77sfe Jaargans VRIJDAG 9 OCTOBER 1936 No. 23479 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN )it nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 3d cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f.2.3S per week 7?7. ."71. f» 0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -f- portokosten," (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.>' 25-jarig jubileum. Heden herdacht H. J. van der Weyden, bankwerker 1ste klasse der centrale werk plaats bij de Sted. Lichtfabrieken, den dag, waarop hij als machinist in dienst kwam van het Electriciteitsbedrijf. De jubilaris is hedenmorgen te 10 uur door de directie ontvangen en gecompli menteerd met dit heuglijk feit. Vervolgens heeft de directeur zich eenigen tijd met den jubilaris onderhouden over het bedrijf, waarvan deze de wording en groei heeft heeft meegemaakt. Daarna werd hem de gebruikelijke gra tificatie ter hand gesteld en kon hij het verdere van dezen dag in huiselijken kring doorbrengen. Te zijnen huize werd de jubilaris verrast door het personeel, dat hem een prach tige rook-leestafel aanbood, terwijl z'n echtgenoote een bloemenmand ten ge schenke kreeg. Aan allen, die voor hem dezen dag tot een onvergetelijken hadden gemaakt, sprak de jubilaris ook namens zijn echtgenoote en dochter zijn welge- meenden dank uit. honderd jaar zondagsschool- arbeid in nederland. Verootmoedigingssamenkomst in de Luthersche Kerk. Het is deze maand honderd jaar geleden, dat Capadose in Nederland het Zondags schoolwerk aanvatte. Hij begon in 1836 in zijn eigen huis met één kind en thans, nu wij het honderd-jarig bestaan van den Zondagsschoolarbeid herdenken, omvat de Ned. Zondagsschoolvereeniging alleen al 250.000 kinderen met 10.000 onderwijzers. In het geheele land zijn herdenkings samenkomsten belegd. Ook hier ter plaatse zal een dergelijke samenkomst plaats vin den. Is tegen volgende week Vrijdag in de Pieterskerk een groote openbare herden kingssamenkomst belegd, gisteravond vond in de Luthersche Kerk een verootmoedi- gingsdienst plaats, uitsluitend voor hen, die bij het Zondagsschoolwerk betrokken zijn of dit waren. Achtereenvolgens spraken hier de heer A. van Borselen, die een en ander uit het verleden van den Zondagsschoolarbeid ver telde en adjudant Buwalda van het Leger des Heils, die een opwekking voor het heden liet hooren. Ds. C. de Meijere heeft tenslotte in een uitvoerig slotwoord het belang en de be- teekenis der Zondagsschool uiteengezet. Deze verootmoedigingssamenkomst, die een besloten karakter droeg, werd besloten met het gemeenschappelijk zingen van Gez. 50 4. circolo italiano. De Circolo Italiano hield gisteravond in de gezellige versierde bovenzalen van ,,de Harmonie" een zeer geslaagd propaganda- feestvergadering. De voorzitter en leider der cursussen, de heer O. A. Bergamini hield een korte toespraak, waarin hij de aandacht van de niet-leden vestigde op de cursussen in de Italiaansche taal voor be ginners en gevorderden en opwekte om vervolgens mede te werken aan de tooneel- club. waar het geleerde in een aantrekke- lijken vorm practische toepassing vindt. Uitdrukkelijk wees de heer Bergamini er voorts op, dat de Circolo een Hollandsche en een Italiaansche afdeeling omvat, ter wijl het onderwijs wordt verstrekt volgens de beproefde methode van prof. Guarneri. Het verdere deel van den avond was voornamelijk aan Terpsichore gewijd. leidsche exploitatiemij. van onroerende goederen. De jaarstukken. De balans van de N.V. de Lemvog per 31 December 1935 bevat de volgende pos ten: Activa: