LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 25 September 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS PHILIPS „RONDO" f. 145.- e i .-LEVERTRAAN- UIT DE RIJNSTREEK AGENDA PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 27 SEPTEMBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, lees- dienst; nam 6 uur (o. t.), ds. van Apel doorn van Lelden. Geref. Oem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven ,ds. Kliisener Geref. Kerk: Voorm 10 uur en nam. half zeven, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds.Pel Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zieven. leesdlenst. BOSKOOP. Ned Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Petersen. Rem. Kerk voor Vrijz. Herv.: Voorm. 10 uur. ds- Bloemhoff van Helloo. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur. leesdlenst. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm- 10 uur. ds. D. Broers van Schiedam: nam. 7 uur, ds. El- zenga van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm- half elf. ds. Vrlellnk. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Ver waal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk; Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts- Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meijerlng. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en 11 uur, ds. Odé; nam. half zeven, ds. van Noort van Noordwij kerhout- Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en n.m. half zeven. ds. Streeder. Geref- Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponsteln. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht. ds- A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. War- nink van Ter Aar; nam. half acht, lees dlenst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, as. L. W. van Wijngaarden. NIEÜWVEEN. Ned. Herv- Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm- half elf en nam 7 uur, ds. J. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half vier, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk; Voorm. half elf en n.m. 4 uur, leesdlenst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, de heer J. Streefland. Pauluskerk: Voorm. 10 uur en nam- 7 u. Jeugddienst ds. Jansen Schoonhoven. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. half elf, ds. P. L. L. Post van Rijswijk. SASSENHEIM. Ned. Herv Kerk: Voorm 10 uur, ds. Krij- kamp; nam. 5 uur (Jeugddienst), ds. J. de Wit van Lelden. Geref. Kerk; Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Pinkstergemeente: Heden nam. 8 uur, pastor van der Wouden van Rotterdam: Zondag voorm. 10.15 uur en nam. half acht. dienst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en r.am. half zeven, ds- Steenbeek. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Klomp WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Vroeg-ln-de-Weij. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr- Afg. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, leesdlenst. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kale; nam. half zes, dr. Honders Klevietkerk: Voorm. 10X15 uur dr Hon ders. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur ar J H- Jansen van Batavia. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. de Bel. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kekr: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer Creutser van Laren. ZOETERMEER. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. Versluys Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam- 7 uur, leesdienst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: Voorm. 10 uur en nam. 7 1/4 uur, de heer Mouw van Gouderak. ZOETERWOUDE. Ned. Herv- Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Evjkman. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: «Voorm. 10 en nam. 7 uur, as Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over tien, mej ds. Günther. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Doornspijk, J. H. Koster te Montfoort. Aangenomen: Naar Ransdorp-Schelling- woude S. S. M. Aertsen, cand. te Hülegers- berg Naar Zeddam (toez.) W. A. F. v. Dijk te Oudkarspel. Bedankt: Voor Groot-Ammers P. de Looze te IJsselmuiden. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Haarlemmermeer- O.Z., C. G. Bos, te Westeremden. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Dlrksland W. C. Lamain te Rotterdam-Z. GENERALE SYNODE DER GEREFOR MEERDE KERKEN. De veertiende zitting. In de gisteren in de Keizersgrachtkerk te Amsterdam gehouden veertiende zitting van de Generale Synode der Gereformeerde Kerken werden de besprekingen over de waag van den kerkeraad van Wagenlngen of het ambt van predikant principieel te vereenigen is met de functie van reserve- officier bij het Ned. leger voortgezet. Aan de discussie namen deel de leden dr. K. Dijk van Den Haag, prof. dr. G. Ch. Aal- ders van Hilversum, ds. J Douma van Arnhem, ds. W. H. den Houtlng van Hui- zum. dr. J. Thys van Zwolle, ouderling C. A. v. d. Heuvel van Heemstede, prof. dr. G. M.-den Hertogh van Kampen, prof. dr. F. M. Grosheide.van Amsterdam en ds. J. L- Schouten van Amsterdam. De eerste drie sprekers hadden bezwaar tegen het woord „principieel" in de voorge stelde conclusie en waren van oordeel dat men niet kan spreken van prlncipleele on verenigbaarheid van belde functies want dan zou de predikant, die tevens als reserve-officier ln het leger dient, hande len ln strijd met Gods Woord. Ook wezen sommige sprekers er op dat men niet kan spreken van het opeischen van den gehee- len mensch door het predikambt want dan zou een predikant geen leeraar aan een onderwijsinrichting, geen schrijver van boeken of redacteur van een orgaan mogen en kunnen wezen. Prof. Grosheide verwierp deze vergelijking wijl de predikant bedoel de nevenbetrekkingen zelve regelen kan. maar als reserve-officier eenvoudig door de Overheid wordt opgeroepen en dat is temeer klemmend omdat juist ln oorlogs tijd de gemeente het meest behoefte heeft aan de predikant als herder van zijn kudde. De predikant waarover het nu gaat, n.l. die van Wagenlngen heeft op advies van de classis Arnhem ontslag gevraagd en ver kregen. Het kan echter ook gebeuren dat de Overheid het verleenen van zulk een ontslag weigert. De rapporteur, dr. W. A. v. Es, verdedigde nader de conclusies en Interpreteerde het begrip principieel als in principe, zooals ook de Geref. vaderen oordeelden. Opdat de rapporteur nog nader met de leden der betrokken comissie over de redactie van de conclusie zou kunnen handelen, werd een beslissing alsnog aangehouden. Ouderling J. F. Heemskerk diende een conclusie in met betrekking tot de zaak van artikel 13 der Kerkenorde (emeritaats- gelden) bedoelend aan deputaten op te dragen de volgende Synode tijdig een voor stel te doen toekomen om te voorzien ln de behoeften die ingevolge art. 13 K.O. zijn te verwachten, het zij door de stichting van een eigen fonds der gezamenlijke kerken, hetzij door een onderling fonds voor emeri- teerlngsgelden en weduwen- en weezen- verzorging der gezamenlijke predikanten in de Geref. Kerken. Op verzoek van prof. dr. G. Ch. Aalders trok de heer Heemskerk in de discussie zijn voorstel in, ln het vertrou wen dat deputaten aan deze zaak aandacht zullen wijden. Ds. A. J. Bouma van Heerenveen rappor teerde over een bezwaar van de classis Stadskanaal tegen het besluit van de Part. Synode van Groningen inzake de uitvoe ring van art. 13 K.O. Gezien het ontbreken van voldoende argumenteering werd het bezwaar niet ontvankelijk verklaard. De zelfde rapporteerde ook over een voorstel van de kerk van Vianen tot wijziging van de kerkelijke examens. Wijl de Synode de bezwaren van Vianen tegen de huidige examens niet gewichtig genoeg achtte om deze te herzien werd het voorstel afgewe zen in het vertrouwen dat de kerken ge noegzaam rekening zullen houden met het karakter