LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 September 193(5 Losse nummers van ons Blad UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN in geen geval worden stopgezet: het bedrag geheele aangevraagde bedrag te kunnen geven. De heer Willemsen: Weten B. en W. al. waarmede het gat te stoppen Is van het ontbrekende bedrag. De voorzitter weet momenteel nog niet hoe de zaak zal geregeld worden: van de kerkelijke instanties is ook niets te ver wachten. Ook deze zijn uitgeput De heer Vink zal geen verwijt maken aan het B. A. doch de kerken moeten meer gewezen worden op hun plichten. Daar naast moet in den vervolge het B. A. geen bedragen uitgeven, welke het door den raad nog niet zijn toegestaan. Weth. van den Bosch: Er zijn dus nog geen gelden gebruikt welke niet zijn toege staan. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen. Volgde het voorstel tot het nemen van een principieel besluit tot het aangaan van een overeenkomst met de gem. Voorburg voor bezoek van kinderen uit deze ge meente aan den handelscursus aldaar, dat na discussie werd goedgekeurd evenals de vaststelling aanvullingskohier bedrijfsbelas ting 1936 Adressen Moderne bestuurdersbond en E K Volksbond om zich tot de regeering te wenden inzake het door den minister vast gestelde standaardloon, met vragen daar over van den heer Vink en mevr. Visser van der Linden. De voorzitter: In verband met het feit, dat de minister het standaardloon heeft gebracht voor de 5e klasse van f 16 op f. 18 en mede omdat slechts 5 werkloozen maar f. 0.25 gemiddeld achteruit gaan en er zelfs zijn die vooruitgaan, hebben B. en W. zich riet tot de regeering gewend. Aan eiken maatregel zullen wel eens bezwaren ver bonden zijn voor enkelen. Wat de werkver schaffing betreft, verschillende projecten liggen te wachten op de regeering: zoodra het betreffende antwoord binnen is zullen voorstellen den raad bereiken. De heer Vink kan niet zacht oordeelen over het college Als de toeslag niet is uit gekeerd omdat de begrooting niet is goed gekeurd had ook de steun niet uitgekeerd kunnen worden, want het was daarvan een onderdeel. De indruk is dat B. en W. naar G. S. zijn gegaan met het verzoek: ..keur alsjeblieft die post niet goed". Respect dient men te hebben voor de werkloozen die niet in verzet zijn gekomen tegen deze handel wijze. De voorzitter: B. en W. hadden geen op zet om de menschen teleur te stellen Verder werden nog goedgekeurd om aan de werkloozen uit te betalen de door den minister toegezegde f. 2.50. niet tegen staande het Rijk slechts 69 pet. van dit bedrag vergoed en de rest ten laste van de gemeente komt. een geld leening te sluiten van f. 35.000 a 3 pet. voor drie maanden, en dit bedrag uit te betalen volgens art. 205 L.O. wet aan de R.K. scholen in de buurtschap per 1 October a.s. in plaats van per 1 Januari a.s. wat een besparing brengt van f. 450 Hierna sluiting. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Het bestuur van de Woningbouw Ver- eeniging Eensgezindheid te Veur heeft aan de fa. J. Pieterse te Delft opgedragen den bouw van 15 eensgezinswoningen en 1 win kelhuis aan den Smitslaan en het bijbou wen bij 28 woningen van keukens, eveneens staande aan den Smitslaan voor f. 48.462. Raming f. 49.500.—. Ged. Staten hebben goedgekeurd de geldleening van de gemeente Stompwijk groot f. 36.552.a 41/: 6/o voor den tijd van 30 jaar. Deze gelden zijn bestemd tot uit- keering aan de R.K. scholen in de buurt schap volgens art. 205 der L.O.