BOUWKUNSTIG SCHOON LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 21 fonfemhtr 19*A NAGEKOMEN BERICHTEN 3C RECHTZAKEN DE BOECKHORSTEN ui s te/ 93 o e^cAzAi SPORT BEURSO VERZICHT MARKT BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te D6 Blldt. Hoogste stand 744.8 te Riga. Laagste stand 754.0 te Janraayen. Verwachting tot den avond van 22 Sept. Matige tot zwakke Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Half tot zwaarbewolkt of betrokken. Wellicht nog eenige regen. Wei nig verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat lich Zaterdag boven het Noordelijk deel tan de Noordzee begon te ontwikkelen, groeide uit tot een machtigen anti-cycloon, die geheel Oost- en Centraal-Europa om vat. De depressies in het hooge Noorden blijven van weinig beteekenis en strekken baar invloed niet verder uit dan tot N. Scandinavië. Vlakke minima, die door het gebied van hoogen luchtdruk trekken, veroorzaakten plaatselijk zware regens. Een minimum, dat van Het Kanaal naar de Noordzee trok, gaf in den nacht 42 mm. regen te De Bilt. Veelal gaan de zware regens gepaard met onweer, zoo ook de regen van de Bilt. Over het algemeen blijft de tempera tuur hoog en de bergstatlons ln Duitsch- iand en de Alpen melden alle hooge tem peraturen. Op den Oceaan heerscht een reer vlakke luchtdrukverdeeling en in het Westelijk deel komen geen sterke winden voor. Daar de hooge druk zich over Frank rijk uitbreidt, is Zuid-Westelijke wind te wachten met wellicht nu en dan nog een enkele regenbui. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: windrichting: ZZ.W. Windkracht rwak. Temperatuur: 15 gr. C Algemeene weerstoestandzwaar bewolkt, goed weer. London (Croydon): resp.: Z.W., matig, 16 gr. C.. zwaar bewolkt na regen. Berlijn: resp.: Z., matig, 17 gr- C., mooi ronnig weer. Marseille: resp.: Z. O., zwak, 24 gr. C., twaar bewolkt, goed weer. Genua: resp.: windstil, 22 gr. C., betrok ken. goed weer LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 15 gr. C. (59 gr. F.) 12 uur 's mtdd.: 16 gr. C. (61 gr. F.) 3 uur nam.: 16 gr. C. (61 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 7.06 uur; nam te 7.26 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 7.30 nam. tot 6.17 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 21 Sept.: op 12.07 uur; onder 20.59 uur. SEN ONFORTUINLIJKE EERSTE REIS. Nederlandsch motorschip in moeilijkheden. Het Nederlandsche motorschip „Kara- nan", dat op weg is van Groningen naar Kings Lynn met een lading karton, is bij Blakeney Point, acht mijl ten Oosten van Wells in moeilijkheden geraakt. Het schip zond vannacht in dichten mist noodseinen uit. Twee reddingbooten zijn daarop uitge varen. Zij troffen het schip aan den grond aan en besloten ln de buurt te blijven tot tiet hoog water zou zijn en men een poging tou doen om het schip vlot te krijgen. Een te Huil thulsbehoorende sleepboot ls mede ter assistentie aanwezig. De ..Karanan" was op zijn eerste reis. Het schip, dat bij de firma Koster te Hoo- lezand ls gebouwd en onlangs op de Eems tijn proeftocht deed, Is eigmdom van den kapitein ln 't Veld en den eersten stuur man Weeber en hoort te Rotterdam thuis. Het meet 380 ton dw. en had een équipage van zeven man. NEDERLANDERS TE MADRID. Naar van Hr. Ms. gezantschap te Ma drid wordt vernomen bevinden de daar ter 'tede nog aanwezige Nederlanders zich in goeden welstand. KIND VERDRONKEN. .Terwijl de ouders naar de kerk waren, ls gistermiddag het 6-jarig zoontje van den landbouwer H. Salomons te Bergenthelm |»jl Ambt Hardenberg) ln de van Royens- "Ük geraakt en