der kerkelijke examens. Zendin gszaken Vervolgens kwamen verschillende zen dingszaken aan de orde. Ds. J. Douma van Arnhem rapporteerde over de Opleidingsschool op Java; prof. dr. G. M. den Hartogh van Kampen over art. 10 der Zendingsorde en over de opleidings school op Soemba; ds. S. Idema van Win- sum (Gron.) over de vergadering van de vertegenwoordigers van de verschillende zendende kerken en der onderscheiden deputaatschappen voor de zending, alsook over het zendingsterrein te Wonosobo; ds. A. Pos van DJokja over de Keuchenius- DRAISMA-van-VALKENBURG 'S'. iCHT VAN SMAAK -PRUS /Oct 8926 (Inzer. Med.) school te Djokja; idem over de Chr. Holl. Inlandsche Kweekschool en over een nieuwe opleidingsschool voor het Inlandsch onderwijs op Java; ouderling Y. Baumfalk van Metlawier over vergaderingen in Indlë; ouderling J. F. Heemskerk van Middelburg over de Zendingsbibliotheken in Indlë; ds. J. Douma over de Zending onder de Chi- neezen en studeerende Inheemschen ln Nederland, waarvoor resp. werkzaam zijn namens de kerken van Rotterdam-Z. en Leiden de predikanten ds. A. F. J. Pleron te Rotterdam en ds. J. Verkuijl te Laren iN.H.) en ouderling T. Dijkstra van Ban doeng over het Zendingssonsulaat. Al deze rapporten werden goedgekeurd. Ds. J. Douma bracht ook rapport uit over de te benoemen Zendingshoogleeraar aan de Theol. School te Kampen. Het Curato rium der Theol. School heeft met de Gene rale Zendingsdeputaten over deze aangele genheid besprekingen gevoerd, die nog niet teneinde zijn. De Synode besloot aan de te benoemen zendingsdeputaten opdracht te geven in betrekking tot deze zaak diligent te blijven en deze Synode slechts proviso risch te sluiten opdat als de voordracht gereed is met de benoeming niet nog 3 jaar behoeft je worden gewacht. Aan het einde van de behandeling der Zendingszaken bracht prof. dr. G. M. den Hartogh aan de Synode het woord over dat prof. dr. A. G. Honig steeds placht te spre ken. doch die nu door ongesteldheid ver hinderd was. De Synode bracht bij monde van prof. den Hartogh een groet aan al de missionaire arbeiders In Ned. Indlë ln dienst van de zending der Geref. Kerken. Het zelfonderzoek. In betrekking tot de zaak van het zelf onderzoek, die uit het voorstel Pólman- v. d. Vegt over de leergeschillen gelicht was, bracht prof. dr. S. Greyndanus mede namens de leden prof. dr. H. H. Kuyper te Bloemendaal, prof. dr. V. Hepp te Amster dam. prof. dr. G. M. den Hartogh, ds. W. W. Meynen te Dordrecht en ds. J. Douma te Arnhem de volgende conclusie ter ken nis van de Synode: „De Synode, van oor deel, dat in de prediking de ernstige ver maning tot geloof, bekeering en zelfonder zoek reeds uiteraard geboden is door de verkondiging van Christus als den eenlgen door God gegeven Zaligmaker der wereld en dat de eisch tot haar opgesloten ligt in de belijdenis van de bediening der sleutel macht in vraag en antwoord 84 van den H. Catechismus; en constateerende dat zij reeds van ouds af in onze Geref. Kerken geschiedde en geschiedt; en dat zij ook laatstelijk nog door de Synode van Utrecht in 1905 ln haar bekende verklaring (art. 153) uitdrukkelijk aangedrongen ls; acht het vanwege den ernst der zaak hierbij be trokken. h. 1. eeuwige behoudenis door Christus óf eeuwig verderf, haar roeping nogmaals allen dienaren des Woords op het hart te binden ln haar getrouw te zijn". De Synode vereenigde zich met deze con- ciuse zonder discussie, waaróver de voor zitter zijn blijdschap uitsprak. Ds. W. H. den Houtlng rapporteerde over een voorstel van de classis Leeuwarden in zake diaconale verzorging bedoelende te ko men tot een nader bezien van het vraag stuk van de verhouding van kerkelijke en burgerlijke armverzorging. De commissie stelde aan de Synode voor daartoe 5 depu taten te benoemen die de volgende Synode van advies dienen zal. Na discussie waar aan deelnamen de leden dr K. Dijk, prof. dr. G. M. den Hartogh, ds. N. Duursema, dr. W. A