tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag f2 Gcfober 1936 *4 THIJS IJS VINDT DEW VERLOREN ARMBAND SPORT WATERPOLO. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het YH.2. cn P.C. 2—3. In het Sportfondsenbad te Amsterdam werd gistermiddag de waterpolowedstrijd het YH Z. en P.C., om het kampioenschap van Nederland, gespeeld. Het is een wedstrijd geworden, waarin goed polospel te zien is gegeven en welke door de Hagenaars zeer verdiend met 32 gewonnen is, aangezien zij zoo goed als den geheelen wedstrijd in de meerderheid zijn geweest. Vooral Stam heeft een keurige partij gespeeld en had een groot aandeel ln de overwinning. Hij wist zoowel voor als na de rust eenmaal te scoren, terwijl Herklotz het beslissende doelpunt maakte. In het doel verrichtte S. Rijpstra goed werk en het was phenomenaal hoe hij de vele moeilijke en hachelijke situaties, waarvoor hij dik wijls stond, wist te bezweren. Bij de Amsterdammers onderscheidde zich vooral de zeer snelle Moolenaar, doch het is Jammer, dat hij vaak niet al te goed uit kijkt en maar in het wilde weg schiet, in plaats van wat meer samen te spelen. Veen- stra viel tegen in het doel en we hebben hem wel eens beter gezien. De rust ging ln met een 10 voorsprong voor de Hagenaars door een prachtig schot van Stam. Het was daarop Moolenaar, die voor de Amsterdam mers den gelijkmaker scoorde. Door het be tere samenspel van de Hagenaars gelukte het daarop Stam weer om zijn club de lei ding te hergeven. Nadat aan beide zijden vele aanvallen waren opgezet maakte van Oostrom Soede gelijk. Het begon nu span nend te worden. Even voor het einde zorgde Herklotz toen hij den bal van Stom had aangekregen er voor, dat zijn club de over winning behaalde. Het einde kwam dus met een 32 overwinning voor H.Z. en P.C. Door dezen uitslag zal het noodig zijn, dat nog een beslissingswedstrijd gespeeld wordt alvorens de kampioensploeg bekend zal zijn. Deze ontmoeting zal waarschijnlijk te Haarlem plaats vinden. Hoewel af en toe wel eens wat te slap waardoor er o.l. eigenaardige beslissingen genomen werden, leidde P. v. d. Velde Jr. over het algemeen zeer goed. De ploegen waren als volgt opgesteld: Het Y: H. A. Veenstra (doel) Hazenberg J. J. Koehler v. Oostrom Soede H. Mayer A. Harts S. Moolenaar H.Z. en P.C.: H. den Hamer H. Stam R. Herklotz A. Fels A. Sirks R. den Hamer S. Rijpstra (deol). ROEIEN. WEDSTRIJDEN WESTELIJKE ROEIBOND. „DIE LEYTHE" WINNAAR VAN DEN KREIKEN-WISSELBEKER. Begunstigd door fraai weer hadden Zater dag te Den Haag de wedstrijden van den Westelijken Roeibond, die door tallooze toe schouwers werden bijgewoond, een vlot ver loop. De baan, vrijwel geheel recht, be houdens een flauwe bocht op 200 M. voor de finish, was 1150 M. lang. ,.Die 1/eythe" boekte uitstekende resul taten en won o.a. dit jaar opnieuw den „Kreiken-Wisselbeker" (oude vier). Het verloop der wedstrijden was als volgt Stijlroeien dames beginnelingen (vier^ riems)„Die Leyhe" won op keurige wijze haar heat van „De Delftsche Sport" en kwam daardoor met „De Laak" en .Spaarne" in de finale. Met gering ver schil werd de uitslag:l. De Laak: 2. Die leythe", 3. Het Spaarne. Stijlroeien dames seniores (vierrlems). Aangevoegd door haar voortreffelijke slag- roeister wist deze ploeg op de toch zeer ge - vreesde Laak-ploeg de overwinning te be halen. 