verdronken. BUITENLAND. DE BENOEMING DER COMMISSIE VAN VERIFICATIE. GENEVE, 21 Sept. (Reuter). - De commissie van verificatie der volmachten is samengesteld uit Eden, Lltwlnof, die belden 47 stemmen kregen. Delbos (46), Osusky en Polttls 43Roestoe Aras en Tudela (41), Jordan (40), en Limburg (39). De commissie werd ultgenoodlgd direct haar werkzaamheden aan te vangen. De president zal vanmiddag mededeelen, hoe laat de volgende zitting van de Vol kenbondsvergadering zal worden gehouden. Mr. Limburg zal het standpunt der Oslo- staten en Nederland bepleiten. Men acht het niet waarschijnlijk, dat vandaag nog een president zal worden gekozen. DE ONWETTIGE WAPENING IN BELGIË. BRUSSEL, 21 Sept. Reuter). Het onder zoek Inzake de verboden wapening ln Bel gië duurt voort. Bij een der leider der socialistische revolutlonnairen heeft men een correspondentie met Trotzky aange troffen, waaruit blijkt, dat men onder lei ding van Trotzky een vierde Internationale wilde ln het leven roepen. Trotzky gaf in de correspondentie aan wijzing hoe een algemeene staking moest worden ontketend en muiterijen moesten worden op touw gezet, welke tot een op stand zouden moeten lelden. DE FRAUDE BIJ DEN BIJZONDEREN VRIJWILLIGEN LANDSTORM. De rechtbank te Maastricht heeft he denmiddag uitspraak gedaan ln de zaak tegen J. G. uit Maastricht, verdacht van verduistering van een bedrag van rond f. 26.000 ten nadeele van den bijzonder vrijwllllgen landstorm. De rechtbank ver oordeelde G. tot een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden, met aftrek van het voorarrest. In den ouderdom van 46 jaar ls te Den Haag overleden mr. dr. P. A. Roeper Bosch, advocaat aldaar. De heer Roeper Bosch was oun. lid van de commissie van toezicht op het middel baar onderwijs (b) te 's-Gravenhage, direc teur van de Mij. tot aankoop en beheer van Fabrieksondernemingen te 's-Gravenhage, president-commissaris van de Nederl, fa briek van verpakkingsartikelen, te Vlaar- dlngen, en vervulde nog verschillende andere functies ln exploitatie-maatschap pijen. o STADSNIEUWS. Prof. J. A.-tJ. Barge is aangewezen tot secretaris van den Academischen Se naat. o UIT NED. OOST-INDIK. DE AARDBEVING OP SUMATRA. BUITENZORG. 21 Sept. (Aneta). De resi dent van Atjeh seinde op 20 September na der, dat Koeta Tjane Zaterdag door een hevige en kortstondige aardbeving is ge teisterd. De weg van Koeta Tjane naar Ka- bang Djahe is op verschillende plaatsen ge scheurd, er hebben groote aardstortingen plaats gehad. Het verkeer ls gestremd. Het herstel van den weg zal ongeveer 14 dagen duren. De woningen aan den pasar zijn practlsch geheel vernield. Bij de ineenstorting van een loods in het militair kampement ls een kind door het neervallend puin gedood, bovendien werden twee vrouwen zwaar gewond. Onder de in- heemsche bevolking te Koeta Tjane zijn verschillenden licht gewond. De voedsel voorziening en de hulpverschaffing is gere geld. De materieele schade kon nog niet worden vastgesteld Uit de overige deelen van het gewest vallen geen bijzonderheden te vermelden. Uit Blangka DJeren zijn geen berichten binnengekomen, aangezien de te lefonische verbinding gestoord is. MEDAN, 21 Sept. (Anetal Zondagmorgen te 7.15 en te 7.40 zijn twee lichte aardschok ken gevoeld. In vele hulzen zwaaiden de lampen heen en weer. Nergens werd echter schade aangericht. DE VLOOTDAG. BATAVIA, 21 Sept. (Aneta) De vloot dag waaraan 1400 man van de marine en 2600 van de K.PM. hebben deelgenomen is uitermate geslaagd. DE MOORD TE EINDHOVEN. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft heden arrest gewezen in de zaak te gen den gedetineerden tabakbewerker E. van de K. uit Eindhoven, die door de rechtbank te 's Hertogenbosch tot tien Jaren gevangenisstraf is veroordeeld, om dat hij op 11 Januari van dit jaar te Eind hoven heeft uitgelokt, dat de Duitsche vrouw A. S. haar echtgenoot, A. van Baar, met een revolverschot van het leven heeft beroofd. In hooger beroep heeft de advocaat- generaal bevestiging van dit vonnis ge- elscht. Het Hof heeft van de K. veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaren met aftrek van het geheele voorrarest. DUIVENSPORT. DE UIVER. De uitslag der wedvlucht van Mons is: Eerst aank. duif 12.00.05; laatst aank. duif 12.59.02. D. Schaafstra 1, 13, 14; W. v. Steenber gen 2, 15, 19; H Moene 3. 16; J. v. d. Berg 4; W Wel 5, 11, 17; J. Noordervliet 0. 7; A. Dubbelaer 8; T. Fasel 9, 10; D. v. Nieu- wendijk 12; G. de Graaff 18. A(CC Ct 'V M/YV fl drtl>7V 0 U/tl/ JS8/ VI. We komen thans tot de bespreking van het kasteel de Hooge Boeckhorst. dat als zoovele ridderhuizingen uit de Middeleeu wen van de aarde is weggevaagd zonder nauwelijks een spoor na te laten. Of er op de Boeckhorstenberg een kwar tier benoorden Noordwij kerhout reeds ln 732 onder Karei Martel een jachthuis heeft gestaan, of er ten tijde van graai Gerolf in 389 iets van dien aard was, valt niet met zekerheid uit te maken al zou een ro mantische visie op het verleden dat gaarne bevestigen. Dat er ten tijde van Floris V. hier ln de Grafelijke wildernissen een jachthuis was, waar Boudewijn en Aleidls hun intrek konden nemen, valt evenwel nauwelijks te betwijfelen. Doch dit moest, waarschijnlijk reeds onder den eersten leenopvolger van Boudewijn van Nor'.heke die een aanzienlijk man was. verlaten zijn voor een voor dien tijd aanzienlijk mo dern gebouw, waaraan waarschijnlijk in den loop der tijden wel iets ls veranderd, doch dat zich in hoofdzaak, toch tot 1740 in zijn hoofdvormen heeft gehandhaafd en dai eenige honderden rheEers westelijker in het lage land werd dfigerlcht, V/ij kunnen ons het geheel voorstellen omgeven van een buitengracht met op haalbrug en overdekte poort. Waren wc deze gepasseerd, dan kwamen we op een ruim binnenhof, waar in de Middeleeuwen de stallen en de verblijfplaatsen van htt dienstvolk waren gevestigd. Midden op dat terrein, doch van alle zijden door een bieed en diep water omgeven, zooals thans nog de Assumburg en de Ruine van Brede- rode, stond het hooge kasteel, waarin men toegang kreeg door middel van een tweede poort er. een ophaalbrug Aan een drie tal afbeeldingen naar platen uit de prent verzameling van ons Stedelijk Archief, hebi U zich van het eigenlijke kasteel reeds een voorstelling kunnen vormen. De onderbouw van het kasteel be stond uit keldergewelven. En het ls mis schien niet geheel onmogelijk, dat hier van nog iels ln den bodem verborgen zit, al heeft men in de 19de eeuw vrij grondig opruiming gehouden. Deze gewelven, ten deele bestemd voor bergplaats, ten deele voor gevangenis, moeten bijzonder zwaar van constructie zijn geweest, want er rustic een enorme steenmassa op. Van de muren wordt ons medegedeeld, dat ze zeer dik waren En dat moet ook v.el, want het hoofdgebouw was drie ver diepingen hoog. En ten overvloede was de bovenverdieping overkluisd door een ge welf. En aangezien we op geen enkele af beelding steunbeeren waarnemen, moest de buitenwaartsche druk alleen door de muren worden opgevangen, die dus wel zeer solide moesten zijn. En eindelijk lezen wij, dat op dit gewelf 16 stukken geschut waren geplaatst. Nu heeft men hier bij natuurlijk niet le den ken aan modern geschut, doch