LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 19 October 1936 Wat de Westelijke le klassers deden sLiEDRECHT i—alphen i ï—i. yyaf er Zondag gespeeld wordl ALPHIA—L.F.C. TWEE GELIJKWAARDIGE PLOEGEN. In de overtuiging, dat Slledrecht op eigen terrein een zeer sterke tegenstander is. bond Alphen den strijd aan. De geheele ploeg heeft zeer hard gewerkt en vond in het ver diende gelijke spel een belooning voor het harde zwoegen, waartoe natuurlijk ook de sterke wind noopte. De midvoorplaats werd ingenomen door den jeugdigen Bouthoorn, die het in dezen eersten wedstrijd tusschen zijn grootere en vooral oudere broeders niet gemakkelijk had, maar zich voldoende van zijn taak kweet. Een normale wedstrijd, zon der dat de wind zooveel moeilijkheden in den weg legt, zal moeten uitmaken of hij in dit elftal zijn plaats waard is. We zeiden het reeds, het geheele elftal heeft hard gewerkt, maar afzonderlijke ver melding verdient wel het uitstekend keep- werk van van Leeuwen, die ook nu weer Tulnenburg verving. DOOR DE CLUBS UIT LEIDEN EN OMGEVING. Voor de KN.V.B.-competitie zijn voor a.s Zondag o.m. de volgende wedstrtlden vast gesteld: 2e klasse: U. VS.—Slledrecht en Aiohen— U.V.V. 3e klasse: A.S.C.Hillinen: Hilleaom Lugdunum: BodegravenS.V.C 4e klasse: L.F.C.Roodenburg; V.D.S.— Alphia: WaddinxveenTona; Bosk. Boys D.V.S.: Leidsche Boys—V.V.D.; LJD.W.S.— De Jagers en De OoievaarsD.S.O. Res. klasse: V.U.C. II—Alphen II: V.U.C. Ill—U.V.S. II: Lugdunum II—A.D.O. IV: Alphia IIA.S.C. II: Quick III—Bodeera ven II en H.V.V. in—L.F.C. II. G.8.V. I—BODEGRAVEN I. Wat het verloop van den wedstrijd be treft, het volgende: Door den wind gesteund is Alphen al da delijk na den aftrap sterk in den aanval, maar de thuisclub geeft spoedig blijk ook tegen wind in te kunnen voetballen en zoo is er na een tiental minuten van een be paald overwicht al geen sprake meer, Bij een Sliedrecht-aanval zet de rechtsbuiten voor. er ontstaat een scrimmage voor het Alphendoel en na eenig heen en weer ge- trap krijgt de linksbinnen den bal en van Leeuwen is onhoudbaar gepasseerd, 10. Even later ontsnapt het Alphen-doel aan groot gevaar als de bal buiten bereik van van Leeuwen juist wordt naast gekopt. Dan komt Alphen de Sliedrecht-verdediging da nig op de proef stellen, maar haar doelman blijkt goed op dreef te zijn en ook worden enkele ballen niet benut. Een fraaie kop bal van De Greef. na een door Binnekamp goed genomen vrije trap. kan de keeper nog maar juist onschadelijk maken. Een kwartier voor de rust kopt de rechtsback van de thuisclub te laag en krijgt Bezemer een vrijen schop te nemen. Op het Juiste mo ment loopt Windhorst toe en de gelijkmaker is er. 1I. Alphen komt dan sterk in den aanval, maar voor de rust doet zich niets bijzonder meer voor. Na de hervatting heeft Slledrecht, door een talrijk publiek aangemoedigd een over wicht. maar de voorhoede kan voor het Al- phen-doel niet veel uitrichten door goed werk der verdediging. Alphen weet zich ver volgens aan den sterken druk te onttrek ken en aan weerszijden komen nu de doe len in gevaar, waarbij de thuisclub wel wat meer aanvallend is. Doelman van Leeuwen krijgt het nog een paar maal zwaar te ver antwoorden, maar weet evenals zijn collega aan den overkant verdere doelpunten te voorkomen. POSTDUIVEN—HILLEGOM 3—4. HILLEGOM LOOPT 2—0 ACHTER STAND IN. Deze wedstrijd werd onder de uitste kende leiding van den heer Aartse ge speeld. Hij