1. Die Leythe; 2. De Laak: 3. Het Spaarne. De ploeg bestond uit: mej. N. Teljeur (boeg) imej. H. Flim, mej. G. Slot houwer, mej. C. G. S. de Boer (slag), mej. Hlemstra (stuurvrouw). Sciff beginnelingen: le heat:: 1. De Laak, 4 min. 39 sec.; 2. Het Spaarne. Die Letyhe, De Schie, D.D.S row over. 2e heat: Na een slechte start van de Leythe-sculler Teunissen kwam de Laak- man 2 lengten voor. Teunissen liet zich niet uit het veld slaan, liep met een harden haal in baantempo in, kwam op 800 M. gelijk ep sloeg de Laak-sculler in de eind spurt met l'h lengte in 4 min. 42 sec. 3e heat J. D.D.S., 2. De Schie. Finale. - Met een harden haal en een stug tempo kwam de Leythe-man voor en zegevierde, hoewel slecht sturend, met 3 lengten over den D.D.S.-man. 1. Die Leythe (Teunissen); 2. D.DJS. (Kok). Vierrlems beginnelingenle heat: 1. D.D.S. 4 min. 19 4/5 sec.: 2. Spaarne. Die Leythe, Schie en Laak row over. 2e heat: 1. D.D.S. 4 m. 19 s.; 2. De Schie. 3e heat: Na een gelijk opgaande start liep de Leythe-ploeg langzamerhand in rustig tempo uit, om met een keurigen eindspurt in 4 min. 24 sec. met l'A lengte van De Laak te winnen. Finale: Miet een felle start kwam de Leythe-ploeg een taflengte voor op de zeer sterke DX>.S.-ploeg. Gaandeweg vergrootte zij haar voorsprong, die op 800 M. 3/4 lengte bedroeg. In de eindspurt kwam de D.D.S.- Ploeg snel opzetten, de laatste 200 M. werd het een zeer spannende boord-aan-boord- race. De D.DS.-ploeg had iets meer over eh zegevierde tenslotte met nauwelijks 1 meter voorsprong in 4 min. 18 sec. Vierrlems Seniores - le heat: Met een snelle start kwam de Leythe meteen een lengte voor op de Laak-ploeg. In hoog tempo werd de voorsprong tot ongeveer 3 lengten vergroot. Verder deed de ploeg het kalm aan en won met 4 lengten in 4 min. 7 sec. Finale: Ook nu kwam de Leythe-ploeg meteen voor. Gaandeweg werd de afstand ?P de Spaarne-ploeg vergroot en met een haTden haal doorroeiend won Die Leythe deze race met 3 lengten voorsprong in 4 min. 4 sec. De ploeg bestond uit: C. Th. Fontein (boeg), W. C. J. A. v. d. Wilde, G. Velds. G. J. Flim (slag). G. Slothouwer (stuurman). Met3 eerste en 2 tweede plaatsen op 5 inschrijvingen kan Die Leythe met tevre denheid op deze wedstrijden terug zien. ATHLETIEK. NIEUW BRUNHILDE. Nieuw Brunhilde heeft gisteren den laatsten wedstrijd van dit seizoen gehad. Het waren de personeele wedstrijden van den Turnkring Den Haag, die 14 dagen ge leden door 't slechte weer uitgesteld waren. In de ochtenduren, tijdens de adspiran- ten nummers, regende het hard. zoodat het veld niet al te best was. De uitslagen waren: 80 M. adsp. tot en met 15 Jaar: 1. W. Verbeek iHygiëai 11.8; 2. D. Koto Soeroto (Hyg.) 11.9; 3. F. de Roode iNw. Br.) 12.00; 4. M. Vermeulen (Hyg.) 12.00. 