„De Lustige Vagebonden" NOVA Bioscoop LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Donderdag 1 October 1936 UIT DE OMSTREKEN KATWIJK ZEE STAN LAUREL en OLIVER HARDY AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij verzoeken onzen correspondenten hun nota's per omgaande aan ons te doen toekomen. AALSMEER. De cursus, welke alhier gedurende het winterhalfjaar in de o. 1. school aan de Columbialaan wordt gehouden, is aange vangen met een 27-tal leerlingen. In totaal (1ste en 2de klasse* telt deze tuin- bouwcursus thans 47 leerlingen, zoowel uit deze gemeente als van verschillende plaat sen uit den omtrek. In de plaats van den heer C. Spaargaren Dz.. die door het be reiken van den pensioengerechtigden leef. tijd als leeraar van den cursus aftrad, is benoemd de heer J. v. Leeuwen Wz. alhier. o BENTHUIZEN. Een oplettende chauffeur! Het 12-j. meisje J. H., dat op haar rij wiel reed, zag achter haar de groote vracht auto van de Gekro naderen, en, doordat vóór haar ook een auto aankwam, werd zij zoo angstig dat zij pardoes de Dorpsvaart Inreed. De chauffeur van de Gekro, die het ongeval zag, wist de drenkelinge bijtijds op het droge te brengen. ——o HAARLEMMERMEER. Een toonbanklade gelicht. De winkelier W. te Hoofddorp miste geld uit de toonbanklade van zijn winkel. Ver moed werd dat een 20-J. man, die zich in den winkel had opgehouden, terwijl W. naar boven was gegaan om iets te halen, van deze gelegenheid gebruik had gemaakt om de lade te lichten. Aangifte werd gedaan bij de politie, die den aan den IJweg wonenden jongeling in verhoor nam. Deze bekende den diefstal gepleegd te hebben, terwijl het ontvreemde geld nog in zijn bezit werd bevonden. De bietencampagne. Op verschillende plaatsen in Haarlem mermeer is het bieten rooien thans in vollen gang. zoodat van de in de Hoofd vaart te Hoofddorp liggende vloot, weldra schepen ter bevrachting naar de laad plaatsen zullen uitvaren. De bieten zijn dit jaar in dezen polder flink van stuk. ter wijl het percentage-suikergehalte in de laatste weken door het zonnige weder nog belangrijk is toegenomen. Diefstal van gereedschap. Dat het geenszins aanbeveling verdient om gereedschap 's nachts in het land te laten liggen, ondervonden eenige bieten- rooiers. toen zij tot de onaangename ont dekking kwamen, dat van de aan den Hoofdweg nabij Nieuwvennep gelegen lan derijen hun bietenschoppen verdwenen waren. Chr. Geref. Gemeente. Ds. p Zwier, Chr. Ger. predikant te Schiedam, heeft voor het beroep naar de Chr. Ger. Gem. van Nieuw-Vennep be dankt. o HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Het Kleine-kweekerscrediet verlengd Vragen van den heer Pijnaker inzake de steunregeling Het adres der Vereen. „Eigen Werkers". De volledige raad vergaderde onder lei ding van Burgemeester Pont, die opende met een toespraak over de verrassende en verblijdende verloving van Prinses Juliana en over de monetaire besluiten van de regeering. Het R.K. Schoolbestuur van St. Martinus vroeg gelden ten behoeve van de R.K. Ulo School om leerboeken aan te schaffen, het geen op voorstel van B. en W. is toegestaan. De Chr. H.B.S. verzocht f. 16.28 bijdrage voor een leerling uit deze gemeente over het jaar 1933, wat verleend werd. De vraag was volgens den voorzitter billijk. Leiden is veel goedkooper dan Haarlem wat de schoolgelden aangaat. De afkoop der rentevergoeding aan de twee RH. Schoolbesturen kost aan de ge meente een som van f. 109.360. wat B. en W. aanbevolen hebben op grond van de wet en becijferingen. Het is een voordeel van de gemeente. Er waren voorwaarden aan