YSCOLA'S de cleêcccde^e tswï aCOe /aakyetyden DE ZENDING IN NOOD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 14 October 1936 VISSCHERIJ-BERICHTEN UIT DE OMSTREKEN SPREEKCEL SALARISSEN EN BIJDRAGEN MET 50 PCT. VERLAAGD. Geen nieuwe leerlingen meer voor de Zendingsschool. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. herberekening der pensioenen. Mijnheer de Redacteur Het heeft mij bijzonder getroffen, dat ■het voorlooplg verslag over het wetsont werp tot herberekening der pensioenen van burgerlijke en militaire ambtenaren, dat blijk geeft dat het onderwerp met groote zorgvuldigheid ls onderzocht,een punt onbesproken laat, dat m.l, toch van alles overheerschend belang is. Ik mis daarin n.l. een paragraaf, die naar mijn meening aldus had moeten luiden: X. Verscheidene leden zouden gaarne vernemen of van de regeering intrekking van het aanhangige wetsontwerp kan wor den verwacht, nu zij ln de additioneele artikelen van de Ingediende wetsontwerpen tot Grondwetsherziening heeft voorgesteld, de verkregen pensioenrechten der leden en gewezen leden van deze Kamer onaan getast te laten. De leden hier aan het woord waren van oordeel, dat hoe men ook over de aantastbaarheid van reeds verleende pen sioenen moge denken in ieder geval bij belde soorten van pensioenen eenzelfde gedragslijn behoort te worden gevo'gd. In het belang eener gelijke rechtsbedee- ling meen lk, dat het gewenscht is, hierop de aandacht te vestigen. De Staatscommissie tot herziening der Grondwet heeft hei voorstel ge 'aan de ïeeds verleende pfrsioenen aan gewczsu Kamerleden en de pensioenrechten der zittende leden onverkort te laten en de regeering heeft dit voorstel overgenomen. Dat standpunt acht lk volkomen juist, maar dan is het onbegrijpelijk, dat dezelfde re geering terzelfder tijd een wetsvoorstel handhaaft om aan een andere groep van ingezetenen verkregen pensioenrechten te ontnemen. Evn onbegrijpelijk is het, dat van dit meten met twee maten in het "oorloopig verslag geen melding is gemaakt, zoodat hier blijkbaar is te denken aan een on willekeurig verzuim, waarop het mij ge wenscht lijkt alsnog de aandacht te ves tigen. Bij voorbaat betuig ik U mijn vriende lijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Een gepensionneerde, D. L. v. FEURSEN. 536 (Ingcz Med.) AALSMEER. Een gevaarlijke hoek. De hoek Zijdstraat-Ulterweg is in ver band met het tegenwoordig snelverkeer een zeer gevaarlijk punt, omdat het uit zicht geheel ontbreekt. Des middags staat er van 1212.15 uur een verkeersagent, doch verder gaat het op goed geluk. Het is daar weer eens 's avonds spaak geloopen. De vrachtauto's van P, en G. botsten tegen elkaar op, waarbij die van eerstge noemde schade kreeg. Het verkeer stag neerde gedurende eenige minuten, waar door een opstopping van auto's en andere vervoermiddelen in het gedeelte der nauwe Zijdstraat ontstond. Alhier ls door de vakcommissie der afd. Aalsmeer der Kon. Ned, Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde het examen af genomen als 2de knecht ln de bloemisterij. Er hadden zich 6 candidaten opgegeven, waarvan er 4 slaagden, nl J. Kortenoever, Nieuw-Vennep; J. Bakker, Haarlem; A. Mulder, Haarlem en W. Gosseling, Amster dam IJMUIDEN, 14 Oct. 1936. vischprijzen. Tarbot per K.G. f. 0.720.50; Griet per kist van 50 K.G. f.26—17; Tongen per K.G. f. 1.200.95; Groote Schol per kist van 50 K.G, f2421Middelschol per kist van 50 K.G. f. 21.50; Zetschol per kist van 50 K.G. f.2418; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.218; Schar per kist van 50 K.G. 1.14—5.50; Tongschar per kist van 50 K.G. 1.2419; Roggen per 20 stuks f.129; Vleeten per stuk f. 2.351.60; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.7; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 28; Mid del Schelvlsch per kist van 50 K.G f. 30 26.50; Kleinmlddel Schelv. p. k. v. 50 K.G. f.24—20; Kleine Schelvlsch per kist van 50 K.G. f. 188.