LEIDSCH D&GBliD - Sportblad Maandag 12 Ocïober 1936 Wat de Westelijke le klassers deden SCHEVENINGEN—LUGDUNUM 4—2. Na feilen tegenstand. BODEGRAVEN I—COAL I 2—4. De eerste aanvalen zijn voor Bodegraven, ioch bij een vlugge ataque der gasten werd de Zeeuw na 12 minuten gepasseerd van korten afstand. 01, Het juiste schot bij Hier waren 'wee ploegen aan het werk, Bodegraven is aanvankelijk nog zoek en met een geheel ander spel-systeem de a!s ecn Bodegravenback mistrapt, is de uit- thuis-spelers als ware furies op den bal bekende middenvoor der gasten er als de J T L- i rnnn Kit nm rinn itnnpeni-nniv fevfr O n f O zittend, Lugdunum technisch beter, doch meer in afwachtende houding. Beide ploe gen betraden het zon-overgoten .Duindlgt" terrein, met den vasten wil om de punten te bemachtigen en reeds na 3 min. van gelijk opgaand spel. joeg midvoor De Roode een voorzet van den oudsten v. d. Horst (ineens in het Lugd.-doel. 10>. Een slecht begin derhalve voor de groen-witten, doch luide aangemoedigd ontrukten zij zich aan den Scheveningschen greep en brachten spoedig doelman Tap in groote moeilijk heden, waarbij hjj slechts ten koste van een hoekschop wist te redden. Deze door de Roo goed genomen, werd door Vermond schitterend ingekopt tl11Na 15 min. ■werd dus het spel met gelijken stand her vat. Door de grootere lichaamskracht wis ten de kustbewoners een klein overwicht in het veld te houden, doch goed verdedi gen van Bekkering Cs. voorkwam doelpun- ktppen bij om den voorsprong tot 20 te vergrooten. Nog geen minuut later ligt de bal voor de derde maal in het Bodegraven- doel 03. Kort na elkaar krijgt Bodegra ven vier corners te nemen welke echter geen resultaat opleveren, terwlil een schot van den rechtsbinnen rakelings naast het doel suist. Eerst dan krijgen de gasten hun eerste corner, welke een hachelijke situatie voor het Bodegravendoel veroorzaakt, doch weggewerkt wordt. Een poging van een Bo degravenback. om het leder te stoppen mislukt en hij moet toezien, hoe de mid voor van Coal onhoudbaar nummer 4 scoort 04. Bodegraven wijzigt dan de op stelling en aanvoerder ten Brink gaat zijn oude backplaats weer innemen, waar in valler van Groeningen uit het tweede elf tal nog niet mocht voldoen. Deze wijziging blijkt een versterking en de volgende pe riode is geheel voor Bodegraven. Spoedig ten. Eerst 10 min. voor de rust slaagde scoort haar linksbuiten het eerste tegen- Verloop erin van zeer nabij keeper Duy- 'erwul Ven de verüedl8lng zend andermaal te passeeren (2-4) De ^r gasten zoodanig in het nauw wordt ge- Oaatste minuten voor de pauze waren on- areven. dat hij _geen anderen uitweg ziet, getwijfeld voor Lugdunum en in deze „a j eigen doel te plaatsen 4 2. periodewist de Roo°na een voorzet v'an »!tiSSeEÏT?. J2* L. D. W. SOOIEVAARS 6—1. rechts keeper Tap wederom het nakijken te geven. Rust 2—2. overwicht van daarvoor weten te handha ven. zij zou stellig niet hebben verloren. De hervatting gal" aanvankelijk een sterk InL^b^te^^al'te^w^dftauf^n Lugd -overwicht te zien en .indien groep- t"aPtnTefleder of fn^et vdlde wèg of In het geheel niet en spoedig was er slechts één elftal, dat nog voetbalde en wel Coai. Herhaaldelijk bestookten de gasten met fiaaie open aanvallen de Bodegravenveste, doch de Bodegravenverdedigine met aan voerder ten Brink aan het hoofd voor kwam onheilen. De enkele onsamenhan gende Bodegravenaanvallen vermochten weinig of geen gevaar op te leveren en zoo bleven na rust de doelpunten uit, waar