Sir Henri Deterding zal aftreden Het 7 de lustrum van „S. S. S." 77ste Jaargang ZATERDAG 24 OCTOBER 1936 No. 23492 Een overdekt zwembad aan de Haarlemmerstraat Ir. J. E. F. de Kok z'n opvolger Verkeersovertredingen in beeld EERSTE NEDERLANDSCHE N.v. Im. NOOMEN HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS De wMon-Père"-kerk zou door particulieren zijn aangekocht Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Telefoon 302 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets, per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque-' en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor telden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zljnt per 3 maanden £.2.35 per week £.0.1$ Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten.1 (voor binnenland 10.8per 3 mnd.> Foto Van Vliet. De Directie van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij iot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië, deelt naar aanleiding van de algemeene vergadering van aan deelhouders, die 17 November a.s. zal plaats vinden, het vol gende mede: De heer Deterding heelt den wensch te kennen gegeven met het einde van het loopende jaar als directeur-generaal af te treden. Aan de a.s. algemeene verga dering zal nu allereerst worden voorgesteld, hem een plaats in het college van commissarissen aan te bieden. Verder zullen twee nieuwe directeuren ter benoeming worden voorgedra gen, t. w. de heeren J. M. de Booy en mr. J. C. Panthaleon baron van Eek. sir Henn Deterding. Inmiddels heeft de raad van commissarissen aan den heer ir. J. E. F. de Kok, thans directeur, met ingang van 1 Januari den titel verleend van directeur- generaal. Voor levensbijzonderheden der functionnarissen zie men het Vierde Blad. De Mon Père-kerk. Naar wij vernemen zou door een combinatie van acht personen zijn aangekocht de niet meer in gebruik zijnde R.K. „Mon Pcre"-kerk aan dc Haarlemmerstraat (bij de Haven) met de bedoeling daar een overdekte zweminrichting te laten bouwen. Dc koop zou zijn aangegaan op voorwaar de dat door het Leidsche gemeentebe stuur vergunning voor den bouw wordt verleend. Het plan is de muren der kerk te laten staan en daarop een nieuwe, dus glazen, kap aan te brengen. Er is een bad gepro jecteerd van 12 bij 25 Meter, hetgeen even groot is als voor het ..Sportfondsenbad" ontworpen was. Waarschijnlijk komt er daarnaast nog een kinderbad. De inrich ting zal gebouwd worden onder leiding van den heer A. Koster, uit Haarlem, die" o.m ook het overdekte zwembad te Alkmaar heeft gebouwd. Door dezen koop is thans een onverwachte wending gekomen in de trieste ontwikke lingsgeschiedenis van het Leidsche Sport fondsenbad, waarvoor de plannen nog steeds niet bij den gemeenteraad konden worden ingediend omdat de officieele toe- stemming der militaire autoriteiten be treffende den bouw op het Schuttersveld nog niet verkregen is. Was die inwilliging niet spoedig verkregen dan had men moe ten omzien naar een ander terrein dat dan waarschijnlijk nabij Tuinstadwijk ge zocht zon zijn. Wat zullen B. en W. nu echter doen? Of het één, öf het ander! Twee overdekte zweminrichtingen in Leiden is een weelde, welke te kostbaar zijn zou en hoogstwaarschijnlijk zou lei den tot een financieeie debacle. Geeft het gemeentebestuur, dat van de plannen der combinatie op de hoogte is. de voorkeur aan een Sportfondsenbad. dan zal 't zich moeten haasten en een zeer spoedige be slissing forceeren. Is dit door verschillen de omstandigheden niet mogelijk en kan bovendien een bouwvergunning aan de particuliere combinatie niet worden ge weigerd dan zal er dus vrijwel zeker een overdekte zweminrichting komen aan de Haarlemmerstraat. De gemeente zal daarmede echter nog niet van de zaak af zijn omdat zij dan zal moeten overgaan tot den bouw van een open zwembad ter vervanging van de in richting aan den Hoogen Rijndijk, die al sinds eenige jaren niet meer gebruikt mag worden. Levensverzekering is een plicht der ere tegenover de maat schappij, om te voorkomen, dat wij nodeloos een last worden voor anderen. BIJKANTOOR LEIDEN. BREESTRAAT 10a Nd 6 uur 2479. 1038 (Ingez. Med.) Dr. F. W. T. HUNGER. In de bestaande vacature van directeur van het Instituut voor de Geschiedenis der Genees-, Natuur- en Wiskunde alhier wegens het overlijden van dr. J. G. de Lint op 15 Sept. j.l. is thans voorzien door de benoeming van dr. F. W. T. Hunger te Voorschoten, vroeger privaat-docent aan de Leidsche Universiteit. LEIDSCHE IJSCLUB. De jaarlijksche algemeene vergadering. In de bovenzaal van café ,De Harmonie" hield de Leidsche IJsclub gisteravond haar jaarlijkische algemeene vergadering onder leiding van den heer Sillevis. die in z'n openingswoord den onlangs overleden secre taris, den heer ir. Modderman herdacht, hem schetsende als een voortreffelijk be stuurslid en een goed mensch, die men noode missen zal. De heer Van Hoeken las vervolgens de notulen der vorige vergadering, welke wer den goedgekeurd, waarna het jaarverslag van den secretaris werd uitgebracht. Hier in werd er aan herinnerd dat de haan in den afgeloopen winter slechts opengesteld kon worden op 4 Februari gedurende enkele