was forsdh doch volkomen fair. Het begin is voor Postduiven, dat hoewel tegen wind spelende direct in het offensief is. Hillegom speelt iets beduusd. Als de linksbuiten van Postduiven wordt vrij ge laten schiet hij ongehinderd den bal langs den verrasten v. Dijk. Nog ziet Hillegom het niet in en het is dezelfde speler die hard tegen den paal schiet. De terug springende bal wordt door den midvoor ingekopt, 20. Nu komen de bezoekers los en hun aanvallen zyh gevaarlijk maar de keeper van Postduiven is goed op dreef en verwerkt veel gevaarlijke schoten. Toch weet Verschoor handig eenige spélers te passeeren en mooi In te schieten. Dan is de beurt weer aan Postduiven en opnieuw is het de linksbuiten, die met een enormen kogel de stand op 31 brengt. Het ont moedigt Hillegom geenszins en zij bestookt het Postduiven-doel doch steeds is de keeper het struikelblok. Kort voor de rust zet v. d. Werf goed voor en wérkt den bal van dichtbij in het net, 32, waarmede de rust inging. Na de rust, speelt Postduiven met den straffen wind hetgeen haar geen voordeel oplevert, Met verre en hooge trappen werkt Zij de ballen weg. Hillegom speelt meer tacfclsOh en wint langzaam maar zeker terrein. De thuisclub past de bui tenspel-val toe, doch dit kan de drang op haar doel niet verminderen. Op het mid denveld krijgt Verschoor dan den bal te pakken. Hij passeert de geheele verdedi ging en maakt keurig gelijk. Hillegom blijft met mooi. open spel en teruggetrokken binnenspelérs een stevigen druk op het Postduiven-doel uitoefenen. Eindelijk een goede pass en Schrama benut deze om den keeper té passeeren en de winnende goal in het net te depqneeren. Met Hillegom sterk in den aanval breekt het einde aan met onveranderden stand. Verdere uitslagen van Hillegom zijn: Hillegom 3Zeemeeuwen 3, 12 wegens beenbreuk gest. Heemstede 3Hillegom 4 0—11. Hilleg. Jun.Hillinen Jun. 50. Gestaakt wegens onwel worden van den scheidsrechter. Door wel zeer bijzondere omstandigheden heeft deze wedstrijd een ontijdig einde ge nomen. Ongeveer een kwartier voor het einde toch werd de arbiter onwel en achtte zich niet meer in staat, de leiding voort te zetten, zoodat hem niets anders restte dan den wedstrijd te steken. Ondanks het feit, dat Bodegraven op dit moment nog een 21 achterstand boekte, meenen wij toch dat deze staking voor de rood-zwar- ten een grootcr handicap beteekende dan voor de thuisclub, aangezien Bodegraven vooral nog rust een uitstekende partij voetbal te zien gaf en vrijwel doorloopend de aanvallende party was. By Bodegraven misten we den spil, hetgeen natuurlyk reeds een handicap beteekende. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub en reeds na drie minuten profiteerde de middenvoor van G.S.V. van een mlstrap van een der Bodegravenbacks en G.S.V. had de leiding 1—0 De groen-wltten bleven het beste van het spel behouden en een kwartier latei- zag de Zeeuw zich door een schuiver ten tweede male gepasseerd. Nadat echter Freyee voor Bodegraven den achterstand had verkleind, volgde een vrywel geiyk- opgaande strijd, doch gescoord werd er voor de rust niet meer. Na de hervatting kreeg Bodegraven het wlndnadeel, wat haar evenwel niet belette, door keurig samen spel by herhaling de Ooudache veste te bestoken. Thans echter stonden enkele malen achtereen lat en palen vrijwel zeker schynende doelpunten in den weg. Telken male zette de uitstekend spelende halflinie van Bodegraven de voorhoede aan het werk en een doelpunt van Bodegraven hing In de lucht. Het zou er echter niet uitkomen, wyi een kwartier voor tyd de arbiter zich om bovengenoemde redenen genoodzaakt zag, den strijd te «taken. O. B.