door Coal een fraaie en alleszins verdiende zege boekte. wit over schutters had beschikt, was Scheveningen-doel niet ondoorboord geble ven. Nu bleef het bij te tamme schoten, waarmee de roode achterhoede wel raad wist. Geheel onverwacht nam de thuisclub de leiding toen rechtsback de Lange juist buiten de beruchte lijnen free-kick maakte; linksbinnen Storm joeg het leer ineens via den paal in liet net 1321Een inderdaad fraai, doch ietwat fortuinlijk doelpunt, dat in deze periode echter veel waarde bezat. Even werd Lugd. teruggedrongen en direct hierop schoot Storm een van den paal terugspringenden bal onhoudbaar langs Duyzend. (42). Twee doelpunten in één minuut. Wel herstelde groen-wit zich keu rig, doch de thuisclub gaf haar geen kans meer andermaal op te halen en het einde kwam met een 42 nederlaag onzer stad- genooten, die speelden voor wat ze waard •waren. De heer Aarsen leidde keurig. L.F.CT.O.N.A. 4—1 DELFT—HILLINEN 1—2. In een bijzonder spannenden wedstrijd is het Hillinen mogen gelukken om belde punten mee naar Hlllegom te nemen: de overwinning was verdiend. De halflinie van Hillinen had er dezen middag goed het oog op en vooral Braam was een groot struikelblok voor het overigens goed en snel spelende Delft. De eerste aanval van Hillinen wordt door buitenspel onderbroken. Delft oefent dan een stevigen druk uit op de Hillinen- veste, waar de rechtsback nogal last on dervindt van het gladde terrein. Hillinen neemt op keurige wijze de leiding. Keljzer zet den bal hoog over de backs en Freeke geeft met een schitterend schot den keeper geen kans (01). Nog eenige keeren schiet Freeke goed op het doel, maar Delft's doel- verdediger is in goeden vorm. Uit een hoek schop van rechts vergroot Hillinen haar voorsprong tot 20. en wederom is het Freeke die den bal langs eenige spelers heen. inkopt. Ook Delft krijgt eenige goede kansen en de bezoekers mogen van geluk spreken dat de middenvoor alleen voor Van der Jagt staande, overschiet. Nog voor de rust scoort De Water een buitenspeldoelpunt. Twee minuten voor het verstrijken der eerste speelhelft. wringt de middenvoor zich door de Hillinen-verdediging en ver kleint den achterstand tot 12. Direct na het begin der tweede helft moet H. Scholte wegens een blessure wor den vervangen en al wordt de wedstrijd er niet mooier op, de spanning vergoedt veel. Hard wordt er door beide elftallen ge werkt; beurtelings gaan kansen verloren. Hillinen mist een strafschop door den bal over te schieten en het einde breekt aan zonder doelpunten in de tweede helft. De andere Hillinen-uitslagen zijn; Hillinen 4—R.C.H. 12 7—3; V.S.V. 3—Hil linen 2 2—5; R.C.H. Jun.—Hillinen Jun. 1; Hillinen Adsp.Schoten 1—5. De kanaries winnen opnieuw. HILLEGOM—SCHOTEN 0—1. Het was een wedstrijd die het aankij ken nauwelijks waard was. Hlllegom begon met een schitterenden aanval, die door rechts keurig voor het doel werd geplaatst en rakelings over de lat vloog. Een veelbe lovend begin Maar nu liet scheidsrechter Koopman zien dat het mogelijk is door te veel fluiten een wedstrijd af te breken. Het regende vrije trappen zonder dat de spe lers cr zelf iets van begrepen. Een fout in de H.