-wet Ged. Staten hebben verdaagd de be slissing inzake het raadsbesluit van Stomp wijk tot overname van de wegen in het Park Leeuwenberg. o VOORHOUT. Aanrijding. Toen de ruim 70-jarige mej. de Held, huiswaarts keerde, werd zij zoodanig door een fietsrijder aangereden, dat zij achter over op de straat terecht kwam. Bewuste loos is zij bij haar schoonzoon binnenge dragen, waai de plaatselijke geneesheer de eerste medische hulp verleende. Door den val had zij een hoofdwonde bekomen. Overbrenging naar het ziekenhuis bleek niet noodzakelijk, hoewel zij voorloopig nog niet naar haar woonplaats mag ver voerd worden. VOORSCHOTEN. GESLAAGDE OEFENING DER E.H.B.O. Pariat voor „werkelijke ongevallen". Voor het eerst sedert het bestaan van de afd. van de Ned. Ver. E.H.B.O. is zulk een oefening op groote schaal en zoo natuur getrouw nagebootst gehouden, als Zater dagmiddag omstreeks 5 uur. Het betrof niet alleen een proefneming, het verleenen van eerste deskundige hulp bij een zeer groot ongeluk, maar tevens het controleeren van de wijze van oproeping, een zg. estafettedienst, een stelsel dat in een uitgestrekte gemeente als de onze. voor deden. maar ook nadeelen kan bevatten. De chefleider der brigade, dr M. v. d. Stoel en de voorzitter dr. H. de Boer hadden een tweetal ongelukken in scène gezet, het geen op papier altijd klopt, maar waarvan niet iedereen zeker was. dat het zou gaan. Op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan -Burgemeester Treubstraat stond omstreeks dien tijd een groote autobus, waarin zich een geheel gezelschap gewonden bevond. Alle personen waren voorzien van een label waarop de aard der verwondingen was aan gegeven. De ..gewonden" hielden zich bui tengewoon goed in stijl. Medewerking werd voor deze groote oefe ning verleend door den directeur van het postkantoor. waarin tevens de telefoon dienst is ondergebracht. Aan hem komt allereerst een woord van dank en hulde toe voor de spoedige wijze van oproeping. Niet alle brigadeleden zün telefonisch te bereiken cn enkele opgeroepenen hebben opdracht een volgende oost mondeling, in kennis te brengen met de melding. Óm 8 minuten over 5 werd het sein gegeven voor het ODroeoen met SDoed van de brigade- leaen. die geheel onkundig waren dat het een oefening betrof Op verschillende plaatsen ratelde de telefoon en enkele mi nuten daarna verschenen de eerste EE. B.O.-leden op de plaats van het ongeluk, spoedig gevolgd door meerdere en uiterlijk om half zes waren 27 brigadeleden aan wezig en reeds enkele gewonden vervoerd naar de gymnastiekzaal achter het Raad huis Men had niet de beschikking over een zieken- of Roode Kruisauto. zoodat parti culiere auto's hiervoor gebruikt moesten wo Alen. Burgemeester M. F Berkhout, die zijn volle medewerking voor deze oefening hao verleend was op het terrein aanwezig en had bovendien zorg gedragen dat voldoende politie aanwezig was om het publiek op een afstand te houden. Daar oorspronkelijk niemand wist dat het een oefening betrof, waren velen naar de plaats van het onheil gegaan Tijdens deze oefening kwam er een mel- dine. dat aan de easfitterij een ontploffing had plaats gehad en werden enkele E.H. B.O.'ers aangewezen om aldaar hulp te eaan verleenen. Sedert kort heeft het gemeentebestuur, op advies en in overleg met den chef-leider, en zuurstofkoffer aangeschaft van het nieuwste model die tevens voor deze bri gade ter beschikking staat. Deze koffer werd meegenomen naar de gasfitter!) aan den Hofweg en bij aankomst aldaar bleek dat een drietal patiënten, waarvan één met nog ernstiger kwetsuren, terzijde van het