verbonden, welke weth. Vermeer onnoodig vond en waarover hij anders dacht dan de voorzitter. Het voorstel is met alg. st. aan genomen. Het Burgerlijk Armbestuur had over 1935 een tekort van f. 2436.69. Voor 1936 dreigt wederom een tekort, waarom is gevraagd de subsidie van f. 51.000 te verhoogen tot f. 56 400. Aldus besloten. De pensioenneering der wethouders moet gewijzigd worden; het ging om wachtgeld, leeftijd, ouderdoms en weduwenpensioen Na eenige opmerkingen van den heer Loerakker is dit voorstel, als opgelegd door hooger hand, goedgekeurd. Het crediet aan kleine kweekers ls met een jaar verlengd. Allen konden per 15 September 1.1. hun voorgaand crediet niet terugbetalen. De verlenging loopt, volgens het voorstel van B. en W. tot 15 September 1937. Het voorstel inzake de salarisherziening van het gemeentepersoneel stond op de agenda op verzoek van hooger hand. Da tum van ingang is volgens het voorstel van B .en W. 1 October 1936. De voorzitter gaf een toelichting, er zijn eenige woorden aan gewijd dbor enkele raadsleden, waarna het besluit is aangenomen met alg. st. B. en W. verzochten en kregen machti ging om gemeente-eigendommen te ver huren als de huur niet hooger is dan f. 600. De heeren Fijma. Spilker. van Lierop en Paase stemden tegen. Nieuwe straatkolken in de Leidschestraat noodig door de herbestrating, kosten f. 350 volgens de begrooting. Dat bedrag is toe gestaan. De C'Ttrale verwarming in het Raadhuis behoeft een bezuinigingsapparaat, dat f.615 zou kosten Bij niet voldoening, zal de leverancier het, terugnemen. Ook dit voorstel werd met alg, st. aange nomen. De begrooting 1936 is gewijzigd voor dek king van het tekort dat het comité „Hille- gom Vooruit" had op het vuurwerk en de kindertractatie tijdens het laatste feest. Het kohier aanlegbelasting 1936 voor de Burg. Pontstraat is vastgesteld. Hierop volgde een serie mededeelingen. Li de commissie van onderzoek der ge meenterekening 1935 zijn benoemd de hee ren Goemans, Kijne en Fijma. Toen kwam aan de orde een reeks vragen van het raadslid G. L. Pijnaker betreffende de gewijzigde steunregeling en de intrek king van den huurbijslag. Weth. Vermeer waarschuwde er tegen zich voor een poli tiek karretje te spannen. De heer Loerak ker noemde het onjuist over regeerings- maatregelen te debatteeren; het is een politiek „heibeltje". De wenk van den beer van Lierop om de interpellatie in te trek ken. vond geen gehoor bij den vragenstel ler. Met 9 tegen 6 st. is besloten de inter pellatie toe te staan. Weth. Vermeer heeft de verschillende vragen beantwoord: een er van noemde hij bepaald gevaarlijk. Verder heeft hij in een breed betoog uiteengezet wat B. en W. voor de werkloozen hebben gedaan en be reikt. Hij sprak over distributie, standaard- loon, vergaderingen met de gemeentebe sturen in de omgeving enz. De heer Loerak ker bedankte B. en W. voor hun werk. De bondsbesturen waardeeren het zeer. De heer Pijnaker repliceerde kort waarna het debat is gesloten. Het adres van de Ver. „Eigen Werkers" is door weth. Vermeer een trap voor B. en W. genoemd; het druipt van de politiek, wat de heer Loerakker onderstreepte. Het adres is ten slotte voor kennisgeving aangenomen, met de stem tegen van de heeren Pijnaker en Paase. Het verzoek van den heer J. van Zanten om ontheffing van het uitbreidingsplan in zake openruimte- maat is toegestaan. De eindcijfers der gemeente-rekening over 1933 zijn een weinig veranderd. In plaats van den heer Rijnveld, die be dankt heeft, is de heer Bijl benoemd in de commissie voor crediet aan kleine kweekers Tijdens de rondvraag kwam