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5636; Gullen per kist van 50 K.G. f. lil3.10; Lengen per stuk f.20.53; Heilbot per K.G. f. 1.05—0.68; Wijting per kist va/i 50 K.G. f. 62.50; Koolvisch per stuk f'0.880.33; Makreel per kist van 50 K.G. f.6—1.20; Kleine hake f. 17—16. Aangevoerd 3272 kisten versche haring. Prijs f 2.90—1.65. Van de haringvlsscherij waren binnen de KW. 65 met f.8.50 en de Sch. 130 met 391 kantjes pekelharing overgeladen naar Kat wijk. Aangekomen de Stoomtrawlers: RO. 46 met f.2740; IJM. 8 met f. 1840; IJM. 78 met f.2550; IJM. 96 met f.1920; IJM. 147 mei f.2290; IJM. 21 met f.2980; IJM. 116 met f.1770; IJM. 44 met f.3280; IJM. 26 met f.2620; IJM 112 met f.2250; IJM. 196 met f.2280 IJM. 48 met f.1920; IJM. 29 met f.2060; IJM. 161 met f.1460; IJM. 87 met f.1860; IJM. 46 met f.1820; en de logger: KW. 74 met f. 1560. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel" 12 October. Tusschen 54 gr. 54' en 54 gr. 19' Nbr. en 3 gr. 25' en 3 gr. 15' Ol.: KW. 56, 80 kantjes; VL. 27. 190 kantjes; VL. 80, 300 kantjes; VL. 83. 170 kantjes; VL. 112, 170 kantjes; VL. 156 350 kantjes; VL. 193, 578 kantjes. Thuisvarend. Tusschen 54 gr. 6,5' en 53 gr. 52,5 Nbr. en 3 gr. 21,8' en 3 gr. 15,5' Ol.: KW. 5, 63 kantjes: VL. 85, 85 kantjes; VL. 190. 100 kantjes; SCH. 39. 125 kantjes; SCH. 141. 221 kantjes; SCH. 180, 120 kantjes; SCp. 280, 410 kantjes. Alles wel. HAARLEMMERMEER. Inbraak. De wed. v d. H„ wonende aan den Hoofdweg te Hoofddorp, kwam tot de ont dekking dat ongewensehte bezoekers tij dens haar afwezigheid haar woning bin nengedrongen waren. De dief of dieven hadden zich aan de achterzijde door for- ceering van een tuimelraam toegang tot het huls verschaft en alles overhoop ge haald. Vermist worden eenige zilveren voorwerpen en kleedingstukken. De politie stelt een onderzoek in. De Bietencampagne. Met het rooien en vervoeren der suiker bieten worden in den Haarlemmermeer- polder flinke vorderingen gemaakt. Ver schillende gunstige factoren, zooals goed weder en een normale waterstand, werken daartoe mede. Aan de fabriek te Halfweg heeft een geregelde groote aanvoer plaats, zoodat er dagelijks enorme hoeveelheden worden verwerkt. Het percentage-suikergehalte blijkt dit jaar zeer hoog te zijn en bedraagt gemid deld 17, hetgeen den verbouwers in ruime mate ten goede komt. Uitvoering „Gezellig samenzijn". De tooneelver. „Gezellig samenzijn" opende in de Beurs te Hoofddorp het sei zoen met de opvoering van het tooneel- werk van H. D. Scheffer „Bergopwaarts" ln drie bedrijven. Zooals men bij deze vereeniging gewoon is, was de zaal weder flink bezet. Nadat de voorzitter allen een hartelijk welkom had toegeroepen, had onder leiding van den regisseur, den heer Mourik uit Haarlem, de opvoering van het stuk plaats. Er werd keurig en vlot spel geleverd, zoodat de aanwezigen naar hartelust genoten heb ben, hetgeen ook wel bleek uit de herhaal de toejuichingen die den spelers ten deel I vielen. De goedgeslaagde avond werd met een groot bal besloten, onder leiding van den Haarlemschen ballelder K. Sohoon, met medewerking van