LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 14 October 1936 UIT DE RIJNSTREEK GEVRAAGD AANGEBODEN: ALPHEN. Door het dak gezakt. De arbeider v. L., werkzaam aan de emotie van de boerderij van den landbou wer De V. in de Schoolstraat, had het on geluk door het dak op een zolder te vallen. De man, die ernstige inwendige kneuzin gen bekwam, werd door dr. H. behandeld en per auto naar zijn woning vervoerd. Aan de gevolgen overleden. D? boerenarbeider D. Evers, die, zooals wij "hebben gemeld, het ongeluk had bij de landbouwster wed. K. in het Hoefgat van den hooiberg op een hooivork te vallen en met zeer ernstige Inwendige verwon dingen werd overgebracht naar het Dia- conessenhuis te Leiden, is daar gisteravond aan de gevolgen overleden. De overledene was 27 jaar oud,( gehuwd en vader van 1 kind. Openbare vergadering N.S.B. Door de NSB. algem. leider ir. A. A. Mussert werd in het Nutsgebouw een open bare vergadering gehouden, waar als spre ker optrad de heer J. H. L. de Bruin van Amsterdam over: „Achter de Wolken". De vergadering werd geopend door den heer Verhaar. Spreker stelde in het licht wat de NSB. wil, n.l. de geheele regeerings- macht in tegenstelling met andere politieke partijen die slechts een gedeelte kunnen bereiken en krijgen en de macht dus samen moeten deelen. Hierdoor moeten deze par tijen over en weer dikwijls iets van hun beginsel loslaten om een ander tegemoet te komen. Men moet dus wat men noemt „met zijn beginsel schipperen", wat de N.SB. niet wil. De NB.B. werkt dus voor het ge heel. Hoelang het zal duren, voordat de NSB. het geheel heeft, is niet te zeggen. Doch de uitslag van de as. verkiezingen ln 1937 zullen zeker daarbij richting geven. Voor velen zal de uitslag van den a.s. stem busstrijd anders uitkomen dan men ver wacht. doch niet voor de NBB. De woor den ..Mussert wint" vinden velen belache lijk; dit Is echter geen leuze of demogagie doch de rotsvaste werkelijkheid, aldus spr. Ondanks alle critiek en overheidsmaatre gelen gaat de NB.B. vooruit. Velen worden den stuk gereden weg. die het kabinet Colijn gaan moede, in tegenstelling tot Mussert, die gaat op een nieuwen weg. Met nadruk wees spr. erop, dat het Nederland- sche volk teveel krijgt van het „antiek". De NSB. wil het volk leiden, tot nieuwbouw, n.l. tot één groote volkseenheid. Uitvoerig behandelde spr. dan het tijdbeeld en de door de talrijke partijen gevolgde politiek, waarbij spr. bijzonder fel bestreed de mede- deelingen van ds. Bik, die hier onlangs voor de A.R. sprak en wiens voorstellingen vol gens spr. zeer leugenachtig waren. Hij was bereid dit in een openbaar debat met dezen spr. met bewijzen aan te toonen. Onbegrij pelijk noemde spr. het dat deze Luthersche predikant, dus een dienaar des Woords, zich geeft als propaganda spreker voor de A.R.-partij. De Lutherschen zullen hem niet in de kamer brengen, en daar hij blijk baar toch in de 2de Kamer wil komen, zoekt hij zijn heul bij de gereformeerden. Men kan, aldus spr., niet volstaan met enkele christenen ln een hoek te gaan staan en zeggen: „terug naar Gods woord", want wij hebben ook te rekenen met de onchriste- nen, die ook recht hebben op een volwaar dig bestaan. Christenen en onchristenen zullen te samen moeten werken. De mach ten en stroomingen die het Nederlandsche volk in het verderf willen storten zijn niet ver meer en daarom luidt de N.SB. de noodklok en blaast het signaal. Na bespre king van de