A* LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 5 October 1936 MOTOR- en RIJWIEL-REGLEMENT BELANGRIJK GEWIJZIGD SPORT STADSNIEUWS. GELUIDSSIGNALEN 'S NACHTS VERBODEN Rood rijwiel-achterlicht ingaande 1 Jan. '38 verplicht LUCHTVAART TELEGRAMMEN RECHTZAKEN Y00RL00PIGE WISSELKOERSEN MARKT BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 768. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 774,3 te Abisko. Laagste stand 748,9 te Memel. Verwachting tot den avond van 6 Oct.: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, helder tot licht of half bewolkt, waarschijnlijk droog. Lichte nachtvorst, weinig verandering in temperatuur over dag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bildt. De depressie, welke Zaterdagmorgen over Finland was gelegen, bewoog zich Zuid oostwaarts. Een uitlooper strekte zich zelfs lot onze omgeving uit en tastte het luioge- drukgebled ten onzent aan. De depressie werd gevolgd door sterke stijgingen van de barometers, waardoor zich over Scandinavië een nieuw hoogedruk-gebied ontwikkelde. Krachtige tot matige winden voeren uit het Noorden en Noord-Oosten koude polaire lucht aan. Sedert Zaterdag is boven 2500 M. de temperatuur ongeveer tien graden ge daald. In bijna geheel West-Europa zijn de tem peraturen beneden normaal. In Scandi navië komt reeds matige vorst voor- De depressie In het. Westen bleef vrijwel sta- tionnair, aan haar Zuidzijde nam zij een weinig in beteekenls toe, zoodat over de Golf van Biscaye een vlak laag drukgebied ligt. De drukverdeellng en haar veranderingen wijzen op aanhouden van het fraaie herfst weer ten onzent. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil; 5 gr. C.; zwaar bewolkt, goed weer. Londen (Croydon)Windstil; 2 gr. C.; toenemendo nevel- Berlijn: Matige N.W. wind; 4 gr. C.; zon nig, licht bewolkt. Marseille: Windstil; 12 gr C.: zwaar be wolkt, goed weer. Genua: Windstil, 15 gr. C., opklarend, inooi weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6'/: gr. C- (54 gr. F.). 12 uur 's midd.: 8 gr. C. (56 gr. F.). 3 uur nam.: 8'/i gr. C. (57 gr- F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 7.13 u.; nam. te 7.41 u. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag van 5.58 u. n-m. tot 5.41 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 5 Oct.: op 20.09 u.; onder 12.21 u. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen Maandag 28 Sept. 51; Dinsdag 29 Sept. 52: Woensdag 30 Sept. 52; Donderdag 1 Oct. 51; Vrijdag 2 Oct. 52 volwassen personen. De Evangelische Gemeenschap heeft zich voorgenomen een tijdconferentie te houden in de Burchtzaal alhier. De be kende redacteur van het „Zoeklicht" de heer Joh. de Heer heeft zich bereid ver klaard het woord te voeren, alsmede de redacteur van „De laatste Dingen", ds. A. M. Berkhoff, die diverse boeken schreef. Verder spreekt op deze samenkomsten een der leiders van de Belgische Evangelische Zending, ds. W. Teeuwlssen van Brugge. UIT NED. OOST-INDIË. DE MONETAIRE MAATREGELEN IN INDIË. PASTOOR J. P. BUYS TE KATWIJK RIJN GAAT HEEN. Geheel onverwachts kwam hedenmorgen het bericht, dat de pastoor der Parochie Katwijk aan den Rijn door den Bisschop van Haarlem met ingang van 16 Oct. is benoemd tot pastoor der parochie van de H. Bonefa- cius te Kwadendamme, tot welke parochie behooren Hoedekenskerke, 's Heer Abts- kerke, 's Gravenpolder, Nisse, Baarland, Oudelande en Kwadendamme. Pastoor Buys werd te Katwijk aan den Rijn benoemd op 20 Maart 1933 na kapelaan te zijn geweest te Amsterdam, Haarl. Houttuinen, Rijswijk en Waddinxveen. Hij is dus pas 3'/i jaar pastoor in Katwijk, doch in dien korten tijd heeft pastoor Buys zich de harten van alle parochianen weten te veroveren en voor de parochie veel tot stand gebracht. De ver diensten van pastoor Buys voor Katwijk zijn vele