het „Marinucci's en- semble". Motorongeluk. Op den Sloterweg alhier had de bestuur der van een motorrijwiel, de heer V. uit Leiden, bij het uitwijken voor een tweetal groote vraohtauto's het ongeluk zoover ln den grasberm te geraken, dat hij met mo tor en al onderstboven sloeg. Met een ern stig gekneusd been werd hij opgenomen en per auto bij een dokter gebracht, die een voorlooplg verband legde. De heer C van der Maarel, veldwach ter te Hoofddorp, herdacht gisteren het feit. dat hij 30 jaar geleden ln polltie-dienst werd aangesteld. Vele vrienden en collega's kwamen den heer van der Maarel gelukwenschen, ter wijl hij door den inspecteur van politie, Jansma. werd tosgesproken. HILLEGOM. collecte chr. gezondheids kolonies. Een ingezetene van Oegstgeest geeft er haar bevreemding over te kennen, dat Vrij dag J.l. zich aan haar woning twee jon gens vervoegde, die vroegen zegeltjes te willen plakken ten bate van de Ver. van Chr. Gezondheids- en Vacantlekolonies ln Nederland, terwijl Zaterdag d. a. v. meisjes voor hetzelfde doei collecteerden en de zelfde adressen bezochten. Het lijkt haar voor de collectanten even onaangenaam om te hooren, dat een an- per hen reeds voor ls geweest als voor de ingezetenen om tweemaal voor hetzelfde doel voor een bijdrage te worden aange zocht. Bovendien wist geen der collectan ten te vertellen, welke personen in het be stuur zitting hebben! o colportage. P- V. betuigt zijn groote Instemming met ,?!;steren gepubliceerde klacht over hin derlijke colportage. Gevonden: twee leege kisten, een ■heerenhandschoen. Inlichtingen bij de politie. De eerste kippen- en konijnen-veiling van dit seizoen is gisteravond gehouden. In de garage van de fa. van Doorn aan de Molenstraat, waar tegenwoordig het vei lingslokaal is, was de belangstelling groot, grooter dan het aantal te veilen kippen en konijnen. Er bleek voldoende kooplust te zijn. Slechts zelden werd een nummer opge houden KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Plet Hein, z. van J. C. Admi raal en E. Exter Margaretha, d. van L. van Schie en B. van Duijn Petronella, d van H. Schaap en C. C. Zwanenburg Adriana Cornelia, d. van J. Guijt en C. Verdoes Aleida, d. van L. C. de Jong en M, de Koning Nicolaas z. van W. Kroon en J. van Egmond Leidia, d. van K. van der Plas en G. van der Plas Jan Pleter, z. van A. de Groot en M. Verhoeven Allda, d. van A. Vooljs en G. Harteveld. Overleden: Levenloos aangegeven kind van H. Noppe en K. Haasnoot. Huwelijksaangiften: C. Hoek en L. van Duijn J. Remmelzwaal en A. Liitje- harms G. van der Plas en C. Klok W. Zwanenburg en J. Klok J. Haasnoot en M. Ippel. Huwelijk: H. Hoek en M. van Rijn L. van der Plas en P. Hus. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Afscheidsavond van pastoor Buys. De Jeugdverenigingen in de parochie, de St. Jozefgezellenvereenlglng, Meisjes- en Jongenscongregatie, K.J.C., voetbalver. V K.R.V., De Garde, waren gisteravond in het parochiehuls bijeen om afscheid te nemen van hun op a.s. Vrijdag vertrekkenden 1 herder. Te ruim 8 uur werd de pastoor binnen geleid, waarna de heer J. Fennes den pastoor het doel van dezen avond mee deelde. n.l. om hem op een bijzondere wijze dank te betuigen voor hetgeen de pastoor gedurende zijn pastoraat heeft gedaan voor de jeugd en om persoonlijk afscheid te nemen. Dan werd door allen een afscheldszang gezongen. Vervolgens sprak mej. S. v. Tol als pre- fecte der Meisjescongregatie, die namens de jeugdorganisaties een enveloppe met Inhoud aanbood. De heer