terrein lagen. Het vervoer van deze patiën ten moest op de meest primitieve wijze geschieden. aangezien men ten plaatse over brancards of ziekenramen niet de beschik king had. Ook deze patiënten werden naar de gym nastiekzaal bii het Raadhuis vervoerd en omstreeks 6 uur waren daar de werkende brigadeleden, de doktoren A Fruytler. A. In 't Veld. die nauwkeurig de oefeningen hadden gevolgd het .lastige oude heertje" van de Willem de Zwijgerlaan. dat thans bleek dr H de Boer te ziin. dr. M. v. d. Stoel en burgemeester M. F Berkhout. Zoowei de doktoren als de burgmeester hebben hier het woord gevoerd en een woord van dank gesproken voor de wijze waarop deze oefening is verloopen. Slechts een tweetal en dan nog kleine foutjes, was op de eeheele geheele oefening gemaakt De sprekers deden goed uitkomen dat door deze proefneming was aangetoond, dat de geheele brigade goed getraind is en dat. indien helaas noodig. bii een groote ramp. gerekend kon worden oo voldoende en ter zake kundige hulp. Ook het publiek meende met een ongeluk te doen te hebben, want toen enkele pa- tienten verbonden waren en gereed voor vervoer in afwachting van een auto langs den wee werden zelegd. keerden enkele wielriidsters en wielrijders on hun tocht teruc omdat, men geen narigheid kon zien. Wel en bewijs dat ook de patiënten geheel in hun rol waren! o WASSENAAR. St. Willibrordus. Dc R.K. Woning,bouwver. St. Willibrordus alhier hield in het vereenlgingsgebouw aan de Kerkstraat haar jaarvergadering. Na opening door den Voorzitter bracht de Secretaris een uitgebreid verslag uit, waarin o.m. werd gememoreerd de in het afgeloo- pen jaar tot stand gekomen verlaging der huishuren. Daarna bracht de Kassier het jaarverslag uit. r\ totale uitgaven bedroe gen f. 28.939.98, de totale inkomsten f. 25.435.36, zoodat het exploitatiejaar 1935 een verlies heeft opgeleverd van f. 3.594. De balans sloot met een bedrag van f. 479.686.05. Tot bestuursleden in de plaats van de heeren J J. van der Hols. Jac. Ver-hart en C. Schoorl werden gekozen de heeren G. v. Leijenhorst. J van der Peet en N. van Leeuwen. Nadat bij de rondvraag eenige interne aangelegenheden waren besproken, bracht de secretaris den voorzitter dank voor het geen hij in een reeks van jaren voor de vereeniging had gedaan, terwijl de voor zitter op zijn beurt bestuur, leden en kassier dank bracht voor de ondervonden samen werking. o ZOETERWOUDE. De boterhandelaar van D. werd, ter wijl hij met 'n mand met eieren over het rijwielpad reed, aangereden door een heer die op een onverwacht oogenblik van rich ting veranderde met het gevolg, dat bei den, alsmede de mand met eieren, op het pad terecht kwamen en de kleeren der wielrijders onder de struif kwamen De schade werd aan Van D. vergoed. ALPHEN. Inbraak. Door het verbreken van een ruit hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht aan het huis van den heer J. S. in den Hoorn alhier. Tot zoover kon worden nage gaan, wordt een bedrag aan geld vermist van pl.m. f.35. De bewoners, die thuis wa ren, hebben niets gehoord. Aanrijding. Nabij het kaaspakhuis van de fa. Keus in den Hoorn werd de heer C. met de door hem bestuurd wordende personenauto aangere den door een hem met groote snelheid pas- seerende auto die voor een wielrljdster uit week, doch daarna tegen hem aanreed. Na de aanrijding reed de bestuurder nog met grootere snelheid door, zoodat deze onbe kend is gebleven. Een wieldop, die van zijn wagen werd gereden is bij de politie gede poneerd. Deze tracht den onbekend geble ven bestuurder