„Nova"-Bioscoop Kermisgasten CEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 22 October 19*< KERK- EK SCHOOLNIEUWS 1M BUITENLAND Ciano te Berlijn. FAILLISSEMENTEN UIT DE OMSTREKEN AGENDA KATWIJK et. ZEE - TEL. 117 JOHAN KAART HENRIËTTE DAVIDS SYLVAIN POONS SMAKELIJKE WINTERKOST LEVENSMIDDELENBEDRIJF DE ALGEMEENE TOESTAND. Het eerste onderhoud tusschen den Ita- liaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Clano, en zijn Dultschen col lega, baron Von Neurath, heeft plaats ge had. Het duurde anderhalf uur en werd buiten aanwezigheid van de leden van het gevolg gevoerd. De Italiaansche pers wijst met nadruk op de hartelijkheid, waarmee de vertegen woordiger van den Duce overal in Berlijn ontvangen werd. De Italiaansche minister heeft gister avond een vergadering van de Hitlerjugend in het Sportpalast bijgewoond. In de ver gadering wareh 15.000 leden van de Hltler- jeugd, Jongens en meisjes, bijeengekomen, terwijl ook vertegenwoordigers van de jeug dige fascisten van de Italiaansche kolonie met hun standaard aanwezig waren. Ciano, gekleed in fascistische uniform, werd ontvangen door den leider van de Hitlerjeugd. Baldur von Schirach. Vervol gens defileerden de vaandels en standaar den langs de eeretribune. Clano hield hierna een toespraak, waarin hij dankte voor de ontvangst en zijn be wondering uitsprak vooor de goede hou ding van de Hijlerjeugd. welke de beste Duitsche tradities waardig is. Verder wees spreker op de goede betrek kingen tusschen de Hitlerjeugd en de Ita liaansche fascistische Jeugd. Ten slotte sprak nog Baldur von Schi rach. Het verheugde hem voor de eerste maal mededeeling te mogen doen van een plan, dat hij Italië met den leider der fas cistische Jeugd besproken had en dat de goedkeuring van beide regeeringschefs had gevonden Zoowel in Rome als in Berlijn wordteen Instituut voor Duitsch-Italiaansche jeugd- leidlng opgericht, dat de jeugdleiders van het andere land zal opnemen om hen met de cultureele. economische en politieke omstandigheden en bereikte resultaten na der bekend te maken. Daarmee wordt geen wederzijdsche copie der jeugdorganisaties beoogd. Wel zal het noodlg zijn, aan het ge meenschappelijke in de grondbeginselen van de opvoeding vast te houden. In een tijd. waarin in vele landen de chaos van het bolsjewisme is losgebroken, is het noodzakelijk te erkennen, dat Duitschland en Italië cellen van den vrede zijn, waardoor geheel Europa gezond moet worden. Baldur von Schirach verzocht Ciano aan Mussolini mee te deelen, dat in Duitsch land een jeugd opgroeit, wier hart in vurige vriendschap voor de Italiaansche Jeugd klopt. o BELGIË. Belangrijke kabinetszitting. Een gisteren onder voorzitterschap van ministerpresident Van Zeeland gehouden kabinetsraad heeft geduurd van 's avonds halfnegen tot vannacht kwart over twaal ven. Het na afloop der bespreking uitge geven communiqué vermeldt met name, dat de raad bepalingen heeft vastgesteld van een wetsontwerp, waarbij de opening van nieuwe eenheidsmagazijnen en van groote warenhuizen wordt verboden tot dat het parlement zich over deze kwestie zal heb ben uitgesproken. De ministerraad heeft wetsontwerpen aangenomen inzake amnestie voor perso nen, die gestraft zijn wegens hun optreden bij stakingen of wegens politieke en mili taire delicten. De minister van buitenlandsche zaken gaf tenslotte kennis van het ontwerp-ant- woord van België op het Britsche memo randum, dat was overhandigd aan de sta- ten-onderteekenaars van het verdrag van Locarno. Tenslotte heeft de regeering besloten den marsch der Rexlsten naar Brussel te verbieden. De regeering is van meening, dat in de tegenwoordige periode van econo misch herstel iedere betooging van dezen aard bezwaren en risico's met zich mede brengt, waarvoor het land gespaard moet worden. De