DE REGEERING EN DE BACON-EXPORT. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 23 September 1936 NIEUWE FRAUDE TE VLISSINGEN. Burgerlijke Stand van Leiden GEMENGD NIEUWS Oud-wethouder verdacht. LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN De minister zou bemoeienis willen beëindigen. DE GEORGANISEERDE LANDBOUW WERKT ECHTER NIET MEE. RAM» Neem 'n AKKERTJE BU HET GEWEST ZEELAND VAN DEN BIJZONDEREN VRIJWILLIGEN LANDSTORM. Reeds eenigen tijd liepen in Vlissingen geruchten, dat er fraude zou zijn gepleegd bij het gewest Zeeland van den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm. Het is Thans gebleken, dat de heer P. G. L.. die als oud wethouder van Vllssingen reeds betrokken was bij de malversaties bij het plaatselijk Crisis-Comité en Maatschappelijk Hulp betoon. zich ook op ander terrein aan fraude heeft schuldig gemaakt. Hij is n.l. secretaris van het gewest Zeeland van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm en heeft in deze functie jaren lang geknoeid met blanco kwitanties, die hem ter hand waren gesteld, terwijl het ook enkele malen is voorgekomen, dat hij onder kwitanties valsche handteekeningen had gezet. De administratie, door hem ge voerd, verkeert ln groote wanorde, zoodat het onderzoek, dat de justitie thans instelt wel geruimen tijd zal vorderen. Het is op het oogenblik met geen mogelijkheid te benaderen voor welke bedragen de B.Vh. is benadeeld. Te meer gaat dit onderzoek met moeilijkheden gepaard, daar de B.VX. in Zeeland ca. 80 afdeellngen telt, waarvan de administratie stuk voor stuk wordt onderzocht. Bij den heer L. is de vorige week huis zoeking gedaan waar-bij verschillende be scheiden op last van de justitie in beslag zijn genomen. Ook bij het hoofdkwartier van den B.V.L. in den Haag en op het Departement van Binnenlandsche Zaken zijn stukken in be slag genomen. Men krijgt den indruk, dat het hier een soortgelijk geval van fraude betreft, als dat, hetwelk eenigen tijd geleden in Zuid- Limburg bij dezelfde organisatie is ontdenk. o ERNSTIG ONGELUK BIJ DE LEGEROEFENINGEN IN NOORD-BRABANT. EEN MILITAIR GEDOOD. Vanmorgen om kwart over zeven heeft bij de le^eroefeningen in Noord-Brabant een droevig ongeluk plaats gehad. Op een afstand van ongeveer twee kilometer ten oosten van Nispen, had een stuk 6 c.M. veldgeschut stelling genomen. Men had het geladen met losse munitie. Toen een pa trouille infanterie naderde vroeg deze ver lof om het stuk te mogen passeeren, en nadat dit was toegestaan, trok de patrouille voorbij. Door tot dusverre niet opgehelderde oor zaak ging plotseling een schot af, dat een van de laatste mannen, behoorend tot de mortieren-compagnie van het 14 regiment infanterie te Bergen op Zoom, ln den rug trof. Korten tijd later is de militair aan de bekomen verwondingen bezweken. Het gebeurde heeft grooten indruk bij de troe pen gewekt. Verder zijn in den loop van den nacht eenige ongevallen van minder ernstigen aard voorgevallen, waarvan twee huzaren het slachtoffer werden. Twee paarden, die schrokken, wierpen hun berijder af. Een huzaar bekwam verwondingen in het ge laat, de andere liep een trap van een paard op. waardoor hij een been brak. Voorts is een eskadron huzaren in het duister terecht gekomen in een aantal rij wielen langs den weg. Zeven rijwielen wer den onder de hoeven der paarden vernield. o- HET DRAMA TE BROEK OP LANGEND IJK. Een arrestatie te Amsterdam. In verband met de tragische gebeurtenis te Broek op Langendijk, waarbij een jonge man om het leven is gekomen door efn revolverschot van een brigadier van de rijksveldwacht, die van zijn vuurwapen gebruik maakte toen hij des nachts door eenige van de kermis terugkeerende jonge lui werd lastig