—L. D. W. S. 2—2. A.S.C. II—LUGDUNUM II 2—2. Na een meer spannenden dan fraaien wedstrijd, waarin goede eü slechte momen. ten elkaar afwisselden en waarin beide partijen beurtelings in den aanval waren, hebben de roodzwarte en groenwitte reser ves tenslotte de Dunties broederlijk ver deeld. hetgeen wel ongeveer de juiste ver houding weergaf. Lugdunum had het eerste suCces na een snéllen aanvtt' over links waarna van Duin vobr A.SC. den gelijkmaker scoorde. (11) Mjt dézen stand zing de rust in. In de tweede helft heroverden de gasten de leiding, doch opnieuw was het van Duin, die met eeh listig boogballetie de partiien on -eliiken Voet bracht (2—21 Beide doeieh verkeerden daarna nog e?n'ee malen in "evaar. doch aan weers zijden bleven de achterhoeden de viiande- jii'-e -anvR'siin'ev d- baa-\ Einde kwam dan oo'- met, »eliiken statid (22). Het, romb'natiemel stond over het alge meen uii nrpenwjl on een iets booeer oeil can Dij A.S.G. dat één invaller telde voor L. van Leeuwen. Twee gelijkwaardige ploegen. Tegenover een technisch overwicht der Leldenaars, stelden de Delftenaars een even machtig wapen dat bestond in forsch, soms te forsch spel. De uitslag gaf een juist beeld van de krachtsverhouding in het. veld. De Delftenaars boekten spoedig succes toen de Leidsche verdediging een oogen- schynhjk eenvoudige situatie onjuist be oordeelde. en de ontydig uitgeloopen L.D. W.8.-doelman met een tam schot werd ge passeerd. 10, Wel werd hierna ook de Oranje blauwe aanval wat actiever, maar vooralanog kwam toch het meeste gevaar nog van Delftsche zyde, waar onbesuisd optreden van hét binnentrio enkele goede kansén verloren deed gaan. Toen het bekende kwartiertje dat de L. D.W.S.-voorhoede biykbaar eiken wedstryd r.oodig heeft om op gang te komen, voor- by was, ontstonden ook voor het doél der thuisclub enkele uiterst gevaarlyke mo menten. Toch duurde het tot kort voor de rust alvorens Brouwer één dóór Starre Jr. fraai aangegeven bal onhoudbaar in het O.B.-net deponeerde. 11. L.D.W.S. bleef tot de rust het spel be- heersohen. Na de thee begon O.B. met enkele felle aanvallen. Hierna werden de Leldenaars veel stérker en nadat de verdediging der thuisclub enkele móeilyké problemen had opgelost, kon zy tenslotte niet verhinderen dat Slingerland onhoudbaar L.D.W.S. de leiding gaf. Fel en geheel open bleef de stryd, tót enkele minuten voor het einde, toen de O.B.-rechtsbuiten hoog voorzette en deil bal over vele hoofden via den binnenkant van den paal in het L.D.W.S.-nét verdween Zoo kwam het einde vart dezen door den heer Swanevelfl correct geleiden wed stryd. (Na de rust gestaakt met een 32 voorsprong voor Alphia). Niemand zal vermoed hebben, dat de ontmoeting tusschen deze oude tegenstan ders in de tweede helft door een incident een ontijdig einde zou vinden. Twintig minuten waren er na de rust gespeeld en Alphia had zich juist van d e leiding ver zekerd toen er in het veld een vechtpar- tytje ontstond met het gevolg dat de scheidsrechter liet inrukken. Zeer betreu renswaardig. Vóór de rust waren er zeker geen sympthomen, die op een der-gelijken afloop wezen. Belde partyen gaven zich geheel en ondanks den sterken wind kon men zelfs van goed voetbal spreken. Alphia