LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 October 193$ Instantine Officieele Crisispublicafies UIT DE OMSTREKEN AGENDA UIT DE RIJNSTREEK HAARLEMMERMEER. 75-Jarïg bestaan van „Concordia". In Verband met het tooneelconcours, hetwelk bij gelegenheid van de viering van het 75-jarig bestaan van de vereeniging „Concordia" te Hoofddorp gehouden wordt, vernemen wij dat daaraan zal worden deelgenomen door: ..De Maskerspelers uit Bergen met „De Rechte Lijn"; „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp met „Bergop waarts"; Tooneelvereeniging Poot te Bode graven met „De Vrijbuiter"; De Rederij kerskamer Helmers te Amsterdam met .Het Lied van alle Tijden" en Jacob van Lennep te Haarlem met „Pro Domo". Voorts is er nog een slotavond met uitreiking der prijzen. De spoorbaan HoofddorpHaarlem. Was men er in den laatsten tiid vrijwel aan gewend geraakt, dat er op het traject HoofddorpHaarlem van de Haarlemmer meerlijnen vrijwel geen goederentreinen meer rijden, zoodat bij het passeeren van de overwegen niet eer zoo nauwlettend werd uitgezien, thans zal men verstandig doen aldaar de noodige voorzichtigheid in acht te nemen, omdat met het opbreken van dit gedeelte spoorlijn een begin is ge maakt en er dagelijks voorloopig weder eenige met materiaal beladen goederen treinen passeeren. Onbewoonbaarverklaring van vijf arbeiderswoningen. In overeenstemming met de daartoe uit gebrachte deskundige adviezen, zijn B. en W. van oordeel dat 2 aan den Hoofdweg en 3 aan den Spaarnwouderweg staande woningen feitelijk ongeschikt zijn ter be woning. wegens ouden vervallen toestand, onvoldoende verdiepinghoogte, te geringe oppervlakte enz. en dan ook onbewoonbaar behooren te worden verklaard. Daartoe stellen zij den gemeenteraad voor dienovereenkomstig te besluiten. Een gezegende leeftijd. Te Zwanenburg nabij Halfweg alhier is ln haar woning aan de Kerkhoflaan in den gezegenden leeftijd van ruim 96 jaren overleden de weduwe B. van Andel-geboren Jannigje Fokker, die meer dan 70 jaren in den Haarlemmermeerpolder heeft ge woond en op een na de oudste inwoner was van deze gemeente. In een kelder gevallen. Een zoontje van den heer G. te Hoofd dorp had in een woning aan den Hoofd weg aldaar het ongeluk in een kelder te vallen. Ernstig aan het hoofd en een der oogen verwond, werd de kleine opgenomen en onder behandeling gesteld van een dok ter, die bovendien een lichte hersenschud ding constateerde. Afscheid D. Eggink Jzn„ als kerkelijk ontvanger. In verband met de tot stand gekomen voorziening in de vacature van kerkelijk ontvanger der Hervormde Gom. Haarlem mermeer, had in een te Hoofddorp gehou den bijeenkomst van kerkvoogden en no tabelen het afscheid plaats van den heer D. Eggink Jzn. aldaar, die gedurende 36 jaren in bovengenoemde betrekking is werkzaam geweest. De heer Eggink werd door den president kerkvoogd, den heer Verbeek, hartelijk toe gesproken namens het college. Spr. wees er op, dat de heer Eggink reeds 3 jaar ge leden zijn ontslag heeft aangevraagd, doch dat men er niet in kon slagen een opvol ger te vinden. Men is daar nu eindelijk ln geslaagd. Het is een heerlijke gedachte voor u en voor ons. het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te kunnen ver- leenen, omdat gij 36 jaren onafgebroken de belangen der gemeente hebt gediend. Uitvoerig besprak spr. de groote verdien sten van den heer Eggink en eindigde met den wensch, dat hem onder Gods zegen nog een lang leven beschoren zal mogen zijn. Het gesprokene ging vergezeld met de aan bieding van een stoffelijk blijk van waar deering. Met een kort woord dankte de heer Eg gink, die diep