4 LEIDSCH DAGSLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 September 1936 BUITENLAND FINANCIËN LUCHTVAART STANDAARD'S HH IS TROEF! LAND- EN TUINBOUW AGENDA DE ALGEMEENE TOESTAND. ROND DEN VOLKENBOND. Rede van Eden. Zooals gisteren in een gedeelte onzer vorige oplaag nog vermeld is. heeft Eden in den Volkenbond een rede gehouden, waarin hij o.m. zeide: ..Geen onzer kan zich voldaan gevoelen over de gebeurtenissen, die zich in den loop van het jaar hebben voorgedaan. De huidige omstandigheden vereischen een openlijk spreken. Engeland wenscht niet de naties in twee kampen verdeeld te zien. naar gelang van hun regeeringsvorm. Het nationalisme is sterk. Het antago nisme is hevig. De regeeringsvormen pro- voceeren elkander wederzijds. De levensstandaard zou kunnen worden opgeofferd aan den standaard der bewa pening. De nationaal gecontroleerde propa ganda verstikt, critiseert en verhindert de vrije ontwikkeling der gedachte. Het beeld is niet schoon, aldus Eden. maar niet zon der hoop. Het is nog mogelijk, dat de naties samenwerken. Wij moeten de begrippen tolerantie en gematigdheid in toepassing brengen. Wij zullen niemand toestaan ons onze democratie te ontrukken. Wij moeten de wederzijdsche nationale stelsels eerbiedigen. Het respectvoor onze eigen regeering neemt niet toe, wanneer wij andere ver achten. De politiek van Groot-Brittannië is vertrouwen te stellen in den Volkenbond. Ten aanzien van de toekomst van dén Volkenbond zeide Eden, dat hier twee ele menten essentieel zijn: ten eerste de ma chinerie van den Volkenbond en de wil om haar te gebruiken en ten tweede, wat on eindig belangrijker is, dat deze machinerie kan worden verbeterd. Slechts door een algemeenheid kunnen wij den Volkenbond zijn volledig effect geven en de bedreiging van den vrede tot staan brengen. De Britsche regeering acht het onont beerlijk. dat reeds bij den aanvang van een conflict de leden van den Volkenbonds raad zich er over uitspreken tot hoever zij bereid zijn voor de zaak van den vrede te intervenieeren. daar een dergelijke in lichting een machtige preventieve werking zou hebben. Naar de meening der Britsche regee ring kunnen regionale pacten in het leven worden geroepen ter versterking van de toepassing van het covenant. De Britsche regeering is bereid te onderhandelen over een zoodanig pact voor West-Europa. De Assemblee kan geen wijzigingen op leggen in verdragen tegen den wil van par tijen, maar een duidelijke uitspraak van den Volkenbond over de noodzakelijkheid van wijzigingen bevat een sterk element van pressie. De Britsche regeering wenscht aan te dringen op een nauwe samenwerking ten aanzien van de problemen der economische politiek der wereld en wenscht. dat maat regelen worden genomen in de huidige zitting van de Assemblee om den econo- mischen vooruitgang en het economisch herstel aan te moedigen. Met een toespeling op de kwestie der grondstoffen zeide Eden. dat dit een pas send onderwerp van discussie voor den Volkenbond is. Groot-Brittannië is er voor, dat in dezen zin door de Assemblee maat regelen worden genomen. Groot-Brittannië zal doorgaan met herbewapening tot dat de naties tot overeenstemming komen aangaande 'n beperking. De ontwapening moet. om werkelijk te zijn. niet alleen militair, maar ook geestelijk zijn. Eden besloot met een beroep op de As semblee de internationale machinerie te versterken, om zonder toevlucht tot oorlog, geschillen te regelen. Rede van Del Vayo. Vervolgens heeft de Spaansche minister van buitenlandsche zaken, Del Vayo. een rede gehouden, waarin hij onder meer zeide: „De zaak, die verdedigd wordt door de Spaansche regeering en het Spaansche volk, is de zaak van den vrede. De bur- gerloorlog is ons opgedrongen. De ervaring van thans leert, dat de toekomstige oor log, hoewel die een strijd tusschen twee staten kan zijn. inderdaad een conflict tusschen twee ideologieën zal zijn. In de zestiende eeuw groepeerde