LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 28 Sentambar If 3d EMMA—ALPHEN 4—0. Een geflatteerde uitslag. In het sportpark Reeweg speelde Alphen te Dordrecht haar eersten competitiewed strijd. Onmiddellijk dient te worden opge merkt. dat deze nederlaag, verkregen in de allerlaatste minuten van den strijd, de ver houding absoluut niet weergeeft. In het spel wogen belde partijen goed tegen elkaar op. Ook qua speltechniek ont liepen de belde ploegen elkaar heel weinig. Aan belde zijden werd heel aardig gecom bineerd. terwijl de onderlinge samenhang te loven viel. Het spel van de Alphenaren was goed, doch niet productief. Het opzet ten van aanvallen, en het verdedigen, viel te loven, maar doelpunten bleven uit. Het aanvalsquintet miste het vinnig doorzetten. Al spoedig na het begin trad de linkervleugel van de voorhoede zeer agres sief op en dwong de Dordtenaren zich vol ledig op verdedigen te concentreeren. Ook mldvoor Windhorst sprak in het opzetten van deze aanvallen een hartig woordje mee. terwijl J Windhorst zich in deze periode als listig combinatiespeler ontpop te. doch de lange doelman, bijgestaan door zijn forsche achterspelers, sloeg eiken aan val onverbiddelijk af. Emma zat intusschen ook niet stil en nadat de Alphensche aan vallen het Emma-doel bestookt hadden, gaf de thuisclub den toon aan. Het spel werd te kort gehouden, zoodat mede door het goede opstellen van middenlinie en achterhoede er zich geen gevaarlijke situaties voor het doel der gasten voorde den. Het eerste doelpunt ontstond enkele minuten voor de rust. De spil plaatite den bal tusschen de backs door, waar de links binnen zich in duidelijke buitenspel-positie bevond, de achterhoede aarzelde evenals de scheidsrechter, maar het gevolg was dat noch de doelman, noch Binnekamp het doelpunt konden verhinderen. Na de hervatting gaf Alphen onmiddel lijk den toon aan. Aanval op aanval werd ondernomen en waar Goedhart, die Dijk man verving zich na een wisselvallig begin uitstekend aanpaste en den bal steeds re tourneerde. kon de voorhoede zich geheel en al op den aanval concentreeren. Jammer was het dat J. Windhorst ab soluut geen steun had van zijn rechtsbui ten, die er wel heel erg „uit" was. Zooals veelal kwam plotseling succes van de andere zijde. Een snelle aanval van Emma deed den bal bij den rechtsbuiten belanden, diens voorzet zweefde fraai voor het doel waar de linksbinnen, na te laat uitloopen van den doelman, onhoudbaar scoorde, 20. Hierna begon Emma te over- heerschen. Vijf minuten voor het einde was het wederom de linksbinnen, die doel puntte. In de laatste minuten van den strijd benutte de midvoor der thuisclub nog een afgemeten pass met een tam schot en het was 40. o L.F.C.-V.VJ). 2—1. Een zwaar bevochten zege. De kanaries speelden nagenoeg den ee- heelen wedstrijd met D. Siera als Invaller voor Nieuwenburg die kort na het begin wegens een beenblessure het veld moest verlaten. Direct zette LF.C.. evenals de •bezoekers er alles od en werd in een gelijk oDgaanden strijd om beurten, hoewei zon der veel gevaar, een bezoek aan de respec tievelijke heiligdommen gebracht. De nieuwe 4e klasser speelde een aantrekkelijk partijtje en het samenspel, over het geheel genomen, was beter dan dat van LF.C. Ondanks dat werd de hardwerkende ploeg der kanaries sterker. Nagtegeller ging er af en toe alleen van door. doch zijn schot had geen succes Ook M. v. Leeuwen had geen geluk, toen de keeper der gasten uit het doel was en hij rakelings over het verlaten doel schoot. Bü een aanval van V.VB kwam de bal ongelukkigerwijze tegen de hand van een der L.F.C.