gevallen, heeft de Amster- damsche recherche in den loop van den dag in de hoofdstad een der tot het gezel schap behoorende schippersknechts, de 28- jarige D. K. gearresteerd. De burgemees ter van Broek op Langendijk had arrestatie van K. verzocht, als verdacht van openlijke geweldpleging in vereeniging tegen een ambtenaar. Vrij gemakkelijk heeft de Am- sterdamsche recherche den verdachte kunnen vinden. Gistermorgen vroeg was K. zooals gewoonlijk, met een schuit met groenten naar Amsterdam getrokken, waar hij zijn waren moest afleveren op de Han delskade. Hier werd K. door de recherche gearresteerd en vervolgens naar Alkmaar op transport gesteld om te worden ge hoord. o AUTO TE LUNTEREN TEGEN EEN BOOM. Twee gewonden, waarvan één ernstig. Gisteravond omstreeks zes uur reed te Lunteren een gehuurde personenauto, be stuurd door den heer D. uit Ede met groote snelheid over den Edeschen weg in de richting Ede toen een autobus van tegen overgestelde richting naderde. De bestuur der van den personenwagen, die de fout ■beging de binnenbocht te nemen, moest door het naderen van den tegenligger plot seling uitwijken waardoor hij de macht over het stuur verloor en na een drietal hoornen geraakt te hebben tegen een vier den boom tot stilstand kwam De auto werd aan de rechterzijde geheel ingedrukt. De heer D kreeg hierbij slechts eenige lichte verwondingen, doch ziin medepassa gier. Zijn zwager Simons uit Geldersch- Veenendaal werd emrt!*» aan hoofd en ar men gewond Dr Gerri^en uit Lunteren verleende de eerste hulp. waarna het slachtoffer ir zorzwekkenden toestand naar het Julianaziekenbuis te Ede is over gebracht. ONGELUK OP EEN KERMIS. Motorrijder aan den stellen wand stort omlaag. Op de kermis te Haarzuilen is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd Een der ..attracties" wordt gevormd door een motorrijder, die langs een steilen wand rijdt. Gisteravond brak plotseling het frame van de motor, waardoor de motorrijder van boven uit de kooi omlaag stortte. Op het laatste oogenblik wist men den man onder het brandende motorrijwiel vandaan te halen. Het slachttoffer werd met inwendige kneuzingen naar ziin woonauto overge bracht. o POST VERLOREN GEGAAN. Eenige brievenmalen voor Zuld-Amcrika niet ter bestemming aangekomen. Tengevolge van de verbreking van de spoorwegverbinding SpanjePortugal, zijn de op 19 Juli 1.1. door het postkantoor Rot terdam. per trein 19. AmsterdamEsscben, verzonden brievenmalen voor Zuld-Amerlka welke via Lissabon oer s.s. „Highland Chieftain" hadden moeten worden door gezonden. door den Spaanschen aan den Franschen postdienst teruggezonden. Op 21 Juli d.a.v. zün vorenbedoelde depeches met het ss. ..Eubee" van de stoomvaart M11. Chargeurs Reunis van Bordeaux doorgezonden. Voor Montevideo is het ss. „Eubee" met een Britsch schip in aanvaring gekomen en gezonken, zonder dat de post kon worden geborgen. Vanwege de postadministraties van Ar gentinië en Uruguay is desgevraagd bericht ontvangen, dat de bedoelde brievenmalen van Rotterdam voor Buenos Aires Ville en Buenos Aires Transit resp. Montevideo, niet ten kantore van bestemming ziin ont vangen. Gezien de plaats waar het ongeval is ge schied. moet worden aangenomen, dat de brievenmalen voor Brazilië regelmatig ter bestemming zün gekomen. Aangezien de betrokken post tengevolge van overmacht (scheepsongeval) is verlo ren gegaan, kan de Nederlandsche post administratie niet voor eventueele. daaruit voortvloeiende, schade worden aansprake lijk gesteld. o DE „HOOFDIGE" BOER. Het „Dagblad van N.