de heer Pijnaker nog eens terug op de vrijheid van werken door werkloozen. Hij las een brief van den minister voor en sprak over uitla tingen van de heeren Vermeer en Loerak ker aan zijn adres. De voorzitter raadde aan den brief te overhandigen voor de beoor deeling. De heer van Lierop vroeg een lantaarn aan de Leidschevaart en de heer van Zan ten pleitte voor den Stationsweg, welke het stiefkind is, wat de straatverlichting aangaat. De voorz. erkende de klacht; er wordt ge dacht aan een post op de begrooting, als Ged. Staten haar goedkeuren. Deze week zullen de Koningen van den lach in 9914 U weder laten schateren GOED VERZORGD VOORPROGRAMMA. Toegang iederen leeftijd. (Jngtz. med.) KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje Jacqueline Petronella, D. van C. E. Boogaard en G. van Delft Floris. Z. van F. Schaap en A. Krijgsman Teunis, Z, van G. Pronk en C. Vlieland Everdina, D van J. van Duin en K. Ouwehand Hermanus, Z. van J. Haas noot en C. van der Plas Pieter, Z. van P. van Delft en H. van Klaveren Daniël, Z. van D. Favenier en R. Haasnoot Wil lem, Z. van W. Guijt en J. Sip Willem, Z. van W. van Rijn en A. de Best Antje, D. van G Hoek en G. de Mol Dirkje, D. van G. Vlieland en D. Haasnoot Lysette Daniella Lena, D. van M. C. Kadé en M. van Egmond. Ondertrouwd: D. Hoek en J. Barnhoorn. Huwelijken: J. van der Plas en C. Meij- vogel B. J. Dijkdrenth en J. Koster C. Guijt en A. M. Dubbelaar J. Varke- visser en C. Remmelzwaal. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De belangstelling voor de cursus E.H. B.O., welke zal worden gegeven onder lei ding van dr. Hueting, is zoo groot dat thans reeds vaststaat dat deze cursus zal doorgaan. o LISSE. „Met het Ned. Roode Kruis naar Ethiopië". In café-restaurant „De Nachtegaal" werd de eerste openbare vergadering in deze win tercampagne gehouden. Als spreker trad op dr. Belmonte, in de plaats van dr. Ch, W. F. Winckel, die verhinderd was. met het onderwerp: „Met het Ned. Roode Kruis naar Ethiopië". De voorzitter der ver. „Theorie en Prac- tijk", de heer Harry Hylkema. verwelkomde den spreker en uitte zijn blijdschap over de zeer groote opkomst. Dr. Belmonte gaf o.a. een beschrijving van het vertrek en de aankomst der am bulance. Zij trok dan naar het Noordelijk front, dat zeer onherbergzaam was. Zeer vele moeilijkheden deden zich hier voor. Het patiëntenvervoer was zeer moeilijk Spr. gaf een interessant overzicht van dc toestanden in het land en besprak het werk in het hospitaal te Dessie. Spoedig moest de burgerpolikliniek worden stopgezet we gens grooten aanvoer van gewonden. De heete temperatuur des daags en de lage temperatuur des nachts eischten van de bezetting de grootste afmatting en ont bering. Vervolgens werd een beschrijving gegeven van het uiterst moeilijk verplegen der gewonden. Zeer groot was bijv het gevaar voor infectie. Aan de hand van lantaarnplaatjes ver telde dr Belmonte nog vele andere bij zonderheden. De aanwezigen, onder wie vele leden van de E.H.B.O.. volgden deze lezing met zeer groote belangstelling. De voorz. dankte tenslotte den spr. voor zijn leerzame causerie. Fiets met mand en eieren gestolen. Terwijl de heer M, R. bij een bewoner aan de Voortlaan een bestelling bezorgde liet hij zijn rijwiel, waarop een mand met boter en eieren, even onbeheerd staan. Toen hij eenige oogenblikken daarna terug kwam was fiets met mand en inhoud ver dwenen. Een voorbijganger vond de fiets met de mand vooraan op de Groenelaan, doch de inhoud was weg. De banden waren ledig, zeker om achtervolging te voor komen o NOORD WIJK. Aanbesteding. In