dtl door den regen glad geworden tramialul juist op het oogenblik, dat achter hem etil autobus naderde. De bus reed kalm til week nog links uit. maar toch werd de val.l lende wielrijder door de autobus gegreptnl De man werd zwaar gewond en is in hel St. Elisabethsgasthuis. waarheen hij wtrlf vervoerd, overleden. De remmen van de autobus bleken 1:1 orde te zijn, den chauffeur treft geef schuld. o DE „GRETA GLAD" TE ROTTERDAM. De ongeveer 800 bruto-registerton me tende Duitsche tankboot „Greta Glad", ii.| komstig uit Hamburg, welk schip eerf teren op de Noordzee voor IJmulden i mankement aan het roer kreeg, heeft, ni>| dat de bemanning er in geslaagd was te| schade te herstellen, ondanks den zwa: storm en het onweer, koers kunnen zetteil naar den mond van den Nieuwen Water-I weg. Het schip is gisteren binnen de pit-l ren van Hoek van Holland verschenen ia I naar Rotterdam opgestoomd, waar het lil den loop van den avond is aangekomenI De „Greta Glad" heeft een ligplaats toe-I gewezen gekregen aan boei I voor de Maai-| kade o DOODELIJKE VAL. Gistermiddag is te Nijmegen de 42-jari|i| metselaar W. J. bij het schoonmaken vu een dakgoot in de Stijn Buysstraat vul het ongeveer 6 M. hooge dak gevallen til met den rug op de ijzeren pinnen van etif tuinhek terecht gekomen. Hevig bloeders! en met ernstige inwendige kneuzingen li de man opgenomen en na verbonden tezijil naar het St. Canislusziekenhuis Vervoer^ waar hij kort na aankomst is overleden. VIJFJARIG JONGETJE GEDOOD. De 5-j. Gijsbert v. d. Laan te WageningJ was bij 't spelen met vriendjes op den blif der gekomen, welke achter een dorschnu| chine was gekoppeld. De knaap viel er i en werd door een der wielen van den bln-l der, die door een tractor voortbewogral werd, overreden. De jongen liep nognaarl huis, doch zakte voor de woning in elkaar I cn overleed spoedig. De bestuurder «nl den tractor had van het ongeval niets be- f merkt. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN EGYPTISCH STOOMSCHIP NABU| ALEXANDRIA VERGAAN. Vijftig opvarenden vermist. Het Egyptische stoomschip „Abd el 1 Loefty" Is op 25 kilometer afstand Alexandrië gezonken. Vijftig passagio en leden der bemanning worden ven Slechts één der opvarenden is gered. KAPITEIN BRITTEN OVERLEDEN. De gezagvoerder van de Queen Malf"! kapitein Britten, die gisterochtend plotsel ling door een beroerte werd getroffen, k| in het ziekenhuis overleden. tratieplannen van den varteen minister uam miuueii upgepuuqen waarmede van onderwils lovaal eesteund. in de ver- P .W' ln de gevangenis kennis gemaaxt van onderwijs loyaal gesteund, ln de ver wachting, dat een concentratie van scho len ook bij het bijzonder onderwijs niet achterwege zou blijven. Zij betreurden het, dat thans deze verwachting nog niet is vervuld en dat de ingestelde staatscom missie nog niet met haar rapport is gereed gekomen Gevraagd werd, of de regeering in den onbevredigenden gang van zaken geen aan leiding kan vinden, thans zelfstandig met maatregelen te komen, gelijk zij had toe gezegd te zullen doen voor het geval de staatscommissie er niet in mocht slagen op korten termijn met de noodige voorstellen gereed te komen. Verscheidene andere leden betoogden hiertegenover, dat als gevolg van de geno men maatregelen bij het bijzonder onder wijs reeds automatisch een concentratie heeft plaats gehad. Een aantal leden gaf als hun meening te kennen, dat, nu de wijziging ln den monetalren toestand eenige verbetering kan doen verwachten, zoo spoedig mogelijk dient te worden overgegaan tot afschaffing of verzachting van de maatregelen, welke in de achter ons liggende aanpasslngs- periode ten opzichte van het onderwijs zijn getroffen. (op 2 lijnen) heeft, nei justitioneel onderzoek strekt zich TWAALF WERKLIEDEN BIJ EEN BRAND GEWOND. Tengevolge van een ontploffing ln meelfabriek is brand uitgebroken in andere nabijgelegen fabriek te Bristol. Hierbij werden 12 werklieden gewon waarvan drie ernstig. De brand woedt ntf| voort. 7~ r_ Voetgangers! Bedenkt dat U met over steken steeds een weg betreedt die ook voor snelverkeer bestemd is Kiest dus den kortsten weg en kijkt daarbij eerst naar links en dan naar rechts.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10