80 M. 18—12 jaar: L. de Groot (Hyg.) 12.2 sec.; 2. Fiep Hüter (Nw. Br.i 12.4; 3. N. Ouwerkerk (Hyg.) 12.5; 4. A. Woestenburg (Nw. Br.) 12.6. Versp. tot en met 15 jaar: 1. W. Verbeek (Hyg.) 3.98 M.; 2. I. Ouwerkerk (Hyg.) 3.93 M.; 3. F. de Roode (Nw. Br.) 3.68 M. 100 M. dames: 1 en 2. M. van der Laan (Hyg.) en Ans de Bruin (Nw. Br.) elk 13.8 sec.; 3. E. Elins (Olymplal 14.3 sec. Discuswerpen: 1. Ans de Bruin (Nw. Br.) 27.52 M.: 2 en 3. Z. en J. Makatita 27.25 M.. 26.27 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Hyglëa 53.9 sec.; Nieuw Brunhilde-ploeg gedlskw Persoonlijke prestaties op 6 nummers, tijdens 2 competltiedagen1. Ans de Bruin (Nw. Br.) 3732; 2. Dinl de Bruine (Hygiea) 3233 punten. BILJARTEN. NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. Te Amsterdam had Zaterdag een buiten gewone spoedeischende algemeene verga dering plaats van den Nederlandschen Biljart Bond, waarin het verbod voor Ne- derlandschc spelers in Dultschland op wed strijden uit te komen, werd opgeheven, zoo- dat de schorsing van den N.B.B. door de U.I.F.A.B. (internationale biljartbond) automatisch ophoudt. Na een langdurig en soms heftig debat werd het volgend voor stel van het bestuur in stemming gebracht: Het algemeen bestuur in overgroote meerderheid staat op het standpunt, hoe wel ten sterkste blijvend protesteeren, dat de verhoudingen met de U.I.F.A.B. niet mogen worden verbroken. Gezien de be slissing van de in Bern gehouden verga dering is slechts dit mogelijk: in de U. I. F. A. B. blijven of uittreden. Het alge meen bestuur acht een blijvend contact met de U. I. F.A.B. gewenscht en stelt daar om voor, het standpunt van de U. I. F. A. li in het algemeen te aanvaarden en mits dien de besluiten van de algemeene ver gaderingen te Amsterdam en Rotterdam in te trekken. Van de 92 uitgebrachte stemmen waven er 55 voor, 35 tegen en twee blanco, zoodat dit voorstel werd aangenomen. Daarop deelde de biljartclub „Water graafsmeer" mede, dat zij er niet langer prijs op stelde, gezien het genomen be sluit, nog langer lid van den N.B.B. te blijven. Töt slot van de vergadering werd. besloten den bekenden biljarter Domme- riyig voor zijn vele uitstekende prestaties ln een lange reeks van Jaren verricht, tot lid van verdienste te benoemen. SCHAKEN. OE SCHAAK-ACHTKAMP TE AMSTERDAM. LAWN-TENNIS. BANEN TE KATWIJK? Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: Met Jaloersche blikken werd steeds ge keken naar de badplaats Noordwijk, die de onze met een ding de loef afstak, n.l. dat daar tennisbanen waren, die zelfs Inter nationale vermaardheid hebben gekregen. Een gemeente met ongeveer 18000 Inwoners en waar 's zomers eenige duizenden bad gasten komen, had geen tennisbanen, welk een groote leemte op sportgebied! Maar er is kans, dat daarin spoedig voorzien zal worden. Enkele vooraanstaande personen in deze gemeente hebben de zaak reeds onder de oogen gezien en tegen Woensdag avond een openbare vergadering uitge schreven ln Hotel du Rhin ter bespreking van de mogelijkheid tot oprichting van tennisbanen. Het terrein zal hoogstwaar schijnlijk komen achter het Zeehospitium. De bedoeling is om voorlooplg 4 banen aan te leggen, die bij de noodige deelneming tot 8 uitgebreid zullen worden. Het ligt tevens in het plan om die banen zoodanig aan te leggen, dat zij ook als ijsbanen dienst zullen doen. Bij een vorst des nachts van 4 gr., zouden zij den daarop volgenden dag reeds bereden kunnen wor den. Naar wij vernamen zouden die plan nen groote kans van slagen hebben. WANDELSPORT. AFSTANDSMARSCHEN TE SASSENHEIM Ter gelegenheid van het 12'/i-jarig