het Raadhuis had bij openbare in schrijving de aanbesteding plaats voor het vernieuwen der rioieering in de Abraham van Rooyenstraat en een gedeelte van die in den Ouden Zeeweg met bijkomende werken, waarvoor de volgende inschrijvin gen werden ingediend: Van Duin en Vink f. 6159: J. V. Vink f. 7157.75. beiden alhier: F. P. de Geus, Stompwijk f. 7971; A. Schoorel, Haarlem f. 6197; Godschalk. Leiden f. 7990: W. H. Klos, Santpoort f.6400; v. Halen en Door nik. Leiden f. 6370 en Holl. Aann. Bedrijf Zanen en Verstoep. Den Haag voor f 8480. o NOORDWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. Op het Raadhuis had bij openbare in schrijving de aanbesteding plaats voor het maken van een grondkeerenden muur met bijkomende werken langs een gedeelte van den Jan van Henegouwenweg alhier. Inschrijvers wares; M. de Raad en Beu- gelsdijk en Van Duin en Vink. beiden te Noordwijk, resp. voor f.2459 en f. 22.80. en P. C. Strijk te Lelden voor f. 3650. o OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Hoogen Morschweg had gister avond een aanrijding plaats tusschen een 6-wielige vrachtauto, bestuurd door W, C. D. te Leiden en een personenauto bestuurd door C. F. S. uit 's-Gravenhage. De personenauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en is per kraanwagen van C. M. v. d. A. vervoerd. De oorzaak is te wijten aan het feit dat de bestuurder S. werd verblind door de sterke lichten van den tegenligger. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Proces-verbaal is opgemaakt. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. Steenland. Emmalaan 68. v, Koudekerke; P. A. Ravelli, Julianalaan 4, v. Bussum; J. M. Ravelli, id. id.; B. Vink, geb. Rijshouwer, W. de Zwijgerlaan 30, v. Voorschoten; J. A. Vink, id. id.; P. H. Teu- nassen, Emmalaan 15, v. Leiden; H. G. Meijerink, Koninginnelaan 23. v. Leiden; A. Meijer, Endegeest, v. Alkmaar; M. C. Meijer, id. id.: A. M. S. v. d. Brand. geb. Pasman. Borneostraat 21, v. Den Haag; L. L. v, d. Brand, id., v. Rijnsburg. Vertrokken: L. Laileman, n. Leiden: El. v. d. Blom, geb. Ruygrok. n. Leiden; C. Brouwer, n. Utrecht; C. Taffijn en vr„ n. Leiden; A. Spaargaren, n. Noordwijk; A. J. Colijn, n. Leiden; H. Spaargaren, geb. De Roode, n. Noordwijk; M. Verhoef, n. Den Haag; C, E. Vreeken, n. Den Haag; J. T. Noordam, n. Leiden; J. C. Hoekendijk, n. Utrecht; I. J. Risseeuw, n. Leiden; S. Mul ler en vr., n. Heerenveen; E. W. v. d. Burgh en vr.. n. Schaesberg; K. Loeb, n. Leiden; G. d"e Stoppelaar, n. Utrecht; A. v. Brero en gez., n. Arnhem; S. Kappetein, n. Nieuw Beijerland; A. C. Smits. geb. v. Wouden berg, n. Leiden; J. F. B. v. d. Scheer, n. Den Haag: J. Jungerius, n. Eindhoven. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth, d. van N. Kooi] en E, G. L. van Engelen; Maria Anna, d. van C. W, de Groot en G. M. Lubbe; Nico- laas Cornells, z. van C. H. van Rijn en K. M. Disseldorp; Georgina Agnes Merrit, d. van J. C. van Dongen en G. F. de Koning. Overleden: Gez. Jac. Lancel, geb. v, d. Weijden. 75 Jaar; Agatha Maria van Vete ren, geb. Sirre, 73 Jaar. Bij de politie is door mej M. aangifte gedaan van het feit dat uit haar tuin een witte deken is gestolen die bij het wasch- goed te drogen was gehangen. De politie stelt een onderzoek in. o RIJNSBURG. De door de gemeente aangekochte twee perceelen grond aan den Buitenweg zijn de perceelen sectie B 725 en 726 resp groot 1.92 H.A. en 0.7290 H.A. De koopsom bedraagt f. 15.002 verhoogd met f 1275.14 aan kosten, zoodat de totale kosten bedra gen f. 16.277.14. SASSENHEIM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Vrijdag a.s. des n.m. 2 uur. ter behandeilne der vol gende agenda: 1. Nontulen 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3 Rapport der commissie tot het nazien der rekening 1935 en voor- loopige vaststelling van die rekening. 