M. v .Stijn deed dit ln gloedvolle woorden namens de Jongenscongregatie, waarna de voorzitter van K.R.V. namens de voetballers zijn dank uitte voor wat pastoor Buys voor K.R.V. een zijner opgerichte vereenlgingen, had gedaan. Nadat de koffie geserveerd was, zong het dameskoor „Maris Stella" een 2- stemmig lied, toepasselijk bij dit afscheid. Vervolgens dankte de scheldende herder voor deze buitengewone hartelijkheid, ook voor de enveloppe met Inhoud, hem door de leden der Jeugdvereenlglngen geschon ken. De pastoor betuigde zijn erkentelijk heid voor de wijze, waarop het hem steeds mogelijk is gemaakt hier met zooveel liefde en succes voor de parochie te werken. Het schelden valt buitengewoon zwaar. Ik had, aldus spr., gehoopt en verwacht minstens nog eenige jaren hier mijn mooien arbeid te kunnen voortzetten. Het heeft niet zoo mogen zijn. De Bisschop heeft anders ge wild en dan hebben wij te gehoorzamen. Spr. gaf nog eenige zeer nuttige wenken aan de Katwljksche Jeugd en hoopte dat deze zullen worden opgevolgd. Dat de parochie nog moge toenemen in bloei en godsdienstzin! Na een slotwoord door den heer Fennes kreeg leder de gelegenheid den scheiden den herder persoonlijk de hand ten af scheid te drukken. Het was een mooie avond, die getuigde van medeleven met den beminden herder der parochie. Morgenavond is het afscheidsavond voor de parochianen boven de 25 jaar. De intrede van pastoor C. J. Hesp. Pastoor Hesp, de nieuwe herder der pa rochie, zal alhier aankomen Vrijdagmiddag te half vijf aan het Parochiehuls. Daar wordt de pastoor, die vergezeld zal zijn van het kerkbestuur, toegezongen door de schoolkinderen, en toegesproken door den heer M. H. v. Stijn als oudste kerk meester. Te halfacht des avonds is er Lof in de Parochiekerk. Zondagavond zal de installatie plaats hebben door den Deken van Leiden. o KATWIJK AAN ZEE. AariM?st«ding. De Katwijksche bouwvereeniging heeft aanbesteed het bouwen van een muur bij haar woningen achter het kerkhof. De volgende biljetten waren Ingekomen: J. v. d. Plas f.985; A. Haasnoot f.885; Remmelszwaal f.875; Zwanenburg f. 835.32: C. v. d. Plas f 785; J Haasnoot f.735; G. de Best f.725; wed. van Duyvenbode f.720: Gebrs. Verloop f. 697; W. en L. Guyt f. 697; G. de Best f 685; Gebrs van Duyn f„597. Jaarverg. der A.R. Propagandaclub. De AJt. propagandaclub „Idenburg" hield haar jaarvergadering ln de consisto rie van de Geref. Kerk. De voorzitter de heer Boender liet zingen Ps. 33 1 en las een gedeelte uit Numeri 14. De secretaris de heer Dompeling bracht het jaarverslag uit, dat getuigde van een opwekkend vereeniglngsleven. De penning meester de heer D. de Haas kon mededee- len. dat er in kas een batig saldo over is. De heer Ippel bracht zijn verslag als biblio thecaris uit. De heer R van Andel trad naar voren met het onderwerp: „Van Genesis I tot het Plan van den Arbeid" Spr. toonde de z. i. zwakke plekken van dit plan aan en kwam tot de conclusie, dat het onuitvoerbaar is. LISSE. Woningbouwvereeniging „Gezinsbelang". Door genoemde vereeniging werd alhier een aanbesteding gehouden van het glas-, schilders- en behangerswerk van de 37 in aanbouw zijnde woningen dezer veree niging ln het buurtschap „De Engel". Er werd door 26 personen ingeschreven, waar van de uitslag is als volgt: P. Schuitemaker, Katwijk a. Zee. f. 4684; A. Wolfs, Den Haag, f.4069: Fr. Louwers, Maastricht, f.4500: P H. van der Bos en Zn„ Haarlem, f. 5693; G. Kroon, Hillegom, f.4450; A. J. Bleys, Leiden, f.5990; E. Con- radi, Bolsward, f. 