ZATERDAG 10 OCTOBER 1936 No. 23480 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN YISSCHERIJ-BERKHTEN 77ste Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Olf nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te ibetalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque-' en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden 4- portokosten.' (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.J MAATSCHAPPIJ DER NED. LETTERKUNDE. Voordrachten van prof. dr. A. E. Swaen en dr. J. B. Manger Jr. In de gisteravond alhier gehouden maan- delijksche vergadering van de Maatschappli der Nederlandsche Letterkunde heeft prof. dr. A. E Swaen. oud-hoogleeraar te Am sterdam. een voordracht gehouden over „De Valkerij". De valkerij heeft van de grijze oudheid af tot In de 18de eeuw een belangrijke plaats ingenomen in het leven van vele volkeren. Men kan haar beschouwen van het standpunt van den jager, van den be oefenaar der cultuurgeschiedenis, van den liefhebber van kunst en letteren. Hoe oud de valkerli is valt natuurlijk niet met zekerheid te zeggen. In de bouwvallen van Khorsabad en in het land der Hittiten zijn voorstelllingen uit deze lacht aange troffen. Vroegtijdig vinden wli berichten en afbeeldingen bij de Chineezen en wat later ibii de Japanners. Men neemt tegenwoordig aan. dat de oorsprong te zoeken is in de steppengebieden van West-Azië en dat vandaar dit weispel eensdeels naar het Westen, anderdeels naar het Oosten zich in den Iood der tijden verbreidde. In Europa ls dit jachtbedrijf eerst ongeveer in de 4e eeuw na Chr. doorgedrongen, maar heeft zich daarna snel ontwikkeld. Zl1n groote bloeitijd valt in de middeleeuwen en in de 16e en 17e eeuw. Reeds tegen het einde der 17e eeuw ziin er teekenen van verval, ge volg van het toenemend gebruik van het jachtroer. Dit verval nam in dl 18e eeuw gestadig toe en werd in de 19e eeuw ver sneld door toenemende bebouwing en ont ginning Omstreeks het midden der 19e eeuw trachtte de vermaarde Loo Hawking Club onder de auspiciën van het vorstelijk huls het vederspel in eere te herstellen, maar moest na eenlge jaren van voorspoed tot ontbinding overgaan. Thans wordt hier en daar. bijvoorbeeld ln Engeland en Duitschland weer met den valk gejaagd, doch de oude luister is ver dwenen. Men vergete daarbij niet. dat de jacht met den vogel veel tild zorg en geld kost en dat zij betrekkelijk weinig ople vert: het ging oudtlids vooral om het «choo-e weispel. niet om voorziening van den pot. Van ouds is ons land een ver maard middenpunt geweest van de vangst en africhting van jachtvogels. De Brabant- sche valkeniers waren door geheel Europa vermaard. Hun laatste vertegenwoordiger, telg uit een beroemd geslacht van valke niers. Karei Mollen, ls niet lang geleden ons door den dood ontvallen Wat de valkerij oudtijds beteekende kan men o.a. afleiden uit feiten als de volgende. Het ambt van hofvalkenier werd in Frank rijk vervuld door hertogen en graven. De thesaurier der kerk van Auxerre had het voorrecht de godsdienstoefening te mogen bijwonen met een sperwer op de hand. Een ander edelman had het recht om zijn valk te plaatsen op het hoofdaltaar der kerk van Evreux. Het valkenhof der Fransche koningin was een hofhouding op zich zelve en Lodewijk XIV besteedde 'sjaars 10.000 franken voor het bewaken van reigerijen en wouwenhorsten. In de kunst komt de beteekenis der val kerij ons overal tegemoet: schilders, tapijt wevers, glasetsers, teekenaren, zij aller, ko zen voortdurend, kiezen ook nu nog tafe- reelen uit deze romantische jacht. Dichters en romanschrijvers hebben gaarne verwijld bij dit edel weispel. Wouwerman, Dirk Maes, Teniers zijn voorbeelden van de eene groep, Shakespeare, Scott, Tennyson van de an dere. Het aantal boeken, handelende over