LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Haandag 19 October 1936 Officieele Crisispublicaties UIT DE OMSTREKEN Het minste tandbederf, AGENDA AALSMEER. De ge m een te begroot ine. De gemeentebegrooting voor het nieuwe dlenstlaar sluit in ontvangst en uitgaaf od den gewonen dienst met een totaalclUer van f. 655.087.72 De onderdeelen vragen de navolgende sommen: Algemeen beheer 143.495.54, ooenbare veiligheid f. 35.218.36, ooenbare werken f 81.299.72, onderwijs f. 153.856.54, ondersteuningen f. 122.368.29. Uit de begrooting van het bedriif van Ge meentewerken blijkt, dat aan jaarwedden voor dit bedrijf, waarbij dan nog komen de loonen der bruggenophalers. schoolschoon- maaksters etc. in totaal wordt u'teekeerd een som van f. 36.233.60. Een Sinterklaasfeest. Nadat door de jaarvergadering der :.Iid- denstandsvereenigine Aalsmeer was beslo ten dit jaar geen winkelweek meer te orga- niseeren. is een comité ongericht om te trachten od een andere wijze iets bijzonders voor Sinterklaas te doen. Dit comité, be staande uit de heeren J. v. Zuiden. J. Man tel en J. Wesselius. heeft thans verschillen de plannen ontworpen om vanaf 28 Nov. t/m. Zaterdagavond 6 December een Sin terklaasfeest alhier te doen houden. Men heeft van de zijde der winkeliers reeds zoo veel blijken van Instemming ontvangen, dat deze plannen uitgevoerd kunnen worden. Lezing J. F. Strijbos. Voor de Ver. van Oud-leerlingen der UL.O.-school alhier heeft in „De Oude Velling" gesproken de bekende vogelkenner J. P. Strijbos. De heer Orlof Davldoff sprak het openingswoord. De heer Strijbos ging met ztin gehoor naar het Zuiden van Frankrijk, naar de delta van de rivier de Rhone, de z.g. Camargue. Daar had spreker de vogelwereld, de menschen in hun ge woonten en gebruiken bestudeerd Prach tige foto's en films werden vertoond van alles wat de heer Strijbos in die zoo prach tige streek van land boomen en water had waargenomen. De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerzame voordracht. Op Woensdag 21 October a.s. dei n.m. te 2 uur. vergadert de raad o.m. ter behan deling van de gemeentebegrooting en die der verschillende bedrijven voor het dienst jaar 1937 o BENTHUIZEN. Onze plaatsgenoot, de heer M. Dijks hoorn, is benoemd tot onderwijzer aan de Herv, school te Sprang (Br.) o HAARLEMMERMEER. Benoeming van nieuwe controleurs voor de steunverleening. Het gemeentebestuur van Haarlemmer meer heeft op aandrang van den Minister van Sociale Zaken twee onderofficieren in dienst gesteld als controleur voor de steun verleening en werkloosheidsverzekering. De heeren H. H. Winters, sergeant majoor-instructeur bij de school voor reserve-officieren der infanterie te Kam pen en R. de Bruin, sergeant-majoor-admi- nistrateur bij het korps pontonniers en tor- pedisten te Gorlnchem zijn door den Minis ter van Defensie voor dit doel beschikbaar gesteld. Beide personen zijn met hun gezin in Hoofddorp komen wonen en hebben hun nieuwe taak reeds aanvaard. Voor dezen controledienst is de Haar lemmermeerpolder thans in drie gedeelten gesplitst. De controleur N. J. van Tol is be last met het Noordelijk gedeelte; de con troleur Winters met het middengedeelte en de controleur de Bruin met het Zuidelijk gedeelte, terwijl de vroegere controleur Farmentier in het vervolg als armbezoeker zal optreden. Te water gereden. Op den Aalsmeerderdijk nabij den Kruis weg alhier reed een met bieten beladen wagen van den landbouwer P., voortgetrok ken door een tractor. Plotseling raakte de ketting, waarmede de beide voertuigen aan elkander waren vastgekoppeld, los, met