'77ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Door 't wanhopige heen FEUILLETON HET ZUIDERHAVENHOOFD IN SCHEVENINGEN WORDT HERSTELD. Door den storm heeft het hoofd veel te lilden gehad. De werkzaamheden in vollen gang. Het gat wordt gedicht. MINISTER COLIJN OPENT ZIEKENHUIS IN BOTTERDAM. Het haven- ziekenhuis aan de Oosterkade, dat werd verbouwd, is thans gereed. Het wordt beheerd door de vereeniging Instituut voor tropische geneeskunde Rotterdam Leiden. Minister Colijn op het dakterras. H.K.H. PROSES' JULIANA GAF EEN SOIREE voor de leden van het Nationaal Crisiscomité in het paleis aan de Kneuterdijk in de residentie, welke ook door Prins Bernhard werd bijgewoond. DE PORTSMOUTH—JOHANNESBURG—RACE DOOR DE LUCHT. Voor deze luchtrace bestaat groote belangstelling en honderden zijn naar het vliegveld gekomen om de laatste voorbereidingen gade te slaan. FINSCHE VIJFMASTER IN AMSTERDAM. Het zeilschip „Carl Vinnen" ligt gemeerd aan het terrein van de N.V. Havenbedrijf „de Rietlanden", waar het geladen wordt met een lading van 2400 ton oud. ijzer, bestemd voor Polen. Vrij naar het Amerlkaansch van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr. H. J. P. H. 21) Toen ze dien avond samen dansten, zei ze onomwonden: „Ik hoop, dat je met ons meegaat. Het zou zoo leuk zijn". Hij antwoordde stijf, te meer omdat hij voelde, dat hij zelf graag wilde: „Ik kan me niet voorstellen, dat Je de aanwezigheid van een derde op je huwelijksreis bijzonder zou waardeeren!" Hij voelde zich bitter gestemd. Ze sloeg de oogen neer en hij voelde, dat ze ergens mee inzat. Of was het verbeelding, dat haar gedachten zich verrieden in dat afgewende gelaat? „Oh Afrika!" mompelde zij. „Het zou voor Andy toch wel prettig zijn een man bij zich te hebben. Toe, als je het voor elkaar bren gen kunt, kom dan mee". De muziek hield op. Ze wandelden langs het dek ver van de anderen verwijderd. Alex voelde een bijna onoverkomenlijk verlangen ronduit tegen haar te praten. Hij wilde haar zeggen, wie hij was en dat haar man zich ten oprechte bij haar had ingedrongen. Hij wilde haar de verzekering geven, dat hij er van overtuigd was. dat zij aileen door overrompeling zich had laten overhalen. Hij wilde haar smeeken hem te bevrijden van zijn ellendige vermoedens. Hij kon zich niet voorstellen, dat zij, zoo als hij haar nu had leeren kennen, mede plichtige in een moordaanslag zou kunnen geweest zijn. Maar misschien was ze er niet van bewust geweest, wat het plan van de anderen inhield. In geen geval kon hü zich naar als schuldig voorstellen. Maar op slot van zaken durfde hij zich tegen haar toch niet uitspreken, voordat hij in staat was haar echtgenoot te ont maskeren. En daarvoor moest hij op zijn papieren wachten. Ze stonden tegen de verschansing en uit de verte bereikte hen de muziek, die weer begonnen was. „Zullen we terug dansen?" Ze vleide zich als een kind tegen hem aan en toen hij haar arm op zijn schouder voelde, herinnerde hij zich opeens den dag dat hij uit Harken House weggerukt was en hoe toen zijn nichtje Anne was komen toegesneld, om hem goeden dag te zeg gen. Haar gezicht was nat van tranen en haar hartje scheen gebroken van verdriet. Hij had haar opgetild en geknuffeld, maar zijn eigen gezicht, dat heel vreemd deed, tegen haar schoudertje verborgen. En nu had diezelfde Anne haar arm om zijn schouder heen geslagen en liet zich in den dans door hem leidenEen heftig verlangen steeg in hem op, een ongekend geluk en wanhoop tegelijkHij sloot zijn armen vaster om haar heen en drukte haar aan zijn borst. Maar even plotseling liet hij haar weer los en verwijderde zich zonder een woord te zeggen. Later op den avond kwam hij al wande lend over het dek met zijn pet diep in de oogen getrokken, Ane aan den arm van haar man tegen. Haar hand rustte op zijn arm en haar gezicht was naar hem opge heven in antwoord op wat hij gezegd had. In Alex scheen iets te bevriezen! Hij knikte nauwelijks. Ook Anne trachtte zich, al bonsde haar hart, heel gewoon te houden. Waarom was hij zoo op eens van haar v/eggeloopen, zonder om te zien, zonder een enkel woord om zijn houding te verklaren? HOOFDSTUK IX. Andy had weer een koortsaanval, hoewel niet heel erg. Het was alleen te zien aan een vurig kleurtje op