-verdedigers. De toegewezen pe nalty bezorgde V.V.D. het eerste doelpunt. 01 LF.C. hield ondanks dezen tegenslag moedig vol en zette er alles oo om het ver loren terrein terug te winnen. Niets wilde echter gelukken. 8choten over en naast en een drietal corners waren het eenlge resul taat en als de keeper een schot van den L.F.C.-linksblnnen niet te gemakkelijk had beoordeeld, waardoor hij den bal via zijn handen ln het doel Het belanden, dan zou de rust stellig met een 0—1 achterstand zijn ingegaan. Met gelijken stand (1li ving de tweede helft san een tweede helft die nagenoeg in zün geheel voor LF.C. is geweest, dank zij het spel der halflinle De voorhoede bracht er echter niet veel van terecht. Kans on kans werd hopeloos onbenut gelaten en enkele doorbraken der bezoekers brachten waarlijk nog gevaar. Na een halfuur kwam bij L.F.C. het lang verwachte doelpunt, toen bii een feilen aanval de bal plotseling voor de voeten van Siera kwam die het win nende doelpunt met een hard schot wist te scoren. (21) In dezen stand kwam geen wijziging meer zoodat het einde kwam met een moeilijk bevochten, maar verdiende zege. A. D. O. IV—A. S. C. II 2—5. De roodzwarte reserves hebben gisteren een verdienstelijke prestatie geleverd door met flinke cijfers Ado IV op eigen terrein te kloppen en zoodoende hun tweede over winning in successie te boeken. Belangrij ker dan de kwestie, dit zij wonnen, was de wijze waarop en die was alleszins ver diend. Onze stadgenooten speelden een pittig partijtje voetbal, waarbij de vleugel spelers telkens goed ln het spel betrokken werden. Daarenboven pasten zij zich veel beter aan 't gladde veld aan dan de gast- heeren, die het spel te veel ln het midden hielden, waardoor de roodzwarte achter hoede telkens weer gelegenheid kreeg om in te grijpen. De enkele malen dat de Hagenaars het tot een doorbraak brach ten, toonde Pranger zich in zeer betrouw baren vorm. L. van Leeuwen, Aniba en Keyzer gaven A.S.C. een 3—0 voorsprong, waarna Ado uit een scrimmage den achterstand tot 3'1 verkleinde. In de tweede helft bleef A.S.C. het meest in den aanval, doch het succes kwam aan de Haagsche zijde, toen Mei man in het beruchte gebied hands maakte en de thuisclub den strafschop onberispe lijk benutte (32). Van Duyn scoorde daarna een prachtig vierde doelpunt, waarna Aniba zijn goed doorzetten beloond rag en nummer 5 voor zijn rekening nam (52i. Bjj,^.C. traden Pranger, Boezeman en de beide vleugelspelers Amlba en Wurzer het meest op den voorgrond; bij Ado was de linksbuiten de gevaarlijkste man. ALPHIA—T.O.N.A. 4—1. Haar eersten thuiswedstrijd van dit sei zoen heeft Alphia gewonnen en wel in haar oude opstelling. Bij verleden week vergeleken blijkt deze opstelling de meest juiste en men verwacht dan ook. dat de Oranjehemden deze formatie zullen hand haven. Tona had het eerste kwartier het beste van het spel en de thuisclub mocht van geluk spreken, dat de bezoekers eenlge mooie kansen verknoeiden. Alphia keek te veel de kat uit den boom en dat kostte haar tenslotte een doelpunt, door den Tona-llnksbuiten met een mooi schuin schot gescoord. Daarop ging Alphia beter spelen en het