Jtamm LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 5 October 1936 Zesde Blad No. 23475 DE KONINGIN STELT DEN KRUISER ,DE RUYTER" IN DIENST Rede van H.M. tot de bemanning 77ste Jaargang m Geestdriftige huldiging te Schiedam THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEELD De strijd in Spanje Toen Schiedam vernam dat H-M- de Koningin voornemens was een onofficieel bezoek aan de stad te brengen, teneinde aanwezig te kunnen zijn bij de op Zater dag vastgestelde overdracht van den nieu wen kruiser „De Ruyter", heerschte alom groote vreugde. Hare Majesteit is een ontvangst bereid, welke ln warme, welgemeende uitbundig heid moeilijk had kunnen worden over troffen. De aankomst van de Koningin- Enkele minuten vóór 1 uur stopte de trein onder de overkapping van het sta tion. Weinige oogenblikken later betrad Hare Majesteit, die de reis van Apeldoorn in hei Koninklijke Salonrijtuig, in gezel schap van enkele leden der hofhouding had gemaakt, het perron. Hier was ter verwelkoming aanwezig de burgemeester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren. Het achtjarige dochtertje van den burge meester, Josephine van Haaren, bood Hare Majesteit een smaakvollen ruiker aan. Onder luid gejubel van de op het Sta tionsplein verzamelde menigte, nam H.M. in Haar auto plaats. De commissaris en een inspecteur van politie, gezeten ln een auto, openden den stoet, voor de auto waarin de Koningin had plaats genomen, reed de bur gemeester- De rit door de stad. In langzaam tempo vertrok de stoet van het stationsgebouw. Onder geestdriftige toe juichingen werd langs een omweg naar de werf van Wilton-Feyenoord aan den Vlaar- dlngerdljk gereden. Omstreeks kwart over een bereikte de stoet het St. Liduinaplein, alwaar, voor den hoofdingang van het Julianapark, de leer lingen van de drie hoogste klassen van de openbare en bijzondere scholen aan H.M. een zanghulde hebben gebracht. Een leerlinge van de Groen van Prin- stererschool bood de Koningin gedurende dit oponthoud bloemen aan. Ontvangst op de werf. Omstreeks kwart voor twee reed de auto van de Koningin het hek van het emplace ment van Wilton-Feyenoord binnen. Over een met talrijke vlaggen versierden weg, werd tot het voor het directlcgebouw ge plaatste paviljoen van ontvangst gereden. Voor het paviljoen waren ter verwelko ming aanwezig de president-commissaris van de werf, de heer J. B. van der Houwen van Oordt. de directie van Wilton-Feyen oord. bestaande uit de heeren Verloop, Teschmacher, Wllly Wilton en de Kanter en de chef van het materieel der zee macht, vice-admiraal Vos. Nadat H.M. zich enkele oogenblikken met deze heeren had onderhouden, begaf Zij zich, vergezeld van den oudsten directeur van Wilton-Feyenoord, den heer Verloop, en vlce-admlraal Vos, te voet naar de plaats waar de „De Ruyter" aan den wal lag. Duizenden en duizenden waren op het uitgebreide emplacement bijeen. In de muziektent speelde Wilton's har monic. De Koningin begeeft zich aan boord. Zoodra de Koningin aan boord was, ging de Koninklijke standaard de lucht ln en speelde de zich op het dek bevindende ma rinekapel uit Den Helder, onder leiding van kapelmeester Leistikow, het Wilhelmus. Toen de muziek was opgehouden, inspec teerde H.M. de eerewacht van mariniers. Naast de valreep stonden de bemanning, onderofficieren en officieren aangetreden. Het geheel maakte een indrukwekkenden en kleurigen indruk- Na de Inspectie van de mariniers, die allen van de bemanning van het schip zullen deel uitmaken, gaf kolonel van de Sande het bevel: „Alle hens voor den boeg", hetgeen beteekent: op stellen op het achterdek. Intusschen begaf de Koningin zich met haar gevolg en de zich bij haar bevindende autoriteiten naar de kajuit van den commandant. Wanneer 't opstellen op het achterschip ls geschied en de officier van de wacht zulks aan den commandant gerapporteerd