LESDSCH DAGBLAD, Dinsdag 29 September 1936 Vierde Blad No. 23471 YISSCHERIJ-BERICHTEN 77ste Jaargang BINNENLAND MEDEWERKING VAN DEN MIDDENSTAND EN COÖPERA TIES TEGEN PRIJSOPDRIJVING. Door de vereeniging van grootwinkel bedrijf in levensmiddelen werd aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart een schrijven gezonden, waarin o.m. wordt gezegd dat ten eerste: hare leden zullen ondersteuning verleënen tot ver wezenlijking van de gedachten door den Minister-President in zijn radiorede ont wikkeld. Ten tweede: hare leden zullen bevorde ren, dat de rust onder de bevolking wordt gehandhaafd, door aan haar filiaalhouders instructies te geven, om bovenmatige in- koopen tegen te gaan. Ten derde: hare leden zullen vorderen, dat geen onredelijke prijsverhooging in een harer winkels plaats vindt. Dit besluit werd genomen in de ver onderstelling, dat de regeering binnen den kortst mogelijkcn termijn maatregelen zal treffen, opdat de bestaande heffingen, accijnzen en andere crisismaatregelen op levensmiddelen toegepast, zich zouden aan- Sassen aan de gewijzigde omstandigheden, e vcreenlging vleit zich met de hoop, dat de regeering het contact met haar zal wil len behouden, voor het geval de regeering meent, belangrijke wijzigingen in de be staande maximumprijzen te moeten vast stellen. De Christelijke Middenstandsbond zond aan alle afdeelingsbesturen, vakbonds- besturen, en leden de volgende circulaire. Nu onze regeering door de buitenland- sche gebeurtenissen waardoor Nederland alleen kwam te staan inzake de handha ving van den gouden standaard, zich ge noodzaakt zag de door haar tot dusver gevolgde monetaire politiek te wijzigen, wacht haar vanzelfsprekend opnieuw een zware taak. Het is van het grootste belang, dat ons volk door een rustige, kalme en waardige houding haar helpe die taak te volbrengen. Het is zaak voor ieder, hij zij handeldrij vende of industrieele middenstander, dit te beseffen en zich naar dit besef te gedragen. De regeering deelde bereids mede maat regelen te zullen treffen om elke prijs opdrijving en het pogen tot hamsteren in den kiem te smoren. Het hoofdbestuur van den Christelijke Middenstandsbond rekent op u en ver wacht, dat ge sterk zijt om alle verleiding in deze te weerstaan. Het secretariaat van den centralen bond van Nederlandsche verbruikscoöperaties schrijft ons: Hoewel zulks wellicht overbodig was, heeft het secretariaat van den Centralen Bond van Nederlandsche verbruikscoöpe raties toch gemeend, er goed aan te doen, om, na overleg met de betrokken instan ties van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart, een circulaire te richten tot de bij hem aangesloten coöpe raties, in verband met de mogelijke deva luatie van den gulden. In deze circulaire wordt de coöperaties er op gewezen, dat zij aan een eventueele ongemotiveerde prijsstijging niet mede be- hooren te doen, krachtens hun beginsel, dat hun gebiedt, de belangen van de ver bruikers te behartigen. Aan de besturen wordt aangeraden, zoo noodig maatregelen te treffen, dat aan de leden geen abnormaal groote voorraden worden afgeleverd, terwijl eveneens moet worden voorkomen, dat de winkels door niet-leden zouden worden leeggekocht, De coöperaties behooren er een eer in te stel len. de regeering bij te staan ln de moei lijke taak, welke haar wacht. Tot dusver is slechts sporadisch hier en daar getracht de prijzen op te drijven, doch dit werd in de klem gesmoord Te Rotterdam heeft de politie bij eenige winkeliers ingegrepen en de stijging onge daan weten te krijgen. Er is gedreigd een agent voor die winkels te zetten, die zou den doorgaan om het publiek te waar schuwen. De dagelijksche besturen van den Neder- landschen Slagershond en den R.