„Nova"-Bioscoop Kermisgasten u bij het Kind tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 October 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS ioed! visas UIT DE OMSTREKEN KATWIJK a. ZEE - TEL. 117 JOHAN KAART HENRIËTTE DAVIDS SYLVAIN POONS AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 25 OCTOBER. BENTHUIZEN. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Stulvenberg. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. leesdienst. Rem. Kerk voor Vrijz. Herv.: Voorm. 10 uur. ds. Thomson. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. Kiehl. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned. Hen-. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer J. de Groot, van Leiden. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. VerwaaL KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en 11 uur, ds. de Bruin van Alphen; nam. half zeven. ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. half zeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. Dijk. NIEUWKOOF. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. A. J. van Wijngaarden Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. half zeven, ds. Speelman van Nieuw- veen. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. half tien, ds. van Ginkel van Gouda. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, ds. J. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur, ds. Smilde. e Chr Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur, leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, de heer J. Streefland. Pauluskerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur (jeugddienst), ds. Jansen Schoon hoven. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. half elf, ds. J. P. C. Poldervaart van Naarden. SASSENHEEW. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Krijkamp; nam. 5 uur (jeugddienst), ds. D. Kuilman van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, paster van der Wouden van Rotterdam; Zondag voorm. 10.15 uur en nam. half acht, dienst. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, Boukema. VOURHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Klomp WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Vroeg-in-de-Wey. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, as. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, de heer Spijkhoven van Drie bergen. WARMOND. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Herv. Gem.: geen opgave ontvangen Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. J. van Dorp van Londen. ZOETE RMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven en dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Hofman van Moercappele. Ver tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer van Hoeven van Molenaarsgraaf. Ver. van Vrijz. Herv.; geen dienst. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm half tien en nam. half zeven, ds. van Woerden. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. Zwaan. Rem. Geref Gem.: Voorm. kwart voor tien, mej. ds. Günther. (T Men verzoekt ons mede te deelen dat het merkwaardige stuk hout. waarvan wij een foto plaatsten in ons blad van 20 October, tentoongesteld is ln den thee tuin „de Luwte", Wassenaarsche weg 8 nabij Wassenaar. 957 (Ingez Med.) NED. HERV. KERK. Beroepen: te Bergum (Fr.) W. J. Klaar te Benesse iZ.); te Brummen (als hulp- pred.l G. J. Gerretsen, cand. te Huis ter Heide; te Kamerik A. F. P. Pop te Monster. Te Diepenheim A. Landstra, voorg. Ver. v. Vrijz. Herv. te Middelburg. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: te Enschedé E. L. Smetlk te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Amsterdam-West J. B. v. d. Sijs te Steenwijk; te Leeuwarden (als hulppred.) Y. v d. Woude, cand. te Jis- lum iFr.). o DS. J. PANNEBAKKER. Ds. J, Pannebakker. Ned. Herv. predikant te Amersfoort herdenkt Donderdag 29 Oct. as. den dag waarop hij zich voor 25 jaar aan zijn tegenwoordige gemeente verbond. Geboren in 1879 werd ds. Pannebakker in 1901 candidaat in Zuid-Holland, om zich 15 Jan. 1905 aan de gemeente van Neder- hemert te verbinden. Vandaar vertrok hij 29 Oct. 1911 naar Amersfoort. De jubilaris Is praetor van den ring Amersfoort, be stuurslid van de afd. van het Ned. Bijbel genootschap. penningmeester van de scho len voor Chr Nat Schoolonderwijs, be