federatie van socialistische vakveree- nigingen had al besloten zich tegen den marsch te verzetten. Hedenavond spreekt Van Zeeland voor de radio. Het parlement ls tegen 27 dezer bijeen geroepen. ENGELAND. Baldwin's antwoord aan Attlee Beek op bezoek. In een brief aan majoor Attlee heeft Baldwin gisteren verklaard, dat er geen aanleiding voor de regeering bestond om het Lagerhuis eerder bijeen te roepen dan den eenmaal vastgestelden datum van 29 October. Het beroep dat Attlee gedaan had op de noodzakelijkheid van spoedige op heldering over de non-interventie in Spanje was niet zoo dringend, dat dit niet 4 of 5 dagen wachten kon. temeer daar zoowel de regeering als de commissie ad hoe nog bezig waren met het onderzoek van alle beweerde gevallen van schending der overeenkomst. Ook op de situatie in Spanje zelf kon moeilijk op eenige wijze invloed worden uitgeoefend door het feit of het Engelsche Lagerhuis al of niet vijf dagen vroeger of later bijeenkwam zoodat de minister het verzoek van den leider der oppositie moest afwijzen. Wel was de re geering bereid onmiddellijk een debat over de regeeringspolitiek nopens Spanje toe te laten of vragen te beantwoorden. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken Beek zal in de eerste helft van No vember een officieel bezoek aan Londen brengen. Dit bezoek is te beschouwen als antwoord op het bezoek van Eden aan Warschau in het voorjaar 1935 Beek. zal naar verluidt, ook door koning Edward worden ontvangen. ITALIË 30.000 werklieden naar Oost-Afrika. In November zullen 30.000 werklieden, volledig uitgerust en onderverdeeld in ar beiders-detachementen van de militie, naar Oost-Afrika vertrekken. Zil zullen tewerk worden gesteld aan het groote wegennet, dat door den Duce is ontworpen. Begin November zullen de eerste 3450 arbeiders te Napels scheeogaan. o HONGARIJE. Verklaring van Daranyi. Minister-president Daranyi heeft in de Kamer zijn regeringsprogramma uiteen gezet. Hij zelde, dat er geen enkele wijzi ging zal komen in de groote Hjnen der buitenlandsche politiek. „Wij zullen" aldus zeide hjj „de constructieve vredespolitiek blijven volgen, op de basis waarvan wij tot dusverre heb ben samengewerkt met een geheele reeks Europeesche staten. De vriendschapsban den zullen gehandhaafd en zelfs versterkt worden. Wij zullen natuurlijk groote aandacht schenken aan de goede traditioneele be trekkingen met Duitschland. Gevoelens van erkentelijke vriendschap koesteren wij voor Polen en Bulgarije, die hebben gedeeld in den nationalen rouw. Intusschen is de samenwerking tusschen Hongarije en zijn vrienden tegen niemand gericht wij streven naar een algemeene verzoening. Het land wenscht zich te verzekeren van de vriendschap van Engeland en zou zich verheugen in een vriendschappelijke ontwikkeling der betrekkingen met Frank rijk op de basis van erkenning der weder zijdsche belangen. In de toekomst, aldus vervolgde de premier, zullen wij den toestand der Hongaarschc minderheden in de na burige landen zeer aandachtig volgen. Hoewel wij gaarne erkennen, dat de Volkenbond heeft kunnen medewerken aan de oplossing van eenige gecompli ceerde kwesties, moeten wij beslist constateeren, dat de bond zich ten aanzien van de bescherming der min derheden niet bewust is van zijn nobele taak. Hongarije zal nooit ophouden aan te dringen op verbetering in den toestand der Hongaarsehe minderheden, zoowel door middel van den Volkenbond als door andere wettige middelen. Het is overbodig te zeggen, dat op de zelfde wijze zal worden getracht, verwe zenlijking der andere desiderata te ver krijgen". Daranyi verklaarde verder, dat de re geering de gerechtvaardige cultureele en economische belangen der vreemde min derheden in Hongarije erkent. Tenslotte heeft minister-president Da ranyi nog de toezegging