recor verkoop LwTflodehui? LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad 45' 55' 55' 65' 75' 65' l?5 Een verschil van 60 Dekalumen! Huiselijk DRAMA met goedeu afloop! „BItARLITI" rJ LEIDSCH DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN Ziet onze speciale etalages Passage Botermarkt PHILIPS' ENGELS en FRANS N. S P Y K E R (Eng. M. O.) Mme. A. SPYKER (Fr.M. O.) BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Vaststelling jaarwedde - Uitkeering aan de School met den Bijbel. De raad vergaderde. De voorzitter-secre taris. de heer A. Verheul Az., opende met gebed; de notulen werden gelezen en on veranderd vastgesteld. Volgde vaststelling rekening 1935. waartoe z. hst. werd be sloten. alsmede aanbieding der begrooting 1937. welke op voorstel van den voorzitter bij de raadsleden zal worden rondgezonden en in een volgende vergadering zal wor den behandeld. Aldus besloten. Wijziging jaarweddenregeling der ambtenaren. Daar voor den veldwachter een andere regeling Is gekomen, moet deze van dat reglement worden geschrapt Aldus besloten. Door B. en W. werd voorgesteld de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie te verhoogen en te brengen op f. 400. thans f. 335. Na discussie werd hiertoe z.h.st. besloten. Ver volgens stelden B. en W. voor ontheffing te geven van den borgtocht van den vo- rigen ontvanger, waartoe werd besloten. Ook de uitkeering ingevolge de L.O.-wet, groot f. 762.20 met aftrek der geïnde school gelden. groot f. 343.80 werd z. h.st. goed. gekeurd. Vervolgens werd de vergadering ter vaststelling aangeboden, ontwerpen- verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld, overeenkomstig de desbe treffende wetswijziging. De verordening op de heffing is zoodanig gemaakt, dat de verschuldigde schoolgelden ongeveer de zelfde blijven als in de vorige. Z h. st. werd de verordening vastgesteld. Volgde een adres van het bestuur „Een school met den Bijbel", aan den raad, waarin zij ver zoeken ingevolge art 205 der L.O.-wet. in plaats van een jaarlijksehe rente van f. 869.65 nu 80 pCt. van de geschatte waarde der gebouwen, zijnde f. 13.914,40, uit te kee- ren. De voorz. zegt, dat hoewel dit eigenlijk een zaak is. waarover B. en W. moeten be slissen. zij gemeend hebben haar toch den raad voor te leggen ter advies. Na discussie werd z.h.st. besloten dit verzoek van het schoolbestuur toe te staan. Na rondvraag volgde sluiting. HILLEGOM. Raadsstukken. Het R.-K. Schoolbestuur van St. Martl- nus vraagt gelden voor leerboeken ten be hoeve van de R.-K. Ulo-school aan de Mariastraat. De aanvraag voldoet aan de wet, waarom B. en W. voorstellen medewer king te verleenen. De R.-K. schoolbesturen van St. Joseph en St. Martinus wenschen gebruik te ma ken van de gelegenheid, welke de wet biedt, om de jaarlijksehe vergoeding voor terrei nen, gebouwen en schoolmeubelen te ver vangen door een uitkeering ineens, zijnde 80 pCt. van f. 136 700 of f. 109 360. B. en W. achten een uitkeering in eens aanbeve lenswaardig en stellen voor daartoe te be sluiten. Het Burgerlijk Armbestuur heeft een subsidie ontvangen van f. 51.000. De vorige rekening sloot met een nadeelig saldo van f. 2436,99. Het college vraagt dit alsnog aan den raad en ten hoogste f. 3000 als verhooging der subsidie 1936. De kleine kweekers, aan wie een crediet is verleend, zijn niet in staat geweest vóór 15 September 1.1 af te lossen. Voorgesteld wordt het crediet met een jaar te ver lengen: vóór 15 Sept. 1937 moeten de cre- dieten terugbetaald zijn. B. en W. stellen voor de salarissen van het gemeentepersoneel per 1 October 1936 te herzien, zooals door den minister van Binnenlandsche Zaken is verlangd en na overleg is goedgekeurd. De verlangde ver laging was ongeveer 5 pCt. Voor straatkolken in de Leidschestraat wordt een crediet gevraagd van f. 350. Een bezuinigingsapparaat in de verwarmings installatie van het gemeentehuis vordert een uitgaaf van f. 615. Raadsagenda. De Raad komt morgen 's namiddags te 1 3/4 uur ten raadhuize bijeen. 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verleenen der ver- eischte medewerking voor aankoop van leermiddelen ex. art. 72 der Iageronder- wijswet 1920 ten behoeve der R.K. U.L.O. school. 