stuurslid van meerdere zendingsgenoot schappen en in zijn woonplaats de grond legger van het diaconessenwerk. dat hij ruim 10 jaar geleden aanving. In 1930 is ds. Pannebakker ter gelegen heid van zijn zilveren ambtsjubileum oo hartelijke wijze in de St. Joriskerk door zijn eemeente gehuldigd. Zijn langdurige onge steldheid is echter oorzaak dat de dag van 29 Oct a.s. zonder eenlg uiterlijk feest betoon moet voorbijgaan. CONFESSIONEELE VEREENIGING. De 34e algemeene vergadering. Heden werd te 'sGravenhage onder lei ding van ds. W. de Lange. Ned. Herv. pre dikant te Woerden, de 34e algemeene ver gadering gehouden van de Prov. afdeellng Zuid-Holland van de Confessioneele Ver. eenlging. De voorzitter opende hedenmorgen om 10 uur de vergadering met het doen zingen van Ps. 27 7 en gebed, waarna hij Ps. 130 las Na het openingswoord brachten de heeren ds. J. J. H. Klomp. Ned. Herv. predikant te Voorhout en A. Henkemans van Den Haag. als secretaris en penningmeester hun jaar verslagen uit. Ze werden beide goedge keurd. terwijl de penningmeester van zijn beheer werd gedechargeerd De voorzitter dankte belde heeren voor hun omvangriiken arbeid. De aftredende bestuursleden de heeren ds. J J. H. Klomp. A. Henkemans, ds. D. A. v. d. Bosch en J F. Jansen, allen te Den Haag. werden herkozen. Na rondvraag werd de morgenvergadering gesloten. Te half twee ving de middagvergadering aan. Daarin gaf allereerst de heer J. de Wilde, evangelist vanwege de vereeniging te Nieuwesluis. verslag van den evangelisa tie-arbeid op Voorne en Putten. Vervolgens trad als referent on dr. W J. de Wilde Ned. Herv. predikant te Den Haag met het onderwerp: .Het offer". van Noord- en Zuid-Holland, waarin zich het gebied van het Hoogheemraadschap bevindt. De landstreek Rijnland was om streeks het jaar 1000 nog wildernis en moeras, met nederzettingen langs Oude Rijn. de duinstreek en de kleilanden van het IJ. De eerste teekenen van waterstaat kundige bemoeiïlngen dateeren uit den loop van 1100 Er is een langdurige strijd geweest tus- schen het Sticht en Rijnland, in verband met het afzetten van overtollig water. La ter is er een verdrag gesloten tussohen den graaf van Holland en den Bisschop van Utrecht over den waterafvoer, welk verdrag thans nog van kracht ls. Onder de regee ring van Floris V kwamen regels voor het bestuur van Rijnland tot stand. Spr. sprak dan over de waterstaatkun dige veranderingen, welke Rijnland in den loop der tijden heeft ondergaan. Van 1460 1514 hadden veel inpolderingen plaats en werden de meeste waterwindmolens ge bouwd. In 1530 is het veenbaggeren in zwang gekomen. In 1700 bepaalde de Sta ten van Holland, dat wie door uitsteken van veen enz water maakte, daarvoor waterborgen en rente moest betalen. Ook in den loop van 1600 is veel ingepolderd. In 1807 is het doorsteken van de duinen bij Katwijk voltooid, om het water van den Rijn rechtstreeks in zee te kunnen spuien. De boezem van Rijnland is thans nog 3600 H.A. groot en 4 stoomgemalen doen dienst om het water op peil te houden. Dan sprak de heer Slagter over de inrichting van het bestuur, welke te vergelijken is met een gemeenteraad. In het hoogheemraadschap bevinden zich 210 gereglementeerde polders. De Westpias te Aalsmeer had groote beteekenis voor Rijnland als waterberging. Hij vertelde verschillende bijzonderheden over de be maling; de 4 gemalen kunnen 9 millloen kub. meter per etmaal verplaatsen, wat zeggen wil, dat hel water in een etmaal 5 c.M. zakt. Spr. hoopte, dat men de verzou ting van het water op den duur door het inlaten van IJselwater, zou kunnen onder drukken. De financieele toestand van Rijn land is zeer gunstig en het bundergeld is dan ook laag gesteld. Enkele aanwezigen stelden den heer Slagter nog vragen, welke door dezen werden beantwoord. De voorzitter dankte dan den spreker voor zijn onderhoudende en leerzame voordracht. Hierna werd overgegaan tot het afhandelen der agenda. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, terwijl de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering is behandeld. Een commissie bestaande uit de heeren G. Mail. J. de Grauw en P. de Bruin, keurde de,7npqle inzendingen chry santen, anjers enz. Na behandeling, der rondvraag volgcje sluiting. BENTHUIZEN. Nu de suikerbietenoogst in vollen gang is, kan gemeld worden, dat de opbrengst per H.A. goed is, mede doordat de bieten flink van stuk zijn. Ook het suikergehalte is zeer goed, n.l. van 17 tot 19,7%. Bij de onderhandsche aanbesteding is de bouw van een dubbel woonhuis voor rekening van de wed. J. v A„ opgedragen aan den aannemer J. v. N. als zijnde de laagste inschrijver. AALSMEER. Oprichting Winkeliersvereen. Alhier is een nieuwe wlnkellersvereenl- ging opgericht, waarvan als dagelijksch bestuur zijn gekozen de heeren J. v. Zui den, voorzitter, J. Wesselius, secretaris en K. Mantel, penningmeester. Reeds traden een 44-tal leden-winkeliers tot de nieuwe organisatie toe. Besloten werd, in verband met het Sint Nicolaasfeest. het dorpscen trum van 28 November tot 6 Dec. een feestelijk aanzien te geven door het aan brengen van versieringen, zoowel boven Ue straten als in de etalages, terwijl extra verlichting wordt aangebracht. De ont vangst van Sint Nicolaas staat mede op het programma, alsmede des avonds mu ziek. Vergadering Ver. „Bellamy". De afd. „Aalsmeer" van de Internatio nale Vereen. „Bellamy" gaf een propa- ganda-vergadering in hotel „De III Ko lommen". Na het welkomstwoord van den voorzitter, den heer Jb. van Leeuwen, sprak de heer M. H. v. d. Stijl uit Den Haag over „Door samenwerking tot wel vaart". De menschhheid zoekt naar een oplossing uit de moeilijkheden, waaraan het leven zoo rijk is. Dat zou alleen mo gelijk zijn door steeds meer de richting van collectiviteit in te slaan, buiten poli tiek en godsdienst, waarvoor werkers dienden gekweekt te worden voor 't ideaal zooals Bellamy dat heeft ontvouwd. De heer C. Oderkerk van Velsen wees op de mogelijkheden, welke een samenleving, zoolals de Bellamyanen propageerden zou bieden aan de menschheid. De voorzitter sioot de goed bezochte samenkomst met een woord van dank. Vergadering afd. Tuinbouw en Plantkunde. Deze afdeeling hield haar eerste winter- bijeenkomst in de „Oude Velling", onder voorzitterschap van den heer G. Oud. Deze opende met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot den heer mr. J. Slagter. die een voordracht hield over „De beteekenis van het Hoogheemraad- j schap Rijnland". De heer Slagter gaf aan de hand van een kaart aanwijzingen over het gedeelte 905 zullen U Vrijdag- en Zaterdag avond vermaken met de HOLLANDSCHE SUCCESFILM: Aanvang 8 uur - Toegang boven 14 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Alles wat'van redelijke kwaliteit was, kon deze week geplaatst worden: zoo goed als niets drafje door. Doordraaien is trouwens sinds langen tijd hier iets on bekends. Wat niet zeggen wil, dat de op brengst bevredigend is. Neen, veel gaat juist boven den minimumprijs en als eer. product den minimumprijs nadert, ls het voor den tuinder mis. Vooral de grovere koolsoorten, gele, roode en groene koel gaan voor lage prijzen. Groene kool van 0.000.90 per 100 stuks. Gele en roode kool brengt slechts van 1.10 tot 1.80 per 100 K.G. op. Met waschpeen ging het deze week iets vlugger. De prijs was even beter en varieerde van 0.50 tot 0.70 per kist van 20 K.G. Van knolselderie komt gelukkig nog maar een zeer matigen aanvoer. De prijs is te laagen zou bij toenemenden aanvoer nog slechter worden. Thans no teerden we van f. 1.90 tot f. 2.30 per 100 stuks. Bloemkool komt in vrij groote aan voeren. Het is thans de bloemkooltijd en van het verloop van den handel in deze dagen hangt voor de tuinders veel af. De i prijzen zijn momenteel te laag. 1ste soort wordt betaald met 4.10 tot 6.50 per 100 stuks, tweede soort brengt van f. 1.50 tot 2.40 per 100 op. Kroten blijven steeds op dezelfde hoogte van f. 1.20 tot 1.60 per 100 K.G. Peen per bos is iets beter gevraagd dan vorige week. De prijs was van 4.10 tot 4.90 per 100 bos. Met een inleidingswoord van den ■jY, raap uap '„aziren r'G" uca «j-jizjoo/. Caspers, werd de Boekhoudcursus, uit gaande van „de Hanze" geopend. De cur sus staat onder leiding van den heer van Hoorn te Leiden. LISSE. Verg. C. H. Unie en C. H. Jongerengroep. In de Ned, Herv. Kleuterschool vergader den de Chr. Hist. Unie en de Chr. Hist. Jon gerengroep. Als spreker trad op mr. dr. P. H. G. W. van der Helm, Burgemeester van Pijnacker. Na opening door den voorzitter, den heer P. Boot zong een dameskoortje eenige nummers, waarna de heer van der Helm sprak over: „Vrijheid, Democratie, Dicta tuur". Wat is vrijheid? Vrijheid is iets