IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 September 1936 KERK- EN SCKOOLNIEUWS Officieele Crisispublicaties Wilt U zoo gekleed gaan? Eerlijk is eerlijk 1. 2. 3. is 't best INGEZGNLEN /TUKKEN CORRESPONDENTIE UIT DE OMSTREKEN AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 24 SEPTEMBER. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfacht, ds. Groen van Rotterdam. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Nam. 8 uur, ds. Heykoop van Utrecht. ZOETERMEER. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Nam. 8 uur, de heer Asmus van Moordrecht. •o- NED. HERV. KERK. Beroepen Middelharnis J. v. Bootselaar te Hagestein (U.); Molenaarsgraaf M. Ver kerk, cand. te Buiksloot: Pijnacker (als hulppred.) K. Luyendljk. cand. te de Lier; Zweeloo dr. J. R. J. Schut, cand. te Soester- berg. Aangenomen naar Angeren K. H. L. v. Solms, cand. en hulppred. te Brummen: naar Engwlerum J. P. Honnef, cand. te Lage-Vuursche. o GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN. De twaalfde zitting. De Generale Synode der Geref. Kerken die gisteren in de Keizersgrachtkerk te Amsterdam de eerste zitting hield van haar vierde week van vergadering, heeft zich beziggehouden, nadat de vergadering op gebruikelijke wijze geopend was, met een voorstel van de classis Amersfoort der Ger Kerken, haar verzoekend de geestelijke ver zorging van de leden der Kerk die op de koopvaardijvaart varen te willen ter hand nemen. Daarbij kwam tevens aan de orde een schrijven van de Ned. Chr. Zeelieden- vereeniging waarin op de werkwijze dezer vereeniging werd geattendeerd alsmede een verzoek van het Geref. Comité Handels marine (Ge-Ho-Ha-Ma) eveneens aandrin gend op het ter hand nemen van de gees telijke verzorging op de Koopvaardij door deputaten te benoemen en het uitzenden van predikanten als geestelijke verzorgers met schepen die voor lang op reis gaan, e q. de vereeniging als zij zelve tot uitzen ding overgaat een aanbeveling daartoe te geven. Gehoord het rapport dat ouderling M. A. D. H. Schalekamp van Wassenaar hier over uitbracht besloot de Synode de aandacht der Geref. Kerken op de Ned. Chr. Zeeliedenvereeniging te vestigen met verzoek aan deze vereeniging op aanvrage adressen van belijdende en doopleden te verschaffen. Ook zal de Synode het werk van het Geref. Comité Handelsmarine bij de Kerken aanbevelen, maar in afwachting van de ontwikkeling daarvan nog geen de putaten daarvoor benoemen. Aan bedoeld Comité zal worden verzocht ter volgende Generale Synode van zijn arbeid een ver slag te willen uitbrengen. Ds. E. de Jong van Pematang Slantar bracht vervolgens rapport uit over de rap porten van ds. J. A. Tazelaar te Rotterdam en ds. R. C. Harder te Bandoeng, resp. over de uitzending van Radio Kerkdiensten hier te lande en in Ned.-Indië. Daarbij kwam tevens aan de orde het verzoek van de Geref. Kerk van Bloemendaal om voor haar uitzendingen een verhoogde bijdrage te mogen ontvangen, alsmede het finan cieel verslag van de radio-commissie van deze kerk. Na discussie waaraan deelnamen de le den ds. J. Douma van Arnhem, ds. D. Hoek van Enkhuizen, ds. J. L, Schouten, van Amsterdam, ouderling J. Manni van Rot terdam en dr. K. Dijk van Den Haag, be sloot de Synode om het aantal radio-de- putaten terug te brengen van 7 op 5, de steun aan de kerk van Bloemendaal te ver- hoogen tot f. 500 per jaar, aan deputaten zoowel hier te lande als in Ned.