LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 24 September 1f35 nagekomen BERICHTEN „NOVA-BIOSCOOP" - Katwijk a. Zee POP£YE RECHTZAKEN UIT DE OMSTREKEN THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECHTBEDEELD STADSNIEUWS. VEREEN. VAN DEN HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTRIEELEN MIDDENSTAND. Afscheid van mr. Romijn. Gisteren nam bovengenoemde Vereeni- ging afscheid van haar bestuurslid en rechtskundigen adviseur, den heer Mr. A. J. Romijn. die, zooals hier bekend is, be noemd werd tot burgemeester van Win schoten. Nadat de heer Romijn, die vergezeld w'S van zijn echtgenoote. binnen geleid was en aan mevrouw Romijn bloemen in de Leid- sche kleuren waren aangeboden, werd hij toegesproken door den voorzitter, den heer W. Zwart, die herinnerde aan de vele en belangrijke werkzaamheden, door den heer Romijn in het belang van den middenstand verricht. Vreugde heerscht er in midden standskringen, aldus zei spreker, over de eervolle benoeming, doch tevens weemoed over het afscheid, dat daarvan het ge volg ls. Spr. hoopte, dat de heer Romijn in Win schoten een prettlgen en succesvollen ambtstijd zal hebben en bood hem. ter her innering aan het verleden en ter oriëntee ring voor de toekomst twee boekwerken be. treffende Leiden en Groningen, namens de Vereeniging aan. De heer L. de Groot, secretaris van den Koninklijken Nederlandschen Midden standsbond, sprak namens het Hoofdbe stuur nog eenige woorden van dank voor den arbeid, door den "heer Romijn voor den Bond verricht en bood hem een prachtige plaquette aan. De heer Romijn dankte met enkele har telijke woorden voor de vele bewijzen van belangstelling, die hij in deze dagen, vooral uit middenstandskringen, heeft mogen ont vangen. BUITENLAND. Het verhaal van een oorlog-die Vrijdag dl Zaterdag 8.S. medailles en dood bracht wanhoop aan de vrouwen ont reddering in de gezinnen en van een 'iefde -die sterker was dan oorlogsgeweld DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. DE JAPANSCHE VLOOTAUTORITEITEN CONFEREEREN. TOKIO, 24 Sept. (A.N.P.). De Japansche vlootautoriteiten hebben den geheelen nacht beraadslaagd na het laatste Inci dent te Sjanghai, waarbij een Japansch marinier werd vermoord. Nagano heeft na afloop der bespreking tegenover de pers verklaard: „Geen conferentie meer, noch verkla ring, doch slechts daden". Vooraanstaande ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken heb ben vanochtend geconfereerd, waarna de minister van buitenlandsche zaken zich met minister-president Hirota heeft on derhouden over de anti-Japansche agitatie in China. Vanmiddag zal op het Departement van buitenlandsche zaken een bijeenkomst plaats vinden van de min. v. buitenland sche zaken, oorlog en marine, welk feit, naar de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken uiteenzette, wijst op den ernst van den toestand. De woordvoerder zeide, dat de laatste reeks anti-Japansche uitbarstingen in China niets anders is dan een georgani seerde beweging. Diplomatieke waarnemers verklaren, dat weinig voortgang wordt gemaakt bij de onderhandelingen tusschen den Japan- schen ambassadeur Kawagoe en den Chi- neeschen minister van buitenlandsche za ken Tsjang. Men verklaart, dat het noodig is directe onderhandelingen te openen tus schen den Japanschen ambassadeur en maarschalk Tsjang Kai Tsjek, teneinde de incidenten van Hankau, Tsjengtoe, Pak hoi en Sjanghai spoedig te kunnen bijleggen en ook om de Chineesch-Japansche betrek kingen te regelen of te voorkomen, dat de toestand verergert. Reuter meldt uit Sjanghai, dat de Japansche ambassadeur Kwagoe na een conferentie met Japansche militaire en vlootautoriteiten en diplomatieke ambte naren een „waarschuwing" heeft gericht tot de Nanking-regeerlng, waarin hij met name verklaart, dat „veel strenger maat regelen dan vroeger zouden moeten worden genomen om de anti-Japansche beweging in China te onderdrukken". Een filmwerk hetwelk ieders aan dacht ten volle waard is. - ^Sen nobele film! - Uitstekend verzorgd bijprogramma. ONZE TEEKENFILM IS EEN ctualiteiten van de geheele wereld TOEGANG 14 JAAR. Als bijzondere actualiteit de laatste opnamen van 9545 II. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. feestelijke intocht, groote huldiging en défilé in het Amsterdamsche Stadion. Opening der Staten-Generaal. H. M. de Koningin spreekt. ZIJN KIND GEDOOD. Verdachte ontslagen van rechtsvervolging. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft ■heden den 22-jarigen handelsreiziger Y. K., wonende ln Leeuwarden, thans gedeti neerd, overeenkomstig den elsch van den procureur-generaal ontslagen van rechts vervolging terzake van den hem ten laste gelegden moord op zijn zes maanden oud dochtertje, dat ongeneeslijk ziek was. De rechtbank had den man vijf maandgn ge vangenisstraf opgelegd. Y. K. was voorts wegens verduistering en diefstal voor de rechtbank veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De procu reur-generaal vorderde een jaar gevange nisstraf, waarvan zes maanden voorwaar delijk onder aftrek van de geheele voorloopige hechtenis. Het gerechtshof veroordeelde hem heden tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk en met aftrek van twee maanden preventieve hechtenis, zoodat de verdachte heden ln vrijheid werd gesteld. HAAGSCHE RECHTBANK. De 74-jarige Leidenaar J. W. d. L., wien zware mishandeling ten laste ls gelegd, heeft op 4 April oneenigheid gehad met den bij hem lnwonenden schoenmaker K„ die, tegen zijn zin, met den hond van L. wilde wandelen. Deze oneenigheid verliep ln een handgemeen tusschen beide man nen, waarbij L. met het hoofd door een ruit kwam te vallen. De twist scheen aan vankelijk bijgelegd, doch toen korten tijd KATWIJK. GEMEENTERAAD. Wijziging der Precario-vcrordening - De elcctriciteitstarieven - De vergoeding aan dc scholen - De functie van inspecteur van politie - Dc salarisverlagingen De gewijzigde steunregeling. Gisteravond kwam de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burge meester W. J. Woldringh van der Hoop in openbare vergadering bijeen. Na opening door den voorz. waarin de verloving van Prinses Juliana werd geme moreerd. werden de notulen der voorgaan de vergaderingen onveranderd vastgesteld Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken, inhoudende o.a. goedkeuring door Ged. Staten van verschil lende raadsbesluiten, en verder een mede deeling van rijk en provincie, dat zij zich kunnen vereenigen met het voorstel van den raad inzake dc rcct'tu ie "an d° ont vangen credieten voor de berghaven. De voorz. stelde voor een adres van de bewoners der Baljuwstraat over de slechte bestrating dier straat in handen van B. en W. te stellen, om daar bij de begrooting 1937 rekening mede te houden. De heer Van Rijs legde nog eens den nadruk op den slechten toestand van deze straat. Weth. Dubbeldam zeide niet te kun nen toezeggen, dat er bij de begrooting 1937 met de wenschen der bewoners van de Baljuwstraat rekening kan worden ge houden. Er zijn zooveel straten die slecht zijn. Tenslotte werd het voorstel van B, en W. aangenomen. Naar aanleiding van een adres van de besturen bond afd. Katwijk over het uit sluiten van arbeiders van de steunuitkee- ring deelde de voorzitter mede dat dit adres naar den minister had moeten wor den gezonden. Tenslotte wijdde de voorz eenige welge meende woorden aan de nagedachtenis van den heer Kraal, in leven hoofd der O. L school. In de commissie van fabricage en grond bedrijf werden benoemd de heeren J. Hue- tlng. J. v. d. Perk. M. van 't Wout en L. v. d, Zwan; ln de commissie voor de bedrijven de heeren: B. v. d. Bent, H. W. Grimbergen. P. Guyt