-K. Han- zebond van Slagerspatroons, zijn gister middag te Den Haag bijeengekomen ter bespreking van de huidige positie van de vee- en vleeschmarkt en het rondschrijven van den Minister van Handel en Nijver heid, waarbij aan de bonden werd ge vraagd medewerking te verleenen om prijs opdrijving van levensbehoeften te voorko men De dagelijksche besturen hebben zich op het standpunt geplaatst, dat de slagers bonden de gevraagde medewerking in het algemeen belang zeer zeker dienen te ver leenen, doch dat van de regeering verwacht mag worden, dat deze het ook mogelijk maakt, prijsstijging van het vleesch te voorkomen. De slachtveemarkten van Maandag toonden door korten aanvoer een verdere tendenz tot stijging en een verhoo ging der vleeschprijzen. Een verhooging van vleeschprijzen zal ook niet kunnen uit blijven, indien deze prijsstijging van de markt zich voortzet, hetgeen zeer wel mo gelijk is bij de huidige voorraden slacht vee en de verwachting der bonden, dat de nieuwe monetaire politiek der regeering zal brengen: verhooging der veeprijzen. De slager zal derhalve genoodzaakt zijn de vleeschprijzen toch te verhoogen. tenzij de regeering hem de helpende hand biedt door de crisisheffingen op rund- en var- kensvleesch af te schaffen of op te schor ten. Deze heffingen drukken thans zeer zwaar op het slagersbedrijf, wijl de vee- prijzen de laatste dagen sterk zijn geste gen. De beide bondsbesturen hebben in een onderhoud met den regeerlngscommissaris ar. Groeneveld Meijer bij dezen ook een ernstig beroep op de regeering gedaan, om tot afschaffing of opschorting der crisis heffingen over te gaan en zij meente dat hiertoe gereede aanleiding kan bestaan, nu de regeering de toeslagen op vleesch- en vee-export heeft opgeschort en bij de nieu we economische verhoudingen aan afslach ting van vee niet meer behoeft te worden gedacht, zoodat de gronden, waarop crisis- heffingen op varkensvleesch en rund- vleesch werden ingesteld, voor de naaste toekomst kunnen worden geacht te zijn Wfvallen. GRIEVEN TEGEN DE DRANKWET. VERNIETIGENDE CRITIEK VAN DEN NIJVERHEIDSRAAD. De Nijverheidsraad deelt ons het volgende mede: De Nijverheidsraad heeft met toestem ming van den Minister van Sociale Zaken een overdruk verspreid van zijn in Novem. ber 1934 aan den toenmaligen minister van sociale zaken uitgebracht rapport In zake de Drankwet. De Raad beoogt hiermede, steun te vinden voor het streven, om het bedrijfs leven op te heffen uit de knellende banden van de Drankwet. De door den Nijver heidsraad voorgestane wetswijziging zou de bestaansmogelijkheid van talrijke bedrij ven verbeteren en het vreemdelingenver keer bevorderen, zonder sociale gevaren op te leveren. Daardoor zou de ethische strekking der Drankwet beter verwezenlijkt worden dan thans. Dat het advies van den Nijverheidsraad nog steeds geen gehoor heeft gevonden, is wel zeer bedroevend. Immers het betrok ken bedrijf heegt inmiddels naast de drankWettelijke benadeeling, meer dan menig ander, de gevolgen van de econo mische crisis ondervonden. Het genoemde rapport houdt een vernie tigende critiek in op de bestaande Drank wet. De invloedsfeer van deze wet, die den kleinhandel in alcoholhoudende dranken regelt, is in 1931 aanzienlijk uitgebreid, niettegenstaande het verbruik per