het gevolg, dat de bietenwagen de Ringvaart inreed en den geheelen inhoud in het water terecht kwam. Met takels werd de bescha digde wagen weder op het droge gebracht. o HILLEGOM. Het land van Prins Bernhard. Od den eersten Nutsavond van dit sei zoen trad op de heer J. W. B. v. d Stigchel uit Den Haag. conservator van het Ge meentelijk Museum van het onderwijs al daar. Deze heer hield een causerie over het stamland van Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld. Hierbij zlin fraaie lichtbeelden vertoond. Men vernam veel van de geschie denis, bouwstijlen, land en volk. Gevonden, en te bevragen aan het bureau van politie: sleutel van melkbus, tol, portemonnaie, heerenhandschoen, wieldop van auto, zakmesje, batterij, rij wiellantaarn. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering der vereeniging „Kleine Zelfstandigen". De ver. „De Kleine Zelfstandigen" hield haar jaarvergadering in de zaal van de Chr. Jongelingsvereeniging aan de Voor straat alhier. De voorzitter, de heer H. de Mooij, opende met een woord van welkom tot allen, terfijl hij zijn blijdschap er over uitte, dat het hoofdbestuurslid van Rijns burg en de heer L. v. d. Zwan, als raads lid, van hun belangstelling blijk gaven. Van verschillende leden was bericht van ver hindering ingekomen in verband met het afscheid nemen van Pastoor Buijs. De voorzitter sprak er zijn leedwezen over uit, dat zulks niet kon worden voorzien daar anders de vergadering een dag vroe ger of later had kunnen gehouden worden. De secretaris, de heer G. Varkevisser, las de nofulen en het jaarverslag, waar uit bleek, dat het bestuur in het afgeloo- pen jaar veel werk heeft verricht en de actie, uitgaande van de vereeniging, al- indien U poetst met wat goeds, £us met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL 767 (Ingez. Med.) thans eenig resultaat heeft gehad. Daar nevens werd ook geconstateerd, dat de nood op het gebied van Land- en Tuin bouw door de hulp van Regeerlngswege nog lang niet is opgeheven. De wensch werd uitgesproken, dat het doel van deze hulp, n.l. het in stand houden der kleine be drijven. bereikt moge worden. Van het Gemeentecrediet is ook dit jaar een dank baar gebruik gemaakt, doch waar er le den zijn, die door omstandigheden niet in staat zullen zijn vóór 1 Nov a.s. aan hun verplichting te voldoen, stelde het be stuur voor den Raad te verzoeken den da tum met drie maanden te verlengen, dus de terugbetaling te stellen op 1 Febr. De ergadering ging hiermede accoord. Tevens werd besloten het Gemeentebe stuur te bewegen in den a.s. winter mid delen beschikbaar te stellen tot leniging van nood, waar die gevraagd en met vol doende bewijzen toegelicht worden. De heer A. in 't Veld bracht breedvoerig het werk ,der vereeniging naar voren waaruit bleek, dat vele plannen uitgewerkt zijn, terwijl conferenties met verschillen de partijleiders werden gehouden. Na vaststelling contributie en rondvraag, waarin behandeld werd een schrijven van de Landbouw-Crisisorganisatie. omtrent dwangbevel tot betaling van teeltvergun ning voor aardappelen, wat tot nader on derzoek aanleiding gaf, volgde sluiting. Intrede en installatie van pastoor C. J. Hesp. Nadat dezer dagen de nieuwe pastoor der parochie, de heer C. J. Hesp was in gehaald, volgde gisteravond diens instal latie. Tijdens het inhalen, hetgeen ge schiedde in het Parochiehuis, werd hij ontvangen door het Kerkbestuur, het be stuur van Kath. Katwijk en de schoolkin deren. Deze laatsten zongen een welkomst lied en voerden een spreekkoor uit, waar na de kerkmeester de heer