-Indië op te dragen in voorkomende gevallen samen te werken en de classis Batavia te mach tigen voor Indië elk jaar deputaten aan te wijzen. Over een schrijven van den kerkeraad van Wierum (Fr.) die op grond van art, 30 der Kerkenorde zich tot de Synode had gewend om een steunbijdrage van f. 900 te mogen ontvangen teneinde, nu de com binatie met Nes (W.D.l is verbroken zelf standig tot het beroepen van een predikant over te gaan, rapporteerde ouderling J. v. d. Waals van Nijkerk. Gehoord het rap port wees de Synode het beroep op art. 30 K.O. af en sprak uit dat de kerkeraad van Wierum zich moet wenden tot de clas sis Dokkum w.o. deze kerk ressorteert. Breedvoerig werd van gedachten gewis seld over de zaak van één Kerkboek op het Zendingsterrein, waarvoor de classis Go- rinchem zich had uitgesproken, daarbij advlseerend rekening te houden met het Psalmboek dat ds. K. v .Dijk, miss. predi kant te Keboemen heeft samengesteld. Rapporteur was ouderling ds. J. v. d. Berg van Renswoude. Tevens kwam hierbij aan de orde een brief van ds. K. v. Dijk en een verzoek van de Synode van de Kerken van Midden-Java ten Zuiden om een subsidie te willen verleenen voor de uitgave van de berijming van de 150 Psalmen en 8 Gezan gen van de hand van ds. v. Dijk, die reeds hij de gemeenten van Midden-Java in ge bruik zijn, alsook voor de 22 Gezangen, die ds. v. Dijk bovendien nog gedicht heeft. De commissie stelde voor dat de Synode, met blijdschap kennis genomen hebbend van de beslissing van de Synode der Ja- vaansche Kerken inzake de voorgenomen uitgave van het Kerkboek van ds. v. Dijk, waardoor ontstaan geschil tusschen deze predikant en de overige miss. predikan ten was weggenomen, besluiten zou om aan de Afzonderlijke vergadering van de Mis sionaire predikanten bericht te doen zich te verbinden tot aan de uitvoering van het besluit der Javaansche Kerken het gebruik van de door ds. v. Dijk berijmde Psalmen m dienst der Zendig op het gansc'ne zen dingsterrein krachtig te bevorderen, maar dat zij, zoodra aan de beslissing der Ja- Neen natuurlijk. U voelt voor modern en „practisch". Doe dan ook niet de wasch op de ouderwetsche, omslachtige manierl Neem 1. 2. 3. en laat die de wasch voor U doen. Spaar waschgoed, geld en tijd. Een pak 1.2.3. kost maar 18 cent. HANDELSONDERNEMING ARSOL - APELDOORN 9496 (lngez Med.) vaansche kerken uitvoering is gegeven, het Kerkboek, bevattend de 150 Psalmen, ge zangen en goedgekeurde liederen zullen hebben te gebruiken. Voorts stelde zij voor aan de te benoemen deputaten machtiging te verleenen voor de uitgave van dit kerk boek financieele steun te verleenen tot een maximum van f. 300. Aan de discussie namen deel de leden ds. W. H. den Houting van Huizum, ds. H. J. Pos. van Djocjakarta, prof. dr. S. Grey- danus van Kampen, ds. J. Douma van Arnhem, ds. W. W. Meijnen van Dordrecht, dr. W. A. v. Es van Leeuwarden, ds. W. Breukelaar van Santpoort en ds. J. L. Schouten van Amsterdam. Laatstgenoemde diende het volgend voorstel in: „De Sy node. betreurende dat deze overeenstem ming (n.l. die tusschen ds. v. Dijk en de andere miss. predikanten) waardoor veel onaangenaams zou zijn voorkomen, spreekt haar blijdschap uit over het thans bereikte resultaat en besluit in te gaan op het voorstel van de Synode van de Javaansche Kerken en draagt aan de te benoemen de putaten voor de zending, op de Javaansche Kerken voor de uitgave van het vast te stellen