zijn kaken, maar Anne kende nu de verschijnselen, de span ning en de zenuwachtigheid, de overgroote prikkelbaarheid, die zich langzaam aan zou oplossen dn onverschilligheid voor zijn om geving. Maar hij hield vol, dat hij zich al weer beter gevoelde en dat hij morgen be slist mee op de jacht zou gaan. Anne voel de maar al te goed, dat ze het nooit uit gehouden zou hebben, als Chadwick niet meegekomen was. Ze wist, dat hij het feit- lelijk niet van plan was geweest. Ze had het den geheelen weg al geweten, toen ze In een volgende boot van de Kaap afvoe ren. Ze had alle mogelijke moeite aange wend om zijn standvastigheid te breken, dat gaf ze zonder blikken of blozen zich zelf toe. Ze was ontzettend bang geweest, dat ze alleen met haar man moest gaan en in den tijd, dat ze met hem alleen In Kaap stad was geweest, was die angst nog toe genomen. Wel was ze de eerste weken met kennissen, die ze hadden opgedaan tijdens de zeereis, naar de Victoria Falls ge weest, maar dat uitstapje van bijna twee weken had ze vervelend gevonden en voor den waterval met zijn eindeloos gedonder en hoogopspattend schuim had ze geen belangstelling gehad. Als Alex nu eens niet met hen mee ging naar het noorden! Hij had zich na dien eenen avond zoo afzijdig gehoudenZe bad hem niet anders gesproken dan in bijzijn van Andy, die niets aan item be merkt had, maar geen enkele maal had ze hem alleen gesproken. Hij was nu op hun boot, maar gedroeg zich erg op zichzelf en afgemeten. In Mom basa had hij niet met hen op jacht willen gaan, onder voorwendsel, dat hij op enkele papieren moest wachten, die hem waren nagezonden „Ik zie jullie later nog wel, had hij bijna grimmig gezegd. Het had meer van een bedreiging dan van een belofte weg en hij had vermeden Anne aan te kijken. Ze waren er dus alleen op uitgetrokken. Over eindelooze vlakten, waar antilopen binnen de grenzen van het gereserveerde jachtterrein graasden. Ze zou nooit verge ten, hoe eenzaam haar die kleine doorn- boompjes met hun vlakke kruinen hadden toegeschevenen. Nairobi dat had in Zuid Carolina zoo aanlokkelijk geklonken was niet meer dan een vreemde stad, waar auto's en rickshaws kriskras dooreen krioelden en negers de zware vrachtwagens voortduw den of trokken. Anne, anders zoo belang stellend in het leven, voelde zich loom en onverschillig. Andy hield van de stad. Hij zat graag in de clubs te kaarten en reed veel per auto naar de omliggende groote ranches. Hij vroeg haar hoe ze het vinden zou, daar ergens een ranch te beginnen, alleen maar om dat leven eens te probeeren. In zijn manier van praten deed hij, alsof 't reeds zeker was, dat ze altijd bjj he® zou blijven Victoria Nyanza was voor haar niet an ders dan een blauw meer, waaraan ze kon zitten droomen. Kampala was een onbe langrijke stad, waar ze met allerlei lui ken nis maakte en danste. Eerst in Portal her vond ze haar levenslust. Daar immers begonnen de toebereidselen voor de safari, den tocht naar de binnen landen. Mc Nab, de handige Schot, door Andy aangenomen als kampleider, was op zoek gegaan naar dragers en eindelijk wa ren ze klaar voor de lang verwachte jacht partij. Ze borg haar witte japonnen op en legde khaki kleeding klaar voor den vol genden morgen, toen ze een wagen hoorde stoppen voor het kleine, pas gebouwde ho tel. Alex Chadwick stapte juist uit. Ze was naar buiten gehold om hem te verwelkomen en haar gezicht verried haar stemming meer dan ze eigenlijk wel be doelde. „O, kom je toch eindelijk!" Hij had haar zoo vreemd aangekeken. Alsof hij plotseling weer ergens bang voor was geworden. En toen zei hij: „Ik kom om den avond met jou en je man door te brengen, voordat jullie op reis gaat". „Maar je moet met ons meekomen! Andy zou het zoo'n teleurstelling vinden! En hij voelt zich niets lekker. Ik had zoo gehoopt dat je mee ging!" „Goeie genade!" zei Alex heftig en begon heftig en driftig zijn koffers af te laden. Maar toen McNab en Andy terugkwamen van hun onderhoud met den consul, zei hij dat hij klaar was om met hen mee te gaan, als hij zijn deel mocht meebetalen aan proviand en uitrusting. Andy deed nog een poging om die geldkwestie van de baan te schuiven, maar Alex bleef op zijn stand punt staan, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 5