duurde niet lang of De Jong maakte, geholpen door den Leidschen doel man, die de onzuiver ingeschoten bal in eigen doel werkte, gelijk. Nog vóór de rust namen de gastheeren de leiding door goed doorzetten van De Jager, die even later uit een corner met een mooien kopbal opnieuw scoorde, 31. In de tweede helft was Alphia gedeci deerd sterker, maar haar voorhoede sprong zoo royaal met de talrijke kansen om, dat het nog vrij lang duurde eer de overwin ning met een vierde goal veilig werd ge steld. Een goed doelpunt maakte De Jager, die den bal mooi aangegeven kreeg en met een harden schuiver den doelman passeerde Nog talrijke malen kwamen de Oranje- hemden voor het Tona-doel. waar de gas ten echter telkens de gelegenheid kregen om weg te werken De uitvallen van Tona waren ongevaarlijk. Wel wisten zij nu en dan het Alphia-doel te naderen, doch de backs waren hier de situatie wel meester. De stand bleef verder ongewijzigd. BODEGRAVEN I—HET NOORDEN I 5—4. In deze ontmoeting was Bodegraven I voor rust doorloonend in de meerderheid. Nadat een schuiver van den middenvoor naast gegaan is en de rechtsbuiten in het zlinet heeft geknald, breekt de middenvoor der thuisclub door en scoort onthoudbaar 10. Een afgemeten voorzet van de Jong knalt Freiiee echter onhoudbaar in en Bo degraven leidt met 20. Van Groeningen, ln het Bodegravendoel. redt tweemaal achtereen op fraaie wijze, waarna de rood zwarte middenvoor een voorzet van rechts od fraaie wijze benut, door onhoudbaar in te koppen. 30. Direct na de hervatting trekt het Noorden ten aanval en van korten afstand wordt het eerste tegenpunt ge scoord. Wel forceert Bodegraven een corner, waaruit de rechtsbinnen in het zijnet schiet doch het Noorden houdt het beste van het spel en spoedig is van Groeningen in het Bodegravendoel met een diagonaalschot ten tweede male gecasseerd. 3—2. Bode graven raakt dan eenlgszins de kluts kwijt. Kort daarop maakt het Noorden gelijk. Bijna nemen de gasten de leiding, doch van Groeningen redt od fraaie wijze. Geleidelijk neemt Bodegraven het initiatief over, doch de roodzwarte middenvoor geniet een spe ciale bewaking. Als hij daarbij eenmaal on behoorlijk wordt genomen, wordt de daar voor toegestane strafschop door hem zelf benut. (43) De linksbuiten van Bode graven mist dan een tweetal fraaie kansen, doch ten slotte wordt een voorzet van dezen speler door den roodzwarten rechtsbinnen ineens benut en Bodegraven leidt met 53. Direct hierop trekt het Noorden er tusschen uit. van Groeningen maakt een fout. en de stand is 5—4. Aanvallen van weerszijden volgen elkaar od. doch de stand blijft ongewijzigd. ALPHEN II—H.B.S. UI 3—6. Het reserveteam van Alphen is er ook in den tweeden wedstrijd niet in geslaagd een puntje machtig te worden. Het wilde niet erg vlotten, vooral ln de achterhoede klopte het dezen middag niet. Keeper Van Vliet had bepaald een off-day, terwijl de beide backs tegen het geraffineerde voor- hoedespel der Hagenaars niet opgewassen waren. De middenllnle was het beste, ter wijl de voorhoede te onsamenhangend speelde om succes te hebben tegen een verdediging als de H.B.S.-ers hadden. Direct na den aftrap trekken de H.B.S.ers er tusschen uit en het scheelde maar weinig of reeds in de eerste minuut was v. Vliet gepasseerd. Even gaat de strijd dan gelijk op, als dan echter de snelle Haagsche linksbuiten den bal toe gespeeld krijgt, zet hij goed voor en de middenvoort passeert v. Vliet onhoudbaar. Alphen gaat direct na den aftrap op het H.B.S.