-achterhoede zorgde ervoor dat Scho ten gemakkelijk de leiding kon nemen. Direct werd dit doelpunt beantwoord met een pittigen aanval De Schoten-back slaat den bal in het beruchte gebied met de hand weg, maar de scheidsrechter had niets gezien, zoodat de rust inging met 01 voor Schoten. Na de rust gaat Hillegom er meteen van door. Hetzelfde van voor de rust herhaalt zich; de scheidsrechter onderbreekt eiken aanval. Schoten weet door verdedigen doelpunten te voorkomen. Wel werken zij den bal tot twee maal toe met de handen weg. maar ook nu faalt de arbiter. Het einde komt met 0—1 voor Schoten Het bestuur wist het opgewonden publiek te kalmeer,?n zoodat alles zonder incident afliep. De overige Hillegom-uitslagen zijn: T.H.B. II—Hillegom II 6—3: Kenau H— Hlllegom ni 3—2; HJ.C. V—Hillegom IV, uitgesteldHillegom-Jun.VI. Vogels-Jun. 4-0. Het spel was niet van groote kwaliteit en dat der gasten leek geenszins minder dan dat der kanaries, doch over het algemeen was de aanval der oud-derde klasser. vooral door de goede verdeeling van het spel door Nagtegeller en diens eigen fanatieken aan val, met naast hem de vlugge M. v. Leeu wen, veel gevaarlijker. De strijd gaat gerul- men tijd gelijk op en eerst na 20 minuten spelen scoort Nagtegeller, na een corner, bij een doelworsteling het eerste doelpunt voor L.F.C. 1—0. Vlak daarop krijgt hij den bal fraai voor de voeten maar het schot suist rakelings over de lat L.F.C. komt meer opzetten. Als een der T.O.N.A.-backs den bal met de hand bewerkt krijgt L.F.C. een penalty, waaruit Nagtegeller het tweede punt scoort 20. T.O.NA speelt niet ontmoedigd verder en weet enkele fraaie aanvallen op te zet ten. Het wil echter niet gelukken. Zelfs vlak voor het doel mist de rechtsbinnen een prachtkans. Een freekick voor L.F.C. verloopt sensa tioneel. Nagtegeller zendt een hard schot ln, de bal ketst van den rechterpaal naar den linker en vandaar in keepers handen die bij zijn uitval naast den rechter paal op den grond ligt. Even iater weer een goede aanval van LF.C. en het is R. v. Leeuwen die zijn keurig schot door de bovenlat gekeerd ziet. Deze L.F.C.-voorsprong wordt in de tweede helft al spoedig tot 30 opgevoerd als Nagtegeller een fraaien pass van Siebert benut. Fel wordt aan beide zijden nog ge streden, doch de verdedigingen, waarbij de T.O.N.A.-keeper uitblinkt, blijven voor- loopig meester van het terrein. L.F.C. krijgt een freekick te nemen. Juist zal Kukler den bal plaatsen als een T.O.N.A.-back Nagte geller ongemotiveerd aanvalt, waarvoor L.F.C. de tweede penalty krijgt toegewezen. De T.O.N.A.-keeper keert den door Nagte geiler ingeschoten bal, waarop Nagtegeller inloopend opnieuw inschiet, waarbij de T.O.N.A.-keeper geblesseerd raakt. Met een 40 voorsprong doet L.F.C. het wat kalmer aan, waardoor T.O.N.A. in de gelegenheid komt het spel meer te verplaatsen. Met een keurlgen kopbal weet Boom de eer voor T.O.N.A. te redden, waarna het einde spoedig met een verdiende 41 zege voor L.F.C. aanbreekt. Vlotte wedstrijd onzer stadgenootcn. De Leidenaars, die zoo uitstekend zijn gestart, hebben tegen het Haagsche Ooie vaars. dat toch over een snelle en goede ploeg beschikt een even groote als spreken de overwinning behaald. Hoewel de gasten technisch zeker niet minder waren, heeft de strijdlust en het Juiste systeem dat de thuisclub demonstreerde gezorgd dat de punten tenslotte kwamen bij het elftal dat cr over het geheel genomen de fneeste aanspraken op mocht maken ook al was een zoo groote zege een te goede belooning voor het overigens zeer verdienstelijke spel der Leidenaars. Evenals in de vorige ontmoetingen be gon L.D.W.S. weinig overtuigend en 't doel der Oranje blauwen kwam dan ook reeds dadelijk onder zwaren druk te staan. Toen de thuisclub zich na eenigen tijd wat aan deze omknelling had ontworsteld, bleek al spoedig dat de Leidsche aanval heel wat in haar mars had. Toch ontstond nog vrij onverwacht het eerste doelpunt toen Starre Sr. na goed spel van den linkervleugel de score opende. 