en D. F. E. Meerburg: in de commissie voor werkverschaffing de heeren: J. Dubbeldam. B. v. d. Bent, P. Guyt, D. F. E. Meerburg en L. van Tonge ren: in de commissie belastingreclamss de heeren: J. v. Elk, H. W. Grimbergen, W. Kulk, M. v d. Marei, C van Rijs en J. G. Schoneveld; in de havencommissie de hee ren P. Guyt. W. Kulk en D. F. E Meer burg. Besloten werd de woning Voorstraat 27 te verhuren a f. 1.50 per week aan den heer A de Klerk. Met den heer D. van Duyn werd een nieuw huurcontract aangegaan voor het perceel Zuidstraat 83a. Na eenige toelichting werd besloten aan den heer D van Egmond een perceel teel- land groot 309 R.R. te verhuren, tegen een prijs van f. 92.70 per jaar Op voorstel van B. en W. werd verder besloten om het oude bureau voor de ar beidsbemiddeling, Burgersdijkstraat 13. voor f. 1575 aan den heer G. de Best te verkoopen. In de vergadering van 24 Juni jX werd naar aanleiding van een door B. en W. ge daan voorstel tot wijziging der precario rechten een commissie benoemd, belast met het uitbrengen van een advies op dit voorstel. Naar aanleiding van het inmid dels door dCze commissie uitgebrachte ad vies stelden B. en W. nu voor de volgende wijzigingen in de precarioverordening aan later K. opnieuw aanstalten maakte om met den hond te gaan wandelen, kwam L. op hem toe en bracht hem met een mes eenige steken in den rechteronderarm toe, tengevolge waarvan K. bewusteloos raakte. De mishandelde heeft als gevolg van deze mishandeling den rechteronderarm moeten missen. Een en ander is echter geen aanleiding tot blijvenden wrok tusschen de beide mannen geweest, die nog steeds, naar ver dachte verklaarde, tezamen wonen. Verdachte zeide. in drift te hebben be handeld, nadat hij zelf door K. mishandeld is. Hij heeft niet de bedoeling gehad zijn kostganger lichamelijk letsel toe te bren- o-en. Het O. M„ waargenomen door mr. Cohen Tervaert, eischte wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge heb bend, drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak 8 October a.s. te brengen. Voor gebruik openbaar park- keerterrein, per fiets f. 0.10, per motor f. 0.15 en per auto f. 0.25 per dag. Per auto, minder dan een uur f. 0.15. Voor ijscowa gens is per M2. per maand verschuldigd f 3 met een minimum van f. 6. Voor het plaatsen van kramen, tenten enz. is ver schuldigd per M2.: a. gedurende het bad seizoen per maand f. 1.50, per week f. 0.50; b. gedurende de overige maanden resp. f. 0.70 en f. 0.25; c. op nationale feestdagen f 1 per M2. Voor het plaatsen van ban ken. tafels, schermen, rijwielrekken enz. is verschuldigd per M2. per maand gedurende het badseizoen f. 0.75 en gedurende de overige maanden f. 0.50. Voor het hebben van reclames, lantaarns enz. boven ge meentegrond is verschuldigd per M2 per jaar f. 2. Voorwerpen die niet meer dan 10 c.M. uitsteken, zijn vrijgesteld. Voor het hebben van een zonnescherm is per M2. per jaar verschuldigd: a. wanneer er reclame op staat f.1: b. zonder recla me f. 0.50. Zooals wel vanzelf spreekt gelden deze tarieven alleen voor voorwerpen op of bo ven gemeentegrond. De heer v. d. Maiel achtte het onbillijk dat zonneschermen zonder reclame belast worden. Spr. diende een voorstel tot vrij stelling dier schermen in. De heer van Ton geren verdedigde het voorstel van de min derheid der commissie, welke minderheid eveneens voor vrijstelling was. De heer v. 't Wcut. vroeg waarom een haringwagen f. 1.50 per M2. moet betalen en een ijsco wagen f.3. De heer Meerburg deelde mede dat dit verschil in prijs is gemaakt daar de ijsco- wager.s op den Boulevard staan. De heer v. 