-doel af en uit een voorzet van Mul der is het Tulnenburg, die de partijen weer op gelijken voet brengt. H.B.S. neemt het spel eenlgen tijd ln handen en ln deze periode is de Alphensche achterhoede be paald zwak Achtereenvolgens welen de Haagsche middenvoor en linksbinnen den stand op te voeren tot 51. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld. Beurtelings verkeerden de beide doelen in gevaar. Een strafschop wordt door Tulnen burg ln een doelpunt omgezet, 52. Kort hierop Is het andermaal Tulnenburg, die uit een voorzet van Mulder den bal ineens lang den verbluften keeper kopt. 53. Even voor het einde weet de snelle Haagsche middenvoor met een kopbal het zesde Haagsche doelpunt te maken (36). BODEGRAVEN UI—WOERDEN ni 4—3. Bodegraven UI. dat 4 spelers aan het tweede elftal moest, afstaan, wist desniet temin het derde elftal van Woerden te weerstaan. De gasten namen de leiding, doch nog voor de rust wist Bodegraven deze. door twee doelpunten van rechtsbui ten en middenvoor over te nemen. (21). Na de rust was BodeeTaven aanvankelijk sterker en spoedig was het door toedoen van haar middenvoor 4—1. Daarna kwamen de gasten echter opzetten en verkleinden den achterstand tot 43. om daarna zelfs den gelijkmaker te scoren, doch dit vierde doelpunt der gasten werd terecht wegens buitenspel geannuleerd. Bodegraven bleef verder meester van het terrein en zegevier de zoodoende na zwaren strijd met 43. Junioren Bodegraven BOlympia B (vriendschappelijk) 41. V.U.C. III—L.F.C. U 2—0. Het Is L.F.C. II niet mogen gelukken haar tweeden wedstrijd te winnen, ondanks het steeds aanvallende spel, waarvan V.U.C. profiteerde, door steeds met uitvallen het L.F.C.-doel te bestormen. V.U.C. kreeg ge zien haar minderheid in het veld, veel meer dan zij verdiende. Toch gelooven wij. dat L.F.C. met een tikje meer samenspel haar weg wel zal vinden. Ook ln dezen wedstrijd gingen weer ver schillende kansen verloren door zelf te schieten, terwijl een medespeler geheel vrij stond. Over den wedstrijd valt weinig te zeggen. L.F.C. zette steeds goede aanvallen op, doch voor het doel was het schot zoek. V.U.C. daarentegen deed het beter door, na een halfuur spelen, uit een uitval het eerste doelpunt te schoren. Uit een voorzet van rechts schoot mldvoor Diehl onhoudbaar in. Tot de rust bleef het zoo. Na de rust hetzelfde spel. L.F.C. steeds aanvallend. We zien linksbuiten Link tweemaal, alleen voor den keeper staande, naast schieten. Even later schiet v. Leeu wen onhoudbaar tegen de lat. Heel V.U.C. staat te verdedigen en weet doelpunten te voorkomen. Tien minuten voor het einde krijgt V.U.C. een strafschop te nemen, waaruit Diehl onhoudbaar inschiet. Met dezen stand komt het einde. De leiding was zwak. L. F C. IV—D. S. O. II 1—9. Het tweede elftal bracht het er beter af en won in Lelden van L.F.C. met niet minder dan 9—1. waarvan midvoor van der Burg er vijf voor zijn rekening nam. J. de Hertog doelpuntte verder 2 maal en L- Wie- riks eveneens 2 maal. LUGD. V—U.V.S. V 6—3. Geruimen tijd moest gewacht worden op beter weer; toen begonnen werd, was groen wit slechts met 8 spelers. Na 20 minuten trapte een Lugd. back in eigen doel (01), doch de Lugd. voorhoede wist gelijk te ma ken (11). Wederom kwam U.V.S. aan een goedkoop doelpunt (1—2), doch nog voor de rust wist hat Lugd. negental de leiding over te nemen, zelfs met twee doelpunten verschil (42). De tweede helft was min der doelpuntrijk; Lugd. scoorde nog twee maal, de blauw-witten slechts één-maal. Einde 63. De heer Vermeulen leidde tot ieders genoegen. o LUGD. VIII—A.S.C. VI 7—10. Vele Lugd. spelers waren bang voor den regen en bleven weg in tegenstelling met de A.8.C.