op te sporen. De auto van C. werd belangrijk beschadigd. Op den Heerenweg nabij den Hooge- dijk werd het gespan paard en wagen van den vrachtrijder W. de Br. uit Ter Aar aan gereden door een treiler met aanhangwa gen. De Br. die hevig was geschrokken kwam er goed af, doch de wagen werd beschadigd. De politie stelt een onderzoek in omtrent de schuldvraag. Tot leeraar in de wiskunde aan de Chr H B S. alhier is benoemd drs. P. Boek kooi te Kampen. In de Emmalaan nabij de fabriek van de firma Oosthoek werd de personenauto van P. J. K. aangereden door de uit de rich ting Leiden komende auto bestuurd door G. v. d. T„ die niet had mogen passeeren en had moeten wachten. Beide wagens be kwamen materieele schade. o ALKEMADE. Overreden. Een zoontje van den heer v. V. is te Oudewetering onder de achteruit rijdende vrachtauto van den bode S. geraakt, waar door hij een kneuzing aan oen zijner voeten opliep. Tot zijn geluk werd de bestuurder terstond op het ongeval opmerkzaam ge maakt. zoodat hij onmiddellijk kon rem men. De jongen zag daardoor nog kans zich kruipende uit de voeten te maken, zoodat hy alleen aan zijn voet geraakt werd. Nog eens te meer is het gebleken, hoe ge- vaariyk het is. om zich vlak achter een stilstaande auto op te houden! Huldiging van den heer T. Kinkel. Te Oude-Wetering had Zaterdagavond by de gewone .--chiet bij een kom sten van den B V. L. een byzondere gebeurtenis plaats, in verband met het 25-jarig huwehjk van den leider den heer T. Kinkel. Deze had gedacht dat dit feit in alle stilte voorby zou gaan. maar het plaatseiyk comité van den B.V.L had daar anders over gedacht. Het was ge heel onverwacht voor den leider, dat, toen hy gewoon op zyn post was, zijn echtge- noote van huis werd gehaald en binnenge leid werd in het schletlokaal. Daar de voor zitter dr. v. d. Byi verhinderd was wegens ambtsbezigheden, bracht de heer J. Pen- nings namens de B.V.L. tot uiting, hoezeer de leider gewaardeerd wordt door een ieder, evenals zyn echtgenoote. Spr. wildé niet slechts met woorden maar ook door een stoffeiyk aandenken bewijzen, door de aan bieding van een eikenhouten tafel met daarby passend kleed. Voor deze buitengewone verrassing dankte den heer Kinkel ook namens zijn vrouw, Voor beiden was deze huldiging een groote verrassing! Burgeriyke Stand. Geboren'. Mathilde Cornelia Ignatia, doch ter van W. J. Rodewyk en van M. C. Vol- water; Maria Helena, dochter van C. Cle mens en van A. P. van Dlemen; Joannes Gerardus, zoon van P. Wortman en van C. H. M. Daleman; Gerardus Johannes, zoon van H. van Veen en van H P. Kennis Ondertrouwd: C J. de Jong jm„ oud 29 jaren met H. C. M. Bakker Jd oud 29 j.; J. L. van Reeuwyk jm„ oud 26 j. met A. M. de Graaf j.d.. oud 21 j.; G. L. Langeveld j.m., oud 27 j. met C. J. Heemskerk j.d., oud 27 j. BOSKOOP. Alg. Vergadering Boom- en Plantenbeurs. In een druk bezochte vergadering van de Ver. Boom- en Plantenbeurs is na een zeer langdurige discussie het bestuursvoorstel aangenomen, om zich aan te sluiten by een standorganisatie. De bouw van de tentoonstellingshal. Het ligt in de bedoeling van de tentoon stelling „Boskoop" om de aanbesteding van de te bouwen tentoonstellingshal ongeveer half October te doen plaats hebben. Indien zich geen bezwaren voordoen is te verwach ten, dat begin November met den bouw 'n aanvang zal worden gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha. d. van A J. de Groot en C. van Zoomeren; Christoffel, Johannes, z. van J. Verlaan en A. M. Voorby; Anthony Albert, z. van C. P. Wezelenburg en