De Koninklijke familie naar de manoeuvres LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 24 September 1936 UAT/TCjgCMCHnN STADSNIEUWS. HET HUURVRAAGSTUK. Hartelijke ontvangst door de Brabantsche bevolking De toelating van Abessynië. Indrukken te Genève. De Negus lacht in z'n vuist BEURSO VERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 772. Hedenmiddag 3 uur: 765. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 769.3 te Seydlsfjord. Laagste stand: 744.7 te Vardö. Verwachting tot den avond van 25 Sept.: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aanvankelijk nog droog, later toenemende kans op regen of onweer. Aanvankelijk zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Het hoogedrukgebied van onze omgeving ls aanmerkelijk ln omvang en beteekenls afgenomen. Een 765 kern ligt thans nog over Zuld-Noorwegen, Denemarken, Polen, Dultschland en Oostenrijk. Het weer ls daar rustig; over Dultsch land komt nog al wat nevel en mist voor. Sinds gisteren ls over IJsland en omge ving de hoogedruk nog toegenomen. Waar schijnlijk breidt dit laatstgenoemde hooge- druk-gebied zich oostwaarts naar Scandi navië uit, als gevolg van de luchtdrukstij gingen aan de achterzijde van de aldaar aftrekkende depressie. Thans wordt met matigen Westelijken tot Noord-Westelijken wind over Zweden en Noorwegen nog eenl- ge koude aangevoerd. Abisko had vrij veel sneeuw, andere stations langs de kust mel den regen. Intusschen ls de depressie ln 't Westen verder naar onze omgeving doorgedrongen. Over Ierland ls de luchtdruk sinds giste ren meer dan 10 mm. gedaald, ook thans ls over de geheele Brltsche eilanden de ba rometer geleidelijk dalende. Een secundaire strekt zich naar de Golf van Blscaye uit, ook in Frankrijk is de barometer nog ge leidelijk dalende. Het depressie-systeem brengt toenemende bewolking over Zuid- Europa Regen valt nog slechts over het Zuid-Westen van Engeland en Ierland en over Zuid-Frankrijk. Bij het verder Oostwaarts verplaatsen van de depressie, ls ten onzent geleidelijk verslechtering van het weer te verwachten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windrichting: O.N.O. Wind kracht: zwak. Temperatuur: 15 gr. C. Al- gemeene weerstoestandbetrokken. London (Croydon): resp. N.O., zwak. 14 gr. C nevelig. Berlijn: resp. N.N.O., zwak, 14 gr. C„ be trokken na motregen. Marseille: resp. Z.O., zwak. 18 gr. C., tamelijk mooi weer, half bewolkt. Genua: resp. windstil, 20 gr. C., nog mooi weer, toenemende bewolking. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14'/: gr. C. (58 gr. F.I. 12 uur s'midd 15'/! gr. C. (60 gr. F.). 3 uur nam.: 16 gr. C. 161 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 9 u. 58 m.; nam. te 10 u. 46 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Donderdag: 7.23 nam. tot 6.22 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG 24 Sept.: op 15 u. 38; onder 23 u. 41. GEMEENTEBESTUUR STREEFT KRACHTIG NAAR OPLOSSING. In overleg met beide partijen. Van bevoegde zilde wordt medegedeeld, dat het gemeentebestuur over den toestand, die ten aanzien van verhuurders en huur ders door de wijziging van de werkloozen- steunregeling is ontstaan. In overleg is ge treden met vertegenwoordigers van de beide Dartüen. Het Gemeentebestuur acht het intus schen nuttig er de aandacht van belang hebbenden op te vestigen, dat het hier een vraagstuk betreft, dat vele zijden heeft en van alle kanten moet worden bezien een vraagstuk dat men niet oplost, door zonder meer een redelijke huurverlaging te weige ren of de steun-vermlnderlnz eenvoudig van de huur af te houden. Een zooveel omvattende aangelegenheid vordert natuurlUk tüd voor bespreking