IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 21 September 1936 UIT DE OMSTREKEN KATWIJK AAN ZEE AALSMEER. DE DAHLIA-TENTOONSTELLING. Ongeveer 2000 bezoekers. Deze schitterende expositie heeft zich in een bevredigend bezoek mogen verheugen. In totaal wordt het aantal, dat de tentoon stelling bezocht, op ruim 2000 geschat. De sluiting die gisteravond om 10 uur plaats vind, droeg een intiem karakter. Jaarvergadering „Olympia". De Gymnastiek- en Athletiekvereeniging Olympia" hield haar algemeene vergade ring in hotel „Floralia", onder voorzitter schap van den heer K. Eveleens Arnz. Na een kort openingswoord van den voorzit ter las de secretaris, de heer K. Ravestein, de notulen welke overeenkomstig werden vastgesteld. De voorzitter vestigde de aan dacht der leden op den cursus voor voor- turners(sters), welke ln het as. seizoen te Amstelveen en Halfweg wordt gehouden. Eenige dames en heeren gaven zich hier voor op. De heer Jb. v. Leeuwen bracht als lid der Financieele Commissie rapport uit over het beheer van den penningmeester, dat in de beste orde werd bevonden. Uit het verslag van den penningmeester den heer J. de Boer. bleek, dat de ontvangsten over het boekjaar hadden bedragen f. 2588.24, de uitgaven f. 2583.28, batig saldo f. 4.96. De voorzitter dankte den penning meester voor het vele en verantwoordelijke werk in het belang van „Olympia". Tot leden der Fin. Commissie 1937 werden be noemd mej. A. Hansen en de heeren Jb. v. d. Laarse en J. Pannekoek De secre taris las dan het jaarverslag, dat onder applaus werd goedgekeurd. Als bestuurs leden werden herkozen: K. Eveleens, W. v. Oorde, C. Keessen. S. Veerman en J. v. d. Zwaard. Tot leden van de Technische Commissie werden herkozen: D. Bol, A. Benschop. M. D. Spaargaren, L. de Boer en gekozen T. Tas. Na nog eenige besprekin gen over den in begin October a.s. te orga- niseeren bazar en de rondvraag, volgde sluiting der druk bezochte jaarvergadering. De Bloemenhandel. Hoewel het in den bloemenhandel aan de veilingen ailhier gedurende de afgeloo- pen week nog verre van rooskleurig was, waren er toch teekenen, welke op eenige opleving wezen, voorzoover dan betrof een eenigszins verbeterde vraag voor rozen naar het buitenland. Hierdoor werden de prijzen, welke voor de betere rozen konden worden betaald, eenigszins beter dan ze den laatsten tijd geweest waren, al wilde deze omstandigheid nog geenszins zeggen, dat deze voor dit centrum zoo belangrijke bloemsoort in het algemeen een bevredi gende opbrengst zou gegeven hebben. Massa's rozen toch. welke werden aange voerd. konden het niet verder brengen dan den minimumprijs, n.l. 10 cent per bos. De aanvoer van chrysanten heeft thans wel het hoogtepunt van 't seizoen bereikt; da gelijks worden groot- en kleiribloemige soorten en variëteiten van deze herfstbloe men verhandeld. De betere kwaliteit groot- bloemige, voornamelijk de Rayonanten en Mrs. Pulling, werden hooger in prijs, n.l. van 1015 ct. terwijl de kleinbloemige van 12—17 cent per bos golden. De kweekers, die zich ditmaal hebben toegelegd om hun grootbl. chrysanten vroeg in het seizoen te kunnen aanbieden, zijn zeer teleurgesteld over de opbrengst, welke tot nu toe onge veer de helft lager was dan over dezelfde periode van 1935. Een kweeker, die toen 20.000 chrysanten veilde, ontving nu voor hetzelfde aantal pl.m. f. 1500 minder. De Am. anjers, welke ook in dit centrum meer en meer ln