be staan van de RX. Sportvereeniging „Teij- lingen" te Sassenheim zijn een 3-tal wandeltochten georganiseerd, resp. van 20, 25 en 30 K.M. De eerste tocht vond gisteren plaats. Ruim 125 deelnemers verschenen te 1 uur aan den start. Van de groepen en vereeni- gingen noemen we de Leidsche Burger wacht, waarvan 21 leden met hun leider aanwezig waren, de K.J.V., Dakos uit Lei den, T.W.B., Den Haag, St. Christoffers, Hillegom, een 8-tal jeugdige deelnemers van de K.J.C. te Sassenheim die begeleid door hun tamboers den tocht aanvingen en ook voleindigden. Van de dames deelnemers noemen we de Graal en de Kath. Padvin ders uit Hillegom. Allen volbrachten de route, die via 3e Poellaan, Ringdijk, Lisse, Loosterweg en Teyllngerlaan liep. Te half vier verschenen de eerste wandelaars en zonder groote hiaten kwam men bij de finish. De vol gende tocht wordt 18 November gehouden. HANDBAL. UIT AALSMEER. De 1ste elftallen van „Olympia" en EUWE HEEFT EEN MOOIE KANS TEGEN ALJECHIN. (Van een bijzonderen medewerker). Zaterdagavond is in het Muzieklyceum te Amsterdam de achtkamp begonnen, waar aan wordt deelgenomen door dr. Euwe. dr. Aljechin, Fine. Grünfeld. Kmoch, Landau, Prins en jhr. van den Bosch. De laatste was echter door ziekte ver hinderd. Voor hem speelt voorloopie mede Scheltinga. Gespeeld werden de partijen Scheltinga Prins. KmochFine AljechinLandau en Euwe—Grünfeld. Omtrent het verloop der partijen het volgende EuweGrünfeld. Euwe opende met c2c4 wat door Grünfeld met Pf6 beant woord werd. Na Pc3 volgde e6 en op d4 Lb4. de zoogenaamde Nimzo-Indische va riant van het damegambiet, die den laat sten tlld veel door de Russische meesters wordt toegepast. Ook Grünfeld schfint er een bijzondere studie van gemaakt te heb ben. hU kwam dan ook zeer goed uit de opening. BU den 12den zet dacht Euwe bilna een half uur na en deed een zet, waardoor hll zijn ietwat gedrukte stelling vrtier wist te maken. Het gelukte hem. zi1n zwakken zwarten looper tegen een goed ge posteerd paard van zwart te rullen doch Grünfeld maakte het hem thans door een fiinen zet met het andere paard wederom lastig. Euwe wist echter beide torens en den witten looper af te rullen, waarna een stand ontstond, die tot remise leidde, waartoe op den 30sten zet besloten werd. Dr. AljechinLaudau. Interessant was. dat Allechin die met wit tegen Landau in het Jublleum- tournooi van den Amsterdamschen Schaak bond in een door laatstgenoemden Fransch verdedigde e-onening. niet meer dan re mise had kunnen bereiken, ln deze eerste ronde Landau weder met wit had te be kampen. Aljechin pleegt het ln dergelijke gevallen als een zaak van eer te beschou wen om zi1n tegenstander opnieuw in de gelegenheid te stellen hetzelfde verdedi gingswapen aan te wenden, maar men kan er dan ook zeker van zijn. dat hii intus- schen een versterking voor het door hem eerst gevolgde systeem heeft gevonden. Dat Landau, als oud-secondant van Aljechin. met deze eigenaardigheid van den voor- maligen wereldkampioen toch stellig be kend. toch op de uitdaging inging getuigde van een rostvast geloof in de soliditeit van de Rubinstein-variant van de Fransche partii. Het eenige wat Aliechin in het mid- denspelstadlum bereikte, was een pionnen- meerderheid