negatiefs, niet gebonden zijn aan den wil van den ander. Er zit echter deze kem in, dat dege ne die niet door anderen geregeerd wil worden, een groote mate van eigenwaarde heeft. Wilt ieder echter de vrijheidsidée consequent doorvoeren, dan leidt dit tot een hopelooze wanorde. Het tegenoverge stelde van dit begrip hier echter vlakbij. Anarchie en dictatuur liggen vlak naast elkaar. Samenleving met elkaar kort de vrijheid in. Men moet nu eenmaal in vele opzichten zijn wil ondergeschikt maken aan dien van een ander. Spr. ging na hoe de vrijheid in vroeger jaren was in het Kerke lijk, Staatkundig en Maatschappelijk leven. Ter sprake kwam hierbij o.a. ook het gildewezen. In de toekomst zal het vrij heidsbegrip weer gaan leven. In het econo mische leven wil men na verloop van tijd toch weer opruiming van de tariefmuren. Dit zal geleidelijk moeten geschieden om daardoor wanorde te voorkomen. Het communisme, consequent doorge voerd, zal leiden tot een militaire organisa tie en ln die militaire organisatie zal de leider weer naar voren treden. Spr. eindigde met te wijzen op de geva ren, welke het individualisme met zich me debrengt. Wat wél de ware vrijheid is? De ware vrijheid is, dat wij ons dienstbaar stellen voor Christus gebondenheid aan God. Verschillende vragen werden nog beant woord, waarpa de voorzitter van de Jonge rengroep de sluiting verrichtte. A.R. Propaganda- en Studieclub. De A.R. Propaganda- en Studieclub ver gaderde in de zaal der Geref. Kerk onder leiding van den voorzitter, dr. L. Algera, welke na Schriftlezing en gebed het woord gaf aan den heer J. Noort, die een inlei ding leverde over het onderwerp ,De Grondwet". Inleider wees er op, dat de Grondwet ls ingesteld ln 1814 en nadien enkele keeren gewijzigd. Alle andere wet ten, al ls het, dat zij niet strikt op de Grondwet gebaseerd zijn, mogen toch in geen. geval met de Grondwet in strijd zijn. In groote trekken toonde spr. aan, waar het in de Grondwet in hoofdzaak over gaat. beginnende met het Rijk, om te ver volgen met het Koningschap. Ministerie, Staten, Kamers, Gemeenteraden enz. Door de bespreking die volgde, werd een en ander nog verduidelijkt. Zoo werd o.m. ge sproken over de kosten, welke aan een Grondwetswijziging verbonden zijn, over de houding van de A.R. partij bij de ko mende verkiezingen en waarover het bij de komende herziening van de Grondwet ln hoofdzaak gaat. Na de pauze gaf de heer A. Roodenburg een causerie over: „Onze Staatsinstelling". Hij toonde duidelijk aan, hoe en door wie de college's, zooals Prov. Staten, Kamers, enz. gekozen worden, alsmede wat de taak van deze colleges is. R.K. Volksbond. De afd Lisse van den Ned. R.K. Volks bond hield haar eerste vergadering in deze campagne onder presidium van den heer J. P. de Koning. De voorzitter memoreerde het 25-jarlg bestaan der afdeeling. Wegens omstandig heden kon echter dit feit in het voorjaar niet feestelijk worden herdacht; de feeste lijke herdenking zal nu plaats vinden op 8 November a.s. Dr^r den heer Jac. Koelewijn werd ver slag "uitgebracht van den Centralen Raad. Vervolgens werd door den heer Angenent uiteengezet wat het doel was van de drie ontwikkelingsavonden. Deze zullen tot onderwerp hebben de bestrijding van het communisme. Voorts herinnerde de heer Angenent er aan, dat rector Bots op zijn laatste lezing op de gehouden studiedagen te Voorhout de vraag had gesteld, of er in den loop van den winter niet iets kon worden gedaan op geestelijk gebied voor de werkloozen. Er is besloten eenige retrai tes te houden, hetgeen echter geen open retraite zal zijn, aangezien de nieuwe pas toor iets anders van plan was. Als attractie werd vervolgens een kleine verloting gehouden, hetgeen een aardig Intermezzo was. OEGSTGEEST. Bijeenkomst Chr. Vrouwenbond. De afd. Oegstgeest van den Chr. Vrou wenbond hield een bijeenkomst in Irene, geopend door de presidente, mej. M. P. Planjer, die een tweetal verzen uit den Zangbundel liet zingen, daarna voorging in gebed en een gedeelte van Matth: 6 voorlas. Spreker was dr. F. L. van Muiswinkel, directeur van het Economisch Instituut voor den Middenstand, die sprak over „Huishouding in Crisistijd". Hij zette uitvoerig de gunstiger geworden conditie der huisvrouw uiteen. Het is een gebiedende eisch om tot versobering te komen. Spr. achtte invoering van een huishoud-kasboek