onder den indruk was, hier voor. De opvolger van den heer Eggink als ker kelijk ontvanger, de heer J. Kroon te Hoofddorp werd na de plaats gehad heb bende overdracht namens het geheele col lege gefeliciteerd met zijn benoeming, met de beste wenschen voor de toekomst. De jaarlijks in Haarlemmermeer te houden collecte de verkoop van een vergeet-mij-nietje ten bate van de toeval lijders voor „Meer en Bosch" en „Se- repta", waartoe de afdeeling;en van „De macht van 't kleine" de noodige maatrege len reeds hebben getroffen, is definitief bepaald op Donderdag 29 October as. -o- HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Nieuwe kasgeldleeningen Gistermorgen kwam de raad in spoed- eischende vergadering biieen voor de con tinueering van een losgeldleening. Alle leden waren aanwezig. Burgemeester Pont deelde mede. waarom de raad od dit ongewone uur biieen was geroepen Om tegenover de Ged. Staten zeker te staan in het eewenscht niet ge bruik te maken van de machtiging van den raad aan B. en W maar dat de raad zelf besluit. De oude eeldleenine van f. 130.000 tegen 3*/= °/o met 1/4 °/o provisie is afgeloo- nen. B en W ziin geslaagd om tegen een lager rente te leenen in bedragen van f. 50.000 en f. 80.000. De rente ls voor de eerste 2'/> plus 1/4 °/n provisie en voor de tweede 2 5/8 d1u= 1/8 provisie Be middelaar dezer kasgeld leeningen ls de heer Verbiest De voorzitter heeft het plan de vergoed ng aan de scho'en voorloopig met kasgeldleeningen te financieren be houdens goedkeuring van Gcd Staten Met algemeene stemmen ls het besluit, voor de nieuwe kasgeldleeningen goedgekeurd stil* en voorkomt pijnen! 484 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Gedenkwaardig zilveren jubileum. Het komt niet alle dagen voor dat iemand 25 jaar ln dienst van dezelfde familie ls ge weest. Zulk een iubileum gaat mei Rieka v. d Valk a.s. Zondag vieren. Zii is dan n.l. 25 jaar lang de trouwe gedienstwilliee in het gezin van de familie Slotemaker. zon der ooit dezen dienst onderbroken te heb ben, Zoo iets is het in herinnering brengen wel waard! De iubilaresse zal as. Zondag zeker vele gelukwenschen in ontvangst mogen nemen! Het ls thans de bloemkooltiid. Aan de veiling komt geregeld een aanvoer van 60.000 tot 70.000 stuks oer veiling en dit getal wordt nog hooger De prijs is voor de tuinders verliesgevend. niettegenstaande een flink kwantum gekocht wordt voor export. Gehoopt wordt dat de nachtvor sten nog wat zullen uitblijven, want er ls nog veel te verliezen. De storm heeft reeds vrij wat schade aangericht door het stu'ven. Een collecte ln de H. Mis ten bate der Missie, gehouden door een Pater Norbertijn bracht f.97 op. o KATWIJK AAN ZEE. Door den architect B.N.A.D. Brouwer te Amsterdam werd aan de N.V. „Durali- pit" Naadlooze vloeren fabriek alhier op gedragen het leveren en leggen van circa 6.000 M2 Duralinit Asbest-Cellulose vloe ren in den nieuwbouw 1936/37 voor de N. V. Magazijn „De Bijenkorf" te Amsterdam Geslaagd te den Haag voor het voor loopig diploma Machinistenexamen de heer J. Ketting alhier. o RIJNSBURG. Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afdeeling Rijnsburg 'van bovenge- noemden bond vergaderde ln het ontspan ningslokaal. De voorzitter, de heer G. v. Duin opende de goed bezochte bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 95 1 en ging voor ln gebed. Hij heette allen har telijk welkom, in het bijzonder den heer Stokmans, lid van het hoofdbestuur. De secretaris, de heer W. Passchier, las de no tulen, welke onveranderd werden goedge keurd. Ingekomen was een schrijven van den Minister van Sociale Zaken, betreffen de