had het eerst het nadeel van den wind, doch het was Juist de thuisclub die den toon aangaf en dit al spoedig in een doel punt van de Jong wist uit te drukken 10. Doch weldra maakte L.F.C. gelijk toen haar rechtsbuiten een hoogen voorzet gaf, waarby de bal door den wind in het Alphla- doel terecht kwam Alphia's rechtsbuiten verstond deze kunst ook, al gebeurde dit met een harden omhaal 21. Weer wist L.F.C. gelyk te maken, ditmaal uit een vrijen schop, even bulten het strafschop gebied. De Alphia achterspelers lieten den ingeschoten bal voor den doelman loopen, doch dezen werd het uitzicht biykbaar belemmerd want zonder hindernis pas seerde het leer de doeliyn 22. Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft is eerst L.F.C. een poosje aan het woord en ontsnapte het Alphia-doel eenige malen aan groot ge vaar. De thuisclub nam toen geleldeiyk het offensief over en by een der aanvallen die nu volgen wist de Jager op doel te schieten en met succes. De Leidsche doelman sprong zoo raar met den bal om (door de zon ge hinderd?) dat deze tenslotte in het doel verdween 3—2. Intusschen was de goede verstandhouding in een slechte veranderd. Plotseling kreeg de Leidsche rechtsbuiten het met Alphia's linksback te kwaad en dit leidde tot een incident, dat voor den scheidsrechter reden was den wedstryd te staken. T.O.N.A—V.D.S. 0—7. L.F.C. II—QUICK III 3—1. L.F.C. heeft ook in dezen wedstrijd wederom een behoorlyk partytjé gespeeld. Doch door het te Ver doorvoeren van het samenspel en goed keêpen van den Quick- doelman duurde hét ongeveer 20 min. voor dat zy hét eérste doelpunt kon scoren, Quick dat met behulp van den wind ook niet still zat. probeerde met kort samenspel eenigê aanvallen op te zétten, doch de L.Ê.C.-halflinie en de beide backs waren wederom het grootste struikelblok, die met het korte spel wel raad Wisten. Ongeveer 10 min. voor dé rust schoot de Quick-mid- voor echter van grootén afstand op het doel en de bal die door den wind van richting veranderde, vérdwééh geheel on verwachts in het doel.. Na de thee had L.F.C, deh wind in den tug en nu kwam ook haar voorhoede los. Vooral de linkervleugel Was uiterst ge- vaariyk en spoedig maakte Verplanke 2—1. Nu was het gedaan met Quick, L.F.C. over speelde haar gehéél. Wij zagen zélfs de L.F.C.-backs Vér over de hélft éerlige scho ten op doel lossèn. Na 20 minuten was het 3—1 na goed samenspel van de geheele voorhoede, waarby de bal van voet Op voet ging. Vlak na dên aftrap nafn L.F.C. den bal ovëf eli hêt Was Link die in z'n eentje maakte Het nieuwe T.O.N.A.-terrein geopend. Een ieder, die het T.O.N.A.-terrein van verleden jaar heeft gekend en nu by de opening van het nieuwe speelveld een kykje is komen nemen, zal met verbazing de groote verbetering hebben gadegeslagen. Er is door de werklooze leden van T.O.N.A. een werk tot stand gebracht dat schitte rend genoemd mag worden. De voorzitter, de heer Sommellng bracht gisteren in zyn openingswoord in het by- zonder dank aan de Directie der Touwfa- brleken voor den flnancieelen steun, waar door T.O.N.A. in de gelegenheid werd ge steld dat werk tot stand te brengen. Verder dankte spr. de teohrilsehe leiding en de Werklooze leden voor hun krachten daar aan gegeven. Speciaal noemden hij den heer Schreuder die met de opzichter de ziel van het uit te voeren werk is geweest. Nadat het bestuur van V.D.S. en de heer van Doventer. Hoofdbedrijfsleider der Touwfabrleken het woord hadden gevoerd. Waarby V.D.S. voóral de kleedkamers roemde, werd het nieuwe T.O.N.A.