E. H. de Neeling. As. Woensdag 23 September zal in deze gemeente een bloempjesdag worden gehouden ten bate van het fonds A. S. Talma-Stichting en ten bate van hulp behoevende ouden van dagen. Uitgaande van de Boskoopsche Red dingsbrigade zal dezen winter een cursus gehouden worden in E.H.B.O. Gevonden: egn regenjas, twee belas- tingmerken, heerènhoed, twee steiger- touwen. een rozenkrans, een damesporte- monnaie m. inh., twee zeemleeren hand schoenen, een knipmes en een kinderkous. Inlichtingen politiebureau. o HAZERSWOUDE. Ledenvergadering der Chr. Bibliotheek De Ver. Christelyke bibliotheek hield in het lokaal „Salvatori" haar jaariyksche ledenvergadering. De voorzitter ds. Kiehl opende met gebed en wees op het groote nut dezer vereeni ging. De Secr. de heer J. Blijleven las de notulen en bracht het jaarverslag uit, waarna de penningmeester de heer J van Pylen mededeeling deed van den stand der financiën De ontvangsten hebben, plus het batig saldo van het vorige jaar f. 205.12 en de uitgaven f. 116.98 bedragen, het batig saldo is alzoo f. 88.14. Het lid der financieele commissie, de heer Jac. Kroon heeft de boeken en be scheiden van den penningmeester nagezien en accoord bevonden, waarvan verslag wordt gedaan. De heer W. J. Dekker werd met op één na alg. st. als bestuurslid her kozen. Tot leden van de financieele com missie voor het volgende jaar werden be noemd de heeren G. Weyenberg en P. van der Spek Czn. De voorz. deelde mede, dat het bestuur is overgegaan tot het aan schaffen van een nieuwe boekenkast, welke in een groote behoefte voorziet. De buiten gebruik gestelde boekenkasten zijin ge schonken; resp. aan de Hervormde school en aan de Chr. Meisjesver. „Lydia". welke dankbaar zyn aanvaard. De voorzitter sloot met dankgebed. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Rauke Willem, z. v. J. Boot en J. Henstra. Ondertrouwd: C. Splinter en M. A. Filippo o NIEUWKOOP. De Geref. Kerk droeg aan dp olassis Woerden f.55 af. DE STRIJD IN SPANJE. (Vervolg van het 3e Blad). Gelijktydig offensief op Madrid cn Toledo. Men gelooft dat de nationalisten voorne mens zyn gelyktydig het offensief in te zetten op Madrid en Toledo. De Moorsche troepen en de afdeelingen van het vreemdelingen-legioen, welke on der bevel staan van kolonel Yague zullen, naar men verwacht, over enkele dagen overgaan tot het offensief op Toledo, ter- wyi van het front in den Guadarama de aanval op Madrid zal worden geopend. 50 bommenwerpers zyn gereed voor den aanval op Madrid. Een manifest der communistische party. Het provinciale comité der communisti sche party heeft een manifest gepubli ceerd, waarin de manschappen der militie worden uitgenoodigd een zoo hecht mo gelijke discipline in acht te nemen en hun volledig vertrouwen te stellen in de re geering en het hoofdkwartier. In het manifest wordt voorts verklaard, dat de nationalisten zich voorbereiden op den aanval op Madrid. In de Sierra en speciaal in den sector van Talavera is reeds een groot deel hunner strydkrachten en oorlogsmateriaal geconcentreerd. o UIT HET VERRE OOSTEN. DE CHINEESCH—JAPANSCHE WRIJVING. TOKIO, 21 Sept. (Reuter). Het ministe rie van marine heeft den keizer machti ging gevraagd troepen te ontschepen te Hankau en Pak Hoi. Het Japansche garnizoen te Tientsin heeft gisteren een parade gehouden met pantserwagens, tanks en een vyftal vlieg tuigen. Deze demonstratie heeft eenige on gerustheid gewekt in Chineesche kringen. PEKING, 21 Sept. (Reuter). De provin ciale regeering van Sjansi heeft bepaald, dat de ambtenaren