10. Uit dit doelpunt bleek cok tevens het hek van den dam, want even later was het v. d. Voort die de Haag sche baks passeerde en onhoudbaar In schoot. 20, terwijl weinige oogenblikken later Starre Jr. zijn broer een zoo fraaie kans bood. dat deze slechts voor het in trappen had. 30. Weliswaar bleken de Ooievaars nog voldoende energie te bezit ten om een serie gevaarlijke aanvallen te ondernemen doch ook de verdediging der thuisclub bleek dezen middae hecht en sterk, dit in tegenstelling met de Haagsche defensie die er tallooze malen niet aan te pas kwam. en dan ook niet kon verhinde ren dat Slingerland den stand met een goed schot op 40 bracht. En alsof de maat nog niet vol was. trapte een der Hagenaars het leer op onhoudbare wijze langs zijn eigen doelman. 50. De thee had blijkbaar de capaciteiten der Leidenaars niet op dezelfde hoogte kunnen houden. Er werd althans veel meer aan de tegenpartij toegegeven dan voor de rust. Ooievaars had dan ook reeds spoedig den achterstand verkleind toen de mid voor op fraaie wijze langs den verrasten Schouten kopte. De L.D.W.S.-verdedlging bleef verder, dank zij ook het korte spel van het Haagsche binnentrio de situatie meester, en de snelle tegenaanvallen van de gastheeren. mestal geleid door den de zen middag bijzonder actieven Starre Jr. vereischte dan ook de volle aandacht van de verdediging der Ooievaars die nog een maal moest capatuleeren voor een fraaien kopbal van v. d. Voort uit een voorzet van links. Het steeds meer dalende tempo was een zichtbaar bewijs van het vermoeid ge raken van de meeste spelers aan beide zijden, en het eindsignaal van den uitmun tend leidenden scheidsrechter Josee kwam dan ook voor velen op tijd. ALPHEN V—A. S. C. VI 18—0. Alphen had het al zeer gemakkelijk te gen A.S.C., dat r.iet slechts negen man op het appèl verscheen. Geen wonder, dat het op een debacle voor de gasten uitdraaide. Toen de pauze intrad was het reeds 80. Het einde kwam met 180. ROODENBURG—ALPHIA 1—2. Het Roodenburg elftal, dat nog steeds niet volledig kon uitkomen, moest het dit maal met een drietal invallers stellen. Het dient echter gezegd te worden dat het elftal zich uitstekend heeft geweerd tegen het neg steeds sterke Alphla. Als de goed leidende scheidsrechter v. d. Mark beginnen blaast, neemt de thuisclub direct het spel in handen; het vlot verras send goed ln de voorhoede en de Alphla- nen moeten dan ook hardnekkig ver dedigen. Langzamerhand werkt Alphia zich los en keeper Steen moet aldra zijn talenten toonen. Vooral midhalf Reumerman ls er heel goed in en verzet bergen werk; voor de thuisclub is hij het groote struikelblok. Na 30 min. krijgt linksbuiten Fakkel den bal goed toegespeeld, een fraaie scherpe voorzet volgt, Trouwee verandert den bal even van richting en Roodenburg heeft de leiding (10). Het spel golft daarna snel op en neer, doch er wordt voor de rust niet meer ge doelpunt. Na de rust speelt Alphia veel beter en zij hebben al spoedig succes als de midden voor fraai inschiet (11). Door een botsing raakt Martijn gewond en moet uitvallen Het elftal wordt daar door geheel uit zijn verband gehaald en Ahphia weet daarvan te proflteeren; het ls wederom de middenvoor die met een schitterend schot keeper Steen passeert (1—2). Roodenburg krijgt het