gedaan, dat een wetsontwerp tot Invoering van het ge heime kiesrecht in studie zal worden ge nomen, tegelijk met ontwerpen, die ver grooting van de macht van den regent en uitbreiding van de rechten van den Senaat ten doel hebben. -o- DANTZIG. Wichmann gearresteerd. De politie te Danzig heeft afgevaardigde Wichmann, secretaris der vereeniging van spoorwegpersoneel, welke werd ontbonden, gearresteerd. Men meldt, dat 3000 jeugdige recruten uit Danzig naar Duitschland zullen ver trekken om daar militairen dienst te doen. o RUSLAND. Verzet in de partij? Naar het Duitsche Nieuwsbureau mee deelt. wordt te Warschau van welingelichte zijde vernomen, dat in de sovjet-unie een aantal Oekrainers werd gefusilleerd, die nog niet lang geleden uit Oost-Polen naar de sovjet-unie zijn gevlucht. Op de lijst van de slachtoffers staan o.a. de gebroeders Kossak, die vroeger een lei dende rol hebben gespeeld in de West- Oekrainsch communistische partij. Naar verder verluidt zijn ook in het Verre Oosten verscheidene hooge function- narissen van leger, partij en regeering ge arresteerd, o.a. alle districts-secretarissen der partij, de voorzitter van de comsomol in het Verre Oosten, Kogan, en een aantal aanhangers van maarschalk Bluecher, den opperbevelhebber van het Oostelijke roode leger. De toenemende zelfstandigheid van Bluecher in het Verre Oosten zou te Mos kou bezorgdheid wekken. In Moskou wordt verteld, dat zekere aanwijzingen bestaan, welke wijzen op het voornemen van Bluecher om den machthebbers ln het Kremlin de gehoorzaamheid op te zeggen. Bluecher heeft alle garnizoenen in het Verre Oosten achter zich. Tenslotte deelt het Duitsche Nieuws bureau nog mede, dat eergisteren de be manning van den kruiser „Gilak" aan het muiten is geslagen. Men ls er in geslaagd den opstand te dempen en de muiters aan welker hoofd een oude communist, Schy- monajef genaamd, stond, te arresteeren. Wij geven deze berichten onder voor behoud! o TURKIJE. De uitvoerproducten moeten 30 percent goedkooper worden. Tijdens een inspectiereis door Anatolië heeft de minister-president verklaard, dat om de devaluatie van het Turksche pond te voorkomen, het noodig zal zijn de prij zen der voor uitvoer bestemde Turksche producten met 30 percent te verlagen. Bij het parlement, dat op 1 November weer bijeenkomt, zullen wetsontwerpen worden ingediend, waarin een eerste ver mindering met 20 percent zal worden ge vraagd. ZUID-AFRIKA. Staking in de Randfontein-mijnen. Het in dienst stellen van niet-georgani- seerde arbeiders heeft 800 arbeiders der Randfonteingoudmijnen aanleiding gege ven over te gaan tot stemming over afkon diging van een staking. Met 454124 stemmen werd tot staking besloten met Ingang van Vrijdagnacht. De mijnwerkersunie heeft zich achter de staking geplaatst. o ZUID-SLA VIË. Bezoek van Tatarescu. De Roemeensche minister-president is te Belgrado aangekomen. De visite kwam ge heel onverwacht. Van officieele zijde wordt terzake geen enkele mededeeling verstrekt; het verluidt slechts, dat het bezoek van particulieren aard is, daar Tatarescu zich op reis naar Dalmatlë bevindt. Intusschen zal de Roemeensche minister president toch Stojadinowltsj ontmoeten en met dezen van gedachten wisselen over de politieke situatie. Het heet, dat daarbij voornamelijk de gevolgen van de Jongste Belgische démarche onder het oog zullen worden gezien, zulks ln verband met het standpunt van de kleine entente-staten ten aanzien van het systeem der collectieve veiligheid. CHILI. De regcering is afgetreden. Gemeld wordt, dat de regeering is af getreden om president Alessandrl de vrije hand te laten bij de reorganisatie der regeering. De president der liberale partij heeft verklaard, dat het moeilijk was den afloop der crisis te voorspellen. Hij voegde hieraan toe, dat de leiders der partijen, die tegen het Volksfront ge kant zijn. vandaag zullen bijeenkomen om hun gemeenschappelijke houding te be palen, teneinde een oplossing van de crisis te vinden. PREDIKBEURT BOSKOOP. Geref. Gem.: Vrijdagnam. halfacht, ds. Lamain van Rotterdam. o NED. HERV. KERK. Viertal te Dtepenhetm: A. Landstra te Middelburg. P. Brakman te Oudkerk, D. Prins v. Wijngaarden j.e Terwolde en W. v. d. Ven te Retrafjchement. Beroepen: Te Oosiètmecr (tdez.l, D. S?