-oudjes die „au grand complet" waren en spoedig met 20 voorstonden. Lugd. maakte gelijk (2—2) en daarna werd er om beurten gescoord. Rust 45. Het ein de bracht de nieuwste creatie op voetbal- uitslaggebied n.I. 710. Verdere uitslagen waren: L.D.W.S. III Lugd III 3—0; Alphen IV—Lugd. IV 2—7; Alphia IV—Lugd. Vn 4—2; Lugd VI— L.F.C. V 2—4. LUGD. (B)—ALPHEN JUNIORES 1—12. Dit is een raar geval met die Alphen- jeugd; hoewel het allen spelers zijn tus schen 16 en 18 jaar spelen ze ongetwijfeld beter dan Alphen 4 dat vijf afdeelingen hooger speelt. Vanzelfsprekend geen partij voor de tweede categorie Lugd.-jeugd die dan ook gevoelig geslagen werden. (112). Rust 14. SPORTMAN IV—ROUWKOOP IV 12—4. Als er circa 5 min. is gespeeld, is de stand reeds 20. Dan doelpunt Rouwkoop togen. Met de rust is de stand 43. Na de thee heeft Sportman het beste van het spel en zij scoort er lustig op los. De mldvoor scoorde 7 doelpunten. Het einde kwam met 124. De adspiranten B. verloren met 100 van de D.V.S. adsp. De overige wedstrijden werden afgelast. WADDINXVEEN—V. D. S. 1—0. Op het Waddinxveen-terrein aan het Noordeinde werd de eerste competitiewed strijd gespeeld tusschen Waddinxveen en V. D. S. uit Den Haag. de kampioen van het vorige jaar van de 4de klasse K.N.V.B. Na vinnlgen strijd won Waddinxveen met 1—0. U.V.S. H—BODEGRAVEN II 1—1. Bodegraven II kwam met vier invallers. Dat ondanks deze handicap noe een gelijk spel werd bevochten, is een extra pluimpje waard. De eerste aanvallen waren voor Bodegraven, dat na 12 minuten de leiding wist te nemen. U.V.S. was verder geregeld in de meerderheid hoewel de uitvallen van Bodeeraven nimmer van gevaar waren ont bloot. Voor de rust werd echter door geen der beide partijen meer gescoord. Ook na de hervatting wac de thuisclub doorloopend sterker doch evenals verleden week wist ook thans doelman de Zeeuw van geen wij ken. Od gelukkige wijze kwamen de Leide- naars tenslotte nog aan den gelijkmaker. LUGDUNUM II—QUICK III 9—3. Aanvankelijk leek het er niet op, dat de groen-witte reserves zulk een éclatante overwinning zouden behalen, want nauwe- lijk was het spel begonnen of door een misverstand in de jkugd.-defensie wisten de Hagenaars reeds te scoren (01)Lugd. zet te er alles op om tot beter resultaat te ko men en na 20 minuten wist Koolloos na tallooze vergeefsche pogingen gelijk te ma ken. (11). Er ontspon zich daarna een prachtige strijd, die ondanks den neer- stroomenden regen het aankijken ten volle waard was. Weer waren het de Haan tjes die wisten te scoren (12), doch Kool loos drukte kort hierop bal en keeper over de doellijn (22), terwijl dezelfde speler kort voor de rust zijn club zelfs de leiding kon geven. (3—2). 