Europa zich om twee godsdienstige idealen, katholicisme en protestantisme. Men zou zeggen, dat de wereld zich thans verdeelt volgens twee politieke idealen: de democratie en het regime der onderdrukking. De met bloed doordrenkte velden van Spanje zijn in werkelijkheid reeds de slagvelden van een wereldoorlog. Eenmaal begonnen is deze aangelegenheid onmiddellijk veranderd in een internationale kwestie. Welke der staatslieden, hier aanwezig riep Del Vayo uit zal niet toegeven, dat het voor ons volkomen onduldbaar is, dat men ons op een lijn wil stellen met degenen, die, terwijl zij den tegenover de republiek afgelegden eed schenden, de wa pens hebben opgenomen om ons regime van vrijheid te vernietigen? Ik breng hulde aan de nobele ge dachte die het initiatief van non-in terventie Inspireerde: ik moet ook met groote bitterheid constateeren, welke rampzalige gevolgen zoowel voor mijn land als voor de toekomst der inter nationale samenwerking daaruit zijn voortgevloeid. In juridisch opzicht beteekent de non- interventie, zooals zij is toegepast in het geval van Spanje een wijziging van de tra- ditioneele regels van het internationale recht, daar zij de regeering de middelen om op te treden ontzegt. Maar kan men een dergelijk accoord nog „non-interven tie" noemen? De non-interventie zou moe ten inhouden, dat men den binnenland- schen toestand van een land volkomen ig noreert en de gesloten handelsovereen komsten blijft nakomen. Het feit, dat de normale handelsbetrekkingen eensklaps worden verbroken, dat de uitvoer van oor- ■ogsmateriaal voor de regeering plotseling wordt stopgezet, dat vroeger gesloten con tracten worden geannuleerd, bewijst eens te meer, dat deze politiek van non-inter ventie slechts ten nadeele der regeering en ten voordeele van de rebellen strekt. In de praktijk kan men onder datgene, wat men niet-lnmenging noemt, daadwerkelijke inmenging ten gunste der opstandelingen verstaan. Genomen besluiten. De Volkenbondsraad heeft op voorstel van Eden een resolutie aangenomen, waar bij de Poolsche regeering dank gezegd wordt voor hetgeen zij gedaan heeft om een regeling tot stand te brengen van het incident, dat in Juni te Dantzig heeft plaats gehad, ter gelegenheid van het be zoek van den Duitschen kruiser „Leipzig". De raad bevestigde haar vertrouwen in den hoogen commissaris van den Volken bond te Dantzig. De raad hoopt vurig, dat door de betrokken regeeringen alle maat regelen genomen zullen worden om een herhaling van een incident van dezen aard te voorkomen en besluit het incident als gesloten te beschouwen. Naar aanleiding van het rapport van de financieele commissie heeft de raad be sloten om met ingang van 1 November de functie van Volkenbondsgedelegeerde in Oostenrijk en van raadsvertegenwoordiger bij de Nationale Bank van Oostenrijk op te heffen, overeenkomstig het verzoek der regeering te Weenen. In een niet-openbare zitting van den Volkenbondsraad werd besloten dat er twee verkiezingen zullen plaats vinden voor de vervulling van een drietal vacatures in het Permanente Hof van Internationale Justi tie in Den Haag. Verder besloot de raad aan de Volken- bondsvergadering voor te stellen dat, in dien een der staten, welke geen lid van den Volkenbond zijn, doch wel tot het Haagsche Hof zijn toegetreden, aan den secretaris-generaal van den Volkenbond het verlangen te kennen geeft, aan de ver kiezing van de leden van het hof deel te r.emen, dezen staat met volle rechten zal worden toegestaan in de zitting van de assemblee aan de stemming deel te nemen. o BELGIË. Besluiten van den kabinetsraad De wapensmokkel. De kabinetsraad heeft besloten, rechts ingang te verleenen tegen het blad van den leider der Rex-beweging, Degrelle, ,Le Pays Reel", wegens benadeeling van het crediet van den staat, door in strijd met de waarheid mede te deelen, dat de schat kist na 4 milliard geheime fondsen te hebben verspild, een tekort heeft van 300 