en overweging en is dus niet zoo maar in eens tot oplossing te brengen. Het gemeente bestuur streeft er echter krachtig naar de totstandkoming binnen den kortst mogelit- ken tlid van een allen bevredigende rege ling te bevorderen. BINNENLAND. DE ONNES VAN NIJENRODE-ZAAK. Naar wij vernemen, zal de strafzaak tegen den heer Onnes van Nljenrode, die door de rechtbank van de hem ten laste gelegde oplichting van verzekeringsmaat schappijen is vrijgesproken, door het Ge rechtshof te Amsterdam naar alle waar schijnlijkheid worden behandeld op 3 en 5 November as. Deze zaak moest her haaldelijk worden uitgesteld wegens ziekte van den verdachte en later van den hoofd getuige Koning. H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gisteravond vanuit Utrecht naar Riel vertrokken om heden de manoeuvres bij te wonen. H. M. de Koningin kwam per auto van Het Loo terwijl het prinselijk paar zich eveneens per auto van „Sperwershof" te 's-Graveland naar Utrecht had begeven. Reeds voor acht uur had zich langs de wegen bij Utrecht een zeer talrijk publiek verzameld, dat op verschillende plaatsen vele rijen dik stond. Op het Stationsplein en op het perron was het zwart van de men- schen. Eerst kwam H. M. de Koningin aan, die vriendelijk dankte voor de luide toejuichin gen. Eenigen tijd later verschenen de Prin ses en de Prins en toen werd het enthou siasme zoo groot, dat het publiek de afzet tingen verbrak, waarbij de massa zoo zeer ln beweging kwam, dat bloembakken op het bordes van het station werden omverge- loopen. Het hartelijk gejuich ging over in een „Lang zullen ze leven", dat later op het per ron nog eens herhaald werd. De extra koninklijke trein zette zich om 9.03 in beweging waarbij nogmaals luid ge- Juich opklonk. Om ruim tien uur zou de Koninklijke trein Tilburg passeeren en daar stonden toen honderden belangstellenden voor het station. Zij werden echter niet op het per ron toegelaten uitgezonderd natuurlijk de reizigers. Bij binnenkomst van den trein zag men al spoedig Prinses Juliana en Prins Bernhard voor een der ramen zitten. Een hoeratje ging op. doch dit was voor het pu bliek op de andere perrons aanleiding de afzetting te verbreken en door te loopen tot vlak bij het raam waarvoor de vorstelijke verloofden gezeten waren. Er maakte zich een groot enthousiasme van de aanwezigen meester, het Wilhelmus en nog eenige andere vaderlandsche liede ren werden aangeheven. In de weinige mi nuten, die noodig waren om den trein te rangeeren, was een geweldige geestdrift ont staan. Men bleef hoera roepen tot de trein een minuut of zeven later naar Riel vertrok, waar de Koninklijke Familie op het Sta tionsemplacement aldaar in het Koninklijk rijtuig zou overnachten. Om halfelf precies stoomde de trein het station Riel binnen. Heel het dorp was uit- geloopen, terwijl op het perron o.m. de com mandant van het veldleger, luitenant-ge neraal Roëll, vergezeld van zijn adjudant en kapitein Koopman van de politie-troe- pen stonden te wachten. De militaire auto riteiten begaven zich in den trein en maak ten hun opwachting bij H. M. de Koningin. Aankomst te EttenLeur Hedenmorgen om f.12 uur arriveerde de trein reeds uit Riel, waar de Kon. famine den nacht in den trein had doorgebracht, aan het station Etten-Leur, maar ondanks het vroeger uur hadden zich reeds veie menschen uit den omtrek voor het sta tionnetje verzameld. Ter begroeting waren o m. aanwezig de commandant van het veldleger, luitenant-generaal jhr. Roëll. die de Koningin, en de commandant der lichte brigade generaal-majoor Fabrius. die de Prinses en Prins Bernhard zouden rondleiden. Precies op tijd kwam de trein aan en de Koningin was de