2 min. voor de rust joeg Breedeveld ap fraaie wijze het leer ten vierde male in het Quick doel. (42). De tweede helft zette in met een krachtig offensief der zwart-wltten die spoedig suc ces hadden (43). De groen-witten ont worstelden zich aan den druk en Koolloos scoorde spoedig wederom (53). De restee- rende tijd was geheel yoor Lugd. en de ont moedigde Quickploeg kreeg ten slotte een 93 nederlaag te slikken, wat wel wat ge flatteerd was. o L.D.W.S. II—LUGDUNUM III 3—0. Het onvolledige team van de groen-witten bleek voor de rust vrij goed tegen de gast heeren opgewassen te zijn. Wel nam L.D.W.S. de leiding toen Groenhuizen op fraaie wijze Ouwerkerk een niet te missen kans bood, doch Lugdunum kreeg toch enkele uitstekende kansen om gelijk te maken. Rust 10. De thee bleek L.D.W.S. goed gedaan te hebben, want reeds spoedig maakte Ouwer kerk na onvoldoend wegwerken van den groen-witten doelman een tweede doel punt, terwijl de Bruin met een ferm schot de score op 30 bracht. Even werd de strijd nog fel, maar het bleek geen der partijen succes te brengen. Het einde van dezen door den heer Hlllebrand goed geleiden wed strijd kwam met een verdiende 3—0 zege voor L.D.WS. OOST I—MORSCHKWARTIER I 2—2. Mocht het Oost I vorige week gelukken om den eersten competitiewedstrijd te win nen, thans werd het resultaat een gelijk spel. Direct na den aftrap nam Oost, dat met een invaller speelde, de teugels in han den en wist spoedig de leiding te nemen. Na ongeveer 10 minuten volgde het tweede doelpunt, 20. Na de rust zette Oost, dat gedurende den geheelen wedstrijd ln de meerderheid was. eenige goede aanvallen op, die echter geen succes hadden. Toen kwam Morschkwar- tier opzetten. Spoedig was het 2—1 en kort daarna, door een misverstand ln de ach terhoede, 22. SPORTMAN I—U.V.S. III 3—2. Het is Sportman gelukt, zij het met groote moeite, belde punten op Groenoord te veroveren. U.V.S. neemt het eerst de leiding door haar midvoor. Met de rust is het 1—1. Na de rust maakt U.V.S. 1—2. Sportman maakt gelijk, doch de scheidsrechter geeft buitenspel. Uit een vrijenschop schiet Heijmans keurig in (22). Een verwoede strijd om de overwinning ontstaat. Ten slotte heeft Ouwerkerk succes en bezorgt zijn club de overwinning (32). ROUWKOOP I—ALPHIA III 5—0. Het is een eentonige wedstrijd gewor den waarbij Rouwkoop voortdurend inden aanval was. Na 20 min. maakte Jansen het eerste doelpunt voor Rouwkoop, waarna 5 minuten voor de rust dezelfde speler er 20 van maakte Na de rust had Alphia heelemaal niets meer in te brengen, v. d. Krocht maakte er 3—0 van waarop Jansen nog een doelpunt liet volgen. Even voor het einde scoorde laatstgenoemde nog een maal en zoo kwam het einde met 50 voor Rouwkoop. De wedstrijd Rouwkoop IID.VS. II eindigde in een 41 overwinning van Rouwkoop IL Rouwkoop III verloor met 2—0 van Leld- sche Boys. UIT NIEUWVEEN. Nieuwveen I—O.N.A. V 50; Nieuwveen III—O.N.A. VIII 6—1; Nlcolaas Boys I sloeg St. Bernardus n met niet minder dan 10—0. QUICK BOYS I—KATWIJK I 8—1. In deze plaatselijke ontmoeting bleef Quick Boys II met 8—1 de meerdere over haar plaatsgenoote Katwijk. Quick Boys dat met invallers verscheen voor kee per Parlevliet en rechtsbuiten Neyenboer, welke laatste door drukke werkzaamheden op Zaterdagmiddag niet meer voor Quick Boys kan uitkomen, heeft bijkans den ge heelen wedstrijd het beste van het spel gehad, hoewel voor de rust de gasten goed partij gaven. Nadat even na het begin Mey- vogel een voorzet van links ingekopt had, bleef langen tijd de stand ongewijzigd en eerst kort voor de rust constateerde scheids rechter Hlllebrand bij een scrimmage voor het Katwijk-doel dat de bal het doel vlak gepasseerd was. 20. Na de rust werd het al spoedig door Meyvogel 30 en dan door Termeer, die dezen middag uitstekend op dreef was, 4—0. Daarna wisten de gasten bij een tegenaanval een alleszins verdiend tegenpunt te scoren, welks doelpunt te vens het eerste doelpunt was, dat Kat wijk. zoolang het tegen Quick Boys uit komt. vermocht te scoren. 