op den koninglnnevléugel. Later ontpopte zich de pionnenmeerder- heid van Aljechin in een vrijen c-plon. nochtans lastig tot gelding te brengen en op den 33en zet gaf dê 'toen ontstane positie den indruk, dat Lanjjau eer iets beter dan minder stond. Hierna werd deze partii verdaagd. Kmoch—Fine. Iji een orthodox konin- ginnegambiet met de Manhattan-var'ant. wist de Amerikaan na interessante scher mutselingen oo de c-linie een vriien pion te scheppen en gaf later, in de verwachting tot een sterken aanval te komen, ziin a-pion prfis. In hoeverre deze aanval tegen den pion-minus opweegt, viel in de mlddcn- spelohase nog moeilijk te beoordeelen. De strild vorderde slechts langzaam, in geen geval leek de toestand voor Fine z'ch te verbeteren Kmoch stuurde op grond van den nog wel vriien a-pion dien hii meer had. terecht oo vereenvoudigen aan en Fine van zün kant vermeed deze. zoover dit in ziin macht lag. Even werd het Kmoch lastig gemaakt, hij bevrUdde zich echter snel en een gelijken strijd ontstond. Sooed(g daarna werd door herha'lnz van zetten remise gegeven. De partij ScheltingaPrins in onderbro ken in een kasteeleindsoel. dat Prins winst kansen biedt. Gisteren werden de wedstrijden voort gezet. EuweAljechin afgebroken Aljechin maakt gebruik van een oudenvetsche va riant van het 4-paardenspel, die vrUwel nooit meer gespeeld wordt en d e Euwe niet verwachtte. Aljechin. die wit had. kriis' door deze variant meer bewegingsvrijheid Deze ver zwakte ziin koningsvleugel eenigszins en Aljechin profiteerde hiervan om een scherpen aanval in te zetten. Had het er echter den schlin van dat Euwe eenigszins in het nadeel kwam. later bleek, dat de wereldkampioen een schitterende verdedi ging gevonden had en dat Aljechin door zün aanval er hier en daar zwakker kwam voor te staan. De experts waren het er over eens. dat Euwe zich meesterlijk verdedigd had. Na 57 zetten werd de partii afgebroken in een iets gunstiger stelltne voor Max Euwe. Scheltinga verliest van Landau. Lan dau speelde een variant van het Reti- systeem en een gedeelte van de partij was gelilk aan die tusschen Capablanca en Bot- winnik te Nottingham op 't tournooi. Schel tinga kwam langzaam maar zeker ln het nadeel en verloor in het eind snel. Prins verliest van Fine. De partii gaf een Colle-opening te zien. waarin Prins al heel spoedig de kwaliteit moest offeren. Hij kwam er steeds slechter voor te staan en hit verloor weldra vaii ziin veel sterkeren tegenstander. Kmoch speelt remise tegen Grünfeld. Deze partii opende luist, hetzelfde als de paTtii EuweGrünfeld uit de eerste ronde Eerst bij de zevende zet witkt Kmoch af. Het werd een zeer snelle remise na 22 zet ten door gedwongen herhaling van zetten. r— DE LEIDSCHE ARBEIDERSSCHAAKCLUB. In het Volksgebouw a. d. Heerengracht waren gistermorgen ongeveer 20 schakers bijeengekomen, om de demonstraties op het wandschaakbord bij te wonen, die de ijve rige secretaris dezer club. de heer J. Koet, „Aalsmeer" speelden voor de eerste maal aldaar vertoonde. Dezen eersten keer werd m de hoofdklasse met het volgend resul- door hem de Siciliaansche partij uitgelegd taat: OlympiaConcordia. Zaandam, 10; i met een aantal der voornaamste varianten, AalsmeerTurno 62. die in deze partij voorkomen. 