eerste, die op het per ron stapte, waar zij door de wachtende heeren werd begroet. Zij was gekleed in een grijs mantelpak, evenals prinses Ju liana, die onmiddellijk na de Koningin uit den trein kwam. gevolgd door prins Bern hard. die blootshoofd was en een bruin colbertcostuum droeg. De Koningin met haar hofdame namen in de eerste auto plaats waarvan de kap was geopend, terwijl prinses Juliana en prins Bernhard plaats namen in de daar achter rijdende gesloten auto. Toegejuicht door de voor het station verzamelde be volking zette de stoet zich in beweging en begon de tocht door het veronderstelde oorlogsgebied". Het weer werkte prachtig mede. Een ijle ochtendnevel hing nog over de velden en het Brabantsche landschap met zijn wisselende beelden van weilanden, omzoomd met kreupelhout, bosch en heide, strekte zich uit in het milde licht van een wazige herfstzon die geleidelijk de nevels verscheurde en slechts een gouden mis', aan den einder liet hangen Maar elke verlaten zandweg, elk vredig heidepad bleek op zijn bermen, in zijn greppels of achter zijn akkermaalshout het gevaar te verbergen in de gedaanten van knielende, met het geweer in den aanslag, of de mitrailleuse in gevechtspositie, op gestelde witte of roode troepen. In de dor pen en op den straatweg was het boven dien een druk verkeer van met groen ge camoufleerde auto's, trekkende afdeelin- gen, ordonnansen te fiets, te paard of op den motor, terwijl men overal in het bosch of op de hei patrouilleerende of tiraillee- rende secties tegenkwam. Door dit gebied, waar men herhaaldelijk het knallen der geweerschoten of het ratelen der machine geweren hoorde, bewoog zich de koninklij ke stoet die ten Zuiden van Etten voor de eerste maal halt hield bij een commando post der roode troep waar den hoogen be zoeksters een overzicht werd gegeven van de positie der roode, zoowel als der witte troepen, welke uiteenzetting bijna tegelij kertijd practisch werd geïllustreerd door een aanval op de roode stellingen door de witte troepen die echter werden terugge dreven. Over het gevechtsterrein. Via de stellingen onder Sprundel ging het verder naar Rucphen, waar in de kom van het dorp. dat in het bezit der witte troep bleek te zijn, de bij de manoeuvres aanwe zige militaire attaché's der vreemde mo gendheden waren aangekomen, die hier aan het koninklijk gezelschap werden voorge steld. Zoowel de Koningin als de Prinses en Prins Bernhard onderhielden zich eenigen tijd met de buitenlandsche attaché's waar na de majoor Rees, die hier het commando voert, een overzicht van de positie zijner troepen gaf. Buiten Rucphen stapte de koningin nog eenige malen uit de auto om verschillende stellingen in oogenschouw te nemen. Tel kens als het hooge gezelschap de auto's ver liet, droeg een sergeant der grenadiers den Koninklijken veldstandaard met de vorste lijke personen mede. Ter hoogte van Schijf werd de aandacht getrokken door zwaar brommen van moto ren en toen men omhoog keek zweefde, tot ieders verrassing, het uit Zuid-Amerika te- rugkeerende luchtschip „Hindenburg" ln de blauwe lucht om in oostelijke richting te verdwijnen. Voorbij Schijf bezichtigde de Koningin het hier tusschen het struikgewas opgestel de luchtdoelgeschut, dat haar tot in onder deden gedemonstreerd werd behoudens dan dat niet in werkelijkheid ermede werd ge schoten. Langdurig werden de opgestelde vijftien c.M. houwitsers van het regiment motor-ar tillerie uit Naarden bekeken. Bij de kruising van den weg nabij Scher- penburg onder Rucphen, werd opnieuw halt gehouden en werd de koninklijke stoet be groet door den minister-president a. i. mi nister van oorlog, dr. H. Colijn, die hier juist