hoofd der bevolking veel veranderd is. De ver mindering is een gevolg van de cultureele ontwikkeling van ons volk en niet van de drankwet. De drankwet, aldus het rapport, roept in haar tegenwoordigen vorm eer sociale mis standen in het leven. Dit komt, omdat deze wet is opgebouwd op een aantal onderling tegenstrijdige grondgedachten, waarvan enkele zelfs op zichzelf genomen ongerijmd zijn. De drankwetgever meende bijvoorbeeld het drankgebruik te kunnen doen vermin deren door verkleining van het aantal verkoopplaatsen. Die verkleining wordt echter niet door oordeelkundig onderscheid beheerscht, maar in het algemeen door blind toeval, zoodat de sociaal beste zaken tot' ondergang kunnen worden veroordeeld, terwijl minder goede blijven voortbestaan. In de practijk is gebleken, dat het gebruik van andere oorzaken afhangt dan van het aantal verkoopplaatsen, want het gebruik daalde tusschen 1900 en 1930 veel sterker dan dit aantal. Overigens wordt het café- en restau rantbedrijf gedwongen in een keurslijf van starre bepalingen. De normale economische ontwikkeling wordt belemmerd, omdat in het algemeen het voortbestaan van een onderneming gebonden is aan het leven van een natuurlijk persoon, die zelf alle risico van den verkoop moet dragen (de zaak niet ln vennootschapsvorm mag ex- ploiteeren) en die sedert de wetsherziening in 1931 veelal geen eerste hypotheek meer kan vestigen op zijn. pand, Na nog op een aantal groote en kleine grieven tegen de Drankwet (o.a. op mis bruik door vergunning- en verlofhouders van hun monopoliepositie tegenover credi. teuren en leveranciers) gewezen te heb ben, gaat het rapport over tot een pleidooi voor grondige wetsherziening. Tot de voornaamste der aanbevolen wij zigingen behoort (behalve het leesbaar maken van den schier onbegrijpelijken tekst) het erkennen van de vergunningen (voor sterken drank) en de verloven (voor bier, wijn, enz.) als verhandelbare ver mogensobjecten. Voor het aantal verloven wordt een limiet overbodig geacht, omdat ongezonde uitbreiding daarvan niet te duchten is. Verder wordt de opheffing bepleit van een aantal noodelooze en vexatoire bepa lingen. Tevens wordt aangedrongen op waarborgen (door betere redactie en ad ministratieve rechtspraak) tegen willekeu rige wetstoepassing door de overheid. Ten slotte wordt aanbevolen om het starre en voor het publiek hinderlijke verbod van den verkoop van zwak-alcoholische dran ken buiten localiteiten (zooals op sport terreinen, open luchtfeesten, openbare wa teren, enz.) op te heffen behoudens be perkingen, waar deze noodig mochten zijn. De Nijverheidsraad wijst nog op de ur gentie van zitn voorstellen en vertrouwt, dat deze. wet geworden, zullen bijdragen tot verbetering van de economische en sociale verhoudingen in ons land. NEDERLANDER DOOR SPAANSCHE REGEERINGS- TROEPEN GEARRESTEERD. STAPPEN VAN DEN ZAAKGELASTIGDE HEBBEN NOG GEEN SUCCES. Naar wij vernemen Is een Nederlandsch onderdaan, Alfons Visscher genaamd, gis ternacht door leden der volksfrontmilitie te Madrid in arrest genomen. Nadat zij hem aan een ondervraging hadden onderwor pen, hebben zij hem in handen van de politie gesteld. De zaakgelastigde, die thans te Madrid de belangen van de Nederlandsche onder danen behartigt, heeft onmiddellijk, toen dit feit hem ter oore kwam, de noodige stappen ondernomen, welke evenwel nog geen resultaat hebben gehad. Men acht het waarschijnlijk, dat de arrestatie geschied is op grond van beschuldigingen, dat de heer Visscher met de opstandelingen zou heulen VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL. Adres aan de regeering. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft een adres gezon den aan den voorzitter van den minister raad, waarin dit verbond zijn leedwezen te kennen geeft over het voortschrijdende kwaad, dat aldus adressant door het communisme (marxisme) en de revolution- naire groepen in ons volk wordt aange richt en er ten krachtigste op aandringt, scherpere maatregelen hiertegen te treffen en allereerst, doch onmiddellijk, tot de ontbinding van de Communistische Partij Holland over te gaan. opdat ons volk wete. dat ook dt legeering het communisme ver oordeelt OMROEPORGANISATIES EN DISTRIBUTIE. Distributiemachtiging met 5 jaar verlengd. Teneinde de juiste verhouding der in den Nederlandschen radio-omroep werkzame groepen, met name de omroeporganisaties en de distributie-bedrijven, te bevorderen en tevens de mogelijkheid te openen, dat deze en andere in den omroep werkzame organen, elk op zijn gebied, op doelmatige en harmonische wijze kunnen medewerken aan de vervolmaking van dezen omroep, zijn bij Kon. besluit van 8 Sept. 1936 (Staatsblad no. 348) voorzieningen getrof fen voor het ter beschikking stellen van gelden, teneinde deze doelstelling te ver wezenlijken. Aangezien door deze regeling, welke na overleg met de vertegenwoordigers van de betrokken belangengroepen tot stand kwam, een voorspoedige ontwikkeling van den Nederlandschen omroep als geheel wordt mogelijk gemaakt, heeft de minister van binnenlandsche zaken termen kunnen vinden, deze ontwikkeling ook anderzijds te bevorderen door met betrekking tot de verlaging van de voor de radiodistributie verleende machtigingen, waarvan het mee- rendeel in April 1937 afloopt, de volgende gedragslijn vast te stellen. Indien de gemeentelijke en particuliere radio-distribuanten zich blijven beijveren om de machtigingsvoorwaarden zoowel technisch als exploitatief zoo stipt moge lijk na te komen, zal er in het algemeen in April 1937 geen aanleiding zijn, een an deren exploitatievorm voor die verzorging in het leven te roepen. Met inachtneming van 't vorenstaande zullen dan ook de thans loopende machti gingen met 5 jaren. d.i. tot 1 Mei 1942 worden verlengd, met de bepaling, dat deze termijn na ommegang wederom met 5 jaren kan worden verlengd, wanneer mocht blijken, dat bij het beëindigen van den eersten vijfjarigen termijn daartegen geen technische en/of exploitatieve bezwaren kunnen worden aangevoerd. Ten einde te bereiken, dat voor de over heid de gelegenheid wordt geschapen, om op een bepaald oogenblik het geheele vraagstuk van de radio-distributie opnieuw en in volle vrijheid te overzien, wordt te vens bepaald, dat voor verlenging van de machtigingen welke op een later tijdstip dan 1 Mei 1937 afloopen, dezelfde termij nen en dezelfde bepalingen gelden als hiervoren onder 4 aangegeven, zoodat ook voor deze de data van 1 Mei 1942 en 1 Mei 1947 zullen worden in acht genomen. Hieraan moet worden toegevoegd: dat de administratieve voorschriften, waaraan in het vervolg zal moeten worden voldaan, nog nader zullen worden vastgesteld, ter wijl bij de vaststelling daarvan rekening zal worden gehouden met de eischen dei- voortschrijdende techniek en de verant woordelijke positie, welke de radio-distri buanten in het omroepbestel innemen. De overheid behoudt zich voor, in die gebieden wagj een behoorlijke exploitatie zulks ter beoordeeling van den minister van Binnenlandsche Zaken meer con