-terrein door den voorzitter officieel geopend ver klaard. waarna de eerste Wedstryd werd aangevangen. De inzet was tegen het sterke V.D.S. niet zoo'n byzonder gelukkige. De 70 overwin ning voor V.D.S. mag misschien een wat geflatteerde uitslag zyn, zeker is het dat de bezoekers ruim verdiend hebben gewonnen. De gasten hebben tweemaal 3 kwartier ge voetbald met behoofiyk spel, waartegenover T.O.N.A. een te kort gehouden spel demon streerde en den moed te gauw opgaf. Na den eersten V.D.S.-aanval wordt deze door T.O.N.A. overgenomen, een keurig welge richt schot wordt echter door den V.D.S.- doelman gehouden. Hoewél het spel vry wel gelyk opgaat weet V.D.S. voor de rust door toedoen van den rechtsbuiten een 20 voorsprong te nemen, welke na de rust, toen V.D.S. domineerde en nagenoeg één elftal speelde, regelmatig tot 7—0 werd opgevoerd. Scheidsrechter Langezaal leidde correct. D.V.S. I—WADDINXVEEN t 2—0. D.V.S. heeft weer de beschikking ovêr haar linksback maar mist nog haar keeper en midhalf. De wedstrijd is een vry matige geweèst, beide voorhoede's wisten geen gebruik te maken van den krachtigen wind, die van doel tot doel stond. Met wind tegen wist D.V.S. zelfs beter te spelen en hadden de spelers den bal meer onder controle, D.V.S. dat voor rust wind mee had gaf geen schot op het doel en tréuzelde steeds zoolang, dat de W.V. achterhoede kon in- grypen. Zelfs trok W.V. menig maal ten aanval, maar tegen den sterken wind in ging dit ook niet makkeluk, zoodat zij niet bepaald gevaariyk werden. Na een halfuur komt de D.V.S.-links- buiten vry voor den bal en eindelijk gééft hy een hard schot, De keeper krijgt den bal niet goed te pakken, zoodat de midvoor gemakkelyk kan scoren. Bit bleek het eenige doelpunt te zyn dat. voor rust ge scoord zou worden. Hoewel W.V. Vlak voor rust een ernstige poging deed om den stand gelijk te maken. Met een hard schot Wérd de D.V.S.-keeper op de proef gesteld, door den W.V,-rechtsbuiten. Na de rust hRd men gemeend dat W.V. meer profijt van den wind zou trekken den D.V.S. voor rust deed. Maar ook W.V. steldé teleur en kon het doel niet Vinden. D.V.S. ging echter beter spelen en de halflinie zat goed achter de voorhoede aan. 10 minuten na de rust sGhoot de rechts buiten van D.V.S. keurig in. W.V. dat hét dan mét schieten gaat pro- beeren heeft ook geen succes mee, mééren- deels belandden de ballen naast het doel, Met de enkele goed ingesohoten. bóllen heeft v.d. Laan geen moeite, 4—1 maakte Evéh voor het einde maakte Hoewel de D.V.S.-voorhoede nög vele L.F.C nóg êeh doelpunt, zoodat het einde kansen krygt wordt de score niet verhoogd. kwam oiet èen verdiénde 51 overwinning. Dé lêldirig van dên héét Jansen was uitstekend. Scheidsrechter Boon leidde uitstékend. Bij D.V.S. was W. Fllippo na de rust ver vangen door D. Baart. R. C. H—D. H. C. 0-4. Wanneer Van Nellen aan zyn speciale bewaking ontsnapt en de bal goed voor het doel plaatst, schiet v. d. Sloot na 17 min. onhoudbaar in, 0—1. Tot aan de rust blijft de thuisclub een tikje sterker, doch het voorhoedespel blyft tamelyk zwak. Na 9 minuten vergroot Ditmars met een kopbal den voorsprong tot 0—2. D.H.C. is nu veel beter en 11 minuten later kopt Buyink, zy het houdbaar, in, 03. Ditmars scoorde 10 minuten vóór tyd met een welgericht schot het vierde doel punt. BLAUW -WITD. F. C. 