devaluatie, de critiek, uitge oefend op het te dier zake verschenen pamflet der N.S.B. en op gevaren van het communisme, stelde spr. daar tegenover de NB.B. Er zijn vele wolken, doch al deze wolken zal de NB.B. stuk voor stuk ver drijven, want achter de wolken schijnt de N.S.B -zon en als die dag komt. zal het volk van Nederland één zijn. Spr. eindigde met ..Mussert wint, Hou Zee!" Na deze rede be stond gelegenheid tot debat en het stellen van schriftelijke vragen. Van de gelegen heid tot debat, werd geen gebruik ge waakt. doch wel van het stellen van tal van schriftelijke vragen, die door spreker wer den beantwoord. Door den landbouwer B. v. C. aan den Halveraak ls bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een achttal hem toebe- hoorende witte en bruine kippen. De politie stelt een onderzoek in. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. ALKEMADE. Raadsagenda. De raad komt morgen des n.m. te 7'/i u. In openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2 Wijziging ge- meentebegrooting 1936; 3. Vaststelling eenige pensioensgrondslagen; 4. Voorstel tot verhuring van eenige perceelen tuin land; 5. Voorstel tot verhuring van een drietal woningen6. Aanbieding begrooting 1937; 7. Reclames schoolgeld; 8. Reclames straatbelaisting; 9. Reclame hondenbelas ting. Adres der Ned. Vakcentrale - De toestand van den Meyeweg - Vaststelling Gemeenterekening 1935. Op de gehouden vergadering van den Gemeenteraad waren afwezig de heeren Burggraaf en De Mars. De heer Lugten- burg vroeg behandeling van een adres der Ned. Vakcentrale, waarbij de adhaesie van den1 Raad werd gevraagd voor een resolu tie, die in een buitengewoon congres aan genomen is, naar aanleiding van de steun verlaging. B. en W. adviseerden afwijzend, omdat geen enkel belang voor de plaatse lijke werkloozen hierbij betrokken was. De heer L. achtte de zaak van groot belang, maar kreeg geen gelegenheid dit verder te argumenteeren, omdat dit volgens den voorzitter leidde tot een bespreking van het adres zelf, terwijl het alleen mocht gaan over de al- of nlet-behandeling. Het voorstel Lugtenburg kreeg slechts den steun van den heer Jongeneel. De heer Beijen sprak namens een groep Raadsleden harte lijke woorden van gelukwensch aan het adres van den voorzitter, naar aanleiding van het bericht van diens herbenoeming, waarvoor de voorzitter dankte. Verzoeken om voor 1937 subsidie te verleenen kwamen van de zijde der Chr. Bewaarschool, van de Streekver. voor Vreemdelingenverkeer en van het Goudsche Borgstellingsfonds. Het laatste voerde uitvoerig de groote be langen van het fonds aan, dat al voor tien duizenden guldens hulp verleend heeft. Deze verzoeken zullen bij de begrooting worden behandeld. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over een adres van B. ten Brummeler en meer dan 100 andere inge zetenen van de buurtschap „de Meije" over den toestand van den Meljcweg en in het bijzonder van de wegen Buitenkerk en Schoordijk. Deze weg ls sinds enkele Jaren een teerweg geworden en schijnt bijzon der glad te zijn, zoodat al meermalen on gevallen zijn voorgekomen en de boeren, die den weg wèl moeten gebruiken, dat met groote vrees doen. Meerdere malen zijn reeds paarden gevallen, is schade aan gericht, terwijl de eerste onderteekenaar van het adres zelfs 2 ribben heeft gebro ken. B. en W. adviseerden afwijzend op het adres, omdat de zaak behoort tot de bevoegdheid van B. en W. en deze er