millloen. De raad zal een koninklijk besluit voor stellen. waarbij het rijden met voertuigen, die als middel van aanval of verdediging kunnen dienen, verboden wordt. Voorts werd een wetsontwerp aangeno men, ter aanvulling van de wetten op de vervaardiging van den handel in en het dragen van wapens en munitie en tot het tegengaan van opruiing tot misdaden en vergrijpen. De raad nam tenslotte een wetsvoorstel aan, waarbij het wetboek van strafrecht wordt gewijzigd wat betreft aanslagen op de vrijheden gewaarborgd door de grond wet (in het bijzonder de persoonlijke vrij heid) en op het persoonlijk bezit. In verband met de geheime fabricage van en smokkelhandel in wapenen wor den nog voortdurend huiszoekingen gehou den. In een voorstad van Brussel zijn 20.000 granaathulzen ontdekt. De rechter van instructie van het parket Brugge heeft zes personen, die betrokken zijn bij de kwestie van de „Raymond" in hechtenis gehouden. Onder de arrestanten bevinden zich twee socialistische ge meenteraadsleden. Naar de „N. R. Crt." meldt, is beslag ge legd op het radio-station Ostende, daar dit mededeelingen en seinen deed aan wapen smokkelaars. o FRANKRIJK. Mevr. Jolliot-Curie afgetreden De C. G. T. bijeen. De onder-staatssecretaris voor weten schappelijke onderzoekingen, mevr. Irene Jolliot-Curie, is afgetreden. Zij wordt op gevolgd door professor Perrin. Deze werd geboren in 1870 en behaalde in 1926 den Nobelprijs. Hij Is een specialist in de atoom wetenschap en heeft o. a. samengewerkt met mevr. Curie bij haar onderzoekingen naar het radium. Mevr. Jolliot-Curie gaat naar Rusland, om deel te nemen aan wetenschappelijk onderzoek. De staking der Parijsche binnenschip pers breidt zich thans ook tot de pro vincie uit. De werkzaamheden van het nationale comité der C.G.T. zijn begonnen. De voor zitter van het vakverbond. Jouhaux. hield een rede, waarin hij zeide, dat alle ar beidersbewegingen uitgebuit worden om een paniekstemming teweeg te brengen, waaruit de tegenstanders van het Volks front voordeel hopen te trekken. In plaats van bezetting der fabrieken, gaf Jouhaux in overweging om in geval van conflicten de fabrieken te neutraliseeren. De fabrieken zouden gesloten moeten wor. den, zoodat de regeering eventueele maat regelen kan nemen. Ten aanzien van de loonen achtbe hij de instelling van een glijdende loonschaal ge- wenscht teneinde te voorkomen dat nieuwe conflicten worden geboren. o FINLAND. De regeering afgetreden. De regeering Kivimaki heeft in den Finschen Rijksdag een nederlaag geleden met 94 tegen 93 stemmen. De regeering had een wetsontwerp in gediend tot verscherping van de straffen op land- en hoogverraad. Zij oordeelde deze wet noodzakelijk, teneinde de Finsche landsverdediging beter te beschermen tegen spionnage en communistische actie. Tgen het ontwerp stemden vooral de socialisten en de agrariësr. De regeering Kivimaki zal thans aftreden. ROEMENIË. Titulescu buiten gevaar. Volgens het bulletin, dat de genees- heeren hebben uitgegeven omtrent den gezondheidstoestand van Titulescu zou deze aanzienlijk verbeterd zijn. Behoudens onvoorziene complicaties kan men den zieke als buiten gevaar beschou wen. Hij mag evenwel nog geen bezoek ontvangen. POLEN. Tegen de ontevredenheid. De „Times" meldt uit Warschau: De Poolsche staatscourant publiceert de uitvoeringsbepalingen voor de reeds aan gekondigde besluiten der regeering om de ontevredenheid onder de bevolking te ver minderen Eenerziids wordt de verkaveling van het land ten behoeve van de kleine boeren in versneld tempo voortgezet, anderzijds wor den arbeidskampen ingericht om de werk- looze jeugd op te leiden voor den militai ren dienst. o ABESSYNIË. Nieuwe onderwerping. Te Djiboeti hebben Teclé Hawariate, oud-gezant te Parijs en oud-Volkenbonds afgevaardigde van den Negus, en zijn zoon op het Italiaansche consulaat hun onder werping aangeboden. o UIT HET VERRE OOSTEN. Eenige ontspanning merkbaar. In