was aangekomen in gezelschap van een aantal leden der legercommissie van Eerste en Tweede Kamer. Reeds toen scheerden eenige vericen- ningsvliegtuigen der rooden over het ter rein en weldra verscheen een geheel rood escadrille, dat door het bombardement der witten beschadigd werd De Koningin liet den stoet halt houden om het schouwspel beter te kunnen gadeslaan. Het werd trou wens nog interessanter toen ook een wit escadrille verscheen en er zich een lucht gevecht ontwikkelde, waarna de roode toe snellen spoedig vertrokken. Nadat vervol gens eenige gevechtswagens waren gede monstreerd heeft het gezelschap van kwart voor elf tot kwart over elf gerust in een der lommerrijke lanen van het landgoed ..De Moeren" onder Zundert van mr. van der Hoeven Naar Roozcndaal Toen was het echter te laat voor de ver dere afwerking van het programma en lof. groote teleurstelling van de bevolking van Zundert, die in groote drommen stond te wachten, is de Kon familie daarna recht streeks naar Roozendaal gereden, waar honderden en honderden zich verdrongen om het gezelschap toe te juichen. De mi litaire autoriteiten namen afscheid en om 12.09 zette de trein zich in beweging. Op den terugweg Op de terugreis naar Het Loo bleek over al aan de stations groote belangstelling te bestaan en in Breda, maar vooral in Til burg kwam het tot een enthousiaste huldi ging. Duizenden juichten en zongen en zwaaiden met vlaggetjes en toen de trein vertrok bleven de Prinses en de Prins nog lang uit het coupéraam wuiven. BARON VAN NAGELL t HIJ WAS VOORZITTER DER NEDERL. HEIDE-MAATSCHAPPIJ. In den leeftijd van 84 Jaar ls heden nacht te Velp overleden A W. J. J baron van Nagell, die gedurende 42 jaren burge meester der gemeente Barneveld was en vele jaren lid van de Provinciale Staten van Gelderland. De overledene werd ln 1881 benoemd tot kamerheer in b.d. van Z.M. den Koning. HIJ was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, com mandeur in de orde van Oranje-Nassau, landcommandeur van de Duitsche orde Balye van Utrecht, ridder tweede klasse met het Roode Kruis der orde van de Kroon van Pruisen en drager van het Kruis van Verdienste van het Nederland- sche Roode Kruis. Baron van Nagell was sinds vele jaren voorzitter van de Ned. Heide-MaatschappiJ en van de oprichting al voorzitter' van de afdt'Ung Barneveld van de Geldersch Overijsseische Maatschappij van Land bouw. Van vele vereenigingen te Barneveld was hij voorzitter of eere-voorzitter. HET BEZOEK VAN DE KONINGIN SCHIEDAM. In verband met het bezoek, dat H. M. de Koningin, vergezeld van de Prinses en Prins Bernhard op 9 October a.s. aan Rotterdam zal brengen, zal het Jonge paai' Hare Maje steit niet vergezellen bij Haar bezoek aan den kruiser „De Ruyter" op Zaterdag 3 Oct. HET ONGELUK BIJ DE MANOEUVRES. Het A. N. P. meldt: Ten onrechte is gemeld, dat het slacht offer van het ongeval bij de manoeuvres in westelijk Noord-Brabant C. Dulzing is ge naamd en in Berkenbosch woonachtig is. De naam van het slachtoffer is echter Berkenbosch en diens woonplaats is Rhoon in Zuid-Holland. o TWEE ARBEIDERSWONINGEN IN DE ASCH GELEGD BIJ VENLO. Hedenmorgen omstreeks negen uur ls ln het plaatsje Stokt, gemeente Broekhuizen, nabij Venlo, brand uitgebroken in een tweetal arbeiderswoningen. Beide wonin gen brandden geheel uit. Er kon niets be* houden blijven. Eenig klein vee en wat geld ging mede verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. GENEVE, 24 Sept. (Per telefoon). De be slissing om Abessynië tot de Assemblée toe te laten, heeft gisteren groote beweging veroorzaakt. Aanvankelijk stond vast, dat de groote mogendheden, met name Frank rijk, Engeland de niet-toelating