heeft, begeeft de Koningin zich naar het achterschip. Hier heeft dan de plechtige overdracht van den kruiser plaats. Rede van H.M. de Koningin. Onder doodsche stilte neemt Hare Majes teit het woord: Officieren, onderofficieren en man schappen, Het was mijn wcnsch persoonlijk aan boord van den kruiser „De Ruyter" aanwezig te zijn teneinde den com mandant op te dragen het schip in dienst te stellen. Met de Marine verheug ik mij bij zonder in deze aanwinst, temeer daar wij er op kunnen bogen dat het schip op vaderiandschen bodem is gebouwd en door Nederiandsche industrie is ver vaardigd, terwijl het den toets der ver gelijking met zijne soortgenooten in 't buitenland ten volle kan doorstaan. Het zal ongetwijfeld op u allen be zielend inwerken en een eer voor u zijn te dienen op dezen kruiser, die den naam draagt van Nederiand's groot- sten admiraal. Gij zult krachtig kunnen meewerken aan het beste wat steeds in de Marine heeft geleefd, de voortzetting ecner goede traditie, waarvan de grondslagen in de tijden van De Ruyter zijn gelegd. Ik besluit met den wensch, dat het schip beschoren zal zijn onder Gods zegen steeds gelukkig te mogen varen en de eer van onze driekleur op alle zeeën hoog te houden. En thans noodig ik den comman dant uit den kruiser „De Ruyter" in dienst te stellen. Heel duidelijk klonk het Vorstelijk woord ook tot hen. die op het emplacement bij een waren, door. Het schip in dienst gesteld. Nauwelijks had de Koningin haar rede beëindigd, of de wacht presenteerde het geweer en de tambours en pijpers sloegen den parademarsch. Als de Koningin de order gegeven heeft het schip in dienst te stellen beveelt de commandant den officier van de wacht, de geus en de commandovlag (de comman dant der Marine is immers aan boord) tg hijschen, Zoodra deze order was uitgevoerd, sloegen de tambours en pijpers den vaandelmarsch. waarna de kapel wederom het Wilhelmus speelde. Rede van den commandant. Vervolgens sprak de commandant van de ..de Ruyter" Hare Majesteit in de na volgende bewoordingen toe: Majesteit. Met den meesten eerbied verklaar ik Uwe Majesteit het bevel over Uwen kruiser ..de Ruyter" op mü te hebben genomen en eerbiedig verzoek ik Uwe Majesteit wel mijn grooten dank te willen aanvaarden voor het vertrouwen door Uwe Majesteit in mij gesteld, door mij met dit commando te belasten. Uwe hooge tegenwoordigheid heden op een voor Nederland en in het bijzonder voor uwe Marine, zoo belangrijke dag. ver vult ons met groote dankbaarheid en maakt dezen dag tot een voor ons onvergetelijken. Het heeft Uwe Majesteit destijds behaagd den naam van Nederlands grootsten admi raal. Michiel Adrlaansz. de Ruyter te schen ken aan Uwen nieuwen kruiser en dit Uw hoog besluit, ls door Uwe Marine met groote vreugde begroet. De hoogstaande figuur van de Ruyter die vóór alles mehsch was en die vervuld van een hoog ontwikkeld plichtsgevoel, nimmer streed om het strijden zelf. doch steeds ziln beste krachten gaf. alleen en uitsluitend voor den vrede van het vaderland, dat hem zoo dierbaar was. deze figuur is steeds nauw met uwe Majesteit verbonden ge weest en is ons aller voorbeeld. Majesteit. Wij allen zijn op dit oogenbltk doordrongen van den grooten ernst van de taak. welke ons Is opgedragen Uw Hooge belangstelling de woorden door Uwe Majesteit tot ons gesproken zil zullen steeds ln onze herinnering blijven voortleven en een steun zijn om Uwen kruiser met onze beste krachten te leiden, daar waar zijn aanwezigheid noodig zal zün. tot zegen zooals de Ruyter dat zoo gaarne Placht te zeggen, van het lieve vaderland. Toen de commandant was u'tgesproken. meldde hü zich bii den commandant der Marine, wien hij mededeelde dat hii den kruiser onder diens bevelen stelde. Toespraak tot de bemanning. Hierna sprak kolonel van de Sande La- cost de bemanning als volgt toe: Officieren onderofficieren en manschap pen. Gij waart er zoo lu st getuige van. hoe Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. 