LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 22 September 1936 AKKERTJES warmond. zoeterwoude. UIT DE RIJNSTREEK zoeteRmeer. zwammerdam. THIJS IJS EN DE DRIE DADEN VAN SLECRTDEDEELD wassenaar. RECHTZAKEN Zij constateeren, dat het Gasbedrijf een monopolistische positie Inneemt en daarom een bedrijfspolitiek moet voeren in het be lang der gemeente LLsse en deszelfs ge. meentenaren; dat deze bedrijfspolitiek dan ook niet alleen commercieel zal behooren te zijn, maar ook sóciaal, zijnde dit de eenlge rechtstitel voor exploitatie van een be drijf door de overheid; dat vooral van maatschappelijk stand punt bezien, de Overheid op de eerste plaats ten aanzien van het groote gezin een taak te vervullen heeft. Geldt dit ten allen tijde, nog meer in deze voor velen zoo moeilijken tijd; dat bij de verdeeling der gemeenschaps- lasten stellig met de omstandigheid der gezinsgrootte, ongeacht in welken stand der burgerij zich deze voordoet, behoort te worden rekening gehouden; dat ook daarom ten opzichte van het Gasbedrijf het principe van tariefslasten naar draagkracht moet worden aanvaard; dat winsten uit een gemeentelijk be drijf, voor zoover deze uitgaan boven een bedrag, dat strikt noodzakelijk is voor instandhouding van het bedrijf, als indi recte belasting behooren te worden aange merkt; dat uit de gepubliceerde gemeentebegroo- tingen zoowel voor 1936 als van daaraan voorafgaande jaren, niet onduidelijk blijkt, 'at bij de belastlngpolitiek rekening wordt gehouden met de winst van het gasbedrijf; dat aldus niet meer te ontkennen valt, dat belastingpolltlek en gaspolltiek aan eikaar gekoppeld worden: dat daardoor reeds elke reden vervalt waarom men wel gezinspolitiek doorvoert bij daarvoor in aanmerking gebrachte be lastingen en niet ten opzichte van de tarieven van het voormelde gasbedrijf; dat tenslotte de bedrijfspolitiek zich zeer wel verdraagt met een stelsel van tarieven naar draagkracht, omdat mag worden aan genomen. dat door invoering van dit stelsel het verbruik nog belangrijk zal toenemen, mede ook, omdat daardoor de voor de be trokkenen meer omslachtige en minder hygiënische brandstoffen als petroleum enz. zullen worden losgelaten; dat het dan ook niet behoeft te verwon deren, dat reeds verschillende grootere en kleinere gemeenten zijn overgegaan tot de invoering van tarieven, waardoor tenminste de middelmatige en groote gezinnen cenigszins worden ontlast. Redenen waarom adressanten den Raad met aandrang verzoeken, in afwachting van de mogelijkheid van een algemeen ge zinstarief. reeds thans te willen besluiten tot invoering van de navolgende reducties: gezin met 4 minderjarige kinderen 5 pCt.: met 5 minderjarige kinderen 10 pCt.; met 0 minderjarige kinderen 15 pCt.; met 7 minderjarige kinderen of meer 20 pCt. Trap van paard gekregen. Het vierjarig dochtertje van den land bouwer K. de R. aan den Veldweg te Haar lemmermeer vertoefde met haar zusje in het welland. Op onbekende wijze heeft de kleine een trap van een paard gekregen en werd zij in zorgelijken toestand bewuste loos binnengedragen. Geneeskundige "hulp werd direct ontboden. De toestand is érn stig, hoewel niet levensgevaarlijk. Motorrijder gewond. Een motorrijder kwam op den Heereweg in aanrijding met een auto, waarbij hij op zoodanige wijze verwond werd. dat hU bij dr. De Graaf moest worden binnengedra gen en zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. GEMEENTERAAD. Installatie van den heer van Schie Wijziging hondenbelasting Vragen van den heer Weijers inzake de werkverschaffing. Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar, kwam de raad in open bare vergadering biieen. Afwezig met ken nisgeving wethouder Alb Oudshoorn. Allereerst werd 't nieuw benoemde raads lid de heer C. van Schie geïnstalleerd. Door een commissie bestaande uit de heeren H. J. A. Walenkamp en C. Breediik werd de heer van Schie binnengeleid die in de han den van den voorztter de voorgeschreven eeden aflegde In hartelijke bewoordingen riep de voorzitter deh heer van Schie een welkom toe en wees er op. dat de heer van Schie reeds eerder vele iaren het lidmaat schap van den raad heeft bekleed zoodat geen onbekende wordt geïnstalleerd Spr. twijfelde niet of de heer van Schie zal als voorheen de belangen der gemeente naar zijn beste vermogen behartigen om op deze wijze de taak van den helaas zoo vroeg ontslapen heer Onderwater over te nemen. De heer van Schie bracht den voorzitter dank voor ziin sympathieke woorden en zeide weder gaarne in dit college zitting te willen nemen omdat de samenwerking tus- schen hem. het college van B. en W. en ziin medeleden steeds van den meest aange- namen aard is geweest. Spr. hoopte dat dit ook in de toekomst zoo mogen blijven waarbij lui de verzekering gaf dat ziin stre ven er opgericht zou ziin de belangen der gemeente naar beste kunnen te dienen. Nog feliciteerde de voorzitter den heer den Dunne met ziin herstel, waarvoor deze hartelijk dank bracht. Alvorens tot afwerking der agenda over te gaan deed de voorzitter voorlezing van door hem namens het gemeentebestuur ge zonden felicitatie telegrammen aan HM. de Koningin en H.K.H Prinses Juliana bij eelegenheid van de verloving der Prinses met Prins Bernhard. Laten wij. aldus spr., Gods zegen afsmeken over dit jonge Bruids paar. Wij wenschen van harte dat deze verbintenis zal strekken tot vreugde van onze geëerbiedigde Koningin, tot geluk van het Bruidspaar en tot heil van ons vader land. Mededeellng werd gedaan van een aantal ingekomen stukken, houdende mededeellng van goedkeuring van in de vorige vergade ring genomen besluiten. Hieronder was te vens de wijziging der verordening oo de hondenbelasttng. Te beginnen met 1 Jan. 1936. aldus terugwerkend zal voor een vasthoudende hond in plaats van f. 1 ver schuldigd ziin f. 2.50 zoodat van de des betreffende oer onen nog f. 1.50 zal worden nagevorderd Besloten werd aan het R.K Parochiaal Schoolbestuur uit te keeren een bedrag van 80 van de destiid; geschatte waarde van terreinen en gebouwen dier school, aldus f 44 784 zulks conform art. 205 der L.O.-wet 1920. Besloten werd uit dezen hoofde aan het bestuur van de school met den Bliibel uit te keeren een bedrag van f. 8404 B. en W. hadden gemeend voor deze uitkeering eenige voorwaarden te moeten stellen dip h.i. alleszins redeliik en billik waren. Deze voorwaarden werden echter door de schoolbesturen niet aan vaard en waar de wet te dezer zake geen sancties kent werd besloten de ultkeerjng te geven zonder meer. Besloten werd voor deze uitkeering een leening aan te gaan. waarmede het college van B en W. inmid dels geslaagd was »n we] tegen koers a pari rentende 4 1/4 Tevens werd beslo ten tot converteering der geldleening groot f. 81.774 tegen een rente van 4 1/4 °/o, ter- wlll de rente der thans loopende leening j bedraagt 4'/> De wijziging der verorde ning regelende de etschen van benoembaar heid en de bezoldiging van de veldwachters, welke wtiziging slechts van administratie- ven aard was. werd met ale. st. aangeno men Tevens werd met alg. st besloten een parkeerverbod te leggen oo de rechterzijde van het gedeelte van de Dorpsstraat lig gende tusschen Hotel de Stad Rome en