5—1. Het was na 25 minuten, dat een boog schot van Pais over de handen van Jas tegen de lat stuitte en vandaar in het veld terugsprong. De toesnellende Wilders had weinig moeite om het leer in te schieten (1—0). Toen het spel zich na ongeveer 20 mi nuten weer verplaatste, had Blauw-Wit ook dadelyk succes. Van Deene was het, die den stand op 20 bracht. Van den af- Uap namen de Dordtenaren den bal mede om hem in het doel van Blauw-Wit te de- poneeren (21). Van Deene scoorde het derde doelpunt uit een corner en na een doorbraak schoot Van Nol over de handen van Jas den bal voor de vierde maal in het Dordtsche doel. Steeds weer kwam de Blauw-Witte voor hoede gevaariyk voor het doel, en door een kopbal van Wilders werd de voorsprong der stadionclub tot 51 vergroot. V. U. C.—V. S. V. 1—4. Na byna een half uur spelen doelpuntte Q. Michel fraai (01). Nog voor de rust vergrootten de gasten hun voorsprong resp. door Heins en Sterk tot 03. Na rust doelpuntte Michel voor de vierde maal. Even voor het einde scoorde Klein tegen 14. FEYENOORD—H. B. S. 4—1. Direct ontwikkelde zich een goede party voetbal, waarin de gastheeren de leiding hadden. Na ongeveer 7 minuten maakte Barendregt, nadat het leder goed was op gebracht, vry en plaatste het tactisch voor doel, waarna Kantebeen Inkopte. 1—0. Spoedig na de hervatting loste Baren dregt op grooten afstand van het doel een laag sohot, waardoor de Haagsche doel man verrast werd, 20. Korten tyd daarna vergrootte dezelfde speler uit een voorzet van Vrauwdcunt dên voorsprong tot 3—0. Uit een voorzet van Linssen schoot Sinke keihard het vierde doelpunt in, 4—0. Aan den anderen kant deea H.B.S. toen nog eenige aanvallen, uit een waarvan Bakhuys het eenige Haagsche doelpunt scoorde. Z. F. C—SPARTA 0—0 In het Zaansche doel heeft keeper Dijk stra zijn doel weer uitstekend verdedigd en veel tot het punttooze resultaat byge- dragen. Het begin was voor Sparta, doch door onzuiver schieten en het goede ver dedigen der thuisclub kregen de Rotter dammers maar weinig serieuse scortngkan- sen. Met de weinige uitvallen der thuis club hadden Cohen c.s. geen moeite. In de tweede helft kreeg Z.F.C. dadelyk een paar goede kansen, doch daarom nam Sparta het spel weer in handen. Onder hoogspanning verstreok de tyd zonder d«t er echter gedoelpunt werd. D. W. S.—K. F. C. 2—1. Uit een prachtlgen voorzet van Ven Wensveen kopte de 17-jarlge middenvoor, De Boer, onhoudbaar langs Heekelaar (0—1). Mol, de oud-K.F.C.'er, werd her- haaldelyk op minder faire wyze aangeval len. Tot de rust bleef de stand l—0 voor K.F.C. Na de pauze was Van Stokken Jr. weer naar zUn oüdê plaats teruggekeerd. D.W.S. moést daarna drie maal achtereen een hoekschop nemen en de derde werd door Van Stokken zoo goed genomen, dat de bal door den wind in het K.F.C.-doel ge blazen werd, waaraan Van Noord nog slechts een tikje gaf (1—1). Onophoudelijk zaten de Amsterdammers nu voor het doel der gastén en in de 38e minuut waalde de bal, uit een corner door Van Stokken Jr. genomen, in doel (21). Scheidesrechter Wey kweet zich behoor lyk van zyn zeer moellyke taak, hoewel hy niet voorkomen kon dat Mol zoodanig „gekraakt" werd, dat hy even voor het einde het veld veriaten moest. XERXES—C. V. V. 1—1. C.V.V. moet het van een enkelen uitval hebben, waarby echter de voorhoede een zoo onsamenhangend spel laat zien, dat deze aanval door de Xerxes-verdediging reeds in den kiem gesmoord kan