geweest. Nog gisteravond heeft hij een devotiekapel ter eere van O.L.Vr. van Altijd- durenden Bijstand Ingewijd. Dit prachtig stuk werk van schitterend marmer is door bemiddeling van pastoor Buys aan de pa rochie ten geschenke gegeven. Het was het laatste belangrijke werk Veel was er reeds gedaan. Er wachtte nog meer. De parochia nen zien pastoor Buys noode vertrekken. Pastoor Buys hield veel van de parochie en de parochianen. De nieuwe pastoor zal zijn de heer C. J. Hesp, tot priester gewijd in 1916, thans rector aan het Gesticht voor weezen en ouden van dagen te Dordrecht der parochie van den H. Bonefaclus. VERKLARING VAN DE REGEERING. BATAVIA, 5 Oct. (Aneta). In den Volksraad heeft mr. Peckema namens de Indische regeering medegedeeld, dat een prljsverhooging zooveel mogelijk geremd zal worden door de douane-prijscourant voor het vierde kwartaal niet te wijzigen, waardoor de druk van het invoerrecht ver mindert. Tegelijkertijd zullen specifieke rechten niet verhoogd worden. Intusschen heeft de regeering de bewa king van de padi- en rijstprijzen en in het algemeen van de kosten van levens onderhoud (welke controle reeds een grooten omvang had), nog verder geperfec tioneerd en uitgebreid. Bijzondere aandacht zal worden geschon ken aan de prijzen voor gewichtige levens behoeften, voor het armste deel der bevol king en aan de prijzen voor grondstoffen voor industrieën en huisvlijt op Java. Binnenkort zal aan den Volksraad een ontwerp-ordonnantie worden voorgelegd tot afronding en aanvulling van de beschik bare middelen tot bestrijding van onrede lijke prijsopdrijving. Bij deze ordonnantie, waarbij de ontelgeningsordonnantie en de prijszettingsordonnantie van 1918 worden aangevuld, zal tevens de mogelijkheid worden geopend om in te grijpen bij prijs- verhooging van huren, en diensten, waarbij o.m. gedacht wordt aan vrachten in het binnenlandsch verkeer. De regeering on derzoekt overigens in hoeverre er aanlei ding kan bestaan om aan de bedingen strekkende om den omvang van bepaalde schuldverplichtingen te binden aan de waarde van goud of vreemden valuta, rechtskracht te ontnemen. Intusschen zal een matige prijsstijging van algemeenen aard niet te voorko men zijn. HEVIGE WERVELSTORM. Vele gewonden. BUITENZORG, 5 Oct. (Aneta). De regeering ontving een telegram van den resident van Banka waarin deze meldde, dat op 2 October j.l. door een wervelstorm nabli Kota Belinjoe. een koelie-emplace ment van de Banka-tinwinnmg geheel werd vernield. Van de 300 hier aanwezige koelies werden vele tientallen gewond, zoodat zij ln het hospitaal moesten worden opgeno men. Zes hunner verkeeren in levensgevaar. Men zie voor Nagekomen Berichten en Beursoverzicht pag. 2 van 't Vierde Blad. VERPLAATSING BELASTINGKANTOOR. Met ingang van Vrijdag 16 October a.s. wordt het kantoor van den Rijksontvanger le kl„ thans gevestigd Steenstraat la, (Oud Ac. Ziekenhuis) overgeplaatst naar het perceel Breestraat 18. Genoemd belastingkantoor omvat den dienst der directe belastingen en motor rijtuigenbelasting voor de gemeente Leiden en Oegstgeest. Dr. D. Wlersma, privaat-docent ln de experimenteele psychologie aan de Univer siteit alhier zal zijn colleges aanvangen met een openbare les op Woensdag a.s. des middags te 4 u. 15 in het klein-auditorium. VOETBAL. D. V. S.—L. F. C. 2—3. Op een uitstekend verzorgd terrein vond gisteren de plaatselijke ontmoeting D.V.S.- L.F.C. plaats. Na een wat nerveus begin kwam L.F. C., dat den wind iets ln 't voor deel had, het eerst in den aanval, welke direct een cprner zonder resultaat oplever de. Aan beide zijden werd pittig aange pakt. D.V.S. vertoonde af en toe goed sa menspel, doch moest haar spel, enkele doorbraken uitgezonderd, voorloopig nog tot het middenveld beperken. Inmiddels ondernam L.F.C. eenlge aanvallen. Bij een handsbal van een der D.V.S.