dan hard te ver duren doch keeper Steen is ongenaakbaar. De laatste minuten moet Coerl uitvallen, "roodenburg zet nog alles op alles, heel tlphia verdedigt, doch verder dan een buiten spel doelpunt komt het niet. Onder groote spanning komt het einde van dezen pittigen wedstrijd. V. D. S. I—D. V. S. I 3—2. D.V.S. met 2 irfvallers spelende voo keeper en linksback;'die gewond waren ge raakt in den wedstrijd van vorige week tegen L.F.C., heeft .ook thans met een oneven goal verloren. Hoewel belde partijen goed tegen elkaar opwogen, wist de D.V.S.- linksbinnen het eerst te doelpunten. Niet tegenstaande de vele D.V.S.-aanvallen, wist V.D.S. toch gelijk te maken. Zelfs nam zij de leiding door goed doorzetten van haar midvoor. Nadat D.V.S. verschillende kan sen om hals had gebracht, kwam de ge lijkmaker. gescoord door haar midvoor. De gelegenheid om haar voorsprong te ver grooten, een strafschop wegens hands, werd niet benut. Met de rust was het nog 2—2. Na de rust bleven de beide partijen te gen elkaar opwegen. Het spel ging van doel tot doel en doel punten bleven geheel uit. Een leder dacht aan gelijk spel, doch even voor het einde werd er hands gemaakt in het D.V.S.-doel gebied, waarvoor V.D.S. een strafschop kreeg toegewezen, die in een doelpunt werd omgezet. Directe hierna blies de scheidsrechter af. LEIDSCHE BOTS I—BOSK. BOYS I 2—0. Een zeer spannende wedstrijd. Vanaf den aftrap neemt L. B. even het spel in handen. Dan zien we een mopien aanval van Bosk. Boys, welke door de backs wordt afgeslagen (dezen speelden 'n pracht partijtje). L. B. komt er hierna beter ln. Goed combineerend wordt de eene aanval na den andere opgebouwd, maar het juiste schot ontbreekt en met blanken stand breekt de rust aan. Na de thee zien we twee zwoegende elftallen in het veld. Na 20 minuten is het de rechtsbuiten van Leidsche Boys. die voorzet, waarna de mid voor mooi inschiet. Het schot wordt prach tig gehouden, maar half weggewerkt, en de linksbuiten geeft zijn club de leiding, 10. Bosk. Boys geeft zich nog .lang niet gewon nen. Fel wordt er gestreden om den gelijk maker, maar het wil niet lukken. Als L. B. weer ten aanval trekt is het een schot van den midvoor dat gestopt wordt door den rechtsback. De bal rolt echter over diens schoen, en weer is het de L. B.-llnksbuiten, die onhoudbaar inschiet. 20. Als er nog 10 minuten te spelen zijn, werkt Bosk. Boys zich los en zien we zeer gevaarlijke aan vallen, waarbij de spil van L. B. zeer ver dienstelijk werk doet. Steeds komen de Boskoopers terug, maar geregeld is de L.B.- spil er bij om den bal weg te werken. Als de zeer goed leidende scheidsrechter het einde aankondigt heeft L. Boys verdiend gewonnen. AJAX—BLAUW WIT 2—1. In de eerste helft, welke zeker de beste van de ontmoeting was. heeft Ajax een 21 voorsprong behaald en deze voor sprong bleek na de rust voldoende te zijn om uiteindelijk de beide punten te be machtigen. Reeds na twee minuten kon Van Nol door een blunder ln de Ajax-verdediging met een goed schot voor Blauw Wit sco ren. waarbij doelman Keizer ook al niet vrij uitging. Een incident was oorzaak, dat de sfeer geladen werd. Het incident dat o.l. van zeer grooten invloed op het verder verloop van de ontmoeting ls geweest, verliep op de volgende wijze. Er was ruim een half uur gespeeld, toen van Wijngaarden den bal kreeg toegespeeld. In het duel met Hellingman geraakte de bal over de lijn, zeker wel een halven meter. Hellingman stopte, positief overtuigd, dat moest