cultuur worden gebracht, kon den eveneens iets in prijs verbeteren; als hoogste noteering golden deze bloemen 7 cent per stuk. De Jap. lelies bleven vrijwel constant in opbrengst, n.l. van 56■/- cent per kelk; de chauboud anjers hadden wei nig waarde, terwijl de freesia'savan goede kwaliteit in opbrengst verbeterden, met 14 cent als hoogste prijs per bos. De buiten bloemen, waarbij de dahlia's een voorname plaats Innamen, waren of waardeloos of brachten voor het overgrootste deel niet meer dan den minimumprijs op. De calla's noteerden zeer ongelijk, n.l. van 618 cent per kelk, het plumosus snijgroen van 10—22 cent per bos. Van bouvardia's is het aan bod nog van beteekenis, deze mooie bloem- takjes noteerden van l'/i4 cent per stuk. Als hoogste prijs werd voor orchideeën 66 cent per bloem besteed. De noteeringen van de potblocmen en -planten waren over het geheel genomen laag; voor goede win- kelpotten van cyclamen en begonia's werd nog wel een bevredigende prijs besteed. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Simon van Driel. 72 jaar. echtgenoot van Jansje Zwaantje Paul. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, zoon van M. van der Flier en J. Kemp Johanna Petronella, dochter van T. van Iperen en J. Neder- veld Petronella Cornelia, dochter van H Glas en J. Jansen Jan. zoon van A. Stubbe en T. Spaargaren Willem Klaas, zoon van R. J. Wentzel en A- W. Eveleens Johannes Stephanus Maria, dochter van P. Schrama en J. P. Braak Jan, zoon van W. van Neuren en A. Bos Hendricus Theodorus, zoon van J. C. Strootman en J- T. J. de Huu- Ondertrouwd: Johannes Eveleens. 33 j. en Trijntje M. van Wieringen Cornelis van der Blom en Elisabeth D. Koopman, 19 jaar. Getrouwd: Cornelis Reijnders 22 jaar en deeltje E. Offerman, 18 jaar Johan H. Floor, 21 jaar en Sebastiana Bierman, 23 jaar Andries P. Blok, 26 jaar en Anna A. Schilder. 26 jaar Overleden: Klaas Baartse, 72 jaar, wed. van G. Verhoog Maria 't Hooft. 80 jaar, ongeh. Dymphena Adriana Withaegs, Jaar, wed. van P. J. Koole Dirk Hei- aar, 65 jaar, geh. met J. Schouwenburg. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Bourgonjc. Marialaan (ongen.); P. woog, Vijfhuizerweg 423; J. T. van de Geer, Julianalaan 45; W. Hobma, Sloterweg 179; C. Hoeve IJweg 34; W. A. A. Koppers, Hoofdweg 2032, M. J. Kramer, Spiering weg 477; J. H. C. Labordes, Akerdijk 217 A; C. M. A. van den Boogaard, Reigerstr. 38; D. A. Leendertse, Schoolstraat 15; Wed. G. P. Leendertse, Schoolstraat 15; P. Leenman, Nieuwemeerdijk 467; J. van Leeuwen, Aals- meerderdtjk 291; J. H. M. van Loon, Maria laan 46; echtg. A. J. Moens, Schipholdijk 185 A. B. Moleman, Aalsmeerderweg 140; P. A. Mollers, Huigsloterdijk 161; Tj. J. Mulder, IJweg 43; C. F. Muller, Eikenlaan 28; M. Neumann, Nieuwemeerdijk 92; H. Oerle- mans, IJweg 952; W. J. Oor. Aalsmeerder- dija 577; J. L. Paternotte, IJweg 39; P. Pos set, Stationsweg 2; J. G. de Lange, IJweg 50; K. H. van Reijn. Marialaan (ongen.); S. Rozemond. Leeuwerikstraat 58; R. C. Roo- denburg, Venneperweg 430; G. J. Rijnhart, Eschdoornplein 4; R. Schenkius, Molenweg 251; W. Ph. C. F. Schoon, Akerdijk 246; M, Schutte, Wilgenlaan 140; J. v. Someren. Nieuwemeerdijk 251; Wed. P. C. Tesselaar, Adelaarstraat 9; H. Velthuizen, Sloter weg 128; F. W C. Vos, Nieuwemeerdijk 486: J. de Vries, Venneperweg 477; W A. M. Vrijman. Nieuwemeerdijk 249; D. N. Wilde- boer, Marialaan (ongen.); A. P. M. van den Bogaard, Burg. Amersfoordtlaan 67; C. Blommestijn, Hoofdweg 1246; L. van der Blom, Sloterweg 806; T. Blom, Sloterweg 485 C. N. Blokzijl, Sloterweg 10 A; J. Beukel- man, Spieringweg 570; J. P. van Bergeijk, Schipholweg 3; C E. v. Beek, Kruisweg 578; H. van AmmelrooJ, Schipholweg 21; G. E. Komen. Venneperweg 302; C. de Haan, Venneperweg 302. Vertrokken: Elizabeth van 't Hof. naar Amsterdam. Kamperstr. 