4. Verordening ter voorkoming, wering of beteugeling van besmettellike ziekten in scholen en kinderbcwaarplaatsen. 5 Wijzi ging van de overeenkomst betreffende de levering van gas door de gemeente Lisse aan de gemeente Sassenheim 6. Reclames wegenbelasting. 7 Heffings. en invorde ringsverordening schoolgeld. 8. Begrooting 1936. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen; J. Clay geb. Vellekoop d. j OndertrouwdJ C, Haagen en C. van Schie. Overleden: A. M. van der Ham geb. Koot vr. 61 j. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. P. Weerdenburg geb. Koot d. M. A. Koot geb. Van Haastert z. M. B. van Veen geb. Valentin d. G. H. van der Wulp geb. Van Driel z. M. de Ruyter geb. Van Dam z. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Onze plaatsgenoot J. H. B. van Wens- veen heeft op de Int. Bakkerij-Tentoon stelling te Brussel in de afd. brood een eereprijs met lof der jury behaald. VOORHOUT. Géén tentoonstelling der D. V. V. De vergadering van D.V.V. gehouden in café „Boerhaave", werd geopend door den voorzitter den heer H. Zuidhoek. Na diens welkomstwoord las de w.n. secretaris de heer C. v. Werkhoven Sr. de notulen die vastgesteld werden. Volgde o.a. een schrijven van den heer Eggen, waarin deze bedankte als 2de voor zitter. Hierna zeide de voorzitter, dat het be stuur gemeend had, de leden bij elkaar te moeten roepen, inzake de te houden ten toonstelling. Het bestuur heeft, nadat een vrij mandaat door de vergadering wasgoed gevonden, de noodige stappen gedaan om een tentoonstelling te doen slagen. Het resultaat was, dat dit plan, evenals vorige jaren, op groote onkosten stuitte. Daar het bestuur geen schulden wil maken, wenscht het een onpartijdige uitspraak van de leden, over het al- of niet-houden eener tentoonstelling. Het bestuur wil de pluimvee- en konij nenfokkers in geval van het niet houden eener tentoonstelling, eenigszins tegemoet komen, teneinde hun fokllefhebberij niet te doen versagen, en dengenen die nu met hun dieren naar een andere tentoonstel- lig gaan, de helft van het inleggeld ver goeden. Dit geldt ten hoogste voor 2 in zendingen. Hierbij komt nog, dat hij, die een prijs wint, nog een extra-prijs van het bestuur ontvangt, t.w. voor een ie prijs 75 cent; voor een 2den pr. 50 ct. en voor een 3den pr. 25 ct. Zes leden bleken voor 13 tegen het hou den eener tentoonstelling te zijn. Na breedvoerige discussie werd ook het bestuursvoorstel inzake de vergoeding aan genomen. Na rondvraag volgde sluiting. o VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Petrus Gerardus. z. van D. Scholten en Th. A Delissen Gerardus Hendrikus Maria. z. van G. H. van Giezen en J. van Amsterdam Joseph Aloysius, z. van J. W. Wesenaar en A. C. Hensen Nicolaas Wilhelmus, z. van N, W. Kaandorp en A. Waasdorp. Ondertrouwd: J. Brouwer 28 j. en S. J. Rol 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Slegtenhorst, Papelaan 84, van Leiden H. J. v. d. Heide. Papelaan 84, van Leiderdorp L. Sweris—Borreman, Leidscheweg 344, van Leiderdorp J. H. Sweris. Leidscheweg 344, van Leiden J. E. Kampschuurvan Santen, Leidscheweg 183, van Makassar, N.O.I. C. G. Tol, Wijngaardenlaan 18, van Amsterdam G. Dijkstra. Landweg 5, van Haarlem M. Rademaker, Haagweg 18, van 's-Graven- hage. Vertrokken: C. C. Romijn. naar Leiden B. Rijshouwer, naar