442 (Ingez Med.) SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. De indeeling voor de nieuwe competitie 1936— '37, die we reeds vermeld hebben in ons blad van 28 September j.l. heeft na dien een kleine wijziging ondergaan. De R.K. Schaakclub „Delicaë Nostrae" heeft zich n.l. wegens te kort aan spelers uit de le klasse moeten terugtrekken, zoodat in deze klasse thans 6 tientallen elkaar zullen bestrijden. In de 4e klasse neemt ook het tweede tiental van Hazerswoudé deel, zoo dat het aantal Ingeschreven tientallen het zelfde ls gebleven, n.l. 41. De deelnemers zullen het ongetwijfeld Jammer vinden, dat Zoeterwoude niet meer medespeelt, want dit tiental toonde zich steeds sportief en be haalde ln menlgen wedstrijd de overwin ning. o DAMMEN. SPRINGER—VAESSEN. De achtste partij SpringerVaessen, Zaterdag in Den Haag gespeeld, is door Springer na 56 zetten gewonnen. Onze landgenoot nam hierdoor met 133 de leiding. JEUGDCLUB LEIDSCHE DAM-VEREEN. De bordenwedstrijden hadden het vol gende resultaat: N. BootF. H. Klinkenberg 02; K. NievaartL. Ouwehand 02; D. Offringa H. G. de Ru 20: W. HuismanW. Heems kerk 02, W. WijsmanSjon Delfos 20; F. H. KlinkenbergW. de Roode 1I. De heeren J. Kleer en B. Slegtenhorst hebben zich beschikbaar gesteld, om bij den aanvang van lederen clubavond een kwartier onderricht te geven. Aanstaanden Donderdag geeft de heer Kleer de eerste les. RIJNSBURGSCHE DAMCLUB (R.D.C.) De stand der onderlinge wedstrijden is thans: Groep I: J. Schoneveld 6 gesp. 11 pun ten; W. Schoneveld 6 gesp. 8 punten; A. Vletter 5 gesp. 6 punten; J. Glasbergen 6 gesp. 6 punten; C. Jungerlus 6 gesp. 5 punten; H. Ravensbergen 5 gesp. 4 punten; D. Schoneveld 4 gesp. 4 punten; D. v. d. Melj 4 gesp. 3 punten- P. Vooijs 3 gesp. 2 punten: C. Zandbergen 8 gesp. 1 punt. VOOR DINSDAG 13 OCTOBER. Hilversum I. 1875 M. K.R.O.-uitzendmg 8,009,15 en 10,00: Gramofoonplaten 11,30—12.00: Godsd. half uur 12,15: K.R.O.-orkest en Gram.pl. 2,00: Vrou wenuur 3,00: Modecursus 4,05: Gra mofoonplaten eh de K R.O.-melodisten m. m.v. zangsolist 5,45: Felicitatie-bezoek 6,00: De K.R.O.-melodisten 6,40: Es- peranto-cursus 7,00: Berichten 7,15: Causerie „Wat deze tijd leert" 7,35: Sporthalfuur 8,00: Berichten A.N.P. Mededeellngen 8.10: Gram. pl. 8,20: P. Godwin's orkest 8,40: Chansons 9,00: Paul Godwin's orkest 9,20: K.R.O.- symphonie-orkest en solist 10,05: Gram. pl. 10,15: Zang en piano 10.25: Gram. pl. 10,30: Berichten A.N.P. 10.35: K.R.O.-Symphonie-orkest 11,1512,00: Gramofoonplaten. Hilversum II. 301 M A.V.R.O.-uitzen- ding. 6,30: R.V.U. 8,00: Gram. pl. 10,30: De Octophonicers 11,00: Huish. wenken 11,30: De Octophonikers 12,45: Orgelspel en zang 1,30: Gram. pl. 2,00: Omroeporkest 3,00: Knipcursus 4,05: W. Honsbeek's Ensemble 6.30: R.V.U. Lezing ..De moderne jeugd in Ne derland" 7,00: Voor de kinderen 7,05: Fluit en piano 7,30: Engelsche les 8,00: Berichten A.N.P. 8,10: Bonte Dinsdagavondtrein 10,00: Gram. pl. 10,15: Renova-kwintet 11.00: Berichten A.N.P. 11,10: Dansmuziek 11,45— 12,00: Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 11,20—11,50: Gram. pl. 12,10: Populair orkestconcert 12,50: Het Camborne Town-orkest en solist I,352,20: Jack Wilson's kwintet 4,20: Juridische causerie 4,40: Het Forum Theater-orkest 5,05: Gram. pl 5,35: Het SchwUler strijksextet en solist 6,20: Berichten 6,45: Het Orpheus-Trlo 7,20: Orgelspel 7,50: Geologische causerie 8.20. Radio-tooneel met muziek 9,20: Berichten 9.40: Entomologische causerie 10,00: B.B.C.