voortaan uitsluitend irleedingstukken mogen dragen, welke van Chineesche stoffen zyn vervaardigd, zulks op straffe van boete en ontslag. Chineezcn hebben te Tsjangtao twee Ja pansche journalisten gedood. Te Tengtai zou een Japansch officier door de menigte uitgejouwd zyn. NOORDEN. Vergadering R.K. Vrouwenbond. In de St. Franciscuszaal werd een goed bezochte ledenvergadering gehouden van den R K. Vrouwenbond. Na opening door pastoor Borsboom werd door een dame van de Lever's zeep maatschappy te Vlaardin- gen een demonstratie gegeven betreffende bet doan van de wasch. Vervolgens werd uitslag gageven van de groote verloting. Het was een geanimeerde vergadering, inet ea buitengewoon prettig verloop. TER AAR. Gevonden-, 1 sigarenaansteker, 1 hals ketting. 2 belastingplaatsjes. 2 groenten- kisten. 1 armbandhorloge. Inlichtingen by de politie In Laveraar werd de jaariyksche op tocht van de H. Kindsheid gehouden, waar aan ongeveer 500 kinderen deelamen. „Arti" verleende muzikale medewerking; het weer was uitstekend. o WADDINXVEEN. In de eerste helft van Sept. werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 157.21 en voor de kerk f. 145,01, terwyi er nog een extra gave van f. 10 voor de diaconie binnenkwam. Mej. B. werd door een wielryder op den Kerkweg aangereden; zy moest zich direct onder dokters behandeling stellen. De da der deed alsof er niets gebeurd was en reed door. By zijn werkzaamheden geraakte de jongste bediende van den heer V. met zyn wysvinger in een pers. De vinger werd ge heel platgedrukt en door den docter met tien krammen gehecht. o ZOETERMEER. De „Floralia" tentoonstelling. De bloemententoonstelling, der Ver. „Floralia" is wederom gesloten. Velen be zochten de tentoonstelling en toonden groote belangstelling. Het bestuur kan zeer tevreden zyn over het verloop dezer expositie. o ZWAMMERDAM. Vergadering „De Graal". Ter inleiding van het a.s. winterseizoen hield de R.K. meisjesvereeniging „De Graal" een ledenvergadering. De pastoor, die mede aanwezig was, deelde mede dezen winter weer geesteiyke avonden te zullen geven ter behandeling van de Apologie en dergeiyke onderwerpen, met gelegenheid om daarover schriftelijke vragen in te dienen, die dan behandeld zullen worden. Voor October wordt een Maria-hulde voor bereid, terwyl ook nog plannen bestaan voor een gymnastiek- en zangclub. Autobotsing. Op de brug naby de Gasfabriek alhier, kwamen twee auto's, waarvan een te veel links hield, by het elkaar passeeren in aan rijding. De vier inzittenden van de aangere den auto. een open wagen, kwamen door den schok op straat terecht, gelukkig zon der beteekenend letsel op te loopen. De auto. die al niet meer in besten staat was werd leelyk gehavend. De aanrydende auto zoo wel als de bestuurder daarvan kwamen er goed af. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. DE ABESSIJNSCHE KWESTIE. NEDERLAND IN DE GELOOFSBRIEVEN, COMMISSIE. Uit Genève wordt ons getelefoneerd: Dat het vraagstuk der al of niet toelating der Abessynsche delegatie tot de Assemble kortweg in den laatsten zin beslist zal wor den, blykt een overijlde verwachting van velen te zyn geweest. Verschillende dele gaties der ex neutrale landen en daaron der ook Nederland blyken deze zaak heel ernstig op te vatten en nauwkeurig te wil len onderzoeken. Wij vernemen dat de Ne- dcrlandsche delegatie zich bereid heeft verklaard in de commissie van onderzoek der geloofsbrieven zitting te nemen. Staatsraad mr. J. Limburg zal Nederland daarin vertegenwoordigen. Een volledig onderzoek naar