centratie dan wel afronding door kleine gebiedswijzigingen van de bedrijven nood zakelijk maakt, zóódanige concentratie en/of afronding zal kannen worden gevor derd. Onverminderd de verleening van de rijksmachtiging, blijft daarnaast de ge meentelijke vergunning noodzakelijk. De aandacht van de gemeentebesturen zal erop worden gevestigd, dat in de aan de gemeentelijke vergunning te verbinden voorwaarden ten opzichte van het gebruik van openbare gemeentegronden en eigen dommen, de gemeenten slechts inkomsten kunnen verwerven dooor het heffen van vergoedingen in overeenstemming met de desbetreffende bepalingen van de gemeen tewet. OPENING HAVENZIEKENHUIS TE ROTTERDAM. Openingsrede van minister-president Colijn. Gistermiddag heeft dr. H Collin in het bilziin van een groot aantal genoodigden en belangstellenden uit medische, handels- en jcheepvaartkringeii, de officieele opening verricht van het reeds eenigen tiid in ge bruik zijnde Havenziekenhuis uitgaande van de Vereeniging Instituut voor Tropische Geneeskunde RotterdamLeiden. In de kllniekzaai van het bijzonder een voudige. maar doelmatige ziekenhuis had den zich tegen drie uur zeer velen ver zameld in afwachting van het oogenblik. waarop dr. H. Coliin zün drukke bezigheden in deze dagen van soannme verlatende, de zaal zou betreden voor het verrichten van de openingsplechtigheid. De heer G. D. van Beuningen heeft als president-curator van het Havenziekenhuis in een begroetingswoord allereerst dr. Co liin dank gebracht voor zijn komst naar Rotterdam en zeer in het kort de beteeke- nls van dezen dag uiteengezet Een zieken huis als dit moet niet alleen curatief, maar ook preventief werken en dit is voor een havenstad als Rotterdam van groote betce- kenis. Spr. memoreerde het initiatief van prof. de Jong en prof. Kan die 22 jaar geleden tot de oprichting van het instituut den stoot gaven en verzocht hierna dr. Colijn om ziin openingsrede te willen uit spreken. Dr. Colijn. die met een langdurig en warm app'aus werd begroet, zeide. dat het geen verwondering behoefde te wekken, dat het hem moeite had gekost, in deze dagen, waarop de waakzaamheid der regeering van uur tot uur geboden is, naar Rotter dam te komen. Indien niet een bijzondere reden hiervoor ware geweest, zou hij in gebreke ziin gebleven. Die reden was. dat deze stichting als het bewijs van zeer groote Volharding en waren burgerzin beschouwd moet worden. Volharding in lange, moeilijke jaren in en na den oorlog, die alle plannen vernietigden, van een vereeniging die zich niet tot de regeering wendde om finan- cieelen steun, zooals heden maar al te vaak gedaan wordt, maar die de benoodigde gel den zelf bijeen gebracht heeft. Als blijk van waardeering voor het vele. dat deze vereeniging gedaan heeft op het gebied der tropische geneeskunde, deelde dr Colijn mede dat het H.M. de Koningin had behaagd den geneesheer-directeur van het nieuwe Haven-ziekenhuis, dr. A A. Hulshof te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw om daar mede tevens allen die de lotgevallen van het ziekenhuis gedeeld hadden, in hun directeur en chef te eeren. Spr. hoopte, dat de lotgevallen in de komende laren minder bewogen zouden zijn dan in bat varleden DEZE KEER MAAR Bovendien spaar ik nog een paar centen Zoo denken velen, die een goedkoop surro gaat koopen. Maar wéét U dan ook, waar dit product vervaardigd werd? Wéét U, of dit product met even groote nauwlettende zorgzaamheid wordt samengesteld? Wéét U, of dit vervangmiddel een even groote werkzaamheid bezit en of het op den duur even goed te verdragen is? Wéét U, dat U zich door het innemen van een onbekend en goedkoop middel aan een groot gevaar kunt bloot stellen? Ziet U, die ééne keer kan zloh bitter wreken. Daarom ook voor U allen het middel uit de wereldberoemde „Bayer"-fabricken, ASPIRIN met het „Bayer"-kruis en den oranjeband, het product van vertrouwen. 