Huizen, bouwgrond en landerijen f. 1.486.050: hypotheken w.g. f.4235; debi teuren f. 25.264: aandeelen dochtermaatij. f. 16.001: voorschotten idem f. 37.097: in ventaris f1materialen en gereedschap pen f.315; te vorderen huur f.1140', idem rente f. 59; kas f. 3002; vooruit betaalde assurantiën en andere kosten f. 1071; saldo verlies per 31 December f. 69.295; verlies 1935 f. 16.349. Totaal f. 1.657.883. Passiva: Aandeelenkapitaal f. 1.014.449; obligatieleening 6'/s°/o f.2000; idem 6°/o f. 37.750; idem 5'/i% f. 229.500; opgenomen gelden f. 19.162; crediteuren f.599; storting op in verkoop zijnde perceelen f.4715; borgstortingen f.797; onopgevraagd divi dend f. 255; te betalen coupons 1934'35 f.1328; rente bouwterrein f 33.897; reserve dubieuse debiteuren f. 17.602; loopende hy potheekrente f. 15.562; nog te betalen ex ploitatiekosten f. 3513. Totaal f. 1.659.883. Verlies- en winstrekening: Debet: hypo theekrente f. 55.797; interest f.2159; ex ploitatie en algem. onkosten f. 38.696; re serve dubieuse debiteuren f. 2000. Totaal f. 99.654. Credit: Huur f. 69.121; winst op verkoop van gronden en huizen f. 14.183; verlies 1935 f. 16.349. Totaal f. 99.654. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend: De resultaten over het afgebroken boekjaar zijn buitengewoon teleurstellend te noemen. Groote werkloosheid, abnor male overproductie van huizen, enz. hebben huurdaling versneld. Op de basis van 1 Ja nuari 1931 zijn de huurprijzen met ge middeld 20% gedaald, de huurderving door leegstaan bedroeg daarenboven nog 8"/o van de huurprijzen. Daartegenover stond geen enkele verla ging van rente of publieke lasten. Tenzij ten spoedigste verlaging van deze lasten tot stand komt, zal de huurdaling tot een catastrophe leiden. Ook de resultaten van het grondbedrijf waren zeer slecht. In het begin van het jaar werden nog enkele terreinen tegen bevredigende prijzen verkocht. De hypo theek- en credietcrisis heeft den handel lamgeslagen. Gezien het groote woning- overschot in de prijsklasse voor den bouw. waarvan de terreinen van de Lemvog, door de bebouwingsvoorschriften der gemeente zijn aangewezen, is er in de naaste toe komst geen opleving te verwachten. Overwogen wordt dan ook de terreinen, zoodra zich een geschikte gelegenheid voordoet, in hun geheel van de hand te doen. Een dergelijke verkoop zal wel een belangrijk financieel offer vragen, daar tegenover staat verbetering in de liqui datie en een afwenteling van drukkende rentelasten. De directeur, de heer N. A. van Zijp. zegt aan het slot van zijn verslag, dat de toestand der vennootschap hem met de grootste zorg vervult. Hij durft zich niet aan een voorspelling te wagen over wat de toekomst brengen zal. de landbouwsteunregeling. Een uiteenzetting voor de C. H. Jongerengroep. In het gebouw „Rehoboth'' kwam de Chr. Hist. Jongerengroep in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer D. Hendriks. De heer W. P. Cnossen, directeur eener landbouwschool te Woerden hield in deze samenkomst een referaat over „De land bouwsteunregeling". Alvorens tot zijn eigenlijke onderwerp te komen, gaf spr. een overzicht van de sinds den wereldoorlog gewijzigde omstandig heden in den land- en tuinbouw, waarbij duidelijk bleek, dat vooral de om ons land opgetrokken tariefmuren oorzaak waren, dat de export in vele gevallen met de helft verminderde, hetgeen funest was voor onze landbouwers en veeboeren, die voor hun producten geen loonende prijzen meer konden verkrijgen. Dat van regeermgswege moest worden bijgesprongen, lag voor de hand. daar