ë- melink te Emmer-Cónipascuum. Bedankt: Voor Genemuiden. L. Blok te Brandwijk. EVANG. LU TH. KERK. Beroepen: Te Rotterdam, C. Riemers te Bussum. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hulzum (Fr.) (als hulp- pred.). J. S. Greidanus. cand. te Tzum (Fr o Ds. C. VEEN. Donderdag 29 Oct. a.s. herdenkt ds. C. Veen. em. predikant te Haarlem, den dag waarop hij voor 60 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Cornells Veen werd 10 Mei 1852 te Ga meren, waar zijn vafier arts was. geboren. Hij bezocht het Chr. .gymnasium te Zetten en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theologie. In 1876 candidaat ge worden in Drenthe aanvaardde de jubilaris 29 Oct. van dat Jaar zijn ambt te Hall bij Brummen. sprekende over Rom. 1 10, na tevoren te zijn bevestigd door ds. J. Ro- meny van Brummen. In 1880 vertrok ds. Veen naar Enter, welke standplaats hij in 1881 met Stedum verwisselde. In 1890 ver trok ds. Veen naar Schiedam, om zich in 1892 aan de gemeente van Haarlem te ver binden, sprekende over Hand. 10 36, na tevoren te zijn bevestigd door zijn acade mievriend, wijlen ds. J. M. Snethlage van Amsterdam. Deze gemeente heelt ds. Veen gediend tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Nov 1929 door het Prov kerkbestuur van Noord-Holland eervol verleend werd na een diensttijd van 53 jaar. Ds. Veen was tal van jaren predikant van de Haarlemsche strafgevangenis als mede van het Huls van Bewaring. Ook was hij regent van het Oirschothofje en direc teur van de Haarlemsche Jongemannen- vereeniging. Van zijn hand zag het licht een geschrift: „Varia Sacra", terwijl hij tal van bijdragen publiceerde in Dagboeken en in het Haar- lemsch Predikbeurtenblad. De jubilaris die ook zijn 60-jarige echt- vereeniging met mevr. J. M. Veen—de Kat Angelino vieren mag, ls de vader van den bekenden voorzitter van het Ned. Jonge lingsverbond, ds. P. Veen te Utrecht. Ter gelegenheid van zijn zeldzame feest dagen zal ds. Veen met zijn gade op 18 Nov. a.s. recipieeren. Homologatie accoord surseance: Gehomologeerd het accoord in de sur seance van betaling, op 26 Mei 1936 defini tief verleend aan Adriaan Biesheuvel, timmerman en aannemer, te Rijk gem. Haarlemmermeer Aalsmeerderdijk 229. Be windvoerder: mr. J. H. C. Slotemaker. Haarlem. Vooriooplg verleend surseance van beta ling aan de N.V. Galanterlehandel v.h. J. J. Pollman, in liq. te Leiden, Nieuwe Rijn Indiening der schuldvorderingen ten .tanzien waarvan de surceance werkt bij den bewindvoerder mr. E. J. Gelderman te Leiden, uiterlijk op 18 Nov. 1936. Raadple ging en beslissing over het aangeboden accoord ter Raadkamer der Rechtbank te Den Haag. Donderdag 3 Dec. 1936 des v.m. te 11.30 uur. BENTHUIZEN. De storm heeft nog al schade aan gericht. Boomen, dakpannen, enz. moes ten het ontgelden. Bij den Ingang van het Beelaertspark kwam een iepeboom dwars over den weg te liggen, waardoor het ver keer geheel werd gestremd. o— HILLEGOM. De collecte voor de Chr. Militaire Te huizen heeft gisteren f. 26,12'/» opgebracht. Het aantal werkloozen is 297. Ver leden jaar om dezen tijd wat dit aantal 264 o HAARLEMMERMEER. Districts- en propagandadag Kruideniersbond. De Ned. Kruideniersbond hield in de Beurs te Hoofddorp een districts en pro pagandadag, die druk bezocht was en goed slaagde. De heer P. v. d. Linde, bondsvoorzitter