worden. Zonder dat er gescoord is, verloopt de eerste helft. Na de rust pakt C.V.V. de zaken energiek aan en aanvankeiyk moet Xerxes zich tot verdedigen bepalen. Het spel is 13 minuten oud, als De Jong een snellen ren onderneemt. Kruidenier is genoodzaakt uit te loopen. De Jong pas- seerft op het goede moment naar West- dyk. die weinig moeite heeft Xerxes de leiding te geven, 10. Schut en Vuyk bij Xerxes verdedigen kranig, maar twee mi nuten voor tijd laat laatstgenoemde Zaa- nen glippen, deze zet voor. Van Bokkum springt hoog op en met een fraaien kop bal is de stand gelyk, 1—1. STORMVOGELS—AJAX 1—2. Gesteund door den wind komen de Ajaxleden aan twee gelukkige doelpunten, resp. van Stam en Gerritsen. In de tweede helft ls Keizer in het doel van Ajax ver vangen door Wepner. Het regent hoek schoppen op het doel van Ajax, maar zij brengen Stormvogels geen succes. Eindelijk wordt een fel schot van Wey, Wepner te machtig en als er nog ongeveer 20 minu ten gespeeld moet worden is de stand 1—2 waarmede het einde komt. EXCELSIOR—A. D. O. (V-0. In de eerste helft viel A.D.O. fel aan. De Rotterdamsche verdediging hield echter stevig stand en zoodoende wist men lang zamerhand den druk wat af te wenden. Na een periode, waarin de stryd vrijwel gelyk opging, kwam er weer een tijd waarin de Hagenaars het meeste Initiatief lieten zien. Tot doelpunten kwam het ech ter niet. In de tweede helft ondernamen de Hage naars enkele gevaarlyke aanvallen, die keurig werden onderbroken door de uit nemend spelende backs van Excelsior. Tegen het einde kwamen de Hagenaars nog eens stevig opzetten. Driemaal wisten zy een corner te forceeren, maar ook dis bleven zonder resultaat. HERMES D.V.S.—HAARLEM 0—4. De gastheeren verschenen met een zeer gehavende ploeg, waarin alle verband zoek was en die een willoos slachtoffer werd van Smit en zyn mannen. Reeds van het be gin af was het duidelijk, dat er in dezen stryd geen kans op een stevig verweer van de eenige ongeslagen vereenlgtng te ver wachten was. Daarvoor waren de invallers te zwak, ook al tponden zy zich van goeden wille. Verdedigend ging het nog wel en dat wa* dan ook de oorzaak, dat het nog geruime-, tijd duurde, alvorens Éffern met een kop bal de leiding wist te nemen. Met listige passes schiep Smit herhaaldelijk fraalê kansen voor zyn medespelers, doch Van Polanen wist er hier slechts één van te gebruiken. Met de sporadische aanvallen van Hermes en de weinig goed gerichte schoten van v. d. Tuyn wist men in de achterhoede wel raad «n zoo kwam df rust met den stand 0—2. In de tweede helft bleèf er van het Schie- damsche spel in hot geheel niets over en alleen de verdediging verdiende eeh pluim voor haar dapper volhouden. Toen v.d. Hulst Beun voor de derde maal het nalty- ken had gegeven, verdween Bergkotte van het tooneel om vervangen te worden door v d. Schouw. De kans om de eer te redden miste Beun, door een strafschop in de handen van doelman vygeboom te schieten.' Haarlem bleef meester van het terrein. Nog eenmaal had v, d. Hulst succes; Smit, die in de eerste helft geblesseerd geraakt was, werd nog vervangen door Kammeyer en zoo kwam Hermes er eigeniyk nog ge nadig af. ALPHEN II—OLYMPIA II 4—1. Na vier nederlagen geïncasseerd te hebben, zyn de Alphen-reserves er emdelyk in geslaagd beslag te léggen óp belde puntjes. Tegen dé Oiympia-i-eserves werd goed gespeeld en de overwinning was ver diend. Gedurende de eerste speelhêlit had