dit niet alleen een agrarisch, doch ook een volksbelang was. Spr. gaf vervolgens een overzichtelijke uiteenzetting van de talrijke regeerings- maatregelen, in het bijzonder stilstaande bij de Tarwewet, welke de meelverbruikers noodzaakte om inlandsche tarwe te be trekken en de Crisis-zuivelwet, waarbij uit voerig de boter-politiek der regeering be handeld werd. Aan het slot van zijn betoog zeide spr., dat hij van de devaluatie voor den land en tuinbouw geen voordeel verwachtte. Na een geanimeerde bespreking gaf de voorz. der Lustrumfeestcommissie, de heer P, Guley een uiteenzetting van de komende feestplannen, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. de werkloosheid. Bij de gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 2, be hangers 29. betonvlechters 46. betonwer kers 76, fundeeringwerkers 2, glazenmakers 1, glazenwasschers 13, granietwerkers 15, grondwerkers 83 metselaars 176. opperlie den 122, polijsters 1, schilders 171, sloopers 11, steenhouwers 2, straatmakers 4, hulp- straatmakers 6, stucadoors, witters 108, timmerlieden 325, uitvoerders 4, voegers 27, ongesch. bouwarb. 14. Totaal 1238. Fabrieksarbeiders: bleekers 14, lompen sorteerders 14, vellenblooters 5, steenfabr. arb. 127, zeepfabr, arb. 5. ongesch. fabr. arb. 54. Totaal 219. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 96, reizigers, colp. 47, winkelbedienden 38, etaleurs 2, inoasseerders 12, musici 6, onderwijzers 7, overheidspersoneel 8, ver plegers 5. Totaal 221. Hotel- en café-pers.: huispersoneel 12, kellners 43, koks 6. Totaal 61. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 76. kistenmakers 6, kuipers 8, lijstenmakers 3. mandenmakers 2, meubel makers 31, meubelstoffeerders 18, poli- toerders 2. ongesch. arbeiders 31. Totaal 179. Kleermakers: kleermakers 80, kappers 10, schoenmakers e.a. 15. Totaal 165. Land- en tuinarb,: bloemisten 30, land arbeiders 28, tuinlieden 30, warmoeziers 13, ongesch. landarb. 7. Totaal 108. Metaalbewerkers: bankwerkers 128, blik- bewerkers 27, burgersmeden 39, crasseurs 2, electriciens 43. gasfitters 15, gereed schapmakers 4, instrumentmakers 7, iso- leerders 8, kernmakers 3, kettingsmeden 45, klinkers 14, koperslagers 2, lab. bedien den 4, lasschers 9, loodgieters 62, machinis ten 27, metaalboorders 10, metaaldraaiers 15, metaalschavers 2, metaalslijpers 2, metaalzagers 1, monteurs 23, pianostem mers 2, polijsters 1, ponsers 5, rijwielher stellers 15. scheepsschilders 3, scheeps- timmerl. 11. stokers 24, tegenhouders 20. verw. monteurs 11, voorslaanders 9, voor- warmers 9, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 9, wagenmakers 6, ijzerwerkers 58, zandspui- ters 4, zandvormers 4, ongesch. arbeiders 46. Totaal 730. Sigarenmakers: sigarenmakers 8, sig. sorteerders 1. Totaal 9. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 7, ingenieurs 2. technikers 6, teekenaars. opz. 16, werkmeesters 18. Totaal 49. Textielarbeiders: hekelaars 14, katoen drukkers 25, kluwers e.a. 9, luikers 21, plaatsnijders e.d. 23, schrobbelaars 2. spin ners 59. spoelers 5, staaldraaddraaiers 11, stekers 1. strijkers 12, wevers 115, wolbe werkers 41, ongesch. textielarb. 68. Totaal 406. Transportarbeiders: chauffeurs 131, emballeurs 5. exp. knechten 23, koetsiers 14, loopknechten 48, schippers 106, maga zijnknechten 63, spoor- en trampers. 17. wakers 4, transportarbeiders 79, losse ar beiders 462, Totaal 952. Typografen: boekbinders 24, boekdruk kers 20, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 32, steendrukkers 3. Totaal 85. Voedingsmiddelenarb.bakkers 80, mo lenaars 1, ovenisten 5, slagers 61. suiker werkers 21. wijnkooperskn. 