Oegstgeest Th. van Bohemen. naar Lelden M. M. Tijs- sen, naar Lisse J. C. W. Thoolen, naar Driebergen C. van Schie, naar Schie dam M. M, T. Steinmetz, naar Leiden P. Goedkoop, naar Zuid-Afrika H. Jan sen, naar 's-Gravenhage J. J. v. d. Eist, naar Den Haag. Gevonden: Een ring met sleutels, een ringetje met kleine sleuteltjes, een dames handschoen, een pak veters, een portemon- naie met inhoud. Inlichtingen bij de politie op werkdagen tusschen 9 en 10 uur voormiddag. Met ingang van 1 Januari 1937 is tot onderwijzer aan de school met den Bijbel (Wijngaardenlaan), hoofd de heer G. C. Verrips, benoemd, de heer G. Steenwinkel te Rhede, Er waren 89 sollicitanten. Bij de politie heeft pater Fr„ alhier, aangifte gedaan, van het feit dat een onbekend persoon, die een Duitsche pas bij zicb droeg, ten name van C. D„ geboren te Den Helder, getracht heeft hem op te lichten voor f20 De politie stelt een on derzoek in. Op den Lcidschewegweg, ter hoogte van het Burgemeester Vernèdepark heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door mevr. H. geb. de M, te Rijswijk en een met een paard aangespan nen, wagen bestuurd door A. J. K. te Lei den. Een Juist passeerende wielrijder be kwam schade aan zijn kleeding, de auto kwam op de trambaan terecht, waardoor de dienst eenige vertraging ondervond, ter wijl wagen en auto voorts materieele scha de bekwamen. Mevr. H. vergoedde de scha de, die onderling werd geregeld. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Frederik Willen, z. v. P. de Boer en M. Schrler; Frederick Cor nells, z. v, W. K. Heyl en W. v. d. Kwast; Wilhelmina Cornelia Maria Theresla, d. v. O. R. Lampo en J. E. Spierlngs; Nicolaas Johannes Maria. z. v, N. Schavemaker en H. Th. C. Versluys; Cornells Maria Bern- hard, z. v. J. P, de Feyter en M. E. van Egmond: Maryfce Framcine, d. v. J. M. Hempenius en W. F. Stoorvogel; Johannes Jacobus Antonius, zoon van C. J. de Haas en M. M. L. Buschman. Overleden: Jhr. G. Elias, geh, met L. M. Del Bare, 37 J.; Maria Heemskerk, wed. van H. Blom. 82 j. Ondertrouwd: Jacobus Johannes Kooi- mans jm. en Jeannette Maria Rosa Anna van Delft jd,; Hendrikus Gerardus van Dijk jm. en Cornelia Maria Zwetsloot jd.; Petrus Cristina Wijnandus Cornells Geraedts jm. en Elvira Fried jd. Gevonden: Belastingmerk, 4 honden, beenen halsketting, ceintuur, rijzweep, poes, hondenriem, dameswandelstok, kin dertrui, portemonnaie met inhoud, kinder jasje. kat, muts, horlogeketting, dames hoed. heerenhorloge, dop van auto, portm. met Inhoud, brillenkoker. Inlichtingen aan het politiebureau. o WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Het uitbreidingsplan verdaagd Uitvoerige discussies over de politic-salarissen. Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde de gemeenteraad. Af wezig was dr Ph. J. Idenburg. Bil de goedgekeurde raadsbesluiten was o.m. dat. tot overdracht aan het Groene Kruis van het Wiikgebouw met tuin aan de Gravestraat. Hierop ging de raad op voorstel van den voorzitter over in geheime zitting. Na her opening werden benoemd de leden van de commissien van bijstand in het beheer van Openbare Werken bedrijven en financiën en voorts de leden van de commissie voor strafverordeningen en voor onderzoek van geloofsbrieven Tot lid van Maatschapoeliik Hulobetoon werd benoemd de heer C. Mansvelt. Besloten werd tot verkoop van 700 M2. bouwterrein langs de Storm van 'sGrave- sandewee voor den Driis van f. 8.86 oer M2. Voorgesteld werd een eewiizigde verordening houdende pensioen en wachtgeldregeling voor wethouders. Aangenomen werden voor stellen tot verhooging van