worden ingegooid. Ook grensrechter Couton vlagde, doch de heer Boekman lette niet op het appelleeren of het vlaggen van den grens rechter, daar hij zijn aandacht op het spel had moeten richten. Van Wijngaarden, doorspelend, had n.l. snel voorgezet, het leder belandde bij Van Reenen en met een fraai boogschot, juist over de handen van Ferwerda heen, verdween het leder in het doel 11. Tijdens het overwicht van Blauw Wit ondernam de Ajax-voorhoede een onver- wachten uitval. Stam drong tot bij de doellijn door, zette kort en handig naar binnen en Van Reenen had geen moeite zijn club de leiding te geven. De tweede helft begon met een ever wicht van Blauw Wit. hetgeen in een tweetal corners kon worden uitgedrukt. Doelman Keizer werd verscheidene malen op de proef gesteld, maar verandering kwam er niet meer. in den stand. K. F. C—H. B. S. 5—2. Kruiver zette al spoedig goed voor en de Boer had weinig moeite K.F.C. de leiding te geven (10). H.B.S. pakte beter aan. doch nog voor de rust waren het Van Wensveen en De Boer, die den voorsprong tot 30 vergrootten. Na de hervatting had het spel geruimen tijd weinig te beteeke- nen en eerst toen H.B.S. door Van Vliet met een goed ver schot den achterstand tot 31 verkleinde, kwam er weer teeke- nlng in den strijd. Het duurde maar kort, voordat De Boer na fraai werk er 41 van maakte, maar nog gaf H.B.S. niet op. Tien minuten voor het einde was een hard schot van v. d. Vegt, den Kooger kee per te machtig 42, doch kort voor het laatste fluitsignaal bracht De Boer den stand op 52. C. V. V—D. H. C. 1—0. De thuisclub loopt onmiddellijk na den aftrap hard van stapel en schept voor het Delftsche doel herhaaldelijk gevaarlijke si tuaties. Doch daarbij blijft het voorloopig en als beide partijen wat zijn Ingespeeld, ontwikkelt zich een vrijwel gelijkopgaande partij met de gastlmeren iets meer ln den aanval. Nadat de gastheeren ettelijke pogingen hebben gedaan om de leiding te nemen, slagen zij er na ongeveer een half uur in het eenige doelpunt van den wedstrijd te scoren. De bal wordt goed opgebracht, waarna Zaanen prachtig inkopt. 10). In de tweede helft wordt de situatie eenigszins anders, daar de Delftenaren nu gevaarlijk komen opzetten. Met onvêranderden stand komt echter het einde. v. S. V—Z. F. C. 2—1. Voor de rust kan alleen Michel het doel vinden, ofschool Uil en Doets heel veel moeite hebben gehad om de voorhoede van V.S.V. in bedwang te houden. Rust 1—0. In de tweede helft verrast Michel den Zaanschen doelverdediger met een ineens Ingeschoten bal 20. Van der Grlendt bezorgt dan Z.F.C. een penalty en daaruit van Marle zijn club het eerste en laatste doelpunt. D. F. C—R. C. H. 2—4. De wedstrijd heeft een sensationeel be gin als Punt reeds in de eerste minuut succes heeft met een vrijen schop op ver ren afstand van het Haarlemsche doel 1-0, Na 20 minuten spelen ziet De Smit kans van links den voorsprong tot 20 te ver grooten. Eerst 10 minuten voor de rust opent v. d. Horst de score voor R.C.H. met een onhoudbaar schot 21. kort daarop gevolgd door den gelijkmaker van den voet van Hellingman. Na de hervatting ko men de gasten langzamerhand ln de meer derheid. Reeds na korten tijd geeft Hoo- gendoorn zijn club de leiding 23 met een goed gericht schot. De Dordtsche verdediging kan de snelle Haarlemmers niet baas en na een fout van Litz vergroot v. d. Horst de voorsprong tot 24, waarmede het einde komt. A.D.O.