4. Voorstel tot het toekennen van een bij drage aan de Chr. H.B.S. te Leiden. 5. Voorstel inzake afkoop rentevergoe ding ex art. 205ter der L.O. wet 1920. 6. Voorstel tot het toekennen van een suppletoir-subsidie ten behoeve van het Burgerlijk Armbestuur. 7. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening. regelende het toekennen van wachtgeld en pensioen aan gewezen wet houders en het toekennen van pensioen aan weduwen en weezen. 8. Voorstel tot verlenging der regeling in zake het verstrekken van crediet aan kleine kweekers. 9. Voorstel Inzake de salarisherziening van het gemeente-personeel. 10. Voorstel tot wijziging der regeling ex artikel 212 der gemeentewet. 11. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van het aanbrengen van eenige straatkolken in den Rijksweg. 12. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor den aankoop van een bezuini gingsapparaat ten behoeve der centrale verwarming in het raadhuis. 13. Vaststelling van de 7de en 8ste be- grootingswijziging dienst 1936. 14. Vaststelling kohier aanlegbelasting 1936. 15. Mededeelingen: a. Benoeming leden commissie tot onder zoek der gemeenterekening, dienstjaar 1935. b. Verzoek om vrijstelling hondenbelas ting. c. Adres van het raadslid G. L. Pijnaker betreffende de wijziging der steunregeling. d. Adres van de Vereeniging van „Eigen Werkers", teneinde te gerakn tot een steunregeling voor de genoemde categorie. e Verzoek van J. van Zanten om onthef fing van de bepalingen van het uitbrei dingsplan inzake openruimtemaat. f. Wijziging in de eindcijfers der ge meenterekening dienst 1933. Eerste plechtige H. Mis. De heer C. van der Zande van het bis dom Avras in Frankrijk is Zaterdagavond met auto's door het feestcomité van het station afgehaald, waaroo een kort Lof in de St. Joseohkerk volgde. Gistermorgen had de groote plechtigheid plaats De kerk en vooral het hoofdaltaar en de zij-altaren waren versierd met bloe men en palmen De feestpredikatie is ge houden door kapelaan Berkhout van Over- veen. 's Middags was er een drukke receptie ten huize van zijn moeder en 's avonds een Danklof met Te Deum. Verandering in de openstelling van het Postkantoor. Verschillende plaatselijke vereenigingen hebben den volgenden brief ontvangen van den directeur van het Postkantoor: Ik heb de eer u mede te deelen. dat blijkens van de administratie ingekomen schrijven, de openstelling van het kantoor, gerekend naar het verkeer over 1935 inge krompen zal moeten worden. Op grond van genoemd verkeer zal het kantoor voor den post- en telegraafdienst gedurende 10 uren opengesteld kunnen worden. Mij is opgedragen ter zake met belang- hebben instanties overleg te plegen. In verband hiermede, zij u medegedeeld, dat naar mijn meening, de volgende open stelling het meest aan de belangen van het publiek zou tegemoetkomen, te weten 816 en 17.3019.30; in de gedachte slui tingsuren van 1617.30 is de drukte aan het loket van minder beteekenis dan op andere uren. Voor de tusschen 16 uur en 17.30 te verzenden post, waarvoor de laat ste buslichting om 15.50 is, kunnen aan- geteekende stukken worden aangeboden tot 15.45, terwijl van de om 16.44 en 16.57 te ontvangen posten, de correspondentie voor de busrechthouders om 17.30 dus bij de heropening van het kantoor gereed is. Voor de post waarvoor om 17.55 laatste lichting is. kunnen aangeteekende stukken worden aangeboden tot 17.45; de sluiting van 1617.30 levert te dien opzichte naar mijn meening geen bezwaar op. Bij het vaststellen van andere sluitingsuren zou den m.i. meer bezwaren optreden, waarom ik meen dat de bovengenoemde openstel ling den minister hinder geven zal. Gaarna zal ik vernemen of u zich hier mede kunt vereenigen. Wolhandkrabben. Twee exemplaren van dezen vijand der visschers zijn in de Ringvaart bij Llsse ge vangen. Eén wolhandkrab is door een leer ling van de openbare school voor U.L.O. alhier op zijn school vertoond. Nieuwe natrium-lampen. De oude natrium-lampen in de Burg. Pontstraat zijn vervangen door nieuwe, met een verbeterde kop. De verlichting is daardoor verbeterd en nu gelijk aan die van den Rijksweg en Provincialen weg. De heer C. H. Kanters te Delft Is do» den Burgemeester toegelaten als volontair bij de gemeente-politie. o