de valkerij, is zeer groot, maar hier treedt ons land op den achtergrond, ofschoon wij er ons op kunnen beroemen dat een der be langrijkste en zeker het best geïllustreerde te Leiden verscheen, te weten de Traité de faugonnerie van Schlegel en Verster van Wulverhorst. De voornaamste jachtvogels zijn: de slachtvalk, de geervalk, de blaat of lanier, de sakervalk. de havik en de sperwer. Zij worden gevangen of door het uithalen van het nest, of met netten in den trektijd. De africhting vereischt een onuitputtelijk ge duld, zachte behandeling en veel tijd. Men begint met den vogel zeeg (d.w.z. tam of gedwee) te maken, hoofdzakelijk door voed sel. Daarna komt het trainen of africhten op de jacht: de valken op vliegend wild, „veer op veer", den havik op loopend en vliegend wild. „veer op veer en haar". Na een beschrijving van het tuig, zooals tie huiven of kapjes, de schoenen of werp- riemen enz. werd de voordracht besloten met de vertooning van een reeks lichtbeel den, die het medegedeelde verduidelijkten. Dr. J. B. Manger sprak vervolgens over letterkunde in de radio. Spreker betoogde, dat letterkunde zich beter leent voor over brenging door middel van de radio dan mu ziek; muziek toch wordt altijd gedenatu reerd, niet alleen die van groote ensembles maar ook de kamermuziek. De menschlijke stem kan echter op zeer volkomen wijze worden overgebracht. Op de Nederlandsche radioprogramma's echter beslaat de letter kunde een zeer geringe plaats. Spr. maakte een vergelijking met de programma's van het Fransche station Paris-Radio, waarop zeer veel literatuur voorkomt, niet alleen voordrachten van gedichten en proza, ook lezingen over letterkundige onderwerpen en zelfs wekelijks de opvoering van een klas siek tooneelstuk. Nu is ongetwijfeld de let terkunde in Frankrijk een levend en hoog gewaardeerd volksbezit en bij ons niet. Er moet echter juist daarom een poging ge daan worden om onze letterkunde nader tot het volk te brengen, het contact tus- schen beide te herstellen. Voor beide is dit noodig. Niet alleen voor het volk, maar ook voor onze letterkunde, die thans haar klank bodem mist. Het geldt hier een zeer ge wichtig nationaal belang, dat zooals de zaken thans staan, niet voldoende behar tigd wordt. Spr. behandelt de vraag, wat zou moeten worden gegeven en hoe dit moet worden gedaan, hierbij wijzend op een fout. die vele voordragers, vooral de voordragende acteurs maken, n.l. de „galm", die quasi- verheven intonatie, die losraakt van den inhoud van het dichtwerk en daardoor da aandacht van dezen afleidt. Over de vraag van den zendtijd maakt spr. de opmerking, dat hij op een willekeurlgen Dinsdag op den langen-golf-zender ongeveer 10, op den korten 9 uur amusementsmuziek had ge teld, waarvan ongeveer 4 uur tegelijk. Den daarop volgenden Zaterdag waren deze getallen nog hooger n.l. 11 en 10waar van 8 uur tegelijk. Spr. misgunde den on- muzikalen hun genoegen volstrekt niet, meende echter, dat het voldoende was, indien één zender deze soort muziek ver schafte. Tenslotte drong spr. er bij de maatschappij op aan, dat zij de verdedi ging van het hierbij betrokken nationaal belang zou ter hand nemen. OPENING DER TENTOONSTELLING VAN BEELDHOUWKUNST. In de Lakenhal. Onder auspiciën van de Leidsche Kunst- vereenlgtng werd gisteren in de Lakenhal een tentoonstelling van beeldhouwkunst, behoorend tot het particulier bezit van den heer H. P. Bremmér. geopend. Een vrij talrijk aantal genoodigden was van de plechtigheid getuige. Onder de aanwezigen merkten wij op den voorzitter van de commissie voor de Lakenhal, wethouder A. Tepe. den secretaris, den heer P. H. Ro sier en het lid der commissie, den heer Groeneveld, den directeur van het Maurits- huis. prof. dr. W. Martin en veTder ver schillende persoonlijkheden uit