11, zoutzieders 2, zuivelbereiders 5, ongesch. fabr. arb. 40. Totaal 226. Vrouwen: apothekersass. 2, bakers 1, strijksters 1, naaisters 18. kinderjuffrou wen 4. linnenjuffrouwen 1. boekbindsters 1. maasters 1, winkeljuffrouwen 22, kan toorbedienden 41. kapsters 4, verpleegsters 5. huisel. diensten 180. fabr. arbeidsters 36, onderwijzeressen 4, teekenaressen 1. be drijfsleidsters 1, kooksters 1. serveersters 3. Totaal 327. Alg. totaal 4915: 10 Oct. 1935: 4150; 11 Oct. 1934: 3496. Ben. 45 gedeeltelijk werk- loozen en 24 werkverschaffing. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Indisch Recht de heer J. Th. van der Zijl (Den Haag); voor het artsexamen 1ste ge deelte de heer A. Khohonggiem (Leiden), mej. G. A. Rauws (Oegstgeest) mej. L. C. v. d. Meer (Den Haag) en de heer J. M. Lens van Rijn (Den Haag). Bevorderd tot arts: mej. A. C. D. Lahr (Rotterdam). Met ingang van 10 October a s. wordt de brugwachter de heer P. van Ee bij de Ned. Spoorwegen te Wormerveer, over geplaatst naar de spoorwegbrug over het Galgewater alhier. Men schrijft ons: Morgen zal er gecol lecteerd worden voor het zwakke Leidsche kind, dat volgens medisch advies voor 5 a 6 weken noodig naar buiten moet. Dat de kosten, hieraan verbonden, voor zeer veel ouders^ in dezen tijd te groot zijn. spreekt vanzelf. Ons doel is om deze ouders hierin te helpen. Maar dat kunnen wij alleen doen als u ook helpt. Een kleine gift van velen in de collecte is voldoende om ons werk in stand te houden. We hopen zeer, dat we ook dit jaar weer op uwen steun kunnen rekenen. Het is een algemeen Leidsch belang! Bij het lossen van vee heeft heden morgen een koe een ruit van den slager V aan de Steenstraat Ingedrukt. De schade wordt door verzekering gedekt. Zooals wij onlangs reeds aankondig den, is de firma Peek en Cloppenburg er thans toe overgegaan om de etalage- ruimte van het aangrenzend pand Bree- straat 76 hoek Mandenmakerssteeg voor eigen gebruik te benutten, waardoor zij in meerdere mate nog dan totdusverre.' in staat is het publiek reeds bij vluchtige kennismaking te overtuigen van de groote verscheidenheid harer sorteerirgen op het gebied van heeren- en jongenskleeding kunstkring voor allen. Keith Falkner (zang). Als de „Kunstkring voor Allen" de muzi kale poorten voor ziin leden opent, weet men meestal bii voorbaat reeds, dat er iets goeds te beluisteren valt De Kring vroeg ditmaal gehoor voor den Engelschen zanger Keith Falkner. die een boeiend en veelverschei- dend recital gaf. dat hem ommiddellijk onder de eersten plaatste. WH hadden tot nu toe niet het genoegen Falkner, die reeds eenige jaren geleden voor den Kunstkring optraden toen 'n zeer gunstigen indruk gemaakt moet hebben, te kennen. Doch 't werd ons al spoedig duideliik dat zijn zingen technisch volmaakt is Van nature begiftigd met een kerngezond or gaan. is het een zeldzaamheid zulk een in alle liggingen glanzende egalisatie als de züne. aan te treffen. .Bel canto" van zuiver karaat: een moeiteloos zich geven van nobel gedekten zang van rlik schakeeringsvermogen. steu nend op perfecte adembeheersching. die ook de moeilijkste coloratuur feilloos doet voortbrengen. De voordracht kenmerkt zich Keith Falkner. daarbii door voorname rust en is door dacht tot in detail verzorgd. Elk genre krijgt ziin eigen krarakter naar fijnen smaak en artistiek inzicht toegemeten Falkner schildert met de klanken van 't woord en onderstreept ermee de intentie van het