't Wout merkte op dat op den Boulevard f. 50 per ijscowagen wordt be taald. De heer Van Rijs zeide dat zijn inziens de ijscoventers te veel belast worden. Ver der vroeg spr. op grond van welke bepa lingen de gemeente standplaatsen verpacht Hiervoor aldus de voorz is geen veror dening noodig. De heer Van Rs acht dit zeer onwaarschijnlijk en vraagt waarom dan nog een precarioverordening bestaat. De redactie van het artikel betreffende na tionale feestdagen achtte spr. niet duide lijk. Volgens spr. worden erkers, balkon- r.en enz., niet belast, wat volgens spr. juist de verordening eischt. De voorz. deelde mede, dat balkonnen enz. niet als voorwerp worden beschouwd. De heer Schoneveld deelde als stand punt der meerderheid van de commissie mede, dat heel moeilijk te omschrijven is v/ie een zonnescherm noodig heeft en dat daarom voorgesteld is de schermen te be lasten De heer v. d Zwan zou liever zien dat voor zonneschermen een vergunning noodig zou zijn. De heer Guyt onderwierp de geheel^ verordening aan een uitvoerige beschouwing, waaruit wel bleek dat hij er geen voorstander van was. De heer Van Tongeren was van meenipg, dat de veror dening vele hinderpalen voor het verkeer weg zal nemen. Een voorstel van den heer v. 't Wout om jjscowagens gelijk te stellen met andere wagens en tenten, werd ver worpen met 69 stemmen. Voor stemden de heeren Hueting. v. d. Marei. v. 't Wout, van Rijs, van Tongeren en Schoneveld. Het voorstel van den heer v. d. Marei inzake de zonneschermen, werd verworpen met 510 stemmen. Voor stemden de heeren Hueting, van 't Wout, van Rijs en van Tongeren. Tenslotte werd de geheele wijziging z.h. st aangenomen. Naar aanleiding van een vraag in de vorige vergadering gesteld, stelden B. en W. den raad voor, de electriciteitstarieven opnieuw vast te stellen tegen 1 Januari a.s. De voornaamste dezer nieuwe tarieven zijn: Lichttarief: a. Volgens aanwijzing van een enkel-tarief-meter (enkeltarief) 25 ct. per K.W.U. b Volgens aanwijzing van een enkel-tarief-meter 10 cent per K.W.U.ver meerderd met 9 cent per Watt hoogste be lasting per jaar, aangewezen in de maan den November, December en Januari door een Watt-meter. Vastrechttarief: c. Volgens aanwijzing van een enkel-tarielmeter 10 cent per K. W.U. Bovendien is verschuldigd voor een aansluitwaarde van 200 Watt f. 13.20 per jaar en voor elke 70 Watt meer f. 4.44 per jaar meer. De aansluitwaarde wordt be paald door een stroombegrenzer, waarvan de kosten voor éénmaal bedragen f3.50. Krachttarieven: d. Normaal-tarief. Vol gens aanwijzing van een dubbel-tariefme- cpertijd f.5 per K.W.U.: l*/o van het ge- van 3 K.W.U. per maand wordt echter be ter (dubbel-tarief) in uren binnen den bruik ln de speruren. met een maximum rekend naar laag tarief. Gebruik buiten den spertijd (laag tarief). 11000 K.W.U. per jaar 16 cent p. K.W.U. 1000—1750 K.W.U. per jaar 14 cent per K.W.U. 1750—2500 K.W.U. per jaar 12 ct. per KW.IJ. 2500—3500 K.W.U. per jaar 9 ct. per K.W.U. 3500—6000 K.W.U. oer jaar 8 ct. per K.W.U. 6000—10000 K.W.U. per jaar 7 ct. per K.W.U. 10000—15000 K.W.U. per Jaar 6 ct. per K.W.Uboven 15000 K.W.U. per jaar 5'/i ct. per K.W.U. De spertijd wordt jaarlijks door het be drijf bepaald. Verder zijn vastgesteld tarief met maxi mum, naar bedrijfsuren en voor speciale verbruiki. Verder kunnen B. en W. bijzon- bedrijven (overwegend Zomer- en kracht- dere overeenkomsten aangaan met groot verbruikers. verbruikers tusschen 23 en 5 uur en verbruikers buiten spertijd. De huur van een enkelmeter bedraagt f 0.35 per maand, die van een dubbelmeter ran f. 0.60 tot f. 2.25 per maand. De huur van een Wattmeter bedraagt f. 1 per maand, terwijl een stroom-relals f. 0.15 p maand kost. Ter tegemoetkoming in de lasten der omzetbelasting wordt voor iedere voor huis houdelijke doeleinden strekkende aanslui ting een toeslag van f. 0.10 per maand ge heven. Naar raming zullen de Inkomsten van het electrlciteltsbedrljf met f. 1200 per jaar verminderen. Hiertegenover staat een kostenvermindering van f. 500 Zonder dis