vol doende aandacht aan schenken. De Raad bleek echter met dit standpunt geen ge noegen te nemen. Eerst onderstreepte de heer Noordhoek de bezwaren. Er moet snel verbeterd worden, want het aantal onge vallen ls inderdaad zéér groot. De weg ls te rond. De voorzitter achtte de bezwaren overdreven; zooveel gevallen zijn er niet, maar spr. erkent dat de weg wat rond ligt en zegt toe, dat dit euvel verholpen zal worden door het ophoogen der zijkanten. Echter ls de weg een gewone teerweg, zoo als er honderden kilometers ln het land zijn en mag alleen gevraagd worden, dat de boeren wat voorzichtig rijden. Het druk ke verkeer maakte dat de oude grindwegen niet langer te handhaven zijn, zoodat dit de eenige oplossing ls. Vervolgens gewaag de de heer v. d. Marei van den ernstlgen toestand. Hij was niet tevreden over het antwoord van den burgemeester, want de weg is inderdaad gevaarlijk en spr. achtte zich niet verantwoord den toestand zoo te laten. De voorzitter las daarop voor dat de heer v. d. Marei indertijd als wethouder tot de uitvoering heeft meegewerkt en dat op zijn advies na een eerste proef met de uitvoering is voortgegaan. De heer v. d. Marei erkende dat. maar heeft nu ingezien, dat het zoo niet blijven kan. Hij stelde een motie voor, waarin de Raad uitspreekt dat spoedige en afdoende verbetering moet worden aangebracht. De voorz. achtte die overbodig, maar had geen bezwaar, waarop de motie met alg. st. werd aangenomen. De heer Uithol vertelde tevoren nog, dat alleen Zondag 8 paarden waren gevallen en denzelfden morgen nog 2! Vervolgens werd de gemeenterekening over 1935 vastgesteld met een voordeelig saldo van f. 15159.78 op den gewonen dienst en f. 11528.64 op den kapitaaldienst. Tot leden van de financieele commissie werden herbenoemd de heeren Burggraaf, v. d. Heijden en Lugtenburg, van de Slachthuis commissie de heeren Jongeneel en Noord- hoek, van de Lichtcommissie de heeren Beijen en v. d. Marei. De begrooting '37 werd aangeboden en ln handen der finan cieele commissie gesteld. Aangenomen werd een nieuwe verordening op het heffen van leges. De heer Beijen sprak er zijn spijt over uit, dat deze wijziging over de geheele linie een verhooging ls. De heer Jongeneel bezag het voorstel als een belastingveror dening. Niettemin werd de heele opzet aan vaard; slechts wist de heer Jongeneel het bedrag, noodig voor de aanvrage van een formulier rijbewijs terug te brengen van f. 0.50 tot f0.25. De voorzitter wees erop dat de bedragen over het algemeen lager zijn dan elders. De begrooting voor 1937 werd aangeboden en in handen van de financieele commissie gesteld. De heer Lugtenburg informeerde naar de verstrekking van goedkoope mar garine. Hij wilde aan den Minister vragen om alle werkloozen 2 ons te mogen ver strekken. De voorz. achtte dit terugkomen op het reeds behandelde adres. Over de verstrekking deelde hij mee, dat zoo ruim mogelijk gegeven wordt, echter aan de hand van de verstrekte instructies. Hierop sluiting. „De Mica" een succes! Er is dit jaar groote belangstelling voor de Mica. Het is vooral 's avonds zeer druk op straat. Voor den lintenwedstrijd is de animo geweldig; jong en oud is bezig met het opmeten van de linten. Natuurlijk gaat de grootste blangstelling uit naar de eigen lijke Mica's. Daarvoor zijn alle prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Tot het wel slagen van het geheel dragen niet weinig bij de attracties die het Mica-comité