28 Verkrijgbaoi bij apothekers en drogisten f 0.75 per flacon. (lngez. Med.) ik tegenover H.M. onze geëerbiedigde Ko ningin verklaarde, het bevel over Hr. Ms. nieuwen kruiser „de Ruyter" te hebben aanvaard en als uw commandant heet ik u hartelijk welkom aan boord van dit prachtige schip en stel u daarbij voor den kapitein-luitenant ter zee H. G. de Bruyne, als eerste officier den officier m.s.d. Ie kl. M. de Vries, als hoofd van de machine kamer en den opperschipper J. H. A. Goed- knegt als chef d'equipage. Het moet wei voor u allen een groote voldoening zijn. te behooren onder diege nen. die aangewezen werden voor de be manning van Hr. Ms. nieuwen kruiser. Ik denk daarbij in het bijzonder aan de vele jongeren onder u, zil. die nog niet zoolang geleden in dienst bij Hr. Ms zeemacht traden. Voor hen toch In de eerste plaats zal de plaatsing aan boord van dit nieuwe schip overeenstemmen met de verwachtin gen. welke zil stelden toen zü zich aan meldden voor den dienst. Doch voor u allen zal uw plaatsing een aansporing te meer zün. uw werk met liefde en ambitie te doen. Naast het houden in den keurigen staat, waarin het schip door de N.V. Wilton- Fiienoord werd opgeleverd, zullen wij ln de eerste plaats onze krachten eraan moeten geven om het ingewikkelde mechanisme, dat de moderne kruiser ls. te bedienen. Dit mechanisme is als het ware een ket ting. waarvan ieder van u een schakel vormt Eendrachtig, met waardeering van eikaars werk en met goede kameraadschap, zullen wii de schakels zoo hecht mogelijk maken, opdat die ketting zoo spoedig mo gelijk sterk is en blijft, dus het schip be rekend is voor ziin taak. Wii vangen heden ons werk aan onder de hooge aanwezigheid van H.M onze geëer biedigde Koningin hetgeen op ons een diepen Indruk maakt. Aan onze gevoelens van dankbaarheid, van oprechte, onwan kelbare trouw en gehechtheid aan Hare Majesteit en haar Koninklijke huis. zullen wil uiting geven door een driewerf hoezee op H.M. onze geëerbiedigde Koningin. ..Leve de Koningin". Met den uitroep „Leve de Koningin" stemden allen aan boord in met een drie werf „hoezee". De Koningin trok zich vervolgens ander maal voor enkele oogenblikken in de kaluit van den commandant terug. Inspectie. Nadat de geheele équipage zich langs het schip had opgesteld. Inspecteerde de Konin gin officieren en bemanning, waarna de commandant de officieren aan H.M. voor stelde. Na afloop van de inspectie, stelde de équipage zich op het voorschip op voor een foto. waarop de Koningin ook ls afgebeeld. Toen de fotograaf ziin werk had gedaan begaf de Koningin zich voor eenigen tijd naar de kajuit van den commandant, al waar haar eenige ververschingen werden aangeboden. De équipage nam vervolgens dezelfde op stelling in acht als bil de aankomst- van de Koningin. Om drie uur ging Hare Maje steit van boord, hetgeen met hetzelfde ceremonieel gepaard ging. als de aankomst. De commandant der Marine, de comman dant van de kruiser en de ee-ste officier deden Hare Majesteit uitgeleide. Bij het van boord gaan gaf de eerste officier bevel tot joelen en onder lulde hoezee's verliet de Koningin den nieuwen kruiser- Toen de Koningin voet aan wal had ge zet werd haar standaard ingehaald en gingen de oavo'seervlaegen tusschen de masten omhoog, het teeken dat de Konin gin zich in de nabijheid van een oorlogs schip bevindt. Hr. Ms. „de Ruyter" vuurt saluutschoten af. Zoodra de stoet zich ln beweging zette, vuurde het geschut van Hr Ms. „de Ruyter" 35 saluutschoten af. Langs denzelfden weg ging het daarna door de stad naar het station terug De belangstelling van het publiek was ook nu weer enorm. Omstreeks kwart over drie arriveerde de Koninklilke stoet voor het station. De burgemeester vergezelde Hare Majesteit tot bii den trein. Enkele minuten