-Br." vertelt: 'n Groote Brabantsche boerderij met drie vensters, elk van negen ruiten en één kleine ruit in het „Opkamerke". Ze ligt achter een dijk, die op den grooten verkeersweg uit komt. In de verte aan den horizont, 'n uit gestrekt bosch van lage sparren. Daar na dert in draf een artillerie-colonne. Aan de andere zijde van den dijk wordt halt ge houden, de artilleristen stijgen af. Dan na dert van de tegenovergestelde zijde een af- deeling wielrijders, die dienst moet doen als dekking voor de rei stukken geschut, die in stelling worden gebracht en gericht op het sparrenbosch waarin de vijand zich ge nesteld heeft. De stukken zullen oogenblikkelijk het vuur gaan openen, daarom zendt de Batterij commandant 'n ordonnans naar den eige naar van de boerderij met de aanbeveling: „Zet onmiddellijk al je ramen open." De boer ziet den artillerist naderen. Hij is met z'n vrouw in den stal bezig. „Boer," roept de Rotterdammer met 'n typisch Bo- venmoerdijksch accent, „je mot je vensters open zetten!" „Me watte openzetten?" „Je vensters!" De boer schijnt de waar schuwing nog niet te begrijpen, want de ordonnans roept er achter: „Order van den Batterijcommandant". Hij stijgt af, gaat met het paard aan de hand het erf op. her haalt voor den openstaanden stal z'n waar schuwing .maar de boer schudt koppig 't hoofd: „Me ramen open zetten? Ik zij niet gek! Z'ebben zeker nog niet genog aan me lei-peren gezeten? Ik hou me ramen toe!" „Weis nou niet aigewaais, manmotte je ruiten kapot?" „Die motten in 't geheel niet kepot". „Ja maar. de kanonnen gaan schieten!" „Laat ze schieten, daar moeien wij ons eigen nie mee. Ik eb in drie en negentig ook bij d'lnfanterie van 't zesde gelegenik zij nie bang van 'n k'rnon! Ik durf er ge nog dicht bij te komen. Ze schieten ommers toch nie mee wezelijke kogels!" „Ja maar, de luchtdruk.Hij heeft het woord nog niet uitgesproken of op geen vijf meter van de woning, valt 'n donderende slag'n vuurstraal spat uit den loop, 'n grijze wolk drijft over den stal, en.... op hetzelfde oogenblik klinkt 'n kletterend ge rinkel. de ruiten uit twee vensters zijn aan stukken gesprongen en de boer die niet bang was, stormt den dijk op met beide armen in de hoogte: „Ophouenop- houen mee schietenme ruiten springen gelijk kepotophouenEr valt 'n tweede schot en het derde venster begeeft. De glasscherven vallen rinkelend de woning binnen: „Agge nie sebiet ophoudt, gaai ik naar d'n burgemeesterGullle meugt mee oe meneuvels 'n mensch z'nnen boel niet rinneweeren!" Er wordt eenvoudig niet naar hem ge luisterd, ze zien hem niet eens staan, 'n Derde en 'n vierde schot valt. Dan stormen de wielrijders met de bajonet op het ge weer, over den dijk, attaqueeren in de rich ting van het sparrenbosch. Eer de boer van z'n schrik en ergernis is bekomen, zijn de stukken weer aangespan nen, de mannen stijgen op en de batterij verdwijnt in de richting vanwaar ze is ge komen. 'n Troep nieuwsgierigen die per fiets en te voet naderbij zijn gekomen, staat rond den schreeuwenden boer: „Da noem ik on- geperremeteerd! Da ze mekaar schieten, maar nie mijn ruiten! Dat wil de koningin nie, en ik laat het er niet bij! Daar moet perses opgemaakt worren! En ze zullen me de centen van de schaal terugbetalen, al mot ik er voor op odejense bij de Koningin." Dan klinkt 'n stem: „Gij zijt veruit ge- waarschouwd geworren, Kees. ik zij er ge tuige van. Ge zit mee de stukken, en ge zul ze motten betalenda kan ik jou ver- assereeren". o KIND VERDRONKEN. Het tweejarig jongetje H van der M. te Haarlem is gisteren in de Brouwersvaart geraakt en verdronken. Een vriendje had het ongeval gezien doch eerst later aan zijn ouders verteld De DOlitie heeft drie uren gedregd, doch zonder resultaat. Later werd het lijkie door eenige burgers opgehaald. R.K. NEDERLANDSCHE BOEREN- EN TUINDERSBOND. Het congres in Den Haag. Op de gisteren in den Haagschen Dieren