de Rotteveelsdam benevens oo de geheele Meerrustlaan. Nog deelde de voorzitter mede. dat van den Minister van Binnen- landsohe Zaken bericht was ontvangen dat, wilde de gemeente in aanmerking komen voor een extra brldrage uit de werkloos- heldssubsidlefonds benoodlgd om de be- erooting voor 1936 sluitend te maken., eerst de salarissen der ambtenaren ter secretarie in plaats van met 3'/t met 5 moesten worden verlaagd. Te dezer zake was door B. en W. een uitvoerig prae-advles over gelegd en stelde dit college aan het einde van dit advies voor alsnog bii den Minister pogingen in het werk te stellen de voor gestelde verlaging ongedaan te maken waartoe met alg. st werd besloten. Aan den heer N. van Schie werd in afwilkin» van de bouwverordening alsnog vergunning verleend tot het vergrooten van ziin koe stal. De heer den Dunne vroeg of de f2.50 extra uitkeering in verband met de ver loving van H.K.H Prinses Juliana behalve aan de werkloozen steuntrekkers, ook zou worden uitgekeerd aan hen die als arm lastig door de gemeente gesteund worden, hetgeen volgens den voorzitter ook zou ge schieden. Op een vraag van den heer Bree diik of al de noodige aandacht geschonken was aan een door hem gedaan verzoek om op den hoek van den Warmonderdam Waschbeek een lantaarn te plaatsen, deel de de voorzitter mede. dat deze aangelegen heid de volle aandacht van het college heeft Met betrekking tot de werkverschaf fing aan de Zi1l stelde de heer Weyers aan den voorzitter de volgende vragen: le. Waarom hebben de menschen. daar te werk gesteld, den natlonalen feestdag niet mede mogen vieren en is hun geen vrii af gegeven. 2e. Hoe is de loonregeling daar. wtil nu eens f. 0.36 dan weer f. 0.35 en momenteel f. 0.32 oer uur wordt uitge keerd. 3e Waar heeft de aannemer het recht vandaan gehaald een boetestelsel in het leven te roepen! Spr. kon zich met den gang van zaken aan de Zlil In het geheel niet vereenigen en wees er oo dat de men schen nié£ als slaven 'behandeld moètèh worden, want, een. uitdrukking van den aannemer dat hli liever de. botten en bee- nen der menschen zag dan dat het hem geld zou kosten achtte sor. hoogst mis plaatst zeker in een tiid als deze. In ver band met bovenstaande is het spr bekend dat door een aantal werklieden aan B. en W een schrijven ls gezonden, waarop tot heden echter nog geen antwoord werd ont vangen. De voorzitter antwoordde dat de bepalingen der werkverschaffing aan de Zijl aan den heer Weyers toch bekend zijn en dat de georganiseerden zich met klach ten moeten wenden tot hun organisaties en niet tot B en W. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat tlldens ziin uitstedig- heid deze aangelegenheid is behandeld door wethouder Oudshoorn: hii stelde voor deze aangelegenheid nader te behandelen in de werkloozencommissie. waarvan de heer Oudshoorn voorzitter is. De heer Weyers wees er nog op. dat bii een regenverzuim van 5 minuten een loonkorting werd toe- eepast van een half uur Iets wat volgens sor. niet door den beugel kon. De Voorzitter deelde mede. dat wat be treft het niet vrij geven op den natlonalen feestdag deze kwestie aanhangig zal wor den gemaakt bij het provinciaal bestuur, terwijl wat de andere klachten betreft overleg zal worden gepleegd met de Inspec tie te Noordwljk. Wanneer werkelijk ern stige verzuim van den kant der werkgevers had plaats gevonden verwonderde spr. er zich over, dat de organisaties in deze niets hadden gedaan, waarop de heer Weyers mededeelde dat wel degelijk de organisaties van een en ander in kennis waren gesteld, doch wat de ongeorgani seerden betreft, hiervoor