wilden doordrijven, ongeacht de voornemens der andere Bondsleden. Hiertegen is door Scan dinavië en Nederland verzet aangeteekend. Terwijl de Deensche minister Munch Zon dag J.l. te kennen gaf, dat men het hoofd zou moeten buigen voor een uitgemaakte zaak, kwam minister De Graeff hiertegen op. Er was nu eenmaal een Abessijnsche delegatie. En mocht men aan de geloofs brieven twijfelen, dan dient de beslissing van het Hof te worden ingeroepen. In de geloofsbrieven-commissie waarin mr. Lim burg voor Nederland zitting had. werd men het over het beroep van het Hof eens. Een kwartier voor den afloop stond het vast, dat men een advies van het Hof zou vragen. Het betreffende rapport was zelfs kant en klaar. Toen kwam plotseling de draal. Een Fransche poging om Abessynië tijdelijk uit te sluiten, mislukte. Eden ver toonde neiging tot aanvaarding van het. Scandinavisch-Nederlandsche standpunt. Het eindresultaat heeft veel Franschen ontsticht. Zij schreven, dat Italië meewerkt tot oplossing van de Europeesche proble men. In de vergadering heeft Frankrijk ge tracht zijn standpunt door de kleine Sta ten te doen aanvaarden. Deze meenen ech ter dat er daarvoor veel te groote belangen op het spel staan. In de kringen van de Nederlandsche de legatie meent men, dat het gevallen be sluit de situatie niet bedenkelijker maakt, dan wanneer Abessynië buiten de deur wordt gezet. In Engelsche kringen is men met het gebeurde wel tevreden. Men zegt, dat het buigen voor Italië, zonder dat men er iets concreets voor terugkrijgt, tenslotte onge- wenscht was. De Fransche minister-president Blum heeft een collega in het buitenland doen weten, dat deze goed zou doen. door zich niet langer tegen de toelating te verzetten. Ik meen, dat de belangrijkste Fransche gedelegeerde zich verbitterd over Litwi- noff's houding heeft uitgelaten. Deze bepaalde zich tot een passieve rol en had gaarne het Fransche plan onmid dellijk zien mislukken, teneinde Italië van de Europeesche samenwerking verre te houden. Zooeven ontving de Negus de internatio nale pers. Hij zat over de gebeurtenissen in zijn vuist te lachen. Op het oogenblik, dat ik dit telefonisch opgeef, is niets bekend over wat Italië zal d De meening overheerscht. dat het zijn lidmaatschap van den Bond niet zal op geven. DOOVE MAN AANGEREDEN TE ARKEL. Vanmorgen omstreeks elf uur is de ongeveer 70-jarige A. van K, wonende te Arkel, door een uit de richting Gorinchem komende pvrsonenauto aangereden. Het slachtoffer, dat zeer doof is. werd gegre pen toen het de straat wilde oversteken. Van K. is ln hoogst zorgwekkenden toe stand per Roode Kruis-auto naar het zie kenhuis te Gorinchem ovjergobracht. De bestuurder van de auto trachtte nog door krachtig remmen de aanrijding te voorkomen, doch slaagde hierin niet. Vol gens ooggetuigen zou hem geen schuld treffen. o Minister De Wilde heeft hedenmorgen te Amsterdam een bezoek gebracht aan het laboratorium der Ned. Mij. ter bevordering der pharmacie, welks diensten in het be lang der luchtbescherming belangeloos zijn aangeboden. (Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het 2e blad). AMSTERDAM. 