re gelmatig organiseert. De muziekavond bracht reeds veel menschen op de been en bij den lampionoptocht waren er nog veel meer. De stoet werd opgesteld op de Oude Markt. Voorop gingen een paar fiksche trommelslagers, die gedurende den gehee- len tocht onvermoeid de roffels sloegen, waarop het prettig loopen was. In feest stemming ging het de straten door, die overal dicht bezet waren met toeschouwers Het was een fantastisch gezicht, dat tot het einde toe bleef, al ging er wel eens een lampion uit, of verbrandde er af en toe een. Tot het slot toe, dat bestond in een tocht langs den feestelijk verlichten vijver, bleef de stoet vrij goed intact. Tenslotte werd de optocht onder groote belangstel- 'llng op de Oude Markt ontbonden. Thans is men alweer druk bezig aan de voorbereiding van den reclame-optocht. Het belooft een flinke en mooie stoet te worden, die zeker ook uit de omgeving hon derden trekken zal. Het plan bestaat na afloop van den tocht door Bodegraven ln versneld tempo naar Zwammerdam te gaan en ook daar rond te trekken. De stoet wordt morgenavond te ongeveer 8 uur op gesteld op de Nieuwe Markt en trekt dan via den Vijver, de Kerkstraat, Brugstraat, Prins Hendrikstraat, de straten in de om geving van het Station door, gevolgd door de straten die paralel loopen tusschen Wil- helminastraat en Stationsweg. Vervolgens wordt gereden naar de Noordzijde en ten slotte door Buitenkerk naar Zwammerdam, vanwaar vla de Overtocht wordt terugge reden. De stoet wordt voorafgegaan door muziek. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Cornells, Z. van A. C. Koot en A. M. A. Rotteveel Isaac Hu- bertus Maria en Leonardus Theodorus Ma ria, Zonen van L. J. van der Ven en M. J. Straver. Ondertrouwd: M. A. Gordijn 26 j. en M. C. Haagen 23 j. Gehuwd: D. Hassefras 24 j. en B. Bol 22 J. W. Zintel 45 j. en E. C. van Beek 26 j. G. C. Perrijn 26 j. en M. J. Straver 27 jaar. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De begrooting vastgesteld. De Raad vergaderde. Voorzitter de bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening door derf "voorzitter met gebed, werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een Provinciaal Blad, waar bij de Jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvanger Ingaande 1 Octo ber 1936 door Ged. Staten zijn verlaagd. Ook de wedden van de wethouders zijn met ingang van dien datum verlaagd en wel met f. 5. Goedgekeurd is nog een besluit model D tot wijziging van de begrooting dienst 1936, terwijl de rekening van het Waterleidingbedrijf dienst 1934 door Ged. Staten onveranderd is vastgesteld. Hierna kwam aan de orde de vaststel ling van de begrooting van het Waterlei dingsbedrijf en de gemeente-begrooting dienst 1937. De voorzitter zeide, dat van de commissie belast met het onderzoek dier begroetingen geen schriftelijk rapport is Ingekomen, zoodat spr. voorstelt de be grooting van het waterleidingbedrijf on veranderd vast te stellen en wel de totaal baten en lasten op f. 6682 en de totaal kapitaalsinkomsten en uitgaven op f 5350.07 Aldus werd algemeen besloten. Ten aanzien van de gemeente-begrooting zeide de voorzitter, dat deze zonder belas- tingverhooging sluitend is gemaakt. De heer De Jong bracht B. en W. namens de commissie hiervoor dank en merkte op, dat alie zuinigheid is betracht. Ten opzich te van post volgno. 