dient de gemeente op te komen. Nog drong spr. aan op ver betering van den Warmonderdam, waarbij de Voorzitter mededeelde dat zulks eerst het volgende jaar kon plaats vinden in i verband met den aanleg van den rijks straatweg. Nog werden inlichtingen ge- i vraagd met betrekking tot de hangende kwestie van het storten van vuil door dc gemeente Sassenheim binnen het kooi recht, waarbij de Voorzitter mededeelde dat half December deze zaak in behande ling komt. Volgde geheime zitting. Het ventje bekwam hierdoor een breuk aan het linkerdijbeen. Door dr. De H. werd eerste hulp verleend, waarna hij naar het Diaconessenhuis te Leiden werd overge bracht. Tegen den koopman D uit Den Haag werd proces-verbaal opgemaakt wegens het venten zonder vergunning. Tegen v. d. K. uit Katwijk werd proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de IJkwet. Autobotsing. De expediteur v. d. W alhier reed met zijn vrachtauto op den Hooge Rijndijk al hier. en haalde een met paard bespannen wagen in V. d. W. die linksaf de Besjes- laan wilde inrijden, stak daartoe zoo ver mogelijk zijn arm uit het portier, ten tec- ken dat hij linksaf wilde gaan. Plotseling verscheen een auto naast hem. die met flinke snelheid wilde passeeren met het gevolg dat deze met kracht tegen de lin kerzijde van de vrachtauto botste, waar door befde auto's belangrijk schade oplie pen. Tegen den onvoorzichtigen bestuurder der auto zal proces-verbaal worden opge- maatk. De schade zal door verzekering worden gedekt. Van den A,. alhier, deed bij dc politie aangifte van verduistering van een zilve ren heerenhorloge door een persoon, aan wien hij dit ter reparatie had medegegeven De bode VI. alhier deed aangifte van diefstal van tv/ee pak dekens uit zijn vrachtauto, welke hij in de garage van A. V. had gestald. De politie stelt een onder zoek in. Een 6-jarig jongetje van den heer T. alhier, werd aangereden door den wielrij der H., tengevolge waarvan het knaapje ernstig werd gewond akn den mond en het gelaat, zoodat doktershulp moest ingeroe pen worden. De heer A. H. Fagel t Dezer dagen overleed te den Haag, de heer A. H. Fagel, de bekende dirigent van het Chr. Gemengd Koor alhier. Vele jaren heeft de heer Fagei het koor gedirigeerd en onder zijn leiding heeft het koor vele lau weren geoogst. Ook bij het publiek was de heer Fagel zeer gezien. Samenstelling nieuw Oranje-comité. Hoewel hier feitelijk geen officieel Oran- je-cdm.lté bestónd, ""Was het toch wanneer hier Oranjefeest gevierd werd, telkens weer hetzelfde vijftal heeren,1 dat plannen voor feestviering ontwierp en een en ander or ganiseerde. En dit kan gezegd: dat comité verdient allen lof! Immers nog Zaterdag 12 Sèpt'. is. ondanks korte voorbereiding, het feest weder uitstekend geslaagd en tot al ler tevredenheid verloopen. Dit werd dan ook in de ..afrekeningsvergadering" onom wonden verklaard eh daarom tevens de hoop uitgesproken, dÜt dit comité, met het oog op het. as. huwelijk onzer Prinses en een in verband daarmede eventueel te houden feest, paraat zou willen blijven om zoo mogelijk reeds nieuwe plannen te be ramen. De voorzitter zegde dit gaarne toe en verwachtte dan ook weder aller mede werking. HIJ meende het echter noodzake lijk eenige uitbreiding aan het comité te geven, terwijl hij tevens de in de vorige vergadering door dr. A. Schreuder geuite wenschelijkheid wilde behandelen, n.l. om hier een Oranje-vereenlging dan wel een permanent comité ot> te richten. Na ampele bespreking werd thans tot het laatste be sloten. omdat volgens de meening van alle aanwezigen een klein comité tóch