tuin gehouden vergadering van den R.K. Nederlandschen Boeren- en Tulndersbond, waarvan wij reeds een gedeeltelijk verslag gaven in ons Blad van gisteren, werd nog het woord gevoerd door mr. H. v. Haastert, Jac. Groen. J. de Kok. G. Drlessen. F. Mansveld. Lakenman. W. de Groot. Mathot, J. v. d. Meer. Kolk en prof. Cleophas. Tenslotte werd de volgende resolutie aan genomen De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tulndersbond in buitengewone vergadering biieen op 22 Sept. 1936 te 's Gravenhage. ter besDreking van de belangen van de tuinders en den tuinbouw in Nederland en van de middelen, die zullen moeten worden aangewend om van het levensgevaarlijk door de crisis getroffen tuinbouwbedrijf nog te redden wat te redden is: is van oordeel: Dat het behoud van den tuindersstand en van den tuinbouw in Nederland voor volk en staat noodzakelijk is: dat het derhalve een elsch van algemeen belang is. dat doeltreffende maatregelen worden getroffen om dezen stand en dit bedriif te redden en te handhaven: dat met the treffen dezer maatregelen als het ware geen dag en geen uur meer mag worden gewacht, daar een deel der landbouw feitelijk reeds ten onder is ge gaan en een ander deel tot aan den rand van den ondergang is genaderd: acht de volgende maatregelen nood zakelijk: a) handhaving met hand en tand van hetgeen er van den eertijds zoo bloeienden export is overgebleven en daarnaast het doen van krachtige, doelbewuste en hard nekkige pogingen om den huldigen export van tuinbouwproducten weer uit te brei den. zoowel door middel van gunstige han dels- en clearingverdragen met de oude afzetgebieden als door het opsporen van nieuwe afzetmogelijkheden elders: b) het maken van wettelijke regelingen, die ten doel en ook daadwerkelijk tot effect hebben dat de z.g. „vaste lasten", die ook den tuinbouw dooddrukken, worden ver minderd en verlicht, opdat de tuinbouw bedrijven in staat worden gesteld zich met hun productiekosten zooveel mogelijk aan te passen aan het prllsDeil bti verkoop der producten: c) het doortastend aanvatten van het vraagstuk der distributie van tuinbouw producten in het binnenland, opdat de on natuurlijke marge tusschen den nrijs. die de tuinder voor ziin product op de veiling krijgt en den ortis. dien de binnenlandsche consument betaalt, zoodanig worde ver kleind dat het product goedkooper wordt en daardoor bii grootere hoeveelheden en bii breedere lagen der bevolking afzet kan vinden; d) het aanbrengen van prijscorrlgeeren- de regelingen bii den afzet, zoodat ook de tuinder evenals hiernaar t.a.v. den landbouw en de veeteelt gestreefd wordt voor ziin producten een billijke vergoeding ontvangt voor ziin productiekosten: e) het spoedig althans spoediger dan ln het verleden is geschied en ook nu nog ge schiedt. uitkeeren van de steunbedragen uit het Landbouwcrisisfonds, omdat de tuinders, waarvan verreweg de meeste geen reserve en zelfs vaak geen crediet meer 'hebben, deze bedragen voor het onderhoud van hun gezin en het voortzetten van hun bedriif allerdringendst noodlg hebben: f) het tewerkstellen op het eigen bedrijf van die tuinders, die zonder hulp buiten den bedrijfssteun niet meer kunnen be staan en. bliiven deze van hulp verstoken, hun bedriif op moeten geven en geheel op armenzorg zullen ziin aangewezen. Tenslotte spreekt de Katholieke Neder landsche Boeren- en Tu'nders'oond als zijn meening uit. dat geen blijvende verbetering in het bedrijfsleven in het algemeen en dus ook m den tuinbouw mo"eliik zal blij ken. tenzij een herordening van het sociale en economische leven overeenkomstig de beginselen aangegeven door en de richt lijnen getrokken in de encycliek „Quadra- gesimo Anno" wordt tot stand gebracht. GEBOREN