24 Sept. De beursstemmlng was heden over het algemeen zeer kalm en de koerswijzigingen bleven beperkt. Het publiek neemt een zeer voorzichtige houding aan. eenerzijds ingevolge de onzekere verhouding op de valutamarkt daar de angst voor de Fran sche franc zoo ver gedreven is dat men zich ter beurze afvraagt wanneer het Fran sche ruilmiddel zal vallen, anderzijds door de toespitsing der politieke situatie. Het oog is in dit opzicht niet slechts met bezorgdheid gericht op den toestand in Spanje, maar de laatste dagen vooral ook op de spanning in het Verre Oosten en sinds gisteren op de crisis tusschen Italië en den Volkenbond wegens de toelating van de Abessynische delegatie. Desondanks viel de stemming hier nog betrekkélijk mee. Van een flauwe tendens kon in het peheel niet gesproken worden. Vraag van Fransche zijde naar arbitrage waarde ont brak volkomen zoodat ook deze fondsen geen uitzondering op de algemeene merkt- -temming vormden Koninklijke Olie was een fractie lager op 306 bij zeer kalme affaire Amsterdam Rubber was aanvankelijk vrijwel op het vorig niveau, maar moest later 2 pet. prijsgeven. Voor incourante Rubbersoorten bleef den tendens ongeanimeerd. Tabakken lagen ongeveer 3 pet beneden het vorig slotpeil. H.V.A. was een kleinigheid aangeboden en ook de specifieke suikerwaarden als mede aandeelen Koloniale Bank waren in reactie. A.K.U. blijft internationaal vast gedispo neerd en klom heden op tot 30. Amerikaansche kunstzijdesoorten waren meerendeels in reactie. North American Rayon die goed Driishoudend lagen, uitge zonderd. De overige Amerikaansche fondsen waren overeenkomstig het verloop van Wallstreet zwak gestemd De favorieten van deze week zooals Shell Un'on T'dewat-er. Cities Service en Common Wealth trokken matige belangstell'ne en bleven zich od het lagere openingspeil bewegen. Staal- en koperfondsen vormden geen uitzondering, vooral Kennecott en Nickel waren aangeboden. Spoorwegen waren vrij wel onveranderd. Van locale fondsen wa ren verder Unilever en Philips goed prijs houdend. Scheepvaarten terugloopend. Op de beleggingsmarkt was de 3% Ne derland hooger op 87 3/4, de andere soor ten lagen goed prijshoudend. WISSELKOERSEN. Londen 7.49 3/8 (7.39 3/41 Berlijn 59.40 (59.36). Parijs 9.73 1/4 (9.73'/i>. Brussel 24.98 124.971. Zwitserland 48.14 (48.14). Ko penhagen 33.47'/! (33.47'/!). Stockholm 38.65 (33.65). Oslo 37.57'/! (37.67'/i). New-York 1.47 7/8 (1.47 7/8). Praag 6.11'/! (6.10). Prolongatie 11/4. Part. disc. 1 3/16. Dag geld 1/4. Reglstermarken 33. Crediet Spermarken 13'/:. Effectensperrmarken 13 1/8. Reismar ken 42'/:. Bankpapier 37 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. DISCONTO IN FRANKRIJK VERHOOGD. De Banque de France heeft het disconto verhoogd tot 5 procent. LEIDEN. 23 Sept. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. ..Lelden en Omstreken". Andijvie 1.0.50— 0.70 Kroten f. 11.10. Komkommers f. 14. Bloemkool I f. 1.9010. idem II f. 1.504.80. Roode Kool f. 1.50—4.80. Savoye Kool f. 3.10 3.80. Groene Kool, f. 12. China Kool f. 2. Meloenen f316. Pieterselie f. 0 300.60, Prei f. 0.80—1.30, Kroosla f. 0.50—0.80 Sel derie f. 0.300,50. Bleekselderie f.511, KnoLselderie f. 2—2.60. Wortelen f. 2—3.50. Rabarber f. 0.30. Perziken f. 35 per 100 stuks Kroten f. 1—1.60. kroten, gekookt f.2—5. Snijboonen f. 3—21 Stokboonen f.3 —22. Pronkboonen f. 1 50—3 80. Stamboonen f 3—18 Peulen f.7. Postelein f.2—5. Spi nazie f. 27. Tomaten A f. 34.40, Idem B f. 3—4.40. idem C f. 3—3.20 Idem CC f. 2. Uien f. 1—2.60. Wortelen f. 1—2.60. Sprui ten I f. 1.50—3. Aardappelen f. 1.90—2.50 per 100 K.G Noteering Melkveiling ..Leiden". 23 Sept. Voor de week van 27 Sept. tot 3 Oct. Consumptiemelk le klas f. 5.50. 2e klas f. 5.25. 3e klas f. 5 Industriemelk f. 4.805. Prüs voor te leveren boven taxemelk ln ge organiseerd overleg voor het district Lelden voor de week van 27 Sept. tot 3 Oct. gelijk aan den door de regeering vastgestelden prils BENTHUIZEN, 22 Sept. Aanvoer 552 kip eieren, prijs f. 3.704.40; 33 eendeleren f.3.30 per 100; meloenen 810 ets.; roode- kool 6—8 ets. per stuk: radijs 2 ets. p. bos; druiven 825 ets. per tros. GOUDA. 