steunwljzlgingen en huurtoeslag. Daarna gaf de heer Stokmans. een uit eenzetting over hetgeen onder standaard- loonen moet worden verstaan. Meer in het bijzonder werd het contractloon in het bloembollenbedrijf in de gemeente Oegst- geest bij een bepaalde firma besproken. Medegedeeld werd, wat het hoofdbestuur in deze had verricht en nog verrichten zal. Op deze mededeellngen volgde een uitge breide discussie. De heer K. Zandbergen wees o.m. op het groote belang van onder linge samenwerking en organisatie der ar beiders. Ten opzichte van een subsidie aanvrage door de naaikrans werd het be stuur vrijheid van handelen gegeven. Na een geanimeerde rondvraag dankte de voorzitter speciaal den heer Stokmans, waarna de heer C. de Hoog met dankgebed sloot. In verband met het vertrek van zus ter van Vreeswijk heeft zich een comité gevormd, dat gelden zal inzamelen ten einde de zuster een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden. Het bestuur van de A.R. Propaganda- club is thans als volgt samengesteld: G. v. Egmond Fz., voorzitter; W. Bouman, secr,; P Kralt, penningm.; J. Heemskerk, biblio thecaris, C. J. de Rover. alg. adjunct. VOORHOUT. De Begrooting van het Woningbedrijf. De begrooting van het woningbedrijf 1937 (in oprichting), welke het college van B en W. aan den raad heeft aangeboden, luidt als volgt: Baten: woninghuren f. 13.377.11; rente tijdelijk belegd kasgeld f. 50; verhaal van bijdragen voor eigen- en weduwen- en weezen-pensioen voor administrateur f. 24.50; verhaal van ziektewet premie f. 1.17; ultkeering van de gemeente wegens nadeelig saldo f. 4200. Een totaal bedrag van f. 17.652.78. Lasten: grond en wegenbelasting f. 1210; premie brandverzekering f. 65; verzekering en pensionneerlng van personeel f. 40.32; administratiekosten f. 600; onderhouds- fonds f.1820; waterleidingkosten f.2025; rentebestanddeel annuiteiten f. 10.434.41; afschrijvingen f. 1166.30; afschrijving bij komende kosten, uit de overnamen voort vloeiende f.200; diverse uitgaven en on voorziene f91.75. Maakt een totaal van f. 17.652.78. Kapitaalsinkomsten en uitgaven aan het woningbedrijf verbonden: Inkomsten: kapitaalsverstrekking door de gemeente f. 232.272.10; garantiesommen van huurders f.2000; ultkeering van de ge meente wegens vroegere verliezen f. 300; afschrijving bijkomende kosten, uit de overname voortvloeiende f.200; afschrij vingsbestanddeel annuïteit f. 1166.30: on- derhoudsfonds overgebracht van 1936 f.4500. Totaal f. 240.438.40. Uitgaven: overname der woningen c.a. voor de woningbouwvereeniging Herman Boerhave f. 232.272.10; teruggaaf van ga rantiesommen aan huurders f.2000; ult keering van de bouwvereeniging wegens vroegere verliezen f. 300; bijkomende kos ten, uit de overname voortvloeiende f. 2000; ultkeering aan de gemeente van het aflossingsbestanddeel der annuïteit f. 1166.30: overboeking onderhoudsfonds naar 1938 voorloopig als de Inkomsten f. 4500. Maakt een totaal van f. 244.938.40. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De Raad komt morgen des nam. te 8 u. bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Beëediglng nieuw benoemden gemeenteontvanger; 3. Benoeming leden commissie van toezicht op het Lager Onderwijs; 4. idem lid com missie van toezicht op het middelbaar on derwijs; 5. Vaststelling pensioensgrondsla gen burgemeester en secretaris; 6. Toe treding als begunstiger tot de vereeniging van luchtbescherming; 7. Rekening en verantwoording van den schoolartsendienst over 1935 en begrooting van dien dienst over 1937; 8. Verzoek om vergoeding ex- artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920; 9. Subsidie