3630; P. Kuipers, Zuid- horn, f.5100; Van der Matft en Co., De Kaag, f.5460; T. P. Keyzer. Castricum, f.5920; C. M. Overloop v/h. J. A. v. Esch, Amsterdam, f.6200; E. Gerrlts, Apeldoorn, f. 6737; J. Veenstra en J. Tilholt, Leeu warden, f.5192; A. Scholte Jz„ Schiedam, f.5498; K. Bijl, Santpoort, f.4637; C. van der Aart, Llsse. f. 2969 F. Reekers, Nieuw- Vennep, f.5879; N. V. Gebr. Goedhart, Be verwijk. f.6066; A. C. Warmenhoven, Den Haag, f.3997; P. Hoeven, Dirkshom, f4540; Oosterom, Amsterdam, f. 4924; A. Breed, Heerhugowaard, f.5422; A. A. Versluis, Dordrecht, f.4985; G. Buitelaar, Rijswijk, f.4197; J. L. Burgers, Oegstgeest, f.5600; A. Pauw, Leiden, f. 3274. Laagste inschrijfster alzoo firma C. v. d. Aart, alhier voor f. 2969. De begrooting was f. 4QJ25. Door B. en W. alhier is aan de firma C. J. Jansen te Hillegom opgedragen het bouwen van een regulateursstation ten be hoeve van de Gem. Gasfabriek aan den Heereweg, nabij 't buurtschap „De Engel".. Gevonden: 2 bankbiljetten van f. 10; medaille met ketting; 2 kostelooze belas- tlngmerken, heerenfiets, tasch met cou ranten. blauw hoedje, dameshandschoen, 2 portemonnales met Inhoud. Inlichtingen bij de politie. De verjaardagsbus ten bate der Ned. Hsrv. Kleuterschool heeft over de ftfgeloo- pen maand opgebracht f. 14.65. Men schrijft ons: De hoofdbesturen en de directie der Samenwerkende Zendingscorporaties, ge voelen zich, in overleg met de penning meesters en met de financieele commissie, verplicht zich met de volgende bekend making tot de Nederlandsche Christenheid te wenden. Die plicht valt hun ontzaglijk zwaar, en het voldoen er aan kost dë grootste zelfoverwinning. De achterstand in de inkomsten der Samenwerkende Zen- dingseorporaties heeft echter zoodanige afmetingen aangenomen, dat ingrijpende maatregelen onvoorwaardelijk geboden zijn. Deze maatregelen zijn niet in een paniekstemming genomen, in verband met de Jongste monetaire maatregelen der Re geering; de financieele gebeurtenissen der laatste dagen staan hier buiten. Dit zij, Ier vermijding van misverstand uitdrukke lijk uitgesDrcken. De maatregelen waartoe wij aldus de hoofdbesturen hebben moeten besluiten, zijn de volgende: le. Op de salarissen en pensioenen in Nederland en in Indië wordt met ingang van 1 November slechts 50 pet. uitbetaald. Wij merken daarbij op, dat na de daarop totdusverre toegepaste kortingen de meeste salarissen zich nu reeds op een lager peil dan in 1914 bevinden. Wij meenen dan ook de weduwenpensioenen van deze halvee ring te moeten uitsluiten. 2e. Op de bijdragen aan scholen en gemeenten in Indië zoo ook op de aan de zendelingen toegestane bedragen voor reiskosten op hun arbeidsveld wordt slechts 50 pet. uitbetaald. 3e. De aanneming van nieuwe leer lingen op de Nederlandsche Zendings school wórdt stopgezet. De feiten, die ons tot deze harde en diep-smartelijke besluiten dwingen, zijn deze: De achterstand ln de Inkomsten is op 1 October van dit jaar ca. f. 100.000 hóóger dan op gelijken datum van 1935, en bedraagt nu in totaal f. 300.000 rond. Dien tengevolge hebben wij op het oogenblik een bedrag van ca. f. 170.000 aan schulden, waarvan f. 100.000 direct opeischbaar. Voor de maand September kon er reeds geen geld naar Indië worden gezonden en hier te lande geen salarissen worden uit betaald. De ervaring bovendien, dat de inkomsten elke maand aanzienlijk beneden het voor die maand benoodigde beding blijven noopte ons de reeds vermelde in grijpende maatregelen als inderdaad on ontkoombaar