aan de Middeleeuwsche kanonnetjes, die we nog wel in musea vinden en die sinds het be gin der 15de eeuw ln gebruik kwamen. Het geheel was bekroond met een hoog Gothiseh dak, met leien gedekt, die ons ook weer van groote afmetingen worden beschreven. Rondom het dak verrees een hooge gekanteelde borstwering, waar ach ter de kanonnen konden worden opgesteld. Van hier kon men reeds van verre een na derenden vijand bespieden en hem zoo noodlg een warme ontvangst bereiden. Tot dusverre heb ik niet kunnen nagaan, of de rumoerige dagen van de Hoeksche en Ka- beljauwsche twisten tijdens den Jonker Fransen oorlog of zelfs ln 1574 toen zoo wat alle kerken kloosters en kasteelen in de omgeving van Leiden het moesten ont gelden, het kasteel in duchtigen staat van tegenweer moest worden gebracht of over last heeft gehad. Het is zelfs niet onmoge lijk, dat men in de tijden der Spaansche troebelen evenals bij de kerk van Noord- wijk de plundering en brandstichting heeft afgekocht, terwijl overigens de kerk van Noordwij kerhout. de luisterrijke abdij van leeuwenhorst cn de Boeckho stenburg on der Voorhout deerlijk werden verwoest. Toch vermoed ik, dat er wel het een en ander zal zijn gebeurd. Hoe hoog en Mld- deieeuwsch het gebouw er moge uitzien met de eigenaardige overkraging van de borstwering, die door spitnboogvormige uitmetselingen werd geschraagd, de ven sters met hun kruiskozijnen en ontlas- tlngsbogen dunken ons van lateren tijd en zijn wellicht ingebroken ter vervanging van de smalle en kleine openingen zooals men die nog aan 'reynngen en Brederode waar kan nemen. Een aardige bevestiging van dit vermoeden meen ik te hebben gevonden in twee oude kaarten op het Rijksarchief. Bovenstaand teekeningetje is naar één er van genomen. De eene is: Caerte van de*landen en wildernissen van A. van Bronckhorst, ge dateerd 22 Oct. 1583. De andere is; Caerte van de landen en wildernissen omtrent het Huls te Bouckhorst, gedateerd 2 Juli 1587. Een nauwkeurige beschouwing doet ons opmerken dat op beide kaarten het be loop van grachten en wegen en de alge meene Indeeling van het terrein precies dezelfde zijn. De poort en de bijgebouwen staan op dezelfde plaats. Alleen aan het huis is een en ander ver anderd, vooral het lage gebouw aan de linkerhand. Het gebouw lijkt minder sa mengesteld geworden. Ook de inaceling van de boomgaard en wandeltuin achter het kasteel is blijkbaar verfraaid. D? lee- keningetjes zijn overigens op zoo kleine schaal, dat het moeilijk is ze in juiste ver houding te vergrooten, waarom ik het. slechts bij een heb gelaten. De verbouwing van het kasteel tusschen de jaren 1583 en 1587- laat zich verklaren. Ir. 1578 was de nieuwe eigenaar van het kasteel, jhr. Andries van Bronckhorst ge huwd met Anna van Woerden van Vliet, en blijkbaar stelde Van Bronckhorst er prijs op zijn jonge vrouw ln een mooi huis te laten wonen. HIJ was bovendien wal aan zijn stand verplicht, aangezien hij lid der I Ridderschap, Baljuw van Noordwijkerhout en Hoogheemraad van Rijnland was. Later in 1603 heeft hij ook nog de oude Middel eeuwsche poort doen afbreken en ir. Re- naissancevorm hersteld, waarover later. Buiten de singels, zoo wordt ons verder medegedeeld, was een kerk gebouwd, ge wijd aan het H. Kruis, waar verschillende heeren en vrouwen Van der Boeckhorst hun laatste rustplaats vonden, ln zooverre zij tenminste niet werden biigezet in de Abdij van Leeuwenhorst, te Noovdwijk, In het Klooster Mariënpoel te Leiden, of in de Pieterskerk. De diensten in deze kapel, waarvan ik tot mil verW&nderlng geen melding vind gemaakt in de „Bronnen van de Geschiedenis der Kerkelijke Recht spraak" van Joosting van Mulder, werden waargenomen door een kapelaan. Als zoo danig vinden we vermeld in 1370 een heer Floris van der Boeckhorst. Volgens de „Ned. Stad- en Dorpsbe- schrijven" moet deze kapel drie grafkel ders hebben bevat. lo. Van de familie Boudewijn van Nor- theke. heer van de Boeckhorsten en de heeren van Noordwijkerhout, de heeren Willem Jan en Hugo. Wapen: op zilver een zwarte leeuw. 