41. Even la ter speelde een der Katwijk-backs onoor deelkundig terug op den keeper en het was 51 Het werd tenslotte 8—1 voor de blauw-witten. die thans uit twee wedstrij den 15 doelpunten hebben en 2 tegen. Scheidsrechter Hlllebrand leidde, als altijd, zeer goed. L. R. C. 3—QUICK BOYS 4 2—i- Allereerst traden L.R.C. 3—Q. B. 4 tegen elkaar in het veld. Veel kracht ontwikkel den de Lissenaren niet. Schoneveld en Boon stonden uitstekend te backen en dit was voor de sohotlooze Lisser voorhoede te groote handicap. Rust kwam met 11- stand Eenige snelle uitvallen van links brachten door toedoen van Kuyt en 8choo- nenberg een 51 voorsprong, waarna L. R. C. nog eenmaal scoorde. A.R.C. II—NOORDWIJK II 8—2. De reserves van de Racingclub verplet terden Noordwijk met niet minder dan 8—2. Met de rust die met een 30 voor sprong in ging, zag het er nog niet naar uit, dat de nederlaag zoo groot zou worden. Na de hervatting werd de score echter spoedig tot 50 opgevoerd, waarna Noord- wijk tegen scoorde, onmiddellijk had A.R.C. het antwoord klaar en werd de stand 71. Belde partijen scoorden nog eens, zoodat het einde met een 8—2 overwinning voor de Alphenaren kwam. L. R. C. 2—QUICK BOYS 3 7—2. Heel wat beter speelde hierna L. R. C. 2. Vlot en snel, werd Q. B. vrijwel overspeeld en de overwinning was dan ook volkomen verdiend. Tot de rust, die met 31 inging, ging het nog, doch daarna werd het von nis over het met 4 invallers verzwakte elf tal van Quick Boys snel voltrokken- Verdere uitslagen: Katwijk 2Quick Boys 2 1—6. Quick Boys 5—S.C.O. 4 4—6. - Quick Boys adsp.—Rijnsb. Boys adsp. 8-0 o FIDES PACTA—A.R.C. Ill 6—1. Direct na den aftrap komt A.R.C. flink opzetten en al spoedig heeft zij succes als de rechtsbuiten met een diagonaal schot den Fides Pacta-keeper passeert. Fides Pacta is echter niet ontmoedigd en nog voor de rust weet zij den keeper twee maal te passeeren. Na de rust vindt Fides Pacta nog viermaal het AJR.C., zoodat het einde komt met een 61 overwinning voor de F. Pactanen. ALPHEN IV—LUGDUNUM IV 2—7. Direct na den aftrap blijkt, dat de be zoekers een veel beter elftal hebben dan de thuisclub. Ondanks dit neemt Alphen toch de leiding. Lugdunum weet gelijk te maken waarna Alphen andermaal de leiding weet te nemen. Ondanks dezen voorsprong ziet het er toch naar uit. dat Alphen zon der veel geluk dezen wedstrijd niet ln haar voordeel kan beëindigen. Spoedig neemt Lugdunum dan ook het spel in han den en weten de gasten den stand regel matig op te voeren tot 52. Lugdunum wist na de rust nog tweemaal het net te vinden. ALPHEN V—L.D.T.S. III 12—1. Alphen 5 nam tegen L.D.T.S. 3 geen halve maatregelen, met niet minder dan 121 werden de zwart-wlt gestreepten naar huis gezonden. Met de rust had Alphen reeds een voorsprong van 51. Na de hervatting waren de gasten er geheel uit. Eindstand 12—1. 