A.N.W.B.: 10, Toekenning hulde blijk aan de vereeniging E.H.B.O.; 11. Aan koop grond voor verbreeding Leidscheweg; 12. Beplanting Wijngaardenlaan; 13. Vast stelling verordening op het beheer van den dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon; 14. Vaststelling instructie voor den admi nistrateur; 15. Vaststelling bedrijfsveror- denlng voor de gemeentebedrijven; 16. Werken voor steun; 17. Aankoop grond van het R.K. Armbestuur; 8. Behandeling der begrootingen van de gemeente en de bedrijven voor 1937; 19. Vaststelling leges- verordening; 20. Reclames Hondenbelas ting: 21. Besluiten Comptabiliteit. Sluiting der Mica-campagne. Zaterdagavond, na het sluiten van de winkels, heeft in Hotel Deurloo door de plaatselijke commissie de officieele sluiting plaats gehad van de Mica-campagne. Het meerendeel der deelnemers had zich omstreeks half elf in één der zalen verza meld, toen de heer C. Bins als voorzitter van de gezamenlijke commissie een korte terugblik hield over de gevoerde campagne. Er was een begrooting gemaakt, waarbij rekening was gehouden met de tijdsom standigheden. Spr. kon constateeren, dat men ongeveer 20 pet. daar boven was ge komen. Ongeveer 40 zaken hadden aan de Mica-campagne deelgenomen; alleen was tegenwerking ondervonden van de bakkers en de slagers. Spr. dankte burgemeester M F. Berk hout voor zijn volle medewerking, alsmede de plaatselijke muzlekvereenigingen en de politie. De samenwerking met de leden van de Hanze was schitterend geweest. Spr. hoopte dat deze reclame-commissie permanent benoemd zou worden en dat „de Hanze" en „Tosea" moge groeien en bloeien. De heer L. J. Loo sprak namens de deel nemende winkeliers een woord van dank aan de commissie voor de betoonde activi teit en de zorgen. Indirect voordeel heeft deze Mica-campagne"Eéer zeker opgeleverd, aldus spr. want de aandacht van het pu bliek is gevestigd op den middenstand te genover het grootbedrijf. De tastbare resul taten zullen gezien worden in de toekomst. De commissie moet voortgaan; zij kan ten deze op de medewerking van de leden rekenen. Ten slotte heeft nog gesproken de voor zitter van de Middenstandsvereeniging uit Wassenaar, de heer W J. Koppenol. Wassenaar was achtergebleven, maar het deed spr. genoegen dat de campagne in Voorschoten geslaagd ls Spr. hoopte op een inniger samenwerking In de toekomst en dat in 1937 een nog grooter succes ge boekt mag worden! Namens de Wasse- naarsche Middenstandsvereeniging zegde hti alle mederklng toe. Nadat nog was bekend gemaakt welke families in het bezit waren gekomen van waardebonnen, geworpen uit een vliegtuig, had de verloting plaats van een tweetal taarten, die werden uitgeloofd onder de ingezetenen, die door het uitsteken van de vlag. blijk gaven met de deelnemende winkeliers mee te leven. De Mica-campagne was hiermede gesloten. o WARMOND. Vergadering R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Hoogenboom hield de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volksbond een alg. vergade ring in hotel de Stad Rome. Deze heette den spreker pater van Rijn-Oever en den geestelijken adviseur kapelaan ten Hengel welkom. Spr. bracht nog een woord van dank aan den afgetreden geestelijken advi seur kapelaan van Drunen, voor alles wat deze in het belang der vereeniging had gedaan. Ook werd welkom geheeten de nieuwe adviseur, deze zegde gaarne zijn vollen steun aan de vereeniging toe. PateT van Rijn-Oever sprak dan over „Het offen sief in dezen tijd". Ik bedoel hiermede aldus spr. het inwendige offensief, dat ln de eerste plaats uit moet gaan naar onze ziel. WIJ moeten onze ziel dichter bij