9793 (Ingez. Med.i en wenschte het nieuwe ziekenhuis een zegenritken arbe'-i toe. Hierna hebben nog het woord gevoerd wethouder Dijk namens het gemeentebe stuur van Rotterdam, prof. A. W. Nieuwen- huis. voorzitter van het Instituut voor Tro pische Geneeskunde RotterdamLeiden, die een overzicht gaf van de groote moei lijkheden op medisch gebied in de tropen en den belangrijken steun, dien 't moederland hierbij verleent, dr. Kramer namens de Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunst, prof. Schueffmer uit Amsterdam namens de zus ter vereenging en de administratrice van het Haven-ziekenhuis mej A. A. v. d. Endt, die namens het geheele personeel een elec- trlsche klokkeninstallatie aanbood. Een talrijk publiek, door de politie op be hoorlijken afstand gehouden, heeft op har telijke wijze dr. Coliin bij zijn vertrek naar Den Haag toegejuicht. OVERVERMOEIDHEID VAN CHAUFFEURS. Regeering handhaaft haar standpunt. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet houdende bepalingen, beoogende het tegen gaan van oververmoeidheid van bestuur ders van motorrijtuigen, merken de mi nisters van waterstaat en van sociale zaken op, dat de coördinatie van het verkeer bij dit wetsontwerp niet de rol speelt, welke eenige leden daaraan toekennen. Wordt interne ordening aangebracht, dan betee- kent dat niet coördinatie, maar wordt alleen een toestand van orde geschapen, welke men noodig heeft als basis om tot coördinatie te kunnen komen. Naar de meening van vele leden zouden de zoogenaamde .heerrijders" buiten de regeling behooren te worden gelaten. De ministers stemmen in beginsel hiermee niét ln. Immers bezwaarlijk valt te ont kennen, dat in een toestand van over vermoeidheid een heerrijder evengoed de veiligheid van het verkeer in gevaar kan brengen als een beroepschauffeur. Van de voorgenomen maatregelen be hoeft geen groote hinder voor het verkeer gevreesd te worden. Een intensieve con trole acht de regeering niet noodig en trouwens moeilijk door te voeren. Wel zal de controle zoo gevoerd kunnen worden, dat de bestuurders van motorrijtuigen tot het inzicht komen, dat het raadzaam is, de .voorgeschreven administratie inzake werk- en rusttijden in orde te hebben. Het ligt niet in de bedoeling der regeering om een groot aantal nieuwe ambtenaren voor het toezicht op de naleving van deze wet aan te stellen. Een belemmering van het nachtelijk ver voer door motorrijtuigen wordt door de regeering niet beoogd. BEGRAFENIS A. BARON VAN NAGELL. In tegenwoordigheid van vrijwel den ge- lieelen Gelderschen adel, onder wie de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Gelderland, mr. S. baron van Heem stra, de meeste burgemeesters van de om liggende gemeenten en duizenden belang stellenden in en buiten de gemeente Bar- neveld, had gistermiddag de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer A. W. J. J. baron van Nagell, die ge durende 42 jaar burgemeester der ge meente Bameveld was. H.M. de Koningin was vertegenwoordigd door baron van Heeckeren van Keil. De lijkkoets was door tal van kransen en bloemstukken gedekt, waaronder ook een kraiTs van H.M. de Koningin. Toen de stoet het gemeentehuis pas seerde, werd door den burgemeester, den heer J. Westrik namens het gemeente bestuur een krans aan den lijkwagen ge hecht. De gemeenteraad schaarde zich daarna in den stoet. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door ds. C. van Montfrans; ir. Mesu, na mens het ministerie van landbouw en visscherij; burgemeester Westrik, namens den gemeenteraad, B. en W., het gemeen- tepersoneel en alle Barneveldsche vereeni- gingen: baron Schimmelpenninck van der Oye, namens de ridderlijke Duitsche orde „Ballye van Utrecht"; dr. Lovink, namens de Nederlandsche Heide-Mij.; notaris Din ger, namens de Spoorweg-Mij West-Veluwe; ds, Hoeleveld, namens de gewestelijke com missies de Veluwe van den B.V.L. en mr. A. G. A. Ridder van Rappard, namens de Geldersch-Overijsselsche Mij. van Land bouw en het hoofdbestuur van den Vrij heidsbond. De zoon van den overledene, mr. J. E. H. baron van Nagell, gezant te Pretoria, dankte voor de eer zijn vader bewezen. UIT DE STAATSCOURANT. Aan T. E. Welt is op zijn verzoek met ingang van 20 December 1936, eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente Usquert, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen. Aan J. G. Jansonius op zijn verzoek met ingang van 29 November 1936, eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente Leeuwarderadeel met dankbetui ging voor de diensten door hem in die be trekking bewezen. VOOR WOENSDAG 30 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending 8.00: Gram.pl. 9.30: Kookoraatie 10.00: Morgenwijding 10.15: Causerie, Gram.pl. en voordracht 12.00: Gram.pl. 12.151.45: VARA-orkest en Gram.pl. 2.00: Orgelspel 2.30: Voor de Vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Melody- Circle en Gram.pl. 6.50: Causerie „Zon nestraal roept u" 7.00: Soortuitzending 7.15: De Roodborstjes 7.40: Causerie „Sociale verzekering" 3.00: SOS-Berich- ten 8.03: Berichten ANP.. VARA-Varia 8.15: VARA-orkest. 9.00: Radio-tooneel) 9.30: Gram.pl. 10.00: Berichten ANP 10.05: De Flierefluiters en solist. (In de pauze: Gram.pl.) 11.00: Causerie .Huwe lijksverhoudingen" 11.30—12.00: Gram.pl. Hilversum II. 301 M. NRCV-Uitzending 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.0012.00: En semble Van der Horst 12.15: Gram.pl. 12.30: Vervolg van 11.00 1.15: OrgelspeL 2.00: Gram.pl. 2.15: Sopraan en piano 3.00: Chr. Lectuur 3.30—3.45: Gram.pl. 4 00: Trioconcert '5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Afgestaan 7.00: Berichten 7.15: 4 October. Die rendag, causerie 7.45: Reportage 8.00: Berichten ANP 8 15: 10-jarig bestaan Nederl. Oranjevereen. .Het Zuiden" te Rot terdam 10.25: Berichten ANP 10.30 1130: Gram Dl Hierna: Schriftlezing, Droitwich, 1500 M 11.05: Orgelspel 11.35—11.50: Gram.pl. 12.05: BBC- Northern-Ireland-orkest en soliste 12.50: Jazzmuziek 1.202.20: Birminghamsch Hippodrome-orkest 3.10: Het Intern. Staf-orkest v. h. Leger des Heils 3.50: Piano-recital 4.20: Vesper 5.10: Het Mac Arthur-kwintet 5.35: Danskwintet 6.20: Berichten 6 40: Fransche cau serie 7,00: Het Bridgewaterkwintet 7.35: Russisch cabaret-programma 8.20: Radio-tooneel 9.35: BBC-Variété- orkest en solisten 10.00: Berichten 10.30: BBC-orkest en solist 11.35—12.20: Dansmuziek. Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8 20: Gram.pl 11.20: Orkestconcert 2.50: Symphonieconcert 4.20: Gram.pl. 5.50: Orkestconcert 8.20: Concert 9.05: Radio-tooneel 11.0512.35: Dansmuziek en pooulsiir concert. Keulen. 