te Rotterdam hield een rede over het onderwerp „De moeilijkheden van dezen tijd", terwijl de heer H, Sloenhek, leider van de verkoop-organisatie te 's Graven- hage. sprak over .Samenwerking onze krddht" Van de gelegenheid om de tentoonstel ling van fabrikanten te bezichtigen en besprekingen met de leden van het hoofd bestuur te voeren, werd een druk gebruik gemaakt. o KATWIJK AAN ZEE. Een indrukwekkende „Rusland-avond". In de Oude Kerk werd een „Rusland avond" gehouden. De voorzitter van het Rusland-comité ds. P. Pras liet zingen Ps. 146 3 en 5, las den 146sten Psalm vanaf vers 3 en ging voor in gebed. Bij voorbaat bracht hij reeds dank voor de medewerking van het Evangellsatlekoor onder leiding van mej. Riek Meijerlng, aan aen organist den heer Nlc van Beelen, den koster den heer B. Vis en de collectanten. Spr. leidde met toepasselijk woord op de toestanden in Rusland, wat de geloofs vervolging aangaat, den heer Rempel, schrijver van „de Sovjethee ontvlucht", ln wiens rede vertaald werd door den heer H. Mostert uit Rotterdam, namens het „Lan delijk Rusland werkcomité dr. O. Schabert". Eerst zong het koor, onder de kranige leiding van mej. Meijering zeer mooi „Ga niet alleen door 't leven" en „de Heer is mijn Herder". De heer Rempei vertelde van zijn bal lingschap in de buurt van de Noordelijke IJszee, met de bedoeling om te laten zien welk een zware lijdensweg het Christen dom tegenwoordig Iff Rusland gaat. Ik ben. aldus spr dn Rusland geboren én heb daar 21 Jaar gewoond, waarvan 13 Jaar onder heerschappij der bolsjewisten. Daarom ken ik de toestanden in Rusland uit eigen ervaring. Mijn vader was daar predikant en heeft dat met ballingschap moeten boeten; zoo verging het ook den anderen predikanten. Hoe is dat te rijmen met de geloofsvrijheid, die daar bestaat? Tusschen theorie en werkelijkheid is een groote tegenstelling. Volgens de grondwet heerscht er godsdienstvrijheid, maar gods dienstige propaganda is verboden. En nu wordt verkondiging van Gods woord gere kend tot die propaganda. Doet men dat toch, dan worden de geestelijken gearres teerd, ook zelfs de leden van de gezinnen der predikanten. Zoo werd ook ik voor de vraag gesteld God te verloochenen; alleen onder die voorwaarde kon ik in Rusland blijven studeeren. Ik heb dat niet willen doen. ik ben toen gevangen genomen en gebracht naar de groote gevangenis in Orenburg. Ik kwam daar in een cel, die slechts 17 personen kon bevatten, er zaten 50 menschen in, dikwijls 60. Uitvoerig werden de hieruit volgende ellendige toestanden besproken; voeding was zeer slecht; de meesten zagen er dan ook als een geraamte uit. Het ergste was de voortdurende ondragelijke onzekerheid waarin men verkeerde. Spreker vertelde vervolgens wie er al zoo in die gevangenis zaten. Wij waren gevan genen van de „Gepeoe", zoodat ons proces in het geheim werd gevoerd. Wij konden geen getuigen a décharge laten voorkomen, wij konden ons niet laten adviseeren door een advocaat. Men verlangde een schuld bekentenis van ons. Spr. gaf enkele voor beelden van de methoden, die men toe paste om hen daartoe te dwingen. De ge vangenen werden zoogenaamd afgehaald om naar de terechtstelling gebracht te worden om te worden doodgeschoten. Slechts als men een proces-verbaal tee- kende van schuld kon men genade krijgen en dikwijls werd in doodsangst ondertee kend. Ook werd men in een heete cel gebracht, gevuld met warme lucht, waar van de temperatuur langzamerhand werd opgevoerd. In die hitte schreeuwde men het uit, teekende men dan na een verhoor niet, dan werd men er weer ln terug gebracht Zoo kreeg men de gevangenen murw. Gemeenschappelijk werd nu gezongen Ps. 36 3, waarna het zangkoor zong „God is mijn licht" en „Boven de starren". De heer Rempel vervolgde: Na een half jaar in voorarrest