Kerkboek, te steunen tot een bedrag als hun billijk zal voorkomen, na vooraf de Afzonderlijke vergadering van missio naire predikanten te hebben gehoord". De commissie nam dit voorstel over, waarna de Synode met algemeene stem men er haar goedkeuring aan hechtte. Over een schrijven van den heer J. v. d. Meulen te Oosterwolde (Fr.) in betrekking tot de versterking van de financiën der Theol. School te Kampen, rapporteerde ds. H. Meijering van Katwijk a. d. Rijn. Dezelfde bracht ook rapport uit namens deputaten ad. art. 11 der Kerkenorde (Hulpbehoevende Kerken en Personen). Het aantal hulpbehoevende kerken Is de laatste 3 jaar gestegen van 8 op 34 en voor het huidige boekjaar is een totaal bedrag noodig van f. 13.575. Wijl de inkomsten daarmede geen gelijken tred hielden sloot de rekening de laatste jaren met een te kort. Deze tekorten zijn gedekt uit de kas van de Afscheidïngs-jubileum collecte. De putaten verzoeken de Synode de kerken met nadruk een heele collecte per jaar voor deze kas te vragen. De Afscheidings collecte bracht totaal op f. 111.697.78, welke gelden hoofdzakelijk voor hulpbehoevende en zwakke kerken werden besteed. Laatst genoemde werden daardoor in staat ge steld het beroepingswerk ter hand te nemen. Over dit rapport rapporteerde ds. L. v. Loon van Scherpenzeel. Na discussie, waar aan deelnamen de leden ds. W. H. den Houting en ds. J. Douma, vereenigde de Synode zich met de voorgestelde conclu sies waarin de te benoemen deputaten wor den gemachtigd per circulaire voor de e.v, 3-jarige periode telken jare in de maand Maart een volle collecte aan de kerken te vragen voor de Generale kas voor hulp behoevende kerken, onder dezelfde bepa ling als door de Synode van Middelburg is vastgesteld. Voorts aan het moderamen der Synode op te dragen deze circulaire van een krachtige aanbeveling te voorzien en deputaten voor de Afscheidingscollecte van hun beheer te déchargeeren. Voorts mach tigde zij de te benoemen deputaten tot het verder beheer der gelden van de Afschei dingscollecte en tot het nemen van die maatregelen die hen daarbij noodig en dienstig voorkomen, onder verantwoorde lijkheid aan de volgende Synode. In verband met het feit dat ds. H. Meije ring 25 jaar deputaat is geweest voor art. 11, alsook penningmeester richtte de voor zitter een woord van hartelijke geluk- wensch tot hem voor zijn omvattend werk. Naar aanleiding van een verzoek van de Part. Synode van Gelderland besloot de Synode de circulaire van deputaten voor den arbeid onder de Nederlanders in Rijn- Pruisen en Westfalen van een krachtige aanbeveling te voorzien. Over een voorstel van de Part. Synode van Brabant en Limburg inzake de me thode van steunverleening rapporteerde prof. dr. G. Ch. Aalders. De Synode besloot naar aanleiding van een ingekomen schrijven tot de kerken de opwekking te doen uitgaan om in 1937 het 300-jarig bestaan van de Statenbijbel op hen passend voorkomende wijze te wil len herdenken. Ouderling C. Zwaan rapporteerde ten slotte over grensregeiingsbezwaarschriften van de kerken van Halle en van Varsse- veld, waarna de Synode in comité-generaal ging. EEUWFEEST VAN DE ZONDAGSSCHOOL IN NEDERLAND. Plechtigheid te Amsterdam. In de Koepelkerk te Amsterdam had hedenmorgen een plechtige samenkomst en herdenking plaats van het feest dat de Zondagsschool in Nederland honderd Jaar bestaat. De drukbezochte bijeenkomst werd ge opend door ds. J. Ph. Eggink