altijd veel vlugger en gemakkelijker zal kunnen werken, dan een vereeniging met een wel licht groot aantal leden. Tot leden van het ..nieuwe" Oranje- comité-Zwammerdam werden alsnu be noemd de heeren; A. R. Koster, voorzitter; B Sprey. ;ecr.; C. F. Blok, penningm.; W. v. d. Brink; L. van Bommel; dr. A. Schreu der; L. Sprey J. J. Bzn J. A. M van Nie- kerk; Joh. van Leeuwen en M Splinter. Tot eere-voorzitter burgemeester Hoogen- boom. Dinsdag a.s- zal het comité v/eder bij eenkomen. ter bespreking van bovenver meld plan. Door het houder, van wekelijk- sche of maandelijksche collecten hoopt men intusschen een flinke kas te vormen. reclameborden had aangebracht, waardoor het landelijk schoon ontsierd werd. Ver- dachte liet zich vertegenwoordigen dooi den heer Th. van der Heijden. Het eerste werd als getuige 4 décharge gehoord de heer Van Tijl, directeur der Bataafsche Petroleum Mij., die verklaarde, dat ver dachte geregeld olie van de vennootschap j betrekt en daarom reclameborden van de Mij. tegen een schuur bij de uitspanning i heeft aangebracht. Ook zijn borden van i de verzekeringmaatschappijen „De Neder landen 1845, „Labor", „Fatum" e.a. aange bracht. Het O. M. vond de strafbare feiten I wettig en overtuigend bewezen en eischte wegens overtreding van art. 1 van de pro vinciale verordening f. 4 boete of 2 dagen hechtenis. De gemachtigde hield een uit voerig pleidooi en wees er op. dat de borden niet in een welland stonden en het schoon ontsierden, maar op eigen par keerterrein waren aangebracht. Over 8 dagen zal de kantonrechter von nis wijzen. H. v. W., koopman uit Delft, moest te recht staan, omdat hij met zijn auto op den Veursche-weg te Voorschoten op hoogst roekelooze wijze heeft gereden, waardoor hij een auto van den heer C. P. Bontje uit Voorburg had aangereden. Het O. M. eischte na het hooren van verschil lende getuigen f. 10 boete of 4 dagen hech tenis. Uitspraak conform. s P. V.. chauffeur uit Delft, moest terecht staan omdat hij te Katwijk aan Zee met zijn auto het rechter verkeer geen voor rang had verleend en daardoor met groote snelheid tegen een wagen met paard, be stuurd door D. van Rijn was opgebotst Bij onderzoek was gebleken, dat de voet- en handrem niet goed functioneerden. Bi] de aanrijding was groote schade aan den wa gen toegebracht en zelf was hij door de aanrijding ernstig verwond geworden. Hij diende een civiele verordening in van f40.50. Het O. M. wees verdachte er op. dat hij het rechterverkeer den voorrang had moeten verleenen en niet met een auto had moeten rijden, waarvan de remmen niet deugen. Hij eischte 2-maal f. 10 boete of 2-maal 5 dagen hechtenis en toewijzing civiele vordering a f. 40.50. De kantonrech ter vond dat verdachte hoogst roekeloos had gereden en veroordeelde verdachte, met het oog op de schadevergoedng tot 2-maal f. 10 boete of 2-maal 4 dagen hech tenis en toewijzing der civiele vordering ad f. 40,50. 4 D. A., chauffeur uit Haarlem, moest te recht staan omdat hij met zijn vracht auto in de Hoofdstraat te Sassenheim den loop van een tramtrein naar Leiden be lemmerd heeft door, hoewel de tram na derde, op de tramrails te blijven rijden, waardoor een ernstige botsing tusschen vrachtauto en tram plaats vond. Het O.M. eischte f. 10. boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. G. R„ alhier had de veiligheid van het verkeer op hoogst ernstige wijze in gevaar gebracht, doordat hij op een racefiets met zeer groote snelheid op het drukste ge deelte van de Haarlemmerstraat had ge reden. De agent van politie Frank schatte de snelheid op 30 4 40 K.M. Toen verdachte