M. H. van Stijn den nieuwen herder welkom heette. Dp pastoor dankte en sprak den wensch uit, dat de heerlijke samenwerking, die hier bestond tusschen den pastoor en de paro chianen. zou kunnen worden bestendigd. De installatieplechtigheid geschiedde door deken Homulle uit Leiden. Op het presbyterium hadden plaats ge nomen mgr. dr. M. H. Buckx, em. pastoor J Houtman em de paters Armadus Pex en Adelbertus Ruyschenaars O.F.M. van het St. Willibrordus-College. Nadat de deken den benoemingsbrief had voorgelezen, leg de pastoor Hesp den eed af. waarna de deken hem in plechtlgen rondgang naar den preekstoel geleidde, naar den doop vont, den biechtstoel en de sacristy. Ver volgens hield de deken een toespraak waarin hij de deugden en de verdiensten van den pas naar Kwadendamme vertrok ken Herder in herinnering bracht. De de ken wees er op. hoe pastoor Buys in de 3'/i jaar dat hij hier werkzaam was ge weest, de liefde van alle parochianen had weten te verwerven en schilderde de droefheid bij de parochianen na dit ver trek. Doch de Opperherder had aldus be sloten en pastoor Buys had dit offer uil volle gehoorzaamheid gebracht. Nu staat er een andere priester voor u als pastoor, gezonden door den bisschop. Een priester die in de voetstappen van zijn werkzame voorgangers wil voortwerken. God geve dat hij dezelfde resultaten moge bereiken! Ge kent hem nauwelijks doch ge weet ook dat hij door den bisschop is gezonden; hij staat hier met vreeze en met vertrouwen. Met vreeze voor de verantwoordelijkheid die hem op de schouders is gelegd. Met vertrouwen, omdat hij weet dat God hem zend en zal sterken met Zijn genade en zal steunen met Ziin hemelkracht. De deken wekte tenslotte de parochianen op hun steun en medewerking aan den nieu wen pastoor te verleenen doch vooral om hem de gedenken in de gebeden. Hierna had een Plechtig Lof plaats, ge celebreerd door Pastoor Hesp. o KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Konijnenfokkers- en Pluim- veevereeniging „Ko-Plu-Ko". Deze ledenvergaderding werd in „Casa Cara" gehouden. De voorzitter, de heer C. van Beelen, opende en heette in 't bij zonder welkom den heer J. J. de Mol uit Den Haag, keurmeester van den Raad van beheer, die een lezing zou houden over de door de leden medegebrachte dieren, n.l.: krielhoenders, post- en sierduiven. De heer de Mol achtte het verblijdend, dat „Ko-Plu-Ko" op de 1.1. gehouden jaar vergadering van den Raad van beheer vertegenwoordigd was om haar belangen in de georganiseerde pluimvee- en konij- nensport te verdedigen. Hiermee is vast komen te staan, dat deze vereeniging of ficieel gerangschikt is onder de pluimvee- en konijnenvereenlgingen hier te lande en erkend door den Raad van toezicht. Na den wensch, dat het de vereepiging goed moge gaan, besprak hij de medegebrachte dieren en zette hij het doel en nut van de hennen- en hanenfok uiteen. Na de pauze werden postduiven, zoo wel vliegtype als de schoonheidsklasse be handeld. Ten slotte werden enkele soorten sierduiven onder de loupe genomen. Na gedachtenwissellng bracht de heer Mol den spreker dank voor zijn leerzaam be toog. De Mica-campagne. De uitspraak van de-jury betreffende den étalage-wedstrijd van de deelnemers aan de Mica-campagne luidt als volgt: Groep bakkers: T. den Duik 59 p. eere- prijs: G. Hoek 54 p. 1ste pr.; G. Bonekamp 48 p 2de pr.; D. Parlevliet 47 p. 3de pr.; C. Bergman 33 p.; H. van Tongeren 24 p. Groep kruideniers: W. J. v. d. Horst 50 p. lste pr.; M. Bonefaas 48 p. 2de pr.; K. W. Bijenkorf 48 p. 3de p.; W. J. Zwaan 45 p. 4de pr.; eervolle vermeldingen