het door de Japanners bezette gebied van Sjanghai zijn de militaire posten ver minderd tot de meest gewichtige punten. Ook het aantal patrouilles is verminderd, evenals het in dienst stellen van de reser visten in den buitendienst. Evenwel heeft de doeltreffendheid van de militaire be waking hierdoor niet geleden. De burge meester van de stad heeft maatregelen genomen om de vreemdelingen, welke op Chineesch gebied wonen te beschermen. Dè Japansche minister van buitenland sche zaken, Arlta, heeft den Chineeschen ambassadeur ontvangen en deelde hem mede, dat de Japansche regeering gaarne zou zien, dat Tsjang Kai Sjek persoonlijk met den Japanschen ambassadeur zou onderhandelen over het herstel van de goede betrekkingen tusschen beide landen. D Chineesche ambassadeur beloofde deze Japansche wenschen aan zijn regeering kenbaar te maken. Uit Sjanghai wordt vernomen, dat de Chineesche bestellingen in Japan toene men, niettegenstaande de incidenten, welke hebben plaats gehad. DE DEVALUATIE VAN DEN FRANSCfïEN FRANC. „GEEN REDEN TOT ONGERUSTHEID", ALDUS HET OORDEEL VAN Mr. TRIP. In verband met de devaluatie van den Franschen franc heeft het A.N.P. heden morgen, in verband met de mogelijke ge volgen van dit besluit voor de monetaire politiek van Nederland, geïnformeerd naar de meening ten deze van den president van de Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip. Deze verwees ten deze naar de verkla ring, welke door de Nederlandsche regee ring ls afgelegd en welke inhoudt, dat de Nederlandsche monetaire politiek onveran derd blijft. Mr. Trip voegde hieraan toe, dat er, ge zien zijn overtuiging dat er op kan worden gerekend, dat het Nederlandsche publiek ook ditmaal zal blijk geven van een ver standig reageeren op de gebeurtenis ten aanzien van de Fransche valuta, geen redenen zijn om zich ongerust te maken, mede ook vooral omdat de gevolgen van een devaluatie van het Fransche betaal middel er reeds waren voordat de wijziging in de monetaire politiek zelf voltrokken werd. o DE DEBACLE VAN LAKEMAN'S BANK TE ENKHUIZEN. Naar aanleiding van het in de bladen van gisteren voorkomende bericht, onder het opschrift: „Lakeman en Zoons Bank", volgens welk bericht de Eerste Nederland- sch Levensverzekering Maatschappij zou behooren tot de vier voornaamste credi teuren, deelt genoemde levensverzekering maatschappij ons mede. dat de vordering van haar concern in totaal nog geen twee duizend gulden beloopt. De Hollandsche Sociëteit van Levens verzekeringen N.V. is bij de Wed. S. LakTr,- man en Zoon's Bank N.V. slechts betrokken met vorderingen wegens verstrekte lee ningen op door haar gesloten polissen, welke door de waarde der polissen volle dig gedekt zijn. De surseance van betaling levert voor de Hollandsche Sociëteit der halve geen schade op. INDISCH SPORTVLIEGER VLIEGT NAAR EUROPA. Aneta meldt uit Soerabaya: Gistermorgen is de Soerabayasche sport vlieger. de heer Beek, vergezeld van zijn zoon, met een De Havilland Moth vertrok ken voor een vliegtocht naar Europa. Bij het vertrek van Morokrembangan waren vele belangstellenden aanwezig. De heer Beek heeft het voornemen den tocht in een kalm tempo te volbrengen. ^UN/TENIITÏIGE^j NIEUWE UITGAVEN. Van de Alg. Ned. Pluimveeteelt-Vereeni- ging ontvingen wij de brochure „Kregen de pluimveehouders de graanrechten terug?" Het werkje ls geschreven door mr. H. W. J. Sanders, voorzitter der Alg. Ned. Pluimveeteelt-Vereeniging. 