17 Adriaan G. Brood, Amsterdam, Veerstr. 28 Jacoba A. Bakker. Amsterdam, Lauriergracht 37 Jacoba E. van Randeraat, Amsterdam, Nieuwe Leliestraat 4 H Peter N. Jans sen. Hillegom, Burgemeester Pontstr. 20 Dirk S. van Oudheusden. Den Helder, Parkstr. 17 Petronella M. Verwer. Anna- Paulowna, Verlengde Meerweg 103 Nico- laas J. Elsholz, Amsterdam. Koekoekstraat 35 Christiaan G. M. Vorstman. 's-Gra- venhage. Kazernestr. 31 A Cornelis J. Huis, Naaldwijk, Maasdijk 161 Petrus F. Graafstal. Amsterdam. Valeriusstr. 84 Margaretha W. Smit, Amsterdam, van Baerlestr. 7 Helene Winkelman, Amster dam, Witte de Withstr. 168 hs. Adrianus J. Jonkergouw, Amsterdam. Witte de With- straat 168 hs. Pieter Jacobus Winter. Haarlem, Zaluwstr. 16 Hermanus van Rooijen, Amsterdam, Haarlemmerweg G 2094 Jacob van Leeuwen, Amsterdam, 2e Schinkelstr. 41 Cornells J. C. Stokman, Katwijk. Missiecollege Dirk M. Zuijdam, Utrecht, Wittevrouwenstr. 36 bis Chris tina P. W Glaudemans, Wassenaar, van Zuijlen van Nijeveltstr. 156 Sijtje Knook. Bloemendaal, Clematislaan 26 Teunis D Dunweg, Amsterdam. Amstelveenscheweg 215 III Jan Jansonlus, Amsterdam. Sta- dlonweg 196 Gerrltje Klaver, Amster dam. Johannes Verhulststr. 91 Johan nes M. van Bellen, Amsterdam, Uiterwaar destraat 62 I Dirk M. van Putten, Amsterdam, van Beuningenstr. 138 Nicolaas J. Zeegers, Amsterdam, Wilmel- mlnastr. 186 I Arie J. van der Ban. Nieuwer-Amstel Legmeerdijk 41 Jan netje J. Tates. Haarlem, Spaarnwljkstr. 48 Christiaan van Weezei, Nieuwer- Amstel, Oude Karselaan 94 jCornelis Schagen. Zeist, Laan van Bergen 22 Jacobus G. de Lange, Amsterdam, Marnix- straat 325 huis Antje Johanna Rovers, Hillegom, Kortenbachstr. 16 Adrianus van den Bos, Amsterdam. Jan van Riet- beekstr. 30 HI Wilhelmina A S. Zonne veld. Hillegom. Frederikslaan 1 Simon van Straten, Apeldoorn. Asselschestr 321 Johannes H. Driehuis, Amsterdam, Orteliusstr. 130 hs. Neeltje E. van der Luit, Sassenheim. Hoofdstr. 314 Johan nes de Vos, Rijnsburg. Oegstgeesterweg 3D Cornelia den Breejen, Amsterdam, Valeriusstr. 84 hs Johanna M. Philippus. Zaandam, Menschlkofstr. 38 Franctscus J. Gil'oau, Amsterdam, van Walbeeckstr. 56. Aanrijding. Zaterdagmiddag stond op den Venneper weg' alhier een tweetal vrachtauto's. Ter wijl de bestuurder van een der wagens, de heer M. wilde wegrijden en daartoe dc andere vrachtauto links moest passeeren. naderde uit de richting Hillegom een auto waarvan de bestuurder, de heer N. uit Heemstede, de even naar links rijdende vrachtauto vermoedelijk te laat opmerkte. Het gevolg was, dat zijn auto in volle vaart met de vrachtauto zoodanig in bot sing kwam, dat het portier van zijn wagen nagenoeg geheel werd stukgeslagen, ter wijl door den hevigen schok de carrosserie van de vrachtauto grootendeels ontzet werd. De bestuurders kwamen en wonder lijk goed af. De politie stelde een onder zoek in. Een laffe daad. Zaterdagavond werd op den Hoofdweg alhier, de heer G. door een tweetal, ver moedelijk onder den invloed van sterken drank verkeerende, mannen van