168 bracht de heer Oppelaar het ingediende voorstel van spre ker en den heer Lieverse ter sprake over de aankoop van een brandspuit en de re organisatie van de brandweer. De voorzitter zeide. dat hieromtrent nog praeadvies door B. en W. zal worden uitgebracht, daar deze zaak nog in onderzoek is. De heer Lieverse vroeg nog naar de re denen van de verhooging van de post schrijfloonen van f. 340 op f. 500. De voorzitter antwoordde, dat deze ver hooging verband houdt met de steeds meer toenemende werkzaamheden inzake de distributie van goedkoope levensmiddelen, waardoor meerdere hulp noodig is. Deze raming ls echter als een maximum te be schouwen. De heer De Jong merkte op. dat de commissie, gehoord de toelichting, zich met deze raming kon vereenigen. De voorzitter bracht de commissie dank voor het gunstige advies en stelde voor de begrooting ongewijzigd vast te stellen en wel de inkomsten en uitgaven op f 82861.02 en de kapitaalsinkomsten op f 12897.72 en de kapitaalsuitgaven op f. 11243.41, batig slot f. 1654.31. Hiertoe werd z.h.st. beslo ten. Na toelichting door den voorzitter werd vastgesteld een besluit model D tot wijzi ging der begrooting dienst 1936. Voorts vond aanbieding plaats van het vijfjaarlijksch gemeenteverslag 19311935, waarbij de voorzitter eenige inlichtingen geeft. Dit verslag zal ter visie worden ge legd en bij de leden circuleeren. Tenslotte werd op een reclame schoolgeld van A. van Driel besloten over het eerste halfjaar 1936 een bedrag ad f.4.32 te res- titueeren. Waar geen der leden iets voor de rondvraag had, wenschte de voorzitter wethouder Slegtenhorst nog geluk met diens 40-jarige echtvereeniging en wethou der Van Egmond met het bereiken van den 71-jarlgen leeftijd. Beide heeren dankten spreker voor diens gelukwenschen. Hierna ging de Raad over in geheime zitting. Aanbesteding. Door den bouwkundige J. van der Sterre alhier werd aanbesteed de verbouwing van een woonhuis voor rekening van den heer S. Slappendel te Hazerswoude. Ingeschre ven werd door: Gebr. Batelaan te Hazers woude voor I. 2372; T. de Gelder, Hazers woude f. 2365; B. van Wieringen f. 2350; G. v. d. Laan te Woubrugge f. 2290 en B. J. Timmermans f. 1974. De Oranje-verecniging. In de vergadering van de Oranje-vereen, werd tot voorzitter gekozen den heer W. A. v. d. Dool. Tevens werd besloten ln de tweede helft van deze maand weer de con tributies op te halen, met het oog op e.v. feestelijkheden ter gelegenheid Van het huwelijk van onze Prinses. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Nicolaas, Z. van A. C. v. d. Sijs cn T. Boogaards. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: van Uithoorn. L. Koole, vee- nouder. Heereweg 238 Van Nieuwkoop. •J. Koole, echtgenoote van L. Koole Van Ter Aar, G. E. G. Molhoek, echtgenoote van P. van Ewijk, Amstelkade 411. Vertrokken: Naar Herwen en Aerdt, C. 79. H. P. Th. Pastoor, kappersbediende Naar Heemstede, Raadhuisstraat 94, G. Vis ser, slagersbediende Naar Haarlemmer meer, Kabel 92, D. Brussen. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, zoon van A. H. van der Pouw Kraan en A. van Schagen. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 7uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Behandeling ingekomen stukken; 4. Vaststelling der gemeente-rekening voor den dienst 1935; 5. Aanbieding der gemeente-begrooting voor den dienst 1937; 6. Benoeming com missie voor het onderzoek der gemeente- begrooting 1937; 7. Vaststelling der comp tabele besluiten. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Margaretha, d. van N. A. Hoogervorst en Th. M. Bakker. Ondertrouwd: D. Esveld, 32 j. en T. Kapteyn, 24 j. C. M. Pouw, 27 j. en C. A. Volgering, 30 j. J. A. Schouten, 31 j. en C. A. Kroon, 31 J. P. J. ten Brink, 21 J. en M. A. G. van Nie, 21 j. Loop der bevolking. Gevestigd: E. Klop v. Amsterdam J. M. van der Vlugt v. Nieuwveen. Vertrokken: Th. A. den Haan n. Voor hout M. M. den Bleker n. Venendaal S. S. Bosland n. Bergen J. H. Dobbe n. Alkemade K. K. Rietveld n. Veur G. Droog n. Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN. Er heeft zich hier een comité gevormd ter verkrijging van een telefoon voor doo- yen in de Ned. Herv. Kerk. In de Geref Kerk bestaat deze al eenige jaren tot groot gemak van eenige doove kerkgangers. Kapelaan Tromp te Uitgeest ls be noemd tot kapelaan ln de St. Victor parochie alhier. VOOR DONDERDAG 15 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15: KRO -- 10.00- NCRV 11.00: KRO 2.00: NC RV 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gr.pl. 11.30: Godsd. half uur 12.00: Berichten12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.00; Handwerkles 3.00—3.45: Gr.pl. 4.00: Bijbellezing 5.00: Handenarbeid v. d. Jeugd 5.30: Viool en orgel 6.45: C.N.V.-kwartlertje 7.00- Berichten 7.15: Gr.pl. 7.30: „Is voetballen een ruw spel?" 7.45: Re portage 8.00: Berichten A.N.P. 8.15: NCRV-orkest 8.50: Causerie over den schoolstrijd 9.20: Vervolg concert, mmv. solisten (Om 9.55; Berichten A.N.P.) 10.3011.30: Gr.pl. Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. AVRO-ultzendlng 8.00: Orgelspel 8.15: Gr.pl. 9.00: Ensemble J. Kroon 10.00: Morgenwij ding 10.15: Gr.pl. 10.30: Vervolg con cert 11.00: Gr.pl. 12.00: Pianorecital 12.30: De Palladlans 1.30: Gr.pl. 2.15: Het Lyra-Trio 3.00; Naaicursus 3.45: Gr.pl. 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Gr.pl. 4.50: Voor de kinderen 5.30; Omroeporkest 6.30: Sportpraatje 7.00: Voor de kinderen 7.05: Dansmuziek 7.30: Engelsche les 8 00: Berichten A.N.P. 8.10: Kovacs La ics' orkest en solisten 9.10: Causerie: Hoe moet ik stoken? 9.30: Omroepor kest en solist 11.00: Berichten A.N.P. 11.1012.00: Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50: Gr.- pl. 12.10: Het BBC-Welsch-orkest en so praan 1.05: Bariton en sopraan 1.35 --2.20: Dansmuziek (Gr.pl.) 3.35: Sted. Orkest Bournemouth en soliste 5.05; Gr.- pl. 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.40: Boekbespreking 7.00: Het BBC- Empire-orkest en soliste 3.05: Dansmu ziek 8.8850: „Freedom and the church", lezing 9.20: Berichten 9.40: Voor dracht 10.00: Pianosyncpatlons en voor dracht 10.20: Korte kerkdienst 10.40: Dansmuziek - 11.20: BBC-Variijté-orkesten komiek 11.5012.20: Dansmuziek. Radio Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 9.50: Orgelconcert 11.20: Omroepor kest 2.50 en 4.20: Gr.pl. 7.20Gr.pl. 8.20: Pianorecital 9.05: Nat. Orkest 11.0512.35: Dansmuziek en populair con cert. Keulen. 456 M. 5.50: Orkestconcert 11.20: Omroepkleinorkest 12.35: Omroep- Amusementsorkest 1.35: Gr.pl. 3.20: Populair concert 4.40: Gr.pl. 5.20: Omroepkwintet 5.50: Omroeporkest 7.30; Omroepkleinorkest en solisten 9.40: Literair-muzikaal programma 10.25 11.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroeporkest 1.05: Ca baret 1.15: Omroeporkest 1.30: Dans muziek 1.50: Cabaret 2.002.20: Gr.- ol. 5.20: Omroeporkest en Gr.pl. 6.50 en 7.20: Gr.pl. 8.20: Kleln-orkest 8.40: Radiotooneel 8.50: Kleln-orkest 9.20: dito 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Dansmuz. 