werd ik ln ballingschap gestuurd, wat nog veel erger was. In Hol land kan men zich geen voorstelling ma ken van een winter in het Poolgebied, die 8 a 9 maanden duurt met 35 a 40 gr. vorst Celslus. En dan te arbeiden in die vreese- lijke koude. Buiten in de bosschen moesten boomen geveld worden. De sneeuw reikte dikwijls tot de oksels. Overdag kreeg men geen eten, 's morgens kregen wij een rant soen voor den geheelen dag. Per dag moes ten door iederen man 12 boomen geveld en ln stukken gezaagd worden, waardoor men wel 15 u. noodig had of langer. En dat dik wijls bij een Ijskouden Noordenwind, waar- bi] fijne stukjes Ijs ln het gezicht woeien. De huid ging daarbij scheuren en bloeden. Zoo moest men dag in dag uit doorwerken, Zondagen of feestdagen had men niet. De gevangenen zagen er nauwelijks meer als menschen uit met de builen door den vorst, Van velen vroren enkele ledematen geheel of gedeeltelijk af. De menschen verstompten eveneens naar den geest. Kwam men langs den weg stervenden tegen, men liep er onverschillig voorbij, men kon toch geen hulp bieden; men zou HEDEN. In den Vergulden Turk: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. Lemvog. 3uur n.m. Leger des Hells: Spr. majoor Gorter. 8 uur nam. Nutsgebouw. Bazar Ver. van Vrijz. Herv. ÏOV»12, 2'/i5 'en Vit—10 uur. Rehoboth (Rapenburg)Hongaarsehe avond. 8 uur nam. K a tw IJ k-a a n-Z ee (Casa Cara). Spr. de heer Vroeg-ln-de-Wey van Middelhar- nis. 8 uur nam. Vrijdag. Harmonie, Breestraat; Alg. verg. der Leldsche IJsclub, nam. 8.30 uur. Muziekschool N. Rijn: Theosofisch Ge nootschap 8 1/4 uur nam. Katw ij k-aan-Z ee (Casa Cara): Bij bellezing te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Zwischen Abend und Morgen". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam. „De gTaaf van Monte Christo". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Rose Marie". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur. 4V« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur nam. „Patrouillewagen 99". Iederen middag 2>/> u.. Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd. 8 uur nam, „Het meisje met den blauwen hoed". Woensdag en Zaterdagnam. halldrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. zlekenfondj „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Ocgstgeest, telef. 274. zullen U Vrijdag- en Zaterdar avond vermaken met d< HOLLANDSCHE SUCCESFILM Aanvang 8 uur - Toegang boven 14 jaar 905 MET PEULVRUCHTEN: Groene Erwten, per pond 7 Groene Erwten, pondspak Bruine Bonen, per pond 9 Bruine Bonen, pondspak 12 Grote vale Capucijners p. p. 15 osterd per potje 810 Pittige oude Leidse Kaas per pond 29 Jonge Leidse, per pond 15 SPECIALE AANBIEDING voor deze week: PITKRANSJES per pond van 31 voor 27 DE K.W. BIJENKORF WAARBORGT KWALITEIT Zuidstr. 3, Katw. Z„ Paul Krugcrstr. 28 meer belang gehad hebben als er een sri* brood had gelegen. En toch was het gelooi niet uit te roeien; in hoekjes van de ba rakken werd de Heilige Schrift gelezen e» zachtjes gezongen. Men kende daar verschil in geloofsbelijdenis meer. Allen hadden denzelfden God tot wien men ba» en in wien men geloofde. Mij gelukte op een schip naar het buitenland te ont vluchten. Tot slot sprak spr. een woord om de ver volgden te gedenken en hen te steunen door pakketten levensmiddelen te zendej Ze zien daarin de uitdrukking van lie--; en zoo'n bewijs van liefde be teekent, o»1 door hem gemakkelijker het leed te dri' gen ls. De heer Mostert die de rede uit n» Dultsch vertaald had, sprak nog een Mj woord, Het koor zong „Als Christus Heer" en „Gebed des Heeren". Na een slotwoord van ds. Ingwersen J het zingen van Ps. 74 18 en 21 besloot.1'- Ingwersen met dankgebed. Aanwezig was ook ds. H. Meijerlng V3B Katwijk Rijn.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6