de kringen der kunstminnenden. En eindelijk was het verheugend, ook den heer Bremmer tegen woordig te zien, de man, die al het ten toongestelde beter kent, waardeert en liefheeft, dan wie ook, omdat hij er jaren lang dagelijks mee verkeert. De voorzitter van de Leidsche Kunst- vereeniging, mr. J. Slagter, opende met 'n hartelijk woord van welkom tot de aan wezigen, de eerste tentoonstelling van dit seizoen. In 't bijzonder heette hij welkom de heeren van de commissie voor de La kenhal, welk lichaam weer zijn volle mede werking heeft verleend. Hij drukte zijn spijt er over uit, zich niet eveneens per soonlijk te kunnen richten tot den direc teur van de Lakenhal, de heer A. Coert, die met vacantie uitstedig is en die weer op Ce meest welwillende wijze zijn hulp heeft verleend. En eindelijk heette hij den heer Bremmer van harte welkom. Spr. mag zich ontslagen achten van de taak 't werk hier in te leiden. Het mag bekend en geliefd worden verondersteld. En tenslotte dankt hij den heer Bremmer, dat deze dadelijk bereid was, zijn mooie collectie ter expositie af te staan. Een tentoonstel ling als deze zou anders niet mogelijk zijn geweest. Niettemin ligt het in het voor nemen der L.K.V. dit seizoen nog meer beeldhouwwerk te laten zien. Na de woorden van mr. Slagter verklaarde de hoer Bremmer zich bereid, nog even een rondleiding te houden. Vooraf hield hij een beschouwing, waar bij de vier beeldhouwers J. Altcrf. I Men- des da Costa, John Radeker en L. v. Zijl werden gekarakteriseerd. Omdat Zijl en Mendes da Costa twee figuren zijn. die in hun jeugd hebben sa mengewerkt is er een zekere eenheid in idee, die zich evenwel uit in een typische tegenstelling. Toen Mendes da Costa in zijn jeugd zich aanmeldde aan de academie, vertelde hij op diens vraag aan den Directeur, dat hij iets maken wilde, dat verband hield met het leven. Die wensch is hij trouw gebleven en zoo heeft zijn werk sociale attitudes. Zijl daarentegen is meer individualist, representant van zich zelf, bij Josef Israëls in de schilderkunst te vergelijken. De beide beeldhouwers konden steeds uitstekend met elkaar overweg, wat hun niet weerhield, de een aan den ander te verwijten, nooit iets goeds te kunnen ma ken. Hun inzicht was nu eenmaal precies tegenover gesteld. Altorf, technisch een geweldig knap meester, is de man die van de vier het sterkst stijleert. Hij stijleert om de stijl op zich zelf. Radeker, de verdroomdste van allen, staat sterk onder Aziatische invloeden. Het dichtst staat hij nog bij Zijl, bij wien hij langen tijd heeft gewerkt. Na deze inleidng, welke wij summier heb ben samengevat, demonstreerde de heer Bremmer aan het tentoongestelde, toege licht met aardige historische bizonder- heden, zijn inzichten over het werk; een deskundige voorlichting, getuigend van groote warmte waarnaar met groote be langstelling werd geluisterd. De tentoon stelling blijft geopend tot-1 November. Wij komen er op terug. BILLIJKE PRIJSVERHOOGINGEN EEN VERHOOGING VAN ONGEVEER 25»/. ALLESZINS GEMOTIVEERD. De heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rijn land schrijft ons; Door de Regeering is aan de Kamers van Koophandel verzocht om voor haar res sort te willen optreden als instantie, om klachten in ontvangst te nemen over on gemotiveerde prijsopdrijving. Als gevolg daarvan is inderdaad een naar verhouding klein aantal klachten ingeko men. Bij onderzoek bleken deze nagenoeg alle niet of weinig gegrond te zijn. Bij twijfel werd met het Departement overleg gepleegd. Het meest heeft het de aandacht der Kamer van Koophandel getrokken, dat in zonderheid de middenstand zich ten deze zeer loffelijk heeft gedragen door de eer ste schokken op te vangen, welke het Ne derlandsche volk door de depreciatie van den gulden kreeg te verdragen. De