in te zien en daarom te nemen. Wij zijn ons ten volle en met smart den diepen ernst van dit besluit bewust. Het werk in Indië breidt zich juist in de laatste jaren opmerkelijk gezegend uit, niet ten gevolge van een opzettelijk zoeken naar vermeerdering van werk, maar door het feit, dat de deuren tot verbreiding en be vestiging van den Evangelie-arbeid in deze landen wijd open staan. Binnengaan in die deuren ls niet alleen diepe Christelijke vreugde, het ls eenvoudige Christelijke plicht. De maatregelen, die wij thans nood gedwongen nemen beteekenen groote zorg voor tal van mannen en vrouwen. Wij weten echter naar hun hart te spreken, wanneer wij op den voorgrond plaatsen, dat deze maatregelen vooral beteekenen het begin van afbraak van het groote en door Gods duidelijke hulp groeiende werk. Wij kunnen dan ook niet gelooven, dat met deze maatregelen de definitieve af braak van het zendingswerk wordt Inge luid. De verkondiging van het Evangelie en de planting van de Christelijke Kerk is Gods werk. Hij zal dit werk niet verlaten, en in vertrouwen op Hem zullen wij onver zwakt naar middelen blijven zoeken om Hem in dit werk te dienen. Wij roepen de Nederlandsche Christenheid dan ook op om krachtig mede te werken om de thans genomen maatregelen zoo spoedig mogelijk ongedaan te helpen maken, en met ons te zoeken naar wegen om het gezegende werk der Zending voort te dragen. Wij blijven overtuigd, dat het kan en dat dë Neder landsche Christenheid het ook wil. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd; G. Visser, verpleegster, Lan- geveld 44 a A. Spaargaren en fam„ transportarb.. Duinweg 23 J. M. van Velzen. monteur, Koepelweg 2 H. W. As- sink. student, Emmaweg 25 C. E. West geest geb. van Berlcel. Tramsteeg 19 J. Vink geb. Hilgersom, Zandvoortschestr. 46 A. Rolvers. db„ Langeveld 39 W. j. J. M. van Niekerk, priester, Langeveld 29/16 N. J. Hogendoorn, db„ Oude Zeeweg 22 A. L. Burgers, Duinweg 45 W. C. Koe- lewijn, Molensteeg 10. Vertrokken: H. J. van Burg, db. naar Oegstgeest Gesticht „Rijngeest" J. Th. Bakker, landb. (o.) naar Echt (L.I p. a. M BurgerPeij M. Brans, db. naar Duis- burg-Hamborn (Dldn.l, Keizer Wilhelm- strase 124 a M. J. A. den Haselaar. win- keljuffr. naar Lelden, Lage Rijndijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Jacoba Maria, d. van P. J. Zuidhoek en J. A. M. Noordermeer Johannes Jacobus Franciscus, z. van J. v. Dijk en A. C. van den Berg Wopke z. van J. M. de Ridder en J. Jonker. Ondertrouwd: B. J. J. Hoogweg en M. M. J. Rietmeijer A Heemskerk en M. Smit. Getrouwd: E. N. Schneijder en H van Berghem J. P. Pauwels en J. Duindam H. J. Musegaas en E. C. Timmers. Overleden: Euphemla Warmenhoven, 65 J. wed. E. Vink. Door verschillende eigenaars van tuin derijen, in de geheele gemeente verspreid, is aangifte gedaan van diefstal van groen ten uit het land (in hoofdzaak betreft dit koolsoorten). OEGSTGEEST. Handtasch ontrukt. Terwijl mevr. J. R„ wonende te Leiden, ln. den avond alhier wandelde, is haar door een tot nu toe onbekend persoon haar handtasch ontrukt, waarin zich een flink bedrag aan geld bevond. De dader was direct spoorloos verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Auto-botsing. Op den nieuwen Rijksweg nabij het via duct aan den Rijnzichtweg had een aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door H. F. W. te Heemstede en een auto, bestuurd door P. G. te Voorburg. De botsing werd veroorzaakt door G„ die, terwijl W. zijn auto wilde draaien, hem ln de flank