—STORMVOGELS 1—0. A.D.O. had direct het beste van het spel en aanval op aanval werd op de Storm- vogelsveste ondernomen, maar de Gebrs. Haak stonden pal en ook doelman Hollen- berg wist met de vele schoten wel raad. Bij een snellen A.D.O.-aanval gaf Loof den bal door aan Tap, die snel doorbrak en zijn voorzet werd door Loog onhoudbaar ingekopt. Na de rust was Stormvogels het meest in den aanval. Met man en macht wist A.D.O. den stand echter ongewijzigd te houden. HAARLEM—V.U.C. 3—2. Direct is Haarlem in den aanval en zij neemt na ongeveer een minuut spelen uit een hoekschop de leiding als Smit fraai inkopt. 10. Dan komt V.U.C. even opzetten en spoe dig is de gelijkmaker daar als Mieras een voorzet van rechts weet te benutten 1—1. De roodbroeken nemen dan door mid voor v. d. Hulst de leiding 21. Na rust is eerst V.U.C. in den aanval. Een plotselinge uitval van V.U.C. brengt den bal voor het Haarlem-doel bij Klein en met eer, schot van dichtbij is de stand wederom gelijk 22. Circa tien minuten voor tijd weet Effern eindelijk Taarlem de leiding te bezorgen 3—2. XERXES—EXCELSIOR 3—1. Voor de rust was van Oort op schot. Met twee verre schoten, zorgde hij voor een nuttigen voorsprong voor de thuisclub. Na de rust kreeg men eerst een Xerxes overwicht te zien, doch toen verslapte de thuisclub en uit een mooien voorzet van den invaller-rechtsbuiten scoorde Nlehoff van dichtbij onhoudbaar. 21. Tien minu ten voor tijd legde De Jong den Xerxes- rechtsbinnen v. d. Vaart den bal goed voor de voeten en diens schuiver was Jongste te machtig. 31. SPARTA—FEYENOORD 0—1. De eerste aanvallen zijn voor Feyenoord en reeds direct moet Cohen handelend op treden, wanneer Van Heel uit een vrijen schop hard inschiet. Aanvankelijk blijft Feyenoord iets in de meerderheid zonder dat haar aanvallen een bepaald gevaarlijk karakter dragen. Langzamerhand gaat ook de Sparta-voorhoede de noodige activiteit aan den dag leggen. Gedoelpunt "wordt in de eerste helft niet. Feyenoord opent de tweede helft met een paar pittige aanvallen, welke de grootst mogelijke aandacht van de thuisclub-ver dediging vragen. Na verloop van een half uur zwenkt Linssen naar binnen, Cohen is genood zaakt uit te loopen, de pass belandt bij Barendregt, die met een hard schot Feyen oord de leiding bezorgt. (0—1). U.V.S. II—A.D.O. IV 2—0. Direct ontwikkelde zich een aardig spel, dat van doel tot doel ging. met de U.V.S.- voorhoede een tikje gevaarlijker. Tien minuten voor het einde der eerste helft schoot Hendriks hard in 10. Tot de rust kregen beide voorhoeden nog aardige iandt. 2—1. Dit doelpunt geeft den Katwij- kers moed. zij komen thans meer ln den aanval. Evenwel verandert de stand voor de rust niet meer. Na de thee is het weer de thuisclub, die tot den aanval over gaat. Groenenberg brengt het leder snel op, zijn pass belandt bij W. Bergshoeff, die hard inschiet. De GOUDA U—ALPHEN II 4—3. De Alphen-reserves leden hun vierde ne derlaag ln successie en het begint er dus donker voor hen uit te zien. De eerste helft leverde Gouda een 20 voorsprong op en na de rust wist men hiervan 30 te maken Windhorst slaagde er ln den stand op 31 te brengen. Mulder maakte 32 van en de jeugdigp Bouthoorn bracht de partijen op gelijken voet. 3—3. Eenige mi nuten voor het einde maakte Gouda II er nog 43 van. Nadat het 30 geworden was werd Vriesekoop wegens een blessure vervangen door Van Eijk. kansen, doch doelpunten bleven uit. Katwiiksclie keeper Is thans echter op zijn Na de pauze begon Ado met krachtige keert het schot fraai. Het blijkt aanvallen, maar de U.V.S.