-backs kreeg L.F.C. een freekick even buiten het straf schopgebied te nemen, welke niet werd benut. Een penalty eveneens wegens hands toegekend, gaf geen beter resultaat. Nag- tegeller gelukte het echter tot twee maal toe uit goede aanvallen den D V.S.-ket^er het nakijken te geven. Opnieuw was de scheidsrechter genoodzaakt, toen Nagtegel- ler ln het strafschopgebied werd gehaakt een penalty aan L.F.C. toe te kennen, welke Ingeschoten werd (03). In de tweede helft speelde D.V.S. met 10 man doch wist ondanks dat, door goed spel, niet alleen de 11 L.F.C.-ers te weerstaan, doch zelfs het spel vrijwel in handen te nemen. L.F.C. was daarvan zelf oorzaak, daar zij met een 30 voorsprong absoluut onnoodig verdedigend ging spelen, hetgeen noodlottig had kunnen worden. Vrij spoedig was het door den rechtsbinnen met een prachtig schot 1—3. D.V.S. daardoor aangemoedigd kwam steeds meer opzetten en de L.F.C.-verdediging kon het niet voorkomen dat de gasten na een keurigen aanval den stand op 2—3 brach ten. Hard werd verder gestreden, doch geen der partijen zag kans verandering in den stand te brengen, zoodat L.F.C. thans op nieuw de puntjes aan haar zijde wist te houden. L.P.S.V.—SPORTMAN. Morgenmiddag te 4 uur speelt op het N.B.L.O -terrein L.P.S.V. I tegen Sportman I Scheidsrechter is de heer J. Crama. Woensdagmiddag om halfvier speelt op het Sportmanterrein een Sportmancombina tie tegen C.G.W. I. DE TOCHT VAN JEAN BATTEN. Jean Batten is om 8 uur 26 te Madrig- nane geland waarvan zij om 9 uur 3 door vloog naar Athene. (Vervolg van pagina 1) Uit de vele bepalingen en voorschriften, welke in het nieuwe motor- en rijwielregle ment zijn opgenomen, heeft het A. N. P., met welwillende medewerking van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., het vol. gende overzicht samengesteld: De allerbelangrijkste bepaling is ongetwijfeld de instelling van z.g. voor rangswegen. Het verkeer, dat daarop rijdt, heeft bij kruisingen, splitsingen, enz. voorrang zoowel boven het voor hem van links als van rechts nade rende verkeer. Hoe de voorrangswegen, aangeduid zullen worden zal op in motorrijwiel beschikking te bepalen wijze aan de weggebruikers worden kenbaar ge maakt. Niet alleen op ais zoodanig aange duide voorrangswegen heeft zoowel het van links als van rechts komende ver keer voorrang, doch bij kruising van een verharden weg met een onverhar- den weg of een rijwielpad wordt de verharde weg als hoofdweg beschouwd. In het nieuwe motor- en rijwielreglement is nu ook de verplichting vastgelegd, in elk geval voorrang te verleenen aan begra fenisstoeten. Tot dusverre gold deze ver plichting voor trams en militaire colonnes. Inhalen van trams. Als grondregel geldt, dat men trams rechts moet voorbijrijden. Indien ter rechterzijde evenwel niet voldoende wegbreedte is, mag men de tram ook links inhalen. Een tram, die ten behoeve van de pas sagiers stilstaat, mag men slechts dan voor bijrijden aan de zijde waar moet worden in- of uitgestapt, Indien daar een vlucht heuvel ligt of door het trampersoneel toe stemming tot doorrijden wordt gegeven. Vluchtheuvels. Het langzame verkeer (fietsers, paarden, karren, enz.) moet vluchtheuvels (daaron der begrepen tramuitstapheuvels) altijd rechts voorbijrijden. Voor auto's en mo torrijwielen geldt deze verplichting even eens, tenzij op den vluchtheuvel is aange geven. dat ter weerszijden mag worden voorbijgereden. Niet hinderlijk stilstaan. Tot dusverre was alleen het rijden ver boden op zoodanige wiize, dat men de vei ligheid in gevaar brengt of de vrijheid van het verkeer belemmert. Dit voorschrift is nu ook uitgebreid tot het stilstaan (zoowel met auto's, motorrijwielen en rijwielen als handkarren, enz Het is verboden op bruggen stil te staan. Voor uitritten en binnen 8 meter van auto- bushaltebordies mag men alleen stilstaan voor onmiddellijk in. en uitstappen. In bochten binnen bebouwde kommen en on overzichtelijke bochten daarbuiten, binnen 8 meter van vluchtheuvels of binnen 8 mpter van straathoeken is het daarenboven ook nog toegestaan onmiddellijk te laden of te lossen. 