de bocht wilde nemen bij de Janvossen- steeg, was hij met groote kracht over het trottoir tegen een muur opgebotst. Het O. M. vond het onverantwoordelijk om op Zaterdagavond, als het op de Haarlemmer straat zeer druk ls, met een snelheid van 30 a 40 K.M. over deze straat te vliegen. Het eischte f. 10 boete of 6 dagen hechte nis. Uitspraak conform. l&oej Al Qe U na lange besprekingen in rookerige lokalen moe en afgemat gevoelt, of als Ge U veel te druk hebt gemaakt, neem dan toch zoo'n "AKICÈRTJE", dan knapt Ge weer op. AKKER-CACHETS Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje. 3 stuks 20 ct. 9455 (Ingez. Med.I KNOEIERIJ BIJ EEN EXAMEN? Voor den rechter-commissaris bij de Haagsche rechtbank mr. Van Wagenlngen, is gistermiddag de contra-enquête gehou den ln de procedure tusschen twee beeld houwers, de heeren G. Marree te Amster dam en D. Bus te 's-Gravenhage. De heer Marree heeft deze procedure aanhangig gemaakt op grond, dat de heer Bus onder zijn naam bij Kleykamp de foto zou hebben geëxposeerd van een door den heer Marree geboetseerde buste. Bei den hebben In 1933 als eenige candidaten deelgenomen aan het beeldhouwersexamen, waarbij als laatste werkstuk een buste ln klei moest worden vervaardigd naar een levend model. Beiden beweren nu, dat zij de buste, waar het om gaat, hebben vervaardigd. Voor den heer Marree trad op mr. Ray- makers, en voor den heer Bus mr. Mazel. Prof. Odé uit Bilthoven, thans als eerste getuige-deskundlge gehoord en die ln de ateliers van beide partijen ls geweest, verklaarde van meening te zijn, dat de buste meer trekken van het werk van Bus vertoont dan van Marree, welke meening hij o.m. grondt op de plastische structuur en de spontaniteit, welice uit het werk van Bus spreekt. Volgens dezen deskundige zou Marree een dergelijke buste niet zoo kunnen maken. De beeldhouwer Toon Dupuls uit Den Haag acht de buste het werk van Bus. Kenmerkend achtte hij o. m. de wijze van stapelen van de klei door Bus. Mevrouw Rueb uit Den Haag, eveneens als getuige-deskundige gehoord, acht het waarschijnlijker, dat Bus de buste heeft vervaardigd dan Marree. De heer Godefroy uit Hilversum, zeide, dat het aan de hand van een foto alleen achteraf niet mogelijk is uit te maken of de buste door Bus of Marree geboetseerd is. Door vergelijking met ander werk van beide partijen houdt hij evenwel deze buste voor werk van Bus. De heer Etienne uit Delft, assistent van prof. Wenckebach, is van meening. dat Bus de buste vervaardigd heeft. De heer De Hey uit Wassenaar is o.m. lid geweest van de speciale commissie, weike de klacht van den heer Marree moest onderzoeken. Toen Marree zijn klacht bij de politie indiende, heeft de commissie echter haar taak als geëindigd beschouwd, zonder evenwel tot een resul taat te zijn gekomen. Deze getuige kan zich intusschen van den gang van zaken weinig meer herinneren. Tenslotte werd gehoord dr. Teixeira de Mattos, leeraar te s-G'ravenhage, die even. eens deel heeft uitgemaakt van de com missie, welke de klacht moest onderzoeken. Zonder zijn verklaringen, welke hij in 1934 afgelegd heeft, te mogen raadplegen, kan deze getuige zich nagenoeg niets meer positief herinneren. De verklaringen, in dertijd ook bij de politie afgelegd, hand haafde hij ten volle De zaak werd hierop uitgesteld tot 16 November a.s. Dan zulren alsnog eenige ge. tuigen gehoord worden. o BURGEMEESTER VAN HAARLEM TOT f. 2500 BOETE VEROORDEELD. Wegens veroorzaken van dood door schuld. Het Gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest ln de strafzaak tegen den burgemeester van Haariem, den