24 Sept. Aangevoerd ln totaal 678 stuks waarvan 45 slachtvarkens. Vette 18'/:19 ct. per pond. levend met 2 "U kor ting. Londensche 1516 ct. Der pond, levend met 2 korting. 213 magere varkens 18 26. 345 biggen 911. Geldersche biggen 11 14. 4 runderen 150200. 39 nuchtere kal veren 59. 2 schapen 3 bokken en geiten 15 per stuk. Handel stug. Algemeene markt. 402 Dartiien kaas. le kwal met riiksmerk 2122.50 idem 2e kw. 19—20. zware 24. 288 ponden boter, joeboter 7075 ct. per pond. Weiboter 65—70 ct Handel vlug. 92.500 eieren. Kipeieren 4.004.30. kleine 2.75—3.00 per 100 stuks. Handel matig. Coop. Zuid-Hollandsche Eierveiling. Aan. voer 58.200 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 4.10—4 20. 58/60 K.G 4 20—4.25 60/62 K.G. 4 25—4.30. 62/64 K.G. 4.30-^.40. bruine 58/68 K.G. 4 20—4.65. kleine eieren 3.30— 3.50. Aanvoer 500 eendeleren 2.102.90 per 100 stuks. RIJNSBURG, 23 Sept. Bloemkool I f. 3.50- 5.50; idem II f. 1.50—3.00, groene kool f. 0.70- f. 1.50 per 100; bospeen f 2.004.50 per 100 bos; waschpeen f. 0.300.60. kroten f. 0.30 0.40 per kist; aardappelen f. 0.500.60 per kist; uien f. 0.80—1.00 per 50 kilo; roode kool f 1.20—1.40. gele kool f. 1.101.40 per 50 kilo. RIJNSBURG, 23 Sept. Witte lelies f. 4.20— 7 80 per 100 kelk, Helianthen 2550 cent. Zinnia's 1560 ct., Pompondahlia's 3040 cent, Anjers gemengd 4060 ct., Asters ge mengd 1530 ct., Struisveer wit 1535 ct., Rose 2030 ct., Straal gemengd 1540 ct. Dahlia's 4060 ct. Alles per 100. ROELOFARENDSVEEN, 23 Sept. Druiven 912 cent per pond, meloenen 310 cent per stuk, bloemkool 35 cent per stuk, sla 501.60 per 100 krop, tomaten A 3845, B 4060, C 38, CC 25 ct. per bak van 25 pond, snijboonen f. 1.251.80, stek f. 0.55—0.95, prinsesseboonen f. 1.25 per 10 kilo. TER AAR, 23 September. Spinazie 9 11; Andijvie 6—11; Peulen 0,60—1,15; Prin sesseboonen 1,00; Witte Pronkboonen 15 33; Spekboonen 3045; Postelein 2,00 3,10; Uien 1,00—1,60; Roode kool 4,60— 5,00; Witte kool 4,30—4,70; Savoye kool 4,005,10; Kroten 2,00; Radijs 2,00; Selderij 0,40; Rabarber 1.50; Peen 23; Prei 5; Sla 0,501,10: Bloemkool 1'/:—9; Meloenen 4 12; Komkommers 1,00—2,10; Tomaten A 1,002,20; Kassnijboonen 1,401,90; Kas- stek 0,301,10; Chineesche kool 0,60. VEUR, 23 September Engelsche kom kommers le srt. 2,002,50, 2e srt. 1,00 1,80, 3e srt. 1,00; Gele komkommers le srt. 2,00—2,30, 2e srt. 1,20—150, 3e srt. 1,00— 1,30; Kropsla le srt. 5090, 2e srt. 50; Peen 2,103.90; Bloemkool 2,504,60. 2e srt. 1,50; Tomaten: midd. 1,502,00, gr. ronde 1,802,50, 2e srt. 1,50, 3e srt. 1,00: bonken 1.00: Andijvie 50—60; Spinazie 829; Postelein 2.503,00; Snijboonen 16 19; Spercleboonen 414; Prei 220; Sel- dery 3060: Appelen 5,6010,30; Peren 3,50—8,50; Druiven 10—11. WESTLAND, 23 September. Veilingen van den Bond Westland. Export Alicante- druiven 1724; Blauwe druiven 1621; Golden Champion 2025; Gros Maroc 20 28; Muskaatdruiven 2327; Colmandrui- ven 2028; Meloenen 1428; id. kleine 8—14; Tomaten: A 37'/=55, B 40—45. C 37'/:—45. CC 25; Dubb. boonen 4095; Schorseneeren 4.00—7.80; Bloemkool 2,00 5.50; Komkommers 1.00—2,40; Perziken 6—14, id 2e srt. 2—5. KATWIJK a d. RIJN. 23 Sept Groenten- veiling. Bloemkool I 1.3.206. idem II f 1.50—1.80 Groene kool f 0.501 per 100 stuks Peen f.23 60 Prei f.0 801 oer 100 bos. Uien f. 1.30—1.60 Gele kool f 1.30 1 40. Roode kool f. 1 50—1.70 oer 100 K G. Wasoeen 20--50 ct. Kroten 2545 ct. Der 20 KG. VEUR 23 Sept. 27165 kipeieren f. 4 35 5.50 75 eendeieren f 1.60 ner 100 stuk*. 1113 kiDDen f. 0 301 10 6 epnden 50 ct33 ko- niinen f. 0.401.30 87 du'ven 830 ct. Der stuk. WADDINXVEEN 23 Sept. Aangevoerd 721 klpeieren f. 4.35—4 65, een partli eend eieren f. 3 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3