aanreed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Ten nadeele van D. H. J. uit Leiden was toen hij een bezoek bracht bij een der bewoners van de Emmalaan. zijn rijwiel dat hij op het trottoir had geplaatst, bij zijn terugkomst verdwenen. Door het uitsnijden van een ruit heeft een onbekend gebleven persoon zich toe gang verschaft ln het kantoorgebouw van, den houthandel der Gebr. V aan den Al- mondeweg. Het ls blijkbaar alleen om geld te doen geweest dat gelukkig niet aan wezig was daar er niets vermist wordt. Zelfs de sigaren waren onaangeroerd ge bleven. Een onderzoek wordt Ingesteld. —Ter waarschuwing aan andere huls moeders vermelden wij, dat ln den af ge loopen nacht uit den tuin van een perceel in de Sumatrastraat van een drooglijn een overhemd is ontvreemd. Ten nadeele van J. v. d. V. uit Rljns- burg ls uit het clubhuls van de voetbalver. Rijnsb. Boys tijdens een wedstrijd een por- temonnaie met een groot bedrag aan geld uit rijn kleeding weggehaald. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Ada, d. van A. Schoneveld en E. v. Beelen. Getrouwd: P. v. Egmond en N. v. Tilburg. De netto opbrengst van de Bazar ten bate van de Chr. Kleuterschool bedraagt f. 608,43. o SASSENHEIM. Ten huize van den heer J. H. aan de Hoofdstraat, ontstond door het vlam vatten van een petroleumstel een begin van brand. Door een buurman werd dit ontdekt, aan wlen het mocht gelukken het vuur ln den aanvang te stuiten. De schade wordt door verzekering gedekt. VEUR-LEIDSCHENDAM. De steunregeling. Tot teleurstelling der werkloozen ls gis teren de steun niet uitbetaald. Bij infor matie bleek ons, dat de nieuwe door de regeering vastgestelde steunnormen het noodzakelhk maken, dat voor eiken werk- looze het uit te keeren bedrag opnieuw wordt berekend. De uitbetaling heeft thans hedenochtend plaats gehad. De nieuwe regeling heeft voor onderscheidene werk loozen, vooral die met groote gezinnen, een belangrijke verlaging van den steun ge bracht. Daarnaast is de gemeente Stomp- wijk in twee deelen gesplitst, zoodat zij, die voorbij de Molenvaart ln de richting Stompwijk wonen en zij die buiten het viaduct aan den Vlietweg in de richting Rijswijk wonen, minder steun ontvangen dan de andere werklooze inwoners. De gemeentepolitie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen de landbouwers M. en H„ wegens het doen welden van schapen in het welland van den landbouwer v. L. aan den Veenweg. Gedurende September is ln de Ned. Herv. Kerk ten bate van de diaconie ge collecteerd f. 98.74. Mannelijke ingezetenen, geboren ln 1918 moeten zich op U5, 16 en 17 October tusschen 9 en 12 uur ten gemeentehuize Delftschekade, aangeven voor den dienst plicht. o VOORSCHOTEN, Arrestatie van een bloemendief. Des avonds te omstreeks 11 uur deelde de heer H„ bij wilen enkele nachten gele den bloemen werden gestolen, aan den sur- veilleerenden veldwachter mede, dat hij even te voren bij zijn tuin aan den Veur- scheweg, aan den wegberm iemand achter een boom had zien staan, zoodat hij aan een hernieuwden diefstal dacht. Het hek dat toegang gaf tot den tuin, stond open en in een naastbijgelegen wei land werd een bakfiets met bloemen ont dekt. Tijdens deze ontdekking zag men Iemand wegvluchten in de richting van een bosch. Het was buitengewoon donker, zso- dat men meende den dader niet te zullen vinden. Juist passeerende marechaussee's namen de bakfiets ln beslag, maar de veld wachter, die ondertusschen versterking had 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7