's Nachts geen geluidssignalen. Tusschen een half uur na zonsonder gang en 10 uur des avonds mag men, in dien een geluidssignaal noodig is, in plaats van zoo'n sein ook knipperen met de kop- lichten, van 10 uur 's avonds tot een half uur voor zonsopgang zijn geluidssignalen verboden (tenzij natuurliik in een nood geval Dan moet men echter tevens zicht baar vaart verminderen). Voorts zijn nu ook bepalingen vastgesteld inzake de maximum geluidssterkte van den hoorn en in het algemeen ook van het ge luid. dat het motorrijtuig voortbrengt). Voor ziekenauto's is een speciaal drietonig signaal voorgeschreven. Lantaarns van motorrijtuigen. Automobielen, motorische bakfietsen, mo torrijwielen met zijspan, kortom alle mo torrijtuigen op meer dan twee wielen, moe ten aan de voorzijde voorzien ziin van twee ongeveer even heldere gele of witte lichten, aangebracht op nader te bepalen wiize (overgangstermijn tot 1 Jan. 1938). Auto's langer dan 9 meter, moeten boven hun roode achterlicht een tweede rood achterlicht voeren (lengtelicht), zoodat men direct ziet. dat men een zeer lange auto moet inhalen. De bermlampen (mistlampen) moeten links zitten. Hun stralen moeten bij nade ring van andere weggebruikers, rechts ge richt zijn. Stilstaande auto's Alleen als een auto staat op een als zoo danig aangeduid parkeerterrein of niet verder dan 30 M. van een brandende straat lantaarn, behoeven de lichten bij av.ond niet te branden. Een rechts langs den weg stilstaande auto behoeft slechts één lichtbron te voe ren (links aangebracht, naar achteren rood en naar voren wit licht gevend). Een links van den weg stilstaande auto mag van 1 Januari 1938 af slechts één licht bron voeren (rechts aangebracht, naar vo ren rood en naar achteren wit licht ge vend). Verblindend licht. Verblindend licht is verboden: 1. voor wielrijders onder alle omstandig heden, 2. voor motorrijtuigen tijdens het stil staan, 3. voor motorrijtuigen tijdens het rijden: a. binnen bebouwde kommen, waar straat verlichting aanwezig is, b. tijdens het tegemoetkomen van de overige weggebruikers van het moment af, dat de tegenligger zich in de gerichte stra lenbundels der koplampen bevindt tot het oogenblik, waarop men elkaar gepas seerd is. Snelheid en verlichting. 1. Motorrijtuigen, die niet sneller rijden dan 40 K.M. per uur behoeven den weg voor zich niet verder dan tot op 25 M. te verlichten. 2. Motorrijtuigen, die sneller rijden dan 40 K.M. per uur moeten den weg tot op minstens 100 M. voor zich verlichten. De minister van waterstaat kan voorts bepalen, dat op sommige wegen verblin dend licht steeds verboden is (bv. waar natriumverlichting aanwezig is). Hier moet men dus hetzij met stadslicht rijden of met gedimde koplampen). Diversen. Het is verboden een voorrijdende auto in te halen, indien deze op zijn beurt al bezig is een voor hem uit rijdende auto voorbij te rijden. Bij het Ingehaald worden moet men zooveel mogelijk rechts houden en mag men zijn snelheid niet vermeerderen. Naast den autobestuurder mogen slechts dan twee personen zitten, indien de totale breedte van de bank minstens 140 c.M. bedraagt (120 c.M., indien die personen nog geen 12 jaar oud zijn). Naast of voor den bestuurder mag men niet anders zitten dan op de daarvoor bestemde zitplaatsen (kinderen tot 5 jaar mogen op schoot zit ten). Voor fietsers, die op een rijwielpad rij den dat geen deel uitmaakt van een ver harden weg, is een verharde weg, welke hun pad kruist, in alle gevallen een hoofd weg. Wordt hun pad gekruist door een niet-verharden