-achterhoede met hter ultstel, want even later weet Bergs- Onderwater en Hansen aan het hoofd hield goed stand. Bij een dezer aanvallen bewerkte een U V.S.-speler het leer met de hand in het strafschopgebied, maar de hard ingeschoten penalty werd keurig door keeper Onder water gehouden. Geleidelijk wist de U.V.S.-middenlinie het spel te verplaatsen en op het laatst nam U.V.S het spel geheel in handen. Met een van de vele aanvallen wist Lubbe, die voor den geblesseerde Van Duyl was ingevallen, een voorzet van rechts te benutten, 20. In dezen stand kwam geen verandering meer. hoeff door te breken en thans maakt hij geen fout. (3—1). De bezoekers, die langzamerhand beter gaan spelen, vinden het blijkbaar nu vol doende. Steeds feller worden hun aanval len het is te voorzien, dat de AR.C.-defen- sie op den duur tegen deze stormloopen niet opgewassen is. Met een fraaie goal van van Rijn wordt het 3—2. terwijl Termeer 5 minuten later met een even mooi doelpunt de partijen op gelijken voet brengt. 33. De veldmeerderheid van Q. Boys blijft aan houden. Enkele goede kansen worden door de bezoekers om zeep gebracht, totdat 10 Scheidsrechter Stevens leidde tot ieders VOQr het einde Meiv0gei niet een ver genoegen. scnot succes heeft 34. A.R.C., dat zich obijna de geheele tweede helft op verdedi gen heeft moeten toeleggen, tracht nu door enkele snelle aanvallen nog gelijk te maken. Remmerswaal c.s. weten echter van geen wijken en spoedig is het einde van dezen spannenden, maar niet fraaien weu- strijd aangebroken. A. R. C. I—QUICK BOYS I 3-4. Bijna altijd zijn de Katwlikers in Alphen verslagen of moesten met een celijk spel genoegen nemen. Zaterdagmiddag is het echter gelukt de A.R.C.'ers te slaan. Na ecn onzeker begin wisten de gasten zich te herstellen en meer en meer bleek dat de Racing-menschen ditmaal beslist de minderen waren. Vooral de tweede helft gaf een duidelijk Quick-Boys overwicht te L.R.C. I—S.C.O. I 0—2. m I. In dezen spannenden wedstrijd heeft zien en zoo wisten bij een 3—1 achterstand S.C.O. meer gekregen dan haar toekwam, om te zetten in een 43 voorsprong. Een gelijk snel was zeker de verhouding- Reeds direct na den aftrap zet de thuis- H wil in de Racing voorhoede nog met club er een flink tempo in en wordt het gelukken. Na 20 minuten weet de S.C.O. Q. B.-doel belaagd. Even weet men hier rechtsbinnen uit een doelworsteling te stand te houden, maar als Vellekoop uit scoren. Wel beleeft het S.C.O.-doel be- een corner het leder goed voor het doel nauwde oogenblikken maar het L.R.C.-spei plaatst, schiet de vrijstaande W. Bergshoeff wordt te kort gehouden Na de thee het- ineens in. 10. A.R.C. weet het tempo zelfde spelbeeld. alleen moet de L.R.C.-ver- flink vol te houden en de gasten moeten dediging meer handelend ontreden wat haar zich dan ook hoofdzakelijk op verdedigen echter goed afgaat. Als tien minuten voor toeleggen. W. Bergshoeff, die dezen mld- het einde Heiermans van verren afstand dag alle A F..C.-doelpunten voor zijn reke- schiet is de L.R.C -doelman er niet oo be ning nam. weet. dan met 'n hard schot den rekend en het nle't i- beslecht In_ den i'ooisprong voor zijn club te vergrooten. Dl- stand komt geen veranrler'n" meer scbelds- tect hierna ontstaat voor het doel der rechter de Bruin leidde goed._ l.huisclub een hevig gevecht om den bal, i met als resultaat, dat deze in het net be-1 Katwijk Hl speelde tegen L.R.C. Hl 3—3.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10