Christus brengen want Christus moet het mlddepunt van ons leven worden.. Men hoort allerwege roepen om een lei der. Welnu er zijn leiders opgestaan maar wat hebben deze anders gebracht dan te leurstelling! De verwarring onder de geesten is nog grooter geworden. Wij Katholieken hebben een leider die ons volle vertrouwen verdient, een leider met een pracht programma, een leider die zeer zeker zal slagen. Deze leider is Christus. Ieder die volgens dit programma werkt en leeft, vindt rust en vrede, met als eindbe- looning het eeuwig geluk. En om dichter bij Christus te komen aldus spreker bestaat een uitstekend middel n.l. het houden van een retraite, waartoe spr. krachtig opwekte. Een hartelijk applaus beloonde den spre ker. De penningmeester bracht zijn finan cieel verslag uit, er is een batig saldo. In de vacature van ziektevader werd benoemd de heer W. den Dunne. Na diverse mededeelingen, o.a. betreffen de het a.s. St. Nicolaasfeest volgde sluiting. o WASSENAAR. Voor beroep bedankt. Dr. P. G. Kunst te Deventer heeft voor het beroep der Ger. Kerk alhier (vac. wij len ds. J. C. Rullmann) bedankt. AFNAME VARKENS BOVEN HET BACON GEWICHT. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat van 25 October af tot nadere aankondiging ter levering van varkens boven het bacongewlcht, op een nader te bepalen datum kunnen worden opgegeven: a. Varkens, wegende bij opgave van 95 120 K.G. levend, voor zoover deze varkens reeds eerder als baconvarkens aan de zaak voeders der Nederlandsche Veehouderijcen trale waren opgegeven; voor deze varkens zal worden betaald: voor kwaliteit A. 51 cent per K.G. geslacht gewicht; voor kwaliteit B. 49 cent per K.G. geslacht gewicht; voor kwaliteit C. 47 cent per K.G. geslacht gewicht; b. Varkens, wegende bij opgave van 120 200 K.G.levend; voor deze varkens gelden de volgende prijzen: van 95 tot 110 K.G. geslacht 48 cent per K.G. geslacht; van 111 tot 125 K.G. geslacht 47 cent per K.G. geslacht; van 126 tot 140 K.G. geslacht 46 cent per K.G. geslacht; van 141 tot 165 K.G. geslacht 45 cent per K.G. geslacht; van 166 K.G. en daarboven 44 cent per K.G. geslacht. De opgave ln de districten waar geen zaakvoerders zijn, kan schriftelijk worden gedaan bij de kringzaakvoerders der Ne derlandsche Veehouderijcentrale. Geleverde varkens, welke niet aan de be kende voorwaarden voldoen, worden naar waarde uitbetaald. 1180 ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een aanbestedingskwestie. De raad kwam in spoedeischende verga dering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter deelde mede dat deze verga dering was belegd in verband met moeilijk heden die zich hadden voorgedaan bij de aanwijzing der werkzaamheden aan de Geerbrug. Weth. Onderwater die bij de aanwijzing aanwezig was geweest, deelde mede dat door een aannemer van bulten de gemeente de vraag was gesteld, of het werk aan den laagsten inschrijver zou wor den gegund als deze een nlet-inworer is, dan wel dat het werk bij gering prijsver schil, bijv. f. 27 niet aan den laagsten doch aan een Zoeterwoudsch aannemer zal wor den gegund. Daarop heeft spr. geantwoord dat in den Raad de meening heerschte om het werk dan in de gemeente te houden. De aannemers van bulten de gemeente hebben toen verklaard, dat zij dan niet zullen in schrijven; ze wenschten zekerheid omtrent dit punt. Door den ingenieur is geadviseerd om het werk aan den laagsten te gunnen wanneer deze daartoe goed wordt geacht, terwijl van de Prov. Griffie bericht is ont vangen op een dezerzijds gestelde vraag, dat geen genoegen wordt genomen met een gunning aan een anderen aannemer dan den laagste, alleen