z'n fiets getrokken, op den grond geworpen en zoo danig geslagen, dat hij in half bewusteloo- zen toestand geraakte en daardoor geen kans had gezien zich te verweren. Toen hij weder tot bezinning kwam, bleken de aanvallers verdwenen te zijn. G„ die niet het minste kwaad vermoedde, is waar schijnlijk het slachtoffer geworden van een laffe daad. Bijtijds gered. Een 4-jarig meisje, dat zich Zaterdag avond op het dek bevond van een ln de Ringvaart passeerend vaartuig en naar den voorsteven was geloopen, had het ongeluk overboord te slaan. De schipper, die zich op het achterdek bevond en het gebeurde spoedig bemerkte, had de tegenwoordigheid van geest direct in de bij het schip behoo- rende roeiboot te springen, waarmede hij het reeds weggedreven en in zinkenden toestand verkeerdende meisje bijtijds wist te bereiken. Hij mocht het genoegen sma ken zijn dochtertje behouden aan boord te brengen. De verloving van Prinses Juliana. Zaterdagavond werd te Vijfhuizen ter eere van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard, door het fanfarege- zelschap „Excelsior" uit Hoofddorp 'n con cert gegeven, terwijl na afloop daarvan een lampion-optocht werd gehouden. Op dezen moolen najaarsavond werd ook in Badhoevedorp een fakkel- en lampion optocht gehouden, waarvan door verschil lende vereeniglngen werd deelgenomen, terwijl verschillende versierde wagens in den stoet werden opgemerkt. HILLEGOM. Tuinfeest van „Patrimonium". Het tuinfeest van de speeltulnvereenlglng Patrimonium is begunstigd door schitte rend mooi weer. 's Middags is het feest geopend met toe spraken van den voorzitter van Patrimo nium den heer van Kampen en van Goed Wonen den heer Oschats. Daarna heeft Wethouder Vermeer namens het Gemeen tebestuur gesproken. Een reeks versierde fietsen, karretjes, kinder- en poppenwagens maakte een om gang door de wijk. De jury kende prijzen toe aan Coba Galjaard, Janny Planting en Theo Pors. Terwijl het bestuur en de trommelslagers de knapenfanfare Oosterkwartier afhaal den zijn kinderspelen gehouden. Er is ook een korfbalwedstrijd gespeeld door Animo en D.E.S. Verschillende zuster- vereenigingen waren vertegenwoordigd, 's Avonds heeft de Hllleg. Harmonie Kapel het feest opgevroolijkt met een concert. De knapenfanfare speelde natuurlijk ook. voor wie een speciaal platform was gemaakt. Hier is een schuit met steenen onder polltle-toezlcht gelost, omdat stakers uit Haarlem het lossen trachtten te verhin deren. De steenen moesten per auto van hier naar Haarlem vervoerd worden. De heer W. Sepp. volontair bij de ge meente-politie alhier, is benoemd tot amb tenaar der politie in Den Haag voor op leiding tot Inspecteur van politie. B. en W. hebben hun erkentelijkheid uitgesproken over de spontane wïize waar op door de burgerij is gevlagd ter gelegen heid van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernard. De burgemeester heeft als hoofd der politie ziin tevredenheid be tuigd aan de gemeente-politie. zoowel als aan de Rijkspolitie en de Burgerwacht voor de dienstverrichting tijdens de fees ten in de gemeente. Aan de ondersteunden van het Bur gerlijk Armbestuur is. voor zoover zii daar voor in aanmerking komen, een extra bedrag van f. 1.25 uitgekeerd ter gelegen heid der vorstelijke verloving. Gevonden: een nummerplaat HZ 31663: een speld met kettinkje, een schoen, een paar handschoenen een damesrijwiel, een ceintuur, een R.K. kerkboekje, een