uren in den middag, op 12 Februari alleen voor. kinderen (in den namiddag) en op 14 Februari des avonds. Het ledental liep terug van 562 tot 482. Uit het financieeie verslag van den pen ningmeester, den heer Harmsen, bleek dat de ontvangsten en uitgaven sluiten tot een bedrag van f. 3500.85 met een batig saldo van f. 452.37, waarvan f. 450 gestort zal worden in het terreinfonds. Aan contributie, entree en bijkaarten werd ontvangen f. 3325.85. Thans volgde de bestuursverkiezing. Af tredend, doch herkiesbaar, waren de hee ren J. W. Henny en H. H. Tieleman en voorzien moest worden in de vacature- Modderman. Gekozen werden de heeren Henny, Tieleman en H. de Koster. De voorz. deelde mede dat de heer De Koster zich be reid heeft verklaard de functie van secretaris op zich te nemen. Getracht ls, aldus de voorzitter, het IJsclub-terrein weer voor eenige jaren te huren voor een lagere huur. Men heeft evenwel ten antwoord ge kregen dat het slechts kan worden gehuurd voor één jaair tegen een huur van f. 1000. ('t Vorig jaar werd aan landhuur f. 121.91 betaald!. Een stukje grond, naast de baan, dat men er gaarne bij wilde hebben voor ijshockey, is niet beschikbaar. De vergadering keurde goed dat het be stuur in deze de maatregelen treft, welke in 't belang der IJsclub worden geacht. Besloten wend verder met den heer Wer- nink een overeenkomst aan te gaan, waar- 1 bij vastgesteld wordt dat de juniores-leden BINNENLAND. Detmold verwacht het jonge jaar. (48 Bladi Sir Henri Deterding treedt af als directeur- generaal van de „Koninklijke"; ir. J. E. F. de Kok volgt hem op. (Ie en 4e Blad). Ons Parlementair Overzicht. (4e Blad). Plannen voor den bouw door particulieren van een overdekte zweminrichting aan de Haarlemmerstraat. (Stadsnieuws, le Blad). Ingestled is een commissie van onderzoek inzake uitbreiding van het vliegkamp „De Mok" en overbrenging van het vlieg kamp „De Kooy". naar Soesterberg. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Sovjet-Rusland zal zich niet verder gebon den achten aan de non-interventie-over eenkomst dan de andere landen. (2e BI.) Portugal verbreekt de betrekkingen met Madrid, (le Blad). Duitschland erkent het Italiaanschc Kei zerrijk Ehiopië. (Buitenland, le Blad). Redevoeringen van Herriot en Lloyd George (Buitenland, le Blad). In België bereiden regeering en Rex zich voor op den dag van morgen. (Buiten land. le Blad). /IE VÓÓRTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. (tot 18 jaar) gratis op de banen van het tennispark zullen mogen rijden en wel iederen dag van 9 tot 5 uur. Waar de op pervlakte in totaal 3000 M2. bedraagt, zal men er helaas niet alle leden der IJsclub kunnen laten rijden. Aan den KN.S.B. zal gevraagd worden op de Leidsche Ijsbaan een nationalen wedstrijd in kunstrijden te organiseeren, terwijl tevens getracht zal worden enkele deelneemsters aan de te Amsterdam te houden wedstrijden om de Europeesche kampioenschappen hier ter stede te laten demonstreeren. Meer nog dan tevoren zal, vooral in 't begin als de baan open is, gelet worden op de dikte var. het ijs. Is dit nog niet a! te sterk dan zullen er aan stadgenooten geen dagkaarten worden verkocht. Bovendien zal het toezicht verscherpt worden opdat het ijs niet moedwillig vernield wordt. Ter vergadering werd verder nog ge sproken over een eventueele contributie verlaging. Na eenige discussie werd evenwel vastgesteld dat dit momenteel nog niet mogelijk is. Het bestuur zal er echter z'n aandacht aan blijven schenken. Na rondvraag werd daarna de vergade ring gesloten. Foto v. Vliet. Er bestaat onder het publiek blijkbaar verschil van opvatting over het begrip „rechts houden". Sommigen meenen, dat bet voldoende is. wanneer men er maar voor zorgt steeds iets ter rechterzijde van bet hart van den weg te blijven en houden J® om te beginnen geen rekening met 't fybteroprijdend verkeer, dat veel moeite beeft om te passeeren. Het gevolg is een aanhoudend claxonconcert en, in vele ge- rllen. een kleine ruzie. Een tweede con ventie van een dergelijke verkeerde op- atting van het rechts houden ziet men '«boven in beeld gebracht: de chauffeur n de vrachtauto heeft zijn wagen op de rechtertramrails tot stilstand gebracht, doch daarbij aan den rechterkant wat al tr. veel ruimte vrijgelaten voor de wielrij ders, die zich uitsluitend aan die zijde naar den kop van dc file mogen begeven, waar door het opgaand tramspoor niet vrij meer is en de groote blauwe tram uit Den Haag niet kan passeeren. Door de fout van den autobestuurder wordt thans ook het zoo juist vrijgegeven verkeer uit de richting Breestraat gestagneerd. Wie bewust de regels van het ver keer in toepassing brengt, houdt steeds rekening met de plaatselijke omstan digheden. Ter herdenking van het zevende lustrum van hm, Kerkhistorisch Gezelschap „SB. S." werd gistermiddag in Maison Bruvns een receptie gehouden. - Hierboven zittend een foto van het bestuur v.l.n.r.: S. Bijl, assessor dr H J°Hak N van Gelder ab-actis, prof. dr. J. Lindeboom, eere-lfd, H. Betkhof, praeses. prof. dr. J. N. Bakhuizen van den'Brink eere-voorzitter en T. Oberman, quaestor.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1