aan Th. de Bruin 43 p.; K. W. Bijenkorf 41 p.; H. Haasnoot 41 p.; Jac. van Duyn 40 p.; J. de Hollander 37 p.; J. van Duyn 37 p.; Bone- üaas in de Varkevisserstraat 36 p.; J. van Beelen 36 p.; J Zuyderduyn 34 p.; J. van Egmond 31 p.; M. van Rijn 24 p.; C. van Tongeren 21 p. en C. v. d. Plas 21 p. Groep stoffeerders: J. Buys 50 p. lste pr.; J. Baalbergen 45 p. 2de pr.; Meijerink 39 p. 3de pr.; P. Plug 28 p. eerv. vermelding. Groep schoenhandelJ. C. v. d. Berg 44 p. lste pr.; M. C. v. d. Berg 44 p. 2de pr.; N. Verbree 35 p. 3de pr. Groep radio en rijwielen: H. Schaart 43 p. lste pr.; J. Schaart 43 p. 2de pr.; A. Burg graaf! 40p 3de pr.; H. P. Bloot 36 p.; J. R. van Duyn 34 p. Groep consumptie-artikelen: L. v. Pari don, Voorstr., 47 p. lste pr.; A. Pluimgraaf! 44 p. 2de pr.; L. v. Paridon, Malefijtstr. Groep boekhandel: Volharding 39 p. lste pr.; M. C. v. d. Lee 37 p. Groep ijzerwaren en hulsh. artikelen: J. H. Verlint 46 p. lste pr.; Oudshoorn 45 p. 2ae pr.; Tokio 44 p. 3de pr.; Tokio 44 p. eerv. vermelding; Gebr. Gesink 40 p.; M. v. d. Boon 40 p. Groep confectie: H. J. Planje 48 p. lste pr.; L. N. Baalbergen 40 p. 2de pr.; G. Poot 33 p. eerv. vermelding. Groep manufacturen: A. Brouwer 45 p. 1st pr.; H. J. Planje 43 p. 2de pr.; A. Brou wer 39 p. 3de pr.; B. J. Dijkdrenth 39 p. eerv. vermelding; Liesveld 38 p.; Broest 36 p.; Jongeneel 30 p. De Storm. De Noord-Westerstorm lokte velen uit om gistermiddag een kijkje te nemen op den Boulevard, waar het zeewater tegen 4 uur hoog tot aan den voet der duinen stond. Er stond een geweldige branding, de vlokken zeeschuim vlogen over den Boule vard. Ter hoogte van de Oude Kerk werd op het strand het rasterwerk vernield. Ook had er hier en daar duinafslag plaats. De verjaardagsbusjes ten bate der Chr. Jeugdorganisatie brachten over de maand September op f. 7.501/!. o LISSE. Pluimveevereen. „Lisse en Omstreken" De pluimveever. Lisse en Omstreken" hield een ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, N. J. Dol. Deze sprak een kort openingswoord, waarin hij me dedeelde dat de tafelkeuring door om standigheden niet kon doorgaan en dat, behoudens goedkeuring van B. en W„ een verloting zal worden gehouden tot ver sterking der kas om de mogelijkheid te scheppen bij de eerstvolgende tentoonstel ling een mooie serie prijken beschikbaar te stellen. De notulen werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens werd het verslag voorgelezen van de jaarver gadering van den Raad van Beheer welk verslag goedgekeurd werd. Eenlge mede- deelingen werden gedaan. De contributie voor den Gewestelijken Bond zal 15 ct. per lid bedragen, waarmede accoord werd ge gaan. Het bestuur stelde voor de contri butie der leden met 25 ct. te verhoogen en alzoo van f. 1.50 te brengen op f. 1.75 en het entree-geld van f. 1.— te verlagen tot f. 0.50. De contributieverhooging werd bij stemming verworpen. Besloten werd bij de te Heemstede te houden tentoonstelling collectief in te zenden, waardoor het ln- leggeld aanmerkelijk verlaagd wordt. Na rondvraag vólgde sluiting. Door een tof hog toe onbekend ge bleven automobilist is de lizeren lichtpaal bij de tramhalte Vuursteek finaal omgere den Blijkbaar werd de auto niet bescha digd. daar van den dader eeen sooor meer te vinden was. De noodlichtpaal werd later eveneens omgereden. De verlichting werd vernield. De Ijzeren lichtpaal is weer ge plaatst. Ten nadeele van de fa. M. V. v. Z. is een oartli teveld staande kool eestolen. De politie is den dader nog niet op het spoor. Door de A.R Klesvereeniging te Lis- serbroek werd in