zeer te waardeeren maatregelen, door de Regeering genomen om ongemotiveerde prijsopdrijving tegen te gaan en het ern stige beroep der Regeering om haar in deze moeilijke tijden te steunen, hebben n.l. tot gevolg gehad, dat vele handelaren hunne in voorraad zijnde artikelen hebben afge zet tegen prijzen, die meer of minder aan zienlijk lager waren dan de prijzen, welke volgens de thans noodzakelijk geworden nieuwe calculeering noodzakelijk zouden zijn geweest. De omstandigheid, dat een fabrikant en handelaar verplicht is zorg te dragen, dat hij, na uitverkoop zijner voorraden, weer in staat is zich de nieuwe voorraden tegen de hoogere prijzen aan te schaffen, heeft de Regeering er toe geleid ermede accoord te gaan, dat de fabrikanten en grossiers hun aanwezige voorraden tegen de nieuwe prij zen aanbieden. Voor den middenstand, welke direct aan het publiek verkoopt, geldt echter precies hetzelfde. Middenstanders, -die" met'- een bepaald crediet bij de bank werken, moeten er daarom op letten straks in staat te zijn denzelfden goederen-voorraad in te kunnen koopen. zonder dat hun bankschuld betee- ktnend oploopt. Hoe prijzenw aardig de houding van den middenstand dan ook moge zijn, dat deze lol nu toe de prijzen van de in voorraad zijnde artikelen nagenoeg niet heeft ver hoogd, thans meen ik het koopend publiek erop attent te moeten maken, dat de mid denstand uit zelfbehoud gedwongen geacht moet worden een zelfde houding aan te nemen als aan de fabrikanten en grossiers uitdrukkelijk door de Regeering is toege- slaan. Eenerzijds dient er daarom met alle kracht gestreden te worden om ongemoti veerde prijsopdrijving tegen te gaan, an derzijds wek ik het koopend publiek op om middenstanders, die zich reeds zoo loffelijk hebben gedragen, geen enkel verwijt te maken, als zij ook hun aanwezige voorra den tegen de nieuwe prijzen verkoopen. Dat de middenstanders ten deze een soe pele houding zullen aannemen, daarvoor is de gang van zaken in de afgeloopen weken genoegzaam borg. Dat de prijsverhooging zich overigens, en vooral bij goederen, die kant en klaar uit het buitenland komen, niet kan beperken tot het percentage, dat de gulden is gede- precieerd. spreekt vanzelf. Niet de gulden och is de maatstaf naar welke buiten- landsche goederen moeten worden betaald, maar de dollar en het pond. Kocht men vroeger in Engeland een be paalde hoeveelheid goederen voor 100 pd. St., dan moest men daarvoor f. 750beta len. Wil men echter thans voor 100 pd. st. goederen in Engeland koopen. dan heeft men daarvoor noodig f. 940.Op deze f. 750.omgerekend, beteekent zulks een stijging van 25%. Nu de gulden echter iets meer dan 20% in waarde is gedaald, zal de prijsverhoo ging van dergelijke producten in het al gemeen dicht bij de 30% komen. Aan om zetbelasting en invoerrecht moet. wanneer men aan de grens in guldens omrekent, meer betaald worden dan vroeger. In den loop der laatste jaren is de waar de van den goederen-voorraad, welke win keliers of handelaren hadden, regelmatig gedaald, terwijl de schuld aan credietin- stellingen dezelfde bleef. Diverse, voorheen welgestelde winkeliers, hebben door deze niet geringe waardeda ling een belangrijk bedrag van hunne spaarduitjes verloren, anderen zijn in min of meer groote financieele moeilijkheden geraakt, en het is dan ook zeer begrijpe lijk, dat de winkelier, die thans nog eenigen voorraad heeft, dezen voorraad niet wenscht af te geven tegen de oude prijzen, wanneer nieuwe aanvulling hem belangrijk meer kost. Dit dient het publiek ook te be grijpen. Om nu te voorkomen, dat men winke liers ervan zou betichten inmoreel te han delen. wanneer ze deze goederen in prijs zouden verhoogen, wil ik op het boven staande wijzen. HET SPOORWEGONGELUK TE WOERDEN, e.a. De afgelopen week heeft