v. Es, ouderling J. F. Heemskerk, prof. dr. F. W. Grosheide en ouderling J. J. Beukenkamp stemde de Synode eerst over een voorstel van orde van de leden Schou tenDijk om op het voorstel-Leeuwarden niet in te gaan maar dit over te laten aan het wijs en voorzichtig beleid van de Dia conieën. Dit voorstel werd aangenomen met 29 tegen 23 stemmen. Eveneens stemde de Synode, gehoord het rapport van ds. W. H. den Houting een voorstel van de Part. Synode van Drenthe om deputaten te benoemen tot steun van kerken die hulpbehoevend zijn wat betreft haar dlaconalen armenzorg en een collecte uit te schrijven voor de steun behoevende Diaconieën in Drenthe, af. Als de Diaco nieën van Drenthe, zich om hulp wenden tot de kerken buiten deze provincie zal het moderamen deze steunaanvrage van een aanbeveling voorzien. Te 5 uur sloot de voorzitter de zitting. De Synode vergaderde vandaag den geheelen dag in comité-generaal en is hedenmiddag uiteengegaan tot as. Dinsdagmorgen 11 uur. Zij hoopt ln het midden der volgende week met haar arbeid gereed te komen. ALPHEN. Chr. Middenstandsvereenlging. De Chr. Middenstandsvereenlging hield in het vereeniglngsgebouw een algemeene ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer C. A. Bos, volgde ult- brenging der notulen door den secretaris, den heer W. v. Galen, die onveranderd werden vastgesteld. Na behandeling der ingekomen stukken volgde een uitvoerige bespreking over de Mica 1936. In het a.s. winterseizoen zal voor de leden een lak- cursus worden gehouden, waarvoor zich reeds verschillende leden opgaven terwijl de leiding van dezen cursus ls opgedragen aan den heer P. G. Harts alhier. Het be stuur heeft voor deze aangelegenheid des tijds een commissie benoemd, die zal trach ten dat een ieder deze cursus op de meest voordeellge wijze ls te volgen. Enkele vra gen werden ter afdoening in handen van het bestuur gesteld. nJ. of de binnenkort ln het leven te roepen contactcommissie in overleg zal treden met de zustervereenl- gingen. Hierop volgde sluiting. o BODEGRAVEN. De a.s. Mica-winkelweek. Het Mica-ocmité heeft thans bijna 100 deelnemers voor de te houden Mica-weken invcchreven. Het zal dus aan belangstelling van de ziide der winkeliers niet ontbreken. Ook overigens verwacht men heel veel animo, vooral daar waar deze weken veel grootscher zUn opgezet, dan ooit mogelijk ls geweest. Een programma is samengesteld voor de beide weken waardoor om den anderen avond iets op de straten te doen zal zlin hetzij muziek, lampionoptocht, reclameoptocht of llchtstoet. Bovendien worden naast de eigenlijke Mica's, waaraan groote prijzen zijn verbonden, nog twee andere wedstrijden georganiseerd, waar voor eveneens prijzen beschikbaar zijn gesteld. Een jeugdige dievegge. Een bewoner van den Overtocht miste verleden week een bedrag van f. 75, be staande uit 3 briefjes van f. 25. Dit werd aangegeven bij de politie, die een onder zoek instelde. Kort daarna viel de aan dacht van den Overtochter op een klein meisje, dat veel in huis kwam. Een proef werd genomen met wat klein geld, dat onbeheerd ln haar nabijheid werd gelegd en waarvan na korten tijd een bedragje bleek vermist te zijn. Toen viel de verden king ook voor den grooten diefstal op haar en inderdaad gelukte het de kleine tot de bekentenis te brengen, dat zij ook de bank biljetten had ontvreemd. Ze had voor dit geld sieraden gekocht, had ook een ge deelte weggegeven; nog een klein restant bleek zij in haar bezit te hebben. Vergadering „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereenlging „de Hanze" vergaderde onder leiding van den heer A. Aengenent. Nadat de heer N. A. van Rossum was aangewezen tot afgevaar digde naar de vergadering van den Cen- tralen Raad en besprekingen gehouden waren over de komende Mica-weken, werd gesproken door den heer L. A. J. van Doorn, hoofdbestuurslid van de „Hanze" te Rotterdam, die uiteenzette wat de Kamers van Koophandel zijn en bedoelen. Vervolgens besprak hij hun beteekenls voor de wet op de vestigingselschen. In Oud-Bodegraven liep een meisje achteruit tegen een fletser aan. Deze ver loor daardoor zijn evenwicht en dook met fiets en al ln de Wetering. Hij kreeg geen beteekenend letsel; alleen was de flets wat beschadigd. Gevonden: 1 pakje schoenveters. 