weg of door een ander soortgelijk rijwielpad, dan geldt de be staande regel: „rechts gaat voor". Er zijn nieuwe voorschriften opgenomen, waarin aangegeven wordt, hoe tijdelijke wegafsluitingen en omleggingen moeten worden aangegeven. Het zware verkeer. Massieve banden worden verboden, be halve voor aanhangwagens. De wegenin- deeling wordt grondig herzien. Momenteel zijn de wegen In vier groepen verdeeld (le, 2e en 3e klas-wegen, alsmede wegen, die niet ingedeeld zijn). De voornaamste re stricties zullen in het vervolg slechts gel den voor de z.g. b-wegen, waarop men rijden mag mits de feitelijke wleldruk 2400 K.G. niet overschrijdt (max. breedte 2.10 Meter). Indien een weg niet als b-weg is aange geven wordt hij als a-weg beschouwd (on geveer gelijk te stellen met de huidige eerste-klasse-wegen) In het inschrijvingsbewijs wordt in het vervolg vermeld, dat. indien aan bepaalde eischen ls voldaan, de wagen voor veever- voer mag worden gebezigd. Op a-wegen gelden de volgende snel heidsbeperkingen: Voor zware motorrijtuigen: 1. geen limiet voor autobussen en andere zware motorrijtuigen op luchtbanden, mits hun wleldruk de 2400 K.G. niet over schrijdt. 2. 60 KM. per uur voor autobussen bo ven 2400 K.G. wieldruk, 3. 45 K.M. per uur voor andere zware motorrijtuigen boven 2400 K.G. wieldruk, alsmede voor aanhangwagens boven 350 K.G. wieldruk. In alle bovenstaande gevallen moeten de voetuigen voorzien zijn van luchtbanden. Hebben zij cushionbanden, dan ls de maxi mum-snelheid 20 K.M. per uur en voor aanhangwagens met massieve banden slechts 12 K.M. per uur. Op b-wegen gelden de volgende snel heidsbeperkingen voor zware motorrijtui gen: 1. 40 K.M. per uur voor autobussen t/m. 2400 K.G. wieldruk, 2. 30 K.M. per uur voor andere zware motorrijtuigen t/m 2400 K.G wieldruk, 3. 30 K.M. per uur voor aanhangwagens boven 350 K.G. wieldruk. N B. WIeldrukken boven 2400 K.G. zijn op b-wegen niet toegelaten Voor cushion- er, massieve banden geldt hetzelfde als voor a-wegen. In het bovenstaande wordt verstaan on der: a. autobussen: motorrijtuigen, waarvan alle wielen voorzien zijn van luchtbanden en die zijn ingericht voor het vervoer van ten minste acht personen buiten den be stuurder, b. zware motorrijtuigen: motorrijtuigen, niet vallende onder a, waarvan alle wielen voorzien zijn van luchtbanden en waarvan de belasting van eenig wiel meer dan 1800 K.G. bedraagt, c. motorrijtuigen of aanhangwagens, voorzien van cushionbanden: motorrijtui gen of aanhangwagens waarvan de wielen voorzien zijn van cushionbanden of waar van sommige wielen van luchtbanden en de andere van cushionbanden voorzien zijn d. aanhangwagens, voorzien van massieve banden: aanhangwagens, waarvan alle of sommige wielen voorzien zijn van massieve banden. DE STRIJD IN SPANJE. Mededeelingen uit het nationalistenkamp. Het nationalistisch hoofdkwartier in Valladolid heeft meegedeeld omtrent de positie aan de verschillende fronten: Aan het front in Asturie heeft de achtste divisie met behulp van artillerie en vliegers het bergmassief van Quero en den kloof bij Penaflor veroverd. Bilbao is door de rechtsche strijdkrach ten opnieuw met succes gebombardeerd. Het rectoraat van de universiteit in Sa lamanca heeft onder voorzitterschap van Unamuno besloten een oproep te richten aan alle universiteiten ter wereld om te protesteeren tegen communistische gruwe len. Naar de zender van Teneriffe meedeelt, zijn in de haven van Santander eenige visschersschepen op mijnen geloopen en vergaan. De regeeringstroepen hebben een krach- tigen aanval op Oviedo gericht, waarbij zij meer dan 800 granaten afvuurden en ruim 400 bommen wierpen. Desondanks werden zij met zware verliezen teruggedreven. Regecringsmededeelingen. De nationalisten vallen op alle fronten bij Madrid met groote felheid aan. De re