cussie en z.h.st. aangenomen. Besloten werd de brugwachterswoning aan den Noordwljkerweg opnieuw voor 1 jaar van het Hoogheemraadschap te huren. De heer v. d. Marei achtte de huurprijs, f. 250 per jaar, te hoog. B. en W. stelden den raad voor over te gaan tot de afrekening met de besturen der plaatselijke scholen, zoodra de be roepstermijn verstreken ls. Goedgekeurd. Van de Chr. H.B.S. te Leiden ls een ver zoek binnengekomen om een subsidie te willen verleenen van f. 533.49. Op een vraag van den heer v. d. Marei deelde de voorz. mee dat deze subsidie niet verplicht is, doch wel wenschelijk. Op voorstel var, B en W. werd overeenkomstig het voorstel besloten. Van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" is een verzoek ontvangen om ten behoeve van de instandhouding van den door haar geëxploiteerden ontsmettlngsdienst een jaarlijksche bijdrage van een 'h cent per inwoner te mogen ontvangen. B. en W. adviseerden op dit verzoek af wijzend te beschikken, daar zij van oordeel zijn dat het juister is de financieele moei lijkheden op te lossen door verhooging der ontsmettingskosten. Zonder discussie en z. h. st. conform be sloten. De rekening van het grondbedrijf 1935, ■arvan de eindcijfers van baten en lasten bedragen f. 12.854.27, terwijl die van de ka pitaalsontvangsten en ultg. 1 212.680.79' bedragen, werd voorloopig vastgestelr, even als de rekening van den schoolartsendienst 1935, die sluit met 'n eindcijfer van f 9474,73 In verband met de gestadige uitbreiding van de bebouwing der gronden in „Nieuw Zuid" is het wenschelijk gebleken de vol gende werken uit te voeren: le. doortrekking van de Tijmstraat tot aan de Kamperfoeliestraat; doortrekking van de Kamperfoellcstraat in de richting van den Drieplassenweg tot aan dien weg; 3e. doortrekking van den Drieplassenweg tot. aan de Parklaan; 4e. het aanleggen van het plantsoentje bij de Parklaan; 5e. bestrating van de om dit plantsoentje locpende wegen. Volgens een ruwe schatting zullen de kosten van bovengemelde werken pl.m. f. 11.500 bedragen. Op voorstel van B. en W. werd dc be grooting van het grondbedrijf overeenkom stig deze plannen gewijzigd. De heer Van der Marei achtte het niet juist, dat bulten de gemeente zooveel geld wordt gespendeerd aan nieuwe straten, terwijl de oude straten zoo slecht onder houden worden. De voorz. antwoordde, dat het geld van het grondbedrijf niet voor verbetering van het plaveisel gebruikt mag worden. De heer Grimbergen achtte den aanleg van eer. plantsoen niet juist. Een voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting werd na eenige discussie aange nomen. Naar aanleiding van het om prae-advies in handen van B. cn W. gestelde, niet ge motiveerde. voorstel van de heeren Van Rijs, Van der Marei en Van 'tWout, om de functie van inspecteur van politie t» doen vervallen, deelen B. en W. mede. dat zij in verband met den omvang van de ge meente, wijziging in dien zin van het po- liticorps niet mogelijk achten. Naar aan leiding hiervan stellen B. en VV. voor dit voorstel voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Rijs zeide. dat de gemeente volgens hem de uitgave voor een inspecteur niei langer kan dragen. Er kan hier, aldus sor., worden bezuinigd De heer Van der Marei sloot zich hierbij aan. Nadat de voorzitter het standpunt van B. en W. had verdedigd, werd het voorstel verworpen met 133 stemmen. In de vergadering van 25 Maart j.l. ver- eenigde de raad zich met het voorstel van B. en W. om aan den minister te berichten, dat geen aanleiding werd gevonden om de wedden en loonen van bepaalde ambte naren en werklieden andermaal te ver lagen. B. en W. hebben den minister uitvoerig Ingelicht over de motiveering van dit be sluit Het resultaat ls geweest, dat de mi nister slechts bereid ls gevonden ten aan zien van het salaris van den