voor half vier vertrok Hare Majesteit om naar .Het Loo" terug te keeren. Onderscheidingen. Bii Kon. besluit van 30 September ziin benoemd ln de orde van den Nederland- schen Leeuw, tot ridder de directeur der N.V. dok- en werfmaatschapoii Wilton- Fiienoord. ir. J. H H. Verloop: ln de orde van Oranje-Nassau tot officier de hoofd ingenieur der marine ir. C. van Dam. Voorts ls verleend de eere-medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver: aan den oppermonteur der Koninkl. Marine C. K. Bognetteau. den ma- loormachinlst der Koninklijke Marine C. Leeuw, aan belden met de zwaarden, den commandeur ie klasse van de scheepmakers bil de rijkswerf te Willemsoord H B. Meyer: den baas-plaatwerker T. de Lange: den baas-bankwerker H. M van Schagen en den baas-koperslager P. Jalink, alle drie van de N V. dok- en werfmaatschapoii Wllton- Fljenoord: in brons: aan den onderbaas-ljzerwerker J. Herwig en den machinist-bankwerker J. Rooderkerk. belden van voornoemde maat schapen. Aanbieding van een radio- omroep-installatie. Hedenmorgen heeft aan boord van Hr. Ms. „De Ruyter" de aanbieding plaats ge had van het nationaal geschenk aan den oorlogsbodem, bijeengebracht door het Nederlandsch comité „Onze Marine" Dit geschenk bestaat uit een volledige radio-omroepinstallatie welke door de N.S.F. te Hilversum werd gebouwd. Zij heeft 17 vertakkingen door het geheele schip. Uit de daarvoor ingerichte omroepkamer aan boord kunnen ten behoeve van de opvaren den drie verschillende programma's geliik- ttldlg worden uitgezonden. Van het comité waren bii de aanbieding aanwezig de heeren A W. P. Angenent, voorzitter. H. van Hasselt. 2e voorzitter. J. H P. Verhoeven, secretaris en W. J. van Dilck lid. De voorzitter van het comité, de heer A. W. P. Angenent. heeft bij de aanbieding een rede uitgesproken. De commandant van den kruiser, kapi tein ter zee A C. van de Sande Lacoste. aanvaardde daarop met 'n woord van dank het nationaal geschenk. 40. Slechtbedeeld kwam eens bij Thijs staan, en toen hij zag, wat deze had gedaan, zei hij „De boelen helpen geen van beide; zij zijn zóó groot, dat zij hem heel gemak'lijk van de polsen en de enkels glijden!" Thijs sprak: „Als deze boeien kleiner waren, had Ik ze niet kunnen gebruiken zonder veel gevaren; want als we hem ze dan om polsen en om enkels sjorden, was hij stellig wakker wel geworden. En waarom zou ik mij vermoeien? Straks gaat vriend Schrielkop toch van woede groeien en, zooals je wel begrijpen moet, dan passen deze ketens hem juist goed!" Thijs nam even tijd om dit te zeggen; toen gingen zij 't koboldje op den wagen leggenwat hem natuurlijk dadelijk ontwaken deed met 'n wilden, boozen kreet! (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONZE 3 OCTOBER-VEREENIGING EEN EIGEN LIED? Het bestuur onzer 3 October-vereenlglng en al zijn helpers hebben ons Leidenaars, wederom een feestdae verzorgd die af was. Daarvoor alle hulde! Het slotstuk van het vuurwerk ter spe ciale gedachtenis aan het 50-larig jubileum was een passend slot en aldus alleszins op zUn plaats. De vele toeschouwers moeten het zóó ook hebben gevoeld en zil zongen er gaarne ons volkslied bij mee, toen het muziekkorps dat speelde. Was dat volkslied daar toen echter wel op z'n plaats? Nu misschien nog wel. Maar als onze 3 October- vereenlglng eens een eigen lied een „ver- eenlglngslled" bezat, dan zou het dat ge weest ziin, dat met nog meer enthousiasme het bestuur toegezongen zou ziln als blltk van waardeering voor alles wat het zoo voortreffelilk deed! Wie verschaft de 3 October-vereeniglng zoo'n „eigen lied", haar waardig, dat dan nog vele laren klin ken moge op de daarvoor geschikte mo menten? De behoefte er aan is bemerkt bii boven genoemde gelegenheid. Geachte Redactie, mün beleefden dank voor de plaatsruimte. Uw abonné L. o DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN NIEUWEN RIJKSWEG ONDER SASSENHEIM Zeer geachte Redactie Beleefd verzoek ik U plaatsing van het volgende: Met belangstelling zal menig lezer van uw blad d.d. 29 September de afbeelding hebben gadegeslagen van de enorme zand zuiger, die gebruikt zal worden voor het verkrijgen van het benoodlgde zand, be stemd voor den nieuwen Rijksweg. Opvallend was de laatste regel van de door U vermelde bijzonderheden. Hier stond n.l.: „Een en ander geeft aan vele handen werk ".Er had daar volgens de werke lijkheid beter kunnen staan, dat de afge beelde enorme zandzuiger en de moderne graafmachines, die reeds in actie zijn, vrij wel al het werk aan ijverige handen ont nemen en talrijke werkloozen, die er nu zijn en nog komen, hunne illusies zien ver dwijnen. om eventueel aan den nieuwen weg aan het werk gesteld te kunnen wor de IL Met alle respect voor de wonderen dei- techniek, zullen vele lezers en belangheb benden zich afgevraagd hebben: „Is dat nu werkverruiming of werkverschaffing; is deze werkwijze de bedoeling der opdracht geefster en conform het bestek?" Zoo ja, dan waren de bunders land, die nu zijn aangekocht ter verkrijging van het benoo- digde zand (pl.m. 1.000.000 kub. meter), zeer zeker door de Rijkswaterstaat zelf ge annexeerd en was dat ongetwijfeld in het bestek vermeld geweest en was menig aan nemer-inschrijver met een voordeeliger aanbieding uit de bus gekomen Nu komt er een poel van vele bunders groot en meters diep, wat beteekent een enorme derving aan arbeidsloonen, schip- persvrachten en inkomsten voor nering doenden. Ter werkverruiming en werkverschaffing 1 werd een gedeelte der Zuiderzee droog gelegd. Hiér verandert men vruchtbaar weiland in een waterpoel, waar niemand eenig voor deel van heeft en hoogstens een onhygiëni sche broedplaats voor allerlei ongedierte geschapen wordt. Een nationalistisch document. De zaakgelastigde van de regeering te Burgos hebben bij den Volkenbond, aan de pers en aan alle delegaties te Genève een document ter hand gesteld, dat door de Spaansche nationalistische regeering wordt aangekondigd als een officieel „voorloopig' rapport" over de moorden, plunderingen, brandstichtingen en gruwelen, door de marxistische horden, die in dienst staan van de z.g. regeering van Madrid, begaan in een aantal dorpen van Zuid-Spanje. In de inleiding van dit document wordt medegedeeld, dat de feiten, hier gere gistreerd, slechts 't eerste gedeelte vormen van een volledig rapport, dat de regeering te Burgos zich voorgenomen heeft, later te publiceeren. De in het decument vermelde feiten zijn officieel vastgesteld door een hof van enquête. De slachtoffers van den marxis- tischen bloeddorst behooren tot alle klas sen der bevolking. Verscheidenen hunner werden levend verbrand, de meesten zijn mêt bijlen „afgeslacht". In Spaansche nationalistische kringen te Genève wordt medegedeeld, dat het onder zoek naar de misdaden der volksfronters nog voortduurt, maar dat na afloop het ontzettende resultaat dezer enquête in den vorm van een rood-geel boek aan de be- schaofde wereld zal worden voorgelegd. Het programma van Franco. De speciale correspondent van Havas meldt, dat generaal Franco voor den Castl- liaanschen zender te Burgos ln groote trek ken het programma van de nieuwe regee ring van het opstandige Spanje uiteengezet heeft. Dit programma ls een mengeling van de Carllstische en de zuiver fascistische leer der leden van de Spaansche phalanx. Franco wees er op, dat de nieuwe regeering, wier leidende posten door militairen bezet zijn, een totalitair karakter zal dragen. De provinciale tradities zullen worden geëer biedigd, doch deze vrijheden mogen in geen geval de nationale eenheid verzwakken. Franco maakte toespelingen op de mogelijk heid van herstel der monarchie. Wanneer wij het oogenbltk daartoe gekomen zullen achten, aldus Franco, zal de nationale wil zich