8448 (Ingez. Mcd.) DENATURATIE VAN AARDAPPELEN. Vergoeding voor den oogst 1936. Van bevoegde zijde _vernemen wij, dat met ingang van Maandag 28 September vergoeding zal worden verleend voor het denatureeren van aardappelen van den oogst 1936 met uitzondering van vroege aardappelen en fabrieksaardappelen welke zijn geteeld en worden gedenatureerd met inachtneming van de dienaangaande gestelde voorschriften. De grootte van de denaturatievergoeding zal afhankelijk zijn van de rubriek, waarin de aardappelen worden ingedeeld, en van het tijdstip van denaturatie. Het bedrag der denaturatievergoeding is voor denaturatie in het tijdvak.van 28 Sept. tot 1 Dec. 1936 f. 0.70 per 100 K.G., van 1 December 1936 tot 1 Maart 1937 f. 0.80 per 100 KG. en van 1 Maart tot en met 15 Juli 1937 f. 0.90 per 100 K.G.. met dien verstan. de, dat voor aardappelen der rubriek a, welke in het tijdvak van 1 Febr. tot en met 15 Juli 1937 gedenatureerd zullen worden en behoudens nadere wijziging dezer ru briek, f. 1.50 per 100 K.G. zal worden uit betaald. In de rubriek a zullen worden ingedeeld de volgende rassen van den kleigrond, voor zoover de aardappelen voldoen aan nader te stellen elschen: Bevelanders, Noorde ling, bonte star (bonte roode star), roode star, blauwe eigenheimers, eigenheimers, furore, Westeinder blauwe, Zeeuwsche blauwe, Zeeuwsche bonte. Omtrent deze nadere elschen zullen t.z.t. verdere publicaties worden gedaan. Hoofd zaak is hierbij, dat de aardappelen zullen moeten voldoen aan de elschen, welke rede lijkerwijze aan een goeden consumptie aardappel gesteld kunnen worden. Alle andere aardappelen worden in de rubriek b ingedeeld. De denaturatie kan geschieden zoowel door georganiseerden bij een der provin ciale landbouw-crisls-organisaties, als door handelaren bij de Nederlandsche Akker- bouwcentrale als georganiseerde aange sloten. De aanvragen om denaturatie moeten op dezelfde wijze als vorig jaar door geor ganiseerden bij een L.C.O. geschieden aan die L.C.O. en door handelaren, die uitslui tend bij de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale zijn georganiseerd, a^n deze centrale. Om voor steun in aanmerking te komen, mogen in de partij niet voorkomen aard appelen, welke kunnen vallen door èen ope ning van 35 m.m. vierkantsmaat, terwijl ook natrotte knollen moeten zijn verwij derd. Ook zullen van steun worden uitgesloten partijen aardappelen, die, naar het oordeel van genoemde centrale, zoodanig door ziekte zijn aangetast, dat zij niet meer voor veevoeder geschikt kunnen worden geacht, en partijen, die stukken bevatten, welke op andere wijze dan bij het rotten of omwer ken ofwel door vreterij van insecten zijn ontstaan. o BEDRIJFSRAAD VOOR HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF. Te Lisse kwam de bedrijfsraad voor het bloembollenbedrijf voor hét eerst in vergadering bijeen. De bedrijfsraad. welke in opdracht van den minister van sociale zaken was bijeen- geroejien door den heer Th. F. van Rijn te Lisse. werd door dezen geïnstalleerd. Een rooster werd opgemaakt, volgens welke de leden achtereenvolgens telkens voor een Jaar als voorzitter zullen optre den. Voor de eerste maal treedt als voor zitter op de heer Th. F. van Rijn te Lisse en als tweede voorzitter de heer A. J. Loerakker te Haarlem. Op voorstel van verschillende leden werd tot secretaris be noemd de heer W. Th. A. van Beek te Haarlem. Voorts werd de begrootlng voor 1937 vastgesteld. Een commissie werd samengesteld om enkele belangrijke aangelegenheden, met name de kwestie van de werkloosheid, den loonbijslag e.d. nader te bezien en zoo mogelijk tijdig eventueele voorstellen dienaangaande aan den bedrijfsraad voor te leggen. o „NOS JUNGUNT ROSAE". De vereeniging ter bevordering der rozenteelt „Nos Jungunt Rosae" hield haar 60e ledenvergadering in hotel „Het Wapen van Driebergen" te Driebergen-Rijsenburg, onder leiding van den voorzitter, jhr. P. P. de Beaufort. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer E. J. Lud- dlng, blijkt, dat de exploitatie-rekening sluit met een nadeelig saldo van f. 87,05'/;, bij 'n totaal aan ontvangsten van f. 1443,53 en aan uitgaven van f. 1531,05»/». De be grooting voor het vereenlgingsjaar 1936/'37 werd na eenige bespreking voorloopig vast gesteld op f. 1373,30 in uitgaaf en f. 1183,30 aan ontvangst, alzoo f. 190 verlies aanwij zend, als gevolg van nog steeds doorwer kend ledenverlies, hoewel eenige buiten gewone uitgaven waren te begrooten, tot een bedrag van f. 90. De periodiek aftredende bestuursleden Jhr. P. P. de Beaufort, dr. J. D. Ruys en W. E. Keessen, werden bij acclamatie her kozen. Het door het gemeentebestuur van Utrecht aangeboden contract voor het weder voor tien jaren voortzetten van de exploitatie van het openbaar rosarium werd goedgekeurd. Voor mogelijke wijziging van de exploi tatie van het tijdschrift „Rosarium", als orgaan der vereeniging. werd een studie commissie benoemd, bestaande uit de hee- ren F. J. Abbing, jhr. P. P. dc Beaufort E. J. Ludding en C. M. F. van Rossum. Inzake de mogelijkheid van het houden HEDEN. Rapenburg 131: Tuinfeest ten bate van dc Haanstra-fröbelschool. 2—5 uur nam. Stadszaal. Concert „Nieuw Leven" en „Inter Nos". 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering D. O. B. 8 u. nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6'/i uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Nutsgebouw: Spir. Ver. „Harmonla"; 77j uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend lederen werkdag van 912 uur en van l'/j—5 uur. f. 0.25. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; m Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uw en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen varia! 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—3 uur; 1 Oct. —1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 u.; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25: overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d, Werff- park. ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.305 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en IV;4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zondags gesloten Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c): Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie "tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Inferno". Woensd.. Donderd. en Zatesd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur. 4 uur M en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39. 81/4 u. n.m. „Vrouw ofSecretaresse". Woensdag en Zaterdagnam. 2»/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4»/t uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Krullekopje". lederen middag 2»/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Hoera, de tijd wordt beter". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende uur-voorstelling van 12 uur voorm. tot 7 uur nam. Alleen op werkdagen Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: „Bloedende rozen". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend-voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Öe avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313 en J. Doedens Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel. van Bockel van Drie- sum. van Leeuwen en Nieuwzwaag Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp. tel. 1916. van een rozententoonstelling of alleen een keuring van nieuwe rozen in 1937, hoopte het bestuur spoedig met eenig plan te kunen komen. Met het oog op den nog heerschenden nood in de Culturen en het fiancieel risico aan een groote tentoon stelling verbonden, is een beslissing nu nog niet mogelijk. o BEDRIJFSRADEN VOOR HET (TUINBOUWBEDRIJF IN NOORD- EN ZUID-HOLLAND. De beide bedrijfsraden voor het tuin bouwbedrijf In Noord- en Zuid-Holland kwamen dezer dagen te Haarlem in ver gadering bijeen. Na de behandeling der ingekomen stukken stelde de voorzitter in verband met het terugtreden van den heer ir. A. W. Ausems aan de orde het benoe men van een nieuwen secretaris. Op voorstel van verschillende leden werd voor beide bedrijfsraden benoemd als se cretaris de heer W. Th. A. van Beek te Haarlem. De raden hebben voorts breede bespre kingen gewijd aan diverse belangrijke aan gelegenheden, w.o. collectieve contracten, tuinbouwonderwijs etc. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6