witte muts. een catechisatieboekje, een rozenkrans in etui. Inlichtingen bij de po litie. o KATWIJK. Raadsagcnda. De Raad komt Woensdag a.s. des avonds te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 27 Februari, 25 Maart en 13 Mei 1936; 2. Medeaeellng van ingeko men stukken: 3. BéfTBSRiing van de leden der raadscommissies; Voorstel tot ver huring van twee huizen; 5. Voorstel tot onderhandsche verhyripg. van een perceel land; 6. Voorstel lot verkoop van 't per ceel Burgersdijkstraatf ;18; 7. Prae-advles op het rapport der commissi? inzake wij ziging van de precarioverordening; 8. Voor stel tot wijziging der verordening op de tarieven voor de levering van electriciteit; 9- Voorstel tot het weder huren van de brugwachterswoning aan den Noordwijker- weg; IQ, Voorstel tot vaststelling der ver goeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1933 en afrekening dier vergoe ding over 1931, 1932 en 1933: 11. Prae-ad vles op het verzoek om een bijdrage van dc Chr. HBS. te Leiden: 12. Prae-advies op het verzoek om subsidie van de Zuld- Hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis"; 13. Voorloopige vaststelling van de rekening van hot Grondbedrijf en vast stelling van de rekening van den School- artsendienst over 1935; 14. Voorstel tot wij ziging van de begrooting van het Grond bedrijf voor 1936; 15- Voorstel tot wijziging van de gemeente-begróotin.g voor 1936; 16. Prae-advies op het voorstel van den heer van Rijs e. a. inzake opheffing van het ambt' van inspecteur vin politie. 17. Prae- advies met betrekking tot het verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake salariskorting', 18. Voorstel tot vaststelling van een rechtspositieregeling van de bekleeders var. nevenbetrekkingen; 19. Prae-advies op het adres van P. Bauw met betrekking tot het verleenon van toe stemming tol het uitsteken van reclame- vlaggen: 20. Prae-advies op het voorstel van den heer van Rijs met betrekking tot de wijziging van de steunregeling voor werklooze arbeiders; 21, Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren; Willem, zoön van W. de Mol en A Pelt Dieuwertje, dochter van L. D. Barnhoorn en M van der Plas Teuna. dochter van E. Plokker en C. J. Kuljt Jacob, zoon van J. Plug en N. van der Plas Wilhelmina Maria, dochter van P. Kraaijenoord en N. Hoek Geertrulda, dochter van H. Schaart en D. Plug Allda dochter van J. van der Bent en G. v d. Plas Jacob, zoon van H. den Haas en M. Mes- semaker Maria, dochter van D. Snijer en T. van Beelen. Overleden: Johannes Jacobus Kraal, oud 57 jaren/gehuwd met. B. E. Bremer Neel tje Verloop, oud 81 jaren, ongehuwd. Ondertrouwd: C. Guijt en A. M Dub- belaar' B. J. Dijkdrenth en J. Koster J. Varkevissër en C. Remmelzwaal A. P. J. Ingwersen en W. van Tongeren B. Helsloot en B- van Duijvenbode C. Klok en L. van Beelen. Getrouwd: G. Hoek en J. Guijt C. E. Boogaard en G. van Delft. Schietwedstrijd Burgerwacht. Zaterdagmiddag werd op de Rijksschiet banen onder begunstiging van heerlijk na- zomerweer een begin gemaakt met den jaarlijkschen grooten schietwedstrijd, waarmee de. oefeningen met scherp beslo ten worden. Evenals vorige jaren was er ook nu weer veel animo. Geschoten werd op schijf. Burgerwacht, telling 110. Ach tereenvolgens werd elke schutter eerst knielend, daarna liggend en ten slotte Staand geschoten. Elke serie bestond uit vijl schoten. Vooral de staande series, met vaak wisselvallige uitkomsten, veroorzaakte veel spanning. Naar gelang van de schiet- uitkomsten in het afgeloopen seizoen, wa ren de -schutters verdeeld in twee klassen Voor den Geref. Bond hoopt voor te gaan Ds. K. VAN DEN BERG, Ned. Herv. Predik, te Amersfoort, Woensdag 23 September, 's avonds 8 uur, Zaal v. Prot. Belangen. 