NOORD WIJKERHOUT. Een liefdadigheidskermis. Ten bate zijner arme parochianen orga niseert pastoor L. Westerwoudt in combi natie met de Martha-Vereen. een liefda digheidskermis, welke drie dagen duurt. Op het terrein van het St. Victor-patro- naat zijn allerlei vermakelijkheden opge richt, alsook twee consumptie-kramen. ,,St. Jeanne d'Arc" concerteerde op het feest terrein. Er was al veel publiek, dat zijn gave offerde voor het goede doel. o WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen v.m te kwart voor tien in het openbaar bijeen. Notulen. Ingekomen stukken en mededee lingen. Benoeming van commissiën: a). commissie van bijstand openbare werken: aftr. H. G. Hendriks, aftr. J. M. Kolff, aftr G. J. v. d. Stoel; b. commissie van bijstand bedrijven: aftr. ir. H H. Dresselhuys. aftr. mr. J. H. Kiewiet de Jonge. aftr. A. L. Rooijakkers. vacature: wegens ontslagname J P. Bolten: c. commissie van bijstand ge- meentefinanciën: aftr J. K. Bazelier. aftr, dr. Ph. J. Idenburg, aftr. mr, H. B. Wildt Meyboom: d. commissie voor de strafver ordeningen: aftr. W Boender, aftr. C. J. Breedvelt. aftr. dr. Ph. J. Idenburg: e. com missie onderzoek geloofsbrieven: aftr. leden dr. Ph. J. Idenburg. A. L. Rooijakkers. D. Th. Ruys. Aftr. plaatsverv. leden: J. K. Bazelier. C J. Breedvelt. mr. J H. Kiewiet de Jonge. Benoeming lid Maaschappelïik Hulpbetoon. Aftr. C. Mansvelt. De aanbe veling luidt: 1. C. Mansvelt. 2. C, van Tol. Verkoop bouwterrein. Pensioen- en wacht geldregeling wethouders. Verhooging sub sidie Maatschappelijk Hulpbetoon voor steun aan werkloozen. Verhooging gewoon subsidie Maatsch. Hulpbetoon. Verdaging beslissing uitbreidingsplan. Aanleg centrale verwarming ambtswoning secretaris. Brand weermuseum. Verordening ex artikel 223 der gemeentewet. Begrotingswijzigingen. Retributiekohier. Kohier hondenbelasting. Belastingreclames. Zorgt dat ook U van de partij bent, want hetgeen wij U thans bieden heeft zijn weerga nog niet gevonde<nl Uitsluitend prima kwaliteiten zoals U van Gerzon eist en gewend bent, bieden wij aan tegen Recordprijzen Hierdoor is het mogelijk, bij aan schaffing van slechts enkele paren aanzienlijk op Uw kousen rekening te besparen. WASZIJDE fijn weefsel, diverse modekleuren, per paar Per 3 paar1.25 BEMBERGZIJDE, zeer solide kousen, 2e keus, modern kleurassortiment. GEPLATEERDE WASZIJDE, zeer solide kwaliteit, diverse kleuren BEMBERGZIJDE - fijne solide kwali teit, prima versterking, moderne kleuren NATUURZIJDE fijn modern weefsel, genre chiffon, moderne kleuren... NATUURZIJDE - zeer fijne chiffon kousen, diverse moderne kleuren Per 3 paar2.55 NATUURZIJDE, extra fijne crêpe twist, zeer elegante kous, in diverse modekl. Per 3 paa^mmnrfrn»r»mm.R 3.45 GERZON „Drama" is NIET fe sterk uitgedrukt. Wat is tragischer dan achteruitgaand gezichtsvermogen? Vlugge vingers reppen zich. Oogen turen op fijne steken en warrelende motieven. Bij onvoldoende licht. En langzaam voltrekt zich het drama van oogbederf... Oogen verdragen geen constant licht- tekort. Gaat ernstig na,of de midden lichten van al Uw vertrekken wel een lamp van ten minste 150 deka- lumen bevatten. Laat Uw installateur zonder eenige verplichting gra tis een lichtmeting bij U verrichten. Zorgt evenzeer voor een goede bijverlichting op de plaatsen, waar U handwerkt of leest! Goed licht is goedkoop. Voor 1 cent geeft een Philips' „Bi-Arlita"-lamp van 150 de- kalumen een heelen avond helder licht, berekend naar de meest-ge- bruikelijke stroomtqrieven., "Af Niemand verzuime ons gratis werkje „Van het Wondere Zien" aan te vragen. Het voorkomt veel verdriet, - en wijst U den weg naar gezelligheid en gezondheid! LAMPENFABRIEKEN, EINDHOVEN 9782 Gevraagd per 5 October a.s. flinke nette VERKOOPSTER tusschen 18 en 24 jaar, met prima vakkennis van het ge- heele manufacturenvak. Pers. sollicitaties m. get. hedenavond 7 tot 8 uur, Woensdagochtend 9 tot 10 uur. 9811 „DE WAAG" - Haarl.straat 126 CONVERSATIE - GRAMMATICA ENZ. Privé-, club- en cursuslessen. Cursusles: f. 2.50 per maand. MERCURIUS-DIPLOMA - OPLEIDING L.O. GANGETJE 1 HOEK BREESTRAAT 9707 Pakken Oude Couranten verkrijgbaar a 20 ets. per 5 K.G. BUREAU NOORDEINDSPLEIN 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14