weer een serie verkeersongevallen doen zien, waarvan het leed niet valt te benaderen. Talloze gezin nen zijn in diepe rouw gedompeld en nog meerdere zijn tijdelijk of blijvend van alle inkomsten verstoken. De dagbladen vermel den 16 doden en 27 zwaar gewonden. Dit leed kunnen wij niet wegnemen, wel kun nen wij de zorgen verlichten door deze ge zinnen financieel te helpen, wanneer de getroffene er maar tijdig aan heeft gedacht, dat onze polis zo weinig kost en onder alle omstandigheden de nagelaten betrekkingen verzorgt. Zonder enige verplichting kunnen wij ook U, geachte lezer(es) hierover in lichten. DE NIEUWE EERSTE NEDERLANDSCHE N.V. Bijkantoor Leiden - Breestraat 10a lm. Noomen. Telei. 302 - Na 6 uur 2479. 335 (Ingez. Med.) L. HOOGEVEEN. t In den leeftijd van 50 jaar ls gisteren hier ter stede overleden de heer L. Hoo geveen. die zich gedurende vele jaren als secretaris der Woningbouwvereeniging „De Tuinstadwijk" zeer verdienstelijk heeft ge maakt voor de zaak der volkshuisvesting. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: J. P. Meijer. Leidscheweg 76. Voorschoten, handel in granen en pluimveevoeders enz. Eigenaar: J P Meiier Voorschoten. N.V. Algemeene Export Mij.. Burg. Treub- straat 38. Voorschoten. import, export en commissiehandel in den ruimsten zin Af komstig uit Rotterdam. Opheffing: „Nooit Gedacht". Voorstraat 103. Woubrugge. graanmalerij. Wijzigingen: N.V. .De Leidsche Courant". Dagblad voor Leiden en Omstreken. Papen gracht 32/34. Leiden. Overleden commissa ris: J. P. Creyghton. dd. 3 Oct. 1936 W. Oudshoorn en Zonen. Oude Vest 17. Leiden, aannemersbedrijf De eigenaar W. Oudshoorn Sr is uitgetreden en heeft aan de nieuwe eigenaren: W. Oudshoorn Jr. en H. C Heemskerk het recht verleend den naam W. Oudshoorn en Zonen te bliiven voeren. L. C. ter Louw. van Mandersloostraat 38. Aiohen a. d. Rijn. brood- en koekbakkerii Uittredend Eigenaar: L. C ter Louw dd 1 Nov 1936. KOSTER GEREF HOOIGRACHTKERK. In de plaats van den heer P. Oostveen, die om gezondheidsredenen ontslag ver zocht. is tot koster der Gereformeerde Kerk aan de Hooigracht benoemd de heer K. Wiekhart. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. S. Nieboer (Den Haag; candid'aatsexamen klassieke lette ren de heer G. Wiebenga (Den Haag); doctoraal examen klassieke letteren mej E. M. H. G. Fraenkel (Utrecht)doctoraal examen Arische letteren de heer Nihar- ranjan Ray. Mijmensingh (Bengalen, Britsch Indië); canöidaatsexarnen Egyp tische taal- en letterkunde de heer H. de Greeve (Haarlem) en voor het propaedeu- tisch examen theologie de heer H F. van Panhuys (Den Haag). RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Septem-bet 1936 werd aan het kantoor Leiden op spaar bankboekjes ingelegd f. 182.782.91 en terug betaald f. 192.863.63. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald f. 10.080.72. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 131. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent ziin geslaagd de dames J Sinning (Den Haagl en M. van der Heide (Delft). Met ingang van 1 Januari as. is tot onderwijzer aan de Christ. Opleidings school. Hooge Morschweg 12 benoemd, de heer M. Keere-weer. De winkelier G. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat iemand in zijn winkel heeft getracht een betaling te doen met een Belgisch vijf-frank-stuk inplaats van met een rijksdaalder. Men zij op z'n hoede. Ter eere van een aantal jubilarissen bij de N.Z.H.T.M. met 25- en 40-Jarigen diensttijd, zal het jubileumfc-nds der N.Z.H. op Vrijdag 30 October in de Stadsgehoorzaal alhier een feestavond organiseeren. Welwillende medewerking wordt verleend door de N.ZK. muziekcorpsen onder leiding van R. van 't Hoff, terwijl ook het gezel schap Willy Derby zal optreden. In de gisfeen gehouden