7144a A en B. Het maximum te behalen aantal punten bedroeg 150. De uitkomsten waren als volgt: Klasse A: 1. J. de Kreek 140 punten; 2. C. van Leeuwen 134 p.; 3. C. Hoek 122 p.; 4 H. de Boer 118 p.; 5. J. C. van Rijn 116 p.; 6. J. P Bik 114 p.; 7. Chr. J. Minnee 114 p.; 8. J. Slingerland 110 p.; 9. P. Slin gerland 110 p. en 10. Jac. Meiier 108 p. Klasse B.: 1. W. A. Rijken 133 p.; 2. C. J. Schuitemaker 120 p.: 3. P. Varkevlsser 120 p.; 4. Mag. Schoneveld 118 p.; 5. Jan Meijer 118 p.; 6. A. Wassenaar 117 p.; 7. Joh. v. d. Gugten 115 p.; 8. J. Kloos 114 p.: 9. J. P. Bekker 114 p.; 10. H. N. de Nle 114 p.; 11. F. v. d. Valk 112 p.; 12. M. v. d. Oever 111 p.; 13. H. Slingerland 110 p.; 14. L. de Haan 106 p. en 15. N. Plug 86 p. De volgende week wordt de wedstrijd voortgezet en zullen nogmaals 3 series ge schoten worden. Daar verschillende schut ters gelijk, of vrijwel gelijk staan ln pun- tenaantal belooft het een interessante en spannende strijd te worden. Deze wedstrijden gaan geheel bulten de kas der Burgerwacht en worden door de leden zelf bekostigd. 0 KATWIJK AAN ZEE. Kalwljker aan wal gezet. Gistermiddag te ongeveer 12 uur trok hier zeer groote belangstelling het feit, dat een Schevenlngsche logger, die van de haringvangst terugkeerde, voor den wal kwam en een sloep overboord zette. Deze werd naar het strand geroeid. Aan wal werd gezet de Katwljksche matroos K., die op zee een ernstige wonde aan een hand had gekregen. Op de schouders van een paar matrozen werd hij over een zwin gedragen en liep toen vervolgens naar zijn woning. De sloep roeide men weer naar den logger, die intusschen voor de Oude Kerk was gekomen, terug. De reis naar Schevënlngen werd, nadat de sloep weer aan boord was geheschen, voortgezet. De vacature-Directeur Arbeidsbemiddeling. Voor de vacante betrekking van direc teur Van de Arbeidsbemiddeling hebben zich een twintigtal sollicitanten aange meld. Tijdelijk wordt deze betrekking waargenomen door den heer J. Pluim graaf f. De collecte gehouden ten bate van den bijzonderen dienst ln de Nieuwe Kerk voor de diaconie heeft f. 52 opgebracht. ■o- LISSE. Vergadering der B.V.L. De afd. Lisse van de B.V.L. vergaderde onder presidium van den plaatselijk leider, den heer J. C. V. Woerden. Na een harte lijk welkom, werd het vormen van een be scheiden kas. door den leider nader toege licht. Spr. wilde weten hoe of de leden staan tegenover het heffen van een con tributie, al is deze ook nog zoo gering, ter bestrijding van enkele onkosten, welke wel eens voorvallen. Als voorbeeld haalde spr. aan het minder goede figuur aan, dat de B.VL, heeft gemaakt bij den lichtstoet van onlangs. Ware er meer werk aan besteed, dan was het effect beter geweest. Spr. wil de voorstellen, dat ieder B.V.L.