heer C. Maarschalk, die wegens veroorzaken van dood door schuld door de rechtbank te Haarlem was veroordeeld tot f. 2500 boete, subs. 50 dagen hechtenis en bovendien had de rechtbank de intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar ge last. De procureur-generaal had bevesti ging van het vonnis gerequireerd. Verdachte was op den Haarlemmerweg bij Amsterdam in botsing gekomen met een motorrijder, doordat hij met z'n auto aan de linkerzijde van den weg had gereden. De motorrijder was bij dit ongeluk op slag gedood. De burgemeester voerde aan, dat hij rechts had gereden, doch dat de motor rijder bij het uitwijken voor een andere auto een zwaai naar links had gemaakt. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis der rechtbank en veroordeelde verdachte tot f. 2500 boete. subs. 50 dagen hechte nis. Het Hof gelastte echter niet de intrek king van het rijbewijs, zoodat deze bij komstige straf vervalt. Inbraak in onbewoonde villa. Toen de tuinman van de villa, 't laatst bewoond door de fam. K„ aan den Schouw, weg alhier, waarin zich nog een gedeelte van het meubilair bevond, nabij deze villa kwam, meende hij verschijnselen waar te nemen, die erop wezen, dat er binnen een lekkage zou zijn. Bij een nader ingesteld onderzoek bleek, dat ongenoode gasten in het huis een bezoek hadden gebracht, waartoe zij een ruit hadden verbroken. Vermist werden diverse huishoudelijke artikelen, zooals een gascomfoor, een elec- trische kachel enz De let-!:ag2 was ontstaan doordat deze gasten ook gepoogd hadden bad. en waschgarnituren af te breken. Jongetje door auto gegrepen. Toen de 23-jarige T„ chauffeur bij de garage It. met zijn auto vanaf de Van Zuyler - Nijeveltstraat den Middelweg indraaide kwam vanachter een daar ge parkeerde auto plotseling de 5-jarlge T. te voorschijn. Deze werd door de auto van T. gegrepen en tegen de straat geslingerd. DE FRAUDE BIJ DEN BIJZONDEREN VRIJWILLIGEN LANDSTORM. De rechtbank te Maastricht heeft gis termiddag uitspraak gedaan in de zaak tegen J. G. uit Maastricht, verdacht van verduistering van een bedrag van rond f. 26.000 ten nadeele van den bijzonder vrijwilllgen landstorm. De rechtbank ver oordeelde G. tot een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden, met aftrek van het voorarrest. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag). KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan P. D., wagen voerder bij de N.Z.H.T.M. alhier, omdat hij had nagelaten de snelheid van de tram te verminderen, zoodat hij den polltie-agent J. Bonda, die voor een muziekcorps liep en het verkeer moest regelen, had aangereden. Het O. M. achtte het feit wettig en over tuigend bewezen en eischte f. 5 boete of 2 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kantonrechter -chriftelijk vonnis wijzen. Vsd Daarna moest terechtrstaan J. A. van der V. uit Voorschoten,, omdat hij ln een weiland onder de gemeente Voorschoten zonder toestemming van Gedep. Staten 30. De beide dwergen zaten maar te zeuren en dachten er niet aan dat er iets kon gebeuren; maar de helft van Ozonstralen's touwtje lag al in 't gras, terwijl het and're end van eigenaar verwis seld was! Na 'n poosje stilte sprak dwerg Waggelmant: „Dit is weer véél te droog voor 't land. Zoo is 't. nu al een week!" „Ja, ja", zei Wiebelaar, terwijl hij naar de lucht nu keek, „toch kon er wel eens regen komen". En geen van beiden heeft vernomen hoe Thijs met boom en vogel nu ls weggeloopen! „Kom", zoo peinsde Waggelmant, ,,'k geloof het niet, maar 'k wil het hopen!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7