2o. Van de familie de Witte, baljuwen van Noordwijkerhout ln de 15de eeuw. Wa pen: drie zwarte windhonden op een zil veren veld. 3o. Van de familie 's-Gravenzande. die als wapen voerde een gouden leeuw op een rood veld. Volledigheidshalve vermelden we nu nog dat de eerste heeren Van der Boeckhorst eveneens in de Grafelijke wildernissen de kapel in het Langeveld bouwden. Deze kapel was gewijd aan de H. Maagd en zou zich bevonden hebben op 40 stadiën van de kapel bij het slot. zijnde de afstand van Jeruzalem tot het H. Graf. In de Middel eeuwen schijnt deze kapel, die resorteerde onder de parochie van Noordwljk. van be lang te zijn geweest Er was een vicarie aan verbonden, welke werd begeven door de Abten van Egmond. We zullen in het volgend artikel mede deelen wat er van een en ander ls overge- 1 bleven. N. J. S Noot Een stadie was de lengte van het stadion te Olympia. De Grieken bere kenden dit op 600 voet, de Romeinen op 025 voet. De Lengtematen waren ln ouden tijd zooals men weet, zeer plaatselijk, en hadden geen algemeen aangenomen slan- daard. In de Encyclapaedie van Oosthoek vind ik vermeld, dat een stadie ongeveer 182 M. was. De afstand van 40 stadiën zou dus pl.m. 7280 M zijn. Of dat precies m 't onderhavige geval uitkomt, durf ik niel be slist verklaren Men zou verwachten dat de Langeveldsche kapel met het oog op de symboliek een H. Graf kapel zou geweest zijn. op 40 stadiën van de H Kruis kapei doch dat was niet het geval. De H. Maagd werd hier vereerd als Stella Maris en Ja- nua Coeli, Sterre der Zee en Den des He- mels, betitelingen uit de Maria litonij en AMSTERDAM, 21 SEPT. Meerendeels prijshoudend koersniveau. Kalme handel. Koninklijke Olie herstellend. Aku vaster. Amerikanen vast. Tidewater levendig. Beleggingen Iets aangeboden. Ook heden bleek weer vraag aanwezig voor Amerlkaansche kunstzijdewaarden en kon de opwaartsche neiging zich voortzetten zoodat pref. aandeelen Bemberg op 34, North American Rayon op 19, en American Enka op 24'/: kwamen. Aku deelde ln de vaste tendens en werd op 28'/< gedaan. Van locale fondsen was Aku trouwens het eenige fonds dat eenlgszlns de aandacht trok. Alle belangsteling concentreerde zich weer op Amerika ofschoon gezien de vaste houding van Wallstreet en den verhoogden omzet al daar, de tendens hier toch eerder Iets tegenviel. Zoo waren koperfondsen maar nauwelijks prijshoudend. De Kennecot Copper blijft zich tegen een prijsverhooging tot 10 dollarcents verzetten en schijnt ln dit opzicht sterker te staan dan haar grootste concurrent de Anaconda, die juist wegens haar hoogere exploitatie kosten voor een prijsverhooging Ijvert. Kennecot wist zich later boven het vorige niveau te verheffen. De leidende staal- fondsen waren algemeen hooger alsmede ook Int. Nickel. De gunstige winstcijfers der spoorwegen blijven aanhouden en deze fondsen waren dientengevolge algemeen hooger gewaardeerd. Meer ln het oog echter liep de willige handeling van petroleum- waarden. Shell Union kwa mop 141/8 en Tidewater werd ln open hoek vrij levendig verhandeld en bereikte het niveau van 11"«. Ook Cities Cervice lagen weer hooger op 2 