jaarvergade- riflg der afd. Leiden van het Nationaal Jon geren Verbond werd het bestuur ais volgt samengesteld; P. J. Yperlaan, voorzitter; mej. H. C. van Santen, secr., (Cobetstraat 89); L. F. L. J. Hartkamp, penningmeester; mej. E. Harte lust, J. Kooreman en H. W. van Riet Paap Jr., leden. BINNENLAND. De regeering over het handelsverdrag met Duitschland. (4e Blad). Een onderhoud met kapitein Potjer over den brand op de „Marnix van St. Aide- gonde". (2e Blad). Grootsche plannen in Den Haag in ver band met het vers;telijk huwelijk. (Binnen» land, 3de Blad). Het verleenen van slooperspremies van stilliggende stoomtrcilers zou 15 November worden beëindigd. (Binnenland, 3e Blad). De heer R. Veldhuyzen van Zanten Gzn., te Hillegom doodelijk verongelukt. (Laat ste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Schuschnigg dictator van Oostenrijk. (Buitenland, le Blad). De non-interventie-commissie te Londen bijeen. Nog geen besluiten genomen. Pur- tugal verlaat de zitting. (4de Blad). Oviedo door de Spaansche regeerings- troepen gedeeltelijk bezet. (4e en le Blad), Labour verwerpt een Volksfront. (Bui tenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. BEROEPINGSWERK GEREF. KERK. In verband met het emeritaat van ds. W. Bouwman, Geref. predikant alhier, dat tegen eind Januari wordt verwacht, ls door den Kerkeraad der Geref. Kerk een com missie benoemd, die het beroepingswerk ter hand zal nemen. Gp Donderdagen 15, 22, 29 Oct., 5 Nov. zal de heer J. Uitterdijk een cursus sterrenkunde geven in het Leidsche Volkshuis en zal dan behandelen; het pla neten- en sterrenstelsel en^de waarnemin gen in Rusland van de zonsverduistering. De heer Uitterdijk nam zelf deel aan de expeditie naar Rusland en naast de weten schappelijke waal-nemingen zullen we zeker ook iets hooren over het verblijf in Rusland. Lichtbeelden en demonstratie materiaal zullen de voordrachten verdui delijken. Mocht er belangstelling zijn voor een excursie naar het Planetarium na afloop van den cursus, dan kan deze worden ge organiseerd. DMUIDEN, 10 October. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 0.900.54; Griet per kist van 50 KG. f.2512.50; Tongen per KG. f. 1.16—0.96; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 14; Middelschol per kist van 50 KG f. 18; Zetschol per kist van 50 KG. f. 16.50; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 174.70; Schar per kist van 50 KG. f. 4 80 3.10; Tongschar per kist var, 50 KG. f.3225: Roggen per 20 stuks f.1614; Vleeten per stuk f. 3.601.70; Kleinmiddel Schel-visch per kist van 50 KG. f. 20: Kleine Schelvisoh per kist van 50 KG. f. 189; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 5540; Lengen per stuk f. 1.60—1.15: Heilbot per KG. f. 0.72; Wijting per kist van 50 KG. f. 6 —1.10; Koo-lvisCh per stuk f.10.65; Ma- krel pr kist van 50 KG. f. 5.504.25. Aangekomen de stoomtrawler: IJM 37 met f. 4723 En de loggerKW 89 met f. 576. Aangevoerd 369 kisten versche haring. Prijs f. 4.402.25 per kist. KW. 167 met f. 765 voor versche haring. KW 97 met 580 kantjes: KW. 151 664 kan tjes; KW. 167 met 297 kantjes; KW 102 met 455 kantjes; KW 144 met 479 kantjes; pekelharing overgeladen naar Katwijk. VLAARDINGEN 10 October. KW. 40 met 38 last: KW. 70 met 30 last: KW 45 met 23; VL. 197 met 42; VL 195 met 47. VL 47 met 34; VL 14 met 35; VL 180 met 38, „Yo11« haring f. 9.30—9.60: HK 2 f.9.20— l haring f-7.50—7.20; Steurharing) f. 7.70—7.30; Steur en IJle f. 6.206.60. Praairapport Hr. Ms. „Jan v. Brakel". ra?/ .°^ber Tusschen 54 gr. 2en 53 gr. GDY ^a1' Jr' 52'/!' en 3 gr- 25' 01- SCH vn 'if ïanÜes: 155- 90 kantjes; SCH iqr ?anHes' SCH 18°- 50 kantjes; SCH iil' Vw,klntj??: SC*1 341- 443 kantjes ÖCH 412, 360 kantjes. Alles wel.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1