-zangers 10.30: Het B.B.C.-Midland-orkest 11,35—12,20: Dansmuziek. Radio Paris. 1648 M. 7,20 en 8,20: Gramofoonplaten 11,20: Orkestconcert 2.50 en 4.20: Gram.pi. 5.50: Orkest concert 8.50: Orkestconcert en zang 9.35: Zang, operette en revue 11.05 12.35": Dansmuziek en populair concert. Keulen 456 M. 5.50 en 11.20: Orkest concert 12.35: Leipz. Symphonle-orkest en solisten 1.35: Gram.pl. 3.35: Ka mermuziek 4.40: Gram.pl. Omroep- kleinorkest, koor en solisten 8.359.20: Voordracht. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12.20:' Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.30: Klem-orkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Salon-orkest 6.50 en 7.20: Gram.pl. 8,20: Klein-orkest 9,20: Cabaret 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M. 12.20: Gra- mofoonpl. 12.50: Klein-orkest 1.30: Salon-orkest 1.502.20 en 5.20: Gram.pl. 6"25: Voordracht 6.35: Gram.pl. 6.50: Zang en voordracht 8,20: ÏSympho- nieconcert 10.3011.20: Gram.pl. Deutsclilandsender 1571 M. 7.30: Popu lair concert en dansmuziek 9.20: Be richten 9.50: Kamermuziek 10.05: Weerbericht 10.20: Gram.pl. 10.50 II.20: Literair-muzikaal programma. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. EN Voor Dinsdag 13 October. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz. 3de Programma: 8.05: Parijs R 9.05: Keulen 12.20: Brussel VI. 14.20: diver sen 14.50: Parijs R. 15.35: Keulen 1G20: Parijs R 17.20: Brussel VI. 18.50: diversen 19.15: München 21.50: Berlijn 23.20: Weenen of diversen. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: London R. 11.20 Droit, wich 14.20: London R. 16.50: Droit wich 18.20: diversen 18.45: Droitwich 19.00: Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Gem. Plantsoenen 19.30: Droitwich 19.50 London R. 20.20 Droitwich 21.20: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. ^tN/T IN IITÏIKEN^ BACH-CONCERT. In de Hooglandsche Kerk. Woensdag 14 October a.s. zal in de Hoog landsche Kerk een Bach-Concert gegeven worden door ir. L. van Gelderen (viool) en Feike Asma (orgel). Het programma ver meldt o.a. enkele deelen uit de 2e Partita voor vioolsolo, Invention No. 3 voor vlooi en orgel en de Passacaglia C-moll, voor or gel. Na afloop collecte voor het orgelfonds. NIEUWE UITGAVEN. Bij H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem is in druk verschenen het prae- advies over het ontwerp: Afwentelmg van kosten van Armenzorg op andere gemeen ten. 3. Nü komt dus Thijsje bij den oever van het meer, en denkt „Zoo, hier zet ik mij even neer!" Doch dan ziet hij het is heel naar plots iets zeer treurigs daar. Daar op een steen, daar zit een droevig meisje, verdiept in luid geween. ,.,Ach kom. wat zielig toch", denkt Thijsje. Hij gaat nu naar haar tos. heel snsl, en zsgt: „Huil nu maar niet, hoor, en vertel zeg wat er is geschied, en of ik soms kan helpen om die droefheid eenigszins te stelpen!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7