noodzakelijk, behandelde het normale huishoudbudget en gaf nu eenige bezuinigingen aan. Het dividend- en cadeaustelsel achtte hij uit den booze. Beide toch worden door den consument betaald en de z.g. cadeaux be zitten in bijna alle gevallen een geringe waarde. Spr. waarschuwde op vele practij- ken bij de „uitverkoopen". Hij stelde dan op den voorgrond het koopen van „Nederlandse!) fabrikaat". De waarde daarvan hangt zeker voor 80 pCt van de vrouwen af. Mej. Planjer bracht den spreker har- lelijk dank voor zijn leerzame rede. Na een uitvoerige gedachtenwisseling volgde slui ting. HEDEN. Harmonie, Breestraat: Alg. verg. dj, Leidsche IJsclub, nam. 8.30 uur. Muziekschool N. Rijn: Theosofisch Gj. nootschap 8 1/4 uur nam. Katwij k-aan-Zee (Casa Cara): bellezlng te 8 uur nam. Maandag. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk)Spr, de heer F. Goudzwaard van Hlllegersberg 8 uur, nam. DAGELIJKS. Breestraat 3. Tentoonstelling plastiek van den beeldhouwer A. M. Stolz. LakenhalTentoonstelling Beeldhouw kunst 104, 's Zondags 14 u. (tot 1 Nov.). Stadszaal: Alg. Leidsche Missle-actle, 10 12 uur voorm. 2'h5'/> en 7'/iIO'/j uur nam, (tot 25 October). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21) Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebiir. v. Alcohollstea 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Pmcventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Onschuldige meisjes". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 e Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam. „Mayerling". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39. 81/4 u. nm, „Onder twee vlaggen". Woensdag en Zaterdagnam. 2>/« uur. Zondag nam. 2 uur. 4</i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl-str. 7 uur nam. „De 4 Mullers". lederen middag 2'/> u.. Zondag v.af 2 t, Casino-Theater. Hoogewoerd, 8 uur nam, „De kleine kolonel". Woensdag en Zaterdagnam halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Nova-Bioscoop (Katwijk aan Zee)Vrij dag en Zaterdag 8 uur nam.: „Kermis gasten". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Oct. a.s. waargenomen doo: de apotheken: M. Boekwijt, VischmarkU, telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark t, Oegstgeest, telef. 274. tot staan f «bracht zonder "innemen." WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK 901 (Ingez. Mcd.) VOORHOUT. Begrooting waterbedrijf „Voorhout". De begrooting voor 1937 luidt als volgt: Baten: Wateropbrengst f. 18.500; meter- f. 92.40; brandkraanrechten f.5; rente is rekening-courant f.15; werken voor der den f.15; verhaal van pensioenbijdragen f.90; uitkeering van de gemeente wegens verlies f. 2248,26; totaal f. 20.965.66. Lasten: Oppompkosten f.1865; jaarwed- den en loonen f. 1500; onderhoudkosten f.200; machinebehoeften f.10: alg. onkos ten f. 10; belastingen recognitiën en ver zekeringen f. 292.43; kosten van controle f. 150; pensioensbijdrage f. 139.50; kosten van zekerheidsstelling f. 6; rente van ka pitaal f 9566.07; oninbaar f200 (v.j. f400); afschrijvingen f. 6546,66; rijwieltoelage in casseerder f.30 (v. j. f.50): bureaubehoef ten. drukwerk enz. f. 400; telefoonkosten f.35; totaal f. 20.965.66. De kapitaals-ontvangsten en uitgaven, hieraan verbonden zijn: Ontvangsten; Afschrijvingen op bezit tingen f. 6546,66; nadeellg saldo f. 4 1 73,931 totaal f. 10.719.69. Uitgaven: Nadeelig saldo vorige rekening f. 3994,69; aflossing van geldleeningen f6475meubilair en kantoorinventaris f. 250, is te zamen f. 10.719,69. VOORSCHOTEN. Wederom zijn enkele ingezetenen de dupe geworden van slimme kooplui die door allerlei valsche voorwendsels bij iemand ln huis trachten te komen en dan waar verkoopen van minderwaardige kwaliteit. Men tracht het medelijden °P te wekken en verkoopt dan gemakkelijker kistjes sigaren tegen een prijs van f-3."" Later blijkt de kooper beetgenomen te zil" Bij de oolitie werd een aantal gevallen be kend. Twee personen bleken hier gecp^* reerd te hebben. WARMOND. Beëindiging der Actie „Kindcrgenot"- Onder Voorzitterschap van den heer S. 0. van Stijn had in hotel de Stad Rome een alg. vergadering plaats van het Coin»® Kindergenot. Deze wees wees er op <j°, reeds vanaf de oprichting van het Comja er deelnemers waren, die zich niet met u" 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6