Isabella Franciska Willemina, d. v. F. P. Muller en A. W. Boorsma Philippina Wilhelmina, d. v. A. G. Meiman en Ph. J. Bisschops Jan Maarten, z. v. W. Ren- sink en T. Zaalberg - Wilhelmina Johanna, d. v. P. J. Otgaar en G. de Nobel. o OVERLEDEN. E. OptendreesVroom, vr. 63 J. D. Smlttenaar, m. 79 j. KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het Kantongerecht te Ajphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen, wegens overtreding der motor- en rijwielwet: M. B. te Bodegraven f.3 subs. 1 week tuchtschoolstraf; W. B. B. te Lange Ruige Weide f. 10 subs. 10 d.; L. A. v. d. H. te Zoeterwoude Idem: N. v. d. L„ Den Haag f.6 subs. 6 d.; W. A. K. te Bodegraven idem; J. v. d. B. te Rijswijk 2-maal f. 10 subs. 10 d.: F. T. J. G. te Rotterdam f.2 subs. 2 d,; M. R., zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande idem; J. A. S.. H. V. te Maartendijk, G. G. te Amers foort, P. C. Th. D. te Jutphaas, H. A. S. te Woerden, J. v. d. W. te Utrecht, allen f. 2.50 subs. 2d.; J. P. W. te Utrecht f. 8 subs. 8 d. Overtreding der algemeene politieveror dening der gemeente Alphen: Z. J. S. te Hilversum f 2 subs. 2 d.idem der gemeente Koudekerk J. J. te Leiden f.4 subs. 4 d.; H. H. te Amsterdam f. 1 subs. 1 d. Waar geen woonplaats is vermeld wonen de veroordeelden te Alphen aan den Rijn. Op de vragen van den heer van der Weijden, ln zake het raadplegen door de regeering van den regeeringscommlssarls- commercieel adviseur, den steun aan baconfabrieken, den prijs voor de bacon- bereiding en het stopzetten van de regee- rlngsbemoeiing met de baconbereidlng heeft de Minister van Landbouw en Visscherij, dr. L. N. Deckers, het volgende geantwoord De vroegere baconcontracten betroffen een regeling met de baconindustrle in haar geheel, terwijl thans ln het systeem van inschrijving, dat de minister voorstaat, het lndlvldueele belang van lederen fabrllcant op den voorgrond treedt. Aangezien de baconbereidlng een zeer belangrijk onder deel uitmaakt van het bedrijf, waarmede de regeeringscommissarls-commercleel ad viseur verbonden is, heeft de minister ge meend goed te doen, met genoemden regee- ringscommissarls in dezen niet om advies te vragen. Eenerzijds was dit juister tegen over de andere baconbedrijven, anderzijds werd de positie van den betrokkene er door vergemakkelijkt. De regeeringscommissarls-commercieel adviseur geeft wel advies in andere in het bijzonder commercleele aangelegenheden, de varkenshouderij betreffende, waarbij het bijzonder belang van iedere onderneming niet ln zoodanige mate gemoeid is als bij de thans geldende baconregeling. Hij is onder meer wel geraadpleegd in de rege ling van de overneming van zware varkens en de voor deze varkens te besteden prijzen. Uit het vorenstaande volgt, dat de regee- ringscommissaris-commercieel adviseur ge raadpleegd wordt over de tot zijn taak be hoorende onderdeelen van de varkens- en veehouderij. De verdere werkzaamheden van den regeeringscommissaris-commer- cieel adviseur bestaan uit het verleenen van advies ten aanzien van commercleolo aangelegenheden op het geheele gebied van de landbouwcrisismaatregelen, zoowel ten aanzien van de visscherij, den akkerbouw, den tuinbouw als andere. Hij verstrekt deze adviezen aan den Minister, terwijl hij daarnaast de regeeringscommissarissen met zijn commercleele adviezen ter zijde staat. Ook neemt hij meermalen een werkzaam aandeel in de voorbereiding van onderhan delingen met het buitenland. Voorts behoort tot zijn taak de leiding ■O- van de afdeeling organisatie, welke afdee- llng medewerking verleent bij de admi- nistratief-technische organisatie der crisis organisaties en voorschriften, respectieve lijk adviezen geeft ten aanzien van