de zaak is evenwel als voorwaarde gesteld. Men wil de beslissing in handen leggen van het Internationale Hof te den Haag. De Assemble zal hangende deze beslis sing tot voorloopige toelating der Abes- sijnsche delegatie kunnen besluiten. Ten einde de Assemblé niet plotseling voor een nieuw feit te stellen zou men 24 uur wil len laten verloopen tusschen de indie- ning van het advies der commissie tot on derzoek der geloofsbrieven en de behande ling daarvan in de Assemblé. Het schynt dat Eden het standpunt der Nederiandsche en andere delegaties ten aanzien van dc toelating der Abessynsche delegatie tot de Assemblé volkomen deelt. De zeventiende Volkenbondsvergadering werd vanochtend om 10 uur 50 geopend in de zaal van den generalen raad, welke in het centrum van Genève is gelegen. Rivas Vicuna (Chili) presideert. De bank voor de Abessynsche afgevaar digden is bezet met drie gedelegeerden van den Negus; de bank der Italiaansche dele gatie is onbezet. In zyn openingswoord zegt Rivas Vicuna, dat een der meest dringende taken der Assemblé is. de middelen te bestudeeren, welke den Volkenbond doelmatig moeten maken en den volken de verzekering moe ten geven, dat zy niet meer zullen wor den blootgesteld aan beproevingen, welke hun krachten te boven gaan. Spr. herinnert aan het doel van den Vol kenbond. In dit verband zegt hy, dat het om den oorlog te voorkomen voldoende moest zijn zich boven de stof te plaatsen. Men moet luisteren naar de stem van het volk. dat werkt en den vrede wil. Na zyn redevoering noodigt Rivas Vicuna de vergadering uit een commissie tot verifi catie der volmachten te benoemen, voor welke commissie hy voorstelt: Tudela (Peru) Eden (Groot-Brittannië), Delbos (Frankr.), Litwinof (Sovnet-Rusland), mr. J. Limburg (Nederland), Osuski (Tsjecho-Slowakije), Politis (Griekenland), Jordan (Nieuw Zee land) en Roestoe Aras (Turkye). De eerste gedelegeerde van Abessynië, Workeneh, vraagt het reglement in acht te nemen: geheime stemmng voor de benoe ming van de commissie tot verificatie der volmachten. Workeneh krijgt voldoening en er wordt overgegaan tot geheime stemming voor de benoeming der commissie. o HAILE SELASSIE NAAR GENEVE De Abessynsche legatie te Londen heeft Reuter er van in kennis gesteld, dat Haile Selassie, die van plan was vanavond per trein naar Genève te vertrekken, berichten uit Genève heeft ontvangen, welke hem deden besluiten zich er direct heen té begeven. Hy zal per vliegtuig van Croydon ver trekken. o AANSLAGEN OP REDACTIEBUREAUX. HAVANNA, 21 Sept. (Reuter). De politie heeft een razzia gehouden in Spaansche republlkeinsche kringen, zulks naar aan leiding van gisteren gepleegde bomaansla gen op een tweetal redactiebureaux. Er is een honderdtal uiterst links georiënteerde Spanjaarden gearresteerd om naar aanleiding der aanslagen gehoord te worden; 25 dezer moesten direct bij ge brek aan bewdjs op vrye voeten worden gesteld. o REPATRIEERING VAN MEXICANEN. MEXICO CITY, 21 Sept. (A.N.P.) De regeeringspolitiek ten aanzien van de repa- trieering van Mexicanen zal niet beperkt zijn tot het laten terugkeeren van hen. die hulp vragen. De regeering zal daarenboven een actieve propaganda voeren onder de Mexicanen in het buitenland, die zullen worden uitgenoodigd naar hun geboorte land terug te keeren. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az„ Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 128 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgees' en aan de Kiosken. 4—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8