-er Iets bij draagt. Uit de vergadering komt de vraag naar voren voor welke doeleinden het noodzake lijk is, iets bij te dragen. De leider noemde als voorbeeld thans het prijsschieten waarvoor nu eenmaal geld noodig is. Spr. en anderen brengen ook wel eens offers, terwijl het inrichten van de schietbaan eveneens kosten met zich brengt. Bij een dergelijke gelegenheid niet de beschikking te hebben over eenlg geld is zeer lastig en onprettig werken, zooals ook gebleken is, bij het medeloopen met den lichtstoet door de B.V.L. en den tocht naar Alphen a. d. Rijn, die de deelnemers zelf hebben moeten behartigen. Spr. wil een manier waarop niemand zulks aan den lijve ondervind, eenig geld bijeenbrengen, bijv. een bedrag van 2 ct. per week, hetgeen een inkomsten geeft van f. 250.per Jaar. Besloten werd wekelijks een buscollecte te houden. Voorts werd besloten een propaganda commissie in het leven te roepen. Tot leden dezer commisie werden benoemd de hee ren C. Soldaat, A. v. Oeffelen. S Abbink. L. Woudstra, C. v. Voorts Hz., D. Koele- wijn, J. A. M. Pinseteren en J v. Rooyen Het Oranjefeest te Lisserdijk. Het Oranjefeest te Lisserdijk is Zaterdag op bescheiden, doch waardige wijze gevierd. Des middags werd een kinderoptocht ge houden welke, begunstigd door het schoone herfstweer, zeer uitnemend geslaagd is. Er was zeer veel belangstelling langs den Lis serdijk. Het hoogtepunt was echter wel de gon delvaart, die des avonds gehouden werd. Hieraan werd door velen deelgenomen. Een en ander leverde 'n fantastisch schouwspel op. De woningen langs den Lisserdijk waren eveneens met lampions versierd, die in het water van de Ringvaart prachtig weerspiegelden. Het in allerijl gevormde Oranje-Comité kan met genoegen op dit feest terugzien, hetgeen bij de bewoners dan ook zeer in den smaak viel. Geslaagd te Utrecht voor de akte van bekwaamheid als notarisklerk (Bond van notarisklerken) de heer G. van Gerven, alhier. De Burgemeester dezer gemeente, baron van Wijnbergen is tot en met 30 Sept. met verlof. Weth. Tromp is loco burgemeester. NOORDWIJKERHOUT. De gecombineerde zang- en muzlel» uitvoering van de Chr. Gem. zangvereem „Concordia" met „De Harpe Davids", op de gem. muziektent was een waar succes. Honderden belangstellenden waren van heinde en ver gekomen om ervan te ge nieten. o OEGSTGEEST. Zaterdagmiddag had te Katwijk cg> een der Rijksschietbanen een onderlinge schietwedstrijd plaats voor leden van de Oegstgeester Burgerwacht, om den zilve ren Rubenkamp-beker. De wedstrijd had een vlot en aangenaam verloop, waarbij een pittigen strijd werd gestreden om den beker. Ten slotte kwam de heer A. Breedijk met 97 van de 100 te behalen punten als winnaar uit den strijd. o RIJNSBURG. Een kranige redder. Het 7-jarig dochtertje van W. v. E. ge raakte in de Vliet bii de Bakkersbrug en verkeerde in levensgevaar. De 76 jarige heer Jac. de Mooy bedacht zich geen oogen- blik" maar sprong gekleed te water. Hij wist de kleine nog bijtijds op het droge te I 'engen Gevonden: Een damestasch met in houd, o.a. eenig geld. Inlichtingen op het politiebureau. De gevreesde vlekziekte woedt ook hier onder de varkens. De heer B. had een groote schadepost, doordat hij daar door dezer dagen tien mooie dieren verloor. o- SASSENHEIM. ERNSTIGE AANRIJDING. Het slachtoffer nog steeds bewusteloos. Gisteravond had aan de Leldsche vaart bij de beruchte z.g. „oversteek" een ernstig ongeval plaats De 24-.iarige mej. Cleuntjes uit Amsterdam, die met haar verloofde een fietstochtje gemaakt had. stak daar den weg over om op het rijwielpad te komen. Zij wachtte tot een motorrijder geüasseerd was. Of zll toen niet genoeg aandacht aan het achter haar komende verkeer geschon ken heeft, of anderszins, is niet bekend, doch toen zii midden op den weg was be merkte