456 M 6.50 en 12.20: Orkest concert 1.35: Omroeporkest en solisten 4.50: Het Düsseldorfer concert-orkest 6.20: Piano-recital 7.20: Gram.pl. 8.35: Erntearbelt im Dorf. riikszending 9.05: Operette-uitzending 10.5012.20: West- duitsch Kamerorkest en solist. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salon-orkest 1.30: Klein-orkest 1.502.20: Gram.pl. 6.10: dito 6.50: Klein-orkest 8.20: Omroep orkest 10.3011.20: Gram.pl. 484 .M: 12.20: Gram.pl. 12.50: Klein-orkest 1.30: Salon-orkest 1.502.20: Gram.pl. 5.25: Omroeporkest 6.35: Gram.pl, 8.20: Symphonieconcert en zang 10.30— 11 20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.35: Piano-recital 9.05: „Das Lied von der Ernte". rijkszending 9.35: Militair con cert 10.20: Berichten 10.50: Harp en fluit 11.05: Weerbericht 11.20—12,20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 30 September. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz. 3de programa: 8.00: Keulen - 8.45: Di versen - 10.00: Deutschl.s. - 11.20: Parijs R. - 12.20: Keulen - Plm. 13.15: Brussel VI. 13.35: Keulen - 14.50: Parijs R. - 17.20: Brussel Fr. - 18.20: Keulen - 18.50: Parijs R. - 19.50: London R. - 20.20: Beromuen- ster - 22.20: Weenen of div. 4de programma: 8.00: Brussel VI. - 9.30: Gram.muz. G.R.D. - 10.35: Droitwich - 11.50 London Reg. - 12.50: Droitwich - 14.25: London Reg. 17.35: Droitwich - 18.20: Diversen - 19.00: Droitwich - 20.20: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 25 September. Tusschen 55 gr. 14.7' en 54 gr. 45' Nbr. en 3 gr. 14,5' en 3 gr. 51,4' Ol. MS 5. 120 kantjes; KW, 22, 260 kantjes; KW. 29, 230 kantjes; KW. 31. 40 kantjes; KW. 36. 460 kantjes; KW. 37, 50 kantjes; KW. 37, 98 kantjes; KW. 127, 289 kantjes; KW. 163, 80 kantjes; KW. 173, 230 kantjes; VDG. 25. 145 kantjes; VDG. 70, 101 kantjes; VDG. 199, 570 kantjes; VDG. 207, 120 kant jes; VDG 216, 525 kantjes; SCH. 16, 230 kantjes; SCH. 87. 250 kantjes; SCH. 101, 220 kantjes; SCH. 104, 60 kantjes; SCH. 134, 10 kantjes; SCH. 135, 70 kantjes; SCH. 190 250 kantjes; SCH. 200, 50 kantjes; SCH. 223, 8 kantjes; SCH. 247. 340 kantjes; SCH. 263, 230 kantjes; SCH. 305. 120 kant jes; SCH. 310, 106 kantjes: SCH. 312. 220 kantjes. Alles wel. 26 September. Tusschen 55 gr. 28' en 54 gr. 59'2 Nbr. en 4 gr. 2' en 3 gr. 8,9' Ol.: VL. 70. 103 kantjes; VL. 97. 320 kantjes; VL- 190, 190 kantjes; VL. 197, 12 kantjes; VL. 205, 260 kantjes; VL. 207, 130 kantjes; VL. 216, 540 kantjes; KW. 14. 170 kantjes; KW. 16. 100 kantjes; KW. 20 50 kantjes; KW. 22. 270 kantjes; KW. 29, 15 last; KW. 38. 116 kantjes; KW. 43. 10 kantjes; KW. 47, 50 kantjes; KW. 58. 215 kantjes; KW. 162, 50 kantjes; KW. 122. 30 kantjes; KW. 123, 110 kantjes; KW. 127. 310 kantjes; KW. 135. 40 kantjes; KW. 163. 100 kantjes; KW. 173, 232 kantjes; KW. 176, 205 kantjes; SCH. 53, 410 kantjes; SCH. 77. 360 kantjes; SCH. 79, 60 kantjes; SCH. 97. 160 kantjes; SCH 104, 150 kantjes; SCH. 116, 150 kant jes; SCH. 247. 250 kantjes; SCH. 263, 270 kantjes; SCH. 353. 150 kantjes. Alles wel. 27 September. Tusschen 54 gr. 59.5' en 55 gr. 14' Nbr. en 3 gr. 0' en 2 gr- 14' Ol.: SCH. 5, 20 kantjes: SCH. 6, 340 kantjes; SCH. 110. 510 kantjes: SCH. 161. 360 kantjes: VL. 56, 170 kantjes; VL. 208. 425 kantjes. Alles wel Op zijn verzoek aan mr. G. H. A. Feber, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van rechter-plaatsvervanger in de arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging de als zoodanig bewezen dienster-

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13