zoo zuinig en efficient mogelijk "beheer dezer organisaties. Mede is in deze taak begre pen den minister voor te lichten in zake personeelsaangelegenheden zoowel ten aan zien van saiarieerlng als van aanstelling en ontslag. Het is den minister niet bekend, in hoe verre door de nu gegeven vergoeding een rendabele productie voor de verschillende bedrijven is verzekerd. Verder moge worden verwezen naar de beantwoording der vorige vragen, door den heer van der Weijden over deze aangelegenheid gesteld. Ten aanzien van hetgeen voorgevallen is en eventueele ln de toekomst toe te kennen vergoedingen, moge verwezen worden naar de beantwoor ding van de vragen van den heer van der Sluis. De crisis-accountantsdienst heeft niet het oordeel uitgesproken, dat de thans gecon tracteerde prijs voor de baconbereidlng ternauwernood voldoende is, doch dat aan de hand van cijfers, door den crisisaccoun tantsdienst verzameld, gebleken is, dat deze prijs, behoudens ingevoerde zeer groote be zuinigingen, niet voldoende is om de pro ductiekosten der gezamenlijke fabrieken bij de tegenwoordige bezetting te dekken. De minister vermag ln geen enkel op zicht verband te zien tusschen de waarde, welke aan het oordeel van den crisis- accountantsdienst moet worden gehecht en het feit, dat sedert de Instelling van dezen dienst contracten zijn gesloten tegen een prijs, die ver boven den prijs uitgaat, welke thans door een gegadigde ls aangeboden. Ten aanzien van de bemoeiingen met de baconindustrie van de zijde der Neder landsche Varkenscentrale en later de Nederlandsche Veehouderijcentrale ls aan de Kamer geen enkele mededeeling ont houden. Ook in de driemaandelijksche be richten verschijnen geregeld mededeelin- gen. Daarenboven heeft de commissie- Beumer naar de geheele geste een onder zoek ingesteld, waarvan het rapport gepu bliceerd is. De Minister zou zeer toejuichen, Indien het, met het oog op de landbouwbelangen, mogelijk was de rechtstreeksche regee- ringsbemoedïngen met de baconbereidlng te doen eindigen. Te dien einde heeft hij reeds geruimen tijd geleden het voorstel gedaan aan den georganlseerden landbouw om de landbouworganisaties nader bij deze aan gelegenheid te betrekken. Een dezer dagen ontving de minister evenwel de mededee ling, dat deze organisaties daarop niet wenschen in te gaan. Daar het niet strookt met de belangen van de varkens houderij den baconexport stop te zetten, zal het, zoolang de bijzondere omstandig heden duren noodlg zijn. dat de regeering zich op eëri of andere wijze rechtstreeks met den baconexport bemoeit. Over de regeling, welke de thans gelden de zal vervangen, kan de Minister nog geen inlichtingen verstrekken. DONDERDAG 24 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. - AVRO-Uitzending. 8.00: Gram.pl. 9.00: Kovacs Lajos' or kest 10.00 Morgenwijding Gram.pl. 10.30: Gram.pl. 11.30 Ensemble „Mar cello" 1.00: AVRO-Aeollan-orkest 2.00: „Eten en drinken, ook bij andere volkeren", causerie 2.30 Viool- en piano recital 3-00: Omroeporkest 4.00: Voor zieken en ouden-van-dagen 4.30: Gra- mofoonpl. 4.50: Voor de jeugd 5.30: Kovacs Lajos' orkest en orgelspel 6.30: Sportpraatje 7.00: ....en nu, naar bed 7.10: Causerie over de „Zonnestraal-col lecte" 7.20: Gram.pl. 7.30: De „Staal meesters" 8.00: Berichten A.N.P. 8.10: Solistenconcert 8.40: „Verruim uw ken nis", canserie 8.50: Radiotooneel 9.20: Omroeporkest en soliste 10.30: Dans muziek 11.00: Berichten A.N.P. 11.10: Dansmuziek 11.30—12.00: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15 KRO.. 10.00 NCVR,, 11.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 10.15: Morgendienst 10.45: Gram.