zii een auto en wilde terugkeeren. ZM werd echter door deze auto geraakt en kwam met het hoofd op de straat te recht. Zii bekwam een hersenschudding en werd. nadat geestelijke bijstand was ver leend. in ernstigen en bewusteloozen toe stand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd De eerste hulp werd verleend door dr. Ie Grand. Naar wil heden bU informatie vernamen, is het slachtoffer nog steeds bewusteloos. o STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur Het standaardloon Een geldlecning. De raad vergaderde. Burgemeester Key- zer hield een rede ln verband met de ver loving van H K. H. Prinses Juliana, welks rede door de leden staande werd aange hoord. De notulen werden goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen, uitgezonderd een adres van eigenaren van huizen aan de Veenestraat, om niet over te gaan tot demping van de Smitsloot, welke adres zal behandeld wor den t. z. t. bij het betrokken voorstel. Z. h. st. werden goedgekeurd wijzizing gemeentebegrooting 1935 en 1936, wijziging verordening op het venten, wijziging ver ordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. Voorstel tot vaststelling verorde ning op de heffing en invordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlich tingen uit het bevolkingsregister De heer Vink achtte de redactie niet duidelijk, zelfs op sommige punten dwaas; tegen het tarief op zich zelf heeft hij geen bezwaar. De voorzitter: in Veur is dezelfde redac tie door G S. goedgekeurd. De bedoelde verordening is gemaakt naar een overal in gebruik zijnd model. De in vorige zitting geuite bezwaren van den heer Vink zijn thans ondervangen door het art. 3. De ver ordening werd hierna ongewijzigd vast gesteld. Voorstel tot het verleenen van een aanvullingssubsidie groot f. 4200 aan het Burgerlijk Armbestuur. De heer Willemsen achtte het voorge stelde bedrag een tegenvaller voor het B. A. De armen zullen er thans de dupe van worden. Het B. A. dient voortaan rekening te houden met het bedrag bij de begrooting toegestaan; de wethouder, die voorzitter van dit college is, wist den toestand van de gemeente-financiën Als men nog ruim f. 8000 nnodig heeft, hoe denkt het B. A. het dan klaar te spelen met f. 4200? De heer Vink: het B. A. Is een zelfstan dig lichaam; over de doeltreffendheid van de besteding der gelden hebben B. en W. niets te zeggen. De zedelijke plicht van de gemeente is. dat zij de gelden verstrekt, welke het B.A. noodig heeft. De f. 20.000 bij de begrooting uitgetrokken was een te laag bedrag; dit was van te voren bekend. Zijn we thans klaar als we zeggen „er is niet meer?" B. en W. hadden moeten zeggen: „we zullen alles doen om ook het meerdere aangevraagd te krijgen". Of is het de be doeling, dat het B. A zijn arbeid beperkt? Weth. van den Bosch. Het coUege zat met dezelfde moeilijkheid als thans de raad. De subsidie is indertijd van f. 2500 ge bracht op f. 20.000 om de begrooting 1936 sluitend te krijgen. De bedoeling is voor- looplg f. 4200 toe te staan en dan aan het einde van het jaar te zien wat nog mogelijk is aan de hand van de begrootingsposltle, daar het niet aangaat den menschen steun te weigeren: de grootst mogelijke zuinig heid zal ln acht moeten worden genomen. De voorzitter: De arbeid van het B. A. zal ln geen geval worden stapgezet; het bedrag van f. 4200 is slechts voorlooplg. Intusschen 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7