geeringstroepen houden echter stand. Het bombardement der nationalisten in de sec toren Toledo en Navalperal is onophoude lijk geweest. Ondanks alle inspanning der rechtschen is geen wijziging in de fronten gekomen. Sedert gistermorgen woedt een slag in den sector Navalperal op 100 K.M. ten Westen van Madrid. ERNS1IG VLIEGONGELUK. NEW YORK, 5 Oct. (Stefani). Bij het starten van het vliegveld op Long .Island zijn twee toestellen met elkaar in botsing gekomen. Drie der inzittenden werden op slag gedood, een vierde verkeert in levens gevaar. HAAGSCHE RECHTBANK, Vordering tegen de gemeente Noordwijk. Voor de Haagsche Rechtbank zijn heden de pleidooien gehouden in de zaak betref fende twee vorderingen van den heer Gooi, oud-commissaris van politie te Noordwijk, contra de gemeente Noordwijk. De heer Gooi was destijds directeur van het levens, middelen-distributiebureau in genoemde gemeente en vorderde f8250 als salaris over de periode van 1 Februari 1921 tot 1 September 1925, zoomede een schadever goeding wegens onrechtmatige daad, omdat niet is voldaan aan zijn verzoek om eervol ontslag. Voor eischer pleitte mr. Andreoli en voor dpn gedaagde burgemeester van Noord wijk: mr. Westerouen van Meeteren. Mr, Andreoli schetste de financieele moeilijkheden, welke zich bij de liquidatie van het levensmiddelenbureau hebben voor gedaan en welke men op rekening van den heer Gooi heeft willen schuiven. Het is echter nooit de bedoeling geweest, dat de heer Gooi aansprakelijk zou worden ge steld voor de financiën van het levens middelenbureau, waarvoor een administra teur was aangewezen. Mr. Westerouen van Meeteren herinnerde er aan. dat de heer Gooi als directeur van het bureau f. 1800 per iaar genoot en dat hii per 1 Februari 1921 tot liquidateur van dat bureau is benoemd Het sbrak vanzelf, dat daarmee zijn directeurs-functie ein digde en er was dan ook geen aanleiding meer om hem die voor de liquidatie- werkzaamheden f. 500 oer iaar zou ontvan gen - verder nog met f 1800 per jaar tesa- Iarieeren De werkzaamheden waren ge combineerd met ziin ambt van politie commissaris. Van eenlge vordering op grond van art. 1401 Burg. Wetboek kan hier geen sprake ziin omdat de verhouding typisch ambtelijk was. Voor de gemeente bestond alleszins aanleiding om het eervol ontslag aan te houden waar de heer G. schromelijk tekort zou zijn geschoten in zijn beleid als comptabel ambtenaar. Er ontbra ken gelden uit de kas van het levensmid- delenbedriif en nu moge het waar zijn. dat een ander dan de heer G. zich die gelden had toegeëigend, dit neemt niet weg. dat de gemeente den heer G. als comptabel amb tenaar daarvoor heeft aangesproken omdat hii had behooren te zorgen, dat de controle in orde was. In ziin dupliek wees mr. Andreoli er nog oo. dat de gemeente den heer G. f. 2000 had aangeboden indien deze ziin vordering zou hebben laten vallen. De rechtbank zal Donderdag 5 November u'tspraak doen. Londen 9.39; Berlijn 761/4; Parijs 8 88'/!', Brussel 32.00; Zwitserland 43'A; Kopen hagen 41.85; Stockholm 4830; Oslo 47.05; New York 1.90 1/8. AMSTERDAM, 5 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd; 605 vette koeien, le kw. 58—62, 2e kw. 48—56, 3e kw. 4046; 110 melk- en kalf koeien 125—220; 99 vette kalveren. 2e kw 48—54 3e kw. 40—46; 76 nucht. kalveren 814; 71 schapen 1823; 437 varkens: vleeschvarkens 90110 K.G- 51 52, zware varkens 50—51 vette varkens 48—49. ROTTERDAM. 5 October. Aanvoer 2206 stuks totaal. 568 vette runderen. 220 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren. 875 schapen en lammeren. 538 varkens. Vette koeien 61, 56. 42 - 48; Vette ossen 56. 50, 44 48; Vette kalveren 87. 77. 57 - «2: Varkens 43 42, 41; Schapen 43, 39. 29; Lammeren 40 34. 37; Schapen 23, 18 12; Lammeren 14,50, 11, 8. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3