0 S.C.O. I—RIJNSBURGSCHE BOYS I 5—2. De eerste thuiswedstrijd wist S.C.O. op overtuigende wijze te winnen. S.C.O. is er direct goed in, doch haar aanvallen hebben voorlooplg nog geen succes. Een kwartier na den aftrap krijgt S.C.O. een vrije schop te nemen en van vrij groote afstand schiet J. Binsbergen keurig in. SCO blijft in den aanval. Bij een dezer aanvallen weet W. Kraan op uitstekende wijze voor de tweede maal het net te vinden. Dit wordt den Boys te erg en fel komen zij opzetten. De SCO-links- back weifelt iets te lang en het gelukt den R.B.-midvoor den achterstand te verklei nen (21). Na de rust treedt S.C.O. weer het meest aanvallend op en weet zij den stand tot 31 op te voeren. De strijd gaat nu vrijwel gelijk op. Als de S.C.O.-llnksback te ver opdringt, profiteert R.B. hiervan en is het 32. S.C.O. is voort durend voor het vijandelijk doel en door mldvoor en linksbinnen wordt de stand op gevoerd tot 52. S.C.O. III moest in M.S.O. met 45 haar meerdere erkennen. Het blauwzwarte vier de elftal boekte haar eerste succes tegen Quick Boys V, waarvan zij met 64 won. L.F.C. IV—D.S.O. II 1—9. Reeds na 10 minuten heeft D.S.O. de lei ding. Ondanks het goede verdedigen van L.F.C. weet D.S.O. door goed spel de score op te voeren tot 7—0. Na de rust zien wij een geheel ander L.F.C.-elftal in het veld. Allen werken hard om tenminste de eer te redden. Doch desondanks dit weet D.S.O. nogmaals te scoren. L.F.C. houdt moedig vol en ziet haar hard werken beloond met een mooi doelpunt van den midvoor. Even voor het einde weet D.S.O. nogmaals te doelpunten. De wedstrijd werd door den heer Schrama uitstekend geleid. L.P.S.V. I-LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN Morgenmiddag om kwart voor vijf spelen de Leidsche Bakkersgezellen een vriend- schaDDeliiken wedstrijd tegen L.P.S.V. I op het N.B.L.O.-terreln. Deze wedstrijd staat onder leiding van den heer B. Pynacker. O. B. I—D. S. O. I 4—3. In een zeer spannenden wedstrijd heeft D. 8. O. het in Delft tegen O.B. niet tot een overwinning kunnen brengen- Als er ongeveer een kwartier is gespeeld, krijgt N. Frigge den bal goed toegespeeld en met een hard schot geeft hij D.S.O. de leiding (01). Spoedig maakt O. B. gelijk als kee per van Leeuwen een bal niet voldoende wegwerkt en het leer in het verlaten doel rol (l—li. Hierna is D.S.O. weer in de meerderheid en de rechtsbuiten N. Frigge geeft opnieuw zijn club de leiding- 12. Dan komt O. B. geweldig opzetten en spoe dig maakt zij opnieuw gelijk 2—2. Nog voor de rust neemt zij zelfs de leiding 23. Na de thee zit D.S.O. er direct goed op en spoedig maakt Veelenturf opnieuw gelijk. Beide partijen strijden fel om het winnen de punt. Tegen het einde komt O. B. steeds meer in den aanval en vlak voor tijd scoort de rechtsbuiten het winnende doelpunt. 4—3 o ZUIDERKWARTIER I—ALPHEN III 2—' De strijd gaat aanvankelijk gelijk op. Langzamerhand komt Alphen, dat prach tig samenspeelt, ln de meerderheid en met een mooi schot geeft de mldvoor zijn club de leiding. Niet ontmoedigd valt Zuider kwartier aan en enkele goede schoten wor den op het Alphen-doel gelost. Vijf minu ten voor de rust heeft Alphen opnieuw 6ucc6s Na de thee komt Zuiderkwartier ln de meerderheid en als v. d. Wllk een pass naar Houps geeft, schiet deze onhoudbaar ln, 21; 2 minuten later doelpunt Alphen in buitenspel positie. Alphen voert den stand geleidelijk op tot 7—2. De laatste minuten zijn voor Zuider kwartier, doch gedoelpunt wordt er nier meer.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10