1 belastlngmerk ln etui 1 lederen hand schoen. 1 armbandhorloge. 1 stofbril, 2 Tit- wielmerken. 1 lange ronde stok van 4.75 M. 1 damesarmband. Inlichtingen bU de politie. Het Jeugdwerk der Luthersche Gem., dat gedurende dezen zomer bestond uit wekelijksche korfbalwedstrijden ter verste viging van den onderlingen band, zal de zen winter in anderen vorm worden voort gezet. Tot sluiting van de zomercampagne heeft morgenmiddag een gecostumeerden wedstrijd -plaats. BOSKOOP. Nachtelijk bezoek. Terwijl de bewoners sliepen, is ingebro ken ten huize van de familie Van G. aan de Burg. Colljnstraat. Door het opschuiven van een raam aan ds straatzijde zljn'de ongewenschte 'bezoekers binnengekomen. In de benedenkamers is een onbeschrijf lijke wanorde gesticht, doch voor zoover kon worden nagegaan, wordt niets vermist. Verkooping. Op de verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers alhier, zijn onder staande perceelen gegund als volgt:: tuinveld in de Biezen, kooper de heer G. J. v. d. Togt alhier voor f. 7875.—; het huls met tuinveld ln Randenburg, kooper de heer H. T. Hooftman, alhier, voor f 7000. het huis aan de Voorkade 54, kooper de heer D. v. Bodegraven alhier voor f. 2225. Naar wij vernemen, hebben B. en W. besloten met de distributie van gehakt ln blik zoo spoedig mogelijk een aanvang te maken. De beschikbaarstelling van het gehakt zal vla de slagers geschieden door middel van een bonnensysteem. De bloempjesdag ten bate van het fonds A. S. Talma-Stichting en ten bate van hulpbehoevende ouden van dagen, heeft f59.opgebracht. -o KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemeentebegrooting 1937 Geen belastingverhooging. De raad vergaderde Ingekomen was een schrijven van den heer van der Sterre, aarin wordt medegedeeld dat van bezuini ging oo de werkzaamheden voor het aan brengen van een dakbeschot op het raad huis door verandering van werkwijze of constructie geen sprake kan zijn. waarom B. en W. geen aanleiding hebben gevonden het werk op te schorten. Voorts is goedgekeurd een besluit model D. tot wijziging der begrooting dienst 1936. De voorzitter deelde mede. dat dit jaar afloopt de verhuur van het stukje tuin grond bij de begraafplaats aan den heer Lekx De huur bedraagt f.75. Lekx wil weer opnieuw inhuren, doch dan voor f. 50. B. en W. vinden dezen prijs echter aan den lagen kant en zouden een publieke in schrijving willen houden. De raad kan zich hiermede vereenigen. Aanbieding vond plaats van de begroo ting van het Waterleidingbedrijf dienst 1937. De totaal baten en lasten ziin ge raamd op f. 6682 en de kapitaalsinkomsten en -uitgaven op f. 5350.07. Eveneens werd aangeboden de gemeente begrooting dienst 1937, De voorzitter zeide dat de begrooting wederom sluitend kon gemaakt worden zonder belastingverhoo ging. door OA. te beschikken over een deel van de reserve en een lagere raming van onvoorziene uitgaven benevens eenige adere verlagingen. De Inkomsten en uitgaven oo den gewo nen dienst zijn geraamd op f. 82.861.02 en de kapltaalslnkomsten en -uitgaven op reso. f 12.897.72 en f. 11.243.41. Batig slot f. 1654.31. Belde begrootingen zullen ter inzage wor den gelegd. Tot commissieleden voor het onderzoek der begrooting werden aangewezen de hee- ren de Jong. van Vesten en Opoelaar. Voorts vond na toelichting door den voor zitter goedkeuring plaats van de begrooting Zaterdag. Rapenburg 131: Tuinfeest ten bate van dc Haanstra-fröbelschool. 25 uur nam. Stadszaal. Concert „Nieuw Leven" en „Inter Nos". 