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: KRO-orkest en Gram.pl. 2.00: Handwerkcursus 3.00: Gram.pl. 3.153.45: Voor de Vrouw 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30: Alt, cello en plano 7.00: Berichten 7.15: Journ. weekoverzicht 7.45: Reportage 8.00: Berichten A.N.P. 3.15: Arnhemsche Orkestvereen. 9.00: „Het Capitulanten- stelsel", causerie 9.30: Vervolg concert (Om 10.00 Berichten A.N.P.) 10.30—11.30 Gram.pl. Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25—11.50: Gra- mofoonpl. 12.10: Het BBC-Welsh-orkest m.m.v. soliste 1.05: De BBC-Zangers 1.35—2.20: Dansmuziek (gr.pl.) 3.10: De oliehandelaar G. C. v. W. te Alphen. tegen wien wegens overtreding van het olie. en vetbesluit een geldboete was ge vorderd van f. 100 subs. 30 d. is bij schrif telijk vonnis van den kantonrechter vrij gesproken met bevel tot teruggave van de in beslag genomen flessehen. Als verdediger voor v. W. trad op mr. Van Heijst. GETRACHT ZIJN BAAS TE VERMOORDEN De officier van justitie bij de rechtbank te Roermond elschte gisteren zes Jaar ge vangenisstraf tegen den 20-jarigen varens gezel J. V. geboren te Deventer, die op 14 Juli van dit Jaar na een van te voren be raamd plan en met de bedoeling om hem te dooden zijn baas. den schipper N. Ver duin met een Engelschen sleutel op het hoofd had geslagen. De slag was evenwel niet doodelijk geweest en de schipper wist uit het ruim te komen, waarin de knecht hem gelokt had. De verdediger vroeg een psychiatrisch onderzoek. Uitspraak 6 October a.s. bij Rheumatische pijnen, Spierpijn enr.' 9489 (Ingez. Med.) „What is a great man", causerie 3.30: Het Bronkhurst Ario 4.05: Gram.pl. 4.30: Het Mac Nagbten-Strijkkwartet en soliste 5.35: Dansmuziek 6.05: Cau serie over de Schooluitzendingen 6.20: Berichten 6.40: „This way out", causerie 7.00: Piano-recital 7.20 Radio-tooneel met muziek 8.20: Het BBC-Symphonle- erkest m.m.v. solist 9.25: De „Roosters" in hun repertoire 9.40: Programma-be spreking 10.00: Berichten 10.30: Korte kerkdienst 10.50: Het Londensch Strijk trio 11.3512.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra. mofoonpl. 11.20: Orkest-concert 2.50 en 4.20: Grampl. 5.20: Radio-tooneel 8.20: Cello en zang 9.05: Radio-tooneel 10.05 Nat. Orkest 11.50—12.35 Rebert- orkest. Keulen, 456 M. 6.50 en 12.20: Orkest concert 1.35: Weragkamerorkest 4.20: Dansmuziek 5.40: Gevar. concert 6.35 Gram.pl. 7.20: Omroepkwintet 8.30: Volksliederenconcert 9.10: Opera-uitzen ding 10.5512.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Klein-orkest 1.30: Omroeporkest 1.50—2.20: Gram.pl. 5.20: Dansmuziek 6.50 en 7.20: Gram.pl. 8.20: Cabaret 9 20' Omroeporkest 10.30—11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroep orkest 1.30—2.20, 5. 20, 6.35, 7.05 en 7.35: Gram.pl. 8.20: Omroeporkest 905: Gramlpl. 9.35: Symphonieconcert 10.3011.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Ge varieerd programma uit Frankfort 9.20: Opera-uitzending 10.20: Berichten 10.50: Blaas-trio-concert 11.05: Weer bericht 11.20—12.20: Het Omroepklein- orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 24 September. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV. enz 3e programma: 8.00 Keulen 8.45. Diversen 10.05: Keulen 11.20: Pans R. 13.05: Brussel VI. 11.20: Deutschl.s. 14.35: Keulen 15.20: Parijs R. 15-30: Droitwich 16.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 18.35: Keulen 20.05: London R. 20.30: Berlijn pl.m. 22.15: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. 22.50: Budapest of div. 23.10: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI. JO-jio. London Reg. 17.35: Droitwich Diversen 18.40: London Rflg- 19éu- Droitwich 21.40: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. t 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10