Alphen hét voordeel van den schuin óver hét veld staandèn, sterken Wind. Daardoor was men byna doorloopend sterk in den aanval ên werd byna voortdurend op de Goudsche helft gespeeld. Toch Bleven doel punten uit, al scheelde het enkele malen maar weinig of de Olympla-keeper was gepasseerd. Zoo schoot Tulnenburg juist ln het zijnet en wtst de doelman der gasten met veel moeite enkele hooge ballen te houden. Tien minuten voor de pauze slaagde A. Windhorst er ln den stand op 1—0 te bréngen, waarmee ook de rust intrad. Wié dacht, dat Alphen nu wel op éigen helft teruggetrokken zou worden had het decriyk mis, want al spoedig bleek, dat mén tegen wind veel beter speelde. Door Oöstêman en Tuinenburg werd 't zelfs 3-0, Waarna dé gasten wat meer ln den aanval kwamen én er lii slaagden de eer althans té redden: evên Vöor het êlflde bracht Mulder den stand op 4—1. bodegraven ii—alphia ii ï—i. voor de thee had Bodegraven den wind mee en slechts sporadisch kwamen de gasten over dé helft. Doelpunten bleven échter uit. Na de hervatting speelde Bode graven veel beter. Één snelle doorbraak bezorgde den gasten dé leiding, doch Bin nen enkèlê minuten maakte de midden voor van Bodegraven uit een voorzet van links op keurige wyze gelyk. In ae laatste minuut kwam de röód-zWafte linksbinnen doorgebroken tót Op eèn halvenirtéter voel de doellijn én had hij het leder, mêt alléén dén doelman VOor zioh, 6lechts vóór het QUICK BOYS I—L.R.C. I 1—1. De storm maakte goed voetbal bijna on mogelijk en er moest meer tegen den storm gestreden worden, dan tégen de tegen- party. Vooral de gastheeren hébben met den. wind in den rug en ook nog wel tegen den wind zeer fraaie kansen om zeep gebracht. Ook vond de blauw-wltte aanvalslmle den keeoer der Llssenaren in goede conditie, terwill hi1 tevens eenige malen vrouwe For- tuna ob 2'n hand had. De gasten hebben gesjouwd van begin tot het einde, dóen voetbal zat er weinig ln, wat tot uiting kwam in het feit. dat zii na de tUst tnet den wind In den rug speelden én 't keeper v. Duyn slechte zeer sporadisch lastig kon den maken, Al met al een wedstrijd, die door den storm weiniE geleek op een voet balwedstrijd eh het geliike snel moet voor- hameiyk daaraan geweten worden G. Pluimgraaf! wist voor de rust met een kop bal z'n club de leiding te geven en hoewel bijna voortdurend de bal voor de zwart witte veste zweefde, het bleef hierbij. Ook na de rust, was Q.B. geenszins de mindere, hoewel uit den aard der zaak de Llssenaren wat meer in den aanval waren. Eenige minuten voor het einde strafte de links buiten van L.R.C. het missen van een der Q.B.-spelers af met een doelpunt. 1—1- Direct hierop kreeg Meivogel een pracht kans. doch hii schiet te onbesuisd en d« bal gaat o-er Met 1—1 Kwam hêt einde. Waardoor de Llssenaren wat meer kregen dan et! verdienden. RIJNSB. BOYS I—ONS CLUBJE I 1—L R.B. heeft een invaller voor J. Zwaan. Dé thuisclub was voor rust met wind mee voortdurend ln den aanval doch kon dén bal zoo slecht onder controle krijgen, dat ln deze periode slechts eenmaal werd ge scoord door J. v. iterson. Even voor de rus» maakte Ons Clubje geiyk. Na de rust had wederom R.B. het grootste Intrappen. Echter, de doelman tikte hêt j aandeel hl het aanvalspel dóch Fortuna leder evên aan eh de kans op een zege was was niet aan den kant der gastheeren. verkeken. I Einde kwam met onveranderden stand.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14