het Evangelisatiegebouw aan den HillegommerdUk een vergadering belegd, om te komen tot oprichting van een A.R Klesvereeniging. Als spreker trad op de heer S. van Wijk. van Vijfhuizen. In een welsprekend betoog, aan de hand van het verkiezingsmanifest, werden den aan wezigen de A.R. beginselen voorgesteld als bedoelende en strekkende: le. ter eere Gods: en ten tweede tot hell van ons gansche volk Met onverdeelde aandacht werd dit schoone woord beluisterd. Een aantal personen gaf zich als lid op. Mej. M. v. d. Meulen alhier, werd be noemd als onderwijzeres aan de Chr. Ju- liana-Kleuterschool te Alphen ad. Rijn. o NOORDWIJK. Filmavond „Nuf voor het Algemeen". Voor de afd Noordwijk der MIJ. tot Nut van het Algemeen hield in Royal de heer de Clero voorzitter der A.V.R.O.. een cau serie over ..Mijnbouw" aan den hand van de nieuwste film der Staatsmlinbedrliven en daartoe met een kort toepasselijk woord Ingeleid door mevr. Nlekerk. Deze film toont het houwen der kolen, het vervoer, zoowel onder als boven den grond, het sorteeren en wasschen en de verdere expeditie door het geheele land. Spr. memoreerde, dat de Staatsmijnen de modernst geoutilleerde bedrijven op dit gebied van geheel Europa zlin te noemen, terwijl de mijn ..Maurits" binnen zeer kor ten tiid de grootste van ons werelddeel zal zijn. Een warm applaus viel den heer de Clerco voor deze interessante lezing ten deel terwijl mevr. Niekerk namens de afd. Noordwijk en het publiek spr. dank zegde voor d'ens leerzame causerie. o RIJNSBURG. Jubileum van den heer J. ten Haken. Onder groote belangstelling herdacht de heer J. ten Haken zijn 25-jarig jubileum als ambachtsman bij de N.Z.H.T.M. Achter eenvolgens kwamen hem gelukwenschen de directie, welke bij monde van ir. Mulder onder eenige toepasselijke en van groote waardeering getuigende woorden de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aanbood. Namens het iubileumfonds voerde de heer LJzendijk het woord. Deze liet zijn felicita tie vergezeld gaan van een prachtige vul- haard. benevens een bloemenmand Voorts verschenen vele collega's en vrienden van den heer ten Haken in diens wonin1 welke in korten tlid met een schat van bloem stukken prijkten. In den avond werd een serenade gebracht door het corns van de N.Z.H.T.M. Het werd voor den heer ten Haken en de zijnen een onvergetelliken dagl TEELTPREMIE VLAS EN KOOLZAAD. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt het volgende bekend: Voor vlas van den oogst 1936, hetwelk met inachtneming van de te dien aanzien gegeven voorschriften, is verkocht in het tijdvak van 17 Aug. 1936 t/m 26 Sept. 1936 zal een teeltpremie worden uitgekeerd, vereenkomende met een bedrag van ge middeld f. 80.per H.A. Voor koolzaad van den oogst 1936 het welk met Inachtneming van de daartoe gegeven voorschriften is verkocht in het tijdvak van 23 Aug. 1936 tot en met 26 Sept. 1936, zal een teeltpremie worden uit gekeerd, overeenkomende met een bedrag van gemiddeld f. 67.50 per H.A. 788 De steunvergoeding voor de laagste klas se groene erwten, alsmede voor andere erwten, gedenatureerd in het tijdvak van 5 October t.m. 10 Oct. 1936 zal f. 1.10 per 100 KG. bedragen, terwijl voor ln dat zelfde tijdvak gedenatureerde erwten van de kwaliteitsklasse C. een vergoeding van f. 1.60 per 100 K.G. zal worden betaald. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van 't dorsch- briefje zijn gedorscht in het tijdvak van 5 October 1936 tot en met 10 Oct. 1936 zal f. 2.20 per 100 K.G. bedragen. o AANVRAGEN OP BEROEPSCHRIFTEN TUINBOUW. Daar meermalen gebleken is, dat dege nen. die aanvragen of beroepschriften, den tuinbouw betreffende, hebben ingediend, handelen alsof hun aanvrage is toege staan of hun beroep geldig verklaard, maakt de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale bekend, dat het aanvragen van een nieuwe of aanvullende teeltver gunning of van een erkenning, dan wel het in beroep komen tegen een beslissing van de Centrale, hetzij bij de Commissie van Beroep inzake tuinbouwaangelegen- heden, hetzij bij den Minister, geen recht geeft tot telen of handelen. 789 De ambtenaren van den Centralen Cri sis-Controledienst hebben de opdracht ontvangen, indien zij een overtreding con- stateeren, een proces-verbaal of een tucht rechtelijke verklaring op te maken ook ln die gevallen, dat de betrokkene een aan vrage, beroepschrift of request terzake van het feit, waarvoor hij ln overtreding is, heeft ingediend. RIJNSBURG. De oudste inwoner overleden. De oudste inwoner dezer gemeente, de heer P. Bouwman is op den leeftijd van bijna 90 jaar overleden. A.R. propagandaclub „Groen van Prinsterer". Door deze club zijn de werkzaamhèden weer aangevangen en werd de eerste ver gadering gehouden. De voorzitter, de heer W. Star, opende, waarna de heer de Rover een inleiding hield over „De financieele en economische politiek van de regeering Colijn." Achtereenvolgens werden de crisis maatregelen besproken met als gevolg hooge belastingen enz. Veel wordt dan de regeering Colijn verweten en Inzonderheid de A.R. partij zal er de nadeelige gevolgen van ondervinden, omdat zij de regeering steunt. Het volksvermogen en het volks inkomen werden besproken alsmede de maatregelen tegenover het buitenland. Steun aan land- en tuinbouw, ruilen van producten met het buitenland enz. De toestand is slecht, maar zou nog sleohter zijn als deze maatregelen niet ge nomen waren. Op deze inleiding volgde een leerzame bespreking, waarna de vergadering met dankgebed werd gesloten. SASSENHEIM. Door de alg. vergadering der vereeni ging voor „Ziekenverpleging" is in Januari j.l. besloten om voor de maand December vrijstelling te geven van het betalen van contributie. Door het bestuur is bekend gemaakt dat met het oog op de kas en den gang van zaken, dit besluit niet uitgevoerd kan worden. Tot dirigent van de mondorgelclub „Excelsior" is benoemd de heer D. van Wouw, te Lelden. De Ned. R.K. Vrouwenbond heeft ter bekoming van middelen voor het as. win terwerk een bazar gehouden, die goed ge- geslaagd is. Er waren verschillende aardige attracties en verlotingen. VEUR-LEIDSCHENDAM. HET WERK VAN „TOON, DE FIETSENMAN". Nu in totaal 132 rijwielen gestolen. Eenigen tijd geleden hebben wij mel ding gemaakt van de groote rijwieldiefstal len, gepleegd door den Hagenaar T. van der P.. in Stompwijk en omstreken, be kend als „Toon de fietsenman". Op dat moment was het aantal in beslag genomen rijwielen ruim 50. Het aantal ls intusschen steeds nog toegenomen. Men heeft nu nog een vrachtauto vol naar het politiebureau te Voorburg vervoerd, alles afkomstig uit Stomwijk. Het totaal aantal is thans geste gen tot 132, doch niet alleen afkomstig uit Stompwijk en Nootdorp, doch zelfs uit ver der afgelegen plaatsen als Ter Aar, Alphen enz. Thans is men zich gaan bezig houden met het opsporen van de werkelijke eige naren van al deze rijwielen, waarbij men op allerlei moeilijkheden stuit, daar ver scheidene dezer karretjes in de tweede, derde en zelfs vierde hand zijn overge gaan, terwijl anderen weer van identiteit zijn veranderd. Onderscheidene personen, welke ln de afgeloopen maanden aangifte hebben gedaan van vermissing van hun rijwiel, zijn opgeroepen om op het bureau van politie, dat meer den indruk maakt van een verkooplokaal, te Voorburg te ko men om te zien of hun rijwiel daarbij aanwezig is. HEDEN. Jeruël: Bidstond te 8V2 uur nam. Nutsgebouw: Spirit. Genootsch. Ds. Be versluis. Wijdingsbijeenk. 