van Rotter dam. Honderd jaar Zondagsschool in Ne derland en 70 jaar bestaan der Ned. Zon dagsschool vereeniging. het herdenken daarvan zei spr. kan slechts één bedoeling hebben: Een verdiept bewustzijn te wek ken van onzen plicht tegenover den groo- ten kindervriend en tegenover de kinderen van ons volk, waarvan hij zegt: „Verhin dert ze niet". De bedoeling, waarmede men den Zon- dagarbeld in 1836, den reveil-tijd, begon, was een andere dan die waarmee door de N. Z. V. werd voortgezet in 1867, den tijd van de opkomst. Thans rust op ons weer een andere taak. Het christelijke geloof wordt bedreigd door allerlei gevaren. Wij beleven het einde van het christelijk tijdvak, van den tijd, waarin gedurende 1000 jaar het christendom zijn stempel zette op de volkeren, op zeden, op voeding, cultuur, wetgeving enz. De geweldige taak, waartoe de Zondags school thans geroepen wordt, is om de kin deren, haar toevertrouwd, te voorzien van dat levensbrood, dat onder Christus' zege nende handen vermenigvuldigd worden kan. De Zondagsschool is inderdaad thans de hoop der toekomst. Nadat een kinderkoor onder leiding van mej. H. M. Mulder eenlge liederen ten ge- hoore had gebracht, was het woord aan den secretaris, den heer H. A. de Boer Azn., die sprak over de 70-jarige Ned. Zondags school vereeniging en haar beteekenis voor de 100-jarige Zondagsschool. In het begin van zijn rede zette spr. uit een, dat reeds lang voor 1836 Zondags scholen bestonden, maar de daad van dr. Capadose. die een beroep deed op de christen huisvaders en huismoeders om in hun huizen des Zondags een paar uur voor God en Zijn dienst te spreken, met de geestesgesteldheid van die dagen heeft bij gedragen, dat er groote gevolgen van kwa men. Zoo groeide de Zondagsschool lang zaam. Na 1860 breekt een sterker groei aan. Het jaar 1866 is voor de Zondagsschool ln Nederland een bijzonder jaar. omdat dan voor de organisatie en regeling van het Zondagsschoolwerk in het algemeen de eerste stap wordt gedaan. De Ned. Zon dagsschool komt tot stand. Vervolgens schetste spr. de stichting en het leven der Ned. Zondagsschool. Thans nu de Zondagsschool honderd jaar bestaat, mag worden aangenomen, dat zij 250.000 kinderen bereikt en een 16.000 onderwijzers (essen) haar leiden. Verder behandelde spr. de vraag hoe de Zondagsschool een eeuw lang haar perso neel gekregen heeft. Er zijn vele cursussen geweest, maar de vraag naar opleiding heeft echter nimmer een afdoende beant woording gekregen. Steeds hebben de Zon dagsscholen moeten worstelen met finan cieele moeilijkheden. Na honderd jaar zoo besloot spr. kome er een Zondagsschool op Nederland- schen bodem, die haar ideaal ziet. die naar dit roepende ideaal hoort en den zegen ontvangt, het kind vgp dezen dag te doen leven in het midden der gemeente. Na orgelspel doof den heer W. Wester- houd hield dr. J. R. Callenbach een na rede, waarin spr. de Ned. Zondagsschool vereeniging hartelijk dankt voor alles wat zij deed voor de Zondagsschool voor haar onderwijsmateriaal, haar voorlichting, haar gelegenheid geven aan onderwijzers en onderwijzeressen, om elkaar te ontmoeten en elkanders lasten te dragen, waardoor het zoo menigmaal is geschied, dat een die bedrukt en benauwd kwam terugkeerde, tot het werk, bemoedigd, gesterkt in het geloof en overtuigd, dat het met Gods hulp goed zal gaan. De plechtige bijeenkomst werd besloten met zang vaq het kinderkoor. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. OPHAALDAG LEIDSCH BROKKENHUIS. Het werk in het Brokkenhuis, Middelweg 30, is na enkele weken van rust weer her vat. Reeds op de eerste avondverkooping bleek de voorraad niet voldoende voor alle aan vragen en moesten zes gezinnen onver richter zake huiswaarts gaan. Aan 22 gezinnen werd op dien dag voor eigen rekening 210 stuks goed geleverd. Toen op de daarop volgende middagver- kooping 33 gezinnen voor eigen rekening geholpen waren met 125 stuks, waarvan 87 voor 5 a 10 cents en 14 gezinnen voor rekening van instellingen waren de kasten zoo goed als leeg. Uit het bovenstaande blijkt dus wel, dat het zeer noodzakelijk is dat de voorraad goederen spoedig aangevuld wordt, vooral als men in aanmerking neemt dat in de eerste weken na de vacantie de minste aanvragen binnen komen en dat, tegen het naderen van den winter een zeer groot aantal gezinnen geholpen moet worden. Het Bestuur heeft daarom nu reeds maatregelen getroffen en de padvinders, evenals vorige jaren, bereid gevonden goe deren huis aan huis af te halen, zoowel in Leiden als in Oegstgeest. Op Zaterdag 26 September a.s. zal om 2 uur de z»o langzamerhand traditioneel geworden ophaaldienst aanvangen. Het Bestuur doet daarom een beroep op U en verzoekt U, alles wat U maar eenlgs- zins missen kunt en wat in behoeftige ge zinnen nog goed bruikbaar is, tijdig gereed te houden, opdat alle wijken vlug afge werkt kunnen worden. W. van L. te L. De uitslag van den Zondag gehouden wedstrijd kwam eerst Woensdagmorgen in ons bezit, zoodat wij niet meer tot plaatsing kunnen overgaan. Verzoeke er voortaan voor te zorgen, dat de copie ons den volgenden morgen vóór uiterlijk 12 uur bereikt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vanwege „Het Wit-Gele Kruis" zal binnenkort een cursus voor E. H, B. O. wor den gegeven. Dr. Hueting verklaarde zich bereid om dezen cursus te leiden. LISSE. KIND UIT ST. VINCENTIUSGESTICHT ONTVOERD. Doch te Den Haag opgespoord en teruggebracht. Uit het St. Vincentiushuis alhier is een dezer dagen een kind ontvoerd. J.l. Zondag was het n.l. bezoekdag voor de kinderen van dit huis. De bezoekers moeten evenwel, willen zij toegelaten wor den, voorzien zijn van een toegangskaart. Tijdens dit bezoek werd een zekere mej. P. C. uit 's-Gravenhage onder de bezoekers opgemerkt, die evenwel hetgeen later bleek, niet in het bezit was van zulk een toegangskaart. Mej. P. C. had aldaar een kind, hetgeen onder voogdij stond van de Vlncentlus-vereeniging. Omstreeks 4 uur ontstond er plotseling een ware paniek onder de kinderen. Tot hun groote ontsteltenis zagen zij, dat het voogdijkind P. G. C. plotseling door een onbekenden man ontvoerd werd. Het werd achter op een motorrijwiel gezet en ver* dween in de richting Den Haag. Onmiddellijk werd de politie van een en ander op de hoogte gesteld, die een uit gebreid onderzoek instelde. Dank zij de medewerking van de politie te 's-Gravenhage is het de politie alhier mogen gelukken de ontvoerders van dit kind, genaamd P. C., H. B. en J. W. S., allen te 's-Gravenhage woonachtig, op te sporen en in verzekerde bewaring te stellen, ter wijl het kind weer onder de hoede van de inrichting kon worden gesteld. De heer J. Pijnacker f Een bekend ingezetene, de heer J. Pijnacker, die 35 jaren lang lid is geweest van den Gemeenteraad en juist bij de laatste raadszitting had bedankt wegens gezondheidsredenen, is overleden. Nog en kele dagen geleden had hij een kerkgang kunnen maken. Ook in de bloemistenwereld is de heer Pijnacker een bekende persoon lijkheid geweest. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. Bakker, v. Drunen Mej. Th. Erwich, v. Amsterdam G. P. A. van Zuylen, van Zijpe Mej. E. Zijde wind, v. Zijpe Mej. A. C. v. d. Berg, v. Hillegom Mej. E. E. Roest, v. Haarlem Mw. v. Leeuwen-Schot, v. Gouda B. J. Carleir, v. Oudenbosch Mej. G. M. Weyers, v. Bennebroek H. J. Weyers, v. Haarlem B. A. Creyghton, v. Oegst geest Mej. C. Jonkheer, v. Noordwijker- hout Mej. T. de Jong, v. Hillegom N. B. Themmen en gezin, v. Roden. Vertrokken: E. Krosschell, n. Hillegom G. B. N. de Vroomen, n. Amersfoort Mej. A. Plug. n. Noordwijk H. J. Th. Thomann, n. Haarlem. Op Dindsdag 29 Sept. bestaat alhier gelegenheid tot kostelooze inenting én herinenting ten huize van de plaatselijke geneesheeren tijdens de gewone spreek uren. o NOORDWIJKERHOUT. Een Winkelweek, Thans is vastgesteld, dat alhier een winkelweek gehouden zal worden. Reeds 32 winkeliers gaven zich cn voor deelne ming. Spoedig zal de datum worden vast gesteld. Een eere-comité, dat de prtizen zal uitreiken, is reeds benoemd. Aan de winkel week zullen allerlei feestelijkheden verbon den worden. Alles gaat uit van het plaat selijk M.I.C.A.-comité. Het a.s. Verlovingsfeest. Hoewel wat laat. zullen morgen groote feestelijkheden plaats hebben in De Zilk, ter eere van de vorsteli'ke verloving 's Morgens zullen er kinderspelen plaats hebben om fraaie prtizen. 's Avonds is er voor de grooten een gecostumeerde optocht met lampions, waarna op het feestterrein aan de St. Jacobstraat allerlei vermakelijk heden zijn opengesteld Alle dorpsautoritei ten uit De Zilk zoowel als uit Noordwiiker- hout, hebben toegezegd aanwezig te ziin. De bouw van 22 arbeiderswoningen voor de R.K. Woninjgbouwvereen. „St. Antonius van Padua" is gegund aan den aannemer N. W. Castlen te Lisse voor f. 37.980 en voor f. 38.335 met Noordwijkcr- houtsche krachten. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. van Lingen, leeraar wis en nat.kunde Fred. Hendrikl. 2, van Drieber gen Rijsenburg W. F. Snieder, coupeur, Spaargarenstr. 24, v. Amersfoort G. Krijgsman, verpl., Endegeest, v. Rotterdam A. A. W. van Cort, db., Endegeesterstr.w. 5, v. Leiden H. Faltermaijerr, Rljnsb.weg 74 bov. v. Leiden W. J. J. de Does, Pr. Hendrikl. 15, v. Zeist G. J. M. Kortmann Zoutkeetlaan 1, v. Kerkrade G. A. M. Polman, leerares, Juffermansstr. 17. v. Lei den C. J. v. d. Voort, Duinzichtstr. 44, v. Noordwijk H. W. van der Heijden, 1.1. verpl., Endegeest, v. Voorschoten E. Sij- pestijn, 1.1. verpl. Endegeest, v. Leiden A. J. v. Waas, db„ Endegeest, v. Leiden J. W. Beumer, A. van Burenlaan 15, v. Den Haag A. Anker, landarb., Valkenburger- weg 11, v. Rljnsburg R. A. Heyns, geb. Wallisch, huish. Julianalaan 18, v. Leiden Fred. Cl. Huurman, Emmalaan 61, v. Lelden C. W. Houwaard, db,, Rijnsbur- gerweg 26. v. Noordwijk. Vertrokken: N. Schut en gez., arts, n. Weenen F. H. W. Stoel, onderw.es, naar Leiden, J. v. Houtkade 39a P. Plantenga, n. Den Haag, Nieuwe Uitleg 22 Jkvr. M. W. van Heurn, n. Leiden, Rapenburg 82 H. Krimp, veehouder, n. A'dam, Jac. van Lennepstr. 276 A. J. F. Siegcrt, n. Cali- foriiië, Palo Alto R. H. Evelein, n. Lei den, Nieuwsteeg 13 R. A. M. Vermeulen HEDEN. Katwijk aan Zee; Zaal v. Prot. Be langen. Geref. Bond ds. R. v. d .Berg, 8 u. Donderdag. Leger des Heils: Sprekers commandan ten Davls en Vlas. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 8 u. nam. Zaterdag. Stadszaal. Concert „Nieuw Leven" en „Inter Nos". 8 uur nam. Zomerlust: Uitvoering D. O. B, 8 u. nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. s Vrijdags: Inst. v. Fraeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De Koerier van den Tsaar". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Dagelijks 11 uur voorm.2 uur nam. Juliana-programma. Lldo-Theater, Steenstr. 39. 8 1/4 u. n.m. „Spook te koop". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Vergeet mij niet", léderen middag 2«/« u., Zondag v.af 2 u. Casino-Theater, Hoogewoerd, 8 uur nam. „Verraad". Woensdag en Zaterdagnam. halfdrie. Zondag nam. 4 en 8 uur. Doorloopende voorstelling van 10 uur v.m. lot 7 uur nam. Verloving Prinses Juliana. Nova-Theater, Katwijk aan Zee. Door loopend van 8 uur af: „Modern Times". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. b. ziekenfonds „Tot Hulp der Mensehheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, telef. 136: A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313 en J. Doedens Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest, telef. 274. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederiandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 7 Sep tember 1936 tot en met 12 September 1936 f. 2.60 per 100 KG. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten zal die steunvergoeding f. 2.10 pér 100 KG. bedragen. 9506 o STEUNVERGOEDING VELDBOONEN. De Nederiandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veldboonen, welke werden gedorscht in het tijdvak van 31 Augustus tot en met 9 September 1936, f. 3 per 100 KG. zal be dragen. Voor in het tijdvak van 10 September tot en met 16 September 1936 gedorschte veld boonen zal deze steunvergoeding f. 3.25 per 100 KG. bedragen. 9507 en vr., n. Wassenaar, Pens. Wiilebrordus C. Breider, db., n. Leiden, Valkensteeg 12 bov. J. Richter en vr„ n. Voorburg, Parkweg 96 G. van der Meij, koopman, n. Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 117 W. van der Wildt geb. Sonneveld, n. Voor burg, Heerenstr. 4 Th. M. Hangelbroek, apoth. ass., n. Wassenaar. Storm v. 's-Gra- vesandeweg 51 M. X. Robertus 1.1. verpl. n. R'dam, ziekenhuis Coolsingel P. S. Pots, n Leiden, Rijnsburgerweg 111. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. J, v. Kampen en N. P. J. Mokkenstorm. Overleden: Gez. J. Lancel geb. van der Weijden 75 J. Ondertrouwd: Jacobus P. van der Blom 23 j. en El, Ruygrok 22 j. o RIJNSBURG. Ernstige aanrijding. BH het uitgaan der school werd het 7-jarig zoontje van W. v. E. door een wiel rijder zeer ernstig aangereden. Met een diepe wond aan het rechterbeen werd de kleine naar dr. Jonker vervoerd, die na hem verbonden te hebben overbrenging naar het Ac. Ziekenhuis noodzakelijk achtte. De leden van den Koopliedenvereeni- ging ..Wederziidsch Belang" maakten onder leiding van het bestuur ln twee autocars een uitstapje naar Amsterdam waar o.m. een bezoek werd zebracht aan Artis. Begun stigd door Drachtig zomerweer werd zeer veel genoten. Aan het bestuur der Geref. Scholen is toestemming verleend tot het houden van de Unie-collecte. De beide Jongellngsvereeniglngen uit gaande van de Ned. Herv. Gem., hebben haar winterarbeid weer aangevangen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6