directeur der bedrijven niet verder dan op een korting van 2' j pCt. aan te dringen. Nogmaals hebben B. en W. toen op de onbillijkheid van deze kortingen gewezen, echter we derom zonder resultaat. B. en W. stellen den raad nu voor den minister te berichten, dat geen termen aanwezig worden geacht om tot de voorge stelde vermindering der wedden en loonen over te gaan. Goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten stellen B. en W. voor een be knopte rechtspositieregeling vast te stellen voor personen, die een gemeentebetrekking bekleeden, die als een bijbetrekking moet worden aangemerkt. Deze regeling, die in hoofdzaak verwijst naar het bestaande ambtenaren- en werk lieden-reglement, werd z. h.st., na eenige toelichting aangenomen. Overeenkomstig het prae-advies van B. en W. werd besloten een adres van den heer P. Bauw met betrekking tot het ver leenen van toestemming tot het uitsteken van reclamevlaggen, te deponeeren. Naar aanleiding van het voorstel-Van Rijs om bij den minister bezwaar te maken tegen de toepassing van de volgens den heer Van Rijs voor werkloozen ongunstige wijzigingen in de steunregeling, deelen B. en W. mede, dat van deze nieuwe regeling geen nadeel zal worden ondervonden. B. en W. meenen dan ook niet, dat er aanleiding is om dergelijke bezwaren naar voren te brengen. De heer Van Rijs bestreed het antwoord van B. en W. en stelde voor het oorspron kelijke voorstel in zooverre te wijzigen, dat gevraagd wordt alleen de verslechteringen in te trekken. Spr. zou gaarne zien. dat dit protest werd ingediend, niet alleen in het belang van Katwijk, doch ook van alle andere gemeenten. De voorz. antwoordde, dat hij een protest niet verantwoord achtte. Ook de heeren Guyt en Schoneveld on derschreven de woorden van den heer Van Rijs De heer Van der Bent verzocht B. en IV. mede te werken tot huurverlaging en bouw van goedkoope woningen. De voorz. ant woordde, dat de huren der bouwvereni gingen reeds verlaagd zijn. De heer Van 'tWout protesteerde ook tegen de nieuwe regeling. Men moet niet vergeten, aldus spr., dat dit de eerste étappe is geweest van de huurverlaging. Het prae-advies werd tenslotte aange nomen met 125 stemmen. Tegen de heeren van 't Wout. Guyt. Van Rijs. Kulk en Schoneveld. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede. dat binnenkort een voorstel is te verwachten, waarbij de ijswtnkels gelijk ge- ri-ld worden met andere winkels. De heer v. d. Marei vroeg of B. en W. niet bereid zijn te verhinderen, dat de Nova-bioscoop op Zondag geopend is. De heer Van Rijs vroeg of de gemeente niet bereid is tegen de a.s. verkiezingen schuttingen te plaatsen om plakkaten op te plakken. De heer Van 'tWout zou gaarne zien, dat het volgend jaar de hakenkruisvlag niet meer op den boulevard wappert. Hierna volgde sluiting der openbare ver gadering. 32. 't Is Thijs dus prachtig nu gelukt om den vogel Ozonstralen van de booze dwergen weg te halen, en de vogel, al was hij niet vrij, was toch ook wel blij, want van de dwergen hield hij niet die deden 'm vaak verdriet. Denk niet, dat onze vrienden nu een poosje rustig zaten; zij moes ten 't eiland Foetsjie-borg zeer snel verlaten, want als Wiebelaar en Waggelmant hen nu bemerken gaan zij vast met tooverkrachten werken! Doch alles liep hen mee, en spoedig kwamen Thijsje, Slechtbedeeld en Ozonstralen nu weer bij de zee, zonder dat de dwergen hen nog snappen. Thijs riep, toen zij weer in 't bootje stapten: „Boereboeleblarenl Bootje, jij moet nu naar Scheelverkniezen varen!" Hij had veel succes met deze kreet, daar het bootje dadelijk weer zeewaarts gleed. Waggelmant en Wiebelaar stonden op een rots te schreeuwen als twee hongerige leeuwen: doch ondanks al hun kreten en gebaren bleven onze vrienden heel snel verder varen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7