kunnen uiten, doch slechts door middel der technische en corporatieve organen, die werkelijk de verlangens van het volk zullen kunnen vertolken en die de nationale be hoeften kunnen begrijpen. Vervolgens verklaarde Franco, dat de ar beid beschermd en verzekerd zal worden tegen misbruik van de zijde van het kapi talisme. De arbeid zal op rechtvaardige wijze worden beloond, verder bestaat de moge lijkheid, dat de arbeiders in de winst zullen deelen. Van de arbeiders zou Franco echter eischen, dat zij zullen voortbrengen wat redelijkerwijze van hen verwacht kan wor den en dat zij op loyale wijze met de „ele menten van den natlonalen rijkdom" zullen samenwerken. Wat den godsdienst betreft, zelde Franco, dat de regeering met de katholieke kerk tot een accoord zal trachten te komen, ten einde aan de wenschen op godsdienstig ge bied van de meerderheid van het Spaan sche volk tegemoet te komen. Franco eindigde zijn rede met de verkla ring, dat Spanje met alle volken vriend schappelijke betrekkingen wenscht te on derhouden, doch elk contact met alle lan den met een communistisch regiem weigert. Bovendien zal het trachten de geestelijke en materieele betrekkingen met de volken van hetzelfde ras en van verwante taal nauwer aan te halen. Franco heeft een wetsontwerp geteekend, waarbij een technische junta wordt inge steld, die bestaat uit de volgende secties: financiën. Justitie, industrie en handel, voedselvoorziening, arbeid, onderwijs, open bare werken en verkeer. Een secretariaat van bultenlandsche zaken zal worden ge schapen, dat zich met de diplomatieke be trekkingen zal bezig houden, ook een bureau van pers en propaganda zal worden inge steld. Generaal Mola is benoemd tot comman dant van de troepen aan het Noordelijke front, Queipo de Llano tot commandant der troepen in het Zuiden. Generaal Cabanelias is inspecteur-generaal van het leger gewor den. Van 't front. Veel nieuws van het front is er niet. Het schijnt echter, dat de aanval op Madrid in voorbereiding is. Uit Marokko zijn 10.000 man ter versterking der nationa listen aangevoerd, volledig uitgerust met artillerie en vliegtuigen. Volgens een mededeellng van radio- Teneriffa is te Madrid een beperking van het watergebruik gelast. In den nacht mag in het geheel geen water gebruikt worden en het reinigen van de straten met water en het sproeien van het groen is verboden. In Asturië is de eenige fabriek van springstoffen door de luchtmacht der na tionalisten verwoest, en de wapenfabrie ken te Trubia zijn onbruikbaar gemaakt. Aan het front van Biscaye bevinden de nationalisten zich op 30 KM. afstand van Bilbao. Over en weer blijft men elkaar beschul digen van wreedheden en het fusilleeren en gros van gijzelaars en gevangenen. Kolonel Moscardo, de verdediger van het Alcazar is tot generaal bevorderd. Hij heeft het commando over de troepen ln de streek van Seria op zich genomen. Kolonel Aranda, de plaatselijke commandant van Oviedo, ls benoemd tot brigade-generaal. Mede hierdoor worden minstens honderd arbeiders uitgeschakeld, die ongeveer twee jaar hun brood hadden kunnen verdienen, indien bovengenoemd object als werkver ruiming zou zijn uitgevoerd. Zou het niet op den weg liggen van onze district-Kamerleden, om hierover eens Dcolshoogte te nemen bij de bevoegde auto riteiten? Zou deze werkwijze onze omliggende ge meente- en nolderbesturen ontgaan zijn? Zouden alsnog de verschillende vak organisaties hiertegen niet kunnen protes- tecren? Ongetwijfeld is hier een sociale taak te vervuilen en zal zoo noodig de redactie van het „Leidsch Dagblad" niet achterblijven haar gewaardeerde medewerking te ver benen en daarvoor zullen velen uwer lezers -eei erkentelijk zijn. U vriendelijk dankend voor de verleende '--'"ruimte, teelten ik Hoogachtend C. W. L CLERCQ. Charbonlaan 13, Sassenheim.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 19