lied. waardoor de voortreffelijke dictie en de begripvolle vertolking een van zelfsprekende natuurlijkheid ten deel valt. Zoodanig vrij en gemakkelijk zingen, waarbii geen technische belemmering meer schiint te bestaan, is niet slechts voor den toehoorder een weldaaddoch moet zulks ook voor den zanger zelve zijn. Men is ver rast van den eersten klankrijken inzet het z.g. „inzingen" heeft hij niet van noode! tot aan het even frissehe einde: een geestige. Iersche toegift, meer nog in spreek- dan in zingtrant gehouden. Iemand, die op zijn programma o.a. de vier „Ernste Gesange" van Brahms op de bekende diepzinnige en treffende bijbel teksten. plaatst, moet wel zeker zijn van zijn zaak. zoowel wat stemmogeliikheden als geestelijke inleving en uitbeelding be treft. Deze zekerheid, zoo in toon ais in beheerschte rust, is een van de meest evidente eigenschappen van dezen zanger, waarmee hij zijn auditorium imponeert. Hij vestigt ook hiermee den indruk, alsof de nervositeit, waarmee toch ieder optredend kunstenaar aanvankelijk te kampen heeft, bii hem een volkomen overwonnen begrip is. Bewust of onbewust heeft Brahms met deze vermanende en levenswiize zangen ziin stervenslied gecomponeerd Een soort „Requiem", waarbij het bovenzinnelijke uit 't aardsche zich losmaakt en „Geloof. Hoop en Liefde" als hoogste waarden boven aardsche iidelheid. teleurstellingen en dood beleden worden. Falkner's vertolking was zonder over dreven pathos en van een sterk geconcen treerde overtuigingskracht. Deze zware op gave liet een krachtigen indruk achter en voldeed geest?lük 't meest van een geva rieerd samengesteld programma, waarin ook 't heroïsche, het declamatorische, 't folklo ristische of 't beschouwende ziin zeer eigen waarde kreeg. Daar. waar Falkner het bovenzinnelijke oproept, zooals in Stanford's .To the Soul" vervloeit zijn metalen orgaan, dat bijv. zoo kernachtig klinkt in Carisimi's .Vittoria" of in de stijlvolle Handel aria „Revenge! Thimotheus cries", tot een zuiver mezzo- voce. uitgesponnen tot een ragfijn pianissi mo De volstrekte beheersching van het „voix-mixte" getuigt tevens van ziin gave zangcultuur. Musicologisch bezien waren in hooge mate interessant de kennismakingen met de liederen van Engelsche componisten als John Blow 116491708. leermeester van Henry Purcell). Sir Charles Villiers Stan ford (18521924) e.a. alsmede van de karakteristieke, oude Japansche en bekoor lijke Engelsche volksliedern. die ieder in hun specifieke sfeer geplaatst werden. Een merkwaarige verrassing was de uit nemende uitspraak van 't Duitsch en Ita- liaansch van dezen Engelschen zanger, wiens scherpe consonantenvorming van een benijdenswaardig meesterschap getuigt. Innerlijke beschaving van een t>esliste en innemende persoonlijkheid, wars van zoete lijke sentimentaliteit en afgerond materiaal vormen een combinatie van hoogstaand niveau een voorbeeld voor allen, die zich aan de moeilijke zangkunst willen wiiden. doch die helaas tegenwoordig door slechte voorbeelden al te dikwijls op dwaalsporen gebracht worden. Falkner's eenvoud en distinctie ziin in dezen tiid van veel uiter lijke bombast een waarachtige verademing. Theo van der Pas was zijn ideale bege leider. die hem in groote harmonie terzijde stond. Hoewel de zaal goed bezet was. hadden wij toch gaarne geen plaats onbezet gezien. Te weinig is men hier in de gelegenheid van een orestatie als deze ook de ko mende Kring-concerten beloven véél! te genieten. De wegblijvers hebben -waarlijk en verheffende ure gemist. BINNENLAND. Koninklijk bezoek aan