7'/s uur nam. Katwllk (Jeugdhuis): Ned. Chr. Vrouwen, bond. Spr. mevr. Eerdbeek-Claassen, 8 uur nam Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. LakenhalTentoonstelling Beeldhouw kunst 18—4, 's Zondags 14 u. (tot 1 Nov.), BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam, „Zwischen Abend und Morgen". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trlanon-theater, Breestr. 31, 8 uur nam. „De graaf van Monte Christo". Woensdag en Zaterdagnam. 21/4 uur, Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Rose Marie". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/» uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy Haarl.str 7 uur nam. „Patrouillewagen 99". lederen middag 2'/» u.. Zondag v.af 2 u. Casino-Theater. Hoogewoerd. 8 uur nam. „Het meisje met den blauwen hoed". Woensdag en Zaterdagnam üalfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken; M. Boekwijt. Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Groot vertrouwen in dagbladreclame. Het propaganda-comité van Miami in Florida, maakt reeds vele jaren met succes reclame onder de Amerikaan- sche touristen. 783 Zoo groot is zijn vertrouwen in dag bladreclame, dat het voor het volgend jaar 55.000 voor dagbladreclame op haar budget plaatste. Over e.v. teruggave zal echter de Justitie moeten beslissen. Intusschen ls komen vast te staan dat onderscheidene personen uit Stompwijk en Nootdorp zich hebben schuldig gemaakt aan heling. Tegen een 12-tal is door de Voorburgsche politie proces-verbaal opge maakt. Uit het water gered. Het 4-jarig zoontje van den heer H„ wonende aan de Leidschekade, dat was geklommen op een daar liggende schuit, had het ongeluk in de Vliet, te vallen. De heer G in 't Veen. die liet ongeval" zag ge beuren. snelde toe en wist den knaap spoe dig op het droge te brengen, zoodat de jongen er met den schrik en een nat pak afkwam. De slager C. D. alhier ls wegens ver schillende overtredingen van de vleesch- keuringswet door den kantonrechter te Delft veroordeeld tot f. 10 boete voor het ongekeurde vleesch, en f. 75 boete voor het bedorven vleesch, e.v. te vervangen door een hechtenis van 30 dagen. C. B. heeft reeds meermalen voor dergelijke feiten te rechtgestaan. De afd. van het Ned. Bijbelgenoot schap hield een propaganda-avond in de Ned. Herv. Kerk. Het gebouw was slechts ten deele bezet. Ds Vermet opende na ee- meenschappelllken zang van Ps. 25 en gaf een korte uiteenzetting omtrent de betee- kenls van het Ned. Bijbelgenootschap, welke werd gevolgd door een nadere uiteen zetting hieromtrent door ds van den Bosch van Den Haag. Deze wekte on om gemeen schappelijk de taak van het genootschap te helpen verlichten. Hierna werd de bijeen komst met dankzegging besloten. 0 VOORHOUT. R.K. Middenstandsver. „Hanze". Deze eerste vergadering in het winter seizoen, werd geopend door den voorzitter den heer C. v. Velzen. Nadat de secretaris de notulen had voor gelezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. volgden de ingekomen stukken. Hierna maakte het bestuur bekend, dat aan B. en W. dezer gemeente een schrijven was gezonden, waarin vermeld is of zij niet kunnen bewerkstelligen, dat ook hier ter plaatse weer een commies gevestigd kan 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6