1.302.20 en 5.20: Gr.pl. 8.35: Salon orkest 7.35: Gr.pl. 8.20: Symphonie- orkest 9.35: dito 10:3011.20; Dans muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Ra diotooneel 8.20: Dansmuziek 9.20: Be richten 9.50: Strijkkwartet-concert 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Gr.pl. GEM. RADld-DISTRIBUTTEBEDRUF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voer Donderdag 15 October. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz 3de Programma: 8.05: Parijs R. 9.05: Keulen 9.50—10.20: Parijs R. 11.20: Parijs R. 13.05: Brussel VI. 14.20: Pa rijs R. 15.50: London R. 1650: Keulen 19.20: London R. 20.05: Berlijn 20.40: Beromünster Pijn. 21.35: Boeda pest of div. Pl.m. 21.50: Berlijn Pl.m. 23.20: Weenen of diversen. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: London R. 15.35: Droitwich 18.20: London R. 19.00: Droitwich 19.30: Sportpraatje d. d. heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00: Droitwich 20.35: London R. Pl.m.: 22.10: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Er is thans weer een Oranje vereeni- glng opgericht door de bewoners van de Prins Hendrikstraat, Emmastraat en Hene- gouwerweg. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. Jansen, tot secretaris de heer Len- sen, tot penningmeester J. Hoogerbrug. De heeren Jasperse, v. d. Laak, Kleiweg en Hardendood zijn als commissarissen aangesteld. Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. TAALLES Gevraagd tegen blllykc conditie onderricht in de «ed. Taal. Br. met cond gur- v«n dit Blad ondet No. 9395 k. SCHOONSCHRIJFLES SXE!?®4 van bevoegd on- monech VOOT I8"J' jone" ondcrCVNo. ^9383 k' E1"d HOEDENMODISTE Dame vreagt lee ln het van be- ^oegde kracht. »»j'eVGn Bur. v d Blad onder No. 9273 k. RIJWIEL Gevraagd 2e hands rijwiel, ln prima staat, liefst Fon- gers of ander bekend merk Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9376 k. Muziek (3 of 4 man) Band gevraagd, voor -Za terdag en Zondag 17 en 18 Oct Paviljoen „DE BRA SEM" Oude Wetering. Frans Conversatie-les gevraagd (door Duitser) 2 keer per week. Offertes met opgave van prijs Bur. v. d. Blad ond. No. 9269 k. TEKENTAFEL Te koop gevr. tekentafel met rechtgelelding. Brlev. Hooge Rijndbk F. 36. Zoc- terwoude. Telef. 1810. XOLENFORNUIS Te koop gevraagd goed onderhouden kolenfornuls maat 50 x 75. Brieven met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 9223 k. FOTOTOESTEL te koop gevraagd, Lelca- Rollelflex of ander klein formaat. Brieven met op gaaf van prijs Bur. v. d. Blad onder No. 9187 k. DUPLICATOR te koop gevraagd. Maars- manssteeg 12. Haarlemmerstraat 129 j en Mare 106. dat 16 't Jul6te adres voor hout-, yzerwerk en gereedschappen, ook zinkwerk, teilen, emmers, waschketels enz., lage prij zen en contante bediening. Alléén bU: H. JAN8E. BOEKHOUDEN 119 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O." „Federatie" (Mer- curlus) „Vereeniging van Leeraren Condities f. 6.