op grond dat het géén inwoner is. Teneinde nu uit deze moeilijk heid te geraken hebben B. en W. besloten den raad bijeen te roepen. De heer .Meijdam sprak er zijn verwon dering over uit dat de wethouder die mede- deeling aan de aannemers heeft gedaan, want er was geen raadsbesluit. De secreta ris antwoordde hierop, dat aan de aanne mers duidelijkls medegedeeld, dat de raaa zich niet heeft uitgesproken, doch dat de wethouder slechts de meening heeft mede gedeeld. De heer J. van Leeuwen zelde dat dege nen die niet wenschen ln te schrijven het maar moeten laten; de aanbesteding blijft ln ieder geval publiek. Op een vraag van den heer Paardekooper of de aanbesteding publiek blijft met de gestelde voorwaarde dat de raad de gun ning aan zich houdt, antwoordde wethou der de Graaf bevestigend. In antwoord op een vraag van den heer Meijdam zeide de voorzitter dat het voorstel van B. en W luidt, om het werk te gunnen conform het advies van de directie, hetgeen beteekent dat het werk gegund zal worden aan den laagsten inschrijver, mits deze goed wordt geacht. De heer J. van Leeuwen merkte op, dat wanneer dit voorstel wordt aanvaard de raad niets meer te vertellen heeft, terwijl de raad juist de beslissing aan zich wilde houden in verband met de plaats gehad hebbende vergissing bij de stemming. D eheer Meijdam was van oordeel dat er iets gebeuren moet na hetgeen is voorge vallen, anders krijgen we een onjuiste In schrijving. Spr. verklaarde zich voor het voorstel van B. en W„ mede gelet op het antwoord van den Haag. De heer Paarde kooper verklaarde zich accoord met het gesprokenen van den heer van Leeuwen en vroeg nog een andere oplossing. De heer Starrenburg was voor aanne ming van het voorstel van B. en W. want anders hebben de plaatselijke aannemers vrij spel met hun cijfers. De voorzitter zelde dat de Raad eenmaal een besluit heeft genomen tot publieke aanbesteding en dat het nu reëel ls, dat het werk aan den laagste wordt gegund. HIJ sloot toen de discussies en bracht het voor stel in stemming, dat werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Berg, Paardekooper, van Leeuwen en van der Krogt. Met alg. st. werd vervolgens aan de Erven Paardekooper opgedragen op grond van gehouden aanbesteding onder plaatselijke aannemers, het vernieuwen van een tweetal bruggendekken voor de som van f. 166, ter wijl, ingaande 1 Nov. a.s. voor den tijd van hoogstens 5 achtereenvolgende jaren, on der de bestaande voorwaarden aan den heer van Cromvoirt een huls werd ver huurd tegen de som van f. 325 's jaars. Hierna sluiting. Des nachts zijn uit een gesloten schuur-bij den veehouder G. van der K. aan de Vliet alhier, 3 gevulde zakken mals ont vreemd. De politie stelt een onderzoek ln. o ZEVENHOVEN In de jaarvergadering van de afd. het „Groene Kruis" werden de aftr. bestuurs- 1-den, de heeren G Maurlts. G. Domburg en L. S. Slingerland herkozen. In kas was een batig slot van f. 43.46. Aan de afd. E. H B. O. werd een subsidie toegekend. Het totaal geldelijk bezit ls f. 584.94. HEDEN. Morschwee 59: Samenkomst te 8 u. nam, Volkshuis: Lezing over luchtbescherming 8 1/4 uur nam. Stadsgehoorzaal: Lustrumviering der c. H. Jongerengroep. Opvoering van „Janui Tulp". 8 uur nam. Woensdag. Harmonie: Voordracht Madeion E. Jama, 8 uur nam Schouwburg: Ver. R'damsch-Hofstad- tooneel: „Een lentedag van 's morgens tot middernacht". 8.15 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. DAGELIJKS. Breestraat 3. Tentoonstelling plastiek van den beeldhouwer A. M. Stolz. LakenhalTentoonstelling Beeldhouw, kunst 104, 's Zondags 14 u. (tot 1 Nov.), DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunöe Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde. Oonsultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 usr nam, „Onschuldige meisjes". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 a Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam, „Mayerling". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39. 81/4 u. n.m, „Onder twee vlaggen". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/t uur Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam, „De 4 Mullers". lederen middag 2>/« u.. Zondag v.af 2 a Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam, „De bonte sluier". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. zlekenrondi „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 October tot en met Zondag 1 November a.s. waar- genomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35. telef 136: A. J. Donk, Doezastraat 31. telef. 1313 en J. Doeden, Wilhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Installatie raadslid S. Groenendijk Aan bieding gemeentebegrooting 1937 Deel neming garantie vast tentoonstellings gebouw te Boskoop. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester P. A. CoIIJn. Aan wezig alle leden. De voorzitter stelde aan de orde de beëediglng en installatie van den heer S. Groenendijk als lid van den raad; deze legde de belofte af. De voor zitter sprak woorden van welkom tot den heer Groenendijk en vertrouwde dat hl! zijn beste krachten aan de belangen der gemeente zal geven. De heer den Uijl stelde omtrent den aanleg van den. weg naar het Boschpart ln werkverschaffing ecnlge vragen die door den burgemeester werden beantwoord. Er zijn geen afwijkende voorwaarden als tot nu toe gebruikelijk. De voorzitter deelde mede, dat bericht is ingekomen dat de Chr. Zangver. „Ho sanna" heeft besloten de navordering der vermakelijkheidsbelasting ad f.4185 t« zullen betalen, waarmede deze kwestie dus is beëindigd. Omtrent de door de Kroon goedgekeurd! besluiten van Ged. St. houdende vaststel ling van de jaarwedden van den burge meester. de wethouders, den secretaris en den ontvanger, met ingang van 1 Ocober 1936, merkte de heer Boeren op, dat de raad omtrent een en ander niet is ge hoord. Verslag van den toestand der gemeente over de jaren 19311935. De heer Boeren verzocht den voorzitter dit verslag onder de raadsleden te laten clrculeeren; de voorzitter had hiertegen geen bezwaar en zeide dat het zeer lezenswaardig ls. p heer van Kleef verzocht het verslag te la ten vermenigvuldigen opdat leder lid een exemplaar kan ontvangen. De heer den Uyl had eenzelfden wensch. De voorzitter wees op de kosten; de heer v. Kleef w b.v. het verslag tegen geringe betaling 001 voor ingezetenen ter beschikking stellen. Besloten werd tot vermenigvuldiging. Bij het verzoek van de pluimvee- t» konijnenfokkersver. „Eendracht" te Aar- landerveen om beschikbaarstelling va" een eeremedaille voor de in December te houden tentoonstelling, verzocht de neer Ruting het bedrag te stellen op f.7 50 verband met de devaluatie van den gulden (gelach). De voorzitter zelde, dat f '-* wordt uitgetrokken, doch als de medal'» wat zwaarder uitvalt en dus wat duurder wordt, ls dit geen bezwaar. Formeel werd dan aan den raad de ge- meente-begrootlng 1937 aangeboden momenteel ln druk ls. De voorzitter deel» mede, dat men de begrnoting slulte11® heeft weten tg maken met. een totaalci»" van f l/>3<!7n"«t met 'n no-t "an f 47234a- "odr onvoorziene uitgaven Ondanks moelHike omstandigheden zlin B. en W in geslaagd nog 'n kleine verlaging der var- 22

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6