3/4, wellicht omdat in Wallstreet de kan sen voor Londen op het oogenblik weer beter geacht worden. Op de lokale markt bleef het ongeani meerde beeld van de vorige week vrijwel gehandhaafd. De koersen vertoonden slechts heel weinig fluctuaties die dan nog maar zelden verbeteringen waren. Alleen Koninklijke Olie herstelde 2 pet en kwam op 297 1/4, echter bij geringe affaire. Amsterdam Rubmer was na een vastere opening maar nauwelijks prijshoudend. De incourante rubbersoorten lagen verlaten. Tabakken aanvankelijk terugloopend maar later herstellend H.V.A. was een kleinig heid beter, maar blijft tijdens het geheele beursverloop lusteloos. Java Cultuur was I een paar procent in herstel. Unilever on- geanimeerd en prijshoudend. Philips op- i nieuw verlaten en tegen het slot Iets hoo ger. Scheepvaartpapieren waren goed prijs houdend met Scheepvaartunie op 551/4. Ned. beleggingen waren speciaal voor de Oude Schuld eerder een kleinigheid aan geboden. o WISSELKOERSEN. Londen 7.46«/s: Berlijn 59.27; Parijs 9.70; Brussel 24.89; Zwitserland 48.02; Kopen hagen 33.35: Stockholm 38.50; Oslo 37.52 New York 1.47 7/16; Praag 6.10. Prolongatie 11/4; Part, disc. 11/83/16; Daggeld 1/4. Registermarken 321/»; Crediet Sperrmar- ken 13 5/8; Effectensperrmarken 131/4; Reismarken 42 Bankpapier 371/4. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. AMSTERDAM. 21 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 749 vette koeien waarvan de prij zen waren: le kw. 57—62. 2e kw. 46—55, 3e kw. 3846 ct. per KG slacht/gewicht. 102 melk- en kalfkoeien 170225 Der stuk. 96 vette kalveren 2e kw. 4052. 3e kw. 30 38 ct. oer K.G levendgewicht. Nuchtere kalveren 711. 117 schapen 17—20 per stuk. 526 lammeren. Varkens: zware 46—47. vette 4445 ct. per K.G. slaohtgewioht. BOSKOOP, 19 Sept. Coöp. ver. „De Bos- koopsche veiling. Rozen per bos: Butterfly 15—21 ct.: Florex 2136 ct; Hadley 22— 35 ct.; Edlth Helen 45 ct.; Wendland 4057 ct.; Else-Poulsen 1520 ct.; Claudius Per- net 24—38 ct.; Columbia 12—16 ct.; Gloria Mundl 20—30 ct.; Golden Ophelia 9—15 ct.; August Noach 17—24 ct.; Rosalandla 17— 20 ct.; Chas. P. Kilham 16—18 ct.; dr. Kraus 54 ct.; Ingar-Olsson 2530 ct.; me vrouw v. Straaten v. Nes 1619 ct.; Peeh- told 50 ct. Diversen per bos: Clematis Du- 1-andi 17—25 ct.; idem Prins Hendrik 54— 107 ct.; Chrysanthen. gr.-bloemig, 6090 j ct.; Idem, tros, 3040 ct. ROTTERDAM, 21 Sept. Aanvoer: Totaal 2570; Vette runderen 566; Vette kalveren 282: Nuchtere kalveren 3; Varkens 639. 1 Prijzen per K G.: Vette koelen le kw. 58, I 2e kw. 54. 3e kw. 3846; Vette ossen 54, 48, 4044; Vette kalveren 85, 75, 48—54; Varkens ilevend gewicht) 39. 38. 37; Scha pen 43, 38, 29; Lammeren 39, 33. 27. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 22. 2e kw. 19, 3e kw. 12; Lammeren 14, 10. S. Enkele partijen schapen voor export verkocht. WESTLAND veilingen van den Bond Westland Export van 19 SeDt Alicante- druiven 1822 t.c, Colmandruiven 21—32 ct. Gros Maroc 1829 ct.. Golden Cham pion 2131 ct Muskaatdruiven 30—39 ct. Der k.g.: suikermeloenen 13—23 ct.. net- meloenen 12—18 ct.. ananasmeloenen 10 15 ct. per stuk; dubbele boonen 45—80 ct., tomaten A 37'/;—45 ct. B 37'/s—40 ct.. C 37'/.—40 ct.. CC 25 ct. per bak. men scheen hier vooral te denken aan de belangen van zeelieden en landlieden. Aan de stichting ls naar Kloos mede deelt een aardige legende .verbonden Een zeeman, die bij Langeveld 'schipbreuk :eed zou aan de H. Maagd beloofd hebben in dien hij gered werd. een kapel te slich ten. Hetgeen geschiedde. N. J. S. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3