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A„ JANSEN. Kamerlingh Onneslaan 15 (Kerkplein) Leiden. Tel. 2811. Inrich ten. behouden, controlee ren. adviezen. PLUIMVEEHOUDERS! Voedert uw kippen „Eggs- meal". nog steeds 't beste elerlegmeel per 25 pond f. 1.65, thuisbezorgd. GROENEVELD's Broede- rli, v. d. Valk Boumanweg 26a. Tel. 2590 Alleenver koop van het beslist af doende geneesmiddel tegen snot „Süpcrol"! BAD MET GEISER te koop. zoo goed ais nw. Te bevragen: Boekhandel DUYVERMAN de Kempe- naer6traat 21. Oegstgeest. DAMES Wij bieden u aan in onze reclameweek van 14 tot 21 October: Permanent Wave f. 1.25 compleet Geen ver dere kosten. Bel. aanbev.. Kapsalon B AVELAAR, N. Rijn 111. Lelden. Electr. Fijne Wasch- en Strijklnr. Rijn- en Schie kade 4. Opgericht 1885, Te lefoon 1027 Het adres voor uw overhemden en boorden Ook voor nette gezinswas- schen tegen per stuk en kllotarief. G. DEKENS KRIELKIPPEN Te koop: eenige koppel6 Siebrecht Krielen 1936, Zwaluw duiven en holle kroppers. Adres: Postbrug 29. Haarlem mervaart. 3762 Vaartfax 3762 ry voorkomen. Beleefd aanbev.. A SCHELVIS, Ma- redUk 117. Gezelligheid in huis als u de fynsmakende dranken schenkt, gekocht bij Franchimon. Haarl.str 204 Telef 1611. Heerlijke Spaansche w\Jn, Samos. Portwynen, Bordeaux Vi- nobrandy, Cherrybrandy, 75 et. per flesch. Alles best en toch niet duur. „PAN EUROPA" Een nieuw Radiotoestel, merk „Pan Europa", ln kast met ingeb luidspreker voor slechts f. 57.50. Te zien Bronkhorststraat 28. PEKINGEESJES prima afstamming 10 we ken. routjes f. 25. teefjes f.20.Te bevragen. Heerenweg 66. Warmond 25 GOUDEN TTENTJEf Te koop. voor liefheb bers. 25 gouden tientjes, van een particulier. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 9400k. CURSUSSEN NAAIEN G. M. VAN DE WOES- TIJNE—DIRKSE. leeares costuumnaalen Middelba re Nyverheldsaete N.G. Be richt aanvang cursussen Patroonteekenen. Costuum naaien Mantelvak Och tend. middag- en avond lessen. Voor club en privé. Mare 84 a Aanmelding da- geiyks. PHILIPS RADIO toestellen steeds leverbaar vanaf f. 89.Geheel com pleet met Ingebouwde luidspreker en de bekende Philips garantie. Zie eta lage van Radiohandel N.L. Heerenstraat 19 Tel 297. Reparatie-inrichting. Kofferpathefoon enz. Te koop: kofferpathefoon nerk His Masters Voice. Turntafel. teekenbord met haak. spiegelkast twee ka- chelê, dames schermvest, k. m. en winterjas k. m. Kort Galgewater 8. RIJWIELHANDEL N.L. levert nog steeds alle rywielen, banden, kettin gen, clectrische lampen enz., voor de bekende lage Prijzen. komt u eens kh- ken. u slaagt zeker bij: N.L., Heerenstraat 19, Te lefoon 297. Reparatie-inr. GOEDKOOPST timmerhout! Vloer-, kraal- sponnlng-, rabatdelen. bin ten baddings, 3 x 4. 2 x 3. latten enz. enorme voor raad! Alle maten! Tevens machinale schaaf en zagery Vraagt prysopgaaf. Goed- kooper dan „DE HOUT- WERF" bestaat nietll N Ryn, hoek Ulterstegracht HEERENKLEEDING WU verkoopen voor oude prijzen! Heerenjassen f,4.99 Werkjekkers 5.99, Streep- pantalons 0.99, Ccstuums 5.99 jongensjassen 3.99, re genjassen f. 3.75. Jongens- costuums f. 4.95. Komt en ziet. Oude Ryn 62, hoek Hoogl. Kerksteeg. DAAR IS HET ADRES waar men op heeft ge wacht. Alle soorten triplex eikenhout, latten. ïysten, enz., alles op maat gezaagd en bewerkt, lage prijzen, voor elke beurs. Alléén by H. JANSE Mare 106. LAKENS Prima lakens en sloopen. groote maat. Koopt ze nu voor de prys hooger wordt 6 lakens en 6 sloopen voor 50 ct. per week. SCHULER. Vrouwenkerk- koorstraat 6. ZEILJACHTJE Te koop. een als nieuwe zeilboot, lengte 6 M. by 1.75 M vaste kiel, toren tuig, snel en vertrouwd. Uiter ste prys 150 gulden. Te zien en te bevragen: Heerengr 124, Lelden. RADIO Te koop wegens over compleet «en Erres 1936 met plck-up en 35 platen. Adres: Hoogl. Kerkgr 49. 33

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11