Rotterdam (3de Blad) Geslaagde feestviering ter gelegenheid der herdenking van Alkmaar's Ontzet (3de Blad) Het treinverkeer GoudaUtrecht her steld; een toeschouwer bij de opruimings werkzaamheden van schrik gestorven (5de Blad en Laatste Ber., 1ste Blad) Overwogen wordt de bouw van een nieuw artillerie-instructievaartuig voor de marine (Binnenland, 5de Blad) De regeering zal maatregelen treffen om een verhooging van den prijs van bruin- brood te voorkomen (Laatste Berichten, 1ste Blad) BUITENLAND. Verdere besluiten te Genève (Buitenland, 1ste Blad) De Spaansche nationalisten dringen steeds verder op naar Madrid; Oviedo daarentegen door de regeeringstrocpen be dreigd. (4de en 1ste Blad). Bezoek van Ciano aan Berlijn in het verschiet (Buitenland, 1ste Blad). Communisten-leiders in Griekenland veroordeeld (Buitenland, 1ste Blad). Huiszoekingen in Frankrijk bij de partij van de la Rocque (Buitenland, 1ste Blad). Overleden is de vroegere Turkschc groot vizier Tewfik pasja (Buitenland, 1ste Blad) Een overeenstemming in België tusschen Rex en Vlaamsch-tationalisten (Buitenland, 1ste Blad). zie voorts laatste berichten eerste blad. DE ALGEMEENE TOESTAND. ROND DEN VOLKENBOND. danzig ciano naak berlijn. Dc Volkenbonds-assemblee is gistermid dag om half zes bijeengekomen. In dez9 zitting werden China en Letland, met on derscheidenlijk 51 en 49 stemmen tot niet- permanente leden van den raad gekozen, welks aantal hiermede op 15 Is gebracht. Dc assemblee nam vervolgens het voorstel van haar bureau aan een aïgemeene com missie in het leven te roepen, welke be last wordt met het indienen van voorstel ler, betrekking hebtiend op het pact en andere ermede verband houdende kwesties. De eerste zitting dezer commissie zal van daag worden gehouden. De assemblee is vervolgens overgegaan tot de verkiezing van rechters in het Permanente Hof van Internationale Justitie in den Haag. Geko zen werden ter vervanging van den over leden professor Schuecking en den afge treden Amerikaanschen oud-minister Kel logg. de Zweed Ake Hammarskjoeld er, de Amcrikaansche professor in het Volken recht Manley Hudson. Ook de Chinees Tsjeng Tien Hsi is tenslotte door de Vol kenbondsvergadering gekozen tot rechter in het Haagsche Hof. In de tweede commissie hebben de gede legeerden van Zuid-Afrika, Bulgarije, Zuid- •Slavië het woord gevoerd. Zij gaven de verzekering, dat hun regeeringen willen medewerken aan de opheffing van de han delsbelemmeringen. De Belgische gedele geerde vroeg vervolgens uit naam van zijn regeering de conventie betreffende com mercieel? propaganda zonder verwijl voor de staten ter onderteekening open te stel len. Hij werd daarbij gesteund door den Nederiandschen gedelegeerde. De Fransche regeering heeft bij de tweede commissie een ontwerp-resolutie ingediend, die ten doel heeft de ontduiking van belastingen door kapitaalvlucht tegen te gaan. Slechts door internationale samenwerking aldus de motie kan worden vastgesteld, hoeveel de kapitalen schuldig zijn. De fiscale commissie wordt uitgenoodigd de bestudeering van het pro bleem van den internationalen fiscalen bijstand te hervatten om tot een practische oplossing te komen. De commissie voor de artieidsuren van de koopvaardijconferentie heeft den Fran- schen regeeringsgedelegeerde Haardleicher tot president van het bureau benoemd. Op voorstel van den Nederiandschen artwiders- afgevaardigde Veenstra werd in principe een ontwerp-conventie aanvaard, waarbij wordt vastgesteld, dat de regeling voor

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1