de subsidie aan Maatschappelijk Hulpbetoon voor steun aan werkloozen met f. 25.000 en voor armenzorg met f. 19.000. Ter dekking van deze uit gaven werden aangewezen de saldi van de bedrijven. Op voorstel van B. en W wordt de be slissing omtrent het ontwerp van het Dlan van uitbreiding der gemeente voor 3 maan den verdaagd, daar het onderzoek der in gekomen bezwaarschriften nog niet ln ge ëindigd. Besloten werd de ambtswoning van den secretaris te voorzien van een centrale ver warmingsinstallatie. waarvoor een crediet van f. 1250 werd toegestaan. In verband hiermede zal het bedrag, waarmede de jaarwedde wordt verminderd wegens het genot van vrije wonine met f.90 worden verhoogd. In een lijvig stuk hebben B. en W ter kennis van de Raad gebracht, dat het hun College ondanks de od den Oud-Comman dant der brandweer, die met zooveel toe wijding een kostbaar brandweermuseum heeft bijeengebracht, uitgeoefenden drang om oogaaf van de voorwerpen, welke aan de gemeente toebehocren. teneinde deze te kunnen verzekeren, tegen brandschade, niet is gelukt deze opgaaf te verkrijgen en dat zelfs een onderhoud over deze zaak niet werd ingewilligd. Hierin zien B. en W aan leiding. om den raad voor te stellen niet langer een toelage te verleenen het tot museum ingerichte lokaal niet meer ter beschikking te stellen en de eigendommen der gemeente terug te vorderen. De voorzitter deelde mede. dat hij dezer dagen van den oud-commandant een schrij ven heeft ontvangen, waarin deze zijn houding betreurde en alsnog om een onder, houd vroeg ter regeling van deze kwestie. In verband hiermede stellen B. en W. voor dit punt van de agenda af te voeren, waartoe werd besloten. Hierna was aan de orde vaststelling van een verordening overeenkomstig art. 223 der gemeentewet, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der politie B. en W hadden een verordening aange boden waarin rekening gehouden werd met de wenschen van den Minister en gaven in hun orae-advies te kennen dat zii volhar den bii hun meening. dat een verder gaande besnoeiing der inkomens iederen redelijken grond mist. en dat zii het ontwero geven in den vorm. gewild door het gezag dat in deze het laatste woord mag SDreken. De heer Hendriks stelde voor. te beslui ten dat de raad van meening is. dat voor een verder gaande besnoeiing geen reden is. De voorzitter meende dat dit niet gaat. Men zal dan in de verordening andere cijfers moeten geven. De heer Hendriks wees erop. dat de politie 'n zekere standing moet ophouden: zii kun nen niet met gewone arbeiders worden ge lijkgesteld. Zij moeten zelfstandig bliiven. Het thans voorgestelde loon is onvoldoende. Hii stelde voor deze naar B. en W terug te verwijzen De heer Boender uitte zich in denzelfden geest, Hii wiist voorts op de devaluatie, waarin ook een verkapte verlaging is be sloten en aanvaardde geen verantwoording voor deze salarissen. De heer Dresselhuys deelde de bezwaren van den heer Hendriks Hii wees oo den hoogen levensstandaard hier en kan zich in verband hiermede niet verecnieen met het voorstel. Het door den heer Boender aangevoerde argument, van de devaluatie wilde hii niet in het geding brer De heer Kiewiet de Jonge vond het niet iuist. dat B. en W. die zeggen dat zii geen reden achten tot verdere verlazine van de salarissen even verder oomerken dat men het. Centraal gezag maar moet volgen Hii weet. wel dat wii in een moellliken tiid leven en moeten aanpassen maar alles heeft zijn grenzen Wanneer voortgegaan wordt oo de wijze als in het Drae-advies 2—3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10