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering D. O. B. 8 u. nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Inferno". Woensd., DOnderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m. „Vrouw ofSecretaresse". Woensdag en Zaterdagnam, 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Krullekopje" lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Hoera, de tijd wordt beter". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende uur-voorstelling van 12 uur voorm. tot 7 uur nam. Alleen op werkdagen Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: „Bloedende rozen". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst. Steen straat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313 en J. Doedens Wllhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. VERRASSENDE weergave. 9606 Betaling in overleg. Uit VOORRAAD leverbaar. H. G. VAN LUYKEN BREESTRAAT 39 - LEIDEN - TELEF. 35 1W VRAAGT DEMONSTRATIE H (Ingez. Med.) van het Burgerlijk Armbestuur over 1937 met een totaal inkomsten en uitgaven van f. 1040 en van de begrooting van het Bur gerlijk Armhuis over 1937 met een totaal ontvangsten en uitgaven van f. 5720. Ingekomen is een verzoek van het be stuur der Ned. Herv. School alhier om medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 voor het aanschaffen van nieuwe gor dijnen voor een der lokalen en de bestuurs kamer. De voorzitter stelde voor. hiertoe medewerking te verleenen. De kosten zullen olm. f. 70 bedragen. Aldus besloten. Na toelichting door den voorzitter werd vastgesteldeen besluit model D tot wijzi ging der begrooting dienst 1936. Tenslotte werd besloten aan H. van Dig gelen te Hazerswoude over het 2e kwartaal 1936 een bedrag ad f. 1.68 te restltueeren oo ziin aanslag schoolgeld en hem aan te slaan in klasse I. De heer de Jong vroeg of de jongste wij ziging van de steunregeling ook nog voor deze gemeente van invloed ls. waarop de voorzitter ontkennend antwoord. Voorts Informeerde de heer de Jong naar de mo gelijkheid om ook aan andere categorieën dan de steuntrekkenden. b.v. aan kastrek- kers of aan diegenen die toevallig gewerkt hebben, een extra uitkeerlng van f. 250 toe te kennen. De voorzitter zelde deze zaak reeds overwogen te hebben en dat zulks wel in orde zal komen. Echter is het ondoenlijk dit ook uit te breiden tot diegenen, die nog werk hebben en het wellicht nog armer hebben. Hierna sluiting De a.s. Mica-weken. Het aantal deelnemers aan de M.I.C.A. 1936, die van 1024 Oct. gehouden wordt, ls hier groot. Een jury ter beoordeeling van de ingekomen oplossingen is samen gesteld en bestaat uit de heeren: J. L. H. Boeren, lid van den Raad, Alphen a. d. Rijn; C. A. Bos, voorz., Chr. Middenst.- Vereen.; W. B. Kroon, voroz. Kon. Nederl. Mlddenst.-Bond; W. Geerlof, lid van den Raad, Alphen a. d. Rijn; W. A. Lam, lid van den Raad, Alphen a. d. Rijn; C. Y. Ponsioen, voorz. R.-K. Middenst.-Vereen. De Hanze. De plaatselijke prijzen zullen worden ge- etaleerd in het perceel Hooftstraat No. 80. In de loop der volgende week zal er vaniwege het plaatselijk crisis comité langs de huizen een inzameling worden gehouden van kleeding, huisraad, schoeisel enz. Wij vertrouwen, dat ieder die Iets te missen heeft, aan de behoeften van werkloozen en anderen zal denken. o NIEUWKOOP. Bijtijds gered! De sigarenhandelaar Jaske uit Gouda, stopte met zijn auto ln het Zuideinde bij een klant. Het trok de aandacht van een zoon van J„ die ook in de auto zat, dat er in het water ln de Voorwetering iets spar telde en dus ging hij op onderzoek uit. Tot zijn ontzetting zag hij, dat het een kind was, dat reeds